Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

logan 2005. ili astra g 1999. oba benzin, ista cena šta je bolje uzeti ?

elitemadzone.org :: AutoZone :: logan 2005. ili astra g 1999. oba benzin, ista cena šta je bolje uzeti ?

Strane: < .. 1 2 3 4

[ Pregleda: 18439 | Odgovora: 77 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
79.101.188.*



+5251 Profil

icon Re: logan 2005. ili astra g 1999. oba benzin, ista cena šta je bolje uzeti ?19.08.2009. u 22:49 - pre 178 meseci
Citat:
popiosam: Odlicno receno, svaka cast, nije zvaka za seljaka! Kakvi smo za bolje nismo!))))

Ziveo Logan!!!!! Decko kupi Logana!!!Jos Danas, sutra ce mu skociti cena!!!)))))


Uzgred, popularnost opela je dovela do odredjenih situacija, koje bi neko da zanemari, da ne postoje, da to nije istina.

U pocetku sam, zaista, pomalo krivio vlasnike doticnog brenda. Onda sam shvatio da verovatno postoji dobra namera vlasnika, bar prema sebi, da ne voze bas krs. Culi ljudi za kvalitetne nemacke proizvode, ocekuju bar neki nivo, i zamalo da ga i dobiju.

Saglasno sa lakomislenoscu vlasnika, pojavljuje se armija snalazljivih(da ne kazem prevaranata), koji, negujuci glasine i mentalitet, uvoze vagone izraubovanih vozila, krpe ih na najjeftinije nacine, sastavljaju vozilo od dva(znam za pojedinacan slucaj korse iz tri dela) razbijena, smanjuju besomucno kilometraze i "drza cenu"...

Da li nadalje davati savet, da se udje u avanturu kupovanja osrednjeg(donja srednja klasa, plus zastareo model) vozila, koje je dozivelo solidno raubovanje i nesolidno krpljenje...

To je sa Loganom nepoznat slucaj, neisplatljivo je, ne "prodaje se dobro"...

TA "zvaka" je u pitanju, a ne zablude i mastarije uvrezenih misljenja..

Poz
 
Odgovor na temu

Deep|Blue
Srce Srbije

Član broj: 631
Poruke: 1431
195.178.63.*

ICQ: 101830817


+314 Profil

icon Re: logan 2005. ili astra g 1999. oba benzin, ista cena šta je bolje uzeti ?20.08.2009. u 07:35 - pre 178 meseci
Citat:
popiosam: A sta je za tebe matoro?? Pa decko kupuje auto 1999god ili 2005god,
...
Daleko od toga da je BMW 2002god. mator auto,
...
prosecan Englez ubije sigurno 10 puta vecu kilometrazu nego prosecan Srbin za isti vremenski period, tamo tih 200 000km i ovde su dve razlicite vrednosti kada je u pitanju generalno stanje motora i automobila uopste, (o kvalitetu goriva i puteva i da ne govorim suvisno je), dok recimo 200 000km predjenih po Beogradu samo, sigurno je zrelo za otpad to budi siguran!

Svakako stoji da prosecno vozilo sa 200k km predjenih u engleskoj moze biti u boljem stanju nego slcicno vozilo u srbiji, ali
200 000 km je poprilicna cifra.
Poprilicno delova je dotrajalo, limarija vec postaje sumnjiva, a i vlasnik koji je planirao da ga se otarasi je verovatno malo smanjio odrzavanje u poslednje vreme.
Sto je najgore, na nasim auto-placevima tesko da ces naci vozilo >200k km, jer na vecini stoji oko 180k, dok su ta vozila u stvarnosti bliza cifri od 250k.
Na BBC Prime ide emisija lika, koji kupi polovnjaka u osrednjem stanju, sredi ga i pokusa da preproda po visoj ceni. Lik ima iskustva i bavi se time duze vreme, ali opet s vremena na vreme naleti na fino izreklamiranu krntiju gde potrosi poprilisnu sumu novca na dovodjenje u ispravno stanje.

Dakle davanje nekih 5000 eur na logana starog par godina ili na uvoznu astru staru 10 godina dobija drugaciji ton, pogotovo ako u tu racunicu ukljucimo i bembaru staru 7 godina sa potencijalnih 200k km. Ako ti je do imidza ici ces na bembaru , ako gledas stanje vozila i troskove odrzavanja izbor se pomera prema loganu. Naravno sve je stvar licnih afiniteta.

Lepo je sto na trzistu moze da se nadje bmw star 7 godina za neke sitne pare, al ida bi dobio bmw-a u dobrom stanju ipak moras da pogledas primerke sa nekih 20-30% vecom cenom. I to je samo pocetak.


Citat:
popiosam:
svakom slucaju moje subjektivno misljenje je da ono sto nece Nemac da vozi nije ni vredno pomena.


Tipican sindrom balkanskog vozaca. Ocigledno te ovo i sprecava da malo realnije posmatras stvari i sasvi mje normalno da ti je polovna bembara ideal.

Inace niko loganom ne proziva istocno-evropljane gradjanima drugog reda. Rec je o prostoj ekonomiji, jer realno su plate u istocnoj evropi manje nego u zapadnoj. Ipak ne postoji razlog da fabrike ne zaradjuju na istocnoj evropi, stoga je lakse napraviti jeftiniji auto koji ce imati prodju nego forsirati prodaju bembara od 30k eur. zar ne?
"Hmmm", rekao je, "...suprostavlja se nadrealizmu prikrivene metafore..." Razmišljao je tome na trenutak, a onda je zatvorio beležnicu s mrkim osmehom.
"I smrt je za njih suviše dobra"
 
Odgovor na temu

popiosam
IT Administrator

Član broj: 212361
Poruke: 32
*.adsl-3.sezampro.yu.



+1 Profil

icon Re: logan 2005. ili astra g 1999. oba benzin, ista cena šta je bolje uzeti ?20.08.2009. u 09:55 - pre 178 meseci
@Deep Blue u potpunosti se slazem sa tobom, ali ljudi zanemaruju jednu vro bitnu cinjenicu, a to je da i Logan a i Novi punto koji se radi kod nas u osnovnoj verziji nemaju takoreci nista od opreme (koju su nemci recimo jos pre 15 godina ugradjivali u svoja vozila). Ukoliko uzmete Logana sa full opremom to vas izadje mnogo vise nego sto od u stvari vredi, to je mislim sustina. Po meni danas kupovati auto bez ABS, Serva, Air Bag-a, je suludo. Ti automobili su jeftini upravo iz tog razloga sto nemaju nista od opreme, kad im dodas jedno po jedno dodjes do cifre od nekih 9000e sto je dati za takav auto previse. Neko ce reci, sta ce mi sve to treba mi nov auto, ali dovoljno je da vam se samo jednom u zivotu desi situacija da vam recimo Air Bag spasi zivot, sta vise treba?

Mislim da su ti automobili u stvari mnogo skuplji nego sto vam na prvi pogled izgleda, a jedina njihova prednost je to sto su novi (a ko ih je i kako sklapao to nije vazno) u ostalom cinjenica je i da im vrlo brzo pada cena s godinama, dok kod nemackih vozila to nije slucaj. Zovi to i /balkanskim sindromom/ ali vreme je pokazalo zbog cega su neka vozila na ceni, opravdano ili ne, to je tako. Sutra kad budes prodavao Logan (jos ako je osnovna verzija) koliko ce sve to vredeti ne znam, ali nisam optimista.
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
79.101.188.*



+5251 Profil

icon Re: logan 2005. ili astra g 1999. oba benzin, ista cena šta je bolje uzeti ?20.08.2009. u 10:12 - pre 178 meseci
Previse je predrasuda i pogresnog aspitanja izlozeno da bi na dalje raspredali o licnim stavovima ili ukusima.

Niti su Nemci etalon, niti su Rumuni(pod francuskom licencom) vise zaostaliji od nas, naprotiv, daleko su ispred.

Tendencija drzave Srbije je da se resi krseva, i ne treba plivati protiv matice, samo moze da kosta vise.

Mozemo slobodno zaboraviti na obicaj da je minimalno odrzavamo vozilo(ako se ispostuju zakonske norme tehnickog pregleda), da ce da nam miljenik "traje" desetinama godina, posto ce biti neisplatjivo drzanje oldtajmera, tako da u spletu tih okolnosti, uz dodatak poznavanja okruzenja i nacina kako treba pazariti polovno vozilo, treba otvoriti vise od nekoliko pari ociju, i gledati malo dalje od nosa.

Polovni uvozni automobili su vise izvor zarade za preprodavce, nego sto su predmet srece za kupce.

Uzgred, kupovina polovnjaka u Nemackoj, nudi i garanciju odredjenog trajanja, za razliku od situacije u Srbiji.

A odluku kako trositi pare, neka donosi svako prema nahodjenju...


Poz

P.S.
Tacno je da automobili nemaju puno od opreme, ali ni mi kao kupci nemamo puno od para. I tacno je da su preskupi, kao i svi elementi u auto industriji. Preskup je i Logan za ono sto nudi, ali i "bembara" za cenu jednosobnog stana..ili bilo koji model na trzistu. Filozofija auto industrije...
 
Odgovor na temu

etjen
beograd

Član broj: 153477
Poruke: 1946
95.180.59.*

Sajt: www.terrarenting.com


+492 Profil

icon Re: logan 2005. ili astra g 1999. oba benzin, ista cena šta je bolje uzeti ?20.08.2009. u 10:24 - pre 178 meseci
Citat:
vladd
P.S.
Tacno je da automobili nemaju puno od opreme, ali ni mi kao kupci nemamo puno od para. I tacno je da su preskupi, kao i svi elementi u auto industriji. Preskup je i Logan za ono sto nudi, ali i "bembara" za cenu jednosobnog stana..ili bilo koji model na trzistu. Filozofija auto industrije...


i na kraju dolazimo do zaključka da je najbolje prodati stan i kupiti novog BMW-a (naročito ako imate neki bezveze stan) jer ribe će se ložiti na vašeg novog BMW-a a ne bi se sigurno ložile na vaš mali stan, a pogotovo ako uzmete polovnog BMW (starog godinu dve) pa vam ostane para da iznajmite neki ultra mega stan u BG-u za recimo soma Evra mesečno... E tada imate pun paket uspešnog čoveka i ribe koje čekaju u redu da se provozaju u novim kolima i prespavaju u novoj gajbi.
E, a sad, koliko će to sve da traje, nije bitno, ionako treba živeti kratko i kvalitetno i bez puno razmišljanja-tako ćete biti najsrećniji - to je suština!

izvinjavam se na offu ali nisam mogao da odolim
Tada sam pogledao kroz prozor... Imao sam sta da vidim... Napolju je bila fabrika MACIJE TRAVE! Morao sam nesto da ucinim!
 
Odgovor na temu

ventura

ventura
Član broj: 32
Poruke: 7781
*.adsl-a-1.sezampro.yu.



+6455 Profil

icon Re: logan 2005. ili astra g 1999. oba benzin, ista cena šta je bolje uzeti ?20.08.2009. u 10:50 - pre 178 meseci
Citat:
popiosam
Mislim da su ti automobili u stvari mnogo skuplji nego sto vam na prvi pogled izgleda, a jedina njihova prednost je to sto su novi (a ko ih je i kako sklapao to nije vazno) u ostalom cinjenica je i da im vrlo brzo pada cena s godinama, dok kod nemackih vozila to nije slucaj. Zovi to i /balkanskim sindromom/ ali vreme je pokazalo zbog cega su neka vozila na ceni, opravdano ili ne, to je tako. Sutra kad budes prodavao Logan (jos ako je osnovna verzija) koliko ce sve to vredeti ne znam, ali nisam optimista.


Kupiš novog Golfa za 30 hiljada, i posle četiri godine jedva da možeš dobiti 10 hiljada za njega... Pri tom niko osim ovlaštenog servisa nije dizao haubu na tom autu što te košta sigurno dodatnih 5-8 hiljada... Ako to nije drastičan pad vrednosti onda ne znam šta jeste.
 
Odgovor na temu

Slobodan Miskovic

Član broj: 4967
Poruke: 5814
88.203.200.*



+105 Profil

icon Re: logan 2005. ili astra g 1999. oba benzin, ista cena šta je bolje uzeti ?20.08.2009. u 10:56 - pre 178 meseci
To sam upravo hteo da napisem ali bolje je da neko iz licnog iskustva kaze. Logan nov da kupis cena mu nece pasi vise od duplo za 5 godina, a to je 4500e gubitka vrednosti dok je kod Golfa recimo 20000e. :) Na stranu sto je Golf udobniji, startniji, brzi i slicno, ako ces ga koristiti po gradu samo i jednom mesecno van grada onda je kupovina Golfa bacanje para ako mislis da menjas auto posle 5 godina.
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16359



+2922 Profil

icon Re: logan 2005. ili astra g 1999. oba benzin, ista cena šta je bolje uzeti ?20.08.2009. u 11:03 - pre 178 meseci
O boze...mislim da davno nismo imali ovoliko povezanih kvalitetnih i realnih postova
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.rcub.bg.ac.rs.



+5251 Profil

icon Re: logan 2005. ili astra g 1999. oba benzin, ista cena šta je bolje uzeti ?20.08.2009. u 13:34 - pre 178 meseci
Da, da...kriza je aktivirala resurse, bar razmisljanja, ako vec nema para

Da dosolim, kada vec nema Dimkovica da se ukljuci, da je pitanje kupovine novog golfa, npr, potpuno razlicito za nas ili za Nemce.

Nemcu je kupovina nemackog proizvoda deo potrosnje, standarda, ulaganja u domacu privredu, jacanje drzave kao celine, a nama je mladalacki hir, cef, ili prosto cisti trosak, cak i kada je kupljen uz neku kombinaciju popusta..i zarad prezentiranja statusa.
O kvalitetu nema ni govora, nitije bitno...

Ali zasto bismo razmisljali globalno, sladje je sebicno.

U trenutnoj situaciji, najmanje racionalno je oslobadjati se kesa bez neke izvesnosti u obrt novca.

Ali kupovina polovnjaka spada u neku medju kategoriju, velikog troska(trenutnog i ocekivanog) i rizika.

Pri tome, siromasna drzava otima svaku paricu, zarad opstanka.

I zato nije zgoreg uvrstiti sve uslove u okruzenju pri odabiru vozila. Pomeriti kriterijume, i broj godina postaviti na prvo mesto, za pocetak...a na kraj liste postaviti drzace za case i divne naslone za ruke.

Poz

 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip0.t-ipconnect.de.



+7177 Profil

icon Re: logan 2005. ili astra g 1999. oba benzin, ista cena šta je bolje uzeti ?20.08.2009. u 13:50 - pre 178 meseci
Ne verujem da Nemci nesto preterano razmisljaju o "pomoci svojoj drzavi" kupovinom VW automobila - kupuju rado oni bolje a da nije iz DE (tako im je propao Grundig, recimo)

Mislim da je razlog zasto Nemci kupuju VW je duboko ukorenjen u njihovoj psihologiji - VW Golf ne nudi nista spektakularno, ali u svakom kriterijumu nije ni los + postoji vise-decenijski imidz sto stvara osecaj kupcu da kupuje nesto sto:

a) Svakako nije lose ni po jednom kriterijumu (da kazemo, prosecno u svim)
b) Dolazi od respektabilne firme koja je u DE sinonim sa nekim odredjenim vrednostima koji ljudi povezuju sa njim

Cena VW-a je prosto prilagodjena nemackom standardu - koji je relativno visok u EU. Prosecan Nemac je jedan od najracionalnijih kupaca, ne voli da eksperimentise, ne voli da rizikuje (dakle, par decenija imidza ima svoje...) i ima para da plati nesto... i tako VW lepo prolazi - cak im polazi za rukom da cesto uvaljuju nesto sto je daleko ispod nivoa za cenu koju traze.

E sad sto se srpskog trzista tice - slazem se sa Vladd-om i uopste je jako tesko zamisliti i jedan normalan razlog da se Srbi ravnaju sa Nemcima kada je kupovina automobila u pitanju, zbog milion razloga:

a) Zivotni standard - sasvim drugaciji, a samim tim i prioriteti prilikom kupovine
b) Stanje na putevima, servisna mreza - sasvim drugacije nego u DE, znaci dobar auto u DE nije nuzno dobar u Srbiji
c) Generalno Srbi su takodje "sareniji" i vise vole da eksperimentisu od Nemaca, i imaju drugaciji stil.... dakle, maksimalna nemacka proracunatost i racionalnost nema bas veze sa impulsivnim i emotivnim kupovinama kod nas

Na to da dodamo i fakat da ono sto kao polovno dolazi u Srbiju iz DE je... kako da kazem, krs - sorry. Ako BMW u Srbiji iz 2002 kosta 7 hiljada EUR, taj BMW je kupljen u DE za upola para... sta se za te pare moze kupiti u DE? Nista ispravno i nista dobro.

OK, i "imidz" ima svoju cenu - ako neko kupuje auto zbog "imidza" onda OK.... ako neko kupuje auto zbog cene odrzavanja kao cisto transportno sredstvo onda nisam bas siguran da neki DE auto sa 250 hiljada km moze da se poredi povoljno sa nekim daleko novijim autom iz "istocne Evrope".

Pogotovu sa benzinskim motorom... pa to ce da kosta boga oca u popravkama.

Nisu ti Nemci krelci pa da valjaju te automobile skoro za dzabe - ima jako dobrih razloga za to.


DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

popiosam
IT Administrator

Član broj: 212361
Poruke: 32
*.ninet.rs.



+1 Profil

icon Re: logan 2005. ili astra g 1999. oba benzin, ista cena šta je bolje uzeti ?20.08.2009. u 13:51 - pre 178 meseci
Jos nesto u prilog Nemaca, ondosno VW u ovom slucaju, motor godine 2009 (1.4 TSI cetvorocilindricni benzinski)

http://www.b92.net/automobili/vesti.php?nav_id=366956&fs=1

Btw, novi golf VI kosta 18 999e sa svom pratecom opremom, kaskom itd.
 
Odgovor na temu

jablan

Član broj: 8286
Poruke: 4541



+711 Profil

icon Re: logan 2005. ili astra g 1999. oba benzin, ista cena šta je bolje uzeti ?20.08.2009. u 14:06 - pre 178 meseci
@racionalni tabor:

Ima tu još jedna stvar koju ste, čini mi se, smetnuli s uma: mislim da korisnik popiosam govori iz perspektive nekog ko zapravo uvozi automobile, što znači da ima mogućnosti (a i znanja) da za sebe odabere bolji polovni auto, manje pohaban, da lično upozna i proceni vlasnika itd itd, tj. nešto što pokretač teme a i ogromna većina ljudi koji ovde kupuju auta nemaju. "Običan" kupac ovde, koji nema nikog ko bi dovezao nešto "odabrano" za njega, osuđen je da bira između polovne mačke u džaku (koja je u većini slučajeva crknuta) i manje kvalitetnog, ali novijeg automobila, u kom slučaju je ovo drugo po svemu sudeći bolji izbor.
 
Odgovor na temu

ventura

ventura
Član broj: 32
Poruke: 7781
*.adsl-a-1.sezampro.yu.



+6455 Profil

icon Re: logan 2005. ili astra g 1999. oba benzin, ista cena šta je bolje uzeti ?20.08.2009. u 14:23 - pre 178 meseci
Citat:
popiosam
Btw, novi golf VI kosta 18 999e sa svom pratecom opremom, kaskom itd.


I pedalama pomoću kojih se pokreće... Čim uzmeš neki normalan motor (2.0TDI recimo), staviš neku normalnu opremu (klimu, alu felne, el. podizače, naslon za ruku, maglenke i sl.) eto te na 25-30 hiljada...

 
Odgovor na temu

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: logan 2005. ili astra g 1999. oba benzin, ista cena šta je bolje uzeti ?20.08.2009. u 14:48 - pre 178 meseci
Citat:
ventura: I pedalama pomoću kojih se pokreće... Čim uzmeš neki normalan motor (2.0TDI recimo), staviš neku normalnu opremu (klimu, alu felne, el. podizače, naslon za ruku, maglenke i sl.) eto te na 25-30 hiljada...

Alu felne su normalna oprema? 1.6 je nenormalan motor? Zasto?
 
Odgovor na temu

popiosam
IT Administrator

Član broj: 212361
Poruke: 32
*.ninet.rs.



+1 Profil

icon Re: logan 2005. ili astra g 1999. oba benzin, ista cena šta je bolje uzeti ?20.08.2009. u 14:51 - pre 178 meseci
@Jablane, samo se nadam da ce sa ukidanjem viza sutuacija na auto trzistu biti umnogome lepsa, da ce svako moci za sebe da odabere ono sto mu odgovara i da ce mnogo manje biti macaka u dzaku, kada se svako ko pazari auto, licno bude uverio u cenu i kvalitet onog sto uzima bice mnogo manje krseva na ulicama, u principu u Srbiji je jos uvek luksuz imati auto zato su i cene polovnih automobila ovakve kakve jesu.
 
Odgovor na temu

DrJekyll

Član broj: 26330
Poruke: 852



+152 Profil

icon Re: logan 2005. ili astra g 1999. oba benzin, ista cena šta je bolje uzeti ?20.08.2009. u 15:22 - pre 178 meseci
Citat:
jablan

"Običan" kupac ovde, koji nema nikog ko bi dovezao nešto "odabrano" za njega, osuđen je da bira između polovne mačke u džaku (koja je u većini slučajeva crknuta) i manje kvalitetnog, ali novijeg automobila


Moze i sada da bira nesto za njega ali onda mu se obicno ne dopada cena.

Problem je sto svi hoce da kupe za 5.000e auto koji je kostao nov 30.000e a da nije presao vise od 50 hiljada km...

Evo pravi primer za to.

http://suchen.mobile.de/fahrze...e&lang=de&pageNumber=1

http://suchen.mobile.de/fahrze...&lang=de&pageNumber=10
 
Odgovor na temu

ventura

ventura
Član broj: 32
Poruke: 7781
*.adsl-a-1.sezampro.yu.



+6455 Profil

icon Re: logan 2005. ili astra g 1999. oba benzin, ista cena šta je bolje uzeti ?20.08.2009. u 15:25 - pre 178 meseci
Citat:
DaliborP: Alu felne su normalna oprema? 1.6 je nenormalan motor? Zasto?


Aluminijumske felne smatram da su normalan deo auta... Nije neka stavka za iživljavanje poput navigacije/kože/grejanja sedišta i sl...

Moje mišljenje je da je 1.6l motor preslab za auto srednje veličine... Ok za nešto tipa Yaris, ali za auto kao Golf, Logan, Megan i sl. je preslab... Išao sam sa prijateljem do Crne Gore u Audi A3 1.6 i vozio jednim delom, i sve što mogu reći je da je taj auto sa tim motorom krajnje nebezbedan... Manje prostora treba jumbo jetu da poleti, nego tom Audiju da obiđe kamion ispred sebe. 2.0 motor je po meni sasvim prosečan motor za auto te veličine... Za nešto veliko tipa A8/Bmw7/neki džip to bi verovatno bilo 3.0, za ta velika auta je 2.0 preslab motor...

 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7177 Profil

icon Re: logan 2005. ili astra g 1999. oba benzin, ista cena šta je bolje uzeti ?20.08.2009. u 16:24 - pre 178 meseci
Evo ja bas odoh na VW-ov sajt u DE, i probah da iskonfigurisem Golf...

Znaci najmanja 1.4 varijanta (smesan motor) + automatska klima... sve ostalo klot (celicare, nema svetla za maglu, itd...)

Cijena? Prava sitnica - 16.995 EUR ..... LOOOL :)

A da vidimo, koliko kosta "posten" Golf sa 2.0 TDI motorom, metalik farbom, automatskom klimom, maglenkama, zimskim paketom i 17" felnama... znaci minimum sto se danas ocekuje od OK novog evropskog auta...

26.810 EUR.... hahahahahaha aaaaaa :) zlo pa Audi A4 moze da se nadje za te pare :)

27K za fakin GOLF - i to ne GTI... Odlicna kupovina, bog te mazo Golf dosao danas do toga da kosta ko jedna garsonjera... pazi kad mi za te pare Mercedes nudi CLS star 2 godine sa 40K kilometara, pitam se sta bih pre uzeo :)

A sad da vidimo koliko kosta Golf star 4 godine sa TDI motorom: ima ih postenih (<100K km) za od 9000 EUR.

Dakle, za 4 godine splasne sa 27 hiljada na 10-tak hiljada.... :)

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

DrJekyll

Član broj: 26330
Poruke: 852



+152 Profil

icon Re: logan 2005. ili astra g 1999. oba benzin, ista cena šta je bolje uzeti ?20.08.2009. u 16:42 - pre 178 meseci
Citat:
popiosam

U principu neka vozi ko sta hoce stvar licnog izbora, ja cu uvek pre za sebe doterati neki BMW 2002 god za 6 - 7000 jevreja nego za iste pare voziti Rumunsku nacionalnu klasu! Ili je novo ipak novo???)))) Stvar izbora i stila!


Citat:
Ivan Dimkovic

bog te mazo Golf dosao danas do toga da kosta ko jedna garsonjera... pazi kad mi za te pare Mercedes nudi CLS star 2 godine sa 40K kilometara, pitam se sta bih pre uzeo :)



Pa sto terate onda coveka da kupi Daciju :)
 
Odgovor na temu

Nebojsa Milanovic
Pančevo

Nebojsa Milanovic
SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8376
*.mpconn.net.



+1350 Profil

icon Re: logan 2005. ili astra g 1999. oba benzin, ista cena šta je bolje uzeti ?20.08.2009. u 16:44 - pre 178 meseci
Prešao si se Ivane :)

Trebalo je da gledaš Golfa dvojku pa da vidiš šta je držanje cene :D

Govorio sam da je stvar u našem mentalitetu i da nema nijednog racinalnog razloga da Golf procentualno bolje drži cenu od bilo kog drugog pouzdanog auta iste klase (kojih je, uzgred, sve više).

Zahvaljujući konkurenciji i VW se malo urazumio i sa cenama, a i počeo da produžava garanciju tako da će na kraju svi profitirati. Rekoh da posle ove krize više ništa neće biti kao pre.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: AutoZone :: logan 2005. ili astra g 1999. oba benzin, ista cena šta je bolje uzeti ?

Strane: < .. 1 2 3 4

[ Pregleda: 18439 | Odgovora: 77 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.