Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

7.116 sati kašnjenja vozova bez harikirija

elitemadzone.org :: MadZone :: 7.116 sati kašnjenja vozova bez harikirija

Strane: 1 2

[ Pregleda: 6333 | Odgovora: 20 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Zoran Rodic
Beograd

Član broj: 57538
Poruke: 3215
79.101.228.*

Sajt: zoranrodic.in.rs


+63 Profil

icon 7.116 sati kašnjenja vozova bez harikirija21.09.2009. u 09:46 - pre 177 meseci
O, daaaaa ... ovo je prava tema 1/1 za Ultra Mad Zone :)


To je što se tiče kašnjenja.

A što se tiče brzine ...
Citat:
Zna se da vozovi u Srbiji i danas idu istom brzinom kao i u 19. veku, tačnije 1884. godine, kada je železnica prvi put otvorena na relaciji Beograd-Niš.


Ultra :D

PS
Kako ono beše, jedan harikiri za minut kašnjenja .... sunce ti ... pa mi bi po satu ... ha ha ha
Lomografija je kad imaš sa čime, a nećeš … a Pinhole kad nemaš sa čime, a hoćeš! tm

 
Odgovor na temu

flylord
Ilić Aleksandar
Simplicity d.o.o.
Nis/Uzice

flylord
Član broj: 2954
Poruke: 3859
*.dynamic.sbb.rs.

ICQ: 4849714


+68 Profil

icon Re: 7.116 sati kašnjenja vozova bez harikirija21.09.2009. u 09:57 - pre 177 meseci
zar ti nikad nisi cuo da covek moze da se raspadne od velike brzine (ovo misljenje je vladalo kad se tek pojavila zeleznica) :P
 
Odgovor na temu

Zoran Rodic
Beograd

Član broj: 57538
Poruke: 3215
79.101.228.*

Sajt: zoranrodic.in.rs


+63 Profil

icon Re: 7.116 sati kašnjenja vozova bez harikirija21.09.2009. u 10:18 - pre 177 meseci
Ha ha ha ... čuj ... ''kad se tek pojavilo''.... :)
Takvo mišljenje je vladalo pre nego se uvela železnica.
Imaš o tome opširnije u knjizi Slobodana Markovića, ''Grof Čedomilj Mijatović, viktorijanac među Srbima'' ... i kakvi su sve biseri prosuti da se ne uvede železnica, a između ostalih i taj što si naveo ....

Pa zamisli, to se izgovaralo na skupštinskoj govornici ... ha ha ha ... kako ultra :D
Lomografija je kad imaš sa čime, a nećeš … a Pinhole kad nemaš sa čime, a hoćeš! tm

 
Odgovor na temu

Miroslav Jeftić
Istraživanje ruda
[ES]

Član broj: 37513
Poruke: 6833

Sajt: about:blank


+2200 Profil

icon Re: 7.116 sati kašnjenja vozova bez harikirija21.09.2009. u 10:19 - pre 177 meseci
Trebalo je u sve to ulagati ranije, mnogo ranije, ovako se dođe u situaciju da treba komplet sve zameniti što se verovatno nikad neće desiti.
 
Odgovor na temu

Kosuth

Član broj: 206609
Poruke: 329
79.101.216.*



+7 Profil

icon Re: 7.116 sati kašnjenja vozova bez harikirija21.09.2009. u 10:24 - pre 177 meseci
Citat:
Zoran Rodic:
PS
Kako ono beše, jedan harikiri za minut kašnjenja .... sunce ti ... pa mi bi po satu ... ha ha ha


Onaj harikiri je bio za minut na godišnjem nivou!

A,ovde imaš podatak na šestomesečnom,tako da ti se "računica" DUPLIRA!
 
Odgovor na temu

Zoran Rodic
Beograd

Član broj: 57538
Poruke: 3215
79.101.228.*

Sajt: zoranrodic.in.rs


+63 Profil

icon Re: 7.116 sati kašnjenja vozova bez harikirija21.09.2009. u 10:53 - pre 177 meseci
U prvom poluvremen su igrali loše, a u drugom su naglo popustili :)
Lomografija je kad imaš sa čime, a nećeš … a Pinhole kad nemaš sa čime, a hoćeš! tm

 
Odgovor na temu

NoneVi
Novi Sad

Član broj: 116972
Poruke: 17
*.dynamic.sbb.rs.



+24 Profil

icon Re: 7.116 sati kašnjenja vozova bez harikirija21.09.2009. u 11:18 - pre 177 meseci
Citat:
Zoran Rodic: Ha ha ha ... čuj ... ''kad se tek pojavilo''.... :)
Takvo mišljenje je vladalo pre nego se uvela železnica.
Imaš o tome opširnije u knjizi Slobodana Markovića, ''Grof Čedomilj Mijatović, viktorijanac među Srbima'' ... i kakvi su sve biseri prosuti da se ne uvede železnica, a između ostalih i taj što si naveo ....

Pa zamisli, to se izgovaralo na skupštinskoj govornici ... ha ha ha ... kako ultra :D


Dobro je videti da se u Srbiji ništa nije promenilo za 130 god.
On a long enough timeline, the survival rate for everyone drops to zero.
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip0.t-ipconnect.de.



+7177 Profil

icon Re: 7.116 sati kašnjenja vozova bez harikirija21.09.2009. u 12:33 - pre 177 meseci
Ima tu jos jedna zanimljiva stvar:

Citat:

Generalni direktor Saobraćajnog instituta CIP Milutin Ignjatović kaže da ova kašnjenja ne čude, jer se vozovi na mnogim deonicama kreću 60 kilometara po satu.


Covek bi se zapitao, kakve sad to veze ima - zar ne racunaju vreme putovanja po mogucnostima pruge?

A pa ne... kada bi uracunali stvarnu brzinu koja je danas moguca i ostvariva u vecini slucajeva - to bi znacilo da bi morala da se smanji cena, pogotovu ona koju naplacuju medjunarodnim vozovima, jer se cene po medjunarodnim sporazumima racunaju uz pomoc nominalne BRZINE (naravno zvanicne, posto u normalnim zemljama to jeste i prava brzina u vecini slucajeva)

Drpanje na srpski nacin.

Ali vazno je da se gusla o zloj EU i podmuklim neprijateljima... nema vecih neprijatelja Srbiji od nje same :(

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Kosuth

Član broj: 206609
Poruke: 329
79.101.216.*



+7 Profil

icon Re: 7.116 sati kašnjenja vozova bez harikirija21.09.2009. u 12:37 - pre 177 meseci
Mena jeza hvata od pomisli kojim će se sve "standardizovanim budalaštinama" današnjice,pa i naučno potkovanim,smejati kroz 130 godina buduća pokolenja...
Citat:
nema vecih neprijatelja Srbiji od nje same :(

Pa zar nije i puni naslov brošure R.A.Rajsa:"Braćo Srbi,čuvajte se sami sebe"?
 
Odgovor na temu

Majstor_Pućko

Član broj: 176794
Poruke: 513
*.sbb.rs.



+4 Profil

icon Re: 7.116 sati kašnjenja vozova bez harikirija21.09.2009. u 13:33 - pre 177 meseci
Citat:
Miroslav Jeftić: Trebalo je u sve to ulagati ranije, mnogo ranije, ovako se dođe u situaciju da treba komplet sve zameniti što se verovatno nikad neće desiti. :)

Naravno, ali to nije nikakvo opravdanje. Ako se ne pocne od nekud nece se nikada ni zavrsiti. Sigurno postoje delovi koji su gori od ostalih, lepo se pocne od njih... Imao sam tu nesrecu da idem smrdovozom na posao, i jedna stvar me uvek fascinirala, kada krece ujutru prema gradu dolazi tacno skoro u minut i retko kad je kasnio i ako se nekada desi ne vise od 5min. Sto je za ovdasnje uslove skoro kao 5s :D

Ali me fascinirala cinjenica kako lazu, na vecim stanicama. Stojim cekam da se vratim kuci, kazu kasni 25 min. pomislim: "Ok, 'ebi ga sacekacu" posle 20min. javlja se razglas i kaze da voz iznenada kasni 50min. WTF? Istrcali patuljci i gremlini preko pruge? Ja se iznerviram odem tamo u onaj njihov cumez gde sede duvane i kafenisu i ne daj Boze nesto da rade, pitam sto dmah nisu rekli koliko je pravo kasnjenje, onda su poceli da se pravdaju i da prave malog Djokicu od mene kako ja nemam pojma kako funkcionise to, i kako se njima postepeno javlja, i da oni samo prenose. Zaista nisam poverovao u to, i dzaba, dozlazili su neki ljudi i svadjali se ali ne vredi, oni su vise toliko otupeli na to da ne vredi kidati zivce na njih.

I onda se normalan covek zapita osim sto im je platio mesecnu kartu, em mora da ceka voz dok kasni, i jos + da ga prave budalom na njegove rodjene oci, umesto da su odma rekli 50min. ali kc. onda bi svi otisli, nego ovako kazes 25 min. i onda ce vecina ljudi ostati i kada istekne 25 min. onda ih lepo "o'ladis" sa jos dodatnih 25.

A naravno da ne pominjem presedanja na stanicama kada se voz iznenada "pokvari" i 250 ljudi mora da ceka pola sata na letnjem suncu da dodje drugi voz-milina...
bolje je biti malo lud nego malo pametan
 
Odgovor na temu

superbaka

Član broj: 5290
Poruke: 2924



+1298 Profil

icon Re: 7.116 sati kašnjenja vozova bez harikirija21.09.2009. u 13:56 - pre 177 meseci
mene voznja zeleznicom danas zanima koliko i voznja volovskim kolima... vas to stvarno zanima?!
 
Odgovor na temu

a1200

Član broj: 28980
Poruke: 200
*.bvcom.net.



+744 Profil

icon Re: 7.116 sati kašnjenja vozova bez harikirija21.09.2009. u 14:33 - pre 177 meseci
Vozovi su jedan od najekonomicnijih, i u razvijenim zemljama sa poslednjom tehnogijom (TGV train), cak i brzi nacin prevoza putnika od aviona (jer nema tolikog cekanja i provera kao na aerodromima)... al' eto, posto je ovo Srbija, ne iznenadjuje kako sve to funkcionishe. Ovde su verovatno i volovska kola bolja od voza.
 
Odgovor na temu

Majstor_Pućko

Član broj: 176794
Poruke: 513
*.sbb.rs.



+4 Profil

icon Re: 7.116 sati kašnjenja vozova bez harikirija21.09.2009. u 14:59 - pre 177 meseci
@superbaka
U normalnoj zemlji zeleznica je jedan od stubova transporta. Sta bi tebi falilo da radis u BG a da zivis u PN? Sto bi svakako mogao da su nase zeleznice deo mreze poput EuroStar-a recimo.
bolje je biti malo lud nego malo pametan
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip0.t-ipconnect.de.



+7177 Profil

icon Re: 7.116 sati kašnjenja vozova bez harikirija21.09.2009. u 15:09 - pre 177 meseci
Citat:
superbaka
mene voznja zeleznicom danas zanima koliko i voznja volovskim kolima... vas to stvarno zanima?!


Verujem da te ne zanima posto u Srbiji zeleznica jeste negde na nivou volovskih kola.

Sa druge strane, secam se diskusije sa tobom na onoj temi "Srbija radi, Beograd se gradi", ti si bese bio jedan od onih koji tvrde da Beograd sputava Srbiju - efikasna zeleznica bi u Srbiji zaustavila centralizaciju, jer bi ljudi mogli da zive i rade u mestima poprilicno udaljenim jedno od drugog, a ne da se po automatizmu sele u veci grad.

Problem je sto je zeleznica kompleksna rabota, koja ocigledno prevazilazi mentalne i radne kapacitete lokalnih i republickih mrsomuda u Srbiji.
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

staticInt

Član broj: 66101
Poruke: 485
91.150.106.*



+43 Profil

icon Re: 7.116 sati kašnjenja vozova bez harikirija21.09.2009. u 15:21 - pre 177 meseci
Moj deda i pradeda su radili onomad na zeleznici i tad je zeleznica bila vrhunska, ljudi su navijali sat po dolascima vozova jer je sve bilo tacno u sekund a to je bilo pre drugog svetskog rata a vidite sad.
 
Odgovor na temu

etjen
beograd

Član broj: 153477
Poruke: 1946
95.180.59.*

Sajt: www.terrarenting.com


+492 Profil

icon Re: 7.116 sati kašnjenja vozova bez harikirija21.09.2009. u 20:59 - pre 177 meseci
ja sam se jednom u životu vozio vozom, imao sam 16-17 godina i išao sam za Zlatibor, tj do Užica, jer je dotle išao voz valjda a posle busom.
Rekoh sebi još ondak-Sad si išao vozom i više nikad!
I bi tako...

Gužva, prljavština, smrad, kašnjenje...
Tada sam pogledao kroz prozor... Imao sam sta da vidim... Napolju je bila fabrika MACIJE TRAVE! Morao sam nesto da ucinim!
 
Odgovor na temu

Kosuth

Član broj: 206609
Poruke: 329
93.86.137.*



+7 Profil

icon Re: 7.116 sati kašnjenja vozova bez harikirija21.09.2009. u 22:12 - pre 177 meseci
Skoro sam putovao IC-om od Beograda do Novog Sada i mogu reći da sam prijatno bio iznenađen urednošću vagona,sedišta,a i cenom povratne karte,koja iznosi 666,oo din u odnosu na oko 1300,oo din povratne autobuske karte.

Ta cena autobuske karte je apsolutno neprimerena onome što se može zateći u pojedinim "dereglijama" koje su svojevremeno,verovatno bile "ponos i dika drumskog saobraćaja Titove Jugoslavije"!

Komfor,koji putniku nudi jedna IC klasa železnice,pa čak i ove naše,zadovoljio bi mnoge probirljivce,što me je i opredelilo u stavu da im ne uzmem previše za zlo dvadestak minuta kašnjenja u stratu i idiotski razglas na stanici u Beogradu.

Pa,kad se ta cifra s početka teme prevede u prosek po jednom polasku,nije to ni tako strašno za naše ukupne uslove,7 minuta kašnjenja...pa mogao bih sa tim da živim...i još za te pare,koje mogu biti i manje za 250,oo din.,ako se putuje putničkom klasom.

Sve u svemu utisak putovanja mi je kompletan samo ako putujem vozom,autobus ume da priredi neponovljivo smaranje,pogotovu ako mu "crknu" lageri za španer zupčastog remena 30km po polasku...
 
Odgovor na temu

Milan M. Radovic
Web Developer
Pančevo

Milan M. Radovic
Član broj: 16959
Poruke: 743
93.86.88.*



+25 Profil

icon Re: 7.116 sati kašnjenja vozova bez harikirija19.01.2010. u 20:48 - pre 173 meseci
426960 ljudi u zeleznici (a nema ih toliko) bi trebalo da se ubije... taman resenje za nezaposlenost ;)
Za 55 dana bi obisao svet ;)
I don't need a girl for sex , All I Need is Binary and HEX
 
Odgovor na temu

websurfer
websurfer
Srbija

Član broj: 199973
Poruke: 964
*.dynamic.adsl.itsisp.net.



+11 Profil

icon Re: 7.116 sati kašnjenja vozova bez harikirija20.01.2010. u 01:27 - pre 173 meseci
Oni ako budu strajkovali to nece moci ni da se primeti, i sad se ubijaju od efikasnosti.
 
Odgovor na temu

gidraa1

Član broj: 231118
Poruke: 41
93.86.191.*



+1 Profil

icon Re: 7.116 sati kašnjenja vozova bez harikirija21.01.2010. u 22:18 - pre 173 meseci
U zadnje vreme često putujem vozom, i mogu reći da sam veoma iznenadjen tačnošću.Još kada bi vozovi bili brži gde bi nam bio kraj:)
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: 7.116 sati kašnjenja vozova bez harikirija

Strane: 1 2

[ Pregleda: 6333 | Odgovora: 20 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.