Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

auto sa volanom na desnoj strani

elitemadzone.org :: AutoZone :: auto sa volanom na desnoj strani
(Zaključana tema (lock), by bakara)
Strane: 1 2 3 4 5 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 34898 | Odgovora: 136 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

inobradovic

Član broj: 58983
Poruke: 1222
*.dclient.hispeed.ch.



+84 Profil

icon auto sa volanom na desnoj strani18.08.2009. u 18:29 - pre 178 meseci
nameravam da uvezem auto reno kangu sa volanom na desnu stranu pa me interesuje da li mogu da ga uvezem carinim i registrujem na srpske tablice a da ne prebacujem volan na levu stranu ?
 
0

vidan kv
Pavlovic Vidosav
Autoservis Srbo,vlasnik
Kraljevo

Član broj: 59792
Poruke: 1632
93.87.134.*



+115 Profil

icon Re: auto sa volanom na desnoj strani18.08.2009. u 18:30 - pre 178 meseci
Možeš.........pozzzz!
....ο τολμών νικα!
 
0

Nemanja Radojevic
Beograd-Mladenovac

Nemanja Radojevic
Član broj: 38374
Poruke: 97
93.86.46.*

ICQ: 252629386
Sajt: www.prohib.com


Profil

icon Re: auto sa volanom na desnoj strani21.08.2009. u 11:57 - pre 178 meseci
Naravno da možeš. Čak i po novom zakonu, automobili sa volanom na desnoj strani će moći regularno da se registruju, jer nigde u svetune postoji uredba o zabrani registracije automobila sa suprotnom stranom volana.
 
0

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7173 Profil

icon Re: auto sa volanom na desnoj strani21.08.2009. u 12:16 - pre 178 meseci
Citat:

jer nigde u svetune postoji uredba o zabrani registracije automobila sa suprotnom stranom volana.


U Nemackoj ne mozes da registrujes vozilo sa volanom na desnoj strani - mozes samo da ga vozis ako ima strane table :)
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
0

Nemanja Radojevic
Beograd-Mladenovac

Nemanja Radojevic
Član broj: 38374
Poruke: 97
93.86.46.*

ICQ: 252629386
Sajt: www.prohib.com


Profil

icon Re: auto sa volanom na desnoj strani21.08.2009. u 12:23 - pre 178 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic: U Nemackoj ne mozes da registrujes vozilo sa volanom na desnoj strani - mozes samo da ga vozis ako ima strane table :)


Moguće.
Jbg. ja sam pročitao da nigde ne postoji takva uredba i da eventualno pri registraciji mora da se lepi nalepnica na automobil da bi ostali vozači bili upozoreni (upoznati) da se radi o vozilu koje ima volan na suprotnoj strani.
 
0

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16358



+2922 Profil

icon Re: auto sa volanom na desnoj strani21.08.2009. u 12:40 - pre 178 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic: U Nemackoj ne mozes da registrujes vozilo sa volanom na desnoj strani - mozes samo da ga vozis ako ima strane table

Krajnje vreme bi bilo da i kod nas donesu takav zakon, ali valjda jos nismo imali neku strasnu nesrecu pa nije bilo potrebe
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
0

HoT_Steppa

Član broj: 25399
Poruke: 1940



+398 Profil

icon Re: auto sa volanom na desnoj strani21.08.2009. u 15:40 - pre 178 meseci
Sta ce sve ljudi da rade da bi ustedeli par stotina evra...
 
0

StORM48

Član broj: 22809
Poruke: 7536



+401 Profil

icon Re: auto sa volanom na desnoj strani21.08.2009. u 16:18 - pre 178 meseci
Citat:
Nemanja Radojevic: Jbg. ja sam pročitao da nigde ne postoji takva uredba i da eventualno pri registraciji mora da se lepi nalepnica na automobil da bi ostali vozači bili upozoreni (upoznati) da se radi o vozilu koje ima volan na suprotnoj strani.

Kod nas ne postoji uredba, ali ne postoji ni ta nalepnica.
Ali se iskreno nadam da će ta budalaština konačno biti zabranjena. Kakve ja koristi imam od nečije nalepnice, kad on krene u preticanje i raspali me direktno pri nekoj sumanutoj brzini, jer situaciju ispred nekog kamiona može samo da zamišlja.

Pozdrav
 
0

eee
Miroljub Radovanovic

eee
Član broj: 3965
Poruke: 220
80.93.255.*

Sajt: www.linkedin.com/in/mirol..


+1 Profil

icon Re: auto sa volanom na desnoj strani21.08.2009. u 16:22 - pre 178 meseci
U novom zakonu toga jos nema.

Ali u novom zakonu ne pise sta ce automobil morati da zadovoljava da bi prosao tehnicki pregled. Verovatno i taj pravilnik/zakon/sta vec treba da se donese (posto ga nisam nasao nigde). Nadam se da ce ubaciti nesto i za ove sa desnim volanom. Makar da obavezno osiguranje placaju jedno 5x skuplje.
 
0

etjen
beograd

Član broj: 153477
Poruke: 1946
95.180.59.*

Sajt: www.terrarenting.com


+492 Profil

icon Re: auto sa volanom na desnoj strani21.08.2009. u 19:56 - pre 178 meseci
Citat:
StORM48: Kod nas ne postoji uredba, ali ne postoji ni ta nalepnica.
Ali se iskreno nadam da će ta budalaština konačno biti zabranjena. Kakve ja koristi imam od nečije nalepnice, kad on krene u preticanje i raspali me direktno pri nekoj sumanutoj brzini, jer situaciju ispred nekog kamiona može samo da zamišlja.

Pozdrav


100% tačno. Volan na desnoj strani je direktno ugrožavanje svog i tuđih života. Baš me zanima da li će ih dotaći novi zakon...
Tada sam pogledao kroz prozor... Imao sam sta da vidim... Napolju je bila fabrika MACIJE TRAVE! Morao sam nesto da ucinim!
 
0

eee
Miroljub Radovanovic

eee
Član broj: 3965
Poruke: 220
*.adsl-a-1.sezampro.yu.

Sajt: www.linkedin.com/in/mirol..


+1 Profil

icon Re: auto sa volanom na desnoj strani22.08.2009. u 08:15 - pre 178 meseci
Upravo sam poslao pitanje da li je i kako regulisana upotreba vozila sa volanom na desnoj strani po novom zakonu. Preko sajta vlade srbije, posto nisam nasao gde drugde. Videcemo da li ce neko odgovoriti. Posto ih ima ko pleve, valjda je neko zaduzen da prati i sta se desava na sajtu :)
 
0

etjen
beograd

Član broj: 153477
Poruke: 1946
95.180.59.*

Sajt: www.terrarenting.com


+492 Profil

icon Re: auto sa volanom na desnoj strani22.08.2009. u 09:27 - pre 178 meseci
odlično, obavesti nas...
mada, ko zna da li ćeš dobiti neki smislen odgovor ili klasično ''još uvek se ne zna...''
Tada sam pogledao kroz prozor... Imao sam sta da vidim... Napolju je bila fabrika MACIJE TRAVE! Morao sam nesto da ucinim!
 
0

vidan kv
Pavlovic Vidosav
Autoservis Srbo,vlasnik
Kraljevo

Član broj: 59792
Poruke: 1632
*.ptt.rs.



+115 Profil

icon Re: auto sa volanom na desnoj strani22.08.2009. u 13:06 - pre 178 meseci
Citat:
Nemanja Radojevic: Naravno da možeš. Čak i po novom zakonu, automobili sa volanom na desnoj strani će moći regularno da se registruju, jer nigde u svetune postoji uredba o zabrani registracije automobila sa suprotnom stranom volana.
...ne može ni u Rusiji.......
....ο τολμών νικα!
 
0

pudar
Bgd

Član broj: 99680
Poruke: 198
91.148.81.*



+4 Profil

icon Re: auto sa volanom na desnoj strani22.08.2009. u 23:11 - pre 178 meseci
Svi koji imaju nesto protiv desnog volana ili nisu probali ili nisu zasluzili da imaju vozacku dozvolu.Kakve veze ima sa koje strane sedite,ako poznajete pravila i posedujete vozacke sposobnosti.Sofersajbna je simetricna,desno sediste je od leve strane auta isto udaljeno koliko i levo od desne-sta je tu problem? Nemate osecaj gde vam se nalazi leva strana auta? Nije problem u autu,problem je u vama! Vezbajte,ljudi,vezba cini majstora. Sednes iz Astre u Vektru,pa je neobicno,treba ti malo da se naviknes.Ne mozete da menjate brzine levom rukom? Pa kako je,sirotim,levorukim ljudima koji moraju da menjaju desnom!? Kako je sa preticanjem? Ne moze da se pretice,onako,džukacki sa branika uz sirenu-mora da se napravi kulturno rastojanje od par metara i imate dobru preglednost bez izlazenja u levu traku. Zasto ne zabraniti traktoristi da vozi traktor kad ne sedi na levoj strani-i on je opasnost u saobracaju.Nas problem nije levi-desni volan,vec manjak saobracajne kulture i pitanje vozacke sposobnosti ucesnika u saobracaju,tako da prica o ugrozavanju zivota je smesna.Zasto se ne vodi prica o 90% praznoglavih ludaka koju jure kroz centar grada preko 200/h na dva tocka(ili na jednom!),jer taj vodi i sebe i drugog direktno u smrt! Ova hajka protiv desnog volana je,verovatno,posledica ljubomore i sluzi za utehu svima koji su kupili "levake",a mogli su da prodju 50-60% povoljnije.
 
0

Marko_L
Beograd

Član broj: 20532
Poruke: 2885
*.dynamic.sbb.rs.

Jabber: Marko_L@elitesecurity.org


+828 Profil

icon Re: auto sa volanom na desnoj strani23.08.2009. u 01:06 - pre 178 meseci
Pa nije baš da je svejedno. Da je tako, onda bi se i na engleskom, indijskom, australijskom... tržištu podjednako prodavala i vozila sa volanom na levoj strani, ali nije tako, već se za te zemlje specijalno proizvode vozila sa volanom na desnoj strani, dok se za ostale proizvode vozila sa volanom na levoj strani. Jel misliš da je to slučajno, po sistemu bacili ljudi novčić da vide na koju stranu da stave volan za određeno tržište ? Ne, nego jednostavno postoje razlozi zašto je to tako, a to su pre svega smanjena preglednost, posebno prilikom preticanja, kao i u raskrsnicama. To nema veze sa tim ko je kakav vozač. Onaj ko na našim putevima vozi auto sa volanom na desnoj strani, uvek je rizičniji nego vozač istog iskustva i sposobnosti koji vozi normalan auto i to je to. I ne vidim zašto uopšte ubacuješ u priču motocikliste koji jure 200 na sat i druge problematične vozače koji krše saobraćajna pravila. Jeste, i oni ugrožavaju druge i svakako ih treba kažnjavati, ali to ne znači da ako ima takvih, treba sad svako da uzme i ugrožava bezbednost u saobraćaju, recimo vozeći auto sa volanom na desnoj strani, jer eto ima i gorih. To je kao da vidiš na vestima da je neko opljačkao banku i onda ti odeš i obiješ trafiku, pravdajući se time kako eto ima i gorih od tebe.
-Odracuonogakomijedrpiorazmaknicu.
-Ne rxdi mi txstxturx, kxd god hocu dx
ukucxm "x" onx ukucx "x".
-Ko kaaz e da ja neuummem da kuuca
m.
-Piše "Insert disk 3", a jedva sam i ova
dva ugurao u drajv
-Postoje samo dve osobe kojima
verujem, jedna sam ja, a druga nisi ti
 
0

pudar
Bgd

Član broj: 99680
Poruke: 198
91.148.83.*



+4 Profil

icon Re: auto sa volanom na desnoj strani23.08.2009. u 02:13 - pre 178 meseci
Prica o motociklistima,bahatim i losim vozacima je vazna da se skrene paznja na to ko je opasan u saobracaju.Naravno da iskljucivo ima veze ko je kakav vozac.Kad otvoris novine,upalis TV,uplasis se od zabrinjavajuceg broja nesreca i svi oni voze levi volan,a ipak ne vredi-problem lezi u onom ko sedi iza volana! Sto se tice trzista i podneblja sa desnim volanom-ne prodaju se podjednako levi-desni,ali ti niko ne brani da tamo vozis levi! U Engleskoj sam vidjao automobile uvezene iz Francuske sa levim volanom.Niko od njih ne misli da je to opasno,samo smo mi u Srbiji pametnjakovici i sve tumacimo na najkretenskiji nacin.Samo jos da zabranimo ulazak u zemlju i strancima sa ovog podrucja i resili smo dobar deo nasih saobracajnih problema i da ih nateramo da parkiraju na granici svoje ljubimce i dalje se voze rent-om,bus-om,taxi-em.Naravno,treba organizivati timove koji ce biti obuceni da daju objasnjenja da su oni jesu nasi gosti,ali predstavljaju opasnost u nasem saobracaju(izvinite,gospodo,vas volan je mnogo opasniji od nasih pijanih i drogiranih vozaca koji se krecu u suprotnom smeru jednosmerne ulice i kruznog toka i uz to prolaze na crveno svetlo kao da je zeleno svojim ljubimcem na dva ili cetiri tocka i ne obaziru se na znak policajca koji je u raskrsnici ili ih zaustavlja!).Tako nam je i u porodici-uvek se dobra deca "gaze",a olosu se daje sansa.Koji smo mi divljaci...
 
0

StORM48

Član broj: 22809
Poruke: 7536



+401 Profil

icon Re: auto sa volanom na desnoj strani23.08.2009. u 02:39 - pre 178 meseci
Oj-haa... Ti si se izgleda baš našao prozvanim po pitanju položaja volana?

Što se mene tiče, možeš Ti voziti i ležeći u gepeku (dok si u svom dvorištu), ali činjenice su činjenice, a one jednostavno govore da Ti ne možeš imati ni blizu dobru preglednost situacije na putu, isto kao što u Engleskoj ne možeš imati dobru preglednost sa volanom na levoj strani.

Imaš li neki problem da sagledaš činjenično stanje, ili trebamo da razvijamo teoreme potkrepljujući ih grafikonima i crtežima ugla zahvaćene vizure iz pojedinih perspektiva?

Mislim - hej - baš me zanima kako neko zamišlja tu priču "drži distancu pri preticanju..."?
Ma naravno - ja se nikad nisam vozio na suvozačkom sedištu, pa ne znam kako to izgleda, a plus trebam da se molim Bogu da veliki i neshvaćeni Fanđo iz suprotnog smera zaista i zna da vozi svoju novu (premda naopaku) igračku, koju je kupio jer je još jedan iz garniture onih "neće oni mene da zayebu za mojih 40%...".

Braniti pravo na naopake automobile u svetlu povremenih poseta nekih stranaca sa takvim automobilima (koji ovde generalno spadaju u statističku grešku) je krajnja smejurija, nedostojna komentara.

A "iskustvo & znanje"... da, da... verujem. Kad se voziš na potezu (recimo) Čačak-Užice, pazi da ne poverujem da u onim šestostrukim krivinama možeš da napraviš distancu i nešto vidiš. Ako je i napraviš, ona ne može biti posebno velika, a "opipavanje" situacije se svodi na lagano "istrčavanje" u suprotnu traku, odmeravanje brzine onoga koji ide u susret (ako je daleko) i onda ubrzavanje i preticanje (recimo) kamiona ili autobusa. Takvih "iskusnih & dobrih" vozača imamo za izvoz - to su isti oni koji voze sa točkovima u debalansu, bez oba retrovizora (nepotrebno, jer oni odlično voze i bez toga), bez svetala u po noći (jer oni odlično vide, čak i kad spavaju), a posebno oni koji voze sveže nafilovani "antifrizom" (šljivovica™ & loza™)... sve stručnjak do stručnjaka.

Ako si Ti mislio da se sva problematika svodi na (praktično beznačajno) odmeravanje gabarita ka levoj strani, bojim se da nisi kadar da uopšte diskutuješ o bezbednosnim rizicima koje bi samo nešto masovnija upotreba ovakvih automobila donela.

A poređenje sa "manijacima na putu"... khm... valjda je rezon - pošto već imamo dovoljno manijaka, koja hiljada više neće značajno ugroziti statistiku?


Pozdrav

P.S. Nego, nisam znao da imati volan na desnoj strani automatski znači da je za volanom deva Marija lično, bez ikakvih iskušenja i poroka u životu (pošto je očigledno da si vozače podelio na problematične (pijanci, divljaci etc) i "desnovolance", koji su već od rođenja predodređeni da budu bezgrešne duše)?

[Ovu poruku je menjao StORM48 dana 23.08.2009. u 11:00 GMT+1]
 
0

eee
Miroljub Radovanovic

eee
Član broj: 3965
Poruke: 220
*.adsl-a-1.sezampro.yu.

Sajt: www.linkedin.com/in/mirol..


+1 Profil

icon Re: auto sa volanom na desnoj strani23.08.2009. u 08:00 - pre 178 meseci
Saobracaj u Srbiji je prilagodjen volanu na desnoj strani. Tacka. To sto u zakonu ne pise da volan mora biti na levoj strani se zove rupa u zakonu. Rupa koja treba da bude zakrpljena.. A to sto nekima treba crtati i dodatno objasnjavati da je to tako i nikako drugacije govori sve o njima.

Svaki, ali svaki "desnjak", popularno nazvan, koga sam ja video na ulici, obilazi tako sto se pomeri do desne ivice i sa te strane osmatra da li mu neko nailazi. Jb mu se da li ce neko to da protumaci kao sklanjanje u stranu i ostavljanje prostoda da ga neko obidje. Pa zar treba sad svi da bacamo graske da li se taj ispred mene sprema da obilazi ili me propusta da ga obidjem???

To sto je sacica "sirotana", koje pas nema za sta da ujede, resila da se qrci u skupim automobilima, koje verovatno nema para ni da odrzava, je prica o mentalitetu Srbina.
 
0

Chieftec

Član broj: 159885
Poruke: 61
91.150.98.*



+54 Profil

icon Re: auto sa volanom na desnoj strani23.08.2009. u 09:03 - pre 178 meseci
Citat:
pudar: Ova hajka protiv desnog volana je,verovatno,posledica ljubomore i sluzi za utehu svima koji su kupili "levake",a mogli su da prodju 50-60% povoljnije.


Da, da, da, ba si pogodio :) Strasno sam ljubomoran :) Pa tako neku nakaradu ne bih vozio ni da mi placa neko. Bolje dostojanstveno peske ili u gradski prevoz.

Nego to kada neko kupi kola sa desnim volanom mi lici kao ona reklama za neku nagradnu igru kada neki lik nasloni kartonsku sliku mercedesa a klase sa bilborda na neka raspadnuta kola, pa kao prica sa komsijama, pa onda vetar srusi sliku :)

Ili umesto devojke imas lutku na naduvavanje :)

Ili nesto mozes da priustis kako treba ili ne mozes, a registraciju ovoga svakako treba zabraniti.
 
0

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7173 Profil

icon Re: auto sa volanom na desnoj strani23.08.2009. u 09:21 - pre 178 meseci
Citat:
pudar
.Naravno da iskljucivo ima veze ko je kakav vozac.


Naravno, ugao i preglednost nemaju nikakve veze, pa svaki Fandjo i Sumaher iz Srbije umeju da voze i bez retrovizora, sedista, ma mogu i vezanih ociju...

I meni se cini da ce se ova kratka epizoda sa desnjacima zavrsiti vrlo tuzno po neke :)

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
0

elitemadzone.org :: AutoZone :: auto sa volanom na desnoj strani
(Zaključana tema (lock), by bakara)
Strane: 1 2 3 4 5 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 34898 | Odgovora: 136 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.