Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Pitanje vezano za inovaciju u auto-industriji

elitemadzone.org :: MadZone :: Pitanje vezano za inovaciju u auto-industriji

[ Pregleda: 4177 | Odgovora: 15 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

1vi
Srbija

Član broj: 161459
Poruke: 301
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: Bez sajta


+4 Profil

icon Pitanje vezano za inovaciju u auto-industriji01.10.2009. u 23:28 - pre 177 meseci
Imam neku ideju za auto industriju. Naravno možda će proći možda ne-sve zavisi.
Kako zaštititi tu ideju tj. poslao bih predlog nekoj auto industriji putem E-maila sa konkretnim predlogom. Zanima me šta uraditi pre toga-kako se zaštititi. Prvo bih tu ideju zaštitio (patentirao...) pa tek onda ponudio...Ako je neko više upućen i ako mu nije problem da odgovori. Hvala.
 
Odgovor na temu

ctrl alt del
BG

Član broj: 48501
Poruke: 534
*.adsl.eunet.rs.



+183 Profil

icon Re: Pitanje vezano za inovaciju u auto-industriji02.10.2009. u 07:38 - pre 177 meseci
http://www.zis.gov.rs/sr/home/
 
Odgovor na temu

1vi
Srbija

Član broj: 161459
Poruke: 301
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: Bez sajta


+4 Profil

icon Re: Pitanje vezano za inovaciju u auto-industriji02.10.2009. u 17:32 - pre 177 meseci
OK je to. A obraćanje auto kompaniji u inostranstvu? Jel imao neko nešto slično?
 
Odgovor na temu

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
dynamic-213-198-205-222.adsl.eunet.rs.



+165 Profil

icon Re: Pitanje vezano za inovaciju u auto-industriji02.10.2009. u 20:56 - pre 177 meseci
dok ti zastitis to ovde ,vec ce neko drugi izmisliti to [ako je stvarno neophodno/korisno auto industriji] i prodati ga

a kome da saljes,pa probas sefu tima za razvoj,za taj deo za koji si ti nesto smislio,mozda bolje samo u par crta da mu kazes o cemu se radi,ako je zainteresovan da te kontaktira [a takodje i ako nije,da bi znao da li da ponudis i drugima],pa ako je zainteresovan,ugovorite neki "zivi" sastanak,napises neki predugovor da ukoliko ne prihvati ideju nece smeti koristiti nista takvo i to da potpise [naravno u ugovoru u nastavku sledi objasnjenje sta je ta inovacija u stvari]

tako nekako bih ja uradio [mislim ovo je sturo,ali valjda shvatas poentu]
 
Odgovor na temu

1vi
Srbija

Član broj: 161459
Poruke: 301
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: Bez sajta


+4 Profil

icon Re: Pitanje vezano za inovaciju u auto-industriji03.10.2009. u 19:08 - pre 177 meseci
Hvala Horvat. A sta mislite ko je "posteniji" Zapadni (Nemacka, USA, Svedska...) ili Japan, J.Korea. Sta biste vi? Hvala.
 
Odgovor na temu

eloiza

Član broj: 121747
Poruke: 840



+10 Profil

icon Re: Pitanje vezano za inovaciju u auto-industriji04.10.2009. u 08:07 - pre 177 meseci
Citat:
1vi: Hvala Horvat. A sta mislite ko je "posteniji" Zapadni (Nemacka, USA, Svedska...) ili Japan, J.Korea. Sta biste vi? Hvala.


Moje mišljenje je da NIKO nije pošten za rad svojih ličnih interesa.
 
Odgovor na temu

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
dynamic-213-198-205-222.adsl.eunet.rs.



+165 Profil

icon Re: Pitanje vezano za inovaciju u auto-industriji04.10.2009. u 11:39 - pre 177 meseci
ako te mogu zjbati,zjbace te,nema tu postenja,imas samo vise nepostenja
a ko je "vise neposten" stvarno ne bih znao reci [a ne bih ni da spekulisem,jer,opet, moze biti da ako su npr prema meni posteniji,da prema tebi budu neposteniji,odnosno da je induvidualno]

tako da,kod koga da se obratis,ostaje samo na tebi
 
Odgovor na temu

1vi
Srbija

Član broj: 161459
Poruke: 301
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: Bez sajta


+4 Profil

icon Re: Pitanje vezano za inovaciju u auto-industriji04.10.2009. u 13:31 - pre 177 meseci
Hvala. Možda je najpametnije nekom mom iz inostranstva predati sve i da on izvrši kontakt. (Naravno u koga imam poverenje i dam mu neki %).
 
Odgovor na temu

Marko_L
Beograd

Član broj: 20532
Poruke: 2885
*.dynamic.sbb.rs.

Jabber: Marko_L@elitesecurity.org


+828 Profil

icon Re: Pitanje vezano za inovaciju u auto-industriji04.10.2009. u 15:29 - pre 177 meseci
Ček malo, ako sam dobro razumeo, ti imaš ideju (i ništa više) za auto industriju i ti bi da to zaštitiš i unovčiš ? Nema šanse... ideja sama po sebi ne znači ništa. Imam i ja ideju i ne bojim se da je iznesem javno. Ideja je da se napravi automobil koji po potrebi može da leti ili ide po vodi, asfaltu, travi, kamenju... a kad se završi vožnja da može da se spakuje u ranac i nosi sa sobom, što bi bila idealna zaštita od krađe. Eto, i to je ideja... a neko SAMO treba da je uzme i sprovede u delo i da mi pare. Ne ide to tako. Dakle, ideja sama po sebi ne znači ništa, niti će iko da plati za istu. Ono što možeš da uradiš ako imaš ideju jeste da je ostvariš, pa da onda to unovčiš. Recimo, ako je to neki deo za auto... uzmeš kredit ili nađeš nekog VC i napraviš taj deo, pa kad vidiš da radi, zaštitiš ga i ponudiš auto industriji po određenoj ceni koja se tebi isplati. Samu ideju niko neće ni pogledati, a i ako pogleda, sami će je ostvariti ako nečemu valja i ako je izvodljivo.
-Odracuonogakomijedrpiorazmaknicu.
-Ne rxdi mi txstxturx, kxd god hocu dx
ukucxm "x" onx ukucx "x".
-Ko kaaz e da ja neuummem da kuuca
m.
-Piše "Insert disk 3", a jedva sam i ova
dva ugurao u drajv
-Postoje samo dve osobe kojima
verujem, jedna sam ja, a druga nisi ti
 
Odgovor na temu

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
dynamic-213-198-205-222.adsl.eunet.rs.



+165 Profil

icon Re: Pitanje vezano za inovaciju u auto-industriji04.10.2009. u 15:35 - pre 177 meseci
^^nije neophodno da postoji prototip,moze da napravi i idejnu semu [detaljnu],primera radi ;)
 
Odgovor na temu

Marko_L
Beograd

Član broj: 20532
Poruke: 2885
*.dynamic.sbb.rs.

Jabber: Marko_L@elitesecurity.org


+828 Profil

icon Re: Pitanje vezano za inovaciju u auto-industriji04.10.2009. u 16:05 - pre 177 meseci
Pa može, al šta će s njom ? Znaš li ti koliko tih idejnih šema i crteža ima za sve i svašta... čak su i perpetuum mobile izmislili ljudi sa sve detaljnim nacrtima i tekstom na 1000 strana. Zar misliš da neko ima vremena da sve to pregleda i isprobava dal radi (dobro za PM znamo da ne radi) i baca pare da napravi prototype za nešto što možda neće da radi. Svet odavno funkcioniše po principu "put your money where your mouth is". Znači, ako misliš da imaš dobru ideju, uzmeš pa je ostvariš uz pomoć pozajmice ili kredita ili nađeš nekoga (VC) ko će da uloži u nju... pa kad imaš nešto što možeš da pokažeš kao gotov proizvod, tj. prototype, onda možeš i da pregovaraš... ja još nisam čuo da je neko od nekoga kupio ideju.
-Odracuonogakomijedrpiorazmaknicu.
-Ne rxdi mi txstxturx, kxd god hocu dx
ukucxm "x" onx ukucx "x".
-Ko kaaz e da ja neuummem da kuuca
m.
-Piše "Insert disk 3", a jedva sam i ova
dva ugurao u drajv
-Postoje samo dve osobe kojima
verujem, jedna sam ja, a druga nisi ti
 
Odgovor na temu

Miroslav Jeftić
Istraživanje ruda
[ES]

Član broj: 37513
Poruke: 6833

Sajt: about:blank


+2200 Profil

icon Re: Pitanje vezano za inovaciju u auto-industriji04.10.2009. u 16:30 - pre 177 meseci
Heh, to mi liči na ono "imam odličnu ideju za igru, kako da pričam sa Blizzard-om?".
 
Odgovor na temu

Marko_L
Beograd

Član broj: 20532
Poruke: 2885
*.dynamic.sbb.rs.

Jabber: Marko_L@elitesecurity.org


+828 Profil

icon Re: Pitanje vezano za inovaciju u auto-industriji04.10.2009. u 17:29 - pre 177 meseci
kad već pomenu... pre par godina sam imao prilike da sarađujem sa jednim tipom koji je u to vreme radio za Blizzard. Naravno naša saradnja nije imala veze sa istim, već nešto skroz deseto, no nebitno... u svakom slučaju, reših da iskoristim priliku da ga priupitam par stvarčica... jer ipak, ne razgovara se svaki dan sa nekim iz Blizzarda (čije igre su inače na spisku mojih omiljenih igara svih vremena)... i pitam ga prvo onako iz kurtoazije da li bi mu smetalo da ga pitam nešto vezano za Blizzard... Odmah me je sasekao u fazonu "Možeš, ali ako je neka nova revolucionarna ideja za neku sledeću ili već postojeću igru... zaboravi... ako čujem još jednom reč revolucionarno i ideja u istoj rečenici, lansiraću se na Mars". I onda mi je objasnio da dnevno dobijaju na desetine hiljada mejlova od ljudi koji imaju revolucionarne ideje koje će promeniti industriju igara, a neki idu toliko daleko da traže pare unapred pre nego što uopšte iznesu ideju :) Naravno, sve to ide direktno u recycle bin.

Stvar u tome što svi imaju ideje, što je dobro, jer da nema ideja, još uvek bismo bili u kamenom dobu... međutim, problem je u tome što svi misle za njihovu ideju da je nova i revolucionarna i da će promeniti svet, ali niko neće da rizikuje pa da uloži u tu svoju ideju, nego bi da igraju na sigurno i da je prodaju nekome, pa taj neko ako nešto zaradi od nje super, ako ne, opet super. No, upravo zato niko neće da kupi ideju. Kao da ti ljudi i sami nemaju ideje pa im sad treba neko ko će im prodati svoju... ali je stvar u tome da li je ta ideja zaista toliko dobra i isplativa kao što se na prvi pogled čini, a i što je najvažnije, da li je izvodljiva. Uostalom, sama činjenica da ti nećeš da ostvariš tu svoju ideju, nego tražiš nekog drugog da ti je ostvari, znači da ni ti sam ne veruješ u nju, a ako ti ne veruješ u nju, kako ćeš ubediti nekog drugog da je dobra.
-Odracuonogakomijedrpiorazmaknicu.
-Ne rxdi mi txstxturx, kxd god hocu dx
ukucxm "x" onx ukucx "x".
-Ko kaaz e da ja neuummem da kuuca
m.
-Piše "Insert disk 3", a jedva sam i ova
dva ugurao u drajv
-Postoje samo dve osobe kojima
verujem, jedna sam ja, a druga nisi ti
 
Odgovor na temu

Bojan Basic
Novi Sad

Bojan Basic
SuperModerator
Član broj: 6578
Poruke: 3996
*.dynamic.sbb.rs.

Jabber: bojan_basic@elitesecurity.org
ICQ: 305820253


+605 Profil

icon Re: Pitanje vezano za inovaciju u auto-industriji04.10.2009. u 18:40 - pre 177 meseci
Citat:
Marko_L:
Imam i ja ideju i ne bojim se da je iznesem javno. Ideja je da se napravi automobil koji po potrebi može da leti ili ide po vodi, asfaltu, travi, kamenju... a kad se završi vožnja da može da se spakuje u ranac i nosi sa sobom, što bi bila idealna zaštita od krađe. Eto, i to je ideja... a neko SAMO treba da je uzme i sprovede u delo i da mi pare.

Izgleda mi da si namerno preuveličao priču, kako bi bolje ilustrovao suštinu, ali stvarno postoje ljudi koji upravo ovako zamišljaju način da se obogate, bez trunke preuveličavanja. Pogledaj ovo: http://www.paralax.rs/pat001.htm.
Ljubičice crvena, što si plava kô zelena trava.
 
Odgovor na temu

1vi
Srbija

Član broj: 161459
Poruke: 301
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: Bez sajta


+4 Profil

icon Re: Pitanje vezano za inovaciju u auto-industriji04.10.2009. u 22:07 - pre 177 meseci
Ideja nije u fazonu:"Ja je smislio a ti to napravi", ali nema veze...Znači odgovor bi bio: Ne postoji zaštita ideje, već projekta. Inače nije problem da se realizuje ideja-to ću pokušati i da uradim. Ali onda će naravno taj projekat koštati i više zar ne? U svakom slučaju hvala na odgovorima. Možda ideja uspe možda ne. Stojim na nogama i razmišljam trezveno. Jasno mi je da ako se meni čini da je ideja odlična, drugima to ne mora da znači. Pozdrav.
 
Odgovor na temu

Marko_L
Beograd

Član broj: 20532
Poruke: 2885
*.dynamic.sbb.rs.

Jabber: Marko_L@elitesecurity.org


+828 Profil

icon Re: Pitanje vezano za inovaciju u auto-industriji08.10.2009. u 01:26 - pre 177 meseci
Citat:
Izgleda mi da si namerno preuveličao priču, kako bi bolje ilustrovao suštinu, ali stvarno postoje ljudi koji upravo ovako zamišljaju način da se obogate, bez trunke preuveličavanja. Pogledaj ovo: http://www.paralax.rs/pat001.htm.

Ma nisam ništa preuveličao, nego sam potpuno izmislio priču... naravno da nemam ideju da napravim auto koji leti, pliva i kuva ručak :)

Nego, sad kad ostavi ovaj link ka tekstu na Vojinom sajtu (koji sam inače odavno pročitao, al sam uvek mislio da je blago preuveličan), izgleda da si me "urekao". Verovali ili ne, danas me zove jedan poznanik i skoro sve na isti fazon kao u tekstu. Kaže ima neki projekat ako sam zainteresovan i to, kao dobra kinta može da se uzme, a njemu da dam deo. Ja prvo pomislio nekom njegovom drugaru ili rođaku ili već kome treba da se odradi nešto za firmu i šta ja znam, reko što da ne, nijedan posao nije za bacanje i dogovorimo se da dođe na kafu i da popričamo. I on došao, seo, zagleda moju policu sa diskovima, pa me pogleda, pa opet u diskove... pa počne neki uvod kao "Vidiš i ti imaš dosta diskova... ja isto... i Pera i Mika i Žika i svi ortaci koje znam... ljudi jednostavno vole da imaju filmove, muziku i svašta...". I ja ga tu prekinem "Ako si pod projekat mislio da uletimo u biznis sa rezanjem diskova, onda em si okasnio par godina, jer danas svi imaju broadband i skidaju šta im treba, em si našao pogrešnu osobu, jer mi ne pada napamet da piratujem pod stare dane...". "Ma ne bre, kakvi to" i vrati se na priču "Nego, palo mi nešto napamet. Dok sam zagledao sve te diskove koje sam nakupio za mesec-dva, mogu samo da zamislim koliko ću ih imati za godinu dana... i gde ću onda da ih držim... zar ne misliš da bi bilo sjajno da možeš sve to da staviš na manje diskova ?" - "Mislim, ali to već postoji, imaš blue ray tehnologiju" - "E vidiš, tu se ogleda genijalnost moje ideje, ti znaš naravno da postoji kompresija podataka ?" - "Znam" rekoh, već počevši da uviđam na šta cilja, a on nastavlja "E vidiš, pa diskovi su zapravo samo podaci koji nisu na hard disku, nego na disku... pa ti sad poveži ta dva... umesto da ljudi daju ogromne pare za blue ray diskove, a i rezač ko zna pošto je, napravimo kompresiju koja će 50 devede diskova da smesti na jedan i možeš da zamisliš koliko bi to bilo korisno za ljude i koliko bismo mogli da zaradimo sa tom kompresijom. Ljudi nam donesu 250 diskova, mi stavimo na 5, naplatimo i pare kaplju li kaplju. Ja bih sutra mogao 10 mušterija da dovedem koje kubure sa prostorom" - "Dobro, dobro...", već vidim da cilja na nešto što nije izvodljivo, ali iz neke bolesne znatiželje sam hteo da čiujem šta ima da kaže "... a kako si ti zamislio tu kompresiju, kako bi ona radila ?" - "E, pa ti si programer, ti bi trebao da znaš kako funkcionišu te stvari, zato sam i došao kod tebe da ti ponudim saradnju, a ne Miki limaru. Uostalom, ti bi dobio veći deo... ja bih uzeo samo 15% za ideju."

Znači u momentu sam se setio ovog teksta i nisam znao da li da se smejem ili plačem. Eto, mislio sam da svako ko piše ovakve tekstove barem malo karikira i preuveličava, a sad vidim da zaista ima takvih ljudi, pa i gorih.
-Odracuonogakomijedrpiorazmaknicu.
-Ne rxdi mi txstxturx, kxd god hocu dx
ukucxm "x" onx ukucx "x".
-Ko kaaz e da ja neuummem da kuuca
m.
-Piše "Insert disk 3", a jedva sam i ova
dva ugurao u drajv
-Postoje samo dve osobe kojima
verujem, jedna sam ja, a druga nisi ti
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Pitanje vezano za inovaciju u auto-industriji

[ Pregleda: 4177 | Odgovora: 15 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.