Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

BackTrack 4 PreFinal - public release!!!

[es] :: Linux :: BackTrack 4 PreFinal - public release!!!

Strane: < .. 1 2 3 4 5

[ Pregleda: 29204 | Odgovora: 83 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Srđan Pavlović
Specijalna Edukacija i Rehabilitacija MNRO
Vojvodina, Bačka Palanka

Član broj: 139340
Poruke: 5571
*.static.isp.telekom.rs.

Sajt: www.oligofrenolog.com


+382 Profil

icon Re: BackTrack 4 PreFinal - public release!!!22.07.2009. u 23:55 - pre 179 meseci
Pozdrav i tebi Vladimire, i dobrodosao na ES :)
Citat:
ali Ubuntu i slični "everything on click" distro-i mi jednostavno nisu simpatični.

Pa momcima sa exploit.org-a je ocigledno simpatican, jer su odlucili, verovatno sa razlogom,
da na njemu baziraju novi BT ;)

To je samo jos jedna potvrda da Ubuntu nije samo "tamo neki distro po kome se klikce",
vec se vise radi o otporu hard-core korisnika da nesto urade i iz GUI-ja, da ne bi kojim
slucajem doslo do kraja sveta... or sometnig :)
 
Odgovor na temu

jorganwd
Muris Kurgaš
/dev/null

Član broj: 65537
Poruke: 779

Sajt: www.remote-exploit.org


+34 Profil

icon Re: BackTrack 4 PreFinal - public release!!!24.07.2009. u 11:41 - pre 179 meseci
Philosophical thoughts about BackTrack 4

Many people have asked me why we chose a Debian base (*buntu) for BackTrack 4. One person even asked in dismay "Ubuntu ?? That's for noobs!".

The reasoning is simple.

Last year the Defcon people were tracking User Agents on their network, and I was astounded by the massive use of BackTrack throughout the con. What many didn't know is that everyone running BackTrack was potentially vulnerable due to a flaw in wget which was discovered a few weeks earlier.

This is only an example of course. The main point being, that with over 3 million users that downloaded BackTrack, none were receiving any security updates or patches as they came out. The distribution was not maintained.

With fortune 500 and government agencies using BackTrack as their main testing platform, we felt compelled to address this situation by making BT4 a real distribution with security and tool updates. This literally lifts BackTrack 4 from a LiveCD to a full blown Distribution.

At the end of the day, Linux is a kernel with user space applications around it. The alignment of these applications is what distinguishes one distribution from another.


Ovo je zvanicno objavljeno na backtrack blogu jos sa izlaskom backtrack 4 beta verzije. Tako dragi moji "hakeri", nadam se da je ovim odgovorom stavljena tacka...
 
Odgovor na temu

SETI_explorer
Vladimir Stamenković
Wordpress Developer
Vukojebina

Član broj: 128574
Poruke: 29
93.87.228.*

Sajt: www.pentesting-rs.org


Profil

icon Re: BackTrack 4 PreFinal - public release!!!24.07.2009. u 13:10 - pre 179 meseci
Ok... nemoj se odmah osetiti uvređenim, samo sam želeo da napomenem da je i jedan ozbiljniji disto kao što je bt postao "on apt-get distro", što dalje implicira da će tek uslediti najezda "hakera" (čast izuzecima) ;)
 
Odgovor na temu

jorganwd
Muris Kurgaš
/dev/null

Član broj: 65537
Poruke: 779

Sajt: www.remote-exploit.org


+34 Profil

icon Re: BackTrack 4 PreFinal - public release!!!24.07.2009. u 14:52 - pre 179 meseci
Citat:
SETI_explorer: Ok... nemoj se odmah osetiti uvređenim, samo sam želeo da napomenem da je i jedan ozbiljniji disto kao što je bt postao "on apt-get distro", što dalje implicira da će tek uslediti najezda "hakera" (čast izuzecima) ;)


Ne osjecam se uvredjenim, u potpunosti razumijem sve "slekverovce" zato sto sam i ja nekad bio medju njima. Slack je dobra skola i nista vise, a posto sada nemam vise vremena za zezanje, to vrijeme je proslo.

Na zalost ili srecu, tehnologija napreduje a s tim i broj korisnika, sto ce reci i vise malicioznih. Lakoca izvedbi napada zavisi najvise od potencijalne zrtve, a "on apt-get distro" ne igra veliku ulogu u tome osim sto stedi vrijeme pripreme pred napad, bilo da se radi o legalnom pen testu ili zlonamjernom napadu. S druge strane, "every tool is a weapon, if you hold it right".
 
Odgovor na temu

[es] :: Linux :: BackTrack 4 PreFinal - public release!!!

Strane: < .. 1 2 3 4 5

[ Pregleda: 29204 | Odgovora: 83 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.