Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Za protivnike banaka i pobornike metode slamarice...

elitemadzone.org :: MadZone :: Za protivnike banaka i pobornike metode slamarice...

Strane: 1 2

[ Pregleda: 6002 | Odgovora: 22 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16683
*.dip.t-dialin.net.



+7169 Profil

icon Za protivnike banaka i pobornike metode slamarice...11.06.2009. u 01:00 - pre 180 meseci
Imali smo skoro onu diskusiju gde je covek pitao u kojoj banci da stedi pare... secate se? :-)

http://news.bbc.co.uk/2/hi/middle_east/8092942.stm

Citat:

Israel woman 'bins $1m mattress'

A Tel Aviv woman has been searching through Israeli rubbish dumps after she said she accidentally threw away a mattress containing $1m (£700,000).

The woman, identified only as Anat, had bought a new mattress for her mother as a surprise and threw away the old one, Yedioth Ahronoth newspaper reported.

But when the older woman returned home she "almost fainted", as she had hidden her entire life savings inside.

A search of three landfill sites has so far turned up nothing, said the paper.


Oooo... dirljivo. Nije li to zla kob sudbine - svetom pici SEKA, ljudi kukaju kako banke nesigurne - mora da je ta starica bila vrlo zadovoljna sto je celu svoju ustedjevinu sacuvala na tako sigurnom mestu!

...

NOT :-)

Epilog je najjaci -

Citat:

But despite being unable to retrieve the mattress and its hidden fortune, "Anat" appeared philosophical about her loss.

"People have to take everything in proportion and thank God for the good and the bad," she said.

There has been no comment from her mother.


Iliti, poenta "lako je biti filozof, kad nisu tvoje pare" :-)
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

cyofee
Filip Ađić
Novi Sad

Član broj: 207700
Poruke: 115

Sajt: filip.adjic.net


+52 Profil

icon Re: Za protivnike banaka i pobornike metode slamarice...11.06.2009. u 12:23 - pre 180 meseci
Neko je izgubio pare čuvane u slamarici: Vest.
Nekoga je banka zajebala: Svakodnevnica.
 
Odgovor na temu

Zeleni zub
Darko Milicevic
dipl mat inf
Paracin

Zeleni zub
Član broj: 14108
Poruke: 877
93.86.70.*



+85 Profil

icon Re: Za protivnike banaka i pobornike metode slamarice...11.06.2009. u 13:16 - pre 180 meseci
Jel bese Tika Spic pronasao dusek sa parama ?
--
ES is the bes' ! ;)
 
Odgovor na temu

žutokljunac

Član broj: 153760
Poruke: 374
77.238.200.*



+471 Profil

icon Re: Za protivnike banaka i pobornike metode slamarice...11.06.2009. u 14:01 - pre 180 meseci
Zar nije ćup?
 
Odgovor na temu

Zeleni zub
Darko Milicevic
dipl mat inf
Paracin

Zeleni zub
Član broj: 14108
Poruke: 877
*.biz
Via: [es] mailing liste



+85 Profil

icon Re: Za protivnike banaka i pobornike metode slamarice...11.06.2009. u 18:40 - pre 180 meseci
Jel tako bese - on je nasao cup, a ujce dusek koji je mnogo suskao ?
--
ES is the bes' ! ;)
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
212.200.241.*

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: Za protivnike banaka i pobornike metode slamarice...11.06.2009. u 20:35 - pre 180 meseci
Ovo sa slamaricama se desava ekstremno retko. Ono sa bankama beskrajno cesto. Tako da je meni jasno gde bih stedeo da imam sta da stedim
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

X Files
Vladimir Stefanovic
Pozarevac

X Files
SuperModerator
Član broj: 15100
Poruke: 4901
*.dynamic.sbb.rs.

Jabber: xfiles@elitesecurity.org


+638 Profil

icon Re: Za protivnike banaka i pobornike metode slamarice...11.06.2009. u 20:51 - pre 180 meseci
Kako beše ona domaća priča na istu temu...

Ostavili domaćini kuću na čuvanje nekim prijateljima. Međutim, nestane struje na neko vreme, ili je bio crk'o zamrzivač, nebitno, i pokvari se sadržaj.

Šta će ljudi, pobacaju piliće i ostali sadržaj zamrzivača u kontejner.

Kad su došli domaćini, bilo je:
- i ćurku ste bacili?
- ... i ćurku!


A ćurka filovana lovom do grla.



 
Odgovor na temu

zmau
Dragan Jovanović
programer
Šabac

Član broj: 80834
Poruke: 290
*.dynamic.sbb.rs.



+80 Profil

icon Re: Za protivnike banaka i pobornike metode slamarice...12.06.2009. u 01:40 - pre 180 meseci
Ma kladim se da ga nije bacila ;).
it works on my machine
 
Odgovor na temu

pctel
Beograd

Član broj: 13030
Poruke: 10893



+1349 Profil

icon Re: Za protivnike banaka i pobornike metode slamarice...12.06.2009. u 07:14 - pre 180 meseci
Slamarice su prilicno nesigurne - vidite i samo da tamo svi drze pare, pa lopovi samo dodju i uzmu. U mojoj familiji imamo mnogo zanimljiviji slucaj - bio je neki rodjak koji je cuvao pare u furuni (to je ono sto se peku prasici, a moze i domaci hleb). I tako, jela se njemu prasetina toliko da uopste nije mislio o parama, zaklao prase, nalozio furunu...
Samo ti sinko (administratore) radi svoj posao.
 
Odgovor na temu

Catch 22

Član broj: 148083
Poruke: 6176
93.86.124.*



+21 Profil

icon Re: Za protivnike banaka i pobornike metode slamarice...12.06.2009. u 07:21 - pre 180 meseci
Išla je do nedavno i ona simpatična reklama neke banke sa ekipom iz serije "Vratiće se rode":
"...Kod nas ima baš mnooogo miševa!"

 
Odgovor na temu

Marko_L
Beograd

Član broj: 20532
Poruke: 2885
*.dynamic.sbb.rs.

Jabber: Marko_L@elitesecurity.org


+828 Profil

icon Re: Za protivnike banaka i pobornike metode slamarice...12.06.2009. u 11:31 - pre 180 meseci
Citat:
Neko je izgubio pare čuvane u slamarici: Vest.
Nekoga je banka za***ala: Svakodnevnica.


Citat:
Ovo sa slamaricama se desava ekstremno retko. Ono sa bankama beskrajno cesto. Tako da je meni jasno gde bih stedeo da imam sta da stedim

Hm, a znate li vi ikoga ko je čuvao pare u banci, da je ostao bez istih, ako izuzmemo Jezdu i Dafinu koji nikada nisu bili banke, nego dobro smišljene prevare od samog početka ? Ja ne znam nikoga, ali sa druge strane znam gomilu ljudi koji su čuvali pare na najčudnijim mestima i ostali bez istih. Recimo, jedan ortak držao pare u onoj limenoj kutiji od afteršejva i to stavio na dno, a naređao još jedno 3-4 odozgo i njegova keva kad pravila veliko spremanje, lepo protresla prvu, protresla drugu, zaključila da su sve prazne i bacila u kompletu. Ovaj kad je video, otrčao do kontejnera, ali kasno :) Meni se isto desilo da ostanem para, mada nema veze sa mestom čuvanja para, jer sam obično pare čuvao u fioci, naravno u zaključanoj sobi i nešto mi se zezne brava, pa sam lepo ja pametnjaković rešio da kompletnu ušteđevinu nosim u džepu od jakne, kao sigurnije su tu nego u otključanoj sobi... i odem sa društvom u kafić, ostavim jaknu na čiviluku kao po običaju i naravno potpuno zaboravim da su u njoj pare (kao što rekoh, nemam običaj da nosim mnogo keša sa sobom iz raznoraznih razloga) i tako posedimo malo, krenemo kući, ja se negde na pola puta setim para, gurnem ruku u džep, kad ono hoćeš... ni evrića nije ostalo... vratim se ja u kafić, naravno, niko ništa nije video, niko ništa nije čuo i šta ću, oprostim se od para... mislim nije tu bilo mnogo, oko hiljadu i nešto evra, ali tada je bila moja polugodišnja plata :) Elem, jako bih voleo da sam tada držao pare u banci, što danas i činim. Jedini slučaj kada imam keša kod sebe je kad planiram da kupim nešto negde gde znam da primaju samo keš i onda podignem na automatu tačno onoliko koliko mi treba.
-Odracuonogakomijedrpiorazmaknicu.
-Ne rxdi mi txstxturx, kxd god hocu dx
ukucxm "x" onx ukucx "x".
-Ko kaaz e da ja neuummem da kuuca
m.
-Piše "Insert disk 3", a jedva sam i ova
dva ugurao u drajv
-Postoje samo dve osobe kojima
verujem, jedna sam ja, a druga nisi ti
 
Odgovor na temu

barakuda111

Član broj: 122532
Poruke: 180
79.101.143.*



+32 Profil

icon Re: Za protivnike banaka i pobornike metode slamarice...12.06.2009. u 11:41 - pre 180 meseci
http://www.youtube.com/watch?v=C_-WoAGwVrU

Evo i bloguje se u vezi ove vesti.
Ljubav, mir & sir
 
Odgovor na temu

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
dynamic-78-30-161-188.adsl.eunet.rs.



+165 Profil

icon Re: Za protivnike banaka i pobornike metode slamarice...12.06.2009. u 12:06 - pre 180 meseci
zamislimo sad da je ta baba bila u ovoj "drzavi"...
recimo da je pocela da kljuka slamaricu,pa...sredinom proslog veka,znaci oko 1950-e

i kljuka i kljuka i kljuka...[naravno ne dinare ,nego devize,nek bude i usd,da bude paralelno s pricom]... i dodju devedesete,novcu nista ne fali...kljuka ona i dalje..prodju devedesete ...i na kraju se baci madrac ,jbg nesretan slucaj,sami su krivi sto bacaju sve zivo


a sad ,da je isto tako,pocela ~1950-e da ostavlja u banku
ostavlja ostavlja ,ostavlja...
i tako dodju devedesete...i zastoj...
prodju devedesete,dozvoli se podizanje,ali svaki mesec max par stotina usi...ali ona i dalje ne podize nego i dalje kljuka...i nakupi se tu vec milionce,i krepa baba,ali prc,stara devizna stednja nije nasledna ;)

tako da ,pouka ,i ako bacis madrac,nisi bacio lovu direktno u ruke bankama...

[slobodno nek me neko ispravi da li su promenili iznos za podizanje stare devizne stednje i mogucnost nasledstva racuna]

@catch i meni je ta dobra reklama :D
sede u kafani,onaj glumac cita novine ,kao misevi pojeli par hiljada eura iz slamarice,i samo se prazni kafana,haha :D
 
Odgovor na temu

bachi
Vladimir Vučićević
System administrator
Beograd, Srbija

Član broj: 17912
Poruke: 5316

Sajt: www.bachi.in.rs


+2826 Profil

icon Re: Za protivnike banaka i pobornike metode slamarice...12.06.2009. u 12:13 - pre 180 meseci
Na stranu što nemam od čega da štedim, ali da imam neku veću kintu, nikada ne bih sve pare stavio u jednu banku, pogotovo ne u istoj zemlji.

Stavio bih deo u domaću banku, deo u stranu, kupio bih možda neki stan koji bih iznajmljivao i tako. Svakako ne bih sve pare stavio u jednu banku, pogotovo ne bih trpao u dušek. :)
... Vladimir Vučićević aka. Bachi
~~~ www.bachi.in.rs <<<<>>>> [email protected]
>>> It's nice to be important, but it's more important to be nice...
 
Odgovor na temu

Lesli Eldridz

Član broj: 63727
Poruke: 626
79.101.212.*



+558 Profil

icon Re: Za protivnike banaka i pobornike metode slamarice...12.06.2009. u 12:36 - pre 180 meseci
Svi ti primeri koje navodite znace samo jedno - najopasnija stvar na ovom svetu po normalnog coveka su dusebriznici. Posebna rasa tih dusebriznika su oni koji pomeraju tudje stvari, a to su opet najcesce neuroticne zene. Stoga takve treba na vreme disciplinovati, bio da su u pitanju roditelji, supruznici ili deca, da tudje stvari ne smeju da pipnu ili pomeraju zato sto nisu njihove. Cak i ako se radi o poklonu, dok se poklon ne preda, on je onoga koji ga je kupio. Ako ja stavim negde moju kutiju od aftersejva ili stari madrac, normalno, to nece biti na sred sobe, nego negde sa strane i gde mu je mesto, ima tu da stoji do sudjnjega dana i jos jedan dan posle toga i niko ne sme da ga pipne, a za uzvrat, ni ja necu pipati i pomerati tudje stvari. Tako se to radi. Nije zajednicki zivot jedan u klin drugi u plocu, nego sve mora da funkcionise i da se zna neki red, a ko se ne uklapa u red pa na primer dira tudje stvari - mars napolje iz zajednice. Oni sto dozvoljavaju da zive u rasulu pa im posle kriv djavo kad se ne zna ni ko sta baca ni ko sta donosi i gde sta stavlja.
Citat:
pctel: Slamarice su prilicno nesigurne - vidite i samo da tamo svi drze pare, pa lopovi samo dodju i uzmu. U mojoj familiji imamo mnogo zanimljiviji slucaj - bio je neki rodjak koji je cuvao pare u furuni (to je ono sto se peku prasici, a moze i domaci hleb). I tako, jela se njemu prasetina toliko da uopste nije mislio o parama, zaklao prase, nalozio furunu...

Ja mislim da su te slagali i da je to neko samo razvio pricu iz Titanika. Hajde da je taj zapalio furunu u kojoj je drugi cuvao pare, ali on sam da cuva pare u njoj pa da zapali, to jedino da je bio mortus pijan pa nije ni znao sta radi ili da je posenilio.

Sto se tice bas teme, nije to sa bankama lose, narocito kad ima bankomata gde mozes da dignes kes kad ti treba, ali je pa prednost slamarice sto drzava ne moze da ima uvid u te pare. Na kamatu koja se dobija na pare u banci bi trebalo da se placa tzv porez na kapitalnu dobit od 25% koji se verovatno jos ne placa, ali vremenom ce naci oni nacin da deru ljude. zato moze dase kombinuje - banka ali u inostranstvu, Svajcarska, Kajmanska ostrva itd, ali oni znaju za caku pa jos nije dozvoljeno nasim gradjanima da imaju racune u inostranstvu niti pa mogu da odavde prebace pare u inostranstvo legalno preko banaka. Bagra je to lopovska, i zato su ovde slamarice popularnije.
 
Odgovor na temu

vujo032
VUJIC RADIVOJE
Danguba!
CACAK

vujo032
Član broj: 61918
Poruke: 154
*.duga-net.com.



+101 Profil

icon Re: Za protivnike banaka i pobornike metode slamarice...12.06.2009. u 13:34 - pre 180 meseci

Kad bi mladost znala, kad bi starost mogla...
 
Odgovor na temu

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
dynamic-78-30-161-188.adsl.eunet.rs.



+165 Profil

icon Re: Za protivnike banaka i pobornike metode slamarice...12.06.2009. u 13:43 - pre 180 meseci
lesli hvala ti,ja mislio da je baba umrla,sad sam detaljnije procitao
pa ovo je stvarno...
 
Odgovor na temu

Bik Koji Sedi

Član broj: 147189
Poruke: 237



+310 Profil

icon Re: Za protivnike banaka i pobornike metode slamarice...12.06.2009. u 14:18 - pre 180 meseci
Citat:
Marko_L: Hm, a znate li vi ikoga ko je čuvao pare u banci, da je ostao bez istih, ako izuzmemo Jezdu i Dafinu koji nikada nisu bili banke, nego dobro smišljene prevare od samog početka ? Ja ne znam nikoga, ali sa druge strane znam gomilu ljudi koji su čuvali pare na najčudnijim mestima i ostali bez istih.


Je l' to neka fora? Ja, evo, znam nekoliko desetina ljudi koji su ostali bez svojih para. A držali su ih u banci. Pravoj.

Hint: "stara devizna štednja".

Jeste, da, vraća se to, samo vraća se polako. Zamisli jednog dana imaš 10000 (nečega) ušteđevine, onda dođe država i to ti uzme, a krene da ti vraća "u obrocima", tokom sledećih X godina. Ti svi ljudi su bukvalno opljačkani, opljačkla ih je država, preko državnih banaka.

A što se sadašnje štednje tiče, država garantuje za 50.000€, ali u dinarima. Ali ako već pukne tikva, dinari neće mnogo značiti... Jedna ili dve malecke devalvacijice i gle čuda, tvojih 50.000€ se pretvorilno u realnih 15.000€.

Da ne bude da zastupam slamaricu... I ja pare držim u banci, ali sam svestan da izvestan rizik postoji. Pogotovo u ovoj državi.

@Horvat: Stara devizna štednja se nasleđuje.
 
Odgovor na temu

Nothingman

Član broj: 31375
Poruke: 308
95.180.58.*



+112 Profil

icon Re: Za protivnike banaka i pobornike metode slamarice...12.06.2009. u 15:01 - pre 180 meseci
Jos da za dva dana pronadju pare, pojavi se banka koja ce im pokloniti sef ili nesto slicno kako vishe ne bi koristili dushek za te stvari...i eto odlicne reklame koja je obisla svet :D

Ako manekenka moze za licnu promociju koristiti "pokusaj samoubistva" nekog lika sa mosta, vise me nista ne bi chudilo :)
Q: Are there really any systems where
void main() doesn't work?
A: It has been reported that programs using void main() can crash.
Q: The book I've been using, _C Programing for the Compleat Idiot_,
always uses void main().
A: Perhaps its author counts himself among the target audience.
 
Odgovor na temu

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
dynamic-78-30-161-188.adsl.eunet.rs.



+165 Profil

icon Re: Za protivnike banaka i pobornike metode slamarice...12.06.2009. u 15:17 - pre 180 meseci
@bik,hvala na ispravci

eto...mozda bi neka tamo x-ta generacija mogla da izvuce zadnji cent tog milionceta ;)
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Za protivnike banaka i pobornike metode slamarice...

Strane: 1 2

[ Pregleda: 6002 | Odgovora: 22 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.