Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Toyota corolla xl hatchback 1.3 12v 55kw problem economic lampice

elitemadzone.org :: AutoZone :: Toyota corolla xl hatchback 1.3 12v 55kw problem economic lampice

Strane: < .. 1 2 3 4 5

[ Pregleda: 32987 | Odgovora: 83 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.rcub.bg.ac.rs.



+5251 Profil

icon Re: Toyota corolla xl hatchback 1.3 12v 55kw problem economic lampice30.07.2009. u 15:25 - pre 179 meseci
Bolje da je stavljen karburator od bube nego od keca. Ali valjda nije mogao jeftiniji da se nadje.

Da ne pricamo u prazno, moze da se zasrafi plin i da trosi 2 litre na 100km, ali to nije motor od Toyote, nema elesticnosti i nema prosto snage. Ni sa pomeranjem paljenja.

U krajnjoj liniji, ako je stednja prioritet, onda plin i puzanje po putu, nema veze.

Ono sto hocu da kazem, a to svakako nema veze sa manitom stednjom, je da su neki od tih legendarnih motora, u kompletu sa dobrim karburatorima, "namazali" sve evropljane(amere pod jedan) po karakteristikama i ekvivalentnoj potrosnji.

I da je sustina u dobrom motoru sa dobrom opremom(oko motora, ne mislim na drzace za case).

I konstatujem da se zarad stednje, degradiralo SVE ono sto valja, i karakteristike motora, i trajnost...

Poz
 
Odgovor na temu

zarkoj
Zarko Jovanovic
Masinski inzenjer / QMS
La Co Me Tecno doo
Kraljevo

Član broj: 193344
Poruke: 1426
93.86.209.*



+11 Profil

icon Re: Toyota corolla xl hatchback 1.3 12v 55kw problem economic lampice30.07.2009. u 17:25 - pre 179 meseci
U ovoj nasoj "ekonomsko stabilnoj drzavi" ,morate priznati, da je najvaznije stednja.Govorim o tome da auto na plin nije toliko losiji i ne steti toliko koliko je benzin skuplji od plina.
Za taj odnos.
A sto se tice 4 i 5 govorio sam da sa 70km/h u 5 pa gas auto ne ubrazva isto na benzin i plin tu se oseti razlika plin benzin.A ici u 4 stepenu prenosa 90 km/h pa onda u 5 necete osetiti razliku vuce na plin.
U vecim rezimima rada (obrtaima) auto nema toliko velike razlike plin benzin vec samo u nizim,mislim na 50 km/h ili 60 km/h u 5 stepenu pa stisnuti gas tek tada se oseti razlika.
Puzanje po putu sa 140 km/h......................zanimljivo?
Sto se tice plina mislim da kod nas plin ima manju oktansku vrednost oko 91 a benzin "95" ili "98".Nije kod nas kao sto je u Evropi ili ti u knjigama prirucnicima i tako.
Idite na neku plinaru pa pitajte pumpadzije kolika je oktanska vrednost plina koji oni toce u nasa vozila ali iskreno da vam kazu.
poz
POZDRAV OD ŽARKA
 
Odgovor na temu

cozmo_im
Ivan Miladinovic
Direktor svemira i galaktickih
postrojenja
Zemun

cozmo_im
Član broj: 31495
Poruke: 5566
*.dynamic.sbb.rs.



+896 Profil

icon Re: Toyota corolla xl hatchback 1.3 12v 55kw problem economic lampice30.07.2009. u 18:22 - pre 179 meseci
Ti kad bi seo u moju Toyotu, mislio bi da si seo u bolid Formule 1 jer tolika je razlika a potrosnja mi je takva kakva je - dakle mala. Vozio sam ja Toyote s plinom - moja Corolla na benzin je bolje isla od Carine 1.6 na plin (dobro podesen, odlican motor kod nje).

Moj karburator je redovno odrzavan, u fabrickom je stanju - ubrzanje do stotke je i dalje u fabrickim vrednostima, ispod 12s od 0-100. To je u rangu cak i nekih 1.6 16v motora.

Ne znam da li si nekad probao Corollu koja je nastelovana kako treba, sa originalnim performansama. Iznenadio bi se kako taj auto ide.

Plin kod nas je oktanske vrednosti 100, ako Dora laze onda ne znam ko zna istinu.
 
Odgovor na temu

igor06081970
Kodar Energomontaža

Član broj: 201344
Poruke: 27
*.kodar.rs.



Profil

icon Re: Toyota corolla xl hatchback 1.3 12v 55kw problem economic lampice31.07.2009. u 09:39 - pre 179 meseci
ej ljudi pa moje je pitanje bilo da li neko ima semu vezivanja vakuma a ne da idem u servis da bi oni to povezali ja znam da oni to znaju ali cozmo gavra mi to nije uradio zasto ne znam ali naprosto nije vec je rekao to je to i sada vozi.nije poenta da kazes ljudima da idu u servis to i oni znaju nego daj malo harmonije i tvoje vestine podeli sa ljudima koji mogu i sami nesto da poprave a ne da ih ubedjujes da je benzin bolji od plina kada se na drumovima voze BMW X5 sa plinom ili Crajsler C300 ima plin pa ne moze da tim motorima da steti plin a motor iz 90 god. ne pije vodu.Ja prelazim mesecno 2500 km pa mi nije jasno kako moze da mi se isplati vise na benzin, stavi na papir pa ces videti.
pozdrav, igor
 
Odgovor na temu

cozmo_im
Ivan Miladinovic
Direktor svemira i galaktickih
postrojenja
Zemun

cozmo_im
Član broj: 31495
Poruke: 5566
*.dynamic.sbb.rs.



+896 Profil

icon Re: Toyota corolla xl hatchback 1.3 12v 55kw problem economic lampice31.07.2009. u 18:40 - pre 179 meseci
Skuplja dara nego mera. Novi motori su PROJEKTOVANI i za plin, ovaj jednostavno nije projektovan za plin, a tad se jako slabo plin i koristio (1988-1992 kolko se ovaj auto prodavao).

Ja ne znam kako da spojim vakuume, sad kad budem menjao svecice za koji dan cu da slikam kako je kod mene spojeno pa probajte sami - meni je Gavra se vratio na mesto kako treba.

Benzin se vise isplati jer mu motor duze traje (oko 500.000km) jer je projektovan tako. Ako krenem da objasnjavam zasto, tri strane foruma nece biti dovoljne.

Ok, vama se isplati, zelite da ustedite (razumljivo je), samo nemojte kukati posle ako nesto vrisne na motoru.

Matori Milenko (ne radi vise) koji je odrzavao ovaj auto moj je uvek govorio za ove sto voze Corolle na plin "Greota za auto..."...

Al dobro, neki izgleda bolje znaju kako je to super za motor...
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
79.101.217.*



+5251 Profil

icon Re: Toyota corolla xl hatchback 1.3 12v 55kw problem economic lampice31.07.2009. u 20:35 - pre 179 meseci
Citat:
cozmo_im
Al dobro, neki izgleda bolje znaju kako je to super za motor...


Bolje danas parica u dzepu nego trosak za koju godinu. Kao u Alani Fordu(inace jedan od dva Forda koje cenim)

Citat:
zarkoj
Puzanje po putu sa 140 km/h......................zanimljivo?


Ako se tako racuna, samo ne znam gde to u BG-u moze da se "razvije" 140

Ono sto je zanimljivo, je da se svi plinasi vuku ko creva, od starta do 50-60km, a tako se pravi veca guzva ngo sto bi je bilo...da ne racunamo sada, propusnost puta u jedinici vremena, smanjen prosek svih brzina...krkljanac, ali ekoloski i jeftin...
Citat:
zarkoj
U vecim rezimima rada (obrtaima) auto nema toliko velike razlike plin benzin vec samo u nizim, mislim na 50 km/h ili 60 km/h u 5 stepenu pa stisnuti gas tek tada se oseti razlika.


To su plinaski trikovi, kako da izgleda da auto "ide"..ako se to moze zvati idenje.

Pa malo prineti svesti koliko se vremenski provede izmedju 30 i 60 km/h, a koliko se vremenski provede u supersoniku...140..

Pa se samo konstatuje, da 98% vremena se auto "vuce"...i ima 2% dokaza da "dobro ide"

Lici malo na coravu koku.


Ali to je samo drustveni aspekt, kome svi doprinosimo, klimava drzava, svako se sebicno snalazi, nema veze sto pravi guzvu , neko drugi je kriv...


Tehnicki, nije taj auto za venturi plin, ali posto je karburator=venturi, onda je takav rezultat. A nije za plin uopste

Poz
 
Odgovor na temu

skorohaker
Beograd

Član broj: 38395
Poruke: 229
*.opera-mini.net.



+1 Profil

icon Re: Toyota corolla xl hatchback 1.3 12v 55kw problem economic lampice31.07.2009. u 21:44 - pre 179 meseci
Ti kad bi seo u moju Toyotu, mislio bi da si seo u bolid Formule 1 [/quote]
Nisu ti valjda istrulila krila, pa se vidi dobar deo sistema oslanjanja? :-D
ckopoxakep
 
Odgovor na temu

zarkoj
Zarko Jovanovic
Masinski inzenjer / QMS
La Co Me Tecno doo
Kraljevo

Član broj: 193344
Poruke: 1426
93.86.209.*



+11 Profil

icon Re: Toyota corolla xl hatchback 1.3 12v 55kw problem economic lampice01.08.2009. u 00:13 - pre 179 meseci
Nisam iz BG i za tamo ne znam da li ima mesta da se razvije tolika brzina.
Iz Kraljeva sam a po ibarskoj ima i te kako pa cak za vece i jace motore.
Sto se tice voznje od 30 km/h do 60 km/h samo sam govorio da auto pri tim brzinama a u 5 stepenu sporije ubrzava ali normalno vratis u nizi i sve je ok.
Slazem se da se 90% voznje zasniva na tim brzinama,ali vratis u 2 ili 3 pa onda nema puzanja.
Ja doduse ne znam ali meni se cini da moja corolla bas i ne puzi dok ubrzava od 0 km/h do 100 km/h bas onako zalepi za sediste.Za vece brzine bas i nemam preteranu zelju tako da mi je vazno da auto
do 100 km/h skoro nema reazlike na plin od benzina.
Samo govorim da razlika voznje sa benzina na plin nije duplo slabija koliko je plin jeftiniji od benzina.
Evo nekih slika moje corolle cisto da vidite kako izgleda
poz



[Ovu poruku je menjao zarkoj dana 01.08.2009. u 01:24 GMT+1]
POZDRAV OD ŽARKA
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
77.46.235.*



+5251 Profil

icon Re: Toyota corolla xl hatchback 1.3 12v 55kw problem economic lampice01.08.2009. u 11:41 - pre 179 meseci
Odlicno izgleda Toyota. I milina je odrzavati auto vredan odrzavanja.

Poz
 
Odgovor na temu

zarkoj
Zarko Jovanovic
Masinski inzenjer / QMS
La Co Me Tecno doo
Kraljevo

Član broj: 193344
Poruke: 1426
93.86.209.*



+11 Profil

icon Re: Toyota corolla xl hatchback 1.3 12v 55kw problem economic lampice01.08.2009. u 16:08 - pre 179 meseci
Hvala.
Naravno svaki auto treba odrzavati.Koliko ti brines o njemu toliko ce on o tebi.
Evo jos nekih slika unutrasnjosti i motora moje corolle.
Ajde okacite slike vase corolle,motora i unutrasnjosti cisto bih voleo da vidim.
Poz

[Ovu poruku je menjao zarkoj dana 01.08.2009. u 17:21 GMT+1]
POZDRAV OD ŽARKA
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

cozmo_im
Ivan Miladinovic
Direktor svemira i galaktickih
postrojenja
Zemun

cozmo_im
Član broj: 31495
Poruke: 5566
*.dynamic.sbb.rs.



+896 Profil

icon Re: Toyota corolla xl hatchback 1.3 12v 55kw problem economic lampice02.08.2009. u 09:02 - pre 179 meseci
Ja sam vec kacio fotke, evo malo motora i enterijera...









Inace, Zarko, kod tebe je budzen iberlauf, nemas PCV ventil koji on mora imati (ne sme se cackati), takodje vidim da je filter za gorivo drugacije resen (gde ti je povratni vod za gorivo?), to kod nje ne bi smelo tako (posto je njen filter malo drugaciji od obicnog). Vidim da je budzeno stosta za ovaj kecev karburator... Cep za ulje, original il se izlizo?
Nemoj kupovati taj plavi filter za ulje, uzmi ovaj sto imam ja (austrijski trazi samo).
 
Odgovor na temu

zarkoj
Zarko Jovanovic
Masinski inzenjer / QMS
La Co Me Tecno doo
Kraljevo

Član broj: 193344
Poruke: 1426
93.86.209.*



+11 Profil

icon Re: Toyota corolla xl hatchback 1.3 12v 55kw problem economic lampice02.08.2009. u 09:59 - pre 179 meseci
Svaka cast na odrzavanju,auto lepo izgleda.
Znam za taj ventil ali nisam isao da se raspitujem da li mogu da ga nabavim,ali verovatno ako je menjan karburator drugaciije nije moglo da bude,sigurno se kacio na originalan karburator a to na kecevom nema,ali ne znam za sta sluzi i sto se taj ventil mora imati ako mozes pojasni mi.Za iberlauf znam to cu resiti.
Povratni vod ide iz karburatora ponovo u pumpu.Mozda nisi video na slici dobro ili se ne vidi.
Za filter znam imam ga vec kupljenog i trebao mi je majstor to zameniti ali nije.
Cep je originalan na jednoj slici se naziru slova ali dosta se izlizao.
Sve ovo sto si naveo sigurno je moralo zbog drugog karburatora.
Poz
POZDRAV OD ŽARKA
 
Odgovor na temu

igor06081970
Kodar Energomontaža

Član broj: 201344
Poruke: 27
*.kodar.rs.



Profil

icon Re: Toyota corolla xl hatchback 1.3 12v 55kw problem economic lampice03.08.2009. u 12:53 - pre 179 meseci
Cozmo, nemoj da se ljutis tebi je Gavra sve vratio na mesto zato sto je bilo na mestu ali verujem da dodjes sa toyotom gde su vakumi zamrseni bila bi druga prica, a iz price koliko ja vidim ti si prvi vlasnik, a mi ostali ko zna koji i svako je nesto doradjivao ili budzio pa je tesko vratiti sve na fabricko a ja sam za to spreman.Auto mi je presao tako pise na satu ako mu je verovati 268000 km.
Inace da li neko moze da nakaci njegovo original uputstvo nije bitno koji jezik moze i japanski.
Najbolja kopija je da se sretnu auto uz auto original i budzeni pa polako mic po mic kabl na kabl itd.
Imam jedno pitanje da li postoji original filter za ulje koji u sebi ima kuglicu koja zadrzava ulje u filteru.
pozdrav,igor
 
Odgovor na temu

skorohaker
Beograd

Član broj: 38395
Poruke: 229
*.adsl-1.sezampro.yu.



+1 Profil

icon Re: Toyota corolla xl hatchback 1.3 12v 55kw problem economic lampice03.08.2009. u 15:33 - pre 179 meseci
^
Ma bas te briga i ako se ljuti. Bajke o Gavri, samo on moze, tralala, i... ti odes kod njega, i... Bilo upozorenja na ekstremnu neodgovornost, ali slatko vlasnicima slusati bajke o svom mezimcu. I? Gde smo sad?

Nisi rekao koje ti uputstvo treba, vezano za karburator ili generalno. Baci pogled na ovaj link, da li nesto pomaze http://alflash.com.ua/2E.htm
ckopoxakep
 
Odgovor na temu

cozmo_im
Ivan Miladinovic
Direktor svemira i galaktickih
postrojenja
Zemun

cozmo_im
Član broj: 31495
Poruke: 5566
*.dynamic.sbb.rs.



+896 Profil

icon Re: Toyota corolla xl hatchback 1.3 12v 55kw problem economic lampice03.08.2009. u 19:06 - pre 179 meseci
Ne razumem problem? Ako hocete, idite u Bolec da vam identicnu stvar urade za 100e a neretko je Gavra ispravljo krive drine iz Boleca. Svi servisi koji se bave japancima salju tamo Corolle te ne vidim problem zasto ne preporuciti ljudima doticni servis. Ionako - nema drugi. Ili on ili Bolec. Pa ko oce - nek bira, ima pravo. Ostali mogu da ociste i poprave karburator - al zamalo (recimo stavljaju dizne naopako, ne steluju saug i slicne stvari).

Ovo sto si poslao je shema za V type (Venturi), klipni, redji tip karburatora, ovaj sto ja imam je u 90% Corolla, dvostruki karburator AISAN:



Original uputstvo imam ja, skeniro sam ga u PDF-u (na srpskom), skenirao sam 70% bitnih delova, ostale modele sam preskocio, ako treba - saljem na PM.

Vakuumi inace imaju red po kom se spajaju, rekoh, kad budem menjao svecice, uskoro, slikacu di koji ide pa probajte.
 
Odgovor na temu

skorohaker
Beograd

Član broj: 38395
Poruke: 229
*.opera-mini.net.



+1 Profil

icon Re: Toyota corolla xl hatchback 1.3 12v 55kw problem economic lampice03.08.2009. u 21:35 - pre 179 meseci
Ma potpuno mi je razumljivo da ne razumeš problem. Kada sam pokušao diskretno da ti skrenem na njega pažnju, ti si vikao u pisanoj formi. Čovek otišao pun nade, verovao ti, i? Šta je sa njegovim nervima, vremenom, novcem? Ti naravno ne smatraš da si odgovoran za to. A znaš šta? Jesi, i to zato što si radio upravo ono na šta ti je skretana pažnja da je pipavo, opasno, neodgovorno. Ti sad pričaš da ne razumeš problem, da u Boleču ne odrade za 100e, a Gavra ne odradi za manje para, pa je to u redu. Jeste, nije rešen problem ali je jevtinije. Što se tiče linka, nema čarolije, gotovih rešenja. Ima linkova, ključnih reči za dalju pretragu. Hajde ti budi bolji pa mu pošalji uputstvo, skrati mu muke, iznenadićeš se koliko je dobar osećaj kad najzad učiniš nešto korisno.
ckopoxakep
 
Odgovor na temu

cozmo_im
Ivan Miladinovic
Direktor svemira i galaktickih
postrojenja
Zemun

cozmo_im
Član broj: 31495
Poruke: 5566
*.dynamic.sbb.rs.



+896 Profil

icon Re: Toyota corolla xl hatchback 1.3 12v 55kw problem economic lampice04.08.2009. u 06:40 - pre 179 meseci
Koliko vidim on je i ranije isao u taj servis za karburator, a drugo - covek vozi na plin i naravno da je karburator onda u zapecku. Ja sam mu rekao ko ce najbolje nastelovati i remontovati karburator da dobije miran rad i malu potrosnju i dobar saug - ali na benzin. Mislim, kad bi stalno vozio na benzin. Koliko razumem, covek vozi samo na plin. Kada bi sredio karburator kako treba i vozio jedno 6 meseci samo na benzin, video bi preporod.

Sad, ako njemu fale vakuumi fizicki onda mu niko ne moze pomoci, mora na otpadu da ih nadje (crevca). Ako su pogresno povezani, a ne fale, ne razumem zasto bi mu neko ko radi XX godina ne bi hteo povezati vakuume na karburator (a ima ih samo 3 ili 4), osim ako je nesto povezano s plinom ili je u pitanju neki drugi problem. Ta crevca nijedan servis nema niti jedna prodavnica, vec se mora ici na otpad po njih.

Vakuumi su kod nje bitan na karburatoru SAMO za saug i gore na filteru za vazduh gde meri temp. Za ler gas nije bitan vakuum, osim ako fast/high idle sraf ne fali. Ako se iskljuci vakuum za saug nastaju problemi pri startovanju, i ako se skine taj sa filtera ima da radi i da varira i trokira. Moze da zeza i sraf za ler, on se resava WD sprejom.

U uputstvu nema sheme za to, a ja vec stoti put ponavljam da cu slikati karburator kad budem menjao svecice, nadam se do petka.
 
Odgovor na temu

cozmo_im
Ivan Miladinovic
Direktor svemira i galaktickih
postrojenja
Zemun

cozmo_im
Član broj: 31495
Poruke: 5566
*.dynamic.sbb.rs.



+896 Profil

icon Re: Toyota corolla xl hatchback 1.3 12v 55kw problem economic lampice04.08.2009. u 08:00 - pre 179 meseci
Evo vakuuma, 90% njih je povezano sa usisnom granom, oni sto su na karburatoru ima ih samo par komada, zato i mislim da je neko nesto cackao na usisu zbog plina i to ne spada u servis karburatora, na njemu ima samo nekoliko (za saug uglavnom i high idle podesavac).























Ovaj vakuum je za korigovanje ler gasa pri paljenju i na saugu, on kontrolise ler gas kad se dodaje i otpusta pedala i ako to ne valja, sve moz da zeza:

 
Odgovor na temu

igor06081970
Kodar Energomontaža

Član broj: 201344
Poruke: 27
*.kodar.rs.



Profil

icon Re: Toyota corolla xl hatchback 1.3 12v 55kw problem economic lampice04.08.2009. u 08:26 - pre 179 meseci
hvala bice od koristi.
Do sada sam uspe da sam povezem po nekim semama koje sam teskom mukom skinuo sa neta ali ovo cu sada da sastavim pa ce mo videti kako ce ici.
a da sada sam merio potrosnju sa ovako podesenim vakumima, sipao pun i presao 490km pa ponovo isao na pumpu sipao i stalo samo 28,54 litara plina a to je ako se nevaram 5,8 litara plina na 100 km. pa gde ces manje.
Cozmo kazes da ovi motori prelaze 500000 km. pa sad ti vidi ako neko kupi naprimer ovu toyotu a da bude nova koliko ce mu trebati vremena da predje ovu kilometrazu sobzirom da prosecno godisnje predje oko 25000 km. a to je voznja da maltene ne izlazis iz auta.
Ovako posto ja nisam kupio novu nego ko zna koliko je presla ona verovatno nece izdrzati 500000km nego sa plinom 350000km. pa posto sam ja na 268000km. ima da se navozam do 350000km.
Pocecu i ja da kacim slike i iskustva da prenesem drugima koji imaju slicne probleme.
pozdrav
 
Odgovor na temu

zarkoj
Zarko Jovanovic
Masinski inzenjer / QMS
La Co Me Tecno doo
Kraljevo

Član broj: 193344
Poruke: 1426
93.87.174.*



+11 Profil

icon Re: Toyota corolla xl hatchback 1.3 12v 55kw problem economic lampice04.08.2009. u 14:55 - pre 179 meseci
Tebi je sigurno tocak boca od 33 l.U nju,sve zavisi od pritiska pumpe na plinari gde tocis, moze da stane oko 29 l.
Ja sa 29 l prelazim ravno 360 ili 370 km sto je negde oko 8 l na 100km u gradu i zadovoljan sam(karburator od keca).Imam 2 originalna karburatora od corolle pa me zanima koliko bi mogao da uzmem za njih i gde da ih prodam (to sam dobio uz auto kad sam ga kupio i ne znam da li su ispravni).Predlazem ti da plin tocis na jednoj pumpi kako bi mogao sa sigurnoscu da znas potrosnju.
Jer na nekoj pumpi bi ti neko mogao natociti primer 28 l a na drugoj 29 l.Uostalom to je veoma zanimljiva portrosnja svaka cast.Samo nisi rekao da li je to na otvorenom ili u lokalu.I kako auto ide.
Ajde okaci te seme ili linkove da vidim da li mogu ja nesto da uradim ali verovatno nista jer nije taj karburator.
U svakom slucaju trosi kao upaljac i tu se ispalti voziti po ceo dan.
Poz

POZDRAV OD ŽARKA
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: AutoZone :: Toyota corolla xl hatchback 1.3 12v 55kw problem economic lampice

Strane: < .. 1 2 3 4 5

[ Pregleda: 32987 | Odgovora: 83 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.