Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Dacia Sandero ili polovan golf V???

elitemadzone.org :: AutoZone :: Dacia Sandero ili polovan golf V???

Strane: 1 2

[ Pregleda: 13680 | Odgovora: 39 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
93.87.223.*



+5251 Profil

icon Re: Dacia Sandero ili polovan golf V???26.07.2009. u 08:23 - pre 178 meseci
Ima, u Sapcu

http://www.polovniautomobili.c...olkswagen/Golf_5_1.9tdi/172551

Takva je dilema, Golf V ili sandero, inace ga ne bi spominjali uopste..

To vozilo je toliko postalo simbol specificnog mentaliteta, da ga se normalni ljudi klone a policija puca bez upozorenja

I ko je lud da saucestvuje u precenjenosti i da placa "zeljene" cene, i profilisanje imidza.

Poz
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16341



+2920 Profil

icon Re: Dacia Sandero ili polovan golf V???26.07.2009. u 10:04 - pre 178 meseci
Citat:
vladd: Ima, u Sapcu

Ovaj "iz sapca" je sa BG tablicama slikan na novom bgdu

I ja mislim da je sandero sigurica u odnosu na bilo kog (narocito) golfa.

Sto se tice unutrasnje plastike, mozda je ruzna ali u opste ne izgleda ni krto ni lomljivo i verujem da ce da traje, i ne bih bas rekao da je nesto mnogo losija od one u reno vozilima.
Losija je samo zavrsna obrada.
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

Zarko Silic
A V I S opti-tuning two generations,
[email protected]
Temerin, Čenej,VOJVODINA

Zarko Silic
Član broj: 73724
Poruke: 10383
*.adsl.eunet.rs.



+1269 Profil

icon Re: Dacia Sandero ili polovan golf V???26.07.2009. u 10:13 - pre 178 meseci
Nije bas tako.

Voznja u Sanderu i Golfu je kao dupe i oko. Nema veze jedno s drugim. Problem je samo sto se normalan G5 ne moze kupiti za cifru koja je postavljena kao "limit" (u ovo sam gotovo 100% siguran osim ako prethodni vlasnik nema nameru da svoje vozilo pokloni). I nista on, Golf 5 nije "policijski opasniji" od bilo kog drugog auta. Golf je samo jedno obicno narodno vozilo napravljeno na Zapadi sa najsavremeniom tehnologiom i ne predstavlja ni po kom kriterijumu statusni simbol, kako to neko ovde kod nas misli (na mislim pri tome na tebe Vladd), za razliku od Sandera koji je ipak, jos uvek na prekretnici izmedju zapadnog i istocnog vozila sa svim svoljim manama i benefitima. Nesto slicno je svojevremeno bila Skoda Favorit, ako se neko seca.

I kao sto je kuntalo zapazio, ima odredjenih, uslovno rceno nedostataka (nekom smeta dok nekom ne) od kojih ni maticni proizvodjac Renault takodje nije operisan.

Medjutim, novo je ipak novo i zbog toga sam pristalica ovakve preporuke.
 
Odgovor na temu

etjen
beograd

Član broj: 153477
Poruke: 1946
95.180.59.*

Sajt: www.terrarenting.com


+492 Profil

icon Re: Dacia Sandero ili polovan golf V???26.07.2009. u 11:09 - pre 178 meseci
Citat:
kuntalo: Znači da ja lažem. OK, lažov Te poziva da se dogovorimo. Koji god dan i termin da utanačimo, da detaljno pregledaš sva tri i dokažeš da ne govorim istinu. Piši na PM.


[Ovu poruku je menjao kuntalo dana 25.07.2009. u 23:52 GMT+1]


nisam mislio ničim da te uvredim, izvinjavam se ako je zazvučalo tako. Nema potrebe da gledam sva tri istovremeno, znam kako izgledaju i ne slažem se sa tobom. Dakle, smatram da je završna obrada bolja na Renaultu, ali ja ne bih više u off...
Tada sam pogledao kroz prozor... Imao sam sta da vidim... Napolju je bila fabrika MACIJE TRAVE! Morao sam nesto da ucinim!
 
Odgovor na temu

kuntalo

Član broj: 101218
Poruke: 382
..4.217.adsl2.dyn.beograd.com.



+2 Profil

icon Re: Dacia Sandero ili polovan golf V???26.07.2009. u 19:33 - pre 178 meseci
Kada se malte-ne svaki put pri startovanju Twinga posečeš na plastiku koja štrči dobrih 7-8mm oko boš-brave, kad nebo na Meganu počne da se izvlači iz dihtunga na 40kkm (nebo) a tapacirung sedišta se odšiva i visi, kad komplet instrument-tabla Modusa počne da zvrči i lupa, zapitaš se, šta je to u stvari završna obrada?
Po mom mišljenju, ili je ima, ili je nema. A materijali enterijera, tj. plastika, potpuno je ista u Twingu, Modusu i Sanderu.
Save the Panda!
 
Odgovor na temu

cozmo_im
Ivan Miladinovic
Direktor svemira i galaktickih
postrojenja
Zemun

cozmo_im
Član broj: 31495
Poruke: 5566
*.dynamic.sbb.rs.



+896 Profil

icon Re: Dacia Sandero ili polovan golf V???26.07.2009. u 20:10 - pre 178 meseci
Sandero ima lepsi enterijer od Modusa, a plastika i zavrsna obrada su na identicnom nivou, unutrasnje kvake kod Sandera su iz Megana, volan iz Clia, razne sitnice su iz Megana ili Clia. Moduse mi je drasticno ruzniji unutra i na dodir je sve identicno. Posto zenin burazer ima Modusa, mogu ga sasvim lako uporediti sa plastikom u Sanderu. Enterijer Sandera je ruzan, ali meni lepsi od Modusa recimo. Pogotovo kad imate hromirane detalje kod Laureate opreme, tabla i sve je tamnije, beli cajgeri i slicno. Solidno izgleda ali je dizajn ruzan. No, dobro kolko para... jel...
Takodje, nista ne cvrci i slicno. Kod dizelke jedino na 1300-1400 obrtaja ima neka sitna vibracija table kad nije ukljucena muzika pa se nesto i cuje, ali samo za one istancanog osecaja (tzv. picajzle). Sedista su losija nego u Modusu.
 
Odgovor na temu

etjen
beograd

Član broj: 153477
Poruke: 1946
95.180.59.*

Sajt: www.terrarenting.com


+492 Profil

icon Re: Dacia Sandero ili polovan golf V???26.07.2009. u 22:20 - pre 178 meseci
iako sam rekao da neću više u off, ipak...

@kuntalo

ne znam šta da ti kažem. Moj Modus je dci i ništa ne zvrči niti lupa. U principu ni meni se ne sviđa odabir boja za unutrašnjost kod mnogih Modusa-previše sivo i bezlično...ali moj, na sreću, nije takav, već je kombinacija blago perla crvene i sive na instrument tabli a i ima više tkanine na vratima nego standardni modeli, tako da je kompletno utisak odličan (i sedišta su crvena sa sivo-metalize aplikacijama)
Tada sam pogledao kroz prozor... Imao sam sta da vidim... Napolju je bila fabrika MACIJE TRAVE! Morao sam nesto da ucinim!
 
Odgovor na temu

Marko_L
Beograd

Član broj: 20532
Poruke: 2885
*.dynamic.sbb.rs.

Jabber: Marko_L@elitesecurity.org


+828 Profil

icon Re: Dacia Sandero ili polovan golf V???27.07.2009. u 01:33 - pre 178 meseci
Meni lično unutrašnjost Sandera nit' smrdi, nit' miriše, jednostavno ima boljih, ali i gorih... u svakom slučaju, ko ima para, može i da bira, a kome je budžet ograničen, onda mora da pristane na neke kompromise, a u slučaju Sandera to je recimo baš ta unutrašnjost preuzeta od Logana koja se mnogima ne sviđa. Meni se recimo najviše dopada unutrašnjost Pežoa 407 i Škode Oktavije, ali ko ima para za te automobile, sigurno ne razmišlja o kupovini Sandera. U ovoj temi se pominje budžet od 8800 evra, prema tome, kada je u pitanju novi automobil, siguran sam da nema bolje kupovine od Sandera, pogotovo kada se uzme u obzir koji se nivo opreme može dobiti za te pare, a uz dodatnih 260 evra može se uzeti i sigurnosni paket koji na euroncap testu daje 4 zvezdice. Meni se to čini kao izuzetna kupovina. I ovo ne pričam napamet, jer i sam sam u fazi potrage za budućim automobilom, pa sam zagledao i vozio se u svemu onome što može da mi se uklopi u budžet i od onoga što može da se dobije za ispod 10.000 (recimo za 8800 evra, dobija se LAURÉATE sa 1.6 motorom) Sandero mi se definitivno najviše svideo (kada se uzme u obzir snaga motora, oprema, osećaj u vožnji i sve ostalo). Tako da, ako se nešto u mom budžetu dramatično ne promeni, sigurno uzimam Sandera.

Naravno, tu je uvek i opcija polovnjaka, što i jeste dilema autora teme i istina je da se za te pare može naći odličan polovnjak iz mnogo više klase od Sandera, ali sa druge strane, kupovina polovnjaka je pipav posao. Čak ni vođenje majstora za ručicu koje mnogi predlažu u dosta slučajeva ne pomaže, jer i oni koji prodaju auto nisu blesavi i znaju šta se proverava, a obično znaju i dobrog majstora koji će auto fino da nalicka za prodaju tako da izgleda kao bombona, i da mu zameni one delove koje baš mora, tj. koji su kritični i onda ti dođeš, pogledaš auto, super izgleda, provozaš, lepo ide, tvoj majstor pogleda, vidi nove delove i zaključi da je auto održavan i ti naravno to kupiš i posle mesec-dva samo krene da crkava jedno po jedno. Znam gomilu takvih slučajeva. Naravno, znam i za pozitivne slučajeve, ali to samo govori da je kupovina polovnjaka kocka, nekome dopadne super auto koji je pažljivo održavan, očuvan, malo se kvari, a nekome dopadne krntija koja ne izlazi iz garaže automehaničara, a košta te kao da si kupio nov auto iste klase. Polovnjaka bih jedino kupio od nekoga za koga znam da je prvi vlasnik i da znam tačno kako ga je vozio, održavao i slično. Sve ostalo je, kupovina mačke u džaku.
-Odracuonogakomijedrpiorazmaknicu.
-Ne rxdi mi txstxturx, kxd god hocu dx
ukucxm "x" onx ukucx "x".
-Ko kaaz e da ja neuummem da kuuca
m.
-Piše "Insert disk 3", a jedva sam i ova
dva ugurao u drajv
-Postoje samo dve osobe kojima
verujem, jedna sam ja, a druga nisi ti
 
Odgovor na temu

bufalo bil
Beograd

Član broj: 137374
Poruke: 39
*.opera-mini.net.



+8 Profil

icon Re: Dacia Sandero ili polovan golf V???27.07.2009. u 07:37 - pre 178 meseci
Ukoliko si mlad tj.neozenjen, uzmi G5, ukoliko si mator tj.ozenjen, overi Daciu. :)
 
Odgovor na temu

sasa022

Član broj: 15151
Poruke: 4501



+361 Profil

icon Re: Dacia Sandero ili polovan golf V???27.07.2009. u 10:37 - pre 178 meseci
@bufalo bil

Znaci lakse ce da se ozeni ako ima G5 ????
 
Odgovor na temu

bufalo bil
Beograd

Član broj: 137374
Poruke: 39
*.opera-mini.net.



+8 Profil

icon Re: Dacia Sandero ili polovan golf V???27.07.2009. u 11:41 - pre 178 meseci
Ha ha, hoce ali to mu ne bih savetovao, jer ce posle morati da predje na Daciu kako bi se odbranio od "navalentnih klincica" :)))
 
Odgovor na temu

FIREBIRD
Miloš Veličković
Zemlja

Član broj: 108716
Poruke: 209
93.86.231.*



+1 Profil

icon Re: Dacia Sandero ili polovan golf V???27.07.2009. u 16:05 - pre 178 meseci
Za zenidbu bolje Audi A4 B6, uzehe jedan sebi pre 2 meseca!
Lepe se ribe kao lude...
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
93.87.160.*



+5251 Profil

icon Re: Dacia Sandero ili polovan golf V???27.07.2009. u 16:31 - pre 178 meseci
Ja bih zamolio da se drzite teme u racionalnom smislu.

Kome treba auto za devojke, pogotovo mladom momku.....moje saucesce

Poz
 
Odgovor na temu

xspeed

Član broj: 49090
Poruke: 110
79.101.188.*



+1 Profil

icon Re: Dacia Sandero ili polovan golf V???27.07.2009. u 20:22 - pre 178 meseci
Sta ti je to smesno ima u sapcu
 
Odgovor na temu

Zarko Silic
A V I S opti-tuning two generations,
[email protected]
Temerin, Čenej,VOJVODINA

Zarko Silic
Član broj: 73724
Poruke: 10383
*.adsl.eunet.rs.



+1269 Profil

icon Re: Dacia Sandero ili polovan golf V???28.07.2009. u 18:03 - pre 178 meseci
Citat:
bufalo bil: Ukoliko si mlad tj.neozenjen, uzmi G5, ukoliko si mator tj.ozenjen, overi Daciu. :)


&


Citat:
vladd: Kome treba auto za devojke, pogotovo mladom momku.....moje saucesce:D:D



To se na kaze tako vec ovako:

Za mlade G5, a za zanemocale ne vec
 
Odgovor na temu

skorohaker
Beograd

Član broj: 38395
Poruke: 229
*.opera-mini.net.



+1 Profil

icon Re: Dacia Sandero ili polovan golf V???28.07.2009. u 21:43 - pre 178 meseci
^ Nema logike. Šta će nekom G5 ako nije zanemoćao :-D
ckopoxakep
 
Odgovor na temu

Zarko Silic
A V I S opti-tuning two generations,
[email protected]
Temerin, Čenej,VOJVODINA

Zarko Silic
Član broj: 73724
Poruke: 10383
*.adsl.eunet.rs.



+1269 Profil

icon Re: Dacia Sandero ili polovan golf V???29.07.2009. u 00:48 - pre 178 meseci
Kako nema logike? Itekao ima logike.

G5 je kao izlog; da se lepi klijentela (radi veceg izbora). Zato i sluzi , jel? Onoga koga klijentela ne zanima, ne treba mu ni izlog.
 
Odgovor na temu

gopop
rudar, kolubara
Lazarevac

Član broj: 230936
Poruke: 9
*.itsnet.info.



Profil

icon Re: Dacia Sandero ili polovan golf V???24.08.2009. u 22:56 - pre 177 meseci
Maločas se registrovah pa mi baš na ovoj temi zgodno da počnem. :)

Jedan moj stariji kolega, negde tamo od 70-ih godina a ukupno 19 (devetnaest) vozio lade...

Kleo se u žigulija, bilo da je 1200 standard, bilo 1500 specijal, pa riva 1300...te novo je novo, te nema boljeg auta, optimalna za naše puteve, laka za održavanje...


Tek negde polovinom devedesetih zapadne mu povoljno extra očuvan opel rekord 1.8E :))

Njegov komentar posle par dana vožnje istog: 20 godina vozim a nisam znao šta je auto!
 
Odgovor na temu

xspeed

Član broj: 49090
Poruke: 110
93.86.201.*



+1 Profil

icon Re: Dacia Sandero ili polovan golf V???25.08.2009. u 20:44 - pre 177 meseci
Ne volim golfa,ali za 5 god da ih uporedimo cenu koji auto je dugotrajniji itd...
 
Odgovor na temu

stewuss je
Popić Stevan
Komercijalista
Agrimatco d.o.o.
Bečej

stewuss je
Član broj: 160397
Poruke: 201
*.dynamic.stcable.net.



+20 Profil

icon Re: Dacia Sandero ili polovan golf V???25.08.2009. u 23:55 - pre 177 meseci
Ili da za 5 godina uporedimo cenu osiguranja..
Slanina je najzdravija, jos ako se peče na ulju..

Manje su bitne cifre, bitniji su procenti.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: AutoZone :: Dacia Sandero ili polovan golf V???

Strane: 1 2

[ Pregleda: 13680 | Odgovora: 39 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.