Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

licni neuspeh: pitanje klase, karaktera, inteligencije...???

[es] :: Vodič za posao :: licni neuspeh: pitanje klase, karaktera, inteligencije...???

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 9690 | Odgovora: 50 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

teskosesnalazim

Član broj: 231636
Poruke: 1
93.86.194.*



Profil

icon licni neuspeh: pitanje klase, karaktera, inteligencije...???12.09.2009. u 11:47 - pre 178 meseci
postovanje svima na ovom forumu,
mnogo sam toga procitao na ovom forumu i dopada mi se sto za razliku od nekih drugih popularnih foruma naseg govornog podrucja,
nema mase neozbiljnih posetilaca koji svaku temu pretvore u sprdnju i chat.

na tu ozbiljnost ucesnika u diskusijama racunam pri postavljanju mojih pitanja.

dugo mi se mota po glavi jedno veliko pitanje i ciljano sam se prijavio na ovaj forum da bih ga postavio i drugim ljudima.

imam 30 godina, rodjen sam i odrastao u beogradu, u radnickoj porodici, u malom stanu udaljenom od centra nekih desetak kilometara,
imam srednju skolu i zaposlen sam nekoliko godina u drzavnoj firmi u kojoj primam prosecnu platu za beograd,
koja cini glavninu kucnih primanja pored mizernih penzija mojih roditelja.

verovatno vas nece iznenaditi ako kazem da nisam zadovoljan, ali ne ljutim se ni na koga drugog osim na sebe i na karakter i sposobnosti
kojima raspolazem, koji me cine takvim mediokritetom kakav jesam.

vidim da ljudi postizu vise nego ja, raspolazu sa vise mogucnosti da sebi priuste razne komfore koji su meni jednostavno nedostizni,
i mozda cete se iznenaditi ali to su sasvim obicne stvari koje cine savremen zivot: stanovanje, putovanja, automobil...
ne govorim o palatama, bahamima i mercedesima, vec vise o necemu sto se idealno smatra zivotom srednje klase.

da ne bi neko rekao da sam pao sa marsa, znam gde zivim i zivim ovde svih svojih 30 godina, pa ipak me muci cinjenica da u odnosu na
sav ovaj narod koji se vozi novim automobilima, od jevtinih do onih najskupljih, stanuje u svim ovim stanovima i kucama unutar kruga od
deset kilometara, putuju na blize ili dalje destinacije koje se nude u mnogim turistickim agencijama, ja se stvarno osecam
kao da sam juce dosao sa planine, jer nemam ni najmanju ideju kako da dodjem do vise novca.
osecam se otprilike kao sto se onaj siromah sto skuplja stvari po djubristu oseca u odnosu na mene koji imam redovan posao i platu i
stan i hranu, i on se verovatno pita kako bi mogao da se dokopa ovakvog zivota, ali nema nikakvu prakticnu ideju.

jasno vam je da nisam i ne mogu da budem kriminalac, zatim nemam uspesne prijatelje ni rodjake, a vec sam rekao da imam samo srednju skolu.
ni moji roditelji nisu stekli nista tokom svojeg radnog veka, ni znanje ni imanje, tako da sada ja prakticno njih izdrzavam.

ali ova kolicina ljudi koje vidim da imaju i mogu vise nego ja, govori mi da ni oni nisu bas svi obdareni sa navedenim pocetnim prednostima
kao sto su nasledjen imetak, posebna talentovanost, ili na kraju krajeva sklonost kriminalu.

ne ocekujem naravno nikakakvo uputstvo za upotrebu zivota, ali bih voleo vase misljenje o ovom mojem vidjenju nase, beogradske sredine,
i moje perspektive u njoj.
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7177 Profil

icon Re: licni neuspeh: pitanje klase, karaktera, inteligencije...???12.09.2009. u 11:53 - pre 178 meseci
Citat:

ne ocekujem naravno nikakakvo uputstvo za upotrebu zivota, ali bih voleo vase misljenje o ovom mojem vidjenju nase, beogradske sredine,


Cekaj koje je tvoje tacno pitanje? Ti si predstavio "beogradsku sredinu" na nacin na koji je ti vidis, ali kako neko uopste to moze da komentarise kada tebe licno ne poznaje - niti zna koje su tvoje sposobnosti i kvaliteti u odnosu na "beogradsku sredinu"

Vidi, konacna istina je da svaki covek sebe smatra kvalitetnim i dobrim i obicno da vredi vise - pa tako i ti.

Medjutim subjektivno misljenje i objektivno stanje stvari ne moraju da se podudaraju - kazes primas prosecnu platu, sto znaci da tebe poslodavac vrednuje kao jednog prosecnog stanovnika Srbije - ako smatras da vredis vise, prvo razluci ZASTO smatras da vredis vise, sta je to od tvojih sposobnosti / kvaliteta sto mislis da zasluzuje vecu platu.

I onda napadni to - prodaj se.... Ali probaj biti objektivan u oceni - mozes sebe uvek predstavljati kao vrednijeg i pametnijeg nego sto jesi, to mnogi rade - ali ne smes sam sebe zavaravati jer je pogresna procena majka svih gresaka.

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

dejanet
Beograd

Član broj: 19240
Poruke: 1181



+837 Profil

icon Re: licni neuspeh: pitanje klase, karaktera, inteligencije...???12.09.2009. u 13:13 - pre 178 meseci
Hmm,
prošao je jedan period 2001-2008, kada je bilo mesta za prosečne ljude i njihove lične ambicije, ko je iskoristio konzumaciju, iskoristio..

Beogradsku srednju klasu najbolje opisuje reklama za nes kafu, ona pre krize (šiparice,abrovi,lepa kancelarija i mms).. Ova trenutna reklama sa studošima u hostelu ili domu ne sluti na dobro...

Drži posao koji imaš i guraj polako..
 
Odgovor na temu

žutokljunac

Član broj: 153760
Poruke: 374
*.sa-hs-hkb.ba.



+471 Profil

icon Re: licni neuspeh: pitanje klase, karaktera, inteligencije...???12.09.2009. u 13:15 - pre 178 meseci
Kažeš da nećeš recept, a ja ću ti ga ipak dati. Kao prvo, ti automobili su samo privid. Lažni sjaj. Većina, da ne kažem 95%, ih je kupljena na kredit ili na lizing. Onih pet posto su već imali neki auto, prodali, doplatili i kupili bolji. To je tačka jedan koja te zbunjuje. Tačka dva: stan/stanovi - Tu je slučaj drugačiji, u 99% slučajeva su nasleđeni iz mnogo boljih vremena kada su se delili, ili su u pitanju stare beogradske porodice ( dosta ređi slučaj ). Ostatak je takođe kupljen na kredit.
U čemu je caka? Pa u doborm poslu. Kako do dobrog posla? U 99% slučajeva preko dobre veze. VEruj mi, ovde će te ubeđivati u suprotno, ali će te ubeđivati IT-ovci. Za sve ostalo ti treba debela veza. Ako trebam da nabrajam, svi drugovii mi rade u dobrim strani firmama na odličnim pozicijama. Većinom u bankama. Svi, ali bukvalno SVI, od prvog do poslednjeg, su do posla došli preko veze.

Resume: Šta ti je činiti? Hvataš vezu, u kovertu stavljaš minimalno 5 soma evra, i to je to. Kasnije kupuješ auto na kredit ( nemoj lizing ) i eto te. Uspešan Beograđanin.

Mogao bih da se raspišem, ali me strašno mrzi.

P.S. - Kupi i naočare za sunce. Obavezno crne. Ima da budeš turbo uspešan. Naravno, u tuđim očima. Kupi i gramatiku. Trebaće ti da ne brukaš vezu.
 
Odgovor na temu

Flo33
Slovenija

Član broj: 137113
Poruke: 738



+1554 Profil

icon Re: licni neuspeh: pitanje klase, karaktera, inteligencije...???12.09.2009. u 13:16 - pre 178 meseci
Ivan je u pravu. Svako vrednuje sebe vise nego sto je objektivno. I tvoju pricu dele milioni ljudi na svetu. Milijarde. Svako ko je nezadovoljan postignutim u zivotu ma koje drustvene lestvice bio je na dobrom putu da napreduje. Jer zeli vise. Ko se pomiri sa trenutnom situacijom ubrzo dolazi do stanja depresije, melanhonije, itd.. Sve je to patetika.

Da bi se izdigao od proseka moras i biti iznad proseka. Ili da te prati neka luda sreca.
 
Odgovor na temu

Marko Medojević
Team leader
Digital ST
Beograd

Član broj: 93659
Poruke: 776
*.adsl-1.sezampro.yu.

Sajt: www.digitalst.rs


+99 Profil

icon Re: licni neuspeh: pitanje klase, karaktera, inteligencije...???12.09.2009. u 13:18 - pre 178 meseci
Sam pojam uspeha i neuspeha je prilično neodređen. Postoje ljudi koji priamju platu 15-20.000 din. ali im je život vrlo ispunjen, kao i milioneri kojima kosa opadne sa 30 godina od nerviranja. Kao što si i sam rekao klošar što pretura po kontejneru zavidi prosečnima što imaju posao, hranu i stan. Prosečan zavidi malo bogatijima što putuju redovno na odmor, voze kola... Ovi malo bogatiji zavide još bogatijima i tako u nedogled. Fora je u tome da li ti znaš da živiš svoj život ili ne znaš. Svako treba da teži da se otarasi ega i da uopšte ne obraća pažnju šta će drugi ljudi misliti, već da gleda samo da namiri svoj hedonizam.
Kao što ti kaže Ivan ti kukaš što primaš prosečnui platu, a nisi naveo šta ti iznad proseka poseduješ. Jednostavno, ako si dobar programer posla ćeš naći i freelance tako da uopšte ne moraš zavisiti od firme, pogotovo ne državne! Isto važi i za većinu drugih profesija. Potrebne skilove, koji će ti pomoći da imaš veću platu, možeš steći formalinm i neformalinm obrazovanjem. Na primer Microsoft, Cicso i slični sertifikati sa kojima za manje od godinu dana vrednog rada možeš steći dovoljno znanja koje će ti omogućiti da radiš u firmi za veću platu, a i da zaradiš nešto sa strane. Takkođe postoje fakulteti koji imaju mogućnost eLearning praćenja nastave. Samo još ti treba da uradiš nešto po tom pitanju!
 
Odgovor na temu

etjen
beograd

Član broj: 153477
Poruke: 1946
95.180.59.*

Sajt: www.terrarenting.com


+492 Profil

icon Re: licni neuspeh: pitanje klase, karaktera, inteligencije...???12.09.2009. u 14:40 - pre 178 meseci
evo i ja nešto da dodam
Znaj da ta tvoja situacija uopšte nije usamljena. Ti vidiš one koji putuju, imaju dobra kola, itd. ali znaj da su oni stvarno u manjini, iako se čini da su u Beogradu većina, ali to zaista nije tako, nego su samo ''vidljiviji''.
Gomila ljudi ima sličan problem kao ti...
Da ti malo olakšam priču-99% njih koji rade na dobrom poslu su dobili posao preko veze (kako je već neko rekao). Isto tako, svi koji sada imaju stanove i kola imaju to DOBRIM delom od nasledstva. Gomila njih je prodala neke, u njihovo vreme, beznačajne parčiće zemlje koji su dostigli astronomske cifre (imam nekoliko primera za to iz vrlo bliske mi sredine) i sada su kupili kola ili neke stanove.
Veruj mi da 99% ljudi sa 30 godina, ukoliko nije imalo nikakav dobar start (nasledstvo, rodbinu, veze) nije moglo na pošten način zaraditi za npr. stan u Beogradu.
I u principu, tvoj položaj je sasvim OK. Mnogi bi platili za posao u državnoj službi.

A kao savet, ako nisi materijalno zadovoljan svojim životom, daj otkaz i uradi nešto sam, privatno... postoje poslovi za koje ti nije potreban početni kapital... Ali se vrlo mali broj ljudi odluči da nešto pokuša sam-uglavnom kukaju kako im ne valja a u stvari uživaju u Statusu Quo.

Onaj koji nije prosečan će naći način da se izdvoji od sredine i na kraju će isplivati. (jedino što je u težim okolnostima potrebno duže vremena)
Tada sam pogledao kroz prozor... Imao sam sta da vidim... Napolju je bila fabrika MACIJE TRAVE! Morao sam nesto da ucinim!
 
Odgovor na temu

superbaka

Član broj: 5290
Poruke: 2924



+1298 Profil

icon Re: licni neuspeh: pitanje klase, karaktera, inteligencije...???12.09.2009. u 14:48 - pre 178 meseci
broj kvalitetnih poznanstava je obicno dobar start za napredovanje u karijeri... neko ih ima a da se nicim nije potrudio, a neko mora da poradi na tome... univerzalni recept za sticanje istih ne postoji... kreni pa kako se snadjes... zivot je nepredvidiv i zna vrlo prijatno da te iznenadi kada se najmanje nadas i da u nekom trenutku dobijes nesto prijatno a cemu nisi ni tezio... svakako, sanse za tako nesto se drasticno smanjuju ako tezis desocijalizaciji...

Saveta
 
Odgovor na temu

sasa022

Član broj: 15151
Poruke: 4501



+361 Profil

icon Re: licni neuspeh: pitanje klase, karaktera, inteligencije...???12.09.2009. u 14:56 - pre 178 meseci
@teskosesnalazim

Nazalost nisi tj. nisu te naucili kako svoje znanje i vestine da unovcis.Nemas slif da se "guras i budes glasan" kada treba...
Ako to znanje ne steknes do punoletstva posle je veoma tesko.
Mozes da se "izvuces" jedino uz pomoc neke jake veze ili nekog zaista dobrog prijatelja koji ce te gurati u nekom poslu.Ili da budes neke bas lude srece pa da "preko noci" sve okrenes za 180 stepeni.
 
Odgovor na temu

Lesli Eldridz

Član broj: 63727
Poruke: 626
79.101.249.*



+558 Profil

icon Re: licni neuspeh: pitanje klase, karaktera, inteligencije...???12.09.2009. u 17:35 - pre 178 meseci
Ma to je bre neko lozenje, sta se przite. Bas ce neko ozbiljan da postavlja ovakva pitanja na forumima. Jako pitanje, o zavisti sto neki majmuni kupili nova stara kola. Trpi be, ono sto te ne ubije cini te jacim.

Aj za kola i tako i tako, ali od prosecne plate i dve penzije, ko je sam bez zene i dece, ne placa kiriju, to jest ima stan, i niko iz domacinstva mu nije bolestan ne daj boze, taj moze da ide gde hoce kao turista, posto se ne traze Tahiti kako vidim, nego obicno letovanje, a ako ne moze da ustedi za godinu dana za to od ovih prihoda, ako mu je bas stalo do putovanja, taj je garantovano neka pijandura.

Cak i da je ozbiljno pitanje, ovde se u stvari ne trazi odgovor nego je cilj da se kuka. Ko nesto hoce da uradi on to i uradi, a ne kuka kako bi on ovo pa ono, samo ga neko ili nesto sprecava. Ko kuka taj u stvari nece da radi to o cemu kuka. Ja ustvari i ne znam sta je pitanje. Jel kako da se na brzinu dodje do para? Ako neko i zna sto bi bilo kome rekao? Jel kako da se neko odvoji od roditelja? Koliki je taj stan? Prodas veci pa kupis manja dva stana ili dve garsonjere ili napravis kucu sa dva ulaza. Itd.
 
Odgovor na temu

etjen
beograd

Član broj: 153477
Poruke: 1946
95.180.59.*

Sajt: www.terrarenting.com


+492 Profil

icon Re: licni neuspeh: pitanje klase, karaktera, inteligencije...???12.09.2009. u 17:47 - pre 178 meseci
lepo ti Lesli rekao...
Tada sam pogledao kroz prozor... Imao sam sta da vidim... Napolju je bila fabrika MACIJE TRAVE! Morao sam nesto da ucinim!
 
Odgovor na temu

žutokljunac

Član broj: 153760
Poruke: 374
*.sa-hs-hkb.ba.



+471 Profil

icon Re: licni neuspeh: pitanje klase, karaktera, inteligencije...???12.09.2009. u 17:47 - pre 178 meseci
Jeste, još da se jave stručnjaci što znaju da sagrade kuću za 10 soma evra. Proda stan za 50, i eto mu love. A može da kupi imanje na selu za 5 soma. Još bolje. Evo sad baš ide na RTS Sat-u neki lik što je prodao stan u Beogradu i kupio imanje na selu. Otišao u pastire. Svira čovek frulu i puca mu q. A ni pivo nije skupo. A na more može sad da ode do Grčke za 80€ 10 dana sa plaćenim autobusom. Ponese konzerve i bog da ga vidi. Al´neće on to.
 
Odgovor na temu

maliradojca

Član broj: 55393
Poruke: 242
79.101.44.*



+132 Profil

icon Re: licni neuspeh: pitanje klase, karaktera, inteligencije...???12.09.2009. u 18:15 - pre 178 meseci
Moras da postanes zanimljiv, da se bavis necime. Recimo nije jos kasno:

- da pocnas da se drogiras
- druzis sa pesnicima
- gajiis cincile
- pozajmis vece pare da bi uvozio miseve i tastature iz Kine
- postanes reprezentativac Srbije u bejzbolu
- naucis da pletes korpe
- pocnes da se bavis paraglajdingom
- otvoris prevarantsku d.o.o. firmu i da kupujes robu na odlozeno, a posle je zatvoris
- postanes vajar
- ozeni se (ali nikako Beogradjankom)
- kupis kamion TAM i prevozis maline seljacima

ili tako nesto.

Posle ovoga ce ti biti sve jasnije
 
Odgovor na temu

Lesli Eldridz

Član broj: 63727
Poruke: 626
79.101.249.*



+558 Profil

icon Re: licni neuspeh: pitanje klase, karaktera, inteligencije...???12.09.2009. u 18:16 - pre 178 meseci
BTW, ja nisam nista lose mislio, ali samo pitanje i naziv teme je kukački. Kakav licni neuspeh? U cemu licni neuspeh? Ko to odredjuje sta je uspeh a sta neuspeh? Pa i da neko odredjuje, ko ih bre... šiša. Ko u startu smatra da je neuspesan nikad nece ni da bude "uspesan".
 
Odgovor na temu

Srđan Pavlović
Specijalna Edukacija i Rehabilitacija MNRO
Vojvodina, Bačka Palanka

Član broj: 139340
Poruke: 5571
*.static.isp.telekom.rs.

Sajt: www.oligofrenolog.com


+382 Profil

icon Re: licni neuspeh: pitanje klase, karaktera, inteligencije...???12.09.2009. u 18:16 - pre 178 meseci
@pokretac teme - upisi fakultet, veca je plata posle, uglavnom bolji drustveni status
(vise vrata otvoreno svuda)... bolji standard.

Ja sam imao slicnu situaciju, zavrsio sam srednju zubo-tehnicku (grana medicinske),
odmah dobio stalan posao posle srednje, ali opet - nisam bio zadovoljan jer sam znao
da mogu vise, dao otkaz posle 3 godine (kada sam stekao minimum finansijskih uslova
da upisem faks), upisao faks, zavrsio na vreme i eto. Skolarine za faks jesu skupe, ali,
ako dovoljno zelis, i ako si zbog te zelje spreman na neke zrtve i razna snalazenja, uspeces.
Usput, studirajuci upoznas dosta ljudi, i to mnogo znaci.

Vidjao sam na fakultetima i mnogo starije studente od 30 godina.
Isto tako, na fakultetu ces nauciti (spoznati) jos raznih opcija koje ti stoje
na raspolaganju (kroz nova poznanstva i uvide u nove prilike)

Potrebno je samo dosta volje da se "trgne" malo iz ustaljene svakodnevnice i odvazi na sledeci korak.

Ja na slican nacin razmisljam o nekom inostranstvu, mada nisam toliko nezadovoljan da nesto
intenzivno mislim o tome i prilikama za zivot i rad tamo.
 
Odgovor na temu

ventura

Član broj: 32
Poruke: 7781
213.145.131.*



+6455 Profil

icon Re: licni neuspeh: pitanje klase, karaktera, inteligencije...???12.09.2009. u 18:39 - pre 178 meseci
Citat:
etjen:
Veruj mi da 99% ljudi sa 30 godina, ukoliko nije imalo nikakav dobar start (nasledstvo, rodbinu, veze) nije moglo na pošten način zaraditi za npr. stan u Beogradu.


Nigde na svetu prosečan radnik, pa čak i fakultetski obrazovan, ne može zaraditi za stan sa 30 godina... Ono što može je kupiti stan na kredit, a to je moguće i kod nas, dve prosečne plate (muž i žena), 30% opterećenje za stambeni kredit na 30 godina, i može se kupiti fin stančić na periferiji...

 
Odgovor na temu

Pirossi

Član broj: 7692
Poruke: 234
91.148.95.*



+968 Profil

icon Re: licni neuspeh: pitanje klase, karaktera, inteligencije...???12.09.2009. u 19:00 - pre 178 meseci
žutokljunac:
Citat:
Ti si to nešto prijatelju pobrko. Slika važi za devojke. A s´obzirom da čovek piše " jevtiniji " sasvim je dovoljno da mu prognoziram sjajnu budućnost u Srbiji. U Srbiji takvi najbolje prolaze. Doguraće do ministra.

mogao si nešto suvislije da mu kažeš.

Ivan Klajn u svom "Rečniku jezičkih nedoumica" kaže:
Citat:
jeftin, jeftiniji, najeftiniji, jeftinoća, danas običnije nego jevtin, jevtinoća


dakle, čovek nije pogrešio.
 
Odgovor na temu

Srđan Pavlović
Specijalna Edukacija i Rehabilitacija MNRO
Vojvodina, Bačka Palanka

Član broj: 139340
Poruke: 5571
*.static.isp.telekom.rs.

Sajt: www.oligofrenolog.com


+382 Profil

icon Re: licni neuspeh: pitanje klase, karaktera, inteligencije...???12.09.2009. u 19:05 - pre 178 meseci
[offtopic]
Jevtino (jevtinije) je pravilno.
 
Odgovor na temu

zemun88
Beograd - Zemun, Srbija

Član broj: 152727
Poruke: 442
*.artcommunication.rs.



+112 Profil

icon Re: licni neuspeh: pitanje klase, karaktera, inteligencije...???12.09.2009. u 20:02 - pre 178 meseci
Deo ljudi se bavi privatnim biznisom, deo ima velike plate jer radi u velikim firmama, a deo se bavi mutnim poslovima. Posto vecina delatnosti spada medju korumpirane, evo ti par primera:

Profesori na fakultetima su debelo korumpirani. Takodje profesori u srednjim skolama takodje muljaju
Salterski radnici i radnici po mnogim sluzbama
Lekari takodje uzimaju debele provizije
Turisticke agencije podkradaju svoje klijente
Posto vecina banaka zivi od zelenasenja, njihovi direktori takodje zive na visokoj nozi
Zaposleni u poreskoj upravi. Rasturaju se od pisanja kazni, cak i ako nema razloga za pisanje oni ih ipak pisu. Takodje se rasturaju i od uzimanja para za ne pisanje kazni
Takodje razne inspekcije po gradu
Zaposleni u policiji.
Zaposleni u gradskoj upravi i opstinama
Vlasnici kockarnica
Carinici
Zaradjuju dobro oni koji diluju drogu i bave se mutnim poslovima
Clanovi politickih partija koji su na visokim pozicija, ili su se uglavili preko veze
Dileri droge
Lopovi....

To je deo ljudi koji tako zaradjuju i koji mogu da na taj nacin priuste lagodan zivot. Tj. kradu jedni od drugih. Zato posten gradjanin u ovoj drzavi i Beogradu ne moze da priusti sebi vicinu stvari.
Ako vidis nekoga u svom komsiluku ko ima dve plate i sve moze sebi da priusti, to u prevodu znaci da se bavi mutnim poslovima. I nema neke mudrosti.

Ali ima i ljudi koji na osnovu njihovog nivoa obrazovanja ima visoku platu, ili zato sto rade u dobrim firmama.

To ti je odgovor na tvoje pitanje
 
Odgovor na temu

augustus
Novi Sad - Beograd

Član broj: 101581
Poruke: 358
*.dynamic.sbb.rs.



+46 Profil

icon Re: licni neuspeh: pitanje klase, karaktera, inteligencije...???12.09.2009. u 20:07 - pre 178 meseci
Sto napadoste coveka, covek samo kaze da je ON SAM kriv sto ga nece. Nije kukao na nekoga, jednostavno trenutno nema inspiracije.

Prica se da je veza za posao nesto lose, naprotiv nije. Svako ko je imao bilo kakav business, zna da je pojam veza najbitnijji u poslovanju. Te veze otvaraju nove poslovne mogucnosti, nekada se dobija na lojalnosti, a to sto je cena poneki los radnik nije nesto strasno.

Nedostatak te veze jeste problem. Posto potices iz radnicke porodice koja sebi nije obezbedila mirnu starost, jedini nacin da se otrgnes od toga jeste skola. Seljani, da ne kazem seljaci, bez skole tesko mogu dogurati bilo gde (seljani = ljudi koji zive na selu) jer u njihovim sredinama nemaju puno prilika za nova poznanstva. Ti si ih u gradu imao, ali su ti izmakla.

Neko ce fakultet proglasiti sranjem, ali jedna od stvari na fakultetu koja je veoma dobra jeste upravo sticanje tih veza. Nismo svi vrhunski inzenjeri pa da nam to ne treba, vec se moramo malo vise laktati kroz zivot.

Stavi na papir stvari koje bi ti voleo da radis u zivotu (dzaba lova kad ti muka ici na posao, pa jos toliko godina....) vidi sta je od toga najprofitabilnije (odmeri potencijal) i vidi sta trebas uciniti da to i radis. Nemoj da se obeshrabris ako treba puno truda uloziti, jer ako radis za cilj koji ti ispunjava zivot, makar nemao ono sto zelis zivot ce ti biti mnogo laksi za ziveti.

Jos jdna bitna stvar - nemoj da se plasis da promenis sredinu. Ako mora da se ide, mora, nemoj da te ista pokoleba.

Mozda nadjes nesto korisno u mom savetu mozda ne, samo cu ti reci da sam ja kao seljanin sa 14 godina razmislio kako pobeci iz te sredine i kako uciniti nesto vise za sebe, i narednih 10 godina na tome radio. Isplatio se svaki minut truda.


"Čovek je biće koje se na sve navikava, i ja mislim da je ovo njegova najbolja definicija."
Fjodor M. Dostojevski
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za posao :: licni neuspeh: pitanje klase, karaktera, inteligencije...???

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 9690 | Odgovora: 50 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.