Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Start sprej direktno u usisnu granu!

elitemadzone.org :: MotoZone :: Start sprej direktno u usisnu granu!

[ Pregleda: 7305 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

djnesha
nenad cvetkovic
nis

djnesha
Član broj: 16569
Poruke: 184
*.ninet.rs.



Profil

icon Start sprej direktno u usisnu granu!28.07.2009. u 01:21 - pre 179 meseci
Pozdrav! Interesuje me misljenje onih koji se razumeju u mehaniku uopste engina automobila ili motorcikla. Da li cu dobiti na brzini ako u punoj brzini na motoru u usisnu granu ubrizgam start sprej, ili cu polomiti karike, klipove, kosti? Jako me interesuje sta cu tom prilikom uciniti, i voleo bih da cujem sta mogu da ocekujem!
Jeste da pitanje daje jako puko prostora saljivim odgovorima, ali bih vas molio za strucno misljenje..

znam sta je start spreji i cemu sluzi prvenstveno, kao i nacin rada motora ali me i dalje kopka rezultat ovog eksperimenta...
mess with the best?
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
93.87.160.*



+5251 Profil

icon Re: Start sprej direktno u usisnu granu!28.07.2009. u 18:10 - pre 179 meseci
Mozes da izgubis na brzini zbog viska goriva. Ti sprejevi su uglavnom na bazi etra, nekada u gombinaciji sa butanom i propanom, pa kako koji proizvodjac zamisli odnose i procente.

Za dvotaktni motor bi uglavnom bilo problematicno i zbog nedostatka podmazivanja.

Uglavnom, ne bi dobio NOx efekat, vec bi dobio zagusenje motora zbog nedostatke vazduha..vazduh je bitniji za sus motore nego gorivo, svi problemi i sva poboljsanja i uvecanja snage se baziraju na "protoku vazduha".

Poz
 
Odgovor na temu

Gost




Profil

icon Re: Start sprej direktno u usisnu granu!31.07.2009. u 14:21 - pre 179 meseci
ako previse spreja ubrizgas u usis dizela postoji sansa da otkines radilicu to saam siguran jel mi se desilo tako da mislim da ti ni na benzincu nije pametna ideja
 
Odgovor na temu

štampar
nezaposlen,hemijski tehničar

Član broj: 222250
Poruke: 135
*.inffo.net.



+45 Profil

icon Re: Start sprej direktno u usisnu granu!10.08.2009. u 07:02 - pre 178 meseci
Mislim da sam video nekad zaribali motocikl kome je neko kroz karburator uduvo start sprej(koji se inače koristi za dizele)...
 
Odgovor na temu

djnesha
nenad cvetkovic
nis

djnesha
Član broj: 16569
Poruke: 184
*.ninet.rs.



Profil

icon Re: Start sprej direktno u usisnu granu!12.08.2009. u 00:43 - pre 178 meseci
Hvala puno svima, bas lepo sto nije bilo theme bombera, vec pravi, konkretni odgovori! Svaka cast i hvala jos jednom..oustajem od experimenta!:)
mess with the best?
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MotoZone :: Start sprej direktno u usisnu granu!

[ Pregleda: 7305 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.