Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Koju SLIM veš mašinu i od kog proizvođača

elitemadzone.org :: TechZone :: Bela tehnika :: Koju SLIM veš mašinu i od kog proizvođača

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 25933 | Odgovora: 42 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

gojava
Velika Srbija
Srbija

Član broj: 4032
Poruke: 442
*.unic.kg.ac.rs.



+1 Profil

icon Koju SLIM veš mašinu i od kog proizvođača30.09.2009. u 21:05 - pre 177 meseci
Hteo bih da kupim slim veš mašinu koja se naravno puni sa strane.
Imam ovogodišnje kataloge (papirne) sa detaljnim karakteristikama, ali tih mašina koje se pominju u katalozima, skoro i da nema u našim radnjama,
pa zbog toga nešto ne mogu da ocenim da l' su moji katalozi stari, ili su ove veš mašine po radnjama zastarele.?

Pitanje je sledeće: od kog proizvođača da kupim veš mašinu - Candy, Gorenje, Electrolux, Beko. Nikako ne mogu da nadjem veš mašine drugih proizvođača po radnjama. Opseg cena koji mi odgovara je do ~40K.

Iz kataloga mi je jasno koji proizvođač nudi najviše za iste pare, ali kako ja živim u Šumadiji i kako naša voda nije kao npr. u Vojvodini, ili na jugu Srbije i kako ni napon u mreži nije baš najstabilniji (to inače važi za čitavu zemlju), interesuje me zbog svega toga za kog proizvođača da se odlučim generalno. Čije veš mašine su najizdržljivije? Podrazumeva se da pri tom dobro i ISPIRAJU veš (pošto znam da neki modeli to ne rade kako treba)? Kakva su Vaša iskustva?
"Bolje je ćutati i pustiti druge da misle da si glup, nego progovoriti i time otkloniti svaku sumnju." - Bernard Šo

 
Odgovor na temu

test1234
Branislav B. Rakic

Član broj: 146636
Poruke: 4619
212.200.65.*



+312 Profil

icon Re: Koju SLIM veš mašinu i od kog proizvođača01.10.2009. u 09:54 - pre 177 meseci
Moja preporuka je neka Nemacka. Izgleda da je u Beograd-u izbor najveci, a rade subotom i nedeljom, pa vidi...
 
Odgovor na temu

gojava
Velika Srbija
Srbija

Član broj: 4032
Poruke: 442
*.rcub.bg.ac.rs.



+1 Profil

icon Re: Koju SLIM veš mašinu i od kog proizvođača01.10.2009. u 11:06 - pre 177 meseci
Ne znam baš...?

Isprva sam hteo da kupim Bosch mašinu sa punjenjem odozgo (made in Poland), ali mi je prodavac, inače moj prijatelj, rekao da su imali nekoliko reklamacija baš na taj model; koliko se on sećao, problem je skoro uvek bio programator.

p.s.

Potpuno ista takva mašina, samo Siemens (made in Germany), košta ~12000 din više. Niko je nije kupio.

Možda AEG?
"Bolje je ćutati i pustiti druge da misle da si glup, nego progovoriti i time otkloniti svaku sumnju." - Bernard Šo

 
Odgovor na temu

test1234
Branislav B. Rakic

Član broj: 146636
Poruke: 4619
212.200.65.*



+312 Profil

icon Re: Koju SLIM veš mašinu i od kog proizvođača01.10.2009. u 11:55 - pre 177 meseci
Kupi tu Siemens-ovu ,,made in Germanu,, ta je sigurno dobra. Sto se tice AEG-a i on je jos uvek veoma dobar i skup. Tako ti je to sve sto je dobro i skupo je.
 
Odgovor na temu

gojava
Velika Srbija
Srbija

Član broj: 4032
Poruke: 442
*.rcub.bg.ac.rs.



+1 Profil

icon Re: Koju SLIM veš mašinu i od kog proizvođača01.10.2009. u 12:00 - pre 177 meseci
Na toj Siemens-ovoj je na nekim mestima od pozadi - zarđao lim. To nije strašno, ali ko zna gde je ona sve bila i koliko je puta tumbana? Imaju samo jednu; malo čudno, zar ne?
"Bolje je ćutati i pustiti druge da misle da si glup, nego progovoriti i time otkloniti svaku sumnju." - Bernard Šo

 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Moderator
Član broj: 11890
Poruke: 9517
*.teletrader.com.



+10255 Profil

icon Re: Koju SLIM veš mašinu i od kog proizvođača01.10.2009. u 12:40 - pre 177 meseci
Citat:
gojava: Na toj Siemens-ovoj je na nekim mestima od pozadi - zarđao lim. To nije strašno, ali ko zna gde je ona sve bila i koliko je puta tumbana? Imaju samo jednu; malo čudno, zar ne?

Čudno, naravno. To bi mogli da prodaju, ali sa bar 20% popusta. A na mašini se veoma lako vidi da li je korišćena ili nije. Ako jeste, onda svakako upola cene, sa podrazumevajućom garancijom kao da je nova. Inače - ne kupuj.

Što se proizvođača tiče, treba sledeće da znaš:

- Svi italijanski proizvođači su u jednom jedinom proizvođačkom koncernu. Sva im je bela tehnika potpuno ista iznutra, a spolja samo lepe brendove: Zanussi, Adro, Candy ...
- Siemens i Bosch, kad je u pitanju bela tehnika su takođe - isto.

A što se proizvoda tiče, šta god kupiš, sigurno će trajati desetak godina, a onda ćeš da kupiš novu, moderniju i lepšu.

OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

baraka

Član broj: 139367
Poruke: 140
*.yubc.net.



+3 Profil

icon Re: Koju SLIM veš mašinu i od kog proizvođača01.10.2009. u 13:23 - pre 177 meseci
[quote

Što se proizvođača tiče, treba sledeće da znaš:

- Svi italijanski proizvođači su u jednom jedinom proizvođačkom koncernu. Sva im je bela tehnika potpuno ista iznutra, a spolja samo lepe brendove: Zanussi, Adro, Candy ...
- Siemens i Bosch, kad je u pitanju bela tehnika su takođe - isto.[/quote]

[/quote]

Ovo u vezi italijana je potpuno netacno. Sve 3 pomenute marke pripadaju razlicitim firmama. Zanussi Electrolux grupi, Ardo Ardu, Candy - Candy Hoover grupi - samim tim nije tacno da su iste.

Bosch i Siemens su ista firma, tu nema dileme.

Sto se tice slim masina, to su masine sa standardnim, prednjim punjenjem - ali plice: 33, 40, 44,45 cm; i kapacitet im varira od 3,5 pa do 6 kg. Ovo pisem jer je neko pominjao i masine sa gornjim punjenjem.

Savet da se kupi Made in Germany je uvek "zicer", jedini problem je da taj izbor kosta ohoho. Uzgred, pomenuti Bosch masovno proizvodi (ves masine ukljucujuci) u Poljskoj, Turskoj, kao i u zemlji PRCiji. Tako da, ako kupite Bosch, niste obavezno kupili Made in Germany - tacnije, vrlo verovatno niste. Bez gledanja na etiketu, kada vidite Bosch i koliko, toliko prihvatljivu cenu, mozete da se kladite da nije nemacka.

Tako da, kada vam kada pitate koji auto da kupite, neko odgovori: nemacki - to i nije neka pomoc. Svi zamo da je Mercedes najbolji (ili mnogo dobar), jedino imamo problem da prebrojimo dovoljno para.

Moj savet je Candy COS 105 ako hocete da kupite dobro, a da nije skupo. Cena je cca 30.000. Ako zelite vrhunsku masinu, sa superiornom kilazom (6kg) za datu dimenziju (40 cm dubine), kupite Candy GO4 106. Cena je, koliko me pamcenje sluzi, cca 37.000.

Dobar izbor su i korejci; Samsung ili LG sa ludackim cenama od oko 23-24.000 za slim modele.
 
Odgovor na temu

gojava
Velika Srbija
Srbija

Član broj: 4032
Poruke: 442
*.uis.kg.ac.yu.



+1 Profil

icon Re: Koju SLIM veš mašinu i od kog proizvođača01.10.2009. u 20:34 - pre 177 meseci
Hvala na odgovoru. Dodao bih još po nešto.

Ovlašćeni serviser za više najpoznatijih marki (Bosch, Siemens, Candy, Gorenje ...) mi je jednom prilikom rekao da je Bosch uvek Bosch bez obzira u kojoj zemlji se nalazi fabrika. Tad sam ga pitao za Bosch šporete koji se prave u Turskoj i tako mi je odgovorio.

I meni se najviše dopadaju Candy modeli. Čini mi se da nude najviše za iste pare. Voleo bih kad bih mogao da nađem slim mašinu sa inverterskim motorom bilo kog proizvođača, ali slaba vajda.

Candy pravi najuže mašine i sa možda i najvećim prečnicima bubnja (čini mi se da se Hansa hvali da ima mašinu sa najvećim bubnjem, ili možda najvećim vratima) pa se pitam da li te mašine imaju i najveću mogućnost da skaču/plešu po kupatilu u slučajevima da nisu dovoljno napunjene, ili da npr. amortizer malo propadne i tsl?
"Bolje je ćutati i pustiti druge da misle da si glup, nego progovoriti i time otkloniti svaku sumnju." - Bernard Šo

 
Odgovor na temu

srdjan_m
Programer
St.Pazova

Član broj: 29217
Poruke: 262
*.masel.rs.



+12 Profil

icon Re: Koju SLIM veš mašinu i od kog proizvođača02.10.2009. u 07:28 - pre 177 meseci
Ovo ti je sasvim dobra mašina. Imam je već dve godine i sjajno se pokazala do sada po svakom pitanju. Kapacitet joj je 5 kg. http://www.***

[Ovu poruku je menjao lancia88 dana 02.10.2009. u 14:23 GMT+1]
 
Odgovor na temu

gojava
Velika Srbija
Srbija

Član broj: 4032
Poruke: 442
*.rcub.bg.ac.rs.



+1 Profil

icon Re: Koju SLIM veš mašinu i od kog proizvođača02.10.2009. u 07:42 - pre 177 meseci
Cena je super. Da li je stvarno tiha kako piše u karakteristikama ("Tih i dugotrajan motor"). Pitam se, što bi to naglašavali, ako nije tiša od drugih.?

Samo me brine servis za LG.?
"Bolje je ćutati i pustiti druge da misle da si glup, nego progovoriti i time otkloniti svaku sumnju." - Bernard Šo

 
Odgovor na temu

test1234
Branislav B. Rakic

Član broj: 146636
Poruke: 4619
195.178.35.*



+312 Profil

icon Re: Koju SLIM veš mašinu i od kog proizvođača02.10.2009. u 13:22 - pre 177 meseci
Da ponovim, ako nije reklama, samo SIEMENS, BOSCH, AEG, i ostale svabe sa (obrati paznju) jasno obelezenim ,,made in Germanu,, sve ostalo po meni je izazivanje srece. Svabe zabranjuju svojim kooperantima da na aparate pisu ,,made in Germanu,, ako nisu napravljene u Nemackoj. Kazne su stravicne. Jedino nasi trgovci ,,negde,, zagube deklaracije.
 
Odgovor na temu

lancia88
lancia88
Beograd

Član broj: 10215
Poruke: 6528
*.dynamic.sbb.rs.

ICQ: 281338349


+14 Profil

icon Re: Koju SLIM veš mašinu i od kog proizvođača02.10.2009. u 13:24 - pre 177 meseci
Pozdrav,

drzimo se proizvoda i proizvodjaca, kao i upotrebnih i tehnickih osobina. Nemojmo pominjati prodavce.
 
Odgovor na temu

srdjan_m
Programer
St.Pazova

Član broj: 29217
Poruke: 262
*.masel.rs.



+12 Profil

icon Re: Koju SLIM veš mašinu i od kog proizvođača02.10.2009. u 14:28 - pre 177 meseci
Citat:
gojava: Cena je super. Da li je stvarno tiha kako piše u karakteristikama ("Tih i dugotrajan motor"). Pitam se, što bi to naglašavali, ako nije tiša od drugih.?

Samo me brine servis za LG.?


Što se tiče rasprostranjenosti servisa, moram pogledati u garantnom listu pa ću odgovoriti. Tiha je...dok se ne uključi centrifuga na 1000 obrtaja-:), kao i sve ove nove mašine ima zvuk kao mlazni motor (ali se ni milimetar ne pomera pri tome). Mi smo je kupili pre skoro dve godine za nekih 24000 i od tad nije bilo ni najmanjeg mogućeg problema. Garancija je 2 god.
 
Odgovor na temu

Brodoplovac
Beograd

Član broj: 171299
Poruke: 838
*.adsl.verat.net.



+166 Profil

icon Re: Koju SLIM veš mašinu i od kog proizvođača02.10.2009. u 16:51 - pre 177 meseci
Moja keva je pre tri meseca kupila LG WD 80264 NP Slim veš mašinu. Mašina je OK za sada. Mašina je tiha, lepo radi. Dugmići i LED diode lepo funkcionišu. Mašina izgleda da je napravljena kvalitetno.
Ono što mi se ne sviđa je limarija. Nekako mi se čini da nije dobro zaštićena, mada je to danas slučaj kod svih šporeta i veš mašina. Ovo je samo utisak.
Takođe nedostatak je to da vrata mogu da budu ili potpuno zatvorena ili potpuno otvorena. Jednostavno neće da stoje negde između ta dva položaja. Ovo baš nervira. To ukazuje da kontrola kvaliteta nije baš najbolja.
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16359



+2922 Profil

icon Re: Koju SLIM veš mašinu i od kog proizvođača02.10.2009. u 20:47 - pre 177 meseci
Citat:
Brodoplovac
Takođe nedostatak je to da vrata mogu da budu ili potpuno zatvorena ili potpuno otvorena. Jednostavno neće da stoje negde između ta dva položaja. Ovo baš nervira.

Meni ovo vise lici na to da masina nije dobro nivelisana.
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

srdjan_m
Programer
St.Pazova

Član broj: 29217
Poruke: 262
79.101.238.*



+12 Profil

icon Re: Koju SLIM veš mašinu i od kog proizvođača02.10.2009. u 20:53 - pre 177 meseci
Citat:
gojava: Cena je super. Da li je stvarno tiha kako piše u karakteristikama ("Tih i dugotrajan motor"). Pitam se, što bi to naglašavali, ako nije tiša od drugih.?

Samo me brine servis za LG.?


Servisi za LG belu tehniku (iz garantnog lista za veš-mašinu):
Beograd
Novi Sad
Aranđelovac
Arilje
Bačka Palanka
Bajina Bašta
Bečej
Bor
Bujanovac
Čačak
Inđija
Ćuprija
Jagodina
Kikinda
 
Odgovor na temu

gojava
Velika Srbija
Srbija

Član broj: 4032
Poruke: 442
*.unic.kg.ac.rs.



+1 Profil

icon Re: Koju SLIM veš mašinu i od kog proizvođača02.10.2009. u 21:05 - pre 177 meseci
Šteta. Kragujevac nije na listi servisa; a nije ni Stara Pazova!?
"Bolje je ćutati i pustiti druge da misle da si glup, nego progovoriti i time otkloniti svaku sumnju." - Bernard Šo

 
Odgovor na temu

Vebratim

Član broj: 59843
Poruke: 25
79.101.239.*



+1 Profil

icon Re: Koju SLIM veš mašinu i od kog proizvođača09.10.2009. u 15:41 - pre 177 meseci
Pozdrav svima,

da se uključim u temu, u sličnoj sam nedoumici kao i autor, kupatilo skromnih dimenzija zahteva "plitku" veš mašinu dubine cca 45cm. U ovom trenutku na tržištu nailazim na ove modele:

Beko WKL 15086DB 18,888.00
Lg WD 10264 NP slim 25,640.00
Gorenje WS 40085 24,990.00
Ellin CMA 45Y82 23,799.00
Candy COS 105F 27,990.00
Samsung WF F861 slim 24,499.00

Beko ima mogućnost otplate na 10 rata bez kamate, i najpovoljniju cenu, mašina je "štedljiva" AA+, zamerka možda zbog nepostojanja odloženog starta.
Čuo sam pohvale na račun korejanaca LG-a i Samsunga ali i zamerke da su delovi sporije nabavljaju i da su skuplji.
Gorenje navodno ne prati staru slavu, mada mašina deluje moderno (velika vrata) i štedljivo (A kat.), a prodavac mi tvrdi kako je osporavanje njihove garancije i tradicije delo zlih jezika konkurencije : P
Da li je Candy opravdano skuplji, ima najveći kapacitet, čuh da poput korejanaca nije baš jeftin za servisiranje?

Elem, interesuje me neke stvari koje nisam uspeo da zaključim direktno sa specifikacija:

1. Da li sa stavnovišta servisa u praksi (servisne mreže, dostupnosti i cene delova) treba favorizovati ili zaobići neku od ovih marki/modela?
2. Da li je uporediv međusobno kvalitet pomenutih (kvalitet izrade i klasa, poreklo, krajnje tržište, broj pritužbi) i da li po tim kriterijumima treba neku mašinu istaći/osporiti?
3. Sa stanovišta bučnosti u radu (znam da je to direktno povezano i sa brzinom centrifugiranja) al opet, da li neki uređaj prednjači ili kaska?
4. Da li neki od uređaja ima neku funkciju (režim rada) ili tehnologiju (grejač, bubanj) boljih karakteristika od ostalih a vrednu pažnje?

@gojava

Za koju si se ti mašinu na kraju odlučio i zašto?

Hvala unapred : )
 
Odgovor na temu

gojava
Velika Srbija
Srbija

Član broj: 4032
Poruke: 442
*.uis.kg.ac.yu.



+1 Profil

icon Re: Koju SLIM veš mašinu i od kog proizvođača09.10.2009. u 21:52 - pre 177 meseci
Nisam se još uvek odlučio. Kako stvari stoje, kupatilo ću da sredim tek do Nove godine, tako da se ne žurim baš previše sa kupovinom nove veš mašine. Zapravo ko zna...? Ako naiđem na neku akciju, možda kupim i odmah.

Naišao sam i na ove slim modele (nisu preterano skupi):
AEG L1046EL 32.931 din
AEG L1249 35.990 din
Gorenje WS40089 30.697 din

@Vebratim, znaš kako, istina je da servis i cene rezervnih delova variraju u zavisnosti od proizvođača veš mašina, ali sa druge strane, nekako sam stekao utisak da nijedan proizvođač nije imun na defekte i da vrsta defekata koja se javlja, ne može čak da se veže za određeni model, već samo za seriju proizvoda. Prema tome, sreća odlučuje koliko će ista mašina da traje i kako će da radi kod tebe i kod tvog komšije koji je istu takvu kupio par meseci ranije.

Jedna druga stvar je indikativna. Bila je na ovom forumu otvorena i posebna tema povodom sledećeg problema, a radi se o kvalitetu ispiranja. Kupci se obično žale da nove veš mašine lošije ispiraju nego one stare. I to je istina. Razlog tome ponajpre leži u činjenici da nove veš mašine troše manje vode za rad nego one stare, jer se u EU propagira štednja vode. Rešenje je da se koristi manje praška, ali koncentrovanijeg hemijskog sastava. Takav prašak kod nas može da se nađe, ali najčešće i ne može, jer to što se kod nas prodaje pod istim imenom kao i na zapadu, najčešće nije ni približnog kvaliteta. Hrvati su pre nekog vremena radili ispitivanje u kom su poredili kvalitet praška na njihovom tržištu i onog koji se pod istim brendom prodaje u EU. Rezultati su katastrofalni. To što se kod njih/nas prodaje, ni u ekološkom smislu ne zadovoljava propise, a kamoli kvalitet u pogledu pranja i td. Ko je zainteresovan, može o ovome lako da nađe rezultate studije na Internetu. Ja sam ih nedavno video.

Zbog toga bih voleo da znam, koja slim veš mašina najbolje ispira pri prvom (jedinom) ispiranju, a da se ne koriste koncentrovani praškovi, već ovi obični koji uvek mogu da se kupe na domaćem tržištu. Možda bi u ovom slučaju mogli da pomognu modeli veš mašina koji imaju mogućnost koja se npr. kod Gorenja zove "viši nivo vode", a služi baš za poboljšavanje ispiranja.
"Bolje je ćutati i pustiti druge da misle da si glup, nego progovoriti i time otkloniti svaku sumnju." - Bernard Šo

 
Odgovor na temu

rewqrewq

Član broj: 230083
Poruke: 444
93.87.99.*



+6 Profil

icon Re: Koju SLIM veš mašinu i od kog proizvođača12.10.2009. u 15:07 - pre 177 meseci
Umesto Slim modela bolje je da kupis tzv. Top Loader. Kvalitetnije su....... i jedna firma ih pravi za celu Evropu.

Sto se ispiranja tice, 50% manje praska sipaj nego u staru masinu i uzivaj. Sta te briga kako ispira u prvom pranju? Posle dva sata izvadis lepo opran ves i gotov pos'o.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Bela tehnika :: Koju SLIM veš mašinu i od kog proizvođača

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 25933 | Odgovora: 42 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.