Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Laptop ASUS-A6M problem-kvar

[es] :: Laptopovi :: Laptop ASUS-A6M problem-kvar

[ Pregleda: 4206 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

unisoft
Uzice

Član broj: 124050
Poruke: 346
93.86.66.*



+1 Profil

icon Laptop ASUS-A6M problem-kvar08.08.2009. u 12:34 - pre 179 meseci
E ovako stoje stvari.Laptop radi bez ikakvih smetnji ali problem se desava sa osvetljenjem ekrana.Osvetljenje ekrana je u redu,ceo ekran se jednako osvetljava.Osvetljenje je ispravno ali se samo gasi posle nekog vremena,kao da sam ja zatvorio poklopac od laptopa ili preko tastature ugasio na dugmence za osvetljenje ekrana laptopa ( ovo ima svaki racunar ).

Posto sam video da je neki kvar u pitanju ja sam ga poslao u ovlasceni servis za laptopove ASUS u Srbiji firmi ******.Oni su mi odgovorili da je kvar sledeci:ekran je za bacanje- mora da se kupi novi
Meni nije jasno kako monitor nije u redu.Ako je osvetljenje ekrana postavljeno na maksimalnu jacinu,monitor se ugasi za 2-3 sec a ako je jacina osvetljenja postavljenja na 50% od maksimalne jacine osvetljenja monitor se ne gasi oko 2-3h, i td sto je slabije osvetljenje monitora to je vreme rada duze.Posto se ugasi osvetljenje ekrana racunar se ne gasi a ni resetuje.

U pocetku ovo mi i nije smetalo ali kako je racunar radio sa ovim problemom vremena su se smanjivala.Sada i sa najslabijim osvetljenjem ekrana od 10% - gasi se posle 3 do 5min.

Ako ne postoji drugo resenje osim kupovine monitora ima li neko da proda polovan monitor ili neispravan laptop ASUS A6M

Ponude novih ekrana i invertera (cene) postavite u temi.

Oznaka monitora je : A6NE-1A LCD BRKT_L 154/Gl


Molim vas ako je neko imao slicnih prolema da mi kaze kako ih je resio ako je uspeo u tome.

[Ovu poruku je menjao Binary Mind dana 23.09.2009. u 04:31 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Darije
Stomatolog
Belgrade, SRB

Član broj: 35151
Poruke: 261
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Laptop ASUS-A6M problem-kvar08.08.2009. u 13:42 - pre 179 meseci
problem je u neonci ekrana (koja se nalazi u sklopu panela celom donjom stranicom) ili inverteru. Ti mozes u svojoj reziji da kupis polovan ispravan ekran i prodjes jeftinije (skoro duplo) ako se uopste radi o ekranu ili da se menja inverter ako je on u pitanju, inace on je jeftiniji, ali cesto ga je tesko naci.

poz

p.s. poslao sam ti priv.poruku
 
Odgovor na temu

unisoft
Uzice

Član broj: 124050
Poruke: 346
93.86.66.*



+1 Profil

icon Re: Laptop ASUS-A6M problem-kvar08.08.2009. u 14:21 - pre 179 meseci
A za koliko mi prodas samo ekran bez zamene.Gde u Srbiji imaju da se ti inverteri kupe,koja im je cena-ima li neka firma da se bavi prodajom opreme za laptop ( nove ili polovne ).

[Ovu poruku je menjao unisoft dana 08.08.2009. u 15:39 GMT+1]
 
Odgovor na temu

servis.impuls
Rankovic Nebojsa
serviser
HOTSPOT Servis, Beograd
Beograd

Član broj: 156945
Poruke: 139
93.86.95.*

Sajt: www.hotspotservis.rs


+6 Profil

icon Re: Laptop ASUS-A6M problem-kvar08.08.2009. u 19:07 - pre 179 meseci
Moze i neonka da se zameni, a moze i inverter da se popravi.
Dok ne probam lava, za mene je svinja kralj zivotinja :-)
 
Odgovor na temu

JOJO847

Član broj: 14162
Poruke: 6623
*.adsl.net.t-com.hr.



+10 Profil

icon Re: Laptop ASUS-A6M problem-kvar09.08.2009. u 08:49 - pre 179 meseci
bas tako kako kaze impuls, ali je problem sto ovlasteni servis kao takav to ne radi. Zasto? Oni samo mijenjaju dijelove ovisno od toga sto ima svoj ASUS part no. i sto je od proizvodjaca definirano kao zamjenjivo. Kod ASUS-a je to uvijek bilo obicno do zadnjeg sarafa, ali lampa ne (skoro niti kod jednog proizvodjaca).
Moj savjet je da se odnese u neki servis koji se bavi popravkom notebooka.

Glede ponuda i cijena; u ovoj temi idu samo tehnicki aspekti price a ostalo molim da ide u oglase ili da se rijesava putem PP-a. Hvala!

 
Odgovor na temu

Davor 84
Davorin Radakovic
student
Novi Sad, Srbija

Član broj: 233540
Poruke: 1
93.86.127.*



Profil

icon Re: Laptop ASUS-A6M problem-kvar22.09.2009. u 23:53 - pre 177 meseci
Posto sam nov clan,ne mogu odmah da posaljem PP ili e-mail drugim clanovima,postavicu u ovoj temi clanu @Darije

Pozdrav Darije

Na sestrinom Laptopu Asus(mislim da je A6m) se jedno jutro nije hteo podici sistem tj.kad ga upalis ne pokazuje nista na ekranu,i kad treba da podigne sistem jednostavno nece.Napominjem da racunar nije nikad pao,par meseci pre toga je stavljena jaca memorija u njega i koriscen je iskljucivo u licne svrhe i za rad.
Probano je da se prikljuci na monitor sa drugog racunara i ni onda ne podize sistem(pretpostavljam da je ekran u redu),ali da je nesto do ploce ili procesora,pa bih da cujem od Vas sta bi moglo da bude i do koje svote novaca,da znam da li da se popravlja ili ne,jer ima 2 godine starosti.


[Ovu poruku je menjao Binary Mind dana 23.09.2009. u 04:35 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Binary Mind
11040

Moderator
Član broj: 28245
Poruke: 13289
*.adsl-a-1.sezampro.yu.



+3779 Profil

icon Re: Laptop ASUS-A6M problem-kvar23.09.2009. u 03:36 - pre 177 meseci
Preporuke/reklamiranje, telefoni itd. idu preko privatnih poruka. Hebote, sta se ovde radilo a ja nisam pratio! C,c,c...
 
Odgovor na temu

Darije
Stomatolog
Belgrade, SRB

Član broj: 35151
Poruke: 261
212.200.65.*



Profil

icon Re: Laptop ASUS-A6M problem-kvar23.09.2009. u 10:33 - pre 177 meseci
ako ne daje sliku na ekranu pri paljenju a gore lampice i eventualno zavrti kuler a pritom na eksternom monitoru isto ne daje sliku, onda je u pitanju grafika, chipset ili sl...od popravke slaba vajda, verovatno ide u delove, ali obavezno prvo odneti u neki dobar servis da se utvrdi na licu mesta sta je.

poz
 
Odgovor na temu

[es] :: Laptopovi :: Laptop ASUS-A6M problem-kvar

[ Pregleda: 4206 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.