Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kanal Dunav-Velika Morava-Egejsko more

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Kanal Dunav-Velika Morava-Egejsko more

Strane: 1 2

[ Pregleda: 9983 | Odgovora: 39 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

milivoje t

Član broj: 230055
Poruke: 270
93.86.101.*



+726 Profil

icon Re: Kanal Dunav-Velika Morava-Egejsko more13.08.2009. u 19:23 - pre 178 meseci
Aj i ti ga pretera...sadjenju psenice za celu CCCP na -50 u Sibiru bio bi pandan kanal Velika Morava-Balticko More preko Kopaonika.
Da je neka kolonijalna sila prokopala kanal ka Grckoj, a tezi kanali su kopani po Nemackoj, Francuskoj, sigurno bi danas brodovi plovili tim putem, a ne 3000km duzim.
 
Odgovor na temu

hemarikon

Član broj: 226345
Poruke: 21
91.148.89.*



Profil

icon Re: Kanal Dunav-Velika Morava-Egejsko more14.08.2009. u 12:01 - pre 178 meseci
Šta je problem da se uzme "malo plastike" i sagrade staklenici za uzgoj pšenice širom svekolike Sibirije? To ne košta puno. Slično je i sa pomenutim kanalom Dunav-Velika Morava-Egejsko more. Bacimo dve-tri lopate i poludeli turisti širom sveta će pohrliti u Srbiju.

Medjutim, žalosna je istina da se Srbija već dve decenije rve sa nekoliko kilometara "brzih" pruga izmedju Golubinaca i Stare Pazove. Rezultat tog rvanja je da na većini deonica Beograd-Novi Sad-Subotica i Beograd-Šid vozovi u proseku voze brzinom oko 20-40km/h. Poslednji put kad sam putovao putničkim vozom na relaciji Beograd-Subotica prvih 40 kilometara smo prešli za dva sata i desetak minuta. Dakle kao trećerazredni maratonac.

Zar zaista neko misli da ovako "moćna država" može da ruši planine koje se nisu pomerile milione godina?
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16683
*.dip0.t-ipconnect.de.



+7169 Profil

icon Re: Kanal Dunav-Velika Morava-Egejsko more14.08.2009. u 12:08 - pre 178 meseci
Citat:

Da je neka kolonijalna sila prokopala kanal ka Grckoj, a tezi kanali su kopani po Nemackoj, Francuskoj, sigurno bi danas brodovi plovili tim putem, a ne 3000km duzim.


Vrlo verovatno postoje dobri razlozi zasto niko to nije kopao, niti danas ima otvorenu zelju da finansira to (kao recimo Nabuko gasovod)

Drugo - Srbija bi, za pocetak, umesto kopanja kojekakvih enormnih kanala za sta definitivno nije trenutno sposobna, da mozda unapredi sisteme navodnjavanja u Vojvodini koji bi omogucili vece prinose... To je daleko lakse izvodljiv projekat a doneo bi vrlo brzo jako dobre rezultate.

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Kovacevic Vladimir

Član broj: 131509
Poruke: 1236
*.dynamic.sbb.rs.



+346 Profil

icon Re: Kanal Dunav-Velika Morava-Egejsko more14.08.2009. u 12:41 - pre 178 meseci
Ivane, ušao si u veliku temu kanala Dunav-Tisa-Dunav, koji je svojevremeno bio projekat veka, da bi danas predstavljao problem zbog million grešaka baš onih, koji su od tog projekta mogli postati milioneri, a nisu.
Plovni kanali, brodogradilišta i pristaništa, veliki i mali sistemi za navodnjavanje...Vojvodina može da hrani pola Europe...etc.etc....samo da je bilo discipline!

Pozdrav
Vladimir
It´s easy to play any musical instrument:
all you have to do is touch the right key at the right time and the instrument
will play itself.
Johann Sebastian Bach
(1685 - 1750)
 
Odgovor na temu

superbaka

Član broj: 5290
Poruke: 2924



+1298 Profil

icon Re: Kanal Dunav-Velika Morava-Egejsko more14.08.2009. u 12:57 - pre 178 meseci
ja sam cuo da je preduzece DTD nedavno kupio Holcim tako da, ako je to tacno, malo je verovatno da od te ideje moze nesto da bude...
 
Odgovor na temu

Kovacevic Vladimir

Član broj: 131509
Poruke: 1236
*.dynamic.sbb.rs.



+346 Profil

icon Re: Kanal Dunav-Velika Morava-Egejsko more14.08.2009. u 13:32 - pre 178 meseci
Ideje...koje?
Početne ili neke virtualne?

Pozdrav
Vladimir
It´s easy to play any musical instrument:
all you have to do is touch the right key at the right time and the instrument
will play itself.
Johann Sebastian Bach
(1685 - 1750)
 
Odgovor na temu

morihei ueshiba

Član broj: 174125
Poruke: 294
*.dynamic.amis.net.



+435 Profil

icon Re: Kanal Dunav-Velika Morava-Egejsko more15.08.2009. u 08:45 - pre 177 meseci
Citat:
Mi smo narod "pun ideja".

Takodje smo i narod pun trolova koji piju pivo ispred prodavnice i jedva cekaju da neko progura neku ideju da je ismeju.A onda kad coveku dosadi ili zbrise u beli svet ili im se pridruzi u ispijanju piva i trolovanju.Nema u Srbiji trece.
Citat:
Drugo - Srbija bi, za pocetak, umesto kopanja kojekakvih enormnih kanala za sta definitivno nije trenutno sposobna, da mozda unapredi sisteme navodnjavanja u Vojvodini koji bi omogucili vece prinose... To je daleko lakse izvodljiv projekat a doneo bi vrlo brzo jako dobre rezultate.

Poslednji koji je probao da taj kanal dovede u funkciju je pokojni Djindjic,koji je u jednom trenutku napravio neki aranzman sa vojskom da se ti kanali ociste,da bi bio omogucen pristup vodi(za postavljanje pumpi itd).Koliko se secam to je bio neki dil koji nije ukljucivao keshovinu u celu pricu.Pocelo je to da se radi,ali...zavrsilo se kao i sve ostalo.
Citat:
A kuda bi dalje isao kanal ?

Kanal ukljucuje i Vardar,znaci pravi naziv je Dunav-Velika Morava-Vardar-Egejsko more.Ima dosta detaljno na onim linkovima koje sam postavio.
A evo na koji nacin razmisljaju Hrvati o slicnim pitanjima:
http://www.vjesnik.hr/Html/2001/08/17/Clanak.asp?r=gos&c=1
Mio papa' dice che ogni uomo ha tre misure:
altezza, larghezza e lunghezza
 
Odgovor na temu

hemarikon

Član broj: 226345
Poruke: 21
91.148.92.*



Profil

icon Re: Kanal Dunav-Velika Morava-Egejsko more15.08.2009. u 09:07 - pre 177 meseci
Citat:
piju pivo ispred prodavnice

Hvala na pozivu ali ja sam apsolutni trezvenjak. Mesta koja ti tako dobro poznaješ uopšte ne posećujem.

Možda me niste dobro razumeli. I ja žarko želim da se ovde gradi, zida i privredjuje na sve strane. Da jedemo zlatnim kašikama, da imamo švedski standard, da se brčkamo pored malih hidrocentrala, da imamo vetrenjače na sve strane, da Vojvodina hrani pola Evrope, da cveta seoski turizam, itd.

Još kad bi Savom teklo mleko...
 
Odgovor na temu

morihei ueshiba

Član broj: 174125
Poruke: 294
*.dynamic.amis.net.



+435 Profil

icon Re: Kanal Dunav-Velika Morava-Egejsko more15.08.2009. u 10:47 - pre 177 meseci
Pa ne mogu da te pozovem,komsija zatvorio prodavnicu gde smo se okupljali.Posle toga nisam imao vise razloga da ostanem u Srbiji...
Mio papa' dice che ogni uomo ha tre misure:
altezza, larghezza e lunghezza
 
Odgovor na temu

hemarikon

Član broj: 226345
Poruke: 21
91.148.88.*



Profil

icon Re: Kanal Dunav-Velika Morava-Egejsko more15.08.2009. u 11:26 - pre 177 meseci
E lukav si. Sad nama poručuješ da uzmemo ašov i motiku i da preoremo Balkan :o).
 
Odgovor na temu

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
dynamic-213-198-205-222.adsl.eunet.rs.



+165 Profil

icon Re: Kanal Dunav-Velika Morava-Egejsko more15.08.2009. u 11:38 - pre 177 meseci
vardar i velika morava nisu spojeni?! ne??
 
Odgovor na temu

hemarikon

Član broj: 226345
Poruke: 21
91.148.88.*



Profil

icon Re: Kanal Dunav-Velika Morava-Egejsko more15.08.2009. u 11:46 - pre 177 meseci
Jesu, preko Crnog, Sredozemnog i Egejskog mora.
 
Odgovor na temu

eloiza

Član broj: 121747
Poruke: 840



+10 Profil

icon Re: Kanal Dunav-Velika Morava-Egejsko more16.08.2009. u 05:35 - pre 177 meseci
Citat:
hemarikon: Jesu, preko Crnog, Sredozemnog i Egejskog mora.


I Dunava!
 
Odgovor na temu

hemarikon

Član broj: 226345
Poruke: 21
91.148.81.*



Profil

icon Re: Kanal Dunav-Velika Morava-Egejsko more16.08.2009. u 07:54 - pre 177 meseci
Dunav je u naslovu teme a ja sam škrt na rečima. Zato sam izostavio.
 
Odgovor na temu

NoneVi
Novi Sad

Član broj: 116972
Poruke: 17
*.dynamic.sbb.rs.



+24 Profil

icon Re: Kanal Dunav-Velika Morava-Egejsko more16.08.2009. u 18:28 - pre 177 meseci
Hoće li neko da me uputi zašto bi ovaj kanal uopšte bio ekonomski opravdan? Čini mi se da zaobilaženje ako si ide do ušća dunava i nije neko naročito.
On a long enough timeline, the survival rate for everyone drops to zero.
 
Odgovor na temu

morihei ueshiba

Član broj: 174125
Poruke: 294
92.37.63.*



+435 Profil

icon Re: Kanal Dunav-Velika Morava-Egejsko more16.08.2009. u 18:53 - pre 177 meseci
Citat:
NoneVi: Hoće li neko da me uputi zašto bi ovaj kanal uopšte bio ekonomski opravdan? Čini mi se da zaobilaženje ako si ide do ušća dunava i nije neko naročito.

Pogledaj linkove u prethodnim postovima na ovu temu.
Mio papa' dice che ogni uomo ha tre misure:
altezza, larghezza e lunghezza
 
Odgovor na temu

nebek
Nebojša Nikolić
Beograd

Član broj: 221789
Poruke: 121
213.240.48.*



+3 Profil

icon Re: Kanal Dunav-Velika Morava-Egejsko more03.09.2009. u 08:13 - pre 177 meseci
Ideja je odlična, stara, i izvodljiva ... ali ne u Srbiji dok ne dođu neki pametniji.
Šta reći za Savu i Dunav i mogićnostima za kupanje, vodene sportove, ugostiteljstvo, turizam, rekreaciju, ... čitao sam da bi se preuređenjem obala Save i Dunava na po samo 30km od Beograda uzvodno i nizvodno mogli stvoriti kapaciteti za 10mil posetilaca godišnje i to sasvim opušteno! Naravno, jedan dolazak=jedna poseta.

Ali mi još nismo savladali ličnu kartu i pasoš ... a za odlazak u WC ti je potreban izvod iz matične knjige rođenih, pa je teško bilo šta očekivati od ovoga.
Takođe, ni most nismo napravili, valjda čekamo da se sruši ili da neko pogine pa da onda to uradimo.
U nedostatku ciljeva svi putevi su dobri (kineska narodna poslovica)
 
Odgovor na temu

mjux

Član broj: 124150
Poruke: 158
93.87.251.*



+2 Profil

icon Re: Kanal Dunav-Velika Morava-Egejsko more04.09.2009. u 18:36 - pre 177 meseci
od ovog projekta ni sada ni u narednih 500 godina nece biti nista.... i nemojmo dzaba da trosimo kalorije tipkajuci ispred monitora ne nesto sto je totalna naucna fantastika
 
Odgovor na temu

morihei ueshiba

Član broj: 174125
Poruke: 294
*.dynamic.amis.net.



+435 Profil

icon Re: Kanal Dunav-Velika Morava-Egejsko more04.09.2009. u 21:21 - pre 177 meseci
Heh...vecerao sam nesto kabastiju hranu,pa ajde da malo potrosim kalorija

Kao sto se zna,kod Beske postoji most preko Dunava koji je u ocajnom stanju i koji je trebao,posto je na koridoru 10 da dobije parnjaka,tj da se izgradi jos jedan most sa tri saobracajne trake pored njega.E,u opticaju su bile dve varijante tog drugog mosta:
-most blizanac,dakle isti kao postojeci(iste visine)
-nizi most
Osnovna prednost nizeg mosta je sto bi bolje uspostavio vezu izmedju koridora 10 i Dunava kao evropskog recnog koridora uz razvijanje ekonomije na tom delu Dunava,da ne nabrajam sta sve tu moze da se radi.
Negde u to vreme je jedan lokalni biznismen iz Indjije poceo da pravi marinu nizvodno od mosta,preko puta krcedinske ade(cuveni pecaroski raj).Srusio pola brda,prosirio put,udario neke stubove na obali,svasta kojesta jos.Lokalni vikendasi su se krstili i nije im bilo jasno ko to tamo i zasto pravi marinu u nekoj vukohebini.I zasto tamo,a ne negde drugde.
Onda je pocela kampanja za most,te ovaj cemo,te onaj cemo,projekti,tenderi blabla.
I,sta bi na kraju,a to je i poenta cele price:
Nije izgradjen NIJEDAN most.O tome vise niko nista ni ne prica
Biznismen je nesto zglajznuo,cuo sam da je neko vreme bio malo u bajbokani(mozda nije tacno,ogradjujem se).
Prilazni put do obale koji je on prosirio vratio se dejstvom prirode u prethodno jedvaprolazece stanje.
Mir pecarosa je i dalje nenarusen.babuska i sitna riba radi kao i pre.Retko naidje pokoji saran,ali mnogo cesce od turista.Prava uzivancija

U pravu ste momci,nema od svega ovoga nista.Mrtvo more


Mio papa' dice che ogni uomo ha tre misure:
altezza, larghezza e lunghezza
 
Odgovor na temu

hemarikon

Član broj: 226345
Poruke: 21
91.148.84.*



Profil

icon Re: Kanal Dunav-Velika Morava-Egejsko more04.09.2009. u 22:04 - pre 177 meseci
Ima... Komaraca.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Kanal Dunav-Velika Morava-Egejsko more

Strane: 1 2

[ Pregleda: 9983 | Odgovora: 39 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.