Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Put kroz Hrvatsku: kune, cestarina... na sta obratiti paznju?

elitemadzone.org :: MadZone :: Put kroz Hrvatsku: kune, cestarina... na sta obratiti paznju?

Strane: << < .. 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12

[ Pregleda: 69218 | Odgovora: 235 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

zaraza

Član broj: 19938
Poruke: 1139
195.178.53.*



+4 Profil

icon Re: Put kroz Hrvatsku: kune, cestarina... na sta obratiti paznju?28.07.2009. u 11:12 - pre 179 meseci
Citat:

Ovakve diskusije uvek zapocnu tako sto neko pocne da "gleda svojim ocima"
pa onda posle jednog ili dva odlaska u hr pocne da prica kako je tamo sve bezbedno prijatno itd ..


Znaci, oni lazu?
 
Odgovor na temu

zaraza

Član broj: 19938
Poruke: 1139
195.178.53.*



+4 Profil

icon Re: Put kroz Hrvatsku: kune, cestarina... na sta obratiti paznju?28.07.2009. u 11:15 - pre 179 meseci
Citat:
Slobodan Miskovic: Sta se palite :) zaraza ima neke apartmane na moru u CRO pa se nervira zbog lose sezone :))))


Mislim da bi bio red da se ovakva tema vec jednom zaustavi, jer skroz ode s puta...
Normalnog coveka boli uvo gde ce ko na more...al jebga, ne kapiraju svi da se Zemlja okrece oko Sunca, a ne njih...
 
Odgovor na temu

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: Put kroz Hrvatsku: kune, cestarina... na sta obratiti paznju?28.07.2009. u 11:15 - pre 179 meseci
Citat:
deerbeer: Ovakve diskusije uvek zapocnu tako sto neko pocne da "gleda svojim ocima"
pa onda posle jednog ili dva odlaska u hr pocne da prica kako je tamo sve bezbedno prijatno itd ..
i kako su ostali koji su lose prosli nacionalisti, izazivaju probleme i puni predrasuda ...
Jednostavno ne vide dalje od svog nosa ....

Slazem se. Vecina misli na osnovu svog dvonedeljnog odmora da nema nikakvih problema u HR za ljude srpske nacionalnosti i ubedjuju ljude da je upravo tako.
Dovoljno je pogledati vesti i zakljuciti suprotno.

Citat:
zaraza
A de si vido da ja pricam nesto o tome? :)

Sta ti uopste pokusavas iz posta u post da kazes? Da oni koji misle suprotno nemaju pravo na misljenje? Rasprava je dvostrana.
 
Odgovor na temu

zaraza

Član broj: 19938
Poruke: 1139
195.178.53.*



+4 Profil

icon Re: Put kroz Hrvatsku: kune, cestarina... na sta obratiti paznju?28.07.2009. u 11:18 - pre 179 meseci
Citat:
DaliborP: Sta ti uopste pokusavas iz posta u post da kazes? Da oni koji misle suprotno nemaju pravo na misljenje? Rasprava je dvostrana.


Pa da...vidim da nije shaceno...ko ono rece malopre....ne videti dalje od nosa...

Prevod bi bio otprilike....
Ko zeli da ide - nek ide.
Niko nema prava da te ljude naziva idiotima, mazohistima i misevima, da govori sta je bolje za njih, da im objasnjava kako su se oni u stvari lose proveli i slicne nebuloze...
 
Odgovor na temu

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: Put kroz Hrvatsku: kune, cestarina... na sta obratiti paznju?28.07.2009. u 11:21 - pre 179 meseci
Citat:
zaraza: Niko nema prava da te ljude naziva idiotima, mazohistima i misevima, da govori sta je bolje za njih, da im objasnjava kako su se oni u stvari lose proveli i slicne nebuloze...

Pa ne bih rekao da se o tome radi, svako najbolje zna za sebe, naravno, samo neki pokusavaju da skrenu paznju na cinjenicu da u HR odmor ne mora biti tako savrsen za nekog ko dolazi is Srbije, nasuprot iskustvima par ljudi sa foruma. Primera ima milion, samo procitaj vesti.
 
Odgovor na temu

zaraza

Član broj: 19938
Poruke: 1139
195.178.53.*



+4 Profil

icon Re: Put kroz Hrvatsku: kune, cestarina... na sta obratiti paznju?28.07.2009. u 11:32 - pre 179 meseci
Citat:
DaliborP: Pa ne bih rekao da se o tome radi, svako najbolje zna za sebe, naravno, samo neki pokusavaju da skrenu paznju na cinjenicu da u HR odmor ne mora biti tako savrsen za nekog ko dolazi is Srbije, nasuprot iskustvima par ljudi sa foruma. Primera ima milion, samo procitaj vesti.


Dobro.
Ja uospte ne govorim da je uy Hrvatskoj dobro ili lose ili lobiram za ili protiv odmora na njihovom moru - dakle, stvar je iskljucivo u stavu ljudi prema onome sto oni sami ne zele, a ovi drugi zele...
Sem toga, kolko znam ovakvih tema postoji kolko hoces...
 
Odgovor na temu

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: Put kroz Hrvatsku: kune, cestarina... na sta obratiti paznju?28.07.2009. u 11:46 - pre 179 meseci
Citat:
zaraza: Dobro.
Ja uospte ne govorim da je uy Hrvatskoj dobro ili lose ili lobiram za ili protiv odmora na njihovom moru - dakle, stvar je iskljucivo u stavu ljudi prema onome sto oni sami ne zele, a ovi drugi zele...
Sem toga, kolko znam ovakvih tema postoji kolko hoces...

Ne lobiram ni ja za jedno ili drugo, samo kad god se pojavi slicna tema obicno krenu komentari ljudi koji su prvi put bili u HR u zadnje dve-tri godine i to na 7 dana i to u Istri i onda uveravaju ljude da je HR potpuno bezbedna, bez incidenata ili problema sa ljude iz Srbije. Onda se jave drugi da kazu da nije bas sve tako bajno i krece jos jedna rasprava, identicna prethodnoj.

Realnost je da se mozete vratiti puni lepih utisaka ili sa razbijenim kolima.
 
Odgovor na temu

euripyd

euripyd
Član broj: 10884
Poruke: 1069
*.mal.sth.bostream.se.



+7 Profil

icon Re: Put kroz Hrvatsku: kune, cestarina... na sta obratiti paznju?28.07.2009. u 12:00 - pre 179 meseci
Citat:
Prevod bi bio otprilike....
Ko zeli da ide - nek ide.


Pa ja i kazem to: ko hoce da pobere batina neka ide. Mozda ne prvi put, ali treca sreca uvek pali.


Citat:
obicno krenu komentari ljudi koji su prvi put bili u HR u zadnje dve-tri godine i to na 7 dana i to u Istri

E upravo to. Ja sam pola zivota ziveo tamo, i u Dalmaciji i u glavnome gradu, i znam o cemu pricam.

I obicno su to komentari ljudi koji su isli ili vozom ili busom, ali nikako sopstvenim kolima, nikako izmedju Splita i Zadra.

Kako volim kad me neko uverava u suprotno, neko ko je bio u Hr ukupno 20 dana u svom zivotu.


Sunca li ti žarevog!!
 
Odgovor na temu

dava
Banja Luka

Član broj: 27208
Poruke: 893



+384 Profil

icon Re: Put kroz Hrvatsku: kune, cestarina... na sta obratiti paznju?28.07.2009. u 12:44 - pre 179 meseci
Boj se ovna, boj se g*vna.
euripyd ti i nemoj ici tamo jer vidim da ocekujes batine, da se razumijemo ne bih ni ja isao da se bojim. Vjerovao ili ne, ja dok sam se spremao na taj put, putovao i tamo se provodio, ni jednog trenutka nisam pomislio da bi me mogao napasti neki nacionalista.
Uvijek vam ostaje Grcka, ali da znate, tamo ima meduza (nije da vas plasim :)

SELECT * FROM หน่วยงานหลัก WHERE ยสันติ LIKE 'โดย%'
 
Odgovor na temu

priest77
vrsac

Član broj: 17220
Poruke: 530
*.dynamic.sbb.rs.



+5 Profil

icon Re: Put kroz Hrvatsku: kune, cestarina... na sta obratiti paznju?28.07.2009. u 13:17 - pre 179 meseci
euripyd ti si ziveo tamo i imas licnih problema i iskusvta zbog onog sto se desilo u toku 90' tamo, ali nemoj sada misliti da ce svi imati iste probleme jos sto godina i da ce se meni kao turistu desiti to ponovo. Devedesete su prosle i ne dao Bog da se ikada vrate, zivot tece dalje i nije tacno da ces svaki treci put dobiti tamo batina, to su najobicnije lazi, imas na hiljade srpskih turista tamo i sta bi bilo da svakog treceg prebiju, zuta stampa bi procvetala jer jedva cekaju tako nesto da bi povecali tiraz, jer narod na balkanu se mnogo lozi na nacionalizam...Franjo i Sloba su bili pametni i iskoristili tu glupost.

Da se vratimo temi, kave su te eksuzije u Trstu i Veniciji iz Istre, da li moze nekako da se dobije neka viza tamo samo za dan ili dva ili moramo da sacekamo 1 Januar?

[Ovu poruku je menjao priest77 dana 28.07.2009. u 14:40 GMT+1]
 
Odgovor na temu

a1200

Član broj: 28980
Poruke: 200
*.bvcom.net.



+744 Profil

icon Re: Put kroz Hrvatsku: kune, cestarina... na sta obratiti paznju?28.07.2009. u 13:37 - pre 179 meseci
Citat:
imas na hiljade srpskih turista tamo i sta bi bilo da svakog treceg prebiju, zuta stampa bi procvetala jer jedva cekaju tako nesto da bi povecali tiraz, jer narod na balkanu se mnogo lozi na nacionalizam...

A sta ti mislis, da svako kome su se namrstili na rec kafa ili okrenuli glavu na "bre" ili "hleb", ili mu mrko pogledali decu na moru jer su prepoznali odakle su - da li mislis da ti ljudi odmah odu u Hrvatsku policiju da prijave to i naprave sebi jos vecu neprijatnost na letovanju ili su jednostavno ignorisali "primitivizam"? Da li mislis da ponosno pricaju to ovde kad se vrate - kako su mirno cutali i smeskali se ko da se nista nije dogodilo, kao nema veze... ma to su samo neke budale

Dovoljno je da postoji i 1% sanse da ti se dogodi neki ispad na nacionalistickoj onovi, pa da ti pokvari celo letovanje, a u Hrvatskoj je taj procenat mogo veci. Pravo pitanje je zasto ici na takvu destinaciju u opste?

Kapiram, bili ste, sve je super, ko ti garantuje da 5-ti put neko tvojoj deci dok se budu brckali ne dobaci "cetnicka g****" ili "srbe na vrbe"... taj prostor ima istoriju netrpeljivosti prema Srbima i prica da je bezbedno za svakoga je totalna glupost - ko zeli da igra na kartu: male su sanse da sretnem ludaka nacionalistu - srecno. Glupo je pricati kako se sve zaboravilo i sad smo OK, jer to jednostavno nije istina, nije bila istina ni u Jugoslaviji, a jos manje je istina sada. Rizik postoji i treba ga ufakturisati pri odluci gde treba letovati, simple as that, i nije to nikakav strah vec realna postavka stvari.
 
Odgovor na temu

Nevena79
???

Član broj: 202308
Poruke: 335
*.adsl-3.sezampro.yu.

Sajt: www.tablic-klub.com


+1 Profil

icon Re: Put kroz Hrvatsku: kune, cestarina... na sta obratiti paznju?28.07.2009. u 13:58 - pre 179 meseci
Evo vam ovako da zavrsite sa glupostima.
Prvo, u HR sam svake godine 2x godisnje po mesec dana u komadu, znaci nisam neko ko bude 2 dana (sto vam je najjaci argument)
Drugo tamo sam isla jos dok vecina vas nije odmah po zavrsetku rata dok jos nisi mogao doci ni autobusom nego "crnim tokovima"

Ako planirate da budete turista nikome se nista nece desiti, ako planirate da odete sa srpskom zastavom na trg Bana Jelacica iznvadice vam oko i promeniti dzigericu sto ce vam se desiti i ako vas uhvate Zvezidini navijaci sa Partizanovim salom. Nasi odnosi su odavno koliko toliko normalizovani a sansa da vam se nesto dogodi je isto toliko velika koliko i sansa da vas premlate kao bilo kog stranca ako naletite na lokalne dzibere pa jedan dobaci hajde da bijemo engleza, japanca, bugara ili sta ste vec. Rat je odavno zavrsio samo je nekima tesko da to shvate.
Inace desavalo mi se u prvim godinama i da trazim hleb pa je najgore sto mi se desilo da mi dobace uz osmeh da hleb ne drze, imaju samo kruha.


Dalibore od tih milion primera nabroj mi samo 10, to se cuje kada se dogodi. A ja cu tebi navesti milion primera u milion drugih zemanja gde su turisti pretuceni ili pokradeni bez obzira koje su nacionalnosti i dacu ti jos 50000 primera gde su ljudi u svom mestu prebijeni, ubijeni, osakaceni samo zato sto su pogledali pogresnog coveka. Naprosto budala ima svuda i jos danas mozes nastradati dok ides u poslugu a sansa da tamo nastradas nije nista veca nego kuci.

P.S. i toliko su podli i opasni da su godinu dana posto je bio uveden zakon o paljenju svetala danju unistavali svoje gradjane kaznama za to a imali striktnu naredbu da ne diraju strance i nisu ih cak ni zaustavljali. Za sve to vreme saobracajna policija me je zaustavila samo jednom, JEDNOM i to pred granicom, verovatno su nas primetili jer smo se pre same granice zaustavili da uzmemo nesto iz gepeka pa su verovatno posumnjali da sakrivamo nesto pri cemu je kontrola bila zaista expresno brza, samo su trazili saobracajnu, zeleni karton i otvorili gepek bez pipkanja i jedne stvari.

[Ovu poruku je menjao Nevena79 dana 28.07.2009. u 15:10 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao Nevena79 dana 28.07.2009. u 15:11 GMT+1]
 
Odgovor na temu

a1200

Član broj: 28980
Poruke: 200
*.BVCOM.NET.



+744 Profil

icon Re: Put kroz Hrvatsku: kune, cestarina... na sta obratiti paznju?28.07.2009. u 14:14 - pre 179 meseci
@Nevena79
Recimo:
Srpski turista u bilo kojoj zemlji - 3% sanse da sretne budalu i ima neprijatnost
Srpski turista u Hrvatskoj - 3% sanse da sretne budalu i ima neprijatnost + 1% da ima neprijatnost cisto zbog nacionalnosti.

P.S. I to je optimisticna cifra.
 
Odgovor na temu

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: Put kroz Hrvatsku: kune, cestarina... na sta obratiti paznju?28.07.2009. u 14:17 - pre 179 meseci
Znaci
Citat:
Nevena79: Dalibore od tih milion primera nabroj mi samo 10, to se cuje kada se dogodi. A ja cu tebi navesti milion primera u milion drugih zemanja gde su turisti pretuceni ili pokradeni bez obzira koje su nacionalnosti i dacu ti jos 50000 primera gde su ljudi u svom mestu prebijeni, ubijeni, osakaceni samo zato sto su pogledali pogresnog coveka. Naprosto budala ima svuda i jos danas mozes nastradati dok ides u poslugu a sansa da tamo nastradas nije nista veca nego kuci.

Primera ima svakodnevno, doduse samo veci poput razbijenih glava ili kola dolaze u novine, ostale neprijatnosti poput dobacivanja na plazi, ulici, po prodavnicama ili tokom voznje sigurno ne dolaze u novine, ali cinjenica je da se desavaju stalno, primera stvarno ima puno, na ovom forumu a i drugima se moze lako doci do istih.

Evo imas danas vest na rts sajtu gde hrvatski zvanicnici kazu da su srpski turisti bezbedni ali da su incidenti moguci.
Jel ti treba bolji dokaz od tog? To izgleda pobija i tvoju savrsenu pricu, sami Hrvati mogu da priznaju da su nacionalni incidenti ocekivani, a ti ne mozes?

Naravno da u svakoj stranoj zemlji neki turisti nastradaju, budu prevareni ili odzepareni, nista novo, budala i problema ima svuda, ali ovde postoji samo jedan razlog - nacionalna pripadnost i mrznja. Dzeparenje u Barseloni je prilicno casno u odnosu na to.
 
Odgovor na temu

euripyd

euripyd
Član broj: 10884
Poruke: 1069
*.mal.sth.bostream.se.



+7 Profil

icon Re: Put kroz Hrvatsku: kune, cestarina... na sta obratiti paznju?28.07.2009. u 14:39 - pre 179 meseci
Citat:
priest77:

Da se vratimo temi,


Pa tema je: cestarina i na sta obratiti paznju?
Ja ti odgovaram u tom ruhu.
Na cesti mozes da naletis na manijake, da ti bace kamen na prednje staklo, recimo. To je valjda u vezi puta i cesta.
TO recimo kao kada bi pitao: "Put kroz Afganistan: cestarina... na sta obratiti paznju?" I ti odgovaras: pa cesta je ok, ima gde da se sedne, imas parking sa strane, WC je onako itd.
Znam da je poredjenje drasticno, ali nemoj tako...

Citat:
Nevena79:
Dalibore od tih milion primera nabroj mi samo 10, to se cuje kada se dogodi.


Ja ti mogu nabrojati evo iz prve ruke 10 takvih primera, i to samo ove godine i to samo u mojoj familiji koja pokusava tamo da sredi svoj zivot. To ne stoji u novinama. Pa necemo da uzimamo internet novine kao referencu dogadjaja i stvarnosti. Pa ne pise u novinama sve.

Nevena, reci mi, gde si isla, sa kim (familija, prijatelj), gde si prespavala, gde si drzala kola nocu itd., da li su tvoji prijatelji sa kojima si isla Hrvati itd.?

Ja stvarno nemam nista protiv nekog, ali samo ovo pisem da upozorim.
Sunca li ti žarevog!!
 
Odgovor na temu

ventura

ventura
Član broj: 32
Poruke: 7781
201.149.14.*



+6455 Profil

icon Re: Put kroz Hrvatsku: kune, cestarina... na sta obratiti paznju?28.07.2009. u 14:53 - pre 179 meseci
Ova tema se otegla u žestoko smaranje... Ko hoće da ide, nek ide. Ko ima problem u glavi sa Hrvatima, ili misli da mu neće prijati tamo, nek ne ide i rešena stvar...
 
Odgovor na temu

Nevena79
???

Član broj: 202308
Poruke: 335
*.adsl-1.sezampro.yu.

Sajt: www.tablic-klub.com


+1 Profil

icon Re: Put kroz Hrvatsku: kune, cestarina... na sta obratiti paznju?28.07.2009. u 15:27 - pre 179 meseci
Citat:
Srpski turista u Hrvatskoj - 3% sanse da sretne budalu i ima neprijatnost + 1% da ima neprijatnost cisto zbog nacionalnosti


Tacno, slazem se i to je samo taj nikakvi jedan posto a svih 99% sasvim lepo prodje i to svakako ne znaci da je to neka neprijateljska zemlja gde jedva cekaju da zabiju srbinu noz u ledja.

Citat:
Ja ti mogu nabrojati evo iz prve ruke 10 takvih primera, i to samo ove godine i to samo u mojoj familiji koja pokusava tamo da sredi svoj zivot


Potpuno se moraju odvojiti takve stvari. Jedno je da neko dodje kao turista sto je pokretac ove teme i on je vec odavno tamo i zamislite vratice se ziv i zdrav malo preplanuo ali od Sunca a ne pesnica a sasvim su druga stvar sukobi oko imovine ljudi koji su prognani iz Hrvatske. Ne mozes ocekivati da ce te neko koga ti sada teras iz kuce (nebitno da li se protivpravno uselio u nju) voleti i takve stvari se svakodnevno desavaju ljudima iz Elektro Vojvodine kada dodju da iseku struju. To je ljudska priroda i tu ce uvek biti neugodnosti.

Citat:
Nevena, reci mi, gde si isla, sa kim (familija, prijatelj), gde si prespavala, gde si drzala kola nocu itd., da li su tvoji prijatelji sa kojima si isla Hrvati itd.?


Isla sam porodicno, tamo imam rodbinu koji su srbi kao i ja i koji su imali more problema za vreme rata i cuvali zivu glavu kako znaju i umeju ali to je iza njih. Auto stoji ispred zgrade, u sred Zagreba kod autobuske stanice naselje Voltino ako si od tamo pa ti to nesto znaci. Na sred ulice se ljubimo zamislite 3x kad dolazimo i odlazimo (posle naravno prve godine kada nismo hteli da se isticemo) ali nam je tetak odmah rekao ma daj bre sta izvodite pa svi ovde znaju da sam srbin...
Takodje svake godine posetim i Osijek i takodje provedem jedan deo letovanja na moru, Crikvenica, Selce i okolina, i imam jednog rodjaka u Rijeci gde ne provedem puno ali svake godine budem tamo. Takodje sam isla i brodom po njihovim ostrvima, domacin ko domacin gleda pare i boli ga q... sta si i ko si i u svakom slucaju lakse se sporazume samnom nego sa Nemcima. Najgore sto mi se ikada desilo je neposredno posle rata da su mi i to obicno samo oko Zagreba trubili kad te obilaze na auto putu i to je sve, naravno vec godinama ne pamtim kada se i to desilo a nasih kola tamo ima koliko hocete, uopste nije tesko naci BG registraciju.

Citat:
Evo imas danas vest na rts sajtu gde hrvatski zvanicnici kazu da su srpski turisti bezbedni ali da su incidenti moguci.


To je politika i diplomatija. A sta drugo da kaze? Dodji kod mene, izadji subotom u grad i mislim da si siguran ali incidenti su moguci.

 
Odgovor na temu

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: Put kroz Hrvatsku: kune, cestarina... na sta obratiti paznju?28.07.2009. u 15:55 - pre 179 meseci
Citat:
Nevena79: To je politika i diplomatija. A sta drugo da kaze? Dodji kod mene, izadji subotom u grad i mislim da si siguran ali incidenti su moguci.

Da da, cudno ne daju slicne izjace upucene italijanskim, ceskim ili madjarskim turistima??
Jasno je da ces da okrenes glavu na drugu stranu u ovom slucaju, koliko god dokazi bili suprotni od idile o kojoj ti pricas. Nisi prva sa takvim stavom.

Inace mi nije jasno sto ljudi toliko vole da brane hrvatski turizam i nacionalne incidente koji su neminovno prisutni u Hrvatskoj predstavljajuci ih kao "nesto sto se moze dogoditi bilo gde na svetu"? Sta li je u pitanju, valjda opravdavaju svoju odluku o odmoru, nije mi bas najjasnije.

Evo ja volim svoje slobodno vreme da provodim u Hrvatskoj, more odlicno, hrana po mom ukusu, ostrva, priroda, nacionalni parkovi, sve je super i vracam se rado....ali sigurno necu da precutim cinjenicu da su hrvati u velikom broju zatucani nacionalisti, cast normalnim ljudima i izuzecima.
 
Odgovor na temu

zorpetus

Član broj: 18625
Poruke: 640
79.101.146.*



+3 Profil

icon Re: Put kroz Hrvatsku: kune, cestarina... na sta obratiti paznju?28.07.2009. u 16:04 - pre 179 meseci
Citat:
priest77:
Da se vratimo temi, kave su te eksuzije u Trstu i Veniciji iz Istre, da li moze nekako da se dobije neka viza tamo samo za dan ili dva ili moramo da sacekamo 1 Januar?

[Ovu poruku je menjao priest77 dana 28.07.2009. u 14:40 GMT+1]



Moras da imas validnu Sengensku vizu da bi mogao da odes do Trsta ili Venecije. Zapravo, za Trst prolazis malim delom kroz Sloveniju i tu (granicni prelaz izmedju Slovenije i Hrvatske) ti se prakticno trazi Sengenska viza. Prelaz izmedju Slovenije i Italije je manje formalan, postoji kucica nalik naplatnoj rampi i tu sede italijanski sluzbenici, ali nam nisu gledali pasose (iako smo isli kolima s BG tablicama) vec su samo pokazali rukom da produzimo dalje i ne pravimo guzvu.

Za Veneciju ti vizu provere jos u agenciji kojom ides na izlet - kazu da im se desavalo N puta da ljudi krenu ne samo bez vize nego i bez pasosa ili bilo kakvog drugog dokumenta. I onda kada dodjes u samu Veneciju, imas u luci klasicnu carinsko/pasosku kontrolu.

P.S. Neko je pitao za kafu kod Djovanija, posto je. Vidi se da je "ispisnik" Elem, nisam isao kod Djovanija, vec u neki shopping mall na pocetku industrijske zone (na ulasku u Trst). Taj shopping mall radi ceo dan (nema onu podnevnu pauzu kao vecina drugih radnji u Trstu odn. Italiji), i ima veliki broj razlicitih radnji - sve pod jednim /klimatizovanim/ krovom). Kupio sam u samousluzi u tom mallu jedno 10-tak vrsti espresso kafe - em sto ima jedno 70 razlicitih marki i tipova da se bira, em sto je cena 2-3 puta niza nego u Beogradu. (vakum pakovanje od 250 gr kosta od 1.20 do 2 eur za odlicne marke tipa Lavaza, Segafredo i sl.). Ko pije espresso - tesko odoleti.


 
Odgovor na temu

euripyd

euripyd
Član broj: 10884
Poruke: 1069
*.mal.sth.bostream.se.



+7 Profil

icon Re: Put kroz Hrvatsku: kune, cestarina... na sta obratiti paznju?28.07.2009. u 16:21 - pre 179 meseci
Citat:
Nevena79: Jedno je da neko dodje kao turista sto je pokretac ove teme i on je vec odavno tamo i zamislite vratice se ziv i zdrav malo preplanuo ali od Sunca a ne pesnica a sasvim su druga stvar sukobi oko imovine ljudi koji su prognani iz Hrvatske. Ne mozes ocekivati da ce te neko koga ti sada teras iz kuce

Sto volim ovakvo mlacenje prazne slame, bez argumenata. Ja nikoga ne teram iz kuce i nemam problema oko imovine. Odakle ti sad to? Razlika je u tome sto o tebi koji si se "vratio" svi okolo znaju da si ti dosao iz Srbije ili si takve nacionalnosti, i s tim je verovatnoca da ces da naye6es mnogo veca. Pa normalno da ti niko nece nista setajuci se po gradu Zagrebu, jer te niko ni ne zna. To kao da bi sada covek iz Juzne Koreje prosetao Pjong Jangom, vrati se kuci i kaze: evo vidis kul, setam sasvim normalno, niko mi nista nije uradio, mogao sam da sednem gde hocu, da narucim pojedem i popijem.

Sada bez komentara kako bi bilo da neko dodje u Bg sa natpisom "made in Kosova", jer to ne dokazuje nista. Verovatno bi i on pobrao batina. Ali to ne dokazuje da ti neces u Hr da dobijes batina. To dokazuje da hoces, ustvari. I nije rec o navijacima niti o srpskom nacionalizmu (kojeg ima), nti o turistima iz Hr u Srbiji, vec se govori o turizmu i nacionalizmu u Hr. To su dva odvojena slucaja.
Ako hocemo da govorimo o turizmu u Srbiji, otvorimo novu temu. Mozemo tamo onda o tome kako je opasno da ides sa kosovskim tablicama kroz Beograd.
Sunca li ti žarevog!!
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Put kroz Hrvatsku: kune, cestarina... na sta obratiti paznju?

Strane: << < .. 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12

[ Pregleda: 69218 | Odgovora: 235 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.