Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Nemam podatke za ovaj zvucnik i kakav je ?

[es] :: Elektronika :: Audio-elektronika :: Nemam podatke za ovaj zvucnik i kakav je ?

Strane: 1 2

[ Pregleda: 7533 | Odgovora: 31 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

peca26000

Član broj: 195056
Poruke: 3216



+62 Profil

icon Re: Nemam podatke za ovaj zvucnik i kakav je ?22.09.2009. u 14:41 - pre 178 meseci
Hvala ti Ognjene , za nitro sam saznao od tebe da se koristi za normalne lepkove , a da li moze onaj super-lepak da odpusti , jer to znaju da urade neki "majstori' pa posle covek ima muke kad treba da skine takav lepak .

Za ovu masinu nisam to video . Nista ja to profi ne radim , ali ti tvrdis da to lepo skinem i kako posle to vesanje da vratim , veruj mi to sam davno probao i nije bas tako naivno , jedino onaj primer sa stipaljkama u kurug ... Muke su to , ja bih da to izbegnem , moram da probam , jos nisam nabavio nitro , kad budem poceo da skidam kalem javicu se na ovu temu i kad zavrsim .
 
Odgovor na temu

peca26000

Član broj: 195056
Poruke: 3216



+62 Profil

icon Re: Nemam podatke za ovaj zvucnik i kakav je ?22.09.2009. u 21:18 - pre 178 meseci
Nisam uspeo da nadjem pravi nitro , uvalio mi prodavac razredjivac ali njime nisam uspeo da skinem lepak , onda sam uzeo benzin i vise puta premazao i uspeo da odlepim , prvo poklopac , zatim sam nasao u prekidu na oba zvucnika je stradala pletenica !
Znaci imao sam vise srece jer kvar je samo prekid
Za sada toliko , hvala svima .
 
Odgovor na temu

ZX-0

Član broj: 232088
Poruke: 274
77.28.123.*



+2 Profil

icon Re: Nemam podatke za ovaj zvucnik i kakav je ?24.09.2009. u 11:08 - pre 178 meseci
Zdravo, bicu direktan!
Pitanje: Sta je "siromastija"?
Odgovor: Kada student "krpi" kondom!!!
Tako i vi ovde za "petparacki" zvucnik hocete da izradite Dr-sku disertaciju!????
Postoji jedno pravilo, kada "izgori jedan zvucnik" bacite ga!!!? (posto siromah placa tri puta-na trzistu za malih para ima dosta njih!)
Jel znate po premotavanje sta dobijate!? (merenja i samo merenja!!!?) To nije onaj stari zvucnik,... Evo primera: po operacije srca je napravlen "baypass" i sta mislite za onaj "cova" koji je napravio operaciju? Praksa je pojkazala da on postaje polovan i vrlo pasivan!!! to isto se desi i sa zvucnikom!!!? (ko ne veruje neka izmeri negove parametre po premotavanja!!?)
Pozdrav,
P.S.
Ne igrajte se, ako necete da pokvarite sluh?!





[Ovu poruku je menjao ZX-0 dana 24.09.2009. u 12:31 GMT+1]
 
Odgovor na temu

zeoN_Rider
Beograd 🇷🇸 Srbija

Član broj: 167413
Poruke: 13067
*.adsl-a-2.sezampro.yu.

Jabber: zeoN_Rider


+459 Profil

icon Re: Nemam podatke za ovaj zvucnik i kakav je ?24.09.2009. u 11:19 - pre 178 meseci
Citat:
ZX-0: Zdravo, bicu direktan!

Tako i vi ovde za "petparacki" zvucnik hocete da izradite Dr-sku disertaciju!????
Postoji jedno pravilo, kada "izgori jedan zvucnik" bacite ga!!!? (posto za malih para na trzistu ima dosta njih!)
Jel znate po premotavanje sta dobijate!? (merenja i samo merenja!!!?) To nije onaj stari zvucnik,... Evo primera: po operacije srca je napravlen "baypass" i sta mislite za onaj "cova" koji je napravio operaciju? Ha, ha, .... cova postaje polovan i vrlo pasivan!!! to isto se desi i sa zvucnikom!!!? (ko ne veruje neka izmeri negove parametre po premotavanja!!?)
Pozdrav,
P.S.
Ne igrajte se, ako necete da pokvarite sluh?!


Šteta a Peca se toliko trudio!

Pozdrav zeoN_Rider
Ne mogu da verujem šta je slepaca
svuda oko nas!
 
Odgovor na temu

ogylab
Ognjen Prica
Prijedor RS

Član broj: 105304
Poruke: 579
*.teol.net.



+59 Profil

icon Re: Nemam podatke za ovaj zvucnik i kakav je ?24.09.2009. u 12:00 - pre 178 meseci
Dejane! sta mislis bacaju li ljudi razne Gause,Martine,RCF,EV,itd ili ih motaju_?Sigurno da ih premotavaju,ali posto se niko nije ucen rodio i ti ljudi sto to rade morali su se negdje nauciti,a logicnije je valjda na ovim petparackim nego na nekim skupocijenim, isto kao kad bi ovaj tvoj doktor cim izadje sa faksa operisao srce,tako je i Peca poceo od jeftinijeg-logicno.Vjeruj mi kad se dobro uradi ,sa kvalitetnim materijalima i ljepilima i kad se ispostuju svi parametri-tesko mozes otkriti da je premotavan i po izgledu i po zvuku.Jedino po mirisu.Pozdrav!
 
Odgovor na temu

peca26000

Član broj: 195056
Poruke: 3216



+62 Profil

icon Re: Nemam podatke za ovaj zvucnik i kakav je ?24.09.2009. u 15:56 - pre 178 meseci
Ima jos par sitnica , treba da ''nadjem nekako'' pletenicu jer obicna licnasta zica se cuje kad udara u membranu .

Ma isplatilo se , nisam motao kalem , nisam radio nista sto menja karakteristiku zvucnika . Samo sam imao srece da je ispravan .

Neki ljudi nose zvucnike da im se premotaju , sa namerom bez da su izgoreli , majstor Hodalic negde u BG ali ne znam adresu , imam takve zvucnike 12incha za hi-fi davno mi je premotao i rade dan danas .
Nekom tehnikom motanja kalema spolja i iznutra , bolje hladjenje kalema , sve u svemu duzi vek trajanja .
 
Odgovor na temu

ZX-0

Član broj: 232088
Poruke: 274
77.28.127.*



+2 Profil

icon Re: Nemam podatke za ovaj zvucnik i kakav je ?25.09.2009. u 07:36 - pre 178 meseci
Pitanje?
Jel znate da svaki bas (bassrednotonac, a i visokotonac) poseduje (ima) odredjene parametre?! Sprema te parametre se projektuje zvucna kutija, a sve drugo ti je na "Zimi majka"!!?
Pri premotavanju obavezno se menja neki parametar koji vrlo utice na kvalitet zvuka zvucnika u istoj kutiji!?
Dajte pogledajte na internetu "data sheet" na neki kvalitetan zvucnik (posto jevtini nemaju parametre-zasto???!) pa videcete koliko parametara postoje (kao na pr: rezonantna frekvencija fr, frekventni opseg, faktori Qts, Qem, Qes, Vas itd).
Sta mislite zasto su svi ovi perametri? Po vama ispada: ljudi nisu znali sta da rade, pa eto merili su nesto?!! (Tr'la baba lan da joj prodje dan!?)
Dajte ljudi, sada je XXI vek!!??
Pozdrav,

P.S.
Ima nekoliko nacina kako se mere ovi "Tille-Small" parametri, jedan od njih koji je vrlo tacan je sa uredjajem "Clio"!!!


[Ovu poruku je menjao ZX-0 dana 25.09.2009. u 08:53 GMT+1]
 
Odgovor na temu

ogylab
Ognjen Prica
Prijedor RS

Član broj: 105304
Poruke: 579
*.teol.net.



+59 Profil

icon Re: Nemam podatke za ovaj zvucnik i kakav je ?25.09.2009. u 08:42 - pre 178 meseci
Slavko! Thiele-Small faktori su odredjeni mehanickim i elektricnim parametrima zvucnika(povrsina memrane, hod membrane, masa pokretnog sistema,jacina mag. polja,otpor kalema.itd) tako da ako ga premotas istom zicom ,istim brojem namotaja,stavis isto vjesanje i istu membranu TS faktori ce ostati isti. Kod ovog mog kolege sam gledao motane zavojnice na konzervi od Sprajta umjesto na papirnom tijelu,bakarnom Cul zicom motane zavojnice umjesto Al sestougaone zice ,vjesanja pravljena od nekih guma, zavojnica motana na kalemu sa proizvoljnom udaljenoscu od kraja kalema,itd.Naravno ako tako radis upropastio si zvucnik,ali isto tako zvucnik se moze uraditi da bude kao iz fabrike.Pozdrav!
 
Odgovor na temu

peca26000

Član broj: 195056
Poruke: 3216



+62 Profil

icon Re: Nemam podatke za ovaj zvucnik i kakav je ?25.09.2009. u 16:57 - pre 178 meseci
Ova kutija sa slike https://static.elitesecurity.o...ds/2/3/2390167/zv%20kutija.jpg zvuci kao kanta , suplji basevi .
Stavljena je ispuna sundjerom do zadnje daske , negde sam procitao da bas refleks cev , nesme da gleda u ispunu ? pa sam i to probao da savijem nadole , ali zvuk je i dalje isti .
Evo dimenzije ove kutije : dubina 265mm , sirina 204mm , visina284mm , sve dimenzije su unutrasnje velicine .
Dimenzije bas-refleks cevi mere iznutra : duzina 127mm , precnik 50mm .
Ima li neko ideju za taj zvucnik , koji bi bili parametri ili neku dimenziju proverenu za ovu vrstu zvucnika . Neko je spomenuo Sal zvucnike , koliko je ovo slicno ?
 
Odgovor na temu

ZX-0

Član broj: 232088
Poruke: 274
77.28.117.*



+2 Profil

icon Re: Nemam podatke za ovaj zvucnik i kakav je ?01.10.2009. u 08:37 - pre 178 meseci
Zdravo forumci!
Zvucnik moze se pretvoriti u semu elektromehanickog sistema koji osciluje!!! i tu postoji teoretski deo (koji je u nauci poznat) i postoji prakticni deo koji je problematican???!!! (Poznate svetske firme, ove oblasti, trude se ova teoretska i prakticna saznanja da priblize?!).
Kod basrefleksa (Vuk Karadzic!?) postavjja se na zadnoj strani prigusnica zvuka!? tz, cebe vestacke vune (oko 2cm), najbolje resenje prirodna vuna!!! Za kompresiona kutija-ispuni se sav prostor sa "Klio"-vestacki materijal (vestacka vuna) ili najbolje rezultate se postiazu sa prirodnom vunom!!!
Forumci! za ovu temu treba mi mnogo prostora!!!?? (Posto zvucnik u zvucnom sistemu je glavna karika i tu nema mnogo sale!!?).
Veliki pozdrav!

P.S.
Forumci pitanje vama: Sta mislite? jedan zvucnik izradjuje jedan ili dva radnika? Odgovor: ne postoji firma sa najmanje 20, a i sa 250 i vise radnika (tu spadaju inzenjeri, majstori, radnici i specijalne masine, a najvise ljudi ima u marketingu!!!?), a vidim da na ovom forumu ima majstora (amatera) koji premotaju zvucnik i na kraju dobiju isti zvucnik!?? Bravo,...!!!?
G-ne Bora, kako ste? Ova tema vrlo je komleksna!!! Kako da razgovaramo o ovoj temi!?? Pitanje postavio sam vama-posto ste vi moderator!??






[Ovu poruku je menjao ZX-0 dana 01.10.2009. u 09:55 GMT+1]
 
Odgovor na temu

ZX-0

Član broj: 232088
Poruke: 274
77.28.115.*



+2 Profil

icon Re: Nemam podatke za ovaj zvucnik i kakav je ?01.10.2009. u 09:39 - pre 178 meseci
Zdravo G-ne BORA!

Predlazem, dajte na ovom forumu da sporedimo sta nauka kaze, a sta je realizirano u praktici!?
Nemojte da se ljutite "Nema Ljutis"!!?
Na primer, ja na ovom forumu ne ljutim se!!?
G-ne Bora mnogo cenim fakte i "osecaje"!
Zato G-ne Bora dajte slican sajt na Hrvatskom podrucju (forumu) i prtatite sta tamo imam da kazem-jer nauka nema granice!?
Posto i Srbija je "Pravoslavna" i taj fakat vrlo postujem!!!?
Jer Srpski narod, onaj pravi pravoslavni, duhovno-je skoro isti kao Makedonski-Balkan! Zato vas molim i dalje da suradjujemo ,...

P.S.
Zato vas "molim", (ja u prinsipu nikoga ne molim!?) da ne pretite kako ja ovo kako ono!?
Dalje nema da spominjem onu rakiju!!?
Inace imam mnogo prijatelja iz Srbije, i nema te sile "Sila koja ke ne skara"!!!?
I na kraju da znate svi Srbi a i Makedonci dobro znaju da Srpski juzni deo ima vrlo dobru prepeceno rakiju "Crnih sljiva"-nemojte da krije to!!!?
Pozdrav svim Srpskim prijateljima!!!
Na ovom forumu sam stekao jos jednog prijatelja, a i vise "pretpostavljam"!?
 
Odgovor na temu

peca26000

Član broj: 195056
Poruke: 3216



+62 Profil

icon Re: Nemam podatke za ovaj zvucnik i kakav je ?01.10.2009. u 13:32 - pre 178 meseci
Ma statije niko se ne ljuti , izgleda da te rakija dosla glave , hehehe nemoj samo da ljutis Boru i ovako nezna sta ce sa nama .
Hi pozdrav
 
Odgovor na temu

[es] :: Elektronika :: Audio-elektronika :: Nemam podatke za ovaj zvucnik i kakav je ?

Strane: 1 2

[ Pregleda: 7533 | Odgovora: 31 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.