Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Astra H 1.9 cdti 120KS nema indikator temperature.Da li je moguce i zasto?!!

elitemadzone.org :: AutoZone :: Astra H 1.9 cdti 120KS nema indikator temperature.Da li je moguce i zasto?!!

Strane: 1 2

[ Pregleda: 20608 | Odgovora: 30 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
79.101.188.*



+5251 Profil

icon Re: Astra H 1.9 cdti 120KS nema indikator temperature.Da li je moguce i zasto?!!10.07.2009. u 08:51 - pre 180 meseci
Citat:
cozmo_im: Reci to jednom ortaku kome je Astra H bez meraca prokuvala i zbrisala dihtung glave nasred puta (motor 1.4).
Ni S od servisnog moda.


Evo da mu reknem

NE voziti neispravan auto, NE voziti ako se pali crvena lampica, pa makar bilo "jos malo", NE kukati ako se raubovanjem vozila dogura do skupe popravke

Poz
 
Odgovor na temu

cozmo_im
Ivan Miladinovic
Direktor svemira i galaktickih
postrojenja
Zemun

cozmo_im
Član broj: 31495
Poruke: 5566
*.adriamedia.co.yu.



+896 Profil

icon Re: Astra H 1.9 cdti 120KS nema indikator temperature.Da li je moguce i zasto?!!10.07.2009. u 13:51 - pre 180 meseci
Pa tu sam te ceko. Vidis neispravan je bio signalni uredjaj kao i termostat. Dva zla u isto vreme. Da je imao merac i lampicu, imas barem jos jedno sredstvo za odredjivanje temp motora.

Njemu je samo krenulo da kulja ispod haube u toku voznje, bez upozorenja. Rekose da im se to desava, ne znaju bas zasto na tom motoru.
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
79.101.188.*



+5251 Profil

icon Re: Astra H 1.9 cdti 120KS nema indikator temperature.Da li je moguce i zasto?!!10.07.2009. u 16:58 - pre 180 meseci
Pa lepo sam rekao da ne vozi neispravan auto. I to sa dve neispravnosti.

Ako je signalni uredjaj bio neispravan, termostat moze da se proveri, pri dolivanju vode, antifriza, pri kontroli, kada se proverava ciklus hladjenja. Motor radi dok se ne ukljuci ventilator.

Ali, ZNA SE, ko vozi OPELA i FORDA, taj odrzava vozilo tek kada nesto OTPADNE.
Posto je to valjda auto za "vozis i ne mislis".

Spoj laznog kvaliteta, i specificnog mentaliteta.

Opeli su jako davno bili dobri automobili, a onda je '90-ih upao Lopez i napravio stednju na svakom srafu. GM je pokrio stednju i po Fordu.

Opel je poceo sa fus varijantom takodje tih godina, stednja na kvalitetu i zastiti lima. Kada je prestalo sklapanje u Kikindi, prestalo je i sa kvalitetom za trziste.

U svakom slucaju, neophodni su pregledi, zamene dolova, ali, jeftinija varijanta je obicno slag na tortu opela.

To se dogadja i kod drugih, ali je tesko da crkne i davac temperature, posto se primeti pri startovanju vozila, ne odradi proceduru plavo-ugaseno, cak se i znaju otprilike vremena za koje treba da se ugasi, sto signalizira neki problem..

Ne znam zasto nije obratio paznju na to pokazivanje...tu je poceo prekrsaj "vozenja neispravnog"..


Poz
 
Odgovor na temu

cozmo_im
Ivan Miladinovic
Direktor svemira i galaktickih
postrojenja
Zemun

cozmo_im
Član broj: 31495
Poruke: 5566
*.dynamic.sbb.rs.



+896 Profil

icon Re: Astra H 1.9 cdti 120KS nema indikator temperature.Da li je moguce i zasto?!!10.07.2009. u 17:53 - pre 180 meseci
Pa dobro, on smatra da je auto ispravan, ipak ga je kupio novog i bio je jos pod garancijom te je to sredjeno bez troskova. Nije sad bas svaki dan obracao paznju na lampicu - ali svejedno auto je bio skoro nov pa nije ocekivao bas takvu vrstu kvara na autu mladjem od godinu dana. Posle te popravke vec godinu dana ga vozi bez ikakvih problema, zasad...
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
79.101.188.*



+5251 Profil

icon Re: Astra H 1.9 cdti 120KS nema indikator temperature.Da li je moguce i zasto?!!11.07.2009. u 09:36 - pre 180 meseci
Svaka nova naprava ima svoje "decije bolesti".
U slucaju serijske proizvodnje manje je konstruktivnih, malo vise proizvodnih problema, u svakom slucaju, postoji period razrade SVIH delova, ne smo onih koji se struzu i samoadaptiraju.

Zao mi je sto je doziveo skupu skolu, ali ce bar osmatrati instrument tablu i dok je parkiran

Poz
 
Odgovor na temu

Zarko Silic
A V I S opti-tuning two generations,
[email protected]
Temerin, Čenej,VOJVODINA

Zarko Silic
Član broj: 73724
Poruke: 10383
*.adsl.eunet.rs.



+1269 Profil

icon Re: Astra H 1.9 cdti 120KS nema indikator temperature.Da li je moguce i zasto?!!11.07.2009. u 13:10 - pre 180 meseci
Zato i postoje zvucni signali, a zasto se nisu aktivirali je vec drugo pitanje.
 
Odgovor na temu

cozmo_im
Ivan Miladinovic
Direktor svemira i galaktickih
postrojenja
Zemun

cozmo_im
Član broj: 31495
Poruke: 5566
*.dynamic.sbb.rs.



+896 Profil

icon Re: Astra H 1.9 cdti 120KS nema indikator temperature.Da li je moguce i zasto?!!15.07.2009. u 18:54 - pre 180 meseci
Evo jednog Passata 2.0 TDI koji je napravio guzvu na autoputu - prokuvao, doduse ovde nema isparavanja na slici ali je tamo gde je stajao bila ogromna barustina od antifriza - e sad, izgleda mu se to desilo na tom semaforu kod metroa, dugo smo cekali da on saceka da to ispari, sta vec i da krene da ga gura ka metrou. E sad mi nije jasno kako je prokuvao tek tako? (Ne znam dal je stojeci na semaforu ili je usput, tu smo ga zatekli):

 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
79.101.188.*



+5251 Profil

icon Re: Astra H 1.9 cdti 120KS nema indikator temperature.Da li je moguce i zasto?!!15.07.2009. u 20:13 - pre 180 meseci
Zbog:

http://www.youtube.com/watch?v=YbzDJqPIUrA

Pa sam ja u dj**** ugradio:

http://www.youtube.com/watch?v=HzXLjmbVnHI&feature=related

I tako popravio "opasnog" nemca

Poz
 
Odgovor na temu

Zarko Silic
A V I S opti-tuning two generations,
[email protected]
Temerin, Čenej,VOJVODINA

Zarko Silic
Član broj: 73724
Poruke: 10383
*.adsl.eunet.rs.



+1269 Profil

icon Re: Astra H 1.9 cdti 120KS nema indikator temperature.Da li je moguce i zasto?!!16.07.2009. u 00:47 - pre 180 meseci
Odavno pricam da nije automobil za svakoga.
Posedovanje i koriscenje automobila, pogotovo savremenog, zahteva odredjeni nivo tehnicke obrazovanosti sto, u ovim nasim krajevima, predstavlja deficitarnu kategoriju.


P.S. U nesm kraju se to narodski kaze: Ne zna svinja, sta je dinja.
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
79.101.188.*



+5251 Profil

icon Re: Astra H 1.9 cdti 120KS nema indikator temperature.Da li je moguce i zasto?!!16.07.2009. u 09:20 - pre 180 meseci
Pa ne znam bas da li su americke ili nemacke domacice ili bankarski sluzbenici bas napucani tehnickim znanjem.

Pre ce biti da je potrebno brdo love, i redovno odrzavanje, ne vozenje vozila starijeg od pet godina ili preko 100kkm..


A ko ne ispunjava doticne uslove, morace da "zagreje stolicu"

Poz
 
Odgovor na temu

Zarko Silic
A V I S opti-tuning two generations,
[email protected]
Temerin, Čenej,VOJVODINA

Zarko Silic
Član broj: 73724
Poruke: 10383
*.adsl.eunet.rs.



+1269 Profil

icon Re: Astra H 1.9 cdti 120KS nema indikator temperature.Da li je moguce i zasto?!!16.07.2009. u 10:14 - pre 180 meseci
Citat:
vladd: Pa ne znam bas da li su americke ili nemacke domacice ili bankarski sluzbenici bas napucani tehnickim znanjem.


Rekao sam da je rec o tennickoj obrazovanosti a ne tehnickom znanju gde se prvenstveno misli na mehanicarski deo pasla.

Americke ili nemacke domacice svakako ne znaju da odvrcu i zavrcu stafice, ali vrlo precizno znaju kad i gde treba da odnesu svoje vozilo. Americki i nemacki MAJTORI su zaduzeni za tehnicko-mehanicarsku delatnost, a ne domacice.
Osim toga u "tennicku obrazovanost" podrazumevam znjanje i sposobnost onih kod kojih se vozila odrzavaju i za koje vazi isto pravilo:
prvo nauci pa posle popravljaj.



Posedovanje srafcigera nije dovoljan uslov da bi se neko zvao majstorom:


Citat:
vladd:A ko ne ispunjava doticne uslove, morace da "zagreje stolicu":D:D


Upravo to.


P.S. Ako se svemu ovome doda balkanski mentalitet, situacija se veoma komplikuje, pre svega po "kucnog ljubimca".


 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: AutoZone :: Astra H 1.9 cdti 120KS nema indikator temperature.Da li je moguce i zasto?!!

Strane: 1 2

[ Pregleda: 20608 | Odgovora: 30 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.