Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

TP LINK 651G odjednom ne radi

[es] :: Wireless :: TP LINK 651G odjednom ne radi

[ Pregleda: 3054 | Odgovora: 17 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

bulat666
Kukuriku Trajb
Specijalista Metrologije
Gornji Milanovac

Član broj: 166083
Poruke: 262
*.isp.krstarica.net.

Sajt: www.linkedin.com/pub/vlad..


+7 Profil

icon TP LINK 651G odjednom ne radi22.09.2009. u 20:54 - pre 177 meseci
Uzmem od ortaka pre 10-ak dana TP link 651G karticu, ubacim je u neq P2 masinu neka MSi ploca. Krenem da se konektujem na ruter hg520i preko puta (komsijin) radi nekako sa kantenom. sutra dan samo jedna crtica, napravim 3d corner antenu o5 jedna crtica naravno ne uspem da se konektujem. sacekam par dana jutros stig'o Yagi od 16dbi, kabal RG-58/u 50 ohm 7m, N konektori novi sve lepo, novo, mirise na novo, o5 nece.Jedna crtica. Kazem komsiji "daj bre, premesti taj ruter na prozor (on ga zvuk'o ispod stola kod njega u sobi)". o5 SAMO JEDNA CRTICA!! Pa ja vas pitam u kakav sam to problem sad usao?! Da nije umrla kartica zato sto nisam prepravio plocu, posto gledam da na starim masinama to svi rade! Uzmem Yagi idem po krovu i potkrovlju sa ALU sipkom, gde god postavim skalameriju ista prica!!! Samo jedna crtica, mada kad sam je qpio i prvi put namontirao imale su 2-3 crtice. Izmedju mene i komse 60m. Da nije drajver?! Sta li je?!
 
Odgovor na temu

tox master
RS

Moderator
Član broj: 57200
Poruke: 2706
*.teol.net.



+122 Profil

icon Re: TP LINK 651G odjednom ne radi22.09.2009. u 21:08 - pre 177 meseci
Po meni je veca sansa da je do drajvera ali naravno netreba iskljuciti mogucnost da je kartica malo oslabila.
A iz iskustva sam naucio da se netreba puno oslanjati na pokazatelje jacine signala a posebno ne na onaj windowsov (crtice).
Jel ti imas protoka sa komsijom bez obzira koliko crtica imas ?
 
Odgovor na temu

bulat666
Kukuriku Trajb
Specijalista Metrologije
Gornji Milanovac

Član broj: 166083
Poruke: 262
*.isp.krstarica.net.

Sajt: www.linkedin.com/pub/vlad..


+7 Profil

icon Re: TP LINK 651G odjednom ne radi22.09.2009. u 22:01 - pre 177 meseci
nemam nikakav protok! Samo ga vidim u "crtici" i to je to! Ima li kakav program sa dijagnostikom kako bih ja mogao da ustanovim?! Mada ne znam ni koji bi drugi drajver mogao da koristim. Mada, secam se, kad sam prvi put ubacio karticu prepozao ga je windows kao Atheros karticu, i to je taj deo kad sam imao protok i kad je radilo! Posle toga sam ubacio onaj TP LINK utility sa drajverima koje nisam mogao da izbegnem i posle nista nije radilo...Hmmm.... Ali imam jos jedan detalj, kad sam izbrisao tp link drajver i utility onda se o5 pojavio taj atheros drajver (tj onaj oblak koji pokaze da je u kompu nov uredjaj bla bla truc truc) ali o5 sam iamo 1 crticu?!
 
Odgovor na temu

tox master
RS

Moderator
Član broj: 57200
Poruke: 2706
*.teol.net.



+122 Profil

icon Re: TP LINK 651G odjednom ne radi22.09.2009. u 23:01 - pre 177 meseci
Skini netstumbler pa vidi kakav on signal pokazuje mada meni to lici na neki konflikt sa drajverima.
Ako mozes probaj da prebacis tu karticu u neki drugi racunar pa vidi hoce li biti isto.
 
Odgovor na temu

bulat666
Kukuriku Trajb
Specijalista Metrologije
Gornji Milanovac

Član broj: 166083
Poruke: 262
*.isp.krstarica.net.

Sajt: www.linkedin.com/pub/vlad..


+7 Profil

icon Re: TP LINK 651G odjednom ne radi23.09.2009. u 10:14 - pre 177 meseci
prebacio sam je u novu masinu. instalirao drajver sa cd-a. Naravno 1 crtica! :D Sad cu da skinem i NetStumbler pa cu da javim sta imam!!
 
Odgovor na temu

bulat666
Kukuriku Trajb
Specijalista Metrologije
Gornji Milanovac

Član broj: 166083
Poruke: 262
*.isp.krstarica.net.

Sajt: www.linkedin.com/pub/vlad..


+7 Profil

icon Re: TP LINK 651G odjednom ne radi23.09.2009. u 10:47 - pre 177 meseci
Kartica vise nista ne pokazuje! Izgleda da se i ona jedna crtica izgubila!! Izgleda da je zavrsila karijeru!!!
 
Odgovor na temu

tox master
RS

Moderator
Član broj: 57200
Poruke: 2706
*.teol.net.



+122 Profil

icon Re: TP LINK 651G odjednom ne radi23.09.2009. u 15:48 - pre 177 meseci
Moguce da je vrisnula skroz ali ja bi opet skinuo sa neta najnoviji drajver i proverio bi sve konektore i kabal jer sam prilicno malo kartica video da izgube prijem,uglavnom im strada izlazni stepen na predajnoj strani zbog prikljucivanja neodgovarajucih antena i kablova,losih spojeva...
 
Odgovor na temu

bulat666
Kukuriku Trajb
Specijalista Metrologije
Gornji Milanovac

Član broj: 166083
Poruke: 262
*.isp.krstarica.net.

Sajt: www.linkedin.com/pub/vlad..


+7 Profil

icon Re: TP LINK 651G odjednom ne radi23.09.2009. u 23:59 - pre 177 meseci
Bio si u pravu, proverio sam konektore (nisu bili kripovani,juce sam ih qpio pa sam samo cvrstim naleganjem ubacio kabal u njih, danas sam ih samo zalemio a onaj deo koji treba da se krimpuje sam zalepio trakom da ne seta i da se ne pomera). antenu sam podigao malo vislje i dobio sam preko utilitija oko 85%(16-20 db) signal streight (danas popodne), ali fazon je sto nemam link tj ne mogu nikako da se konektujem, windows pokazuje 2 crtice. drajvere sam skinio sa tp link sajta neke od 14mb (2007 god) al ne znam dal imaju noviji. Videcu sutra da jos malo poradim na detaljima (usmerim bolje antenu ili skratim kabal). Al ipak je to 60m ne 60 km! To bi trebalo odavno da radi. Videcu sa konetom da izbaci ruter na podkrovlje da probamo onda!!! Ipak je bilo do kabla! A evo sta kaze i NetStumbler, iz nekog razloga signal se spustio na 65% (veceras)

 
Odgovor na temu

tox master
RS

Moderator
Član broj: 57200
Poruke: 2706
*.teol.net.



+122 Profil

icon Re: TP LINK 651G odjednom ne radi24.09.2009. u 16:02 - pre 177 meseci
60 metara nije puno ali ako je na ruteru ona mala antena i ako jos izmedju ima zidova onda nije ni cudo sto ti je slab signal.
A inace signal od oko -90db koliko pokazuje netstumbler je na granici da uopste mozes da se koenktujes a o protoku da ne govorimo.
 
Odgovor na temu

bulat666
Kukuriku Trajb
Specijalista Metrologije
Gornji Milanovac

Član broj: 166083
Poruke: 262
93.86.185.*

Sajt: www.linkedin.com/pub/vlad..


+7 Profil

icon Re: TP LINK 651G odjednom ne radi24.09.2009. u 20:43 - pre 177 meseci
u utilitiju pise 90% snaga! pogledam kvalitet 9%! sutra cu da skratim kabal na 3m! Ima 2 zida, jer je moja antena napolju a njegov ruter iza ta 2 zida! Pa sa slabijom antenom i sa 5m low loss kablom i nekom krs digitus karticom sam bolje prolazio i imao sam protok bez problema! Danas sam ceo dan se teturao po podkrovlju dok nisam nasao ovih 90% a netstumbler pokazuje -70!? Koliko je odprilike optimalano, tj normalno?!
 
Odgovor na temu

tox master
RS

Moderator
Član broj: 57200
Poruke: 2706
*.teol.net.



+122 Profil

icon Re: TP LINK 651G odjednom ne radi24.09.2009. u 21:47 - pre 177 meseci
-70db je prilicno dobar signal i trebalo bi da radi ali imaj u vidu da je to signal koji tvoja kartica prima a da bi link bio dobar i signal koji tvoja kartica salje treba da je dovoljne jacine to jest da ruter prima tvoj signal kako treba.
 
Odgovor na temu

bulat666
Kukuriku Trajb
Specijalista Metrologije
Gornji Milanovac

Član broj: 166083
Poruke: 262
*.isp.krstarica.net.

Sajt: www.linkedin.com/pub/vlad..


+7 Profil

icon Re: TP LINK 651G odjednom ne radi25.09.2009. u 18:20 - pre 177 meseci
Skratio sam kabal sa 5-6m (ne znam tacno koliko je bilo), na 1.5m i stvari su ostale iste! utiliti ne pokazuje vise od 88% jacinu signala (hvatam jos 3-4 mreze unaokolo signal jacine oko 50-60%) nikako ne mogu da se konektujem, ako iskljucim 54M mod i iskljucim short preamble onda dobijem jos koji % vise i pise da mi je kvalitet 9% a kad je 54M mod upaljen onda pise 1% kvalitet. ne prelazim preko 90% snage. Netsumbler pokazuje oko -70, -75 db! Zvao sam lokalnog provajdera da mi pojasne neke stvari i covek me pitao koji kabal koristim, ja sam mu rekao da je to rg-58/u 50 ohm, a on mi kaze da je taj namenjen iskljucivo za radio mreze-talase (kako vec) i da radi na najvise 900mhz!? cfd200 je najmanje sto mozes da koristis u toj situaciji. Tako mi kaze! Mada citam po forumu i vidim da su ljudi koristili i obicne koaksijalne kablove sa pijaca pa im je radilo ok! Videcu da probam sa drugom karticom ili kablom... Ko zna... Ranije je radilo :) :S Ovaj drajver sto sam skinuo pise na sajtu da je od 2007 medjutim kad sam pogledao *.ini fajl pise da je od 2005! Tako da nisam ni siguran da postoje drugi drajveri! ne znam vise ni u sta da se uzdam. moracu da zamenim karticu, cisto da proverim da nije nesto do nje!!
 
Odgovor na temu

tox master
RS

Moderator
Član broj: 57200
Poruke: 2706
*.teol.net.



+122 Profil

icon Re: TP LINK 651G odjednom ne radi25.09.2009. u 19:11 - pre 177 meseci
Tacno je da rg58 nije kabal za velike frekvencije kao sto su na wirelessu i da ima velike gubitke u odnosu na recimo cfd200 ali na tako maloj duzini mislim da ne pravi problem.
Ja sam ga stavljao i po 10m ali kada je korisnik blizu ap-a.
Slobodno iskljuci g mod posto je on posebno osetljiv na slab signal.
Probaj da usmeris antenu prema nekom drugom ap-u sa kojim imas opticku vidljivost pa probaj mozes li da se konektujes posto to kod tebe po mom misljenju ukazuje da je antena na ruteru slaba i ne moze da primi tvoj signal kako treba.
A kako ti je pre radilo ne znam ali znam da je drasticna razlika kod mene u gradu bila pre par godina kada se wireless tek pojavio i kada sam mogao da se nakacim na omnicu na preko 1km daljine a pritom mi je antena bila ispod krova dok je sad umetnost napraviti dobar link sa dobrom usmerenom antenom a na drugoj strani sektor antena i sa perfektnom optickom vidljivoscu.
Doduse tada sam skeniranjem imao par mreza dok ih sad imam toliko da moram dosta da skrolujem da bi ih sve video.
 
Odgovor na temu

bulat666
Kukuriku Trajb
Specijalista Metrologije
Gornji Milanovac

Član broj: 166083
Poruke: 262
*.isp.krstarica.net.

Sajt: www.linkedin.com/pub/vlad..


+7 Profil

icon Re: TP LINK 651G odjednom ne radi30.09.2009. u 11:26 - pre 177 meseci
promenio sam kabal, ista prica, promenio sam antenu (3d corner koju sam licno sam napravio i mogu ti reci da je signal povecan za 5-10%) i bolje mi se pokazala homemade 3dcorner (koji i nije bas u mm ali imam jaci signal od kupovnog Yagi-ja). Ali nemam link. Komsija se zali kako ni on ne moze da se konektuje sa tp linkom na ruter, posto on ima firmu i ima tp link karticu u jednom racunaru na spratu kuce i kaze kako mu se ponekad konektuje a ponekad ne. Otisao sam do druga koji koristi onu NST antenu i D-Link karticu (mislim da je nesto 520+) i ima ql prijem i ide na net i isto se kaci na hg520i ruter u kuci pored! Dao sam mu moj kabal od 1.5m (on ima 4m low loss kabla) i imao je bolji signal od pre. Sto znaci da su mi antena i kabal ok ali sve mi nesto smrdi na ovu 651g (tesim se ja ;)). Citao sam dosta po forumu i izgleda se ona i windows ne mirisu bas lepo. A da, sinoc sam sa drugim ortakom isao po gradu sa lap top-om koji ima bas Atheros karticu sa atheros cipom i kacili smo se na HG rutere sa nekih 14-17 db bez problema. Ne samo na te rutere nego i na besplatnu gradsku mrezu. Meni utiliti pokazuje da ima ne hg oko 17-20 db pa o5 ne moze da se konektuje a kamoli da pricam o protoku. A da.... Isao sam na Advanced u utilitiju i pokazuje mi da je i Signal i Signal Noise (sum) iste jacine cak se i menjaju isto. i jedan i drugi motaju oko -96, -94. Zar nije normalno da signal bude jaci za 30 dbm (ovo je jedinica koju pokazuje za signal noise) od suma, jer meni ipak ovaj netsumbler pokazuje da ima oko -70,-80 sa jacinu signala (u tom intervalu)?! Za neki dan tj prekosutra stize nova wireless kartica. Videcu da urgiram za D-Link, pa sta bog da! :) Tox master, hvala ti druze sto pokazujes razumevanje za moj problem. Mislim jesam ja i ranije koristio net na ovakav nacin ali nisam nikad nailazio na ovakav problem!
 
Odgovor na temu

tox master
RS

Moderator
Član broj: 57200
Poruke: 2706
*.teol.net.



+122 Profil

icon Re: TP LINK 651G odjednom ne radi01.10.2009. u 18:39 - pre 177 meseci
Promenom kartice (makar i na probu) bi dosta razjasnio ali nisi mi odgovorio mozes li sa njom da se nakacis na neki drugi ap?
Jesi probao sa nekog drugog racunara da se kacis na taj ruter,da on ne zeza?
 
Odgovor na temu

bulat666
Kukuriku Trajb
Specijalista Metrologije
Gornji Milanovac

Član broj: 166083
Poruke: 262
*.isp.krstarica.net.

Sajt: www.linkedin.com/pub/vlad..


+7 Profil

icon Re: TP LINK 651G odjednom ne radi01.10.2009. u 20:21 - pre 177 meseci
Pa pazi, imam na tacno suprotnoj strani od mog komse drugog koji ima HG520s, pokazuje utiliti 77% dodje do 80% ali to je max. Nemam link. Hvatam gradsku mrezu ali tek 40-50% (jos se one linijce u utilitiju crvene) daleko sam od grada! I imam jos jedan udaljen hg520i na mozda 400m tu mi je signal oko 60%, naravno ne mogu da se konektujem. Ima tu jos dosta udaljenih rutera ali sve je to mrka kapa. Pa probao sam sa mojom masinom (dualcore,2gb,intelchipset...) ista prica kao i P2. Pre mozda 2 sata sam ubacio u pentijuma dvojku MikroTik. Ne razumem se bas u detalje u njega ali imam sledece podatke. Rx/tx ccq pise nesto 100%, signal noise -106, signal streight -77, razmak oko 24,25 db (ili dbm, vise nisam siguran u ove jedinice). Upalim DHCP klijent pise tamo 192.168.1.4/24, to mi je verovatno dao HG520i. u trafic prodje poneki kilobajt. Mozda ako bih ga fino konfigurisao mozda i mogao da uradim nesto. Citao sam da TP link radi lepo pod mikrotikom. Mada bas bas je komplikovan ali probacu sutra da to jos malo razradim (onaj winbox je ubistvo. Cas radi cas ne. Namucio me je) Instalirao sam 3.30 imam jos mozda 21 sat koriscenja! Povecao sam onaj tx/rx power na 25 bio je na 19. A imam pitanje kako bi mogao da promenim IP mikrotika tako da mogu da mu pristupim iz web pretrazivaca. Trenutno ulazim preko winboxa sa 0.0.0.0!!!??? Ako bi dao neke upute kako sa mikrotikom to da izvedem (uopste) mozda bi bilo napredka!?? Narvno sve sto ti treba od detalja ja cu da pisem. ;)
 
Odgovor na temu

bulat666
Kukuriku Trajb
Specijalista Metrologije
Gornji Milanovac

Član broj: 166083
Poruke: 262
*.isp.krstarica.net.

Sajt: www.linkedin.com/pub/vlad..


+7 Profil

icon Re: TP LINK 651G odjednom ne radi02.10.2009. u 22:49 - pre 177 meseci
Danas sam bas bio slobodan i igrao sam se sa mikrotikom. Stvar je sledeca. Dodelio sam Ip adrese interfejsima (wlan i ether). Upalio dhcp klijent za wlan dobio ip od rutera. lan mi je u 192.168.2 opsegu. Tx power sam povecao na 30 (max). Pre 2-3 sata ja pala kisa pa nemam nikakav signal inace ako sam dobro razumeo ono tx ccq je valjda za jacinu i kvalitet, to ide bez problema do 90%. Uspeo sam da pingujem sa mikrotika neke ip adrese (pogledao sam upustvo na wireless.uzice.net) radi i sa ip adresom i sa imenom web-a. Pokazuje takodje ping speed (oko 180kbps za pomeniti IP i 170 ms za ping). Moze ping i za ruter. Preko telneta moze da se pristupi ruteru. Kad sam pokusao da odem na google, u tourch delu se vidi kako mota neke ip adrese. za google je samo pisalo connecting i tako jedno 5 min.jer je pocela kisa ali dalje nije moglo jer je pao takav pljusak da vise nisam ni uspeo da uhvatim nikakav signal. Inace je razmak izmedju signala i suma bio oko 23-25 db. Kisa jos uvek pada, probacu sutra kad stane pa cu da experimentisem jer mi je ostalo jos 15 sati za mikrotik. Odusevljen sam sa njim. Ima toliko prednosti i opcija, samo treba mozak neki da to sve iskoristi kako treba! :) A da... U pocetku sam se zezao oko default gateway. Ali evo kako sam postavio. LAN u p2 je 192.168.2.1, WLAN dobija od rutera 192.168.1.4/24, moj komp ima manuelno podesenu ip (nisam upalio nikakav dhcp na mikrotiku za LAN da ne doslo do zabune i problema) 192.168.2.20 i default gateway je ip od LAN-a na mikrotiku. E sad da ne treba mozda neki bridge za WLAN i LAN mislim dal po nekom defaultu LAN treba da zna da treba da uzme net preko WLAN-a? Mislim sve sam isao po nekoj logici i nekom svom kriterijumu mozda sam i pogresio al ko zna. Sve u svemu izgleda da ce ova kartica lepo raditi pod mikrotikom!!! Mada ne ulazem velike nade.... ;)
 
Odgovor na temu

bulat666
Kukuriku Trajb
Specijalista Metrologije
Gornji Milanovac

Član broj: 166083
Poruke: 262
91.150.122.*

Sajt: www.linkedin.com/pub/vlad..


+7 Profil

icon Re: TP LINK 651G odjednom ne radi03.10.2009. u 15:40 - pre 177 meseci
Evo samo da se javim da sam sve lepo namestio i da se javljam preko mikrotika (tj komsijnog rutera) Upravo je sve proradilo bas onako kako sam napisao u prethodnim postovima. Izvinjavam se moderatorima, nije da spamujem, al eto cisto da javim da je sve ok i da je onako bas kako sam tvrdio da je. Znaci Windows i TP-LINK 651G losa kombinacija. A 651G i MikroTik. Vise nego odlicna kombinacija! Evo okacicu sliku pa se vi uverite. Imam jos mozda 10-ak sati na mikrotiku pa cu da uzivam u netu dok mogu! ;) A posle cu videti sta cu!



Signal je inace nesto losiji od juce al to je valjda zbog silne kise koja je padala celu noc do jutros! Zahvalio bi se tox masteru zbog paznje koju je pokazao za moj problem i naravno elitesecurity forumu na kojem sam nasao sva upustva vezana za sve probleme!
 
Odgovor na temu

[es] :: Wireless :: TP LINK 651G odjednom ne radi

[ Pregleda: 3054 | Odgovora: 17 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.