Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Necu da platim kaznu parking servisu - posledice !

elitemadzone.org :: AutoZone :: Necu da platim kaznu parking servisu - posledice !

Strane: << < .. 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 295084 | Odgovora: 948 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

DavorI

Član broj: 266933
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Necu da platim kaznu parking servisu - posledice !10.09.2011. u 21:23 - pre 152 meseci
Hajde da pogledamo ovu temu oko parkiranja iz jednog drugog ugla.

Ja imam 3 doplatne karte parking servisa i čekam poziv za sud i stav suda o zakonitosti same naplate parkiranja.

Naime na svakom mestu gde se vrši naplata parkinga postoji uredno postavljen znak da se tu nalazi parking prostor.
Ovaj znak je propisan “PRAVILNIKOM O SAOBRAĆAJNOJ SIGNALIZACIJI”, koji je doneo ministar pod brojem 110-00-65/2009-01, 15.04.2010. godine, članom 27 (ZNAKOVI OBAVEŠTENJA) pod tačkom 27:

je znak „parkiralište” (III-32), koji označava parkiralište.
Na znaku III-32 ili na dopunskoj tabli može se odgovarajućim simbolima ili natpisima označiti: način parkiranja, smer u kome se nalazi parkiralište, udaljenost parkirališta, kategorije vozila kojima je parkiralište namenjeno, kao i eventualno vremensko ograničenje parkiranja;

Ovo pisano ćirilicom i crveno, kao i na dalje, je kopija iz Pravilnika.

Inače radi se o lepom plavom znaku na kome je “P” ispisano lepom belom bojom.

Pod tačkom 29 Pravilnika znak III-33

znak „vremenski ograničeno parkiranje” (III-33), koji označava parkiralište na kome je parkiranje vozila vremenski ograničeno;

Opet lep plavi znak sa “P”, ali ovde je dodata sličica PARKING SATA.

Dakle sama naplata parkinga regulisana je DOPUNSKIM TABLAMA, koje reguliše član 47 Pravilnika i koji ih lepo prikazuje i objašnjava, a član 49 lepo precizira dopunske table:

Član 49.
Dopunska tabla mora da ima ista svojstva u pogledu boje osnove i retrorefleksije, kao i znak uz koji se dopunska tabla postavlja, a boja natpisa i simbola na dopunskoj tabli mora biti ista kao i boja natpisa i simbola na znaku uz koji se dopunska tabla postavlja.
Izuzetak predstavlja dopunska tabla (IV-5) koja daje dodatna obaveštenja o vrsti i načinu korišćenja vremenske zone parkiranja.
Član 50.
Širina dopunske table postavljene uz znak na putu ne sme biti veća od dužine one strane znaka uz koji se dopunska tabla postavlja, odnosno od prečnika znaka, ako je znak u obliku kruga osim ako se postavlja uz znak II-1.
Visina dopunske table ne sme, da iznosi više od polovine njene dužine, osim kod dopunskih tabli IV-8.3, IV-8.4 i IV-8.5.


Znači, što proizilazi iz pravilnika da one table ispod znaka za PARKING u crvenoj, zelenoj (ili već kojoj zoni) boji na znaku nisu postavljene u skladu sa zakonom (po samoj boji, a i veličini) te da kao takve ne mogu da proizvedu pravno dejstvo odnosno nismo na propisani način obavešteni o načinu naplate samog parkinga kao i o samom vremenskom ograničenju korišćenja istog, jer vozač je dužan da poštuje ZAKON O BEZBEDNOSTI SAOBRAČAJA i ono što je propisano istim, a ovaj Pravilnik proizilazi iz iz istog.

E sad ja ću malo da popričekam da se pojavim pred sudom i da se ovo okonča, ali ću da probam.

Nisam pravnik, pa bi mi dobrodošlo neko pravno viđenje i mišljenje.

Pozdrav


 
Odgovor na temu

ezamur

Član broj: 111320
Poruke: 51
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Necu da platim kaznu parking servisu - posledice !21.09.2011. u 08:33 - pre 152 meseci
Hajde jedno pitanje za sve...

Vidim da je Ustavni sud proglasio nacin naplate doplatnih karata za parkiranje u Beogradu suprotnom Ustavu i zakonu i da je grad dobio neki rok da sredi tu stvar.
Ono sto mene zanima je kako se to odnosi sa naplatom doplatnih parking karata bilo gde drugde u Srbiji, recimo Novom Sadu.

Sinoc sam dobio jednu takvu pa se mislim da li da platim ili ne. Na stranu to sto bi mi bas bio merak da i ja zakinem nesto ovoj nesrecnoj drzavi, vec mi je ideja vodilja da necu da platim nesto za sta ce neko za mesec dana da mi kaze "to se sada ne placa, ko ti je kriv sto si bio glup pa platio"

Verujem da me razumete.
 
Odgovor na temu

dule_ns
Novi Sad

Član broj: 123863
Poruke: 257
194.247.212.*



+690 Profil

icon Re: Necu da platim kaznu parking servisu - posledice !21.09.2011. u 09:53 - pre 152 meseci
Rekao mi kolega pre neki dan da je pričao sa komšinicom koja radi u sudu (čak mislim da je sudija) i ona mu je rekla da su sad doneli neke uredbe kojima su to uredili i da pod hitno plati svoje kazne. Njemu verujem al sad dal ga je ona farbala i koliko je to rekla-kazala ne znam.

Nego neko pitanje, kad dođe do suđenja koliko slika i u kojim vremenskim periodima daje parking servis?
 
Odgovor na temu

Jagnjeca brigada

Član broj: 52969
Poruke: 311



+298 Profil

icon Re: Skupština grada ukinula doplatnu kartu za parkiranje!21.09.2011. u 20:34 - pre 152 meseci
Skupština grada ukinula doplatnu kartu za parkiranje

Autor: L. Gedošević, Beta21.09.2011. - 20:30
Korisnici parkinga u zoniranim delovima Beograda plaćaće satnu ili dnevnu kartu, a doplatna karta se više neće koristiti, odlučili su danas gradski odbornici na sednici Skupštine grada Beograda.


Kako je odlučeno, satna parking karta važiće za svaki započeti sat prema vremenu korišćenja, a dnevna od trenutka izdavanja do istog vremena sledećeg dana i to isključivo u okviru određene zone.

Prema izmeni i dopuni Odluke o javnim parkiralištima, odlučeno je da nalog za plaćanje dnevne karte, koja će važiti 24 sata, izdaje ovlašćeni kontrolor.

Ukoliko korisnik nije platio dnevnu parking kartu, kontrolor će mu uručiti ili staviti na prednje vetrobransko staklo nalog za plaćanje dnevne karte koju će morati da plati u roku od osam dana.

Ako korisnik ne plati dnevnu kartu u roku od osam dana od dana izdavanja, dužan je da osim cene karte plati i troškove preduzeća, kao i zakonsku zateznu kamatu o čemu će biti obavešten u nalogu.


http://www.24sata.rs/vesti/beo...artu-za-parkiranje/13828.phtml


"Nikad ne raspravljaj sa budalom: Prvo ce da te spusti na svoj nivo, a onda ce da te
dobije na iskustvo!"
 
Odgovor na temu

anon70939

Član broj: 70939
Poruke: 2823



+6883 Profil

icon Re: Necu da platim kaznu parking servisu - posledice !21.09.2011. u 20:44 - pre 152 meseci
Citat:
Jagnjeca brigada

Ukoliko korisnik nije platio dnevnu parking kartu, kontrolor će mu uručiti ili staviti na prednje vetrobransko staklo nalog za plaćanje dnevne karte koju će morati da plati u roku od osam dana.

Ako korisnik ne plati dnevnu kartu u roku od osam dana od dana izdavanja, dužan je da osim cene karte plati i troškove preduzeća, kao i zakonsku zateznu kamatu o čemu će biti obavešten u nalogu.


Je l' to znaci da ako ne posaljem SMS ili sta vec, i ako mi ne stave tu kartu za brisac, onda ne moram ni da platim?

Meni se svidja onda taj novi zakon. Nadam se da ce biti i u KGu.

E sad, sta ako se pojave klinci koji iz zajebancije skidaju te karte, pa ne platim uopste u roku od 8 dana? koliki su to troskovi preduzeca?
 
Odgovor na temu

marko1101
beograd

Član broj: 6917
Poruke: 403
*.maksnet.org.



+42 Profil

icon Re: Necu da platim kaznu parking servisu - posledice !21.09.2011. u 21:09 - pre 152 meseci
a dnevna karta 1870 dinara ....

nova odluka gradskih vlasti je sledeca:

1. naplacujemo i parkiranje od 21-09 casova, a do sad se to nije placalo.

2. cena sata po dnevnoj karti iznosi 77 dinara/sat, ... najskuplji parking na planeti.

3. i ako neplatis normalno 31din/sat, onda ti naplacujem 2 puta vecu cenu za sat. (77 din)


ovo pod 3 je opet krsenje obrigacionih odnosa, jer je cela prica i bila usmerena na to da ako ti neko neplati uslugu na vreme NESMES da mu trazis VISE pare, sem za KAMATE !!! ... a ovakvo ponasanje je moguce samo zato sto je parking servis monopolista u uslugama parkiranja.

umesto da odrede neku cenu dnevne karte tipa 12 x 31 din , ... NEeeeee , oni moraju da deru ...

STOKA !!!
 
Odgovor na temu

acabgd
Beograd

Član broj: 5469
Poruke: 910
Via: [es] mailing liste

Sajt: www.sportskacentrala.com


+46 Profil

icon Re: Necu da platim kaznu parking servisu - posledice !21.09.2011. u 22:25 - pre 152 meseci
Nije valjda da ce i nocu sada da naplacuju parking???
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6041



+4631 Profil

icon Re: Necu da platim kaznu parking servisu - posledice !21.09.2011. u 22:38 - pre 152 meseci
Gde pise da je 77 dinara sat?

Sumnjam, ovo je klasicna pobeda anarhije nad razumom. Uostalom zasto bi platio i dnevnu kartu? Ocekume dalju pobunu i cimanje ustavnog suda jer zaboga kakod a t neko naplati dnevnu kartu ako si ti bio samo 8 sati parkiran, parking servis je duzan da priemti kad si se ti udostojio potici pada te naknadno fakturise samo za utroseno vreme.

Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

marko1101
beograd

Član broj: 6917
Poruke: 403
*.maksnet.org.



+42 Profil

icon Re: Necu da platim kaznu parking servisu - posledice !21.09.2011. u 22:49 - pre 152 meseci
dnevna karta traje 24 sata, od momenta u kojem je izdata, to istog tog sata sledeci dan

dakle 24 sata.

1870 / 24sata = 77 din


ovo je vrhunski bezobrazluk ...

btw, to nije dnevna karta, nego ... ko vas ebe OVCE ... moramo da istupimo makaze ...

STOKA !!!
 
Odgovor na temu

ventura

ventura
Član broj: 32
Poruke: 7781
*.adsl.verat.net.



+6455 Profil

icon Re: Necu da platim kaznu parking servisu - posledice !21.09.2011. u 22:58 - pre 152 meseci
Ovo je uvedeno jer si do sada sa plaćanjem jedne doplatne karte auto zakonski mogao ostaviti na istom mestu godinama... Sa ovom izmenom ćeš svaki dan dobijati dnevnu kartu.

Osnovni problem Parking Servisa je nedostatak dokaza sa kojima bi mogli da dobiju tužbu. To što je neki njihov operater ukucao tvoj broj tablica i opis automobila, koji je isto tako mogao videti dok prolaziš ulicom, ili bilo gde drugo, ne predstavlja nikakav dokaz sudu da si ti:
1. Bio parkiran na mestu koje je navedeno
2. Bio parkiran u vreme koje je navedeno
3. Nisi platio parkiranje
4. Nisi imao neko drugo odobrenje za parkiranje

Rešenje toga je fotografisanje vozila, jedna fotografija gde se vidi lokacija gde je auto parkiran sve sa tablicama, datumom i vremenom, jedna fotografija šoferke gde se vidi da li ima istaknuta parking karta ili neko drugo odobrenje za parkiranje, i onaj njihov papirić - zapisnik. Tek sa te tri stvari sud nešto može da odluči, bez toga mogu samo da pevaju borbene...
 
Odgovor na temu

marko1101
beograd

Član broj: 6917
Poruke: 403
*.maksnet.org.



+42 Profil

icon Re: Necu da platim kaznu parking servisu - posledice !21.09.2011. u 23:04 - pre 152 meseci
Citat:
Ovo je uvedeno jer si do sada sa plaćanjem jedne doplatne karte auto zakonski mogao ostaviti na istom mestu godinama... Sa ovom izmenom ćeš svaki dan dobijati dnevnu kartu.


nije tacno ...

ispred yubiznis centra , stoji jedan auto vec 50 dana, ima 50 doplatnih karti na auto ... znaci ne 5 ili 15 ... nego 50 ...

slikacu vam sutra, pa cu okaciti sliku...


i pitao sam ovog sto lepi kazne, sta ce biti sa tim .. kaze morace da plati sve, a verovatno i odnosenje.


 
Odgovor na temu

ventura

ventura
Član broj: 32
Poruke: 7781
*.adsl.verat.net.



+6455 Profil

icon Re: Necu da platim kaznu parking servisu - posledice !21.09.2011. u 23:12 - pre 152 meseci
Citat:
marko1101: nije tacno ...

ispred yubiznis centra , stoji jedan auto vec 50 dana, ima 50 doplatnih karti na auto ... znaci ne 5 ili 15 ... nego 50 ...

slikacu vam sutra, pa cu okaciti sliku...

i pitao sam ovog sto lepi kazne, sta ce biti sa tim .. kaze morace da plati sve, a verovatno i odnosenje.

Mogu oni tebi doplatnu kartu da nalepe i na prozor od stana, ali to ne znači da si dužan da je platiš... Idi samo prostom logikom - da im je sistem valjao, ne bi ga menjali. Nije uopšte jednostavna procedura da nešto prođe kroz gradsku skupštnu da bi neko to tek iz dosade radio..
 
Odgovor na temu

Jagnjeca brigada

Član broj: 52969
Poruke: 311



+298 Profil

icon Re: dnevna parking karta 1.870 dinara - najskuplje parkiranje na svetu22.09.2011. u 11:24 - pre 152 meseci
"dnevna parking karta, čija je cena 1.870 dinara za sve zone" - imamo najskuplje parkiranje na svetu!


Sad se ne zove doplanta karta nego dnevna parking karta a kosta isto, nije sija nego vrat... pa koga oni zaje.avaju?


Sada samo još da meni neko objasni kako celodnevna karta košta 1870din? Ako je cena jednog sata 35 dinara a placa se za period od 7-21 h?
"Nikad ne raspravljaj sa budalom: Prvo ce da te spusti na svoj nivo, a onda ce da te
dobije na iskustvo!"
 
Odgovor na temu

noreniou
žarkovo-ak-žarkovo

noreniou
Član broj: 6411
Poruke: 392
95.180.78.*



+120 Profil

icon Re: Necu da platim kaznu parking servisu - posledice !22.09.2011. u 14:15 - pre 152 meseci
Citat:
Jagnjeca brigada[/url]: "dnevna parking karta, čija je cena 1.870 dinara za sve zone" - imamo najskuplje parkiranje na svetu!


18,7e za ceo dan je daleko od najskupljeg parkiranja na svetu. Recimo, u Zagrebu je po h od 1.5 do 2e, Sarajevo oko 1e/h.
 
Odgovor na temu

DavorI

Član broj: 266933
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Necu da platim kaznu parking servisu - posledice !22.09.2011. u 14:58 - pre 152 meseci
Ajd još jednom kao tema za razmišljanje.

DA LI UOPŠTE MOGU DA NAPLAĆUJU PARKIRANJE?

DA LI OD ŠUME NE VIDIMO DRVO?

Evo izvoda iz ODLUKE O JAVNIM PARKIRALIŠTIMA (Službeni list grada Beograda br. 12/10)

Član 7.

Javna parkirališta obeležavaju se saobraćajnom signalizacijom u skladu sa propisima o bezbednosti saobraćaja.

Javna parkirališta imaju na vidnom mestu istaknuto obaveštenje koje sadrži: zone, kategorije motornih vozila koja se mogu parkirati, način parkiranja i naplate, kao i vremensko ograničenje korišćenja javnog parkirališta.


ZOBS (Zakon o bezbednosti saobraćaja) jasno i nedvosmisleno je propisao izgled i boju dopunskih tabli kao i znakova obaveštenja, velika crvena dopunska tabla na kojoj su ispisana sva ona uputstva za parkiranje zakonom nije predviđena te kao takva ne može se nalaziti na saobraćajnom stubu, znaku.
Sobzirom da je zakon nije propisao nego je to tabla KOMUNALNE SLUŽBE kojoj mesto nije tu, jer čl. 7 kaže kako se obeležavaju javna parkirališta mi vozači nismo u obavezi da je uopšte primetimo, a samim tim nismo adekvatno obavešteni o načinu naplate parkinga te stoga nismo u obavezi ni da ga platimo.
Na samom parking mestu, kao vidnom mestu, ne postoji obaveštenje o načinu parkiranja i onda sve priče o doplatnim kartama ili celodnevnoj karti padaju u vodu.

 
Odgovor na temu

Jagnjeca brigada

Član broj: 52969
Poruke: 311



+298 Profil

icon Re: Parkin servis izvrgava ruglu Ustav i zakone ove zemlje23.09.2011. u 14:40 - pre 152 meseci
1. Krse zakon o zastiti podataka o licniosti. Parking servisu niko ne sme da da podatke o vlasniku vozila ako nije napravljen prekrsaj ili krivicno delo. Nepostovanje ugovora=parnica protiv NN lica pa na sud. Prvi ko bude tuzio policiju i parking servis dobice dobru naknadu.


2. Opet su u sukobu su sa Zakonom o obligacionim odnosima. Sada ce se parking placati 24h dnevno sto je skandalozno. Drugo, cene bi valjda trebalo da ostanu manje-vise iste, dakle recimo 35 din za zelenu zonu, ali ako prekoracite vreme stize vam "Dnevna karta" od 77din x 24h = 1870 din. Tu je i problem jer vam u slucaju kazne 1 sat naplacuju po 77 din, umesto 35 din, sto je u sukobu sa Obligacionim odnosima, gde mogu da vam naplate samo originalno istaknutu cenu + kamate, a nikako "promenjenu" cenu od 77 din za sat.


3. Naplacuju parkiranje na uzurpiranim javnim povrsinama, nacrtali linije, obojili ih po nekakvim zonama i doneli nekave sumanute uredbe po kojima mi treba da placamo koriscenje javnog zemljista po 8 evra sat - 1870 / 24 = 77.916.


4. Ovo je prevara. Zar ne bi bilo logicno da se ta dnevna karta izdaje do 21h do kad se i naplacuje parking i da se broj preostalih sati do 21h mnozi sa cenom parkiranja u toj zoni? Parking servis krsi Član 208
Prevara Član 208. (1) Ko u nameri da sebi ili drugom pribavi protivpravnu imovinsku korist dovede koga lažnim prikazivanjem ili prikrivanjem činjenica u zabludu ili ga održava u zabludi i time ga navede da ovaj na štetu svoje ili tuđe imovine nešto učini ili ne učini,kazniće se novčanom kaznom ili zatvorom do tri godine. (2) Ko delo iz stava 1. ovog člana učini samo u nameri da drugog ošteti, kazniće se novčanom kaznom ili zatvorom do šest meseci. (3) Ako je delom iz st. 1. i 2. ovog člana pribavljena imovinska korist ili je naneta šteta u iznosu koji prelazi četristopedeset hiljada dinara, učinilac će se kazniti zatvorom od jedne do osam godina. (4) Ako je delom iz st. 1. i 2. ovog člana pribavljena imovinska korist ili je naneta šteta u iznosu koji prelazi milion i petsto hiljada


Nagradno pitanje je: Razlika izmedju ove dnevne karte karte i kazne je? Kod nas se ruglu izvrgava i Ustav i zakoni - samo su preimenovali neustavnu doplatnu kartu u dnevnu kartu, ne menjajući suštinu i ostavljajući sve prateće stavke: rok za plaćanje, zatezne kamate, prekršajno gonjenje itd.

[Ovu poruku je menjao Jagnjeca brigada dana 23.09.2011. u 18:58 GMT+1]
"Nikad ne raspravljaj sa budalom: Prvo ce da te spusti na svoj nivo, a onda ce da te
dobije na iskustvo!"
 
Odgovor na temu

marko1101
beograd

Član broj: 6917
Poruke: 403
*.maksnet.org.



+42 Profil

icon Re: Necu da platim kaznu parking servisu - posledice !23.09.2011. u 16:08 - pre 152 meseci
pazi ... ja sam ustvari pogresno izracunao ..

parking izmedju 21-09 se neplaca ...

to znaci da:

ako ti daju dnevnu kartu u 20h , ona vazi do sutra u 20h ...

znaci 1 sat danas (od 20 do 21h) + 11 sati sutra (od 09-20h)

znaci mi placamo 1+11=12 sati , 1870 dinara ...

znaci SAT parkiranja kosta 1870 / 12 ...

... SAT parkiranja = 156 dinara.

znaci smatraju nas (gradjane) totalnim idijotima ...

STOKA !!!
 
Odgovor na temu

acabgd
Beograd

Član broj: 5469
Poruke: 910
Via: [es] mailing liste

Sajt: www.sportskacentrala.com


+46 Profil

icon Re: Necu da platim kaznu parking servisu - posledice !23.09.2011. u 18:14 - pre 152 meseci
Pa ovo je kao sto rece kolega gore potpuno u suprotnosti sa Obligacionim
odnosima - ne moze on ako je cena 35 dinara da ti naplacuje kaznu sa
satom od 156 dinara. Ne znam da li su uopste svesni sta su napravili,
ali prva tuzba ce da padne u vodu.

Kao sto rece kolega gore vrlo je upitno i njihovo krsenje Zakona o
zastiti licnih podataka, s obzirom da nema nikakvog dela na osnovu kojeg
bi oni mogli da dodju do podataka o tome ko je vlasnik vozila i njegove
adrese. Problem je samo u tome sto oni mogu da izmisljaju odakle im
podaci o tvom vozilu i tesko mozes da dokazes da im je to policija
dostavila, osim ukoliko ti to policija potvrdi - sto sumnjam da ce hteti
da uradi jer i nije slucaj - u Parking servisu imaju direktan pristup
bazi registrovanih vozila pa im policija ni ne treba.

Oni u sustini jedino sto su izmenili je prica o "Doplatnoj karti" koja
je bila sa proizvoljnom cenom, pa su sada izmislili da je ta cena
ustvari kazna od 24 sata, jer su uveli opciju celodnevnog placanja
parkinga.
 
Odgovor na temu

Jagnjeca brigada

Član broj: 52969
Poruke: 311



+298 Profil

icon Re: Parkin servis izvrgava ruglu Ustav i zakone ove zemlje !23.09.2011. u 22:06 - pre 152 meseci

Citat:
marko1101

znaci SAT parkiranja kosta 1870 / 12 ...

... SAT parkiranja = 156 dinara.

znaci smatraju nas (gradjane) totalnim idijotima ...

STOKA !!!





Ma prave nas idiotima, parking se placa u toku dana 14 sati a ne 24. Obicno kada nesto placas i kupujes na vise, onda dobijes popust. Po kojoj logici je dnevna karta skuplja nego da placam po satu? Da su hteli da izadju gradjanima u susret, dnevna karta bi bila dnevna karta i kostala bi kako je ime kaze od 300 do 500 dinara zavisno od zone... sve preko toga je kradja. Da li je moguće u ovoj drzavi naći pametnog čoveka da resi način plaćanja parkiranja u BG? Ovo je najnenormalniji i najlošiji predlog koji je bilo moguće doneti!


Ovo im je gore ogranichavanja vreme parkinga kod bolnica npr.Tirshovoj! Rooditelji sa teshko obolelom decom teraju posle dva sata traze parking u drugoj zoni... ili im naplate sat parkiranja 15 evra. Prvo su rekli samo krug dvojke sad nema opstine u gradu gde ovi ne skidaju kajmak. Kad ljudi vode dete u Tirsovu na kontrolu znaci svaki mesec moraju da odvajaj 1800 dinara za parking mesto, jer znaju da li ce me lekar primiti u "zakazano" vreme.


Neko odgovoran iz Parking servisa bi stvarno trebalo da robija zbog izvrtanja presude Ustavnog suda! Mada nema toga ko moze da rasturi mafiju zvanu JKP Parking servis. Znam da treba za predizbornu kampanju zutih, ali lepo gospodo iz servisa kupite livadu, asvaltirajte ju i obeležite pa naplaćujte koliko vas volja. Ovako naplaćujete parkiranje vozila na tuđem zemljištu, protivno svim zakonima. Pod hitno inspekciju u "Parking servis" da utvrdi koliko se izdvaja za predizbornu kampanju!

"Nikad ne raspravljaj sa budalom: Prvo ce da te spusti na svoj nivo, a onda ce da te
dobije na iskustvo!"
 
Odgovor na temu

godan
trgovac

Član broj: 229422
Poruke: 7
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Necu da platim kaznu parking servisu - posledice !24.09.2011. u 07:44 - pre 152 meseci
Ja sam juče zatekao DOPLATNU KARTU na brisaču, jer mi je istekao parking 11 minuta. Kako ako su ukinuli doplatne karte? Da li ovo platiti ili ne?
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: AutoZone :: Necu da platim kaznu parking servisu - posledice !

Strane: << < .. 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 295084 | Odgovora: 948 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.