Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Home networking - problem sa konekcijom

[es] :: SOHO Networking :: Home networking - problem sa konekcijom

[ Pregleda: 1503 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Organ Vlasti

Član broj: 224694
Poruke: 2
*.static.sbb.rs.

Sajt: organvlasti.com


Profil

icon Home networking - problem sa konekcijom28.07.2009. u 11:40 - pre 179 meseci
Zdravo svima.

Imam sledeći problem i nadam se da postoji neko ko mi u rešavanju istog može pomoći Smile:

Već desetak dana imam kontinuirani problem sa ADSL konekcijom - mts internet koristim. Pre mesec dana kupljena je nova ploča sa integrisanom mrežnom kartom. Nakon razgovora sa tehničkom podrškom i tvrdnje da je u pitanju softver ili možda mrežna karta ili kabl, uradila sam sledeće:

- kupila novu mrežnu kartu
- kupila novi intenet kabl
- oborila i reinstalirala sistem (stručno lice, ne ja lično)

Rezultat - protok i dalje mizerno slab 77/30 i tome slično. Za sve to vreme, lap top ima normalnu konekciju. Ozbiljno se vodim mišlju da stoni računar nepovratno izbacim kroz prozor!

Može li se išta tu uraditi i otkriti, ima li mu pomoći?

Pozz
Portal na štiklama http://organvlasti.com
 
Odgovor na temu

Milan M. Radovic
Web Developer
Pančevo

Član broj: 16959
Poruke: 743
79.101.217.*



+25 Profil

icon Re: Home networking - problem sa konekcijom31.10.2009. u 17:08 - pre 176 meseci
Ne bih rekao da je problem mrezna kartica od kompa... sad ne znam sta su rekli iz tehnicke, ali posto koristite Telekom, onda problem sa brzinom moze biti i u losem telefonskom kablu (da se negde "iscvikao"... kod pragova, zbog vrata i sl.) ili losom instalacijom u zgradi (malo manje cest slucaj..)

U svom brosweru (internet explorer, mozilla...itd) unesite http://192.168.1.1 (pod uslovom da niste menjali nista oko modema
sad... sifra i korisnicko ime zavisi od modema koji koristite, najcesce je admin admin ili admin password ili telekom telekom.
Treba pogledati, kad se ulogujete na modem, statistiku ADSL-a i potraziti polje attenuation (valjda se tako pise) i polje SNR margine i sta tamo pise od vrednosti?
I don't need a girl for sex , All I Need is Binary and HEX
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Home networking - problem sa konekcijom31.10.2009. u 18:45 - pre 176 meseci
Samo da proverim, šta je to ADSL mts internet?
 
Odgovor na temu

[es] :: SOHO Networking :: Home networking - problem sa konekcijom

[ Pregleda: 1503 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.