Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Pobili se policajci!

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Pobili se policajci!

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6

[ Pregleda: 18266 | Odgovora: 100 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

miroslavL

Član broj: 175849
Poruke: 378
93.87.170.*



+5 Profil

icon Re: Pobili se policajci!01.09.2009. u 20:39 - pre 178 meseci
Citat:
Pa mozda kao neko nezavisno lice, sa ovim koji te uce mozda se sprijateljis, progledaju ti kroz prste


A kao sa policajcem ne možeš?

Ovde kod mene u gradu koji je mali poznaješ sve pa i policajce... kod mene je drugačija situacija, ja sam čak sa policajcem i intruktorom išao na pivo pre polaganja i prošao iz prve :) i naravno bio u šorcu... verovatno da se ovaj pandur iznervirao jer neka kandidatkinja koja je polagala pre ovog dečka nije htela da da policajcu svoj broj mobilnog :)
 
Odgovor na temu

pantic68
zoran pantic
sabac

Član broj: 50312
Poruke: 913
*.adsl.verat.net.



+11 Profil

icon Re: Pobili se policajci!01.09.2009. u 20:44 - pre 178 meseci
Mislim da ne postoji zakon o oblacenju na vozackom ispitu ali da postoji interno pravilo u MUP-u koje je po nasem demokratskom poretku tajno, dakle ostavljeno organima na tumacenje i sprovodjenje i pritom starije od zakona. Da potvrdim da me nisu pustali da lagano obucen pridjem salteru za registracije. Cure inace mogu. A imao sam i slucaj da potvrdu od suda ne priznaju, kao u redu je sto ti je sud odobrio ali mi imamo drugi stav.
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7177 Profil

icon Re: Pobili se policajci!01.09.2009. u 20:47 - pre 178 meseci
Takvo "pravilo" sutra moze da se prosiri i na druge stvari, kovrdzavu kosu, crvene cipele, braon boju koze.

Do toga dolazi kada neka ekipica ukapira da imaju privilegiju da izigravaju "vlast" bez ikakvih problema.

Citat:

A imao sam i slucaj da potvrdu od suda ne priznaju, kao u redu je sto ti je sud odobrio ali mi imamo drugi stav.


E bas zbog toga mnogima nije zao sto je pandur dobio stanglu u glavu - kako si posejao, tako i zanjes.

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Challenger

Član broj: 37755
Poruke: 156
93.86.224.*



+1 Profil

icon Re: Pobili se policajci!01.09.2009. u 21:05 - pre 178 meseci
Sto se tice oblacenja, licno iskustvo - SUP u NS-u pre par godina, jun/jul mesec: Ulazim u zgradu u sorcu, majici (dosao da "podignem" pasos), prilazi mi neki cipelic (da li portir ili neki dezurni dzabalebaros - nemam pojma), staje ispred mene i kaze:
"Di si ti posao takav?" i pokazuje na sorc i papuce.
Ja odgovaram: "Do saltera po pasos, sto?"
Kaze lik: "Znas ti da je ovo SUP, idi kuci upristoji se pa se vrati".
Ja: "Ne smatram da sam nepristojno obucen, 30+ stepeni je, pusti me samo da odem do saltera da pokupim sta treba i idem, 10s posla, zasto da pravimo problem?".
Lik opet: "Upristoji se pa se vrati, nece pasos nigde". E tu polako pocne da mi skace pritisak, kazem: "Skloni se da prodjem, pokupim to i gotovo, nisam dosao u SUP go nego u sorcu, cemu ovakvo maltretiranje. Ajde reci mi ime, prezime, cin, donesi formular za predstavke na ponasanje i zovi staresinu."
Kaze lik : "Necu ja tebi nista da donosim, izadji napolje i vrati se kad se upristojis ili cu sad da te privedem."
Ma ja se ziv usr*o, kazem: "E, ne idem nigde sad iz inata, ili ces da me pustis do saltera ili cu da se skinem go pa me onda hapsi, bar ces imati razlog!" I krenem da otkopcavam i spustam sorc/bermude... U roku od 1s, ma pola sekunde doticnog cipelica nije bilo u celom holu SUP-a. Da li se negde sakrio ili zbrisao napolje, nemam pojma
 
Odgovor na temu

miroslavL

Član broj: 175849
Poruke: 378
93.87.185.*



+5 Profil

icon Re: Pobili se policajci!01.09.2009. u 21:16 - pre 178 meseci
Imaju neki zakoni da nesmeš tokom vožnje nositi papuče ajd i što je logično - može ispasti i zaglaviti se kod kvačila ili gasa pa da ode sve dođavola a što se tiče šorca je smešna stvar jer ne može "ono" ispasti i zaglaviti volan :))

jujuju...
 
Odgovor na temu

Marko_L
Beograd

Član broj: 20532
Poruke: 2885
*.dynamic.sbb.rs.

Jabber: Marko_L@elitesecurity.org


+828 Profil

icon Re: Pobili se policajci!01.09.2009. u 21:19 - pre 178 meseci
Citat:
Jesi zreo i razuman ali ne delujes isto u sorcu, to je vise mladalacki. Dajes povod takvim likovima

Aha, a na vozački ispit dolaze isključivo dede i poneki omladinac. Kako da ne. Vozački se najčešće polaže negde između 18-25 godina, a oni koji polažu kasnije su praktično statistička greška. Ili hoćeš da kažeš da je mladost do 18-te godine, a posle toga si već matorac :)

Mada, sve to na stranu, ja zaista ne vidim kako to normalna letnja odeća kao što su šorts ili majica može biti mladalački način oblačenja... šta, samo mladi ljudi se znoje i samo mladim ljudima smeta vrućina :) Vidiš, letnja odeća nije samo modni detalj, već ima i praktičnu upotrebnu vrednost, dozvoljava lakše otpuštanje toplote koje telo akumulira, inače doživljava kolaps i toplotni udar... a tome su podložni i mladi i stari, čak šta više, stariji ljudi su još podložniji tome. To bi bilo isto kao da si rekao da je računar mladalačka stvar, a kad vidiš nekog sa 30 za računarom, bež od njega, taj je nezreo i neozbiljan.

A što se tiče davanja povoda likovima, to je sjajan izgovor za sve... znači sutra možemo očekivati da ne puste crnca u opštinu zato što nije izbeleo kožu k'o pokojni Majkl Džekson ili da mi policajac zabrani da šetam ulicom dok ne odem kući da se presvučem u pantalone i vunene čarape, jer ipak je i pešak učesnik u saobraćaju jel.
Citat:
Pa mozda kao neko nezavisno lice, sa ovim koji te uce mozda se sprijateljis, progledaju ti kroz prste

Jel, a šta ako se sprijateljiš sa nastavnikom, pa ti on da peticu iako nisi zaslužio. Znači, ajmo od sutra da angažujemo policajce da idu po školama i dele ocene, jer ipak nastavnici nisu dovoljno objektivni :) Ili šta ako poznaješ nekoga u opštini, pa te primi preko reda... ništa, policiju na šaltere pa da vidiš kako će neko da dobije papir ako nije pristojno obučen i ako ne čeka svoj red... ma šta uopšte ima da postoje druga zanimanja, ukineš sva zanimanja i ostaviš samo zanimanje policajac, a oni neka rade sve poslove, od čišćenja ulica do prodaje nekretnina.

Vidiš, to o čemu pričaš je problem korupcije (da, korupcija je i kada se sprijateljiš sa nekim iz neke državne službe, pa ti on na osnovu tog prijateljstva napravi neki ustupak), a ona postoji i na mnogim drugim mestima, a rešenje nije poslati policiju da radi na tim mestima gde vlada korupcija, nego jednostavno dobar anti-korupcijski zakon koji će se sprovoditi. Pa tako lepo, može tebi instruktor da da prelaznu ocenu na osnovu prijateljstva, ali ako ti zaista ne znaš da voziš, napravićeš gomilu prekršaja, pa ćeš onda lepo vrlo brzo i ostati bez te prijateljski stečene dozvole. Može i nezavisno lice, ali samo kao kontrola, dok instruktor ipak mora da bude malo više uključen u odluku o dobijanju dozvole, jer je nakompetentniji za ocenu kandidata kojeg je i obučavao.


-Odracuonogakomijedrpiorazmaknicu.
-Ne rxdi mi txstxturx, kxd god hocu dx
ukucxm "x" onx ukucx "x".
-Ko kaaz e da ja neuummem da kuuca
m.
-Piše "Insert disk 3", a jedva sam i ova
dva ugurao u drajv
-Postoje samo dve osobe kojima
verujem, jedna sam ja, a druga nisi ti
 
Odgovor na temu

hemarikon

Član broj: 226345
Poruke: 21
91.148.85.*



Profil

icon Re: Pobili se policajci!01.09.2009. u 22:37 - pre 178 meseci
Citat:
@miroslavL: Imaju neki zakoni da nesmeš tokom vožnje nositi papuče

Koji su to "zakoni"?
 
Odgovor na temu

Marko_L
Beograd

Član broj: 20532
Poruke: 2885
*.dynamic.sbb.rs.

Jabber: Marko_L@elitesecurity.org


+828 Profil

icon Re: Pobili se policajci!01.09.2009. u 22:43 - pre 178 meseci
Pa isti oni prema kojima ne smeš da nosiš bermude, bradu, brkove, dugu kosu... dakle, nepostojeći :)
-Odracuonogakomijedrpiorazmaknicu.
-Ne rxdi mi txstxturx, kxd god hocu dx
ukucxm "x" onx ukucx "x".
-Ko kaaz e da ja neuummem da kuuca
m.
-Piše "Insert disk 3", a jedva sam i ova
dva ugurao u drajv
-Postoje samo dve osobe kojima
verujem, jedna sam ja, a druga nisi ti
 
Odgovor na temu

Lesli Eldridz

Član broj: 63727
Poruke: 626
93.86.55.*



+558 Profil

icon Re: Pobili se policajci!01.09.2009. u 22:46 - pre 178 meseci
Ajde? Evo ja i dalje nosim dugu kosu vezanu u rep, mindjusu, bradu i brkove, ali ne ne idem unaokolo kao dripac, ako se ne bavim aktivnostima tipa mesanje maltera. Pa sta onda?
Citat:
Challenger: Sto se tice oblacenja, licno iskustvo - SUP u NS-u pre par godina, jun/jul mesec: Ulazim u zgradu u sorcu, majici (dosao da "podignem" pasos), prilazi mi neki cipelic (da li portir ili neki dezurni dzabalebaros - nemam pojma), staje ispred mene i kaze:
"Di si ti posao takav?" i pokazuje na sorc i papuce.
Ja odgovaram: "Do saltera po pasos, sto?"
Kaze lik: "Znas ti da je ovo SUP, idi kuci upristoji se pa se vrati".
Ja: "Ne smatram da sam nepristojno obucen, 30+ stepeni je, pusti me samo da odem do saltera da pokupim sta treba i idem, 10s posla, zasto da pravimo problem?".
Lik opet: "Upristoji se pa se vrati, nece pasos nigde". E tu polako pocne da mi skace pritisak, kazem: "Skloni se da prodjem, pokupim to i gotovo, nisam dosao u SUP go nego u sorcu, cemu ovakvo maltretiranje. Ajde reci mi ime, prezime, cin, donesi formular za predstavke na ponasanje i zovi staresinu."
Kaze lik : "Necu ja tebi nista da donosim, izadji napolje i vrati se kad se upristojis ili cu sad da te privedem."
Ma ja se ziv usr*o, kazem: "E, ne idem nigde sad iz inata, ili ces da me pustis do saltera ili cu da se skinem go :D pa me onda hapsi, bar ces imati razlog!" I krenem da otkopcavam i spustam sorc/bermude... U roku od 1s, ma pola sekunde doticnog cipelica nije bilo u celom holu SUP-a. Da li se negde sakrio ili zbrisao napolje, nemam pojma :D

E ovo je vidis lep primer tvog primitivizma, nemoj da se ljutis, nije to uvreda, nego je to tako, i njegove nedoslednosti. Nije stvar u ovome sto Ivan Dimkovic pokusava da na silu naturi, nesto socrealizam, trte mrte, ne to su gluposti, nego je stvar u tome da neki red mora da se zna. Mozes ti tako da ides, kazem, ali ocekuj da budes tretiran kao dripac.

Ovde je tako kako je zato sto niko nece "da se zamera" i svi popustaju nasilnicima kao sto si ti bio u tom trenutku. Najobicniji buli. A deca i slabici se igraju drzave, i eto. Evo, ja da sam bio taj, ja bih te uhapsio zbog ometanja sluzbenog lica u vrsenju duznosti, a ti se posle skidaj koliko hoces i objasnjavaj na sudu sta hoces. Tako se to radi.

Sta da radis, mogu neki i sto diploma da dobiju i sto zvanja takodjer i da budu najvece glave na svetu u svojoj struci, ama diplomirani primitivac ipak ostaje samo primitivac.
 
Odgovor na temu

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
dynamic-213-198-205-222.adsl.eunet.rs.



+165 Profil

icon Re: Pobili se policajci!01.09.2009. u 22:53 - pre 178 meseci
ja sad pokusavam da se setim vozackog,i koliko se secam,nije bilo uniformisano lice sa mnom u vozilu,bio je moj instruktor i jos neki lik,ako se dobro secam,isto neki instruktor iz druge auto skole koji je vodio zapisnik ,tj bio "sef"
[a ako se dobro secam,i moj instruktor mi je ranije rekao da i on ide ,kada ga pozovu,valjda iz supa ili odakle,da vrsi "nadgledanje polaganja",odnosno da bude instruktor,za druge autoskole ,logicno,ne mozes za svoju,pristrasnost,ovo ono]

kako je kod vas na polaganju bilo? bilo je uniformisano lice ili "obican covek"?
@lesli,a kako je on bio bully? bully je bio taj plavac jer mu nije dozvolio da udje u zgradu,tj ode za salter,iako nije bio go [za to sledi hapsenje],a niti je bio prljav i smrdljiv [valjda]


nego,bas me zanima kako bi neko u full odelu [pantalone,kosulja,sako,kravata/leptir masna] prezivio voznju u gradskom autobusu po letnjem danu...mislim da bih video jos jedno onesvescavanje usled pregrijavanja zbog neadekvatnog oblacenja u odnosu na vreme
 
Odgovor na temu

Marko_L
Beograd

Član broj: 20532
Poruke: 2885
*.dynamic.sbb.rs.

Jabber: Marko_L@elitesecurity.org


+828 Profil

icon Re: Pobili se policajci!01.09.2009. u 23:13 - pre 178 meseci
Citat:
E ovo je vidis lep primer tvog primitivizma, nemoj da se ljutis, nije to uvreda, nego je to tako, i njegove nedoslednosti. Nije stvar u ovome sto Ivan Dimkovic pokusava da na silu naturi, nesto socrealizam, trte mrte, ne to su gluposti, nego je stvar u tome da neki red mora da se zna. Mozes ti tako da ides, kazem, ali ocekuj da budes tretiran kao dripac.

Apsolutni dripac, nego šta, čim nosi bermude... a ovi što su u odelima, sve same poštenjačine i gospodin čoveci. Po tebi onda ispade da su političari još najpoštenija sorta, eno nikad ih ne vidiš bez odela :)
Citat:
kako je kod vas na polaganju bilo? bilo je uniformisano lice ili "obican covek"?

Ja još nisam ni video, ni čuo za polaganje bez uniformisanog lica, bilo u Beogradu, bilo negde drugde. Kod mene na polaganju (a bogme i kod svih ostalih koje znam) bilo je obavezno jedno uniformisano lice i komisija sastavljena od jednog instruktora iz tvoje auto škole i jednog predstavnika (verovatno instruktor) neke druge auto škole, mada su oni tu više kao manekeni, jer nemaju pravo glasa, tj. uniformisano lice daje konačnu presudu da li si položio ili ne.
-Odracuonogakomijedrpiorazmaknicu.
-Ne rxdi mi txstxturx, kxd god hocu dx
ukucxm "x" onx ukucx "x".
-Ko kaaz e da ja neuummem da kuuca
m.
-Piše "Insert disk 3", a jedva sam i ova
dva ugurao u drajv
-Postoje samo dve osobe kojima
verujem, jedna sam ja, a druga nisi ti
 
Odgovor na temu

Lesli Eldridz

Član broj: 63727
Poruke: 626
93.86.55.*



+558 Profil

icon Re: Pobili se policajci!01.09.2009. u 23:18 - pre 178 meseci
Citat:
Horvat: @lesli,a kako je on bio bully? bully je bio taj plavac jer mu nije dozvolio da udje u zgradu,tj ode za salter,iako nije bio go [za to sledi hapsenje],a niti je bio prljav i smrdljiv [valjda]

Ja to ne mogu da tebi objasnim ako ti sam ne znas. To sto neki imaju pik na policiju zbog devedesetih nije razlog da se ponasaju kao barabe. Ako neka zgrada, bilo koja, evo na primer moja kuca, ima kodeks oblacenja, ti covece ne mozes tu da udjes ako ga ne postujes i tacka. Kapiš sto kazu u filmovima. Ne moze bre. Ne moze. E sad ti mozes da se ponasas kao on pa da probas da se skidas i to da bi na silu usao, i to nege prolazi vidis, ali kod mene bi dobio motku a eventualno i Dzekija. Umeo sam ja brajko moj i najblizu rodbinu da isteram odavde, ili da ih ne pustim unutra, ako narusavaju kodeks ponasanja itd koji vazi u mojoj kuci, pa da vidis posle kako klepan kamen bolje melje. Nisam ja kriv sto mi pojedina rodbina nije bas normalna, svi takve imaju u porodici.

Eto, vezano za taj slucaj, da sam ja bio na mestu tog cuvara, taj koji se qrci bio bi uhapsen na licu mesta zbog onoga sto sam rekao - ometanje sluzbenog lica u vrsenju duznosti, jer je to bio skolski primer. Njemu je tu duznost odredio sef, da ne pusta u zgradu ljude u gacama, naisao buli a ovaj pobegao. Je li to drzava? Ja bih toga otpustio odmah da sam njegov sef. Nema milosti ni za koga. A bre, ako se nekome ne svidja sto negde ne moze da udje u gacama, nek se zali bre pismeno, neka napise bre zalbu (pozeljno na okrugli papir sa rupom na sredini) pa cemo da razmotrimo. Vrsenje duznosti samo u bolesnim umovima moze da bude bulizam i stvarno pocinjem da budem umioran od vas, ne danas, nego uopste. Mislim da cu uskoro da prestanem da se druzim sa vama, ne mislm na ovaj forum, nego na sve forume otvorenog tipa, a i sire, pa eto vam, valjajte se u sopstvenim g*vnima, a sto se mene tice , ja cu moju decu da vaspitam da budu fini i pristojni ljudi i da sa vama nemaju nikakve veze, ako prihvate, a ako ne prihvate nego predjui na vasu stranu, ko ih ebe i njih, to moji nisu i ja sa takvima nemam nikakve veze, osim bioloski. A mozda i napravim neki forum zatvorenog tipa, ne za istomisljenike, jer to sto vi pisete sa misljenjem veze nikakve nema, nego za pristojne ljude gde ce oni moci da se druze bez pomodnih "mislislaca" koji su od kad je dosla ova sloboda uspesno zagadili sve pore zivota.
Citat:
Marko_L: Apsolutni dripac, nego šta, čim nosi bermude...

Ja to nisam rekao da je onaj ko nosi bermude dripac, nego da ako ides na odredjena mesta u bermudama, to se od onih kod kojih si dosao shvata kao da si neozbiljni salabajzer i dripac. To je tako i tako ce i ostati, a ti se zali upravi vodovoda zato sto je to tako.
 
Odgovor na temu

zaraza

Član broj: 19938
Poruke: 1139
91.148.87.*



+4 Profil

icon Re: Pobili se policajci!01.09.2009. u 23:30 - pre 178 meseci
Citat:
Lesli Eldridz:
To sto neki imaju pik na policiju zbog devedesetih nije razlog da se ponasaju kao barabe


Vish, ja nemam pik na policiju, stavise, trudim se da ih postujem....
Al sta da mislim o magaradi koja mi dolazi u 21:30 uvece da se raspituje ko je vlasnik stana? Nije da ja spavam u to vreme, al nikako ne volim da mi dolazi uniforma, taman kad sam otvorio pivo i poceo da se odmaram od uspesnog radnog dana.
A da ne govorim o tome da se plasim da nosim Brufen sa sobom i jos jedan lek, posto im Brufen izgleda krajnje sumnjivo...
 
Odgovor na temu

zaraza

Član broj: 19938
Poruke: 1139
91.148.87.*



+4 Profil

icon Re: Pobili se policajci!01.09.2009. u 23:32 - pre 178 meseci
Citat:

A bre, ako se nekome ne svidja sto negde ne moze da udje u gacama, nek se zali bre pismeno, neka napise bre zalbu


A ovo funkcionise gde?
Mislim, bajke koje sam ja cito uglavnom govore o princevima i princezama, a onu u kojoj se zalbe uvazavaju, a desava se u Srbiji, jos nisam video...
 
Odgovor na temu

Lesli Eldridz

Član broj: 63727
Poruke: 626
93.86.55.*



+558 Profil

icon Re: Pobili se policajci!01.09.2009. u 23:38 - pre 178 meseci
E vidis, o tome se bas i radi. To je ono sa okruglim papirom i rupom na sredini, koja sluzi za to da se tvoja zalba vezana za ovakve stvari nabije na... stalak za takve zalbe. Nema neko druga posla nego ce sad da razmatra takve zalbe zbog jednog procenta onih kojima se ne svidja sto u civilizaciji postoje odredjena pravila. Taj procenat je ovde doduse dosta veci, ali zato im tako i ide kako im ide, ja pricam uopsteno, o normalnim ljudima, ne o ovima ovde, i ne o balavurdiji i odvratnim adolescentima.
Citat:
zaraza: Vish, ja nemam pik na policiju, stavise, trudim se da ih postujem....
Al sta da mislim o magaradi koja mi dolazi u 21:30 uvece da se raspituje ko je vlasnik stana? Nije da ja spavam u to vreme, al nikako ne volim da mi dolazi uniforma, taman kad sam otvorio pivo i poceo da se odmaram od uspesnog radnog dana.
A da ne govorim o tome da se plasim da nosim Brufen sa sobom i jos jedan lek, posto im Brufen izgleda krajnje sumnjivo...

Pa ti nemoj da otvars, sta sad. Stavi kameru na vrata, to je sad jeftino, i cim vidis da je neko ko ti se ne svidja pravi se da te nema, a telefon i zvono iskljuci kad odmaras i gotovo.
 
Odgovor na temu

zaraza

Član broj: 19938
Poruke: 1139
91.148.87.*



+4 Profil

icon Re: Pobili se policajci!01.09.2009. u 23:42 - pre 178 meseci
Citat:
Lesli Eldridz: E vidis, o tome se bas i radi. To je ono sa okruglim papirom i rupom na sredini, koja sluzi za to da se tvoja zalba vezana za ovakve stvari nabije na... stalak za takve zalbe. Nema neko druga posla nego ce sad da razmatra takve zalbe zbog jednog procenta onih kojima se ne svidja sto u civilizaciji postoje odredjena pravila. Taj procenat je ovde doduse dosta veci, ali zato im tako i ide kako im ide, ja pricam uopsteno, o normalnim ljudima, ne o ovima ovde, i ne o balavurdiji i odvratnim adolescentima.


Znaci tebi je normalno da na 35 stepeni tebi neko trazi da obuces odelo i kravatu i ulazis u prostoriju u kojoj je 50 stepeni (normalno, nije klimatizovana)?
Ili, to nije normalno, al zakon je zakon?
 
Odgovor na temu

Lesli Eldridz

Član broj: 63727
Poruke: 626
93.86.55.*



+558 Profil

icon Re: Pobili se policajci!01.09.2009. u 23:47 - pre 178 meseci
Niko nije trazio odelo i kravatu, nego dugacke pantalone, e sad da li je to normalno ja to ne znam, ali to je njegovo radno mesto (ili kuca) i njegovo je pravo da od tebe zahteva da ta njegova pravila postujes, a ti ako hoces da udjes tu, treba i da postujes ta pravila. To je tako od kad je sveta i veka, svuda sem ovde, a samo ovde ima da pridoslice namecu pravila straosedeocima u njihovoj kuci, i da ovi to trpe.
 
Odgovor na temu

Challenger

Član broj: 37755
Poruke: 156
93.86.224.*



+1 Profil

icon Re: Pobili se policajci!01.09.2009. u 23:48 - pre 178 meseci
^ Ja hteo da se zalim pismeno (mada cisto fore radi), trazio i staresinu da zove a on "tera svoje" pa to ti je. Valjda naucio text napamet pa ne zna sta i kako u slucaju primedbe, ocekivao da pokorno izadjem i vratim se u fraku valjda, uz ponizno izvinjenje "uniformi". Xexe, al' se za*ebao. Postovanje se zasluzuje nekim drugim stvarima a ne uniformom. Btw. malo je neuobicajena metoda (raskopcavanje i delimicno spustanje sorca ) ali bilo je ili to, ili da ga nabodem u glavu i dodjem do saltera. Pa nek' me i hapse posle...
Btw. ne vredjam se, ali njegov primitivizam je izazvao ovakvu reakciju. Sto se tice kodeksa oblacenja, to moze da vazi (ukoliko hoces da prihvatis) u operi, skupstini, na nekom prijemu, a ne u smrdljivom SUP-u. Sto se tice toga, mogu zaposlene da drka*u kako hoce (ako im ovi dozvole), stranke/klijente nikako.

Citat:
Niko nije trazio odelo i kravatu, nego dugacke pantalone, e sad da li je to normalno ja to ne znam, ali to je njegovo radno mesto (ili kuca) i njegovo je pravo da od tebe zahteva da ta njegova pravila postujes, a ti ako hoces da udjes tu, treba i da postujes ta pravila. To je tako od kad je sveta i veka, svuda sem ovde, a samo ovde ima da pridoslice namecu pravila straosedeocima u njihovoj kuci, i da ovi to trpe.


E, bas tu je problem - ti neces da udjes tu, vec moras. Za razl. od opere i ostalih.
 
Odgovor na temu

zaraza

Član broj: 19938
Poruke: 1139
91.148.87.*



+4 Profil

icon Re: Pobili se policajci!01.09.2009. u 23:55 - pre 178 meseci
Citat:
Lesli Eldridz: Niko nije trazio odelo i kravatu, nego dugacke pantalone, e sad da li je to normalno ja to ne znam, ali to je njegovo radno mesto (ili kuca) i njegovo je pravo da od tebe zahteva da ta njegova pravila postujes, a ti ako hoces da udjes tu, treba i da postujes ta pravila. To je tako od kad je sveta i veka, svuda sem ovde, a samo ovde ima da pridoslice namecu pravila straosedeocima u njihovoj kuci, i da ovi to trpe.


Dobro, znaci ipak je ono "Zakon je zakon" :)
Nije to isto kao kad dodjes nekom na gajbu, pa ne smes da pusis...tu mozes i da ne dodjes....a po pasos ili licnu - MORAS...
Znaci, klimatizuj prostoriju, pa cu dodjem u pantalonama...Ovako, najbolje resenje je da ih drkas za zalbe, da zoves komandira ili ko vec od te policije i vojske kontrolise uobicajena gradjanska posla...
Sta ce biti sledece? Ne smes vodu da uneses, osim ako je ne kupis iz njihovog automata? Ili ne smes da uplatis harac od 2000 dinara za neki papir u bilo kojoj drugoj posti osim te lokalne?
E nece moci...znaci svi u gacama u opstine....I rostilj da se raspali, a ovi nek cekaju komandira...i nek privode :):)
 
Odgovor na temu

Lesli Eldridz

Član broj: 63727
Poruke: 626
93.86.55.*



+558 Profil

icon Re: Pobili se policajci!01.09.2009. u 23:58 - pre 178 meseci
To su decje i smesne stvari sto predlazes. Najobicnije gubljenje vremena za adolescente koje nema nikakvu svrhu osim da se posle pred drugarima qrcis kako si im ga ti rek'o.
Citat:
Challenger: ^ Ja hteo da se zalim pismeno (mada cisto fore radi), trazio i staresinu da zove a on "tera svoje" pa to ti je. Valjda naucio text napamet pa ne zna sta i kako u slucaju primedbe, ocekivao da pokorno izadjem i vratim se u fraku valjda, uz ponizno izvinjenje "uniformi". Xexe, al' se za*ebao. Postovanje se zasluzuje nekim drugim stvarima a ne uniformom. Btw. malo je neuobicajena metoda (raskopcavanje i delimicno spustanje sorca :D ) ali bilo je ili to, ili da ga nabodem u glavu i dodjem do saltera. Pa nek' me i hapse posle...
Btw. ne vredjam se, ali njegov primitivizam je izazvao ovakvu reakciju. Sto se tice kodeksa oblacenja, to moze da vazi (ukoliko hoces da prihvatis) u operi, skupstini, na nekom prijemu, a ne u smrdljivom SUP-u. Sto se tice toga, mogu zaposlene da drka*u kako hoce (ako im ovi dozvole), stranke/klijente nikako.

Eh, pa to je njihova stvar kako ce da odrede da se ulazi u njihovu zgradu. Strankama moze da se to ne svidja, i mogu da se zale, ali poslednja rec je ipak na "vlasniku" objekta. Ja ne kazem da je to sad neko pravilo do jaja, juhu, juhu, vrhunac civilizovanosti, nosenje dugackih pantalona u miliciji kad se ide za dokumenta, ali za sad je tako, oni su odredili da ne pustaju stranke u gacama i sta sad. Stranke treba to da znaju, obicno pise na vratima. Jesi gledao film Pad sa Majklom Daglasom? Jesi sigurno. E to vase prepucavanje tamo je bilo isto kao ono sa doruckom i pucanjem u onom fast fud restoranu. I jel to normalno i civilizovano ponasanje? Mislim meni je Majkl do jaja antiheroj u tom filmu, ali ipak nije to pos'o tako se ponasati zbog besmislenih stvari. Ako si bas hteo da teras sprdnju, veca bi fora bila da si izasao pa se vratio u suknji, ovako ja mislim da je sve to bilo samo zbog vrucine koja povecava nervozu kod ljudi.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Pobili se policajci!

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6

[ Pregleda: 18266 | Odgovora: 100 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.