Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Dacia Sandero ili polovan golf V???

elitemadzone.org :: AutoZone :: Dacia Sandero ili polovan golf V???

Strane: 1 2

[ Pregleda: 13685 | Odgovora: 39 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

dushan.90
Dushan Sandi

Član broj: 214294
Poruke: 41
93.86.18.*



+1 Profil

icon Dacia Sandero ili polovan golf V???24.07.2009. u 12:55 - pre 178 meseci
e ovako imam dilemu,treba da uzmem auto,pa sad trazim i pitam se sta je bolje.....da li uzeti novu daciu sandero 1.6(90ks) u full opremi od 8820 evra,valjda e tolko ili uzeti polovan Golf v,benzinac 1.4 ili 1.6,koji je presao 100000 najmanje,pa ako je ito tacno ili je novo novo ,pamakar i dacia sandero....help pls

[Ovu poruku je menjao dushan.90 dana 24.07.2009. u 14:09 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Slobodan Miskovic

Član broj: 4967
Poruke: 5814
88.203.200.*



+105 Profil

icon Re: Dacia Sandero ili polovan golf V???24.07.2009. u 13:10 - pre 178 meseci
Ako ti je ~ 8800e max budzet a primanaj limitirana onda svakako Dacia. Spremi se da ako uzmes tog Golfa menjas stvari koje svakako idu na zamenu posle ~150 000km...
 
Odgovor na temu

cozmo_im
Ivan Miladinovic
Direktor svemira i galaktickih
postrojenja
Zemun

cozmo_im
Član broj: 31495
Poruke: 5566
*.adriamedia.rs.



+896 Profil

icon Re: Dacia Sandero ili polovan golf V???24.07.2009. u 13:58 - pre 178 meseci
Izaberi nesto sto je novo, i naravno ima garanciju od 3 godine. Dacia je losija od Golfa V, to stoji ali benzinci 1.4 u Golfu su tromi da tromiji ne mogu biti, a Sandero 1.6 vec lepo ide i ne oseca klimu (kao Golf V 1.4 recimo). Pri tom auto ima 0 km i garanciju, a uzimati auto od preko 100.000km predjenih, pa bio to Golf V je macka u dzaku.

Da je Golf jeftiniji za po 1000-1200e i da ima ispod 100.000km pa da tih viska 1000e ulozis u dobar veliki servis pa da se nesto i premisljas.

Nov auto je ipak nov, makar to bila i Dacia.
 
Odgovor na temu

StORM48

Član broj: 22809
Poruke: 7536



+401 Profil

icon Re: Dacia Sandero ili polovan golf V???24.07.2009. u 21:24 - pre 178 meseci
Meni Sandero izgleda toliko očajno unutra, da bih ga teško uzeo pre nekog pristojnog polovnjaka, u ma kakvom stanju.

Ne nagovaram nikog, nego samo komentarišem - subjektivno krajnje.

Pozdrav
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
93.86.158.*



+5251 Profil

icon Re: Dacia Sandero ili polovan golf V???25.07.2009. u 00:16 - pre 178 meseci
Jeste, malo je brljiva finalna obrada, tapacirunzi bez poruba, plastike bez ivice, ali ipak mislim da je lakse nadogradjivati krpice i plastikice, makar na novom autu, nego se baviti preskupim ozbiljnim popravkama izraubovanog polovnjaka.

Pogotovo u nasim, siromasnim uslovima..

Poz
 
Odgovor na temu

FIREBIRD
Miloš Veličković
Zemlja

Član broj: 108716
Poruke: 209
93.86.115.*



+1 Profil

icon Re: Dacia Sandero ili polovan golf V???25.07.2009. u 11:32 - pre 178 meseci
GOLF 4 moze se pronaci ocuvan u dobrom stanju.
 
Odgovor na temu

kuntalo

Član broj: 101218
Poruke: 382
..4.217.adsl2.dyn.beograd.com.



+2 Profil

icon Re: Dacia Sandero ili polovan golf V???25.07.2009. u 11:48 - pre 178 meseci
Citat:
StORM48: Meni Sandero izgleda toliko očajno unutra, da bih ga teško uzeo pre nekog pristojnog polovnjaka, u ma kakvom stanju.


Ništa gori nije, u pogledu enterijera, od potpuno novih Modusa i Twinga, recimo.
Save the Panda!
 
Odgovor na temu

StORM48

Član broj: 22809
Poruke: 7536



+401 Profil

icon Re: Dacia Sandero ili polovan golf V???25.07.2009. u 12:17 - pre 178 meseci
Kad bi se zezali...

Pozdrav
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
77.46.181.*



+5251 Profil

icon Re: Dacia Sandero ili polovan golf V???25.07.2009. u 14:00 - pre 178 meseci
Ne bas. Enterijer je bez ozbiljne zavrsne dorade.

Bio sam u ponedeljak i raspitivao se za operativni lizing za Sandero.

Rata je 180€..sa sve kaskom.

Elem, sve plastike imaju los zavrsetak, nekako "vise" u vazduhu, tapacirung gepeka je prosto odseceno parce museme, sa zalepljenom izolacionom vunom, sa donje strane. sve to viri, i cupavi...moguce je da bi moglo to priheftati, postaviti neko platno preko, sa porubom, ivice doraditi..

I jos jedna stvar mi se ne svidja, to je podsajtna, deluje uzasno, kao kod Yuga, i trebalo bi smisliti neki spojler da se to zastiti i sakrije.

Onako, deluje bas kao Yugo, samo sa boljim dizajnom i motorom...al sam lepo rekao

Taj superfinish je nesto sto bi trebalo doraditi, i ne smatram da je to problem, uz toliko aftermaket igracaka, ako ne zbog vizuelnog efekta, ono bar zbog neke trajnosti, kojoj svi tezimo.

Oprema je odlicna(klima, ABS, centralna..sitnice koje su potrebne..), nema radio, ali to nije nikakav problem, mozda cak i prednost, posto su fabricki modeli djubre i do cene vozila od 40k€..

Ugradnja plina je nekih 850€ dodatno, jednostavno nije nezanimljiv...

Sa 1,5 DCi motorom je nesto preko 10k€

Sa 8000 kesa, pre bih se odlucio na doticni lizing, ucesce 1500, a razlika bi sluzila za opremanje i jedno dve godine placanja ratica

Za dve godine...ko zna sta ce biti

Poz
 
Odgovor na temu

yotsa
Jovan Popović
Beograd

Član broj: 60671
Poruke: 221
94.69.192.*



+1 Profil

icon Re: Dacia Sandero ili polovan golf V???25.07.2009. u 14:27 - pre 178 meseci
Naiđe period u životu kad voliš jedno ili drugo:

Da li si više za mladu devojku, tek napunila 18 a ti si joj prvi, laka za održavanja, nije zahtevna, ne traži i ne troši puno, uvek hoće i mnogo te voli i ljubav vraća istom merom i uvek ćeš pamtiti to iskustvo, jednostavno nezaboravno,

ili

iskusnu žensku, ne znaš ni koliko ih je imala i koji si joj po redu, stalno nešto traži, zahteva, mnogo troši i nepredvidljiva je, kad imaš problem ne znaš šta da radiš i kako da rešiš, neće uvek da (se) kresne i ljubav ti retko uzvraća, baš kad mora i ponekad misliš lepo je bilo u početku a sada postaje noćna mora.

Pa ti sad biraj... A i misli malo na sebe i potomstvo, spasi planetu kupi novi auto, pusti polovnjake, ne zagađuj prekomerno ako ne moraš.

P.S. Izvinjavam se na poređenju i upotrebi ženskog roda i vrste, nisam imao zle namere, naprotiv :))
 
Odgovor na temu

StORM48

Član broj: 22809
Poruke: 7536



+401 Profil

icon Re: Dacia Sandero ili polovan golf V???25.07.2009. u 14:48 - pre 178 meseci
Heh... sad već ulazimo u filozofiranje, ali moram:

Citat:
yotsa: spasi planetu kupi novi auto, pusti polovnjake, ne zagađuj prekomerno ako ne moraš.

Naizgled kontradiktorno, ali - kupovina novih automobila svakih par godina zapravo pospešuje zagađenje, jer je sve više i više automobila na otpadima, napuštenih na ulicama itd. Industrija bi trebala biti podstaknuta da pravi što kvalitetnije i trajnije automobile, koji su koncipirani da se upotrebljavaju u dužem periodu, a ne da se menjaju ko čarape i njima zatrpavaju ulice gradova, sela, a uskoro ćemo početi da zatrpavamo i planine, jezera, reke i livade, jer nećemo imati više mesta za skladištenje. Takav scenario je već godinama aktuelan sa elektronikom i deviza "kupuj novo" ne donosi baš onoliko benefita koliko smo svi očekivali.

"Predaja" polovnjaka u tuđe ruke je neki vid "reciklaže". Ono što si upotrebio, neko drugi je nastavio da koristi. Kada količina polovnih dostigne kritičnu (a dostići će vrlo brzo i kod nas, zbog dinamike ponovljavanja), biće mnogo ozbiljniji izazov izboriti se sa gomilom otpada čije skladištenje postaje nemoguće, a reciklaža preskupa.

"Hype" može biti koristan u vrlo maloj broju slučajeva. Inače je beskoristan i čak - štetan.

@Vladd
Zar Ti za koju hiljadu više ne zvuči neki Hyundai kao bolji izbor (potpuno sam ozbiljan)?

Pozdrav

[Ovu poruku je menjao StORM48 dana 25.07.2009. u 16:08 GMT+1]
 
Odgovor na temu

yotsa
Jovan Popović
Beograd

Član broj: 60671
Poruke: 221
94.69.192.*



+1 Profil

icon Re: Dacia Sandero ili polovan golf V???25.07.2009. u 15:05 - pre 178 meseci
@StORM48

Ma potpuno si u pravu, malo sam se šalio. A gde je filozofiranje, tu je i politika :))) Kod nas ta kritična masa nije postignuta ali hoće veoma brzo dokle god transakcije automobilima (novim i polovnim) služe za "punjenje" budžeta. Ne postoji nacionalni plan i strategija rešavanja tog pitanja.

Uskoro će se oporezivati kad neko kaže javno "automobil" :))))
 
Odgovor na temu

etjen
beograd

Član broj: 153477
Poruke: 1946
95.180.59.*

Sajt: www.terrarenting.com


+492 Profil

icon Re: Dacia Sandero ili polovan golf V???25.07.2009. u 18:26 - pre 178 meseci
Citat:
kuntalo: Ništa gori nije, u pogledu enterijera, od potpuno novih Modusa i Twinga, recimo.


ja stvrano ne znam čemu ovakvi komentari? Jel si ti ovo mislio ozbiljno?

on topic:
Bolji izbor je novi auto.
Tada sam pogledao kroz prozor... Imao sam sta da vidim... Napolju je bila fabrika MACIJE TRAVE! Morao sam nesto da ucinim!
 
Odgovor na temu

kuntalo

Član broj: 101218
Poruke: 382
..4.217.adsl2.dyn.beograd.com.



+2 Profil

icon Re: Dacia Sandero ili polovan golf V???25.07.2009. u 18:55 - pre 178 meseci
Citat:
StORM48: Kad bi se zezali... 8)
Pozdrav


Pozdrav i Tebi...

Citat:
vladd:I jos jedna stvar mi se ne svidja, to je podsajtna, deluje uzasno, kao kod Yuga, i trebalo bi smisliti neki spojler da se to zastiti i sakrije.


Opet Twingo.

Citat:
etjen: ja stvrano ne znam čemu ovakvi komentari? Jel si ti ovo mislio ozbiljno?


Skroz-skroz. Radim svakodnevno sa sva tri pomenuta automobila. I zašto je to tako čudno?
Save the Panda!
 
Odgovor na temu

etjen
beograd

Član broj: 153477
Poruke: 1946
95.180.59.*

Sajt: www.terrarenting.com


+492 Profil

icon Re: Dacia Sandero ili polovan golf V???25.07.2009. u 19:39 - pre 178 meseci
zato što nije istina. Mada, ajde, ograničiću se, možda zavisi od nivoa opreme... Mada, zaista, sumnjam...
Tada sam pogledao kroz prozor... Imao sam sta da vidim... Napolju je bila fabrika MACIJE TRAVE! Morao sam nesto da ucinim!
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
77.46.181.*



+5251 Profil

icon Re: Dacia Sandero ili polovan golf V???25.07.2009. u 20:25 - pre 178 meseci
Citat:
StORM48
@Vladd
Zar Ti za koju hiljadu više ne zvuči neki Hyundai kao bolji izbor (potpuno sam ozbiljan)?


Pa kada skocis u vis licni rekord, a onda ti neko kaze "jos jedan cm"..

Zato je auto industrija i pogana, sto kada dostignes neku cifru, ZNAJU da mozes da se istegnes jos malo

I to je normalno, svi koji skupe 3500 za auto(npr, cifra je nebitna, koja god da je), plate ga 3600-3800, iako slede troskovi prenosa, lakog servisa, neko lickanje...

Ovaj Sandero je vec 20cm iznad licnog rekorda, drugo, 180€ je prihvatljiva(jos uvek) rata, ne racuna se u kreditnom birou, moze da ide do pola plate...ima klimu, sto je za mene najvaznije, a uostalom kakva vremena dolaze...ko zna da necu vaditi prastari bicikl iz podruma

Recimo moja racunica, prodam Lancera, platim ucesce, i od platice placam rate...ako ostanem na poslu..znaci, bez nekog mlacenja i honorara dobijem auto koji je nov, koji je pod garancijom, placen kasko...

Ako bih uzeo kredit, nasao polovnjaka sa samo 100kkm(bar skinutih), imao bih za nesto manje para auto kome bi trebalo menjati sve potrosno, voziti i moliti se da ne cikne neki skuplji deo, i to sve sa recimo raticom(kes kredita) od 130 evra, ili vise, posto ne daju povoljne kredite.

Poz
 
Odgovor na temu

kuntalo

Član broj: 101218
Poruke: 382
..4.217.adsl2.dyn.beograd.com.



+2 Profil

icon Re: Dacia Sandero ili polovan golf V???25.07.2009. u 20:34 - pre 178 meseci
Citat:
etjen: zato što nije istina.


Znači da ja lažem. OK, lažov Te poziva da se dogovorimo. Koji god dan i termin da utanačimo, da detaljno pregledaš sva tri i dokažeš da ne govorim istinu. Piši na PM.


[Ovu poruku je menjao kuntalo dana 25.07.2009. u 23:52 GMT+1]
Save the Panda!
 
Odgovor na temu

DrJekyll

Član broj: 26330
Poruke: 849



+152 Profil

icon Re: Dacia Sandero ili polovan golf V???25.07.2009. u 20:55 - pre 178 meseci
Daciu, jer cak i da hoces golfa V ne mozes naci za taj novac a da je u nekom normalnom stanju i sa normalnom opremom.

Mozda si mislio na golfa IV?
 
Odgovor na temu

cozmo_im
Ivan Miladinovic
Direktor svemira i galaktickih
postrojenja
Zemun

cozmo_im
Član broj: 31495
Poruke: 5566
*.dynamic.sbb.rs.



+896 Profil

icon Re: Dacia Sandero ili polovan golf V???25.07.2009. u 20:59 - pre 178 meseci
Ja sam vozio Sandero Laureate 1.5 dci 86KS (ide odlicno, prosto raketira, perfektan motor za tu karoseriju, tih, sumanuto male potrosnje) i 1.6 MPI 90KS (odlicno ide, medjuubrzanja nisu ko kod dizela, ali oko 11.5 do stotke je super, vuce lepo u petoj s klimom...).

Oprema Laureate je sasvim dovoljna a enterijer obogacen tkaninom na vratima i drugacijim plisom na sedistima, i hromirani detalji na plastici, bez one rupe kod kasete. Plastika na nivou Twinga i Modusa - identicna je na dodir (burazer zenin ima Modusa pa znam sta pricam, cak mi ono u Modusu izgleda bljak) - ali je dizajn table apsolutno ruzan. Medjutim to ne znaci da je kvalitet los, naprotiv, ima da traje ta plastika.

Sad, sta se ocekuje za ispod 9500e? Ovde dobijate metalik boju, servo, 1.6 MPI 90KS, el. podizace na sva cetiri prozora, MP3/WMA Blaunkpunkt sa 4 zvucnika, 2 airbaga, ABS+EBD (Bosch 8.1), klimu, elektropodesive retrovizore, centralnu bravu sa daljincem, alarm, podesiv volan, sediste (i lumbalno), maglenke, ISOFIX, veci gepek, prostraniji i tisi auto od recimo Punta Classic koji je 9600e bez pola navedene opreme!!! Dodajte jos 260e i imate bocne air bagove i 4* na NCAP testu. Znaci za pare za koje se prodaje Punto Classic sa klimom i ABS-om (Emotion) vi dobijate auto koji je prepun opreme, sa boljim i jacim motorom, ubedljivijom klimom, tisi auto i slicno...

Za 9990e imate recimo Hyundai I20 1.2 sa osnovnom opremom (klima, ABS) ali je motor prosto anemican, plus to izadje 10300e sa metalik bojom, kasko je skuplji, sve to izadje oko 1000e skuplje od Sandera. 1.4 I20 vec se priblizava cifri od 12000e a za 600e manje imate 1.5 dci 86KS Sandero u Full opremi (uracunao sam i bocne air bagove)...
 
Odgovor na temu

Zarko Silic
A V I S opti-tuning two generations,
[email protected]
Temerin, Čenej,VOJVODINA

Zarko Silic
Član broj: 73724
Poruke: 10383
*.adsl.eunet.rs.



+1269 Profil

icon Re: Dacia Sandero ili polovan golf V???26.07.2009. u 00:22 - pre 178 meseci
Citat:
DrJekyll: Daciu, jer cak i da hoces golfa V ne mozes naci za taj novac a da je u nekom normalnom stanju i sa normalnom opremom.

Mozda si mislio na golfa IV?


Upravo tako. G5 se NE MOZE kupiti za te pare ni u jednoj varijanti. Ili je presao sito i reseto, ili je bio havarisan, ili je sumnjivog porekla. Cetvrto NEMA.

Zato je ipak bolje kupiti novo vozilo ma koliko ono bilo "losije".
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: AutoZone :: Dacia Sandero ili polovan golf V???

Strane: 1 2

[ Pregleda: 13685 | Odgovora: 39 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.