Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Voznja automobila sa stranim tablicama?

elitemadzone.org :: AutoZone :: Voznja automobila sa stranim tablicama?

Strane: 1 2

[ Pregleda: 16123 | Odgovora: 23 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

DusanSukovic
Dušan Šulović
Na krevetu

Član broj: 35637
Poruke: 1371

Sajt: www.MotoBoem.RS


+460 Profil

icon Voznja automobila sa stranim tablicama?04.07.2009. u 16:24 - pre 179 meseci
Da li je ovo moguce u Srbiji, npr. automobil je registrovan u Njemackoj, a lice koje ga vozi zivi recimo u Svedskoj?

Stane Dolanc: "Bavljenje tehnikom treba da postane svakodnevna potreba coveka.."
 
Odgovor na temu

Dzabu86
L. Viktor
Vozac,pkb
Surcin,Srbija

Član broj: 286244
Poruke: 21
62.193.149.*



+3 Profil

icon Re: Sta mislite o kupowini Mercedesa 123, 200d ili 240 d?17.11.2011. u 18:11 - pre 150 meseci
Ljudi jos jedno pitanje zanima me dali moze stranac automobil da se wozi ako je uredno registovan ,na te tablice odakle potice,a da upravlja njime osoba koja nije iz te drzave odakle je taj automobil ,i ako je to moguce dali treba neki dokumenat pride ??Unapred HVALA
 
Odgovor na temu

Brzi Bravari Srbije
Mladen Simic
Beograd

Član broj: 128653
Poruke: 33
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5 Profil

icon Re: Sta mislite o kupowini Mercedesa 123, 200d ili 240 d?17.11.2011. u 20:33 - pre 150 meseci
Dzabu, samo ako imas strani pasos i / ili radnu(boravisnu)vizu ...(i uz ovlascenje, naravno)


Ostalima: hvala na komplimentima...vec sam dobio par ponuda za kupovinu ili zamenu, toliko je lep!

USB -
 
Odgovor na temu

inobradovic

Član broj: 58983
Poruke: 1222
*.dynamic.hispeed.ch.



+84 Profil

icon Re: Sta mislite o kupowini Mercedesa 123, 200d ili 240 d?18.11.2011. u 13:24 - pre 150 meseci
Citat:
Dzabu86: Ljudi jos jedno pitanje zanima me dali moze stranac automobil da se wozi ako je uredno registovan ,na te tablice odakle potice,a da upravlja njime osoba koja nije iz te drzave odakle je taj automobil ,i ako je to moguce dali treba neki dokumenat pride ??Unapred HVALA



ja sam cuo ako se auto vodi (stranac) na blizeg clana familije da uz ovlascenje moze da vozi osoba koja zivi u srbiji bez radnih papira,
koliko je to istina ne znam sigurno neko zna i nek napise ovde .
 
Odgovor na temu

Dzabu86
L. Viktor
Vozac,pkb
Surcin,Srbija

Član broj: 286244
Poruke: 21
62.193.149.*



+3 Profil

icon Re: Sta mislite o kupowini Mercedesa 123, 200d ili 240 d?18.11.2011. u 14:52 - pre 150 meseci
Ma ima neka fora znam da je moj jedan poznanik iso u Svedsku da radi par puta po tri meseca valjda i dotera odande krajslercinu da se raspametis u fulu i vozio je tu po srbiji bez problema i kad su mu istekle te radne vize iso je na dan dva da ga registruje tamo i opet je vozio na te table sigurno 2 godine sve dok ga nije prodo.Inace bavi se enterijerom i eksterijerom i kad je ponestalo kesa proda ga posto su zakazali ti poslovi u zadnje vreme.E sad meni je neprijatno nismo bas toliko dobri da ga ja ispitkujem kako to i zasto .
 
Odgovor na temu

Zarko Silic
A V I S opti-tuning two generations,
[email protected]
Temerin, Čenej,VOJVODINA

Zarko Silic
Član broj: 73724
Poruke: 10383
*.adsl.eunet.rs.



+1269 Profil

icon Re: Sta mislite o kupowini Mercedesa 123, 200d ili 240 d?18.11.2011. u 16:33 - pre 150 meseci
Citat:
inobradovic: ja sam cuo ako se auto vodi (stranac) na blizeg clana familije da uz ovlascenje moze da vozi osoba koja zivi u srbiji bez radnih papira,
koliko je to istina ne znam sigurno neko zna i nek napise ovde .


Nisi dobro cuo.

Samo clanovi uze porodice (otac, majka, sin, cerka) imaju pravo voziti takav automobil. I to samo onda ako je vlasnik vozila u trenutno u Srbiji. Takodje, takvo vozilo moze se u Srbiji zadrzati najduze 3 meseca, nakon cega mora napustiti zemlju. To prakticno znaci da vlasnik svaka 3 meseca mora izaci i ponovo uci u Srbilu kako bi takav boravak bio legalan.

Znaci,

zaboravite sve mahinacije po ovom pitanju. Jednostavno se to ne isplati jer samo carinski prekrsaj ume da prevazidje vrednost citavog vozila.
 
Odgovor na temu

inobradovic

Član broj: 58983
Poruke: 1222
*.dynamic.hispeed.ch.



+84 Profil

icon Re: Sta mislite o kupowini Mercedesa 123, 200d ili 240 d?19.11.2011. u 20:06 - pre 150 meseci
Citat:
zarsilic: Nisi dobro cuo.

Samo clanovi uze porodice (otac, majka, sin, cerka) imaju pravo voziti takav automobil. I to samo onda ako je vlasnik vozila u trenutno u Srbiji. Takodje, takvo vozilo moze se u Srbiji zadrzati najduze 3 meseca, nakon cega mora napustiti zemlju. To prakticno znaci da vlasnik svaka 3 meseca mora izaci i ponovo uci u Srbilu kako bi takav boravak bio legalan.

Znaci,

zaboravite sve mahinacije po ovom pitanju. Jednostavno se to ne isplati jer samo carinski prekrsaj ume da prevazidje vrednost citavog vozila.




ne pricamo o mahinacijama nego sta sme a ste ne sme, ako sam lepo razumeo,
Samo clanovi uze porodice (otac, majka, sin, cerka) imaju pravo voziti takav automobil. I to samo onda ako je vlasnik vozila trenutno u Srbiji, znaci ne treba biti vlasnik u autu ako vozi neko iz uze porodice i ne treba nikakvo ovlascenje ?


Takodje, takvo vozilo moze se u Srbiji zadrzati najduze 3 meseca, nakon cega mora napustiti zemlju. To prakticno znaci da vlasnik svaka 3 meseca mora izaci i ponovo uci u Srbiju kako bi takav boravak bio legalan.
zasto vozilo mora napustati zemlju i gde to pise kad je auto uslo i izaslo iz zemlje, valjda vlasnik ima pravo da svoje vozilo drzi gde hoce i koliko hoce ?
 
Odgovor na temu

vilil1

Član broj: 174605
Poruke: 765



+1499 Profil

icon Re: Sta mislite o kupowini Mercedesa 123, 200d ili 240 d?19.11.2011. u 20:24 - pre 150 meseci
http://www.mup.rs/cms_cir/sadr...-registrovano-u-inostranstvu.h

Nemaju pravo ni clanovi uze porodice, osim ako ne ispunjavaju neki od navedenih pet uslova.

 
Odgovor na temu

Zarko Silic
A V I S opti-tuning two generations,
[email protected]
Temerin, Čenej,VOJVODINA

Zarko Silic
Član broj: 73724
Poruke: 10383
*.adsl.eunet.rs.



+1269 Profil

icon Re: Sta mislite o kupowini Mercedesa 123, 200d ili 240 d?19.11.2011. u 21:28 - pre 150 meseci
@inobradovic

Napisi konkretno sta nameravas pa ce ti biti konkretno odgovoreno.

Ovako: rekla kazala, ja bih mozda ovako ili onako, ne ide.

Moras postaviti konkretno pitanje.


Citat:
vilil1http://www.mup.rs/cms_cir/sadr...-registrovano-u-inostranstvu.h

Nemaju pravo ni clanovi uze porodice, osim ako ne ispunjavaju neki od navedenih pet uslova.


Ne, tacno je ono sto sam napisao u prethodnom postu. Clanovi uze porodice imaju pravo upravljati takvim vozilom bez posebnog ovlascenja. Ovo pravilo vazi najmanje 30 godina i nije menjano nista od tada.


Citat:
Izuzetno od navedenih pravila, vozilima registrovanim u inostranstvu mogu upravljati i članovi uže porodice (supružnik, deca, usvojenici, roditelji i usvojitelji) lica koja ispunjavaju neki od navedenih uslova.
 
Odgovor na temu

inobradovic

Član broj: 58983
Poruke: 1222
*.dynamic.hispeed.ch.



+84 Profil

icon Re: Sta mislite o kupowini Mercedesa 123, 200d ili 240 d?19.11.2011. u 22:55 - pre 150 meseci
zare pa vec sam rekao konkretno

Citat:
inobradovic: ja sam cuo ako se auto vodi (stranac) na blizeg clana familije da uz ovlascenje moze da vozi osoba koja zivi u srbiji bez radnih papira .



vilil1
po tacki 2 ako osoba poseduje zdrastvenu knjizicu recimo nemacke ima pravo da upravlja kolima nemackih tablica, jeli tako ?
 
Odgovor na temu

vilil1

Član broj: 174605
Poruke: 765



+1499 Profil

icon Re: Sta mislite o kupowini Mercedesa 123, 200d ili 240 d?19.11.2011. u 23:26 - pre 150 meseci
@inobradovic

Malo je komplikovano...ti po zakonu moras da se odjavis odavde kada se preselis preko, kada odlazis odavde na duze od 60. dana. U prekrsaju je svako ko to ne uradi. Naravno, to niko nije radio, pa smo imali prijavljen boravak i ovde i u inostranstvu, sto je nezakonito. Kada dolazis kolima u Srbiju, ti cim nisi odjavljen odavde, po zakonu ne smes da vozis kola sa stranim tablicama, i policija je mogla da ti oduzme tablice ili auto.

Da ne bi dolazilo do takvih situacija, vlast je odlucila da malo progleda kroz prste, pa su naveli uslove pod kojima neko ko ima prijavljen boravak i ovde i tamo sme da vozi "stranca". To su onih pet uslova. Znaci ti moras biti prijavljen i tamo i ovde da bi mogao da se vadis na neki od tih uslova. Samo zdravstvena nije dovoljna, nego ti treba i radna-boravisna dozvola.

@zarsilic

"Izuzetno od navedenih pravila, vozilima registrovanim u inostranstvu mogu upravljati i članovi uže porodice (supružnik, deca, usvojenici, roditelji i usvojitelji) lica koja ispunjavaju neki od navedenih uslova."

Da, ali to ne znaci da clanovi uze porodice zive u Srbiji. Za sva lica, pa i clanove uze porodice koji zive u Srbiji, vazi ovo -

"Takođe, ovo pravo imaju i lica koja imaju samo prebivalište u Republici Srbiji, pri čemu nemaju ni privremeno boravište, niti radnu dozvolu u nekoj stranoj državi, a koja po ugovoru o zaposlenju koriste vozilo stranog lica za koje obavljaju navedene poslove pri čemu se u samom ugovoru mora naznačiti korišćenje tog vozila."
 
Odgovor na temu

Zarko Silic
A V I S opti-tuning two generations,
[email protected]
Temerin, Čenej,VOJVODINA

Zarko Silic
Član broj: 73724
Poruke: 10383
*.adsl.eunet.rs.



+1269 Profil

icon Re: Sta mislite o kupowini Mercedesa 123, 200d ili 240 d?19.11.2011. u 23:41 - pre 150 meseci
Ma ne, ne tumacite pravilno ovu odredbu:

Naslov je:

Citat:
Na koji način je regulisano upravljanje vozilom registrovanim u inostranstvu od strane naših državljana na putevima u Republici Srbiji?



onda navodi 5 stavova nakon cega kaze:

Citat:
Izuzetno od navedenih pravila, vozilima registrovanim u inostranstvu mogu upravljati i članovi uže porodice (supružnik, deca, usvojenici, roditelji i usvojitelji) lica koja ispunjavaju neki od navedenih uslova.


Pod "lica koja ispunjavaju neki od navedenih uslova" podrazumevaju se uslovi u zagradi:"supružnik, deca, usvojenici, roditelji i usvojitelji".


Jasno?

P.S. Mada jeste malo nespretno srocen ovaj Pravilnik, odnosno izvod iz Pravilnika.

Na primer:

Citat:
građani Republike Srbije koji imaju istovremeno prebivalište


Postavlja se pitanje kako neko moze istovremeno boraviti na 2 mesta?

Postoje forme stalnog i privremenog boravka, ali istovremeno prebivaliste na 2 mesta zakoni fizike ne dopustaju.



[Ovu poruku je menjao zarsilic dana 20.11.2011. u 00:54 GMT+1]
 
Odgovor na temu

vilil1

Član broj: 174605
Poruke: 765



+1499 Profil

icon Re: Sta mislite o kupowini Mercedesa 123, 200d ili 240 d?19.11.2011. u 23:53 - pre 150 meseci
U ZOBSu stoji -
Citat:
Član 273.
Vozilom registrovanim u inostranstvu na putevima u Republici
Srbiji, ne mogu upravljati lica koja imaju stalno prebivalište u Republici Srbiji.

Izuzetno od stava 1. ovog člana, ovim vozilima mogu upravljati lica
koja imaju stalno prebivalište u Republici Srbiji, ukoliko imaju odobreno
privremeno boravište u inostranstvu do šest meseci kao i njihovi članovi
uže porodice ili lica koja upravljaju „rent -a- car“ vozilima.


Nigde ne pise da se stav 2. odnosi na clanove uze porodice koji zive u Srbiji. Doduse u pravu si, trebali su u pojasnjenju konkretno da napisu na koga se odnosi, a ne da nas dovode u nedoumicu. Ali mislim da je stav 1. dovoljan i da se odnosi na sva lica koja imaju prijavljeno prebivaliste samo u Srbiji.

edit

"Izuzetno od navedenih pravila..." To znaci da ako ti supruga nigde ne radi, ne skoluje se, ne prima penziju...samo zivi u inostranstvu i ima boravisnu dozvolu, moze da prodje kao vozac tvog auta, a da ne snosi sankcije zato sto je prijavljena i ovde i tamo.
 
Odgovor na temu

Zarko Silic
A V I S opti-tuning two generations,
[email protected]
Temerin, Čenej,VOJVODINA

Zarko Silic
Član broj: 73724
Poruke: 10383
*.adsl.eunet.rs.



+1269 Profil

icon Re: Sta mislite o kupowini Mercedesa 123, 200d ili 240 d?20.11.2011. u 00:11 - pre 150 meseci
Da, svakako.

Pravo na upravljanje vozilom sa stranim tablicama odnosi se iskljucivo na mesto stalnog boravka, odnosno prebivalista osobe kojoj se dozvoljava upotreba takvog vozila.

Medjutim, tu se preplecu dva zakona: ZOBS i Carinski Zakon. Ovaj drugi se odnosi na ona "3 meseca". Nema tu nicega novog jer je skoro doslovno prepisan stari komunisticki zakon iz sedamdesetih.

U svakom slucaju, ne moze se "legalno" eskivirati placanje dazbina Republici Srbiji.
 
Odgovor na temu

Dzabu86
L. Viktor
Vozac,pkb
Surcin,Srbija

Član broj: 286244
Poruke: 21
62.193.149.*



+3 Profil

icon Re: Voznja automobila sa stranim tablicama?20.11.2011. u 12:17 - pre 150 meseci
Otprilike sam ukapiro i odavde i iz prica kako je to moguce potrebno ti je dvojno drzavljanstvo tj 1 clanice eu i jedne nebitno koje drzave npr srbije i sa pasosem clanice eu ti mozes da se kreces sa vozilom koje je registrovano na bilo koju zemlju koja je clan eu .Dali je otprilike to to ? ? ?To je po zakonu eu ?
 
Odgovor na temu

nnn
Tech Lead
Haxr.io
Beograd

Član broj: 16743
Poruke: 679
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+87 Profil

icon Re: Voznja automobila sa stranim tablicama?20.11.2011. u 14:52 - pre 150 meseci
A ako neko ima Bosansko drzavljanstvo, jel moze da ovde u Srbiji vozi auto na na primer nemacke tablice?

Znam gomilu ljudi koji sa Hrvatskim pasosesm voze Italijane ovde.
 
Odgovor na temu

ventura

ventura
Član broj: 32
Poruke: 7781
*.adsl.verat.net.



+6455 Profil

icon Re: Voznja automobila sa stranim tablicama?20.11.2011. u 15:06 - pre 150 meseci
Citat:
nnn: A ako neko ima Bosansko drzavljanstvo, jel moze da ovde u Srbiji vozi auto na na primer nemacke tablice?

Znam gomilu ljudi koji sa Hrvatskim pasosesm voze Italijane ovde.

Sve zavisi od toga gde osoba ima prijavljen boravak, bez obzira na državljanstvo, radne vize i sl.

Ako osoba ima prijavljen boravak u Srbiji, ona ne može da vozi auto registrovan u inostranstvu bez obzira na Bosansko/Hrvatsko/Japansko državljanstvo.

Ja sam taj slučaj iskusio na sopstvenoj koži kada mi je carina pre par godina oduzela motorno vozilo (gliser) iako sam policiji prilikom legitimisanja pokazao bosanski pasoš i bosansku ličnu kartu! Vraćen je uz veliku kaznu samo zato što sam imao sreće pa nije bio prebačen na moje ime (ili nekoga iz bliže familije), pa je advokat mogao da uloži žalbu na oduzimanje uz obrazloženje da sam ja neovlašćeno upravljao istim (faktički ukrao) te da se on vrati originalnom vlasniku.
 
Odgovor na temu

Dzabu86
L. Viktor
Vozac,pkb
Surcin,Srbija

Član broj: 286244
Poruke: 21
62.193.149.*



+3 Profil

icon Re: Voznja automobila sa stranim tablicama?20.11.2011. u 17:13 - pre 150 meseci
Dalje ljudi kakvo vi imate iskustvo sa gorivom u Srbiji ,ja nemogu da se namenjam filtera na gollfu ,nepredjem ni 1000-1500 km i zacepi mi se filter ,imam onaj klasican golfov metalni sa dva izlaza kosta od 750-900 din zavisi od proizvodjaca i prodavca,znaci nakupovo sam ih se a i prao sam ih kad mi se vise nije davalo kesa i skoro isto predjem i tako sa opranim. Nekazem sipam ja stvarno i lozak i d2 i sad mesam sa eurom ali nemoguce da toliko ima taloga u rezervoaru pa me zeza ,razmisljam da je toliko taloga on bi i pre zacepio ne znam vise ni sam .A isto je bilo i leti i sad zimi. Kakvo je vase iskustvo ? ? ?
 
Odgovor na temu

smark
Principal Manager, Software Development,
Microsoft
Prague

Član broj: 20964
Poruke: 437
*.interoute.com.

Sajt: cz.linkedin.com/in/msmark..


+11 Profil

icon Re: Voznja automobila sa stranim tablicama?21.11.2011. u 09:33 - pre 150 meseci
Meni ovaj njihov pravilnik sada nije jasan. Da li ja samo sa dozvolom boravka, t.j. zalepljenom long-term CZ vizom u pasosu mogu da dolazim svojim autom kako sam i do sada, ili zaista moram da imam potvrdu od firme, od socijalnog, itd...?
 
Odgovor na temu

Zarko Silic
A V I S opti-tuning two generations,
[email protected]
Temerin, Čenej,VOJVODINA

Zarko Silic
Član broj: 73724
Poruke: 10383
*.adsl.eunet.rs.



+1269 Profil

icon Re: Voznja automobila sa stranim tablicama?21.11.2011. u 10:01 - pre 150 meseci
Ako posedujes boravak u Czech Republic, onda mozes svojim , ili tudjim, nebitno, vozilom sa nesrbijanskim tablicama i dolaziti i prolaziti i voziti putevima Srbije; nevezano za pasose o drzavljanstvo koje posedujes.

Gledaj samo da se u Srbiji sa takvim vozilom ne zadrzavas neprekidno duze od 3 meseca, odnosno, ukoliko postoji potreba za duzi zadrzavanjem, moras njime napustiti zemlju i ponovo uci.


P.S. I nemoj se preterano truditi da razumes Pravilnike.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: AutoZone :: Voznja automobila sa stranim tablicama?

Strane: 1 2

[ Pregleda: 16123 | Odgovora: 23 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.