Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Volim svoj posao... Koje je najbolje zanimanje... Sta bi svako voleo da radi?????

elitemadzone.org :: MadZone :: Volim svoj posao... Koje je najbolje zanimanje... Sta bi svako voleo da radi?????

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 13468 | Odgovora: 41 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

ultimat8
Lazar Pavlovic

Član broj: 228321
Poruke: 12
91.150.120.*



Profil

icon Volim svoj posao... Koje je najbolje zanimanje... Sta bi svako voleo da radi?????18.07.2009. u 14:02 - pre 178 meseci
Koje je po vama zanimanje "najbolje na svetu". Meni mnogo para usi kada cujem maneken(k)e, pevace i sportiste kada kazu "ja volim svoj posao", a onda u drugim emisijama govore o tome kako je njihov posao tezak i zahteva dosta zrtvovanja tj. po meni su manekeni, pevaci i sportisiti i ostala "javna" zanimanja najpozeljnija zanimanja. Slazem se da nijedan posao nije lak i mozda i nisam u pravu zbog toga sto razmisljam na ovaj nacin, ali nisam mogao da izdrzim da ne iskazem svoje misljenje, cujem vase i na osnovu toga donesem, a svoje razmisljanje svodim na sledecu logiku:
-jedan od kriterijuma na osnovu kojih posao smatram lepim i lakim jeste to da li deca vole taj posao ili ne. Koje god dete-skolarca da pitate sta bi volelo da bude kad poraste, verujem da bi vecina rekla da bi volela da budu pevaci(ce), manekeni(manekenke) ili sportisti. Vecina dece ne voli da uci, ali zato svi vole da igraju fudbal, da trce, da se doteruju, da pevuse uz improvizovane mikrofone ugledajuci se na svoje omiljene pevace.
-drugi kriterijum jeste to koliko je odredjeno zanimanje "povratno korisno". Pod tim podrazumevam to da npr. manekeni, pevaci i sportisti pored toga sto od svoje profesije zaradjuju (i vise nego zaradjuju), gotovo da uopste ne ugrozavaju svoje zdravlje, tj. sportisti su sami po sebi zdravi i dobro gradjeni, a manekeni i pevaci "moraju" dobro da izgledaju, hrane se kvalitetno, rade vezbe i citavi timovi rade na njihovom izgledu. i to smatraju teskim. Mislim pre svega na to da mnogi obicni ljudi idu u teretane, trce isl. da bi imali dobru liniju, pa ih niko ne placa za to, a na estradi i modnoj pisti se to placa.
-treci kriterijum jesu i same zarade koje su kod ovih zanimanja impozantne. Naravno da i ova zanimanja sa sobom nose veliki stres, ali je opste poznato da i opsta nemastina sa sobom nosi stres vezan za golu egzistenciju. Oni koji imaju para bar znaju zbog cega dozivljavaju stres. uostalom, ako im ne odgovara posao, zbog cega ne bi radili nesto drugo?
Mozda nisam nadaren za pisanje, ali mislim da ste shvatili sta sam hteo da kazem. Voleo bih da cujem vase misljenje o tome da li sam u pravu i koja su zanimanja po vama "najbolja".
 
Odgovor na temu

zaraza

Član broj: 19938
Poruke: 1139
91.148.83.*



+4 Profil

icon Re: Volim svoj posao... Koje je najbolje zanimanje... Sta bi svako voleo da radi?????18.07.2009. u 14:46 - pre 178 meseci
Citat:
ultimat8: Meni mnogo para usi kada cujem maneken(k)e, pevace i sportiste kada kazu "ja volim svoj posao", a onda u drugim emisijama govore o tome kako je njihov posao tezak i zahteva dosta zrtvovanja tj. po meni su manekeni, pevaci i sportisiti i ostala "javna" zanimanja najpozeljnija zanimanja.


Sto mislis da je to u suprotnosti?
Zasto ne bi voleo svoj posao, iako je tezak i iako zahteva dosta zrtvovanja?
 
Odgovor na temu

Miroslav Jeftić
Istraživanje ruda
[ES]

Član broj: 37513
Poruke: 6833

Sajt: about:blank


+2200 Profil

icon Re: Volim svoj posao... Koje je najbolje zanimanje... Sta bi svako voleo da radi?????18.07.2009. u 14:55 - pre 178 meseci
To je sve individualno, nekom je san da postane pilot, neko drugi se opet užasava letenja.
 
Odgovor na temu

Lazar-I

Član broj: 6950
Poruke: 169
79.101.136.*



+727 Profil

icon Re: Volim svoj posao... Koje je najbolje zanimanje... Sta bi svako voleo da radi?????20.07.2009. u 12:56 - pre 178 meseci
Veliki broj dece želi da bude i vatrogasac ili policajac, možda treba razmotriti i ta zanimanja ?

Navedite mi bar jedan zdrav profesionalni sport gde se ne koristi hemija, koji razvija ravnomerno celo telo, koji ne dovodi do preopterećenja vitalnih organa. Možda bi trebalo pričati o zabrani profesionalnog sporta pre nego ga svrstavati u najbolje zanimanje.

Navedite mi jednog zdravog (psihički i fizički) manekena, manekenku, pevača, pevačicu. Ako takvi postoje onda se to može uvrstiti u listu najboljih zanimanja. Verovatno postoje, samo ja slabo pratim tu scenu a od ovih za koje sam čuo ni jedan nije zdrav.

Stara kineska poslovica kaže: "Ako želiš da budeš srećan jedan dan napij se. Ako želiš da budeš srećan godinu dana oženi se, a ako želiš da budeš srećan celog života gaji biljke". Znači najbolji posao je da si uzgajivač cveća i vlasnik cvećare (pod uslovom da nisi alergičan na polen).
 
Odgovor na temu

Lacika.1991
Laslo Molnar

Član broj: 147078
Poruke: 349



+346 Profil

icon Re: Volim svoj posao... Koje je najbolje zanimanje... Sta bi svako voleo da radi?????20.07.2009. u 13:12 - pre 178 meseci
bogami kao sportista itekako možeš da ugroziš svoje zdravlje,jer možeš slobodno svoje zglobove,kolena da razmatraš kao potrošnu robu,kao sportista imaš odlične šanse kada udješ u godine da osetiš posledice toga,nemogu da ugrozim svoje zdravlje.
 
Odgovor na temu

bugsu
Vojvodina - Subotica

Član broj: 40006
Poruke: 381
77.46.177.*



+3 Profil

icon Re: Volim svoj posao... Koje je najbolje zanimanje... Sta bi svako voleo da radi?????20.07.2009. u 13:31 - pre 178 meseci
Citat:
Lazar-I:Znači najbolji posao je da si uzgajivač cveća i vlasnik cvećare (pod uslovom da nisi alergičan na polen).

uzmimo u obzir da se danas sve mora prskati i trpati hemija....nije ti ni to zdravo onda....

Citat:
Lazar-I: Navedite mi bar jedan zdrav profesionalni sport gde se ne koristi hemija, koji razvija ravnomerno celo telo, koji ne dovodi do preopterećenja vitalnih organa. Možda bi trebalo pričati o zabrani profesionalnog sporta pre nego ga svrstavati u najbolje zanimanje.

sah bi mogli uvrstiti u ovo (to je isto sport) samo tamo psihicki slabiji ljudi malo ranije puknu ....


mada kao sto je rekao lazar mnogi decaci zele da budu policajci ....a devojcice pevacice...bilo je pre koju godinu istrazivanje u nasim skolama.....
Say NO to pop culture!!!
Crno je uvek u modi....
 
Odgovor na temu

StORM48

Član broj: 22809
Poruke: 7536



+401 Profil

icon Re: Volim svoj posao... Koje je najbolje zanimanje... Sta bi svako voleo da radi?????20.07.2009. u 13:49 - pre 178 meseci
Tja... lako pitanje (barem u Srbiji).

Najbolji posao je biti poslanik - cuclaš državu i građane za mas'an novac; ponekad se pojaviš u skupštini ili na televiziji, ispljuneš jedno-dve fraze, prethodno naučene napamet; lupiš glasački taster jednom kad ti je baš dosadno, pa nemaš šta da radiš; a pare kaplju li kaplju - po 16384 različitih osnova (plata; dnevnica; odvojenost od porodice; putni troškovi i kad živiš na 200m od skupštine, a naplaćuješ kao da putuješ preko sveta; islpate po raznim osnovima: anketni odbori, agencije za ovo&ono, upravni odbori u x različitih preduzeća; mito&korupcija gde god se okreneš, "stručne" konsultacije i odrađeni poslići za poznanike i rodbinu; drndaš službena kola, kojom voziš celu užu i širu familiju sa kupovima, komšijama i prijateljima; drndaš službene stanove, koji na kraju/sredini mandata na volšeban način postanu tvoje vlasništvo; ne plaćaš nigde i ništa) i ponekad, ALI SAMO PONEKAD moraš da tužiš neku smrdljivu novinu što te je onomad pljunula u nekom tekstu i nazvala te lopovom, a ti tako pošten zarađuješ za lebac mučeći ce i samo želeći dobro svom napaćenom narodu.

Kakvi bre sportisti i manekenke, jeste li čitavi?

Pozdrav
 
Odgovor na temu

M-84 AB1

Član broj: 85667
Poruke: 519
79.175.107.*



+4 Profil

icon Re: Volim svoj posao... Koje je najbolje zanimanje... Sta bi svako voleo da radi?????20.07.2009. u 15:09 - pre 178 meseci
Slikar?


 
Odgovor na temu

neca
ERP Consultant
Smederevo

Član broj: 1460
Poruke: 1283

ICQ: 129255214


+92 Profil

icon Re: Volim svoj posao... Koje je najbolje zanimanje... Sta bi svako voleo da radi?????20.07.2009. u 15:38 - pre 178 meseci


mislim da je ovo pravi odgovor sta bi deca volela da budu kad porastu :)))
 
Odgovor na temu

commissar

Član broj: 18743
Poruke: 600
77.46.170.*



+172 Profil

icon Re: Volim svoj posao... Koje je najbolje zanimanje... Sta bi svako voleo da radi?????20.07.2009. u 17:27 - pre 178 meseci
Mislim da je dete preculo rec "menadzeri".......
Dobra vila mi je ispunila 2 zelje. Treci put nisam mogao.
 
Odgovor na temu

Igor Gajic

Član broj: 93194
Poruke: 747
93.86.83.*



+987 Profil

icon Re: Volim svoj posao... Koje je najbolje zanimanje... Sta bi svako voleo da radi?????20.07.2009. u 17:43 - pre 178 meseci
Ja znam sta bi ja voleo :D

 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
79.101.150.*



+5251 Profil

icon Re: Volim svoj posao... Koje je najbolje zanimanje... Sta bi svako voleo da radi?????20.07.2009. u 17:44 - pre 178 meseci
Citat:
bugsu:... uzmimo u obzir da se danas sve mora prskati i trpati hemija....nije ti ni to zdravo onda....


Ovo si mislio na sport?

Resenje je nadjeno
Citat:
StORM48: Tja... lako pitanje (barem u Srbiji).

Najbolji posao je biti poslanik ...


Ovo u zagradi se moze komotno obrisati, formula vazi za celu planetu

Poz
 
Odgovor na temu

dava
Banja Luka

Član broj: 27208
Poruke: 893



+384 Profil

icon Re: Volim svoj posao... Koje je najbolje zanimanje... Sta bi svako voleo da radi?????20.07.2009. u 17:56 - pre 178 meseci
Igore, ja bih ti voleo biti kolega.
SELECT * FROM หน่วยงานหลัก WHERE ยสันติ LIKE 'โดย%'
 
Odgovor na temu

Beltrammi

Član broj: 42910
Poruke: 883
..7-r.retail.telecomitalia.it.



+11 Profil

icon Re: Volim svoj posao... Koje je najbolje zanimanje... Sta bi svako voleo da radi?????20.07.2009. u 18:09 - pre 178 meseci
Ja bi voleo da budem FBI - Female Body Inspector.
 
Odgovor na temu

musicmaster

Član broj: 50955
Poruke: 1447
93.87.181.*



+7 Profil

icon Re: Volim svoj posao... Koje je najbolje zanimanje... Sta bi svako voleo da radi?????20.07.2009. u 18:11 - pre 178 meseci
Ja bih želeo da budem makar i čistač nekog spejs-šatla.
Znam da nisam kompatibilan (dovoljno isprofilisan) za astronauta,
ali eto, da im neko kuva kafu, da dodaje alatke, šrafcigere i slično :P
dok stručniji kadar održava gore visoko, postojeću tehnologiju... whatever.

Volim izazove...
Tj. putovanja nagore i nadole...

Za fine beneficije i platu od 2.000.000 evra godišnje, naravno.
Da, ne bi se ni bunio oko plaćanja poreza ili nameta,
bilo kojoj državi posle toga.

Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Nibble

Član broj: 63173
Poruke: 302
92.36.217.*



+1 Profil

icon Re: Volim svoj posao... Koje je najbolje zanimanje... Sta bi svako voleo da radi?????20.07.2009. u 19:17 - pre 178 meseci
Volio bih da dilam drogu, spremam svoj meth i prodajem po ulicama. Ne znam, oduvijek sam sanjao da cu biti mafijas i djeci prodavati speed.
 
Odgovor na temu

euripyd

euripyd
Član broj: 10884
Poruke: 1069
90.227.245.*



+7 Profil

icon Re: Volim svoj posao... Koje je najbolje zanimanje... Sta bi svako voleo da radi?????20.07.2009. u 20:14 - pre 178 meseci
Voleo bih da budem penzioner.

Voleo bih da budem penzioner, uglavnom nista da ne radim ali da mi stize penzija.

Voleo bih da budem penzioner. Da se budim kad hocu, da mlatim ceo dan politiku i sve kritikujem, a opet da trazim postovanje i uvazavanje. Ponekad i da se okupam kad stignem.

Voleo bih da budem penzioner, da se pravim da ne cujem kada mi ne odgovara i da trazim da mi ustanu u gradskom saobracajnom.

Voleo bih da budem penzioner.

[Ovu poruku je menjao euripyd dana 20.07.2009. u 21:58 GMT+1]
Sunca li ti žarevog!!
 
Odgovor na temu

commissar

Član broj: 18743
Poruke: 600
77.46.170.*



+172 Profil

icon Re: Volim svoj posao... Koje je najbolje zanimanje... Sta bi svako voleo da radi?????20.07.2009. u 20:24 - pre 178 meseci
Jos jedan glas za penzionera :)
Dobra vila mi je ispunila 2 zelje. Treci put nisam mogao.
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1738
*.dynamic.sbb.rs.



+2282 Profil

icon Re: Volim svoj posao... Koje je najbolje zanimanje... Sta bi svako voleo da radi?????20.07.2009. u 23:08 - pre 178 meseci
Penzioner je jako lepo zanimanje, ali slabo placeno

Kakav ljudi sport pa da moras da trcis po ceo dan, kakvo manekenstvo pa da ne smes da jedes kao covek... ima jedno zanimanje gde sedis u kafanskoj basti do mile volje, gledas mlade kelnerice u minicima, kad pozelis pivo dobijes pivo, kad pozelis cevape dobijes cevape, a kad krenes kuci uopste ti ne traze da to platis. Znaci, gazda kafane je vrh zanimanje, meni nije poznato bolje od toga.
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
79.101.150.*



+5251 Profil

icon Re: Volim svoj posao... Koje je najbolje zanimanje... Sta bi svako voleo da radi?????21.07.2009. u 00:38 - pre 178 meseci
U tom slucaju direktor hotela, je bolje zanimanje. Nekog "ozbiljnijeg"

Klopa na svetskom nivou, smestaj solidno luksuzan, djakuzi, teretana, pranje i peglanje, vise vrsta kafana, vise minica raznih tipova, hostese, sobarice, ako je malo i konobarice...i za sav taj konfor, dobija se odlicna plata


Poz
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Volim svoj posao... Koje je najbolje zanimanje... Sta bi svako voleo da radi?????

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 13468 | Odgovora: 41 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.