Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Neki Ei a unutri Unitra

[es] :: Elektronika :: Audio-elektronika :: Neki Ei a unutri Unitra

[ Pregleda: 3897 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

peca26000

Član broj: 195056
Poruke: 3216



+62 Profil

icon Neki Ei a unutri Unitra17.09.2009. u 14:04 - pre 177 meseci
Strasno losh bas , mozda zato sto je premotavan , ali pritiskajuci membranu taj zvucnik je jako tvrd .
Kutija tek dobija ''dobar zvuk'' kad skinem visokotonac iz kutije , da stoji rupa , tek tada ima baseva ?
Kompresiona kutija je ovo , sa veoma malo ispune iznutra . (nedovoljno ispunjena , to je moje misljenje)

Moje pitanje , hteo bih da ubacim neke druge zvucnike , zanima me za tu kutiju koji bas bi najvise odgovarao , da li ovaj Unitrin bas od 40W treba da je toliko los i da ima ovako tvrdu membranu ?
Kasnije cu dati dimenzije ako neko nije upoznat sa tim kutijama .
Hvala
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Pigoza
Igor Markovic
tv snimatelj/montazer
TV Telemark Cacak
Pozega

Član broj: 41017
Poruke: 1726
*.adsl.eunet.rs.



+7 Profil

icon Re: Neki Ei a unutri Unitra18.09.2009. u 08:54 - pre 177 meseci
Dali je tvrd bas kad je prikljucen zvucnik na pojacalo? Iskljuci zice sa zvucnika koje idu na pojacivac,pa probaj.
Mora da ima neki otpor pri pritiskanju membrane,moze da se desi ako je premotavan bas da je zamenjeno i vesanje pa je stavljeno kruce, i zbog toga bas nema vecu eksurziju membrane pa je i bas tanji.
Sto se tive ispune kutije,sve to zavisi, negde se vise stavlja vise negde manje ispune, to je normalno kad izvadis visokotonac da ce bas biti bolji ,jer fakticki dobijas bas reflex kutiju na taj nacun i njihova karakteristika je bolji i dublji bas, ali manje precizniji i mutniji.
Sto se tice zamene basa,mora da se izmeri litraza kutije, pa da se vidi koji zvucnik odgovara toj litrazi , i kome zvucniku odgovara kompresiona kutija ,to su oni sa Qts faktorom vecim od 0,5.
Pozdrav!
Blago onome ko zna da ne zna, a hoce da zna.
Covek se uci dok je ziv, pa opet lud umre.
 
Odgovor na temu

peca26000

Član broj: 195056
Poruke: 3216



+62 Profil

icon Re: Neki Ei a unutri Unitra18.09.2009. u 12:33 - pre 177 meseci
E vidis prijatelju Pigoza ja sam bas ovu temu i postavio , u zvucnike i kutije se ne razumem dovoljno .
A ono sto znam da je zvuk zaista smesan kao iz kante , kako god stajalo sa rupom je malo bolje itd...
Sto se tice zvucnika jeste premotavan , treba dosta snage da bi se primetilo da rade , izmeren otpor instrumentom je 8 oma .
Ne kaci membrana nigde , naravno to se podrazumeva kad zvucnik pritiskam to radim bez ukljucenog prikljucka na pojacalo .
Parametre ne znam od kutije , mislim da ove kutije nisu tako nepoznate pa sam postavio pitanje koji bi zvucnici odgovarali za ovu kutiju .
Evo unutrasnje dimenzije kutije , dubina 18cm , visina 42,4cm , sirina 22,4cm , otvor za bas 18cm .
 
Odgovor na temu

[es] :: Elektronika :: Audio-elektronika :: Neki Ei a unutri Unitra

[ Pregleda: 3897 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.