Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Canon procesor DIGIC IV i reprodukcija boja

[es] :: Digitalni fotoaparati :: Canon procesor DIGIC IV i reprodukcija boja

Strane: 1 2 3 4 5 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 17987 | Odgovora: 105 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Nebojsa Milanovic
Pančevo

SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8374
*.mpconn.net.



+1349 Profil

icon Canon procesor DIGIC IV i reprodukcija boja30.06.2009. u 23:45 - pre 180 meseci
Imam jednu prilično veliku zamerku na sve nove Canon aparate, počev od EOS-a 5 D Mark II pa na dole. Imam slike sa svih tih aparata, ali nisam do sada imao vremena da ih detaljnije pogledam, sada sam to uradio.

Naime, DIGIC IV koji je ugrađen u sve njih ima problema sa narandžastom bojom. Stalno je dodaje, to se vidi uvek, ali nekada baš nervira. Došlo se do apsurda da Nikon kome su boje uvek bile prigovarane - sada, i liku D5000, ima bolje boje od Canona!

KOD DSLR-ova se onim koordinatnimm sistemom može probati peglati stvar, ali kod kompakta toga nema.

Par primera:

5 D Mark II


500 D


G 10




IXUS 990




Ovakvu blamažu Canon nije smeo sebi da dozvoli. Videćemo da li će pomoću firmware-a nešto pokušati da popravljaju, ali sumnjam, već bi odreagovali da mogu.
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Zarko Silic
A V I S opti-tuning two generations,
[email protected]
Temerin, Čenej,VOJVODINA

Član broj: 73724
Poruke: 10383
*.adsl.eunet.rs.



+1269 Profil

icon Re: Canon procesor DIGIC IV i reprodukcija boja01.07.2009. u 00:20 - pre 180 meseci
Ni ja ne verujem firmwareu. Izgleda ovu generaciju trba preskociti.
 
Odgovor na temu

beske

Član broj: 159958
Poruke: 1126
93.86.199.*



+17 Profil

icon Re: Canon procesor DIGIC IV i reprodukcija boja01.07.2009. u 11:34 - pre 180 meseci
Citat:
Nebojsa Milanovic: Imam jednu prilično veliku zamerku na sve nove Canon aparate, počev od EOS-a 5 D Mark II pa na dole. Imam slike sa svih tih aparata, ali nisam do sada imao vremena da ih detaljnije pogledam, sada sam to uradio.

Naime, DIGIC IV koji je ugrađen u sve njih ima problema sa narandžastom bojom. Stalno je dodaje, to se vidi uvek, ali nekada baš nervira....

Veoma interesantni i tendeciozni zakljucci doneseni (bar po pitanju MkII) na osnovu veoma kratkotrajnog koriscenja istog.

Da ne pominjem ono sto vec i vrapci znaju... slikaj u RAW formatu, mani se vise tog JPG "direkt iz aparata". Onda ti procesor sigurno vise nece stvarati nervozu

btw. ove price postaju totalno neozbiljne (pogotovo ako sve poticu iz roota zvanog JPG direkt...), prvo je bilo previse crvene, pa je za sve bio kriv kit objektiv, pa onda dodje plasticnost, pa pregusti pixeli, sad evo i narandzaste... sta ce sutra biti Bog sveti zna.

Citat:
Nebojsa Milanovic: DIGIC IV ima problema sa narandžastom bojom... Ovakvu blamažu Canon nije smeo sebi da dozvoli...

Jel ovo iznosis samo svoje misljenje ili... ?

Pozz





 
Odgovor na temu

Zarko Silic
A V I S opti-tuning two generations,
[email protected]
Temerin, Čenej,VOJVODINA

Član broj: 73724
Poruke: 10383
*.adsl.eunet.rs.



+1269 Profil

icon Re: Canon procesor DIGIC IV i reprodukcija boja01.07.2009. u 13:07 - pre 180 meseci
Beske,

Ove slike koje je Nesa postavio su stvarno lose. Ne izmislja on tu nista. Narandzasta dominira najstrasnije. I to na vrlo nezgodan nacin. Nije sve otislo u narandzasto, sto bi bilo lako resivo, vec su se samo neke boje pretvorile u narandzasto, sto je strasno i tu nema pomoci.

P.S.
Izes RAW ako JPG nije kako treba. Ne zeli svako da se igra sa softverima i racunarima.

Veoma sam razocaran ovim sto sam video. Ima dosta slika i na NETu sa ovakvim lookom.
http://www.pbase.com/jonathanbarkey/aysenatehearing,

...


Minus za DiGi4 i za Canon, mada je moguce da ga i ovaj pancevacki vazduh nesto kolje.



[Ovu poruku je menjao zarsilic dana 01.07.2009. u 14:36 GMT+1]
 
Odgovor na temu

beske

Član broj: 159958
Poruke: 1126
79.101.217.*



+17 Profil

icon Re: Canon procesor DIGIC IV i reprodukcija boja01.07.2009. u 14:34 - pre 180 meseci
Citat:
zarsilic: ...mada je moguce da ga i ovaj pancevacki vazduh nesto kolje.


meni sve ovo mnogo vise lici na strucno rukovanje WB-om, ali ne bih u preteranu polemiku... pogotovo ne na osnovu gledanja slike (MkII) nastale u po bela dana na ISO800.

Pozz


 
Odgovor na temu

beske

Član broj: 159958
Poruke: 1126
79.101.217.*



+17 Profil

icon Re: Canon procesor DIGIC IV i reprodukcija boja01.07.2009. u 14:44 - pre 180 meseci
Citat:
zarsilic:...Ove slike koje je Nesa postavio su stvarno lose.

Da... ali to nicim ne sprecava tendenciju autora da na osnovu njih tako piskara i (sa nama u drustvu) filozofira o novoj "Canonovoj blamazi" i dominantnoj "narandzi" . No comment.

Pozz

p.s. Nebojsa, koje boje je zid na slikama 2 i 3?
 
Odgovor na temu

p.sasa

Član broj: 208733
Poruke: 48



Profil

icon Re: Canon procesor DIGIC IV i reprodukcija boja01.07.2009. u 16:58 - pre 180 meseci
Trebali biste promijeniti nešto ovdje....meni ste već dosadili sa Canon-om,i još ga sad niko ne smije ni kritikovati?

"...ali to nicim ne sprecava tendenciju autora da na osnovu njih tako piskara i (sa nama u drustvu) filozofira o novoj "Canonovoj blamazi" i dominantnoj "narandzi"... "

Sad mi nije ništa jasno Canon-ov IQ ste spominjali mnogo puta,a sad ispada da se na osnovu loših slika ne može "piskarati" ?


[Ovu poruku je menjao p.sasa dana 01.07.2009. u 18:13 GMT+1]
 
Odgovor na temu

beske

Član broj: 159958
Poruke: 1126
*.dynamic.sbb.rs.



+17 Profil

icon Re: Canon procesor DIGIC IV i reprodukcija boja01.07.2009. u 17:28 - pre 180 meseci
Citat:
p.sasa
Sad mi nije ništa jasno Canon-ov IQ ste spominjali mnogo puta,a sad ispada da se na osnovu loših slika ne može "piskarati" ?


tebi izgleda mnogo toga nije jasno... prvo i osnovno, covek koji je okacio ove fotke nije fotograf, sa aparatom o kom ja polemisem sa njim nema bitnijeg iskustva, a i same fotke kao ilustracija su veoma lose, i nicim se ne mogu podvesti kao generalizovani problem narandzastog kada je IQ (bar sa MkII) u pitanju.
 
Odgovor na temu

StORM48

Član broj: 22809
Poruke: 7536



+401 Profil

icon Re: Canon procesor DIGIC IV i reprodukcija boja01.07.2009. u 17:58 - pre 180 meseci
Meni ovo liči na običnu udicu (ko razume shvatiće) - u poslednje vreme iniciranu najblaže rečeno čudnim porivima.

Nebojša, moram da priznam da me Tvoji zaključci sve više čude u poslednje vreme - od ocene senzora, do ocene AF-a, preko ocene fotki koje su SVE, samo ne reprezentativne. Ne po pitanju Digic 4, već po pitanju svega. Pa sam naslov ove teme praktično ne zaslužuje komentar. Da ne govorimo o ISO poređenju kompakta vs DSLR-a, pa onda čuvenim AF problemima, koji se ispoljavaju sa pokvarenim staklima, pri punom mesecu... i samo u Pančevu.

Nekad sam uživao čitajući testove koje si radio (linkovi su i sada tu, pa slobodno pročitaj kako si to NEKAD radio). Bili su jasni, nedvosmisleni i praktično dokazani uporednim primerima. Gutao sam tekst u jednom dahu. Ako se nema vremena, zaključke bolje ostavi za neki drugi put - ovi su krajnje neadekvatni (najdiplomatskiji izraz koji mi je pao na pamet).

Ja tvrdim da je nemoguće razlikovati fotku sa 5D i 5D Mark II, kada se uradi resize na istu (nižu) rezoluciju. Ni po detaljima, a KAMOLI po koloritu. Kakva bre narandžasta, pa još BLAMAŽA?! Istu ocenu su skoro doneo po pitanju kontrole videa, na fotoaparatu. Opet je bila "blamaža", iako nije ni blamaža, a kamoli nekakva teška.

Iako ne volim da potenciram opremu, ovaj put moram napisati i sledeće: Koristim, već mesecima, uporedo - 40D, 5D, 5D Mrak2 i jednu finu kolekciju objektiva. I osim što je krop po svim parametrima jasno iza FF senzora, teško je odrediti koja je fotka sa 5D, a koja sa Mrak2 tela, osim kada se gleda na 100%.

Ruku na srce, ja nikad nisam razumeo kako se mi ovde raspravljamo oko boja, kada gro ljudi nije ni videlo kalibrator u životu, a koriste monitore na "ofrlje" setovanjima. I onda se mi sad ovde "kao" ubeđujemo da li je Digic 4 ovakav ili onakav.

Evo recimo, ove dve fotke:



Aj' na stranu što mi se porodične fotke nikako ne uklapaju u pojam "test aparata", nego što mi nije jasno na osnovu kojih se parametara zaključuje prisustvo narandžaste? Obukao si detetu narandžastu jaknu i očekivao si da ona poplavi? I na koju boju vuče druga fotka? Narandžastu? Meni nekako ipak vuče na ljubičastu.

Generalna preporuka - vrati se onom čuvenom parkiću, setuj WB (barem ponekad), fotkaj iste kadrove, pa da onda zaključujemo, na osnovu IDENTIČNIH kadrova.

Da znam... "Tebi je dovoljna jedna fotka", ali smo isto tako imali i super mutan 24-105L na onim primerima nakon dvodnevne probe Mrak2, iako ja imam KATAKLIZMIČNO bolje fotke sa iste te kombinacije.

I šta ćemo sad?

Što je najgore, daleko od toga da je Canon savršen. Prostora za unapređenja & pljuvanje ima kol'ko volite, ali procesor sa tom pričom toliko veze nema, da ja prosto nemam ideju kako bih na takvu tezu odgovorio. Logičan zaključak bi bio da će se JPEG, pod uticajem tog "narandžastog procesora", koloritno razlikovati od RAW-a, naknadno konvertovanog u JPEG. Kako se to ipak ne dešava, živ nisam da saznam kakav bismo zaključak mogli doneti u vezi toga?

Pozdrav

P.S. Pošto je jasno da je ovo čisto "peckanje" kenondžija zbog nedostatka "hleba & igara" u poslednje vreme, znajte da mene ovo zabavlja više nego vas
 
Odgovor na temu

Zarko Silic
A V I S opti-tuning two generations,
[email protected]
Temerin, Čenej,VOJVODINA

Član broj: 73724
Poruke: 10383
*.adsl.eunet.rs.



+1269 Profil

icon Re: Canon procesor DIGIC IV i reprodukcija boja01.07.2009. u 21:04 - pre 180 meseci
@StORM48 & Beske

postavite JPG (ne RAW) index fotke sa 5DmkII. Nesto otprilike kao ovo:

https://static.elitesecurity.org/uploads/1/9/1964939/index1.jpg
https://static.elitesecurity.org/uploads/1/9/1964939/Index2.jpg


Po mogucnosti da bude sa vise motiva u razlicitim svetlosnim uslovima.

@Srtorm48

Fotka levo jeste narandzasta. Boja koze lica je neprirodno narandzasta mada WB nije pogresan. Fotka desno je je plava obzirom da je WB omasio.

Moje fotke na suncu nemaju takav izgled. Uglavnom su podjednake sa otprilike ovakvim koloritom:

https://static.elitesecurity.o...oads/2/0/2023322/IMG_07651.jpg

ili kao sto je na mom profilu.
Nema traga o narandzastom.

 
Odgovor na temu

beske

Član broj: 159958
Poruke: 1126
*.dynamic.sbb.rs.



+17 Profil

icon Re: Canon procesor DIGIC IV i reprodukcija boja01.07.2009. u 21:25 - pre 180 meseci
Citat:
zarsilic: @StORM48 & Beske... postavite JPG (ne RAW) index fotke sa 5DmkII. Nesto otprilike kao ovo...

Zare, kao sto znas (i kao sto sam milion puta pisao) ja slikam uvek i samo u RAW formatu i posle "klesem" svaku sliku ponaosob po svom ukusu... i nikad ne slikam da bi posle pixelpeep-ovao, gledao i analizirao JPG index, ili sta god tog tipa, vec da bi posle ili uzivao u svakoj fotki ili zavrsio posao klijentu.

Jedini nacin na koji mogu da ti izadjem u susret je da okacim sliku samo klot konvertovanu iz RAW u JPEG, direkt, bez ikakve dalje obrade (sto se da i primetiti ), znaci konverzija, smanjenje za ekranski prikaz, i USM.

Namerno sam izabrao jednu porodicnu, bas zbog istovetnosti odabira motiva kao kod Nebojse. Obrati paznju na boju koze, trave, neba... Digic IV.

Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Nebojsa Milanovic
Pančevo

SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8374
*.mpconn.net.



+1349 Profil

icon Re: Canon procesor DIGIC IV i reprodukcija boja01.07.2009. u 21:30 - pre 180 meseci
Evo me tek sad, šta ćete, nema se vremena

U najkraćem:

Vidim da je peckanje uspelo, dvojica najtvrđih Canondžija su se primili. Priznajem da to u jednom delu jeste bio cilj, ali ne u svrhu canon vs. nikon flamewar (jer u meni nemate sagovornika za to), nego da bi diskusija bila ozbiljna.

A pošto želim da bude ozbiljna, osvrnuću se samo na činjenice:

Citat:
Veoma interesantni i tendeciozni zakljucci doneseni (bar po pitanju MkII) na osnovu veoma kratkotrajnog koriscenja istog.


Ovo su precizni i nimalo tendenciozni zaključci. Za njih mi je dovoljno sam sat vremena korišćenja aparata, a kamoli nekoliko nedelja koliko sam ga koristio. I ponavljam da ovo nije upućeno samo 5 D Mark Ii, nego svim aparatima sa DIGIC IV, od IXUS-a, pa na više. Štata je samo što nisam imao vremena da se ranije pozabavim time i predstavim problem.

Citat:
Da ne pominjem ono sto vec i vrapci znaju... slikaj u RAW formatu, mani se vise tog JPG "direkt iz aparata".


Znam naravno, ali to nije rešenje za mene. Način kako ja koristim aparat (možete to da nazovete fotoreporterski) ne dozvoljava stalnu upotrebu RAW formata.

Citat:
Jel ovo iznosis samo svoje misljenje ili... ?


Naravno, ali ne iz ugla čoveka koji testira aparate, nego iz ugla budućeg kupca. Planiram da jedan aparat klase od 500 D pa na više sa pripadajućim objektivima uskoro lično udomim.

Citat:
meni sve ovo mnogo vise lici na strucno rukovanje WB-om, ali ne bih u preteranu polemiku... pogotovo ne na osnovu gledanja slike (MkII) nastale u po bela dana na ISO800.


WB je auto, a uslovi takvi da kolorit mora da bude potpuno neutralan. ISO nema apsolutno nikakve veze sa tom činjenicom.

Citat:
sa aparatom o kom ja polemisem sa njim nema bitnijeg iskustva, a i same fotke kao ilustracija su veoma lose, i nicim se ne mogu podvesti kao generalizovani problem narandzastog kada je IQ (bar sa MkII) u pitanju.


Ovo je već ozbiljnija kvalifikacija. Sa 5 D Mk II imam i previše iskustva za ovo šta govorim, a govorim vrlo precizno o jednoj osobini njega i njegove braće. Fotke kao ilustracija su savršeno snimljene i vrlo dobro prikazuju pomenut fenomen.

Taj problem nije generalizovan, nisu sve fotke takve (ovo su jedne ne i jedine od drastičnijih), ali problem nikako nije za zanemarivanje, jer procenat takvih fotki nije zanemarljiv.

Citat:
Meni ovo liči na običnu udicu (ko razume shvatiće)


Rekoh već da jeste udica, ali ne za flame, niti za bilo šta negativno, nego u pozitivnom smislu.

Citat:
Nekad sam uživao čitajući testove koje si radio (linkovi su i sada tu, pa slobodno pročitaj kako si to NEKAD radio). Bili su jasni, nedvosmisleni i praktično dokazani uporednim primerima. Gutao sam tekst u jednom dahu. Ako se nema vremena, zaključke bolje ostavi za neki drugi put - ovi su krajnje neadekvatni (najdiplomatskiji izraz koji mi je pao na pamet).


Ne vidim da su testovi po bilo čemu slabijeg kvaliteta, naprotiv. Jedino ih je daleko manje nego ranije, što je posledica nedostatka vremena, ali nadam se da će se to uskoro promeniti u pozitivnoim smislu.

Jedina promena koja se zaista desila je da si ti postao Canondžija...ali to nema veze sa testovima

Citat:
Kakva bre narandžasta, pa još BLAMAŽA?!


Ova koju vidiš. Nikada za dosta godina koliko se bavim isključivo digitalcima i za ne znam ni sam koliko testova koje sam uradio nisam video ovakav kolorit. Ponavljam da nisu sve fotke tako drastične, ali na svakoj fotki sa DIGIC IV aparatom postoji narandžasti premaz, najčešće slabiji, ali nekad i ovoliko jak.

Citat:

Aj' na stranu što mi se porodične fotke nikako ne uklapaju u pojam "test aparata", nego što mi nije jasno na osnovu kojih se parametara zaključuje prisustvo narandžaste?


Ove fotke nisu ni u kakvom testu, nego su nastale nakon prvog korišćenja 500 D i vrlo su dobre za ilustraciju onoga što sam hteo reći, a to je tačan AF za ovi klasu aparata. Da sam išao neku težu akciju/sport, to bi bio prevelik zalogaj za 500 D, što se od njega i ne očekuje.

Takođe, ove slike nisu primer za narandžastu, jer kao što vidite, njih nisam uneo u onaj post gde sam pomenuo taj problem.
 
Odgovor na temu

beske

Član broj: 159958
Poruke: 1126
*.dynamic.sbb.rs.



+17 Profil

icon Re: Canon procesor DIGIC IV i reprodukcija boja01.07.2009. u 21:41 - pre 180 meseci
@ Nebojsa

za pocetak, kalibrisi monitor.

Pozz
 
Odgovor na temu

Nebojsa Milanovic
Pančevo

SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8374
*.mpconn.net.



+1349 Profil

icon Re: Canon procesor DIGIC IV i reprodukcija boja01.07.2009. u 21:53 - pre 180 meseci
Beške, nema ovo nikakve veze sa monotorom. Iako je tačno je da moj (PVA) monitor jedno vreme nije kalibrisan, na tom "nekalibrisanom" monitoru sve druge fotke sa svim drugim aparatima, naročito Canon+L - izgledaju savršeno.

Na tom istom monitoru recimo se itekako vidi i čuvena Nikon žuta boja o kojoj sam dosta pisao. Sa zadovoljstvom konstatujem da je Nikon D 5000 prvi Nikon koji je nema (btw. žao mi je što je u celosti to aparat niže klase od one za koju sam zainteresovan).

 
Odgovor na temu

StORM48

Član broj: 22809
Poruke: 7536



+401 Profil

icon Re: Canon procesor DIGIC IV i reprodukcija boja01.07.2009. u 22:04 - pre 180 meseci
Vidi Nebojša, ako si se već pripremio za DSLR, nema potrebe da ovakvim zaključcima opravdavaš kupovinu D5000 ili D90 naspram nekog Canona.
Kupi šta Ti srcu drago, kači fotke i spremi se za kritike... i ne brini za narandžastu.

Citat:
Nebojsa Milanovic: Vidim da je peckanje uspelo, dvojica najtvrđih Canondžija su se primili. Priznajem da to u jednom delu jeste bio cilj, ali ne u svrhu canon vs. nikon flamewar (jer u meni nemate sagovornika za to), nego da bi diskusija bila ozbiljna.

Ovo je vrlo pogrešan način za iniciranje ozbiljne diskusije, jer od nesuvisle tvrdnje možeš dobiti samo još nesuvisliju diskusiju.

Pozdrav


P.S. Nego, otkad se to sa 5D prelazi na krop?
 
Odgovor na temu

Nebojsa Milanovic
Pančevo

SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8374
*.mpconn.net.



+1349 Profil

icon Re: Canon procesor DIGIC IV i reprodukcija boja01.07.2009. u 22:12 - pre 180 meseci
Storm, tvrdnja je vrlo suvisla, ponavljam za mene suvisla, jer je dobra reprodukcija boja nešto što meni lično ima visok prioritet kod kupovine. Ovo nije zanemarljiv problem i u najmanju ruku zahteva detaljniju elaboraciju pre odluke. Nemam sad pri ruci ni jedan SLR sa digic IV (baš juče sam vratio 500 D), ali ću se time pozabaviti u budućnosti.

Što se tiče Nikona, već bih ga uzeo da hoću, ali imam problem sa D 90 što je (ipak) žut, a D 5000 je, rekoh, ispod targetnog raspona.

milas, 500 D osim ovoga je u svakom smislu aparat iznad D 5000.
 
Odgovor na temu

beske

Član broj: 159958
Poruke: 1126
*.dynamic.sbb.rs.



+17 Profil

icon Re: Canon procesor DIGIC IV i reprodukcija boja01.07.2009. u 22:16 - pre 180 meseci
Citat:
Nebojsa Milanovic: ...dvojica najtvrđih Canondžija su se primili. Priznajem da to u jednom delu jeste bio cillj....


na ovu temu se nema sta vise reci... sad ti i Zare slobodno mozete da nastavite da se dopunjavate u sferi pojava koje samo vi i vidite...

ili ces me mozda demantovati i navesti makar JEDAN link, kojim mozes da potkrepis da je IKO NA PLANETI zakljucio makar i samo slicno kao ti?

over & out
 
Odgovor na temu

Nebojsa Milanovic
Pančevo

SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8374
*.mpconn.net.



+1349 Profil

icon Re: Canon procesor DIGIC IV i reprodukcija boja01.07.2009. u 22:21 - pre 180 meseci
Link je Žare već dao

http://www.pbase.com/jonathanbarkey/aysenatehearing

Lično, meni takav link i ne treba, dovoljno je više hiljada fotki koje sam lično snimio. Ali ako pogledam i samo ove fotke koje je Žare linkovao, narandžasta mi izbija oči. To je taj fenomen, već samo to je dovoljno da se on konstatuje.

E sad, da li će se on ignorisati ili ne, to je lična odluka koja nije podložna diskusiji, isto kao ni činjenica da problem postoji :)
 
Odgovor na temu

StORM48

Član broj: 22809
Poruke: 7536



+401 Profil

icon Re: Canon procesor DIGIC IV i reprodukcija boja01.07.2009. u 22:25 - pre 180 meseci
Citat:
Nebojsa Milanovic: D 5000 je, rekoh, ispod targetnog raspona.

A šta bi moglo adekvatno da zameni 5D?

Naravno, svačija nesuvisla tvrdnja je suvisla u njegovim očima.
Reprodukcija boja je bio moj posao jedno vreme. Sklon sam da i sam težim ka savršenim bojama.
Jedini problem sa reprodukcijom boja na SVIM Canon DSLR-ovima, sa kojima sam ja radio je pucanje magente u određenim uslovima (ali i to SAMO na JPEG-u, koji je no-issue za koliko toliko ozbiljan rad).

Ne znam više ni sam šta bih mogao reći...

Samo vi nastavite da cedite narandžastu.

Pozdrav

P.S. Nisam ni očekivao bistriji link od onog na kome su đubretari u narandžastim uniformama...i to DA BI DOKAZALI POJAČANO PRISUSTVO NARANDŽASTE! E pa priznajem - stvarno ovih kombinezona ima u izobilju na ovim fotkama! Hahahahahaha! Ulepšaste mi dan!
 
Odgovor na temu

milas

Član broj: 29337
Poruke: 588
93.87.163.*



+3 Profil

icon Re: Canon procesor DIGIC IV i reprodukcija boja01.07.2009. u 22:53 - pre 180 meseci
Nisam ekspert za boje, ali nisu li ovi kombinezoni fluorescentni? Ne daje li to drugaciju boju nego da je npr. bila obicna tkanina ili cvrst materijal?
 
Odgovor na temu

[es] :: Digitalni fotoaparati :: Canon procesor DIGIC IV i reprodukcija boja

Strane: 1 2 3 4 5 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 17987 | Odgovora: 105 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.