Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Ponovna regrutacija... Sad mi dunulo da idem u vojsku!

elitemadzone.org :: MadZone :: Ponovna regrutacija... Sad mi dunulo da idem u vojsku!

Strane: 1 2

[ Pregleda: 6752 | Odgovora: 20 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

agaston
Zeljko Acimovic
beograd

agaston
Član broj: 75108
Poruke: 35
79.101.210.*



Profil

icon Ponovna regrutacija... Sad mi dunulo da idem u vojsku!09.07.2009. u 15:27 - pre 180 meseci
Prošle godine u septembru sam ponovo regrutovan i odložio sam tada vojsku na 2 godine (do septembra 2010. godine). Tada sam pokušao da se nekako trajno skinem sa vojske, medjutim to je bukvalno nemoguće, osim ako nemaš 2 glave ili levu nogu kraću od druge leve.

Elem, šta mene zanima, pošto mi ista ta vojska sada pravi problem da se zaposlim u nekoj normalnoj firmu, kao i mogućnost putovanja van zamlje koji mi posao iziskuje, ja rešim da hoću da idem u vojsku, da više okončam to!

Šta mene zanima, da li mogu da tražim da idem u vojsku pre isteka te 2 godine, na koliko mi je odložena vojska? Išao bih sada u septembru. I još jedna stvar, pošto sam napunio 27 godina u aprilu ove godine, da li imam ja mogućnost da civilno služim vojsku?
...bolje nista, nego svasta...
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7176 Profil

icon Re: Ponovna regrutacija... Sad mi dunulo da idem u vojsku!09.07.2009. u 15:31 - pre 180 meseci
Citat:

u, kao i mogućnost putovanja van zamlje koji mi posao iziskuje,


?? kakve veze ima vojska i putovanje van zemlje? Zaustavice te na granici? :)
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

noreniou
žarkovo-ak-žarkovo

noreniou
Član broj: 6411
Poruke: 392
95.180.43.*



+120 Profil

icon Re: Ponovna regrutacija... Sad mi dunulo da idem u vojsku!09.07.2009. u 15:36 - pre 180 meseci
Jednostavno, sutradan ujutru pravac vojni odsek na opstini gde zivis i imas 'taze' info iz prve ruke, da ne bi bilo posle za septembar - znate meni rekli na forumu da to tako moze :)
 
Odgovor na temu

jericho1405
Programer
Istocno Sarajevo

Član broj: 178952
Poruke: 45



+683 Profil

icon Re: Ponovna regrutacija... Sad mi dunulo da idem u vojsku!09.07.2009. u 15:45 - pre 180 meseci
Al' ne zaboravi inverznu logiku. Otidji tamo i reci: "Ja ne zelim u septembru u vojsku". I ides garantovano. ;)
Never argue with an idiot. They bring you down to their level and beat you with
experience.
 
Odgovor na temu

jablan

Član broj: 8286
Poruke: 4541



+711 Profil

icon Re: Ponovna regrutacija... Sad mi dunulo da idem u vojsku!09.07.2009. u 16:04 - pre 180 meseci
Možda ćeš jedino morati da napišeš molbu. Ja pisao...
 
Odgovor na temu

agaston
Zeljko Acimovic
beograd

agaston
Član broj: 75108
Poruke: 35
79.101.210.*



Profil

icon Re: Ponovna regrutacija... Sad mi dunulo da idem u vojsku!09.07.2009. u 16:11 - pre 180 meseci
Jesu li ti odobrili molbu!? Za šta si konkretno pisao molbu!?
...bolje nista, nego svasta...
 
Odgovor na temu

jablan

Član broj: 8286
Poruke: 4541



+711 Profil

icon Re: Ponovna regrutacija... Sad mi dunulo da idem u vojsku!09.07.2009. u 16:14 - pre 180 meseci
Da me pozovu u septembarskom vojnom roku (mislim da mi je potvrda sa fakulteta odlagala do decembarskog ili martovskog).

Mada, ako su tebi odložili vojsku zbog nekog zdravstvenog problema možda i nećeš moći "preko reda"...
 
Odgovor na temu

agaston
Zeljko Acimovic
beograd

agaston
Član broj: 75108
Poruke: 35
79.101.210.*



Profil

icon Re: Ponovna regrutacija... Sad mi dunulo da idem u vojsku!09.07.2009. u 16:24 - pre 180 meseci
Odložili su mi vosku jer sam se žalio na česte glavobolje. Tako sam i pokušao da se skinem sa vojske. Medjutim, uz izjavu neurologa imao sam mogućnost da "probam" da krenem ili da mi odlože na 2 god. U nadi, da će ukinuti vojsku, ja pristadoh na 2 godine. Medjutim, od ukidanja nema ništa!

Nema druge, nego da poranim ujutru pa u VO da se raspitam.

Hvala ljudi u svakom slučaju!
...bolje nista, nego svasta...
 
Odgovor na temu

Marko Medojević
Team leader
Digital ST
Beograd

Član broj: 93659
Poruke: 776
*.adsl-1.sezampro.yu.

Sajt: www.digitalst.rs


+99 Profil

icon Re: Ponovna regrutacija... Sad mi dunulo da idem u vojsku!09.07.2009. u 17:57 - pre 180 meseci
Iskreno, mislim da dramiš nepotrebno oko te vojske. Lepo ti je Ivan rekao da to nema nikakve veze sa putovanjem van zemlje, a i što se nalaženja posla tiče ne bi trebao imati nikakvih problema, jer ja takođe odlažem po dve godine na razne načine i niko mi nikada nije pravio bilo kakve probleme što se tiče posla.
Samo ti nastavi da odlažeš jer će vojska sigurno biti profesionalizovana početkom naredne decenije.
 
Odgovor na temu

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
dynamic-78-30-161-188.adsl.eunet.rs.



+165 Profil

icon Re: Ponovna regrutacija... Sad mi dunulo da idem u vojsku!09.07.2009. u 18:38 - pre 180 meseci
za zaposljenje mozda i ima problema [ima poslodavaca koji zele da im radnici imaju regulisanu vojnu sluzbu,jer ako nemaju postoji mogucnost da im "nestanu" na pola godine ili duze,pa opet traze zaposlenog,bla bla]...sto se granice tice,kao sto je ivan rekao,ko ce ti zabraniti da odes? nije opsta mobilizacija pa da se moras svercovati
pasos se dobija bez izvoda iz vojnog odseka,izlazi/ulazi iz tj. u zemlju bez problema


i kao sto su ti rekli,sutra ranom zorom,put pod noge i kucaj na vrata vojnog odseka ako si se zainatio za vojsku :)
 
Odgovor na temu

Miroslav Jeftić
Istraživanje ruda
[ES]

Član broj: 37513
Poruke: 6833

Sajt: about:blank


+2200 Profil

icon Re: Ponovna regrutacija... Sad mi dunulo da idem u vojsku!09.07.2009. u 19:04 - pre 180 meseci
Mislim da nećeš moći ništa dok ti ne istekne to vreme, mada je svakako najbolje proveriti. Može civilna i sada, ne vidim zašto ne bi mogla.
 
Odgovor na temu

Aries1404

Član broj: 208115
Poruke: 266
*.dynamic.sbb.rs.



+4 Profil

icon Re: Ponovna regrutacija... Sad mi dunulo da idem u vojsku!09.07.2009. u 19:06 - pre 180 meseci
Au care....kazes u Aprilu napunio 27god!!!Ne znam sta te je toliko drzalo da neresis to.Ja sam takodje u Aprilu napunio 27god.al sam svoje resio u Martu 2001 celih 12 meseci.
Morao si se vuc sa njima radi odlaganja,ne znam kako ne znas sta ti je sad ciniti
CPU:Intel Quad CoreQ9400 2,6mhz
MB:Asus Maximus II Formula
RAM:Geil 2x2GB 1066mhz BlackDragaon
VGA:Nvidia 450GTS
PSU:CFT-750-14C 750W
CASE:Zalman GS1000
HDD:120GB SSD A-DATA......
 
Odgovor na temu

Skandy
AB, Canada

Član broj: 152655
Poruke: 944
*.static.ziggozakelijk.nl.



+41 Profil

icon Re: Ponovna regrutacija... Sad mi dunulo da idem u vojsku!09.07.2009. u 19:14 - pre 180 meseci
Citat:
Jesu li ti odobrili molbu!? Za šta si konkretno pisao molbu!?
Bez brige, oni su jako velikodusni, nece te odbiti bilo sta da napises.
 
Odgovor na temu

jablan

Član broj: 8286
Poruke: 4541



+711 Profil

icon Re: Ponovna regrutacija... Sad mi dunulo da idem u vojsku!09.07.2009. u 19:16 - pre 180 meseci
Citat:
mare_bj: Iskreno, mislim da dramiš nepotrebno oko te vojske.

Hehe, pa ne drami on, nego ti što je izbegavaš. To ti je kao da izbegavaš zubara nadajući se da će zub da se popravi sam od sebe... :)

BTW, malo je verovatno da će je profesionalizovati u dogledno vreme.
 
Odgovor na temu

agaston
Zeljko Acimovic
beograd

agaston
Član broj: 75108
Poruke: 35
79.101.210.*



Profil

icon Re: Ponovna regrutacija... Sad mi dunulo da idem u vojsku!09.07.2009. u 19:23 - pre 180 meseci
Odlagao sam jer sam bio na studijama... i jer me niko ničim ne zaduži da služim vojsku. No ne želim da pokrećem tu temu.

Iskreno,razmišljam u pravcu da ću naći EXTRA posao i da ću za godinu i po morati da idem u vojsku i da ostanem bez toga! Prosto ne želim da rizikujem. Eto ti mi je...

Mada, i ja mislim da nikakvu molbu neće da odbiju!!! Valjda...
...bolje nista, nego svasta...
 
Odgovor na temu

germanchc
drvoseca
Beograd

Član broj: 178234
Poruke: 11
93.86.146.*

Sajt: www.golfoglasi.com


Profil

icon Re: Ponovna regrutacija... Sad mi dunulo da idem u vojsku!09.07.2009. u 20:14 - pre 180 meseci
Citat:
Aries1404: Au care....kazes u Aprilu napunio 27god!!!Ne znam sta te je toliko drzalo da neresis to.Ja sam takodje u Aprilu napunio 27god.al sam svoje resio u Martu 2001 celih 12 meseci.


Svaka ti cast . Stvarno si car sto si isao u vojsku i to svih 12 meseci....:)
www.golfoglasi.com - moj Golf koga prodajem vec nekoliko godina .
 
Odgovor na temu

reject
Ivan Pesic
Bgd

reject
Član broj: 7659
Poruke: 2209
*.ptt.rs.

Sajt: misc.comli.com


Profil

icon Re: Ponovna regrutacija... Sad mi dunulo da idem u vojsku!09.07.2009. u 20:25 - pre 180 meseci
Citat:
mare_bj: Iskreno, mislim da dramiš nepotrebno oko te vojske. Lepo ti je Ivan rekao da to nema nikakve veze sa putovanjem van zemlje, a i što se nalaženja posla tiče ne bi trebao imati nikakvih problema

Nije istina, ganjace te dok te ne uvate, a kad te uvate onda je firma u kojoj si zaposlen duzna da ti
'zamrzne' stanje odnosno da ti cuva radno mesto dok ne odsluziz, a ako nisi zaposlen, a radis, onda
racunaj da te nijedan gazda nece cekati 6-9meseci da zavrsis vojsku, osim ako nisi spajdermen pa
stizes obe stvari odjednom. Izmedju ostalog zato i dosta 'firmi' i ozbiljnih firmi trazi regulisanu vojsku
jer ne zele da se zezaju, a radnika i umnih i fizickih ima na tone.
Citat:
Samo ti nastavi da odlažeš jer će vojska sigurno biti profesionalizovana početkom naredne decenije.

Rekose to i prosle i pretprosle i 'one tamo' godine, a sve funkcionise kao i uvek. Cak sam cuo da ce se uskoro
civilna ukinuti i da cemo se vratiti na jna fazon - malo verovatno, ali i to se prica.
Izbegavati vojsku se apsolutno ne isplati jer je besimsleno, svaka akcija protiv drzave se zavrsava tako sto
drzava uradi ono sto je namerila i tu nema rasprave.
Ovo sto covek prica je nesto drugo, a to je planiranje kad otici, sto je sasvim ok i vrlo pametno.
Citat:
agaston: Iskreno,razmišljam u pravcu da ću naći EXTRA posao i da ću za godinu i po morati da idem u vojsku i da ostanem bez toga!

Mudro zboris, bolje je to spiciti kad nemas previse obaveza, ja sam se mnogo zäjebo sto to nisam odjebö
na vreme posto realno sa 18 imas manje obaveza nego sa 27, pogotovo ako svoj leba jedes.
"Razmisljam u pravcu da cu naci EXTRA posao" zvuci komicno, ali recimo da se taj scenario odigra, najgore
sto bi moglo da se desi i gazdi i tebi je da te jednog dana pokupe i da gazdi projekat stoji, uspori se ili
propadne zato sto si se ti zäjebavo sa drzavom. I pored obaveznog cuvanja radnog mesta, ceka te
otkaz kad se vratis samo zbog stete koju si naneo firmi. :D

Najjednostavnije je da odes u svoj vojni odsek (sacekas plavu kovertu koja sigurno redovno stize, a ako
nije stigla, odes svakako da im izmedju ostalog uljudno ukazes na to da su te zaboravili) i kazes 'ja ocu
da sluzim vojsku' i onda trazis pusku/civilno i to je to. Ako imaju guzvu pomerice ti rok za prvi sledeci i
kraj price.

Sto se tice 'odbijanja molbi' za civilno - to zaboravi, danas se sve svodi na neko pisanije u kome mozes
da napises 'necu da pucam' ili bilo sta slicno i na razgovor na koji samo treba da se pojavis. Jedina korisna stvar
na razgovoru je sto mozes da se detaljno raspitas za svoja prava tokom sluzenja i kome da se obratis
ako te neko od nadredjenih ugrozava i savetujem ti da ih malerises da ti tacno kazu gde i kome da se
obratis ako do toga dodje jer mnogi vojnici ne znaju sta im je duznost, a sta su im prava pa onda po
raznim firmama kupuju radnicima burek i rade svasta tudji posao, sto cak i ne bi trebali ni smeli da rade.
Mass murder ain’t just painless,
Now we’ve made it cute.


The Church Of The Holy Transistor
 
Odgovor na temu

dava
Banja Luka

Član broj: 27208
Poruke: 893



+384 Profil

icon Re: Ponovna regrutacija... Sad mi dunulo da idem u vojsku!10.07.2009. u 07:46 - pre 180 meseci
Ma stipu te price, priznaj da hoćeš da se ženiš, a ne možeš jer nisi odslužio vojsku. :)

Zar nema u Srbiji starosna dob do koje te mogu ganjati za vojsku. Kod nas u RS je bila granica cini mi se 27 godina, dok je bilo vojske, jer sad je profi, a ja sam se izvukao.
SELECT * FROM หน่วยงานหลัก WHERE ยสันติ LIKE 'โดย%'
 
Odgovor na temu

Aries1404

Član broj: 208115
Poruke: 266
*.dynamic.sbb.rs.



+4 Profil

icon Re: Ponovna regrutacija... Sad mi dunulo da idem u vojsku!12.07.2009. u 01:16 - pre 180 meseci
Vidis ja sam kao sto sam rekao bio 12meseci otisao sa 18godina..ili 19

I bas iz tog razloga,zbog posla.Ako se nadas da ces naci extra posao onda si trebao da ides a ne da nadjes pa sad u vojsku.Kad vec kontas tako prvo idi pa onda kontaj pa ako malo prsnes onda ces mozda i zivot naopacke da promenis pa ces ga pocinjati od pocetka al sa 30godina.Ja sam svoj poceo od pocetka al sa 19.Bio sam frizer,prvo mesto u Srbiji na akmicenju i otisao reko bolje sad neko kasnije,pre se vratim pre nastavljam i kada se zaletim nema stajanja.Sad imam gradevinsku firmu.Koja logika a?
CPU:Intel Quad CoreQ9400 2,6mhz
MB:Asus Maximus II Formula
RAM:Geil 2x2GB 1066mhz BlackDragaon
VGA:Nvidia 450GTS
PSU:CFT-750-14C 750W
CASE:Zalman GS1000
HDD:120GB SSD A-DATA......
 
Odgovor na temu

reject
Ivan Pesic
Bgd

reject
Član broj: 7659
Poruke: 2209
82.208.238.*

Sajt: misc.comli.com


Profil

icon Re: Ponovna regrutacija... Sad mi dunulo da idem u vojsku!12.07.2009. u 10:11 - pre 180 meseci
Citat:
dava: Ma stipu te price, priznaj da hoćeš da se ženiš, a ne možeš jer nisi odslužio vojsku. :)

To zvuci realnije od nalazenja EXTRA posla (ustvari bilo kakvog posla). :D
Citat:
Zar nema u Srbiji starosna dob do koje te mogu ganjati za vojsku. Kod nas u RS je bila granica cini mi se 27 godina

27 i ovde, ali tokom te godine zivota stize plava koverta sa resenjem u kome pise 'ganjacemo te do 35.'
Mass murder ain’t just painless,
Now we’ve made it cute.


The Church Of The Holy Transistor
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Ponovna regrutacija... Sad mi dunulo da idem u vojsku!

Strane: 1 2

[ Pregleda: 6752 | Odgovora: 20 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.