Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Opera Ludilo se Nastavlja

[es] :: Advocacy :: Opera Ludilo se Nastavlja

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 57413 | Odgovora: 343 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

musicmaster

Član broj: 50955
Poruke: 1447
212.200.217.*



+7 Profil

icon Re: Opera Ludilo se Nastavlja30.07.2009. u 03:12 - pre 179 meseci
Svi koji kažu da je FF traljav, spor, ne radi kako treba, zakucava, itd....
mogli bi da promene navike.
Nemojte da instalirate svih četristodvajesdevet hiljada ekstenzija i addonova za sve neophodne sitnice i radiće vam lepo svaki sajt.
Čak šta više, 10 tabova istovremeno, bez problema.

Opera je za penzionere koji vole da čitaju elektronske knjige u "ful skrin".
To je jedino što im je dobro i što bi moglo da se izdvoji kao njihovo - unikatno.
Sve ostalo? Mislim, za koj' će meni integrisani email klijent u pretraživaču?
Šta mu dođe www.gmail.com ili www.hotmail.com ili www.yahoo.com ?

Samo prevučeš favicon u bookmarks toolbar, i eto ti integrisanog email klijenta...

Safari je "zanimljiv".... ako ste web dizajner, pa morate da isprobavate na šta to liči u Gecko.
Ili ako ste devojčica. No further comment.
Gadljivo.

Chrome? E, to je brzo vala baš! Samo, još uvek pati od dečijih bolesti, rekao bih...
Ali, verzija numero UNO. Za sada je siromašan i dosadan. Nema Stumble podrške kako treba, npr....
Mada, biće to browser NO.1 vrlo uskoro. I svi to dobro znamo.

IE? Zamislite.... Otvorite www.google.com sa njim i sve je savršeno - nema virusa! Yipeee!
Prebrodio je M$ ta vremena sa IE, ruku na srce, ali zašto ja ne mogu odma' po defaultu
da imam makar 80% ekrana na raspolaganju za pregled veb pejdža?
Bilo kog veb pejdža.

Opera je dosadna.
Blues je bolji.

Ja mislim da će IE i dalje da nastavi da se najbolje druži sa bankama, neka..
Opera treba da se razdeli malo...

Npr:
Firefox & Thunderbird & Sunbird
Opera & Theatre & Cinema...

Neka krenu da uče malo....
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip0.t-ipconnect.de.



+7177 Profil

icon Re: Opera Ludilo se Nastavlja30.07.2009. u 08:55 - pre 179 meseci
Citat:

No, vi FFovci slobodno uživajte u vašem FFu i samo trpajte extenzije kako bi dobili ono što Opera već ima u sebi. :) A možda ipak da probate da koristite Operu intezivno 15 dana, pa da javite utiske, a? Verujem da će te FF paliti samo iz sentimentalnih razloga. :)


O kakvim silnim ekstenzijama pricas? AdBlock Plus je ekstenzija koja zadovoljava potrebe vecine korisnika FF-a i eventualno NoScript za malo naprednije korisnike...

Sve ostalo spada u niche, i nikako ne potpada pod "prosecno" koriscenje Firefoxa.

Stavise, jako bih voleo da Firefox stavi ABP u svoju distribuciju i da prilikom instalacije pita korisnika da li zeli da blokira reklame. Na zalost, to se nece nikad desiti jer bi FF isekao granu na kojoj sedi tako...


DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

deerbeer
Beograd

Član broj: 174418
Poruke: 1189
*.adsl-a-1.sezampro.yu.



+395 Profil

icon Re: Opera Ludilo se Nastavlja30.07.2009. u 08:57 - pre 179 meseci
Citat:
@musicmaster
Chrome? E, to je brzo vala baš!

U ovo sam se definitivno uverio ..
Imao sam priliku da isprobam neku web aplikaciju koju sam radio za IE8
sa gomilom nekog javascript-a ..Strana se otvarala : "letnji dan do podne"
Reko ajd da probam na Chrome-u i nisam verovao koliko puta je brze otvarao stranu .

Javascript engine je bez preterivanja desetostruko brzi od IE-8 ,
samo sto se to ne primeti toliko na svakoj strani tj. sajtu ...

Viva lollapalooza
 
Odgovor na temu

bachi
Vladimir Vučićević
System administrator
Beograd, Srbija

Član broj: 17912
Poruke: 5318

Sajt: www.bachi.in.rs


+2827 Profil

icon Re: Opera Ludilo se Nastavlja30.07.2009. u 08:57 - pre 179 meseci
Eto, za adblock ti treba extenzija, a Opera to ima u sebi. :) Kao i to da blokira Javu, java script, mada joj ne treba, jer je imuna na sve to, za razliku od IEa i FFa.
... Vladimir Vučićević aka. Bachi
~~~ www.bachi.in.rs <<<<>>>> [email protected]
>>> It's nice to be important, but it's more important to be nice...
 
Odgovor na temu

Nemke_BG

Član broj: 163822
Poruke: 341
*.bg.krstarica.net.

Jabber: Nemke_BG@elitesecurity.org
Sajt: https://www.nmdesign.rs


+45 Profil

icon Re: Opera Ludilo se Nastavlja30.07.2009. u 10:15 - pre 179 meseci
kolega u FF takodje imas te opcije za blokiranje JS-a i Jave, slika, pop-upova......takodje imas isto i FF about:config i isto mozes da namestis sta os i koliko os.......i da imas i mnogoo ekstenzija za download manager.....

btw. ja sam jedan od zagrizlih korisnika FF-a (koji inace ne spada ni u jednu od one tvoje dve grupe...tj. busna ti je teorija...) i odma' cu ti reci da jeste, Opera je neznatno brza od FF-a u ucitavanju strana, i fino brza prilikom startovanja....ali to ne znaci i da je bolja....

Glavni adut FF su njegove ekstenzije, meni je koriscenje ekstenzija tipa firebug-a, firecookie-a, yslow-a, web dev toolbara, greasemonkey... i jos nekih 4 - 5 ekstenzija, drasticno smanjilo radno vreme.....sad Opera ima neke slicne ekstenzije ali to nije to....nisu toliko doradjeni kao na FF-u....

e sad problem sa tim ekstenzijama je sto nisu sve pisane kako treba.....na primer sa instalacijom Skype dobijes i skype ekstenziju za FF koja izaziva takav memory leak da je to strasno....ta ekstenzija je dizala mem koji FF koristi preko 1,5 G....ejjjjjj...a najjace je sto nisam ni primetio da sam je instalirao i sasvim slucajno sam pronasao da je to uzrok.

Inace u to vreme je negde i izasao FF 3 pa sam ja vec poceo da razmisljam u pravcu da su FF-ovci nesto bas za'ebali...

i sad to sigurno nije jedini add-on koji radi tako nesto, ljudi vide ima neke f-je koje se njima svidjaju i o'ma download....bez da razmisle da li ce od toga da rikne FF....


...
 
Odgovor na temu

bachi
Vladimir Vučićević
System administrator
Beograd, Srbija

Član broj: 17912
Poruke: 5318

Sajt: www.bachi.in.rs


+2827 Profil

icon Re: Opera Ludilo se Nastavlja30.07.2009. u 10:33 - pre 179 meseci
Heh, čak i taj :config je lepše i preglednije urađen, nego na ffu. :)

Znači, dolazimo do zaključka da je ffov glavni adut extenzije, znači, ff valja samo zbog onih stvari koje ne pravi sam ff. Zanimljivo. :)

Ali dobro, svako neka koristi ono što mu leži, ali samo mi ne dirajte Operu u smislu da je inferiorniji browser po pitanje kvaliteta od najbolje, najače, najpametnije Gozile. :D
... Vladimir Vučićević aka. Bachi
~~~ www.bachi.in.rs <<<<>>>> [email protected]
>>> It's nice to be important, but it's more important to be nice...
 
Odgovor na temu

Ivan.Markovic

Član broj: 97763
Poruke: 330

Sajt: security-net.biz


+19 Profil

icon Re: Opera Ludilo se Nastavlja30.07.2009. u 10:56 - pre 179 meseci
Opera mi je primarni browser ;) @bachi je naveo odlicne razloge.
Koristim i ostale browser-e (FF, Safari i IE) i to najvise FF, samo zbog par pluginova koji mi olaksavaju posao. Na Operi ovi alati mogu da se nameste ali je za sada to gubljenje vremena ...
“If you think you are too small to make a difference, try sleeping with a mosquito.” - Dalai Lama
XIV
 
Odgovor na temu

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Član broj: 314
Poruke: 8632
*.dynamic.sbb.rs.



+2790 Profil

icon Re: Opera Ludilo se Nastavlja30.07.2009. u 11:06 - pre 179 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic: O kakvim silnim ekstenzijama pricas? AdBlock Plus je ekstenzija koja zadovoljava potrebe vecine korisnika FF-a i eventualno NoScript za malo naprednije korisnike...

Sve ostalo spada u niche, i nikako ne potpada pod "prosecno" koriscenje Firefoxa.


Zaboravio si na chmreader, da linux-aši mogu da čitaju chm. Može li to Opera?

Ovde neko neprestano cepe o superbrzim kompovima kojima je brzina čitača nebitna. Ja sam ove godine kupio laptop Toshiba Satelite L300 1fp sa 4GB RAM-a, preinstaliranim Windows Vista Home Premium SP1 sistemom sa IE7 i isporučeni čitač se vuče očajno sporo. Koristim ga za skidanje najnovije verzije FF-a i za to mi IE treba, mada imam offline instalaciju FF-a, ali nema veze. Bolje je da se isporučuje IE da ne zavisim od te offline instalacje.

No, IE bi trebao da se isporučuje sa nekim osnovnim funkcionalnostima i da sa njima radi ko munja, a da se puna verzija preuzima sa net-a.
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
Odgovor na temu

sanja2010
Sanja Popovic
Cambridge, MA, USA

Član broj: 81666
Poruke: 286
*.ptt.rs.

Sajt: chvarciikavurma.blogspot...


+3 Profil

icon Re: Opera Ludilo se Nastavlja30.07.2009. u 11:43 - pre 179 meseci
Citat:
Safari je "zanimljiv".... ako ste web dizajner, pa morate da isprobavate na šta to liči u Gecko.

Valjda WebKit :) Gecko je FF :)
 
Odgovor na temu

bachi
Vladimir Vučićević
System administrator
Beograd, Srbija

Član broj: 17912
Poruke: 5318

Sajt: www.bachi.in.rs


+2827 Profil

icon Re: Opera Ludilo se Nastavlja30.07.2009. u 11:47 - pre 179 meseci
Citat:
Nedeljko: Zaboravio si na chmreader, da linux-aši mogu da čitaju chm. Može li to Opera?

lol Ne. A i zašto bi? To nije posao browsera.
... Vladimir Vučićević aka. Bachi
~~~ www.bachi.in.rs <<<<>>>> [email protected]
>>> It's nice to be important, but it's more important to be nice...
 
Odgovor na temu

Morpheus NS
Novi Sad, Srbija

Član broj: 222101
Poruke: 190
93.86.224.*

Sajt: nsportal.info


+165 Profil

icon Re: Opera Ludilo se Nastavlja30.07.2009. u 12:15 - pre 179 meseci
Citat:
bachi: lol Ne. A i zašto bi? To nije posao browsera.


Upravo tako. Browser je tu za surfovanje internetom. Tu je da bi to surfovanje učinio bržim, lakšim, prijatnijim. To iskustvo je (po mom mišljenju) potpuno s Operom bez dodataka. Upravo to govorim: ovde se Operi zameraju stvari koje nemaju veze s pretraživanjem interneta, zamera joj se učestvovanje u tržišnoj utrci. Korisnik par postova iznad govori o tome da mu treba IE da bi skinuo Firefox, wtf? Microsoft će ponuditi "browser ballot", što znači da će moći instalirati BILO KOJI browser, uključujući i god damn Internet Exploder.
 
Odgovor na temu

deri3891

Član broj: 229113
Poruke: 62
79.143.169.*



+2 Profil

icon Re: Opera Ludilo se Nastavlja30.07.2009. u 12:16 - pre 179 meseci
Zasto je opera bolja od firefoxa?
Sve te exstenzije za firefox zbog kojih ga toliko dizete u nebo su zapravo i najveca mana firefoxa,sto je vise extenzija instalirano sve vise bugova se pojavljuje u browseru,sve vise je tromiji,sporiji,nestabilniji,pocevsi od zauzeca procesora i memorije (sto je posebno izrazeno ako otvorimo vise tabova istovremeno) pa do cold starta ili prvog startovanja browsera kada se sistem podigne.U svim tim segmentima opera je bolja od firefoxa.Da bi imali pristojan mail klijent morate instalirati thunderbird (to su sad vec dva programa za instalaciju) dok kod opere imate integrisani mail klijent koji je namijenjen za pop3 mailserver accounte,tako da konstatacija da to nije prednost jer svakako imamo gmail,yahoo servise nije tacna.Kada su u pitanju prosjecni korisnici opera od samog pocetka ima sve sto treba da ima:adblocker,mail client,torrent client,fast dial/speed dial,download manager... lista je stvarno podugacka i sve to lijepo stane u manje od 7mb instalacijskog paketa (koja i nakon instalacije iznosi 7mb! za razliku od firefoxa koji nakon instalacije iznosi preko 25mb,od cega je gori jedino safari ciji instalacijski paket iznosi oko 28mb a nakon instalacije oko 60!?).Sto se tice sigurnosti firefox je po tom pitanju gori i od ie a na desetine nezavisnih istrazivanja to moze i da potvrdi.Podsjetimo se samo atmosfere pred izlazak firefox 3 koja je izgledala otprilike kao da ce firefox 3 kada izadje promijeniti tok IT istorije,cemu je najzasluznija veoma agresivna reklamna kampanja koja je obecavala da ce trojka biti i vise od browsera i kako moze apsolutno sve (slicno se sada desava sa google chrome,svaku petu stranicu kada otvorite i svaki treci klik na google search vam porucuju: probajte google chrome web browser!). Ja licno se ne sjecam da su opera,ie,maxton,safari ili neki drugi browser imali takve privilegije reklamiranja kao firefox i google chrome. Nije proslo ni mjesec dana nakon izlaska firefox 3 (za to vrijeme svi su lupali glavu kako da natjeraju nekompatibilne adonse da rade sa firefox 3) a ispostavilo se da ta savrsena verzija 3 ipak i nije tako savrsena kao sto se obecalo,pa su onda krenule zakrpe firefox 3.0.1 ,2,3,4,5,6,7,8,9.. pa sve do aktuelne 3.5.1 . Mene to pocinje podsjecati na one reklame za sampone,deterdzente i kozmeticke proizvode,od kojih se za svaku novu "verziju" tvrdi: "e ova je sad najbolja,najjeftinija,najucinkovitija za razliku od svih ostalih i tako u nedogled,sto sa pravom postavlja pitanje ako je ova sad "verzija" proizvoda najbolja znaci li to onda da one ranije i nisu bile bas tako dobre? Eto tako firefox funkcionise vec godinama stalno iznova mlateci praznu slamu i govoreci "e sad smo najbolji,e sad smo najbolji..."
Pozivam sve da probaju poslednju verziju opera 10 beta2 i firefox 3.5.1 pa neka sami izvedu zakljucke koji je browser i zasto bolji a onima koje zanima jos par cinjenica o firefox manipulacijama toplo preporucujem stranicu firefox myths koja od 2005. pa na ovamo ispituje i provjerava njihove tvrdnje kako su najljepsi,najbolji i najbrzi.
http://home.comcast.net/~SupportCD/FirefoxMyths.html
 
Odgovor na temu

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Član broj: 314
Poruke: 8632
*.dynamic.sbb.rs.



+2790 Profil

icon Re: Opera Ludilo se Nastavlja30.07.2009. u 13:25 - pre 179 meseci
Citat:
bachi: lol Ne. A i zašto bi? To nije posao browsera.


Dobro, kako će Linux korisinik da pročita chm stranice? Najbolje rešenje za koje ja znam je chmreader za FF. Inače, FF koristim bez dodataka (osim chmreader-a pod Linux-om). Svojevremeno sam koristio operu, ali se dešavalo da skinem fajl donekle, pa pauziram, pa kad sutra nastavim, on uništi sve i krene otpočetka. FF nije omogućavao to bez dodataka, ali se barem nije trtio da zna nešto što ne zna. Ako neko hoće tako nešto, ima dodatke, koji rade, dok opera jednostavno nije pouzdano radila ono što navodno isporučuje.
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
Odgovor na temu

bachi
Vladimir Vučićević
System administrator
Beograd, Srbija

Član broj: 17912
Poruke: 5318

Sajt: www.bachi.in.rs


+2827 Profil

icon Re: Opera Ludilo se Nastavlja30.07.2009. u 14:08 - pre 179 meseci
Jes' vala, čuli smo kako lepo radi skype dodatak. :) Poenta je da otvaranje chm fajlova nema nikakve veze sa browserom, mislim, ajde sad da neko napravi plugin za FF koji će biti umesto Office paketa, a što ne i obrada audio fajlova? Što da ne? :)
... Vladimir Vučićević aka. Bachi
~~~ www.bachi.in.rs <<<<>>>> [email protected]
>>> It's nice to be important, but it's more important to be nice...
 
Odgovor na temu

Nemke_BG

Član broj: 163822
Poruke: 341
*.bg.krstarica.net.

Jabber: Nemke_BG@elitesecurity.org
Sajt: https://www.nmdesign.rs


+45 Profil

icon Re: Opera Ludilo se Nastavlja30.07.2009. u 15:04 - pre 179 meseci
vid' ga sto se 'vata za skype......ja sam to napomenuo kao referencu da to sto je nekom FF spor, koci ili crashuje moze da bude do samog add-ona za koji se desava da ga instalira neki treci program bez i da te pita...

a za FF postoji dosta kvalitetnih add - onova koji ne prave nikakve probleme i odlicno rade...

...deri3891 covece ajmo polako, bez nervoze i teorija zavere....

...inace medju verzijama browsera se ne gleda samo da li je brzi, stabilniji i sl....nego ima i drugi sijaset stvari.....

mislim realno gledano da je Opera toliko bolja od ostalih browsera imala bi mnogo veci procenat korisnika od onog koji ima...opet ne kazem da je Opera losa ili nesto slicno, samo napominjem da meni FF ima vecu upotrebnu vrednost ....
...
 
Odgovor na temu

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Član broj: 314
Poruke: 8632
*.dynamic.sbb.rs.



+2790 Profil

icon Re: Opera Ludilo se Nastavlja30.07.2009. u 15:12 - pre 179 meseci
Citat:
bachi: Jes' vala, čuli smo kako lepo radi skype dodatak. :) Poenta je da otvaranje chm fajlova nema nikakve veze sa browserom, mislim, ajde sad da neko napravi plugin za FF koji će biti umesto Office paketa, a što ne i obrada audio fajlova? Što da ne? :)


Uspeo si da nađeš dodatak za FF koji ne radi kako treba! Bravo! Samo, ne znam kakve to ima veze sa FF-om. To je kao kada bi optužio Visual C#.Net zato što je neko napisao loš program pomoću njega.

Ja sam postavio vrlo praktično pitanje, kako otvarati chm fajlove pod linux-om. Web čitači ne služe samo za internet, već i za otvaranje odgovarajućih fajlova. Podsećam da je chm ništa drugo do komprimovani html.
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
Odgovor na temu

madcama
Valjevo

Član broj: 103936
Poruke: 794
212.200.212.*



+184 Profil

icon Re: Opera Ludilo se Nastavlja30.07.2009. u 16:55 - pre 179 meseci
Chmsee?
Po temi http://www.elitesecurity.org/t385534-0 ja sam terorista.
Use The Force my young Luke Filewalker.
 
Odgovor na temu

Ivan.Markovic

Član broj: 97763
Poruke: 330

Sajt: security-net.biz


+19 Profil

icon Re: Opera Ludilo se Nastavlja30.07.2009. u 17:28 - pre 179 meseci
Par stavki za Operu, koje nisu pomenute:

- Odlicna opcija "Paste and Go"
- Opcija za prekidanje izvrsavanja javascripta na odredjenoj stranici u realtime (obicno kada iskoci neki alert)
- Quik search i Quik download rade odlicno, posebno sto se nalaze u nenapadnom panelu sa leve strane po default-u

“If you think you are too small to make a difference, try sleeping with a mosquito.” - Dalai Lama
XIV
 
Odgovor na temu

MladenIsakovic
Mladen Isaković
Šabac

Član broj: 58620
Poruke: 333
212.200.177.*

Jabber: mladjai@elitesecurity.org
ICQ: 162720715
Sajt: www.slackware-srbija.org


+1 Profil

icon Re: Opera Ludilo se Nastavlja30.07.2009. u 17:50 - pre 179 meseci
Citat:
Ivan.Markovic: Par stavki za Operu, koje nisu pomenute:

- Odlicna opcija "Paste and Go"
- Opcija za prekidanje izvrsavanja javascripta na odredjenoj stranici u realtime (obicno kada iskoci neki alert)
- Quik search i Quik download rade odlicno, posebno sto se nalaze u nenapadnom panelu sa leve strane po default-u


- Ima i za firefox extenzija koristim je godinama
- Pa i firefox ti izbaci upozorenje sa cancel opcijom
- Quick Search na firefoxu je Ctrl+F, a quick download može ako izbaciš download ikonicu pored adres bara, pa jednostavnim prevlačenjem linka preko nje kreće download u pozadini
 
Odgovor na temu

dare023
Bečkerek

Član broj: 60701
Poruke: 363
*.adsl-4.sezampro.yu.



+2 Profil

icon Re: Opera Ludilo se Nastavlja30.07.2009. u 18:15 - pre 179 meseci
Citat:
Nedeljko: Dobro, kako će Linux korisinik da pročita chm stranice?


Ovako?
dare023
 
Odgovor na temu

[es] :: Advocacy :: Opera Ludilo se Nastavlja

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 57413 | Odgovora: 343 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.