Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Po nalogu MMF-a vlast otpusta pola zaposlenih u prosveti i gasi medicinu rada

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Po nalogu MMF-a vlast otpusta pola zaposlenih u prosveti i gasi medicinu rada

Strane: 1 2 3 4 5 6

[ Pregleda: 22758 | Odgovora: 100 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Zoran Rodic
Beograd

Član broj: 57538
Poruke: 3215
*.adsl-3.sezampro.yu.

Sajt: zoranrodic.in.rs


+63 Profil

icon Re: Po nalogu MMF-a vlast otpusta pola zaposlenih u prosveti i gasi medicinu rada28.08.2009. u 08:09 - pre 178 meseci
Citat:
hemarikon: Inače, u onih 8h koje nastavnik dobija po rešenju (što ne znaju oni koji nisu radili u školi ali znaju da nastavnici rade "samo 4h") spadaju mnoge obaveze koje čisto sumnjam da obavljaju nastavnici u evropskim državama. Na primer, da li su nastavnici u Nemačkoj članovi popisnih komisija?


Fond časova je 20 ... dakle, on nedeljno održi 20 časova
20 časova na 5 dana, daje 4 održana časa dnevno koji traju 45 minuta.
Sa sve odmorima, velikim i malim uglavnom se provede u školi oko 4 do 5 sati ... onih pravih od 60 minuta.
Nekad imaju samo 2 časa dnevno, a nekad i 5 ... sve u zavisnosti od rasporeda časova.

Ostatak do 40-to časovne radne nedelje, se popunjava dežurstvima, izradom rasporeda ... dodatnom nastavom, popunjavanjem matične knjige, otvorena vrata ...pregledanjem pismenih i kontrolnih ... kao i pripremom za čas ... što u većini slučajeva, okačiš mačku o rep.

Inače, ovo što pišem jeste ugao iz kojeg ministarsvo prosvete posmatra problem i način na koji će ga rešiti.

[Ovu poruku je menjao Zoran Rodic dana 28.08.2009. u 09:19 GMT+1]
Lomografija je kad imaš sa čime, a nećeš … a Pinhole kad nemaš sa čime, a hoćeš! tm

 
Odgovor na temu

hemarikon

Član broj: 226345
Poruke: 21
91.148.80.*



Profil

icon Re: Po nalogu MMF-a vlast otpusta pola zaposlenih u prosveti i gasi medicinu rada28.08.2009. u 08:29 - pre 178 meseci
"pregledanjem pismenih i kontrolnih" ti "okačiš mačku o rep"? Lele, tebi stvarno treba dati otkaz, (ili samo citiraš stav ministarstva?).

Fond časova neposredne nastave je 20 plus još 20 časova drugih obaveza.

Da li si nekad držao dopunsku nastavu. Ja jesam, kad dodje 2 učenika to je premija. Ali ja sam radio i odradio. Isto tako sam radio kad sam van redovne nastave čekao da mi učenici donesu domaće zadatke da bi dobili bolje ocene. Da li su doneli? Ne nisu, ali su uredno posetili kafić preko puta škole, što sam posmatrao kroz prozor. Jesam im popravio ocen? Naravno da nisam. Jesam radio? Jesam, hoću platu.

Nemam ništa protiv da se pregled pismenih i kontrolnih zadataka obavezno vrši u prostorijama škole, da se priprema za čas obavezno vrši u prostorijama škole. Samo nek obezbede prazne kabinete za nastavnike, ormare da može da se drži literatura (ako imate desetak planova i programa to je oko 100-nak knjiga). Plus prostor za držanje sveski za pismeni, plus kontrolne zadatke (ja ih ne bacam, mogu zatrebati u slučaju da se neko od učenika žali).
 
Odgovor na temu

Zoran Rodic
Beograd

Član broj: 57538
Poruke: 3215
*.adsl-3.sezampro.yu.

Sajt: zoranrodic.in.rs


+63 Profil

icon Re: Po nalogu MMF-a vlast otpusta pola zaposlenih u prosveti i gasi medicinu rada28.08.2009. u 08:40 - pre 178 meseci
Nije prvi put da tvoji stavovi od mene izvlače komentare koji me ne mojom voljom svrstavaju na ovu ili na onu stranu.


Uostalom, ti bolje od mene pojašnjavaš suštinu :

Citat:
hemarikon: Nemam ništa protiv da se pregled pismenih i kontrolnih zadataka obavezno vrši u prostorijama škole, da se priprema za čas obavezno vrši u prostorijama škole.



Lomografija je kad imaš sa čime, a nećeš … a Pinhole kad nemaš sa čime, a hoćeš! tm

 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7174 Profil

icon Re: Po nalogu MMF-a vlast otpusta pola zaposlenih u prosveti i gasi medicinu rada28.08.2009. u 08:51 - pre 178 meseci
Elem,

Dogovorili su se - sada ce se videti kakav ce izgovor imati, ali garantujem da ce izgovor biti van granica Srbije i nece biti smenjiv na izborima :)

Citat:

Reč je o reformi koji treba da dovede do značajnog trajnog smanjenja javne potrošnje kroz smanjenje administracije, kao i smanjenje broja zaposlenih u zdravstvu i obrazovanju. Ukupan deficit budžeta za 2009. iznosi 4,5 procenata bruto društvenog proizvoda, tako da neće biti povećanja PDV-a, uvođenja drugih nameta ili smanjenja penzija.



DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

the_tosic

Član broj: 37314
Poruke: 381
194.106.163.*



+128 Profil

icon Re: Po nalogu MMF-a vlast otpusta pola zaposlenih u prosveti i gasi medicinu rada28.08.2009. u 09:00 - pre 178 meseci
Ko god ima nesto protiv profesora ili ucitelja slobodno moze da pita nekog od njih da ga prati ceo dan, da vidi sta se tu radi. Ne verujem da bi ga ijedan odbio. Mada naravno deca se uvek smire kada dodje neko treci na cas, a i roditelji bas ne mogu da ih pljuju kao kada su u cetiri oka.
Problem je sto kada su opusteni svi kukaju kako nam propada skolstvo, kako nista ne rade. A opet kada rade nesto svi kukaju kako nisu normalni, zasto "toliko" traze za dva. U srednjoj je uvek bilo po 10 jedinica a niko ali niko nije dolazio na dodatnu ili kako se vec zove. Da pita sta mu nije jasno. Inace imali smo dodatnu 2 puta nedeljno!!!

PS i zaposleni u postama i zdravstvu isto imaju radno vreme od 6 sati. Samo jbg salteruse su zaposlene rade nesto, a sta koj moj radi jedan ucitelj sedi i ladi jaja 2 casa i onda ide kuci.

PPS a za to smanjenje broja radnika je verovatno dovoljno samo da odu u penziju svi koji trebaju ;)
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
79.101.188.*



+5251 Profil

icon Re: Po nalogu MMF-a vlast otpusta pola zaposlenih u prosveti i gasi medicinu rada28.08.2009. u 09:23 - pre 178 meseci
Citat:
the_tosic: ... a sta koj moj radi jedan ucitelj sedi i ladi jaja 2 casa i onda ide kuci.



Ovo nije tacno, i vrlo je maliciozno lepljenje etikete.

Problem je, ko ne vidi bas dobro, i spreman je na ovakve parolaske poteze, sto se otpustaju ljudi iz drustveno korisnih institucija, sto je to znak propadanja skolstva. Sigurnog.

Kakav kvalitet i odnos prema radu se ocekuje od "preostalih" nastavnika....

Jednostavno razsrafljivanje drzave na najsitnije delice.

A birokrate u 25 ministarstava ostaju, sestre, tetke, supruge... su i dalje na budzetu...

Poz

 
Odgovor na temu

Zoran Rodic
Beograd

Član broj: 57538
Poruke: 3215
*.adsl-3.sezampro.yu.

Sajt: zoranrodic.in.rs


+63 Profil

icon Re: Po nalogu MMF-a vlast otpusta pola zaposlenih u prosveti i gasi medicinu rada28.08.2009. u 09:34 - pre 178 meseci
Nema potrebe da se lepe etikete i ocenjuje rad prosvetnih radnika, na ovaj ili na onaj način ... barem ne u ovoj temi.

Naprosto, postoji luft da im se povećaju radne obaveze, i to će ministarstvo iskoristiti.
Povećavaće se fond časova na konto onih koji odu u penziju ... tako da to je to.

Biće tehnoloških viškova, ali ne u ovoj meri koja se prezentuje.

Sve ostalo iziskuje kompletnu reformu obrazovnog sistema, za koju nema novca, kadrova da je osmisle a još manje političke hrabrosti da se sprovede.
Lomografija je kad imaš sa čime, a nećeš … a Pinhole kad nemaš sa čime, a hoćeš! tm

 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7174 Profil

icon Re: Po nalogu MMF-a vlast otpusta pola zaposlenih u prosveti i gasi medicinu rada28.08.2009. u 09:35 - pre 178 meseci
Ono sto je meni zanimljivo je sledece...

Srbija ne radi zavrsni racun na kraju godine tj. reviziju (po mogucnosti nezavisnu) gde bi se videlo gde su tacno potrosene pare i ako postoji budzetski deficit, gde je on nastao.

I bez takvog jednog kljucnog podatka u racunovodstvu, oni "seku" stvari odokativno...

Totalno suluda zemlja... sve naopako.

Kada bi neko vodio neku firmu kao sto ova gomila lelemuda vodi drzavu - ta firma bi otisla u bankrot pre nego sto bi iko i cuo za nju.

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Savoy

Član broj: 231001
79.101.83.*



Profil

icon Re: Po nalogu MMF-a vlast otpusta pola zaposlenih u prosveti i gasi medicinu rada28.08.2009. u 09:37 - pre 178 meseci
Sami prosvetari kazu da je po ovim novim pravilima 50% dosadasnje radne snage - visak .

Vlada Srbije je prihvatila ta nova pravila MMF-a sto znaci samo jednu stvar - 50% zaposlenih u prosveti ide napolje. Na ulicu.

Sada je pitanje samo u kojem periodu ce se sve to desiti.
 
Odgovor na temu

Savoy

Član broj: 231001
79.101.83.*



Profil

icon Re: Po nalogu MMF-a vlast otpusta pola zaposlenih u prosveti i gasi medicinu rada28.08.2009. u 09:38 - pre 178 meseci
Citat:
Ono sto je meni zanimljivo je sledece...

Srbija ne radi zavrsni racun na kraju godine tj. reviziju (po mogucnosti nezavisnu) gde bi se videlo gde su tacno potrosene pare i ako postoji budzetski deficit, gde je on nastao.

I bez takvog jednog kljucnog podatka u racunovodstvu, oni "seku" stvari odokativno...

Totalno suluda zemlja... sve naopako.

Kada bi neko vodio neku firmu kao sto ova gomila lelemuda vodi drzavu - ta firma bi otisla u bankrot pre nego sto bi iko i cuo za nju.


pa onda bi se lako uvidom u zavrsni racun moglo utvrditi u mnogim slucajevima gde su nestale pare i ko ih je iz vlasti pokrao. Zato oni od 2000te do danas nisu uradili nijedan zavrsni racun, jer im je u glavi samo jedna stvar - pljacka drzavne imovine i budzeta.
 
Odgovor na temu

the_tosic

Član broj: 37314
Poruke: 381
194.106.163.*



+128 Profil

icon Re: Po nalogu MMF-a vlast otpusta pola zaposlenih u prosveti i gasi medicinu rada28.08.2009. u 09:40 - pre 178 meseci
@vladd
Ne znam da li si shvatio ali sam to rekao ironicno. Problem je sto niko ne shvata da ucenje dece nije ni malo naivan posao.
Ja ne kazem da u skolstvu nema viska verovatno ima ali je to verovatno do 10%. Dok u administraciji ima viska sigurno 50%. I ako ih je toliko prespori su.
Ja se bunim jer svi pljuju prosvetare vec godinama, a opstinari, i ostali koji rade u drzavnom aparatu imaju plate duplo vece od njih, a neuporedivo manje odgovoran posao. A da ne pominjem sta uzimaju sa strane.
Pre tri dana sam slusao kako su u Vranju (ili Leskovcu) poceli sa kresanjem radnih mesta u drzavnim ustanovama, otpustili su nekoliko glumaca iz pozorista:), "bravo" za njih.

PS Da da Ivane takva smo zemlja, i ja mislim da upravo to tera ljude iz nje a ne male plate. Najvise me ubija kad odem u postu da uplatim nesto cekam pola sata a ima troje ispred mene, odem po lk izgubim 5 dana. Izadjem na ulicu nema osvetljena neko nije zamenio ulicno............ uf majku ima lopovsku..........:(
 
Odgovor na temu

Zoran Rodic
Beograd

Član broj: 57538
Poruke: 3215
*.adsl-3.sezampro.yu.

Sajt: zoranrodic.in.rs


+63 Profil

icon Re: Po nalogu MMF-a vlast otpusta pola zaposlenih u prosveti i gasi medicinu rada28.08.2009. u 09:45 - pre 178 meseci
Citat:
Savoy: pa onda bi se lako uvidom u zavrsni racun moglo utvrditi u mnogim slucajevima gde su nestale pare i ko ih je iz vlasti pokrao. Zato oni od 2000te do danas nisu uradili nijedan zavrsni racun, jer im je u glavi samo jedna stvar - pljacka drzavne imovine i budzeta.


Ha ha ha, nasmejao si me iskreno ... nemoj da se ljutiš ... ali moraću da te razočaram.
U završnim računima i zvaničnim papirima se nikad ne vidi ko je krao, koliko i kada.

Drugo, zašto baš krećeš od 2000-te godine?
Ono pre, pojela maca?
Lomografija je kad imaš sa čime, a nećeš … a Pinhole kad nemaš sa čime, a hoćeš! tm

 
Odgovor na temu

fanfon
Apatin

Član broj: 15355
Poruke: 2658
93.86.225.*



+363 Profil

icon Re: Po nalogu MMF-a vlast otpusta pola zaposlenih u prosveti i gasi medicinu rada28.08.2009. u 09:46 - pre 178 meseci
Citat:
the_tosic: Ko god ima nesto protiv profesora ili ucitelja slobodno moze da pita nekog od njih da ga prati ceo dan, da vidi sta se tu radi. Ne verujem da bi ga ijedan odbio. Mada naravno deca se uvek smire kada dodje neko treci na cas, a i roditelji bas ne mogu da ih pljuju kao kada su u cetiri oka.
Problem je sto kada su opusteni svi kukaju kako nam propada skolstvo, kako nista ne rade. A opet kada rade nesto svi kukaju kako nisu normalni, zasto "toliko" traze za dva. U srednjoj je uvek bilo po 10 jedinica a niko ali niko nije dolazio na dodatnu ili kako se vec zove. Da pita sta mu nije jasno. Inace imali smo dodatnu 2 puta nedeljno!!!

PS i zaposleni u postama i zdravstvu isto imaju radno vreme od 6 sati. Samo jbg salteruse su zaposlene rade nesto, a sta koj moj radi jedan ucitelj sedi i ladi jaja 2 casa i onda ide kuci.

PPS a za to smanjenje broja radnika je verovatno dovoljno samo da odu u penziju svi koji trebaju ;)


Ko prvo-previse kenjas! Pojma nemas o cemu pricas. Puna mi je ona stvar takvih kao ti koji lelemude bez cinjenice o svemu i svacemu. Citas previse zute stampe i slusas previse male pacove koji nista ne uce.

Moja sestra predaje strucne predmete u srednjoj skoli. Pocela je raditi pre par godina. Cinjenice su sledece.

1)Posla ima preko glave. Ako mislis da je posao profesora samo da dodje i otpredaje sta ima pa da ide kuci procitaj ponovo prve dve moje recenice. Pripremu za cas si zaboravio? Evo ja ti kazem da je ta priprema takva da bi ti se zavrtelo u glavi. Svaki dan ona kuci bar 2h sastavlja koncept za ono sto ce da predaje. Kad imas 6 razlicitih strucnih predmeta to je toliko posla da onaj ko ne zna moze samo da lupeta kao ti. Na kraju skolske godine ima 2 nedelje prakse od jutra do mraka. Nisam je ni vidjao kuci za to vreme. A o papirologiji koju mora da popuni ne vredi ni pricati. Upisati gomilu podataka u dnevnik za svakog ucenika i svaki predmet posebno, izracunati broj opravdanih i neopravdanih casova ne samo ukupno nego i po nedeljema, napisati svedocanstva(imas li uopste predstavu kako je pisati rukom 30 svedocanstava tako sto ces napisati svaki predmet 30 puta a ima ih bar 15 a uz njih i sve propratne podatke o uceniku i koliko teba vremena za to?), korigovati maturske radove za svakog ucenika koji kod nje maturira(ima ih bar 30 za sve predmete ukupno), procitati svaki rad(alo! 30 maturskih radova treba samo neko samo da procita,a kamoli da ispravlja greske), mora da ide na popravne i da se bakce i sa njima, da sastanci povodom pocetka skolske godine kad je rec o uskladjivanju skolskog programa...Ne vredi dalje da ti nabrajam jer ionako nisi sposoban da razumes. A sto se tice dece-to je jedna gomila lenstina i neradnika kojima je samo na umu da po ceo dan vise na internetu i fejsbuku i da se vikendom opiijaju u gradu. I ti se onda zapitaj zasto ne uce. Gradivo sam citao sta imaju da uce i uopste nije tesko. Samo treba sesti dnevno 1 jedini sat i uciti. A to je za njih misaona imenica...
Use Your Mind. Or someone else will.
 
Odgovor na temu

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
dynamic-213-198-205-222.adsl.eunet.rs.



+165 Profil

icon Re: Po nalogu MMF-a vlast otpusta pola zaposlenih u prosveti i gasi medicinu rada28.08.2009. u 09:53 - pre 178 meseci
@ventura nisam ja to izmislio
pogledaj samo npr din ,najavili su otpustanje radnika kao teh. visak i moraju da obezbede xy plata kao otpremninu,necu te lagati za broj,ali lova je oko 100 000 dinara

a koji su drugi razlozi,pa npr radnik krade,radnik ne dolazi na vreme,ne radi...sta god ti padne na pamet
 
Odgovor na temu

the_tosic

Član broj: 37314
Poruke: 381
194.106.163.*



+128 Profil

icon Re: Po nalogu MMF-a vlast otpusta pola zaposlenih u prosveti i gasi medicinu rada28.08.2009. u 10:05 - pre 178 meseci
fanfon lepo si me nasmejao, cini mi se da nisi shvatio da sam ja branio prosvetare. I ne dobijam informacije preko novina vec sam jako lepo upoznat, jer imam nekog u prosveti.
Inace sve je to tacno, i rekao sam da smo imali dodatnu dva puta nedeljno i da niko nije dolazio nego su svi kukali. A znam i koliko i kako se pisu pripreme, dnevnici, maticne knjige, knjizice, opisne ocene, znam sta (ne)rade pp sluzbe, kako se roditelji ponasaju prema prosvetarima i sve ostalo. I zbog svega toga ne planiram u zivotu da budem profesor, ne pada mi napamet da me neki idiot sa osnovnom skolom pljuje za pisljivih 350e.
 
Odgovor na temu

hemarikon

Član broj: 226345
Poruke: 21
*.adsl.beotel.net.



Profil

icon Re: Po nalogu MMF-a vlast otpusta pola zaposlenih u prosveti i gasi medicinu rada28.08.2009. u 14:18 - pre 178 meseci
Evo primer jednog rešenja kao ilustracija šta sve ulazi u fond 40-časovne radne nedelje. Ukoliko nastavnici budu obavljali samo poslove neposredne nastave ko će preuzeti ostale zadatke? Nerasporedjen i nestručan partijski kadar? A takvi po pravilu imaju veću platu od nastavnika. Da li je to ušteda ili gubitak?
Citat:
Na osnovu člna 125. i 126. Zakona o osnovama sistema obrazovanja i vaspitanja RS, Pravilnika o pedagoškoj normi svih oblika obrazovno vaspitnog rada nastavnika i stručnih saradnika u srednjoj školi, Uredbe o koeficijentima za obračun i isplatu plata zaposlnih u javnim službama i važeće cene rada donosim

REŠENJE

Radnik Miki Maus, VII stepen stručnosti rasporedjuje se na radno mesto nastavnika Nauke, na neodredjeno/odredjeno, sa punim radnim vremenom te mu se utvrdjuje 40-časovna radna nedelja, počev od ...

1. NEPOSREDNI VASPITNO OBRAZOVNI RAD
a. ČASOVI REDOVNE NASTAVE I IZBORNE NASTAVE
i. Teorijska nastava sa pismenim ___
ii. Torijska nastava bez pismenog 20
iii. Vežbe u časovnom sistemu ___
iv. Vežbe u bloku ___
v. Praksa u časovnom sistemu ___
vi. Praksa u bloku ___
vii. Priprema za neposredni VOR 10
b. ČASOVI OSTALIH OBLIKA OBAVEZNOG OBRAZOVNOG RADA
i. Dopunski rad 2
ii. Dodatni rad 1
iii. Pripremni i društveno korisni rad 1
iv. Fakultativni nastavni i vannastavni oblici rada
- fakultativni nastavni predmet
- Sekcije
- Ekskurzije
- Društvene aktivnosti
- Kulturna i javna delatnost 2
v. Rad u komisijama završni-maturski rad
c. ODELJENSKO STAREŠINSTVO
2. OSTALI POSLOVI
a. Administrativni poslovi razrednog starešine ___
b. Stručno usavršavanje 1
c. Rukovodilac aktiva ___
d. Rad u stručnim organima 1
e. Mentor sa nastavnikom pripravnikom ___
f. Dežurstvo 1
g. Vodjenje pedagoške dokumentacije 1
h. Ostali poslovi po nalogu direktora ___
-------------------------------------------------------------------
Ukupno: 40 čas.

Dostaviti DIREKTOR
1. Radniku
2. Računovodstvu
3. U dosije radnika
 
Odgovor na temu

Zoran Rodic
Beograd

Član broj: 57538
Poruke: 3215
*.adsl-3.sezampro.yu.

Sajt: zoranrodic.in.rs


+63 Profil

icon Re: Po nalogu MMF-a vlast otpusta pola zaposlenih u prosveti i gasi medicinu rada28.08.2009. u 14:35 - pre 178 meseci
Citat:
hemarikon: Nerasporedjen i nestručan partijski kadar? A takvi po pravilu imaju veću platu od nastavnika. Da li je to ušteda ili gubitak?


Na koga misliš konkretno?
I ko ima veću platu od nastavnika/profesora ...?
Lomografija je kad imaš sa čime, a nećeš … a Pinhole kad nemaš sa čime, a hoćeš! tm

 
Odgovor na temu

hemarikon

Član broj: 226345
Poruke: 21
91.148.88.*



Profil

icon Re: Po nalogu MMF-a vlast otpusta pola zaposlenih u prosveti i gasi medicinu rada28.08.2009. u 16:01 - pre 178 meseci
Ako se ukinu zaduženja nastavnika osim neposredno za obrazovni rad, ovakvi bi mogli da se rasporede na upražnjena radna mesta:

http://www.b92.net/info/vesti/...02&dd=27&nav_id=347248

Ova kampanja se priprema protiv nastavnika već duže vreme. Još od kad je aktuelni ministar priprertio da neće biti otpuštanja u prosveti. Pa je to više puta ponovio. A onda "pritisnuo ga MMF". Ma nemoj, eto čovek se zauzeo za nastavničku stvar. Nije uspeo pokušaj podsticanja huligana da prave nerede po školi. Droga se ne uklanja iz školskih dvorišta. Nasilja u i oko škole nikad nije bilo koliko danas. Rezultati su slabi, i sramotni za društvo u celini. Zato mora da se pozove MMF.
 
Odgovor na temu

Savoy

Član broj: 231001
77.46.232.*



Profil

icon Re: Po nalogu MMF-a vlast otpusta pola zaposlenih u prosveti i gasi medicinu rada28.08.2009. u 17:07 - pre 178 meseci
ne pita se ovde ministar a ni vlada/predsednik vise nista

narod je glasao vlast koja je krala, otimala, pljackala - tacnije ponasala se neodgovorno u vodjenju drzave. pare su potrosili i kad je kasa ostala prazna zakukali su ispred MMF-a . MMF je rekao moze al ima da igrate kako vam mi sviramo - tacnije odredjenam je staratelj i sad ima da radimo ne kako mi hocemo i mislimo da treba - vec kako staratelj MMF kaze. A MMF kaze pola zdravstva i prosvete ide na ulicu.

Vase zalopojke i kalimero pricice ostavite napolju pre ulaska u ustanovu ili krivite sami sebe sto ste ovima davali glas.
 
Odgovor na temu

hemarikon

Član broj: 226345
Poruke: 21
91.148.81.*



Profil

icon Re: Po nalogu MMF-a vlast otpusta pola zaposlenih u prosveti i gasi medicinu rada28.08.2009. u 20:06 - pre 178 meseci
To što oni pričaju da im traži MMF su laži, poluistine i manipulacije. Vladi nije cilj reforma školskog sistema već stvaraje uslova za infiltraciju partijskih kadrova. MMF traži da se smanji administraciju a to su sve njihovi. Njihovima treba obezbediti druge radne pozicije i zato je navrat nanos MMF "zahtevao" kresanje prosvete.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Po nalogu MMF-a vlast otpusta pola zaposlenih u prosveti i gasi medicinu rada

Strane: 1 2 3 4 5 6

[ Pregleda: 22758 | Odgovora: 100 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.