Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Problem sa neprijatnim mirisom u sudoperi

elitemadzone.org :: TechZone :: Problem sa neprijatnim mirisom u sudoperi

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 38663 | Odgovora: 41 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Shomi-1
gsm serviser
PG-MNE

Član broj: 108016
Poruke: 208
62.4.36.*



+2 Profil

icon Problem sa neprijatnim mirisom u sudoperi29.07.2009. u 19:38 - pre 179 meseci

Ugradio sam novu kuhinju prije nekih pola godine, i sve je bilo u redu do prije mjesec dana kad je pocelo nesto da smrdi u onom dijelu gdje se nalazi odvod iz sudopere. Znaci sifon je kao nov, nista ne curi, i nema nikakvih ostecenja. Tu se nalazi i prikljucak za odvod iz masine za sudje.

pozdrav
 
Odgovor na temu

Lacika.1991
Laslo Molnar

Član broj: 147078
Poruke: 349



+346 Profil

icon Re: Problem sa neprijatnim mirisom u sudoperi29.07.2009. u 20:36 - pre 179 meseci
pa dobro,ne mora da curi nishta,probaj da skineš sifon,verovatno se nakupilo nešto iz nutra,ako je onaj plastični to je bar lako za promeniti,a i više se isplati nego čistiti.
 
Odgovor na temu

Shomi-1
gsm serviser
PG-MNE

Član broj: 108016
Poruke: 208
62.4.36.*



+2 Profil

icon Re: Problem sa neprijatnim mirisom u sudoperi29.07.2009. u 21:12 - pre 179 meseci

Plasticni je, onaj savitljivi. Moracu to uraditi, sve komplet da promijenim pa da vidim.
 
Odgovor na temu

ptak 13.
Adamovic Nikola
Srbija - Nis

ptak 13.
Član broj: 143532
Poruke: 1476
93.86.232.*

Sajt: putujsaosmehom.blogspot.c..


+284 Profil

icon Re: Problem sa neprijatnim mirisom u sudoperi29.07.2009. u 21:15 - pre 179 meseci
Citat:
Shomi-1: Plasticni je, onaj savitljivi. Moracu to uraditi, sve komplet da promijenim pa da vidim.


Imao sam isti problem, to je onaj beli savitljivi rebrasti. Posle nekog vremena se usmrdeo tako gadno da je to neverovatno. On je u unutrasnjoj strani malo rebrast i u tim udubljenjima ostaje otpadni materijal koji kasnije gadno mirise. problem ces resiti jedino ako njega zamenis oni cvrstim plasticnim ili metalnim hromiranim sifonom. Sve ostalo sto pokusas je bezuspesno...Znaci samo nov plasticni (krut) sifon ili metalni !
Da bi bio genije moras biti bar malo lud. Covek koji je genije, a to ne zna, verovatno i
nije.
 
Odgovor na temu

Shomi-1
gsm serviser
PG-MNE

Član broj: 108016
Poruke: 208
62.4.36.*



+2 Profil

icon Re: Problem sa neprijatnim mirisom u sudoperi30.07.2009. u 08:27 - pre 179 meseci

Ok, hvala.
 
Odgovor na temu

veljkoE
ALU i PVC stolarija
NS

Član broj: 81131
Poruke: 1158
*.dynamic.stcable.net.



+32 Profil

icon Re: Problem sa neprijatnim mirisom u sudoperi30.07.2009. u 17:27 - pre 179 meseci
u sifonu mora da ti se zadrzava voda, ona sprecava smrad da se vraca iz cevi u sudoper

sifon mora da bude tako osavljen da lici na slovo U
koristite forum, ne pp
 
Odgovor na temu

ptak 13.
Adamovic Nikola
Srbija - Nis

ptak 13.
Član broj: 143532
Poruke: 1476
79.101.138.*

Sajt: putujsaosmehom.blogspot.c..


+284 Profil

icon Re: Problem sa neprijatnim mirisom u sudoperi30.07.2009. u 19:42 - pre 179 meseci
Citat:
veljkoE: u sifonu mora da ti se zadrzava voda, ona sprecava smrad da se vraca iz cevi u sudoper

sifon mora da bude tako osavljen da lici na slovo U

Naravno, po mogucstvu cista, obicno malo posle zavrsetka pranja sudova pustis vodu da ide....ali fora je sto to savitljivo crevo nema dobar luk...inace ovako bi trebalo da izgleda.



a taj plasticni je ovakav i lose su se mnogo pokazali, svi se zale na njih !



I zbog toga su izmislili neke kao stezaljke kako bi formirali "lulu" da zadrzava vodu, ali to je mnogo losa stvar....moja preporuka ti je kao ovaj na prvoj slici !
Da bi bio genije moras biti bar malo lud. Covek koji je genije, a to ne zna, verovatno i
nije.
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16357



+2922 Profil

icon Re: Problem sa neprijatnim mirisom u sudoperi30.07.2009. u 22:09 - pre 179 meseci
Citat:
ptak 13.
a taj plasticni je ovakav i lose su se mnogo pokazali, svi se zale na njih !

Ta creva na slici koju si okacio su sa unutrasnje strane glatka tako da ne razumem po cemu se razlikuju od plasticnog sifona.
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

ptak 13.
Adamovic Nikola
Srbija - Nis

ptak 13.
Član broj: 143532
Poruke: 1476
93.87.151.*

Sajt: putujsaosmehom.blogspot.c..


+284 Profil

icon Re: Problem sa neprijatnim mirisom u sudoperi30.07.2009. u 22:36 - pre 179 meseci
Citat:
bakara: Ta creva na slici koju si okacio su sa unutrasnje strane glatka tako da ne razumem po cemu se razlikuju od plasticnog sifona.

Da to sam i ja mislio dok sam imao takvo crevo...ali kada sam ga izvadio iz sudopere ( bas zbog tog neprijatnog mirisa ) i rasekao video sam da na mestima gde su rebra ima mala udubljenja i da se izmedju njih zadrzavao toz od kafe i sl. otpadne materije...a pored toga koliko god da je unutra glatko to crevo, greska je sto nema propisne stezaljke koja ce napraviti "lulu" kakvu treba da ima sifon...pa je stoga bolji plasticni...i videcete svi koji imate ovo crevo da ce poceti da se oseca jako neprijatan miris iz sudopere, ali zamenom creva i miris nestaje...100% proverio sam vise puta ! ! !
Da bi bio genije moras biti bar malo lud. Covek koji je genije, a to ne zna, verovatno i
nije.
 
Odgovor na temu

Lacika.1991
Laslo Molnar

Član broj: 147078
Poruke: 349



+346 Profil

icon Re: Problem sa neprijatnim mirisom u sudoperi02.08.2009. u 11:46 - pre 179 meseci
ma ne isplati se zezati sa time,taj rebrasti je jeftin pa i kad se usmrdi,skinete i promenite i to je to,ili kupiti onaj drugi
 
Odgovor na temu

oggie

Član broj: 126613
Poruke: 140
79.101.174.*



+1 Profil

icon Re: Problem sa neprijatnim mirisom u sudoperi13.09.2009. u 14:17 - pre 177 meseci
I moja sudopera se najgadnije usmrdela, ja imam sudoperu sa dve kadice, jedna velika cetvrtasta i pored ona mala kadica sa sitom za cedjenje.
Gledao sam na buvljaku da kupim plasticni sifon, ali meni treba samo ono slovo U bez prikljucaka, ali nigde nisam nasao. Takodje nisam siguran da mere tog slova U odgovaraju ovoj mojoj sudoperi. Evo prilazem slike, pa ako neko ima pametan savet kako to premostiti.




 
Odgovor na temu

ptak 13.
Adamovic Nikola
Srbija - Nis

ptak 13.
Član broj: 143532
Poruke: 1476
77.46.219.*

Sajt: putujsaosmehom.blogspot.c..


+284 Profil

icon Re: Problem sa neprijatnim mirisom u sudoperi13.09.2009. u 14:31 - pre 177 meseci
Zameni ovaj plasticni gibljivi deo...ovo rebrasto crevo...kupi u nekoj vodoinstalaterskoj prodavnici kupuje se na metar...Kod tebe je to tako uradjeno da se talog sigurno zadrazo u U profilnom delu jer voda ne moze da ga odnese tako....siguran sam !
Ili skini isperi crevo pa opet namesti, ali opet ce se osecati neprijatan miris...zato ja kazem kupite plasticne krute veze i necete imati problema....evo samo koliko se ljudi ovde javilo sa problemom mirisa i svi imaju to crevo, znaci da NE VALJA CREVO ( mislim na ovo lakosavitljivo rebrasto...)
Kupi delove ovakve krute veze kao sto imas i namesti, sigurno ces se otarasiti neprijatnog mirisa ! Znaci svaka radnja koja prodaje vodo/kanalizacioni materijal mora da ima te sifone...! ! ! I samo zamena, nista drugo nece pomoci sigurno ! ! ! Zamena ili takvog pa posle izvesnog vremena opet, ili kupis lepo krutu vezu i miran si godinama !
Da bi bio genije moras biti bar malo lud. Covek koji je genije, a to ne zna, verovatno i
nije.
 
Odgovor na temu

Kosuth

Član broj: 206609
Poruke: 329
79.101.145.*



+7 Profil

icon Re: Problem sa neprijatnim mirisom u sudoperi14.09.2009. u 07:15 - pre 177 meseci
Citat:

Ne bih ja baš tako olako batalio te rebraste sifone...

Evo zašto.

Prvo,oni se ne moraju skidati,otvarati,demontirati ili šta ti ja znam šta već,da bi se čistili,nego se jednostavno pusti vrela voda u sudoperu i onda se donji deo tog sifona rukom podigne do nivoa odvoda u zidu i tako malo promućka da bi se nakupljeni talog i masnoće odvojili od zidova i uspešno eliminisali u kanalizaciju.

Ako se taj postupak odradi jednom-dvaput mesečno,nema šanse da da se nakupi taloga koji bi mogao rezultirati smradom.

Drugo,pokušaj da naučiš ukućane da talog od kafe nikako ne prosipaju u sudoperu,već u WC šolju.U najvećem broju slučajeva taj talog je osnovni uzrok začepljenja i smrada iz kanalizacionih otvora.

Postupak za usađivanje te navike ukućanima je veoma jednostavan,prvom prilikom kada budeš čistio sifon,čisti ga skidanjem,otvaranjem,ispiranjem taloga tu u kuhinji i obavezno ih pozovi da ti kao nešto tu pomažu,drže,brišu krpom itd.Usput sajlu kojom (fol) čistiš zidnu kanalizaciju,daj im je onako umazanu i smrdljivu u ruke i sve vreme bogoradi i psuj taj prokleti talog od kafe!

Najčešće "usađivanje navike" uspe iz prve,a ako ne,"postupak" ponoviti!

Treće,a možda i najvažnije,je da ti je,kao i mnogima koji koriste takav sifon,rebrasta cev p r e d u g a č k a!
Donja tačka 'U' luka ne bi trebalo da je niža od otvora u zidu više od desetak centimetara,što je apsolutno dovoljno za formiranje vodenog čepa!

Malo ko od "majstora" obraća pažnju na taj veoma bitan detalj,dovoljno je samo uporediti to sa merom klasičnog sifona,ali iluzorno je i očekivati tako nešto,pogotovu od novopečenih.

Takođe nije loše povremeno,makar jednom mesečno,sipati u sudoperu nekog sredstva tipa "cevtok" ili slično i to najbolje u večernjim satima da sredstvo izreaguje sa nataloženim masnoćama u sifonu.
 
Odgovor na temu

oggie

Član broj: 126613
Poruke: 140
212.62.38.*



+1 Profil

icon Re: Problem sa neprijatnim mirisom u sudoperi14.09.2009. u 08:49 - pre 177 meseci
Hvala svima na pomoci.
Sto se taloga od kafe tice, najzanimljivljije je upravo to sto u nasoj kuci niko ne pije crnu kafu, uglavnom se pije nes.

Tako da jedino mogu da prihvatim kao razlog smrada predugacko crevo.

A sto se tice tih sredstava za otcepljivanje, meni je receno da je to cista kiselina i da jako nagriza cevi tako da se ne salim sa tim.
 
Odgovor na temu

Kosuth

Član broj: 206609
Poruke: 329
79.101.145.*



+7 Profil

icon Re: Problem sa neprijatnim mirisom u sudoperi14.09.2009. u 10:57 - pre 177 meseci
Taj koji ti je rekao da je to"čista kiselina",pojma nema o čemu priča!

Prvo sva ta sredstva su bazne reakcije,sa veoma visokim ph,jake baze,što ni u kom slučaju ne dozvoljava neoprezno rukovanje sa njima.
Mogu da izazovu opekotine na koži,ali jedino ta sredstva mogu detaljno da očiste nataloženu masnoću u kanalizacionim cevima.
Hemijska reakcija koje se tu odvija slična je ili istovetna postupku pravljenja sapuna od svinjske ili druge masnoće dodavanjem "masne sode" (NaOH2)natrijum hidroksida,u kom postupku je toplota kazana katalizator hemijske reakcije.

Poznato ti je da čistu masnoću teško možeš oprati i vrelom vodom,a kada od nje gornjim postupkom napraviš sapunicu,očistiće je iz cevi i hladna voda,jer se sapuni rastvaraju u vodi.

Baš me intersuje kako će to bilo kakva "hemija" za tu namenu da nagrize plastične cevi?!?

Još jedno,itekako mogu uzrok smradu da budu ostaci hrane koji se prilikom pranja sudova natalože u sifonu.
Da bi se tako nešto izbeglo,treba uvesti naviku da se sa tim ostacima u tanjirima i šerpama postupa kao i sa talogom kafe koji sam pomenuo.

WC šolja baš sve ume da "proguta",a ni malo ne smrdi.
 
Odgovor na temu

Zeleni zub
Darko Milicevic
dipl mat inf
Paracin

Zeleni zub
Član broj: 14108
Poruke: 877
*.biz
Via: [es] mailing liste



+85 Profil

icon Re: Problem sa neprijatnim mirisom u sudoperi14.09.2009. u 12:38 - pre 177 meseci
Ono da kiselina nagriza cevi se odnosilo na stare kanalizacione instalacije od olovnih cevi (npr. kod starih kuca i starih zgrada). I to se odnosilo na sipanje sone kiseline.
Zato se za te olovne cevi umesto kiseline koristio cevtok (baza), Kosuth je to sjajno objasnio.
--
ES is the bes' ! ;)
 
Odgovor na temu

jezzillia
Jelena Mladenovic
Arhitekta

Član broj: 233029
Poruke: 8
91.150.90.*



Profil

icon Re: Problem sa neprijatnim mirisom u sudoperi17.09.2009. u 10:44 - pre 177 meseci
Da li ste se nekad zapitali zasto ove glupe razgovore nisu ljudi vodili pre 20-30 godina?

Zato sto nisu imali gibljiva creva nego normalne sifone!!!! A posto vam dodje majstor koji namesti odvod gde mu se svidi, a kad dodje sudopera ili lavabo, nemate izbora nego da crevom izvodite gimnastiku. Izvedite sve u krutom (pardon) materijalu, i bice u redu. Zivim skoro 20 godina u istom stanu sa mamom hidrasicom, u kome svi pijemo crnu tursku kafu, fensi metalni sifon je ciscen (posto sa donje strane ima poklopac) jedanput pre godinu dana. Jes' bilo gadno, ali samo jednom. Pa birajte - ili to ili ono uputstvo kako da prodrmate gibljivo crevo, sipajte soc u WC solju, kiseline, vrelu vodu.... To vazi i za lavaboe, podne resetke i slicno. Krivo mi je sto se stedi na tim stvarima, ali kad vidim da ljudi stave poklopac od eurokrema na resetku, zatvore WC solju - jasno mi je sve!
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Moderator
Član broj: 11890
Poruke: 9506
*.teletrader.com.



+10254 Profil

icon Re: Problem sa neprijatnim mirisom u sudoperi17.09.2009. u 11:02 - pre 177 meseci
Citat:
jezzillia: Da li ste se nekad zapitali zasto ove glupe razgovore nisu ljudi vodili pre 20-30 godina?

Nije bilo web foruma.

A prepun sifon ostataka od hrane postoji odkako postoje sifoni. Bili oni kruti (pardon) ili savitljivi. Samo što kod savitljivih nema nikakvog odšrafljivanja, već se "U" deo malo prevrne, pusti vrela voda - i vrati onako kako je bio.
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

Kosuth

Član broj: 206609
Poruke: 329
93.87.206.*



+7 Profil

icon Re: Problem sa neprijatnim mirisom u sudoperi17.09.2009. u 11:33 - pre 177 meseci
Slažem se...

svakako da su respektabilniji kruti(upsss)... od mekih,savitljivih(lele..)...jer ne preferiraju ručnoj gimnastici...

kruti funkcionišu...,samo tako...,a mekima mora malo da se cinculira...,da bi procureli...

ali,o tempora,o mores!
 
Odgovor na temu

pudar
Bgd

Član broj: 99680
Poruke: 198
91.148.82.*



+4 Profil

icon Re: Problem sa neprijatnim mirisom u sudoperi19.09.2009. u 00:30 - pre 177 meseci
E sad i ja imam isti problem. Kad se otvori "kabinet" sudopere,uzasno smrdi kanalizacija.Crevo je rebrasto,montirano pre 7-8 meseci i dosad je bilo sve u redu.Prvo sam sve rastavio da "proverim talog" i sve je vise-manje cisto.Znaci,sve provereno i ocisceno,crevo ima sofon(nije predugacko),svi spojevi zadihtovani silikonom i opet SMRDI!!!!
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Problem sa neprijatnim mirisom u sudoperi

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 38663 | Odgovora: 41 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.