Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Vesa Jevrosimović "poklanja" Atletskom savezu sajt od 30.000 evra

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Vesa Jevrosimović "poklanja" Atletskom savezu sajt od 30.000 evra

Strane: 1 2 3 4 5

[ Pregleda: 22451 | Odgovora: 94 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Zoran Rodic
Beograd

Član broj: 57538
Poruke: 3215
*.adsl-a-2.sezampro.yu.

Sajt: zoranrodic.in.rs


+63 Profil

icon Re: Vesa Jevrosimović "poklanja" Atletskom savezu sajt od 30.000 evra08.10.2009. u 12:36 - pre 177 meseci
Pa hajde da se napravi peticija da se obori sajt, Jevrosimović smeni a Comtrade grupi zabrani učešće na svim tenderima u narednih 9 meseci.


Ybt .... stvarno ne kapiram, majke mi ... odakle toliko energije za podsmeh

Citat:
Java Beograd:  Ali, čik da vidim da pokloni "žive pare" 30 k ojra ili na primer isto toliko u IT opremi ?


Evo, moja škola dobila 17 računara + Vista od njih.
Kad god smo ih zvali, dobili smo pozitivan odgovor.
A nismo jedini, uopšte.
Lomografija je kad imaš sa čime, a nećeš … a Pinhole kad nemaš sa čime, a hoćeš! tm

 
Odgovor na temu

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: Vesa Jevrosimović "poklanja" Atletskom savezu sajt od 30.000 evra08.10.2009. u 12:49 - pre 177 meseci
Citat:
Zoran Rodic:Ybt .... stvarno ne kapiram, majke mi ... odakle toliko energije za podsmeh

Pa radi se o tome da nasim web-radim-od-kuce-online-freelance-expertima bode oci ova cifra od 30k jer su oni iz svoje sobice spremni da odrade isti takav sajt za 500 evra, pa sad moraju jos vise da se dokazu da taj sajt ustvari ne valja nista i da bi oni (da su kojim slucajem angazovani) odradili to mnogo mnogo bolje, kvalitetnije jeftinije i bolje.
 
Odgovor na temu

gleb
statistika
bgd

Član broj: 185972
Poruke: 44
*.adsl.eunet.rs.



+3 Profil

icon Re: Vesa Jevrosimović "poklanja" Atletskom savezu sajt od 30.000 evra08.10.2009. u 13:04 - pre 177 meseci
Citat:

A insinuacije pojedinih "web profesionalaca" ovde da je ovaj sajt mnogo jeftinij od 30k evra, i da nije bilo potrebno uložiti mnogo vremena da se isti napravi, samo govori o njima samima... Ako je tako, svako bi mogao jednom godišnje odvojiti onda par dana i napraviti sajt za neku školu, sportsko društvo, organizaciju invalida i sl. i time em učiniti dobro delo, em napraviti sebi jeftin marketing (baš kao što je i Vesa uradio). A pošto se to ne dešava, mogu da zaključim da su ovde ljudi ili samoživi, ili ipak ta priča o lakoći nije baš takva kao što se pokušava predstaviti.


Tako je.
Prvo uradi nesto pa onda pljuc-pljuc.
gleb
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9517
*.teletrader.com.



+10256 Profil

icon Re: Vesa Jevrosimović "poklanja" Atletskom savezu sajt od 30.000 evra08.10.2009. u 13:05 - pre 177 meseci
Citat:
Zoran Rodic:Evo, moja škola dobila 17 računara + Vista od njih.
Kad god smo ih zvali, dobili smo pozitivan odgovor. A nismo jedini, uopšte.

Ako je tako - svaka čast Vesi. Iskreno.

Citat:
Zoran Rodic:Ybt .... stvarno ne kapiram, majke mi ... odakle toliko energije za podsmeh

Podsmeh je u zato što je odokativno procenjena vrednost od 30.000 EUR. Da je Atletski savez raspisao tender i da je najniža ponuđena cifra bila 30k , i da je Vesa (ili bilo ko drugi, zaista nisam maliciozan prema čoveku) to platio - onda bi svakome bilo jasno da sajt toliko košta. Ovako, deluje smešno.


OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9517
*.teletrader.com.



+10256 Profil

icon Re: Vesa Jevrosimović "poklanja" Atletskom savezu sajt od 30.000 evra08.10.2009. u 13:07 - pre 177 meseci
Citat:
gleb: Citat:

A insinuacije pojedinih "web profesionalaca" ovde da je ovaj sajt mnogo jeftinij od 30k evra, i da nije bilo potrebno uložiti mnogo vremena da se isti napravi, samo govori o njima samima... Ako je tako, svako bi mogao jednom godišnje odvojiti onda par dana i napraviti sajt za neku školu, sportsko društvo, organizaciju invalida i sl. i time em učiniti dobro delo, em napraviti sebi jeftin marketing (baš kao što je i Vesa uradio). A pošto se to ne dešava, mogu da zaključim da su ovde ljudi ili samoživi, ili ipak ta priča o lakoći nije baš takva kao što se pokušava predstaviti.


Tako je.
Prvo uradi nesto pa onda pljuc-pljuc.


Ja bih ga uradio za samo 25.000 EUR. Čista zarada Vesi od 5.000 EUR ! Da ne ispadne da potcenjujem kvalitet urađenog, priznajem da bi i meni trebalo 2 meseca.
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

Zoran Rodic
Beograd

Član broj: 57538
Poruke: 3215
*.adsl-a-2.sezampro.yu.

Sajt: zoranrodic.in.rs


+63 Profil

icon Re: Vesa Jevrosimović "poklanja" Atletskom savezu sajt od 30.000 evra08.10.2009. u 13:25 - pre 177 meseci
Na tom istom sajtu, na kome nema slike Išinbajeve :( , pročitah i sledeće:

Citat:
„Kada sam došao na funkciju predsednika ASS, uočio sam da komunikacija između saveza i klubova, trenera i sudija nije na zavidnom nivou što dovodi do neinformisanosti i loše radne klime. Na izbornoj skupštini sam obećao promenu vizuelnog identiteta, ali i jedan interaktivan odnos sa svim atletskim subjektima. Prvi korak ka tome bilo je kreiranje modernog sajta koji ima mogućnost „on line“ komunikacije. Na sajtu je rađeno dva meseca, a vrednost čitave investicije iznosi 30000 evra. Ovaj projekat je moj poklon srpskoj atletici“ izjavio je predsednik ASS Veselin Jevrosimović.


Koje tačno investicije i koliko je velik projekat?
Ovde se očigledno radi i o nabavci opreme ... drugo nije nam poznato ko sve unosi u bazu i na koji način, preko koje aplikacije ... odakle njima računari, štampači ... ADSL ...Da li su umreženi Beograd, Ralja, Niš, Subotica .... o tome nemamo podatke.
Ybt, pa nije sajt samo taj interfejs ili templejt koji vidimo.
Ima valjda nešto i iza.

Ajde banalan primer
Ako je moja škola dobila 17 računara, valjda je jasno da to nije dovoljno za formiranje kabineta informatike.
Morao se zvati električar da sredi struju, obezbedi od čačanja kablova čemu su deca sklona, trebalo je razvući ADSL sa sprata, bušiti plafon, svič, kablovi, ... da ne pričam o novim klupama .... stolicama, klima da ohladi učionicu u letnjim mesecima ... rešetke na prozore, usmeriti kamere na taj deo zgrade ....
To baš nije zanemarljiva cifra.


Dakle, računari su koštali XZ dinara a vrednost celog projekta je XYZ dinara




Lomografija je kad imaš sa čime, a nećeš … a Pinhole kad nemaš sa čime, a hoćeš! tm

 
Odgovor na temu

ventura

ventura
Član broj: 32
Poruke: 7781
*.static.isp.telekom.rs.



+6455 Profil

icon Re: Vesa Jevrosimović "poklanja" Atletskom savezu sajt od 30.000 evra08.10.2009. u 13:25 - pre 177 meseci
Citat:
Java Beograd: Podsmeh je u zato što je odokativno procenjena vrednost od 30.000 EUR. Da je Atletski savez raspisao tender i da je najniža ponuđena cifra bila 30k , i da je Vesa (ili bilo ko drugi, zaista nisam maliciozan prema čoveku) to platio - onda bi svakome bilo jasno da sajt toliko košta. Ovako, deluje smešno.

Atletski savez stvarno ne zanima koliko košta taj sajt, da li košta 30 evra ili 300.000 evra, nije bitno. Atletski Savez Srbije je dobio taj sajt na poklon.

A Vesa - ko Vesa, čovek voli marketing, pa je odatle i cifra od 30.000 evra. Ali to nije ni bitno, ma koliko da je koštalo on je to platio iz svog džepa i poklonio nekome, učinio dobro delo, i ima puno pravo na sopstveni PR. Isto to mogu da učine i ovi dušebrižnici na forumu, mogu da naprave još bolji sajt i da ga poklone nekome, i da kažu da košta 100.000 evra, i to sve da objave u novinama, i svima lepo... Al lakše je pljunuti po nekome ko radi, nego sam sesti i napraviti nešto...
 
Odgovor na temu

Pirossi

Član broj: 7692
Poruke: 234
91.148.88.*



+968 Profil

icon Re: Vesa Jevrosimović "poklanja" Atletskom savezu sajt od 30.000 evra08.10.2009. u 13:28 - pre 177 meseci
evo, javio se čovek i objasnio:

Citat:
ComTrade :
October 8th, 2009 u 10:09

Ćao svima… evo kako stvari izgledaju iz ugla ComTrade-a: to, da li je sajt rađen u Joomli ili bilo kom drugom CMS realno nema veze, jer je firma donirala rad svojih ljudi koji je – precizno – trajao i više od dva meseca, uz sporu komunikaciju sa Atletskim savezom, menjanje prioriteta, brojna napred / nazad.
Kolika je tačna vrednost tog rada? Kolike su plate ljudi, doprinosi koji se plaćaju, koliki je trošak opreme na kojoj se radi, itd, itd… to je predmet procene , ali ovo ne može nikako da se upoređuje sa situacijom u kojoj neko od kuće čuka na računaru i misli kako je Joomla besplatna… to su babe i žabe.
Predlažem svakome ko se sa ovim ne slaže da ode u APR, otvori firmu, nađe klijente koje će mu plaćati za izradu sajtova, radi sve “na belo” i plaća full poreze, zaposli još ljudi, nađe još klijenata, i onda odluči da deo tih ljudi alocira na non-profit projekat koji će da donira zajednici u bilo kom smislu… i onda da pričamo koliko to stvarno vredi, da li je dizajn ovakav ili onakav, i da li je Joomla free ili ne.

http://www.milosblog.com/wp/we...00-eura/1000.html#comment-3761

vidite da im nije bilo lako, imali su otežanu komunikaciju, njih 300 je spartanski radilo na tome, imali su otežanu komunikaciju, Vesa iz Comtrade-a nije mogao da se dogovori sa Vesom iz ASS-a, rade na "belo"... mukica.
 
Odgovor na temu

ventura

ventura
Član broj: 32
Poruke: 7781
*.static.isp.telekom.rs.



+6455 Profil

icon Re: Vesa Jevrosimović "poklanja" Atletskom savezu sajt od 30.000 evra08.10.2009. u 13:37 - pre 177 meseci
Citat:
Pirossi
http://www.milosblog.com/wp/we...00-eura/1000.html#comment-3761

vidite da im nije bilo lako, imali su otežanu komunikaciju, njih 300 je spartanski radilo na tome, imali su otežanu komunikaciju, Vesa iz Comtrade-a nije mogao da se dogovori sa Vesom iz ASS-a, rade na "belo"... mukica.


Čekaj malo. Zašto je bitna cifra?

Jel Vesa POKLONIO taj sajt. Jeste. Dakle ne traži ništa za uzvrat.

Zašto je bitno koliko je njega koštao taj sajt?
Zašto je bitno da li je sajt koštao 300, 3.000, 30.000 ili 300.000 evra?
Kakvu to razliku pravi kad je sajt POKLONJEN?
 
Odgovor na temu

Zoran Rodic
Beograd

Član broj: 57538
Poruke: 3215
*.adsl-a-2.sezampro.yu.

Sajt: zoranrodic.in.rs


+63 Profil

icon Re: Vesa Jevrosimović "poklanja" Atletskom savezu sajt od 30.000 evra08.10.2009. u 13:38 - pre 177 meseci
Ha ha ha ... kakvi sve iskusni govornici:




Ha ha ha ha, tender za donaciju .... ah aha haha.... pa ovo još nisam čuo
Lomografija je kad imaš sa čime, a nećeš … a Pinhole kad nemaš sa čime, a hoćeš! tm

 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9517
*.teletrader.com.



+10256 Profil

icon Re: Vesa Jevrosimović "poklanja" Atletskom savezu sajt od 30.000 evra08.10.2009. u 13:38 - pre 177 meseci
Citat:
ventura: Atletski savez stvarno ne zanima koliko košta taj sajt, da li košta 30 evra ili 300.000 evra, nije bitno. Atletski Savez Srbije je dobio taj sajt na poklon.

Slažem se. Zaista lepo od poklonodavca. Dobro delo, zaista, bez ironije. ASS je zaista i trebao jedan takav sajt, ja to znam, jer mi je dete treniralo atletiku.


Citat:
ventura: A Vesa - ko Vesa, čovek voli marketing, pa je odatle i cifra od 30.000 evra.

E pa, o tome se radi, to je izloženo podsmehu.


OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: Vesa Jevrosimović "poklanja" Atletskom savezu sajt od 30.000 evra08.10.2009. u 13:40 - pre 177 meseci
Citat:
Pirossi: vidite da im nije bilo lako, imali su otežanu komunikaciju, njih 300 je spartanski radilo na tome, imali su otežanu komunikaciju, Vesa iz Comtrade-a nije mogao da se dogovori sa Vesom iz ASS-a, rade na "belo"... mukica.

Zasto omalovazavas uradjeno?

Ovim je sve receno:

Citat:
Predlažem svakome ko se sa ovim ne slaže da ode u APR, otvori firmu, nađe klijente koje će mu plaćati za izradu sajtova, radi sve “na belo” i plaća full poreze, zaposli još ljudi, nađe još klijenata, i onda odluči da deo tih ljudi alocira na non-profit projekat koji će da donira zajednici u bilo kom smislu… i onda da pričamo koliko to stvarno vredi, da li je dizajn ovakav ili onakav, i da li je Joomla free ili ne.

Eto probajte sami.
 
Odgovor na temu

gleb
statistika
bgd

Član broj: 185972
Poruke: 44
*.adsl.eunet.rs.



+3 Profil

icon Re: Vesa Jevrosimović "poklanja" Atletskom savezu sajt od 30.000 evra08.10.2009. u 13:43 - pre 177 meseci
Puno je maliciozno-alavih komentara ovde.
Praksa je, a medj' ovim svetom malo poznata, ne zato sto ne postoji vec zato sto nece da cuju, je da se stvari stvarno poklanjaju.
I da, stvarno se za dz rade projekti, raznim ustanovama, udruzenjima, bolnicama, skolama itd.
Najmanje u novcu ali uslugama, mat dobrima i promociji sasvim sigurno da.

Mozda od vas niko nije gledao scenu kad danasnji, a u Srbiji, gazda necega, pa i velike firme, cita pismo, neku molbu za pomoc i stisnutih usana naredi pomocnicima - uradite ovo, sto pre. Pa krene kamion necega, ili ekipa ljudi.

Ja gledao.
Mozda i ucestvovao.
Tako da znam sta pricam.
I to ne jednom. I ne jednog gazdu.

tako da...
gleb
 
Odgovor na temu

Slobodan Miskovic

Član broj: 4967
Poruke: 5814
88.203.200.*



+105 Profil

icon Re: Vesa Jevrosimović "poklanja" Atletskom savezu sajt od 30.000 evra08.10.2009. u 13:43 - pre 177 meseci
Ako je bilo dobrovoljno i donacija onda se ne zovu novinari i hvali sa time, ovo je cist bullshit i samo govori o ozbiljnosti svega toga. Sajt je uradjen NEPROFESIONALNO i postoji mnogo pokazatelja da je tako. Ovako ON FREE REKLAMIRA SVOJU FIRMU preko ASS-a (kako lepo zvuci :)) pritom tu nista nije utroseno njegovih para nego su to radili ljudi koji vec primaju platu u njegovoj firmi a koja nije vezana za broj izradjenih sajtova nego je fiksna tako da je samo ljduima natovario da rade jos nesto a to posle predstavio kao donaciju organizaciji ciji je predsednik i pritom izreklamirao svoju firmu. Oooj Srbijooo :(((

Jos kad se vidi koliko ima ljudi kojima je to sve normalno....blagi uzas...
 
Odgovor na temu

Majstor_Pućko

Član broj: 176794
Poruke: 513
*.sbb.rs.



+4 Profil

icon Re: Vesa Jevrosimović "poklanja" Atletskom savezu sajt od 30.000 evra08.10.2009. u 13:48 - pre 177 meseci
Citat:
ventura: Ako piše da je donacija onda sigurno je atletski savez nije platio. A ko je platio, to stvarno nije bitno, kao što nije bitno da li je sajt rađen u joomli, moomli, ili čemu god. Mašite poentu.

Poenta nije promasena, niko ne spori "dobrotvorni rad", ali se spori vrednost samog sajta, jer sve izgleda kao smesan PR stunt.
Citat:
ventura: A insinuacije pojedinih "web profesionalaca" ovde da je ovaj sajt mnogo jeftinij od 30k evra, i da nije bilo potrebno uložiti mnogo vremena da se isti napravi, samo govori o njima samima...

Zaista mi nije jasno, ne znam sta gospoda smatraju pod "web profesionalcem" ali ja sam licno podizao sajt pod Joomla-om za jedan dan kada imam gotov template i sadrzaj. Ali ako hoces bas analiticki da primenimo tvoj metod:
* 15min - Kupovina hosting paketa i domena
* 5min - Promena DNS zapisa
* 10min - Download Joomla paketa sa zvanicnog sajta
* 30min - Upload na hoting server, poslednje dve stavke varijabilne zavisno od konekcije
* 20min - Instalacija Joomle i podesavanje MySQL baze
* 5min - Implementacija gotovog template-a
ili
* 1-8h - Prepravka gotovog template-a
ili
* 8h - Izrada novog template-a, ali u ovom slucaju neka bude citavih nedelju dana 40h
* 5min - unos jednog gotovog clanka(teksta) neka bude 50 clanaka - 250min ~ 4h
* 30min - instalacija dodatnih modula i komponenti(galerija, kalendar dogadjaja)
* 60min - Punjenje sadrzaja u module i komponente

Iz ove racunice vidi se da je za sajt sa izradom template-a from scratch treba priblizno 2820min jednog web dizajnera/ developera. Ako aproksimiramo da je srednja plata otprilike 1000E sto je poprilicno visoko, dolazimo do racunice od 5,43E/sat posto je nas developer potrosio 47 sati(eto mogli su i svadbu na RTS-u da naprave :) ) na kraju total cena naseg razvoja je 255.21E + 60% poreza i ostalih globa i haraca od drzave = 408.366E + 20E za firmine troskove za tog radnika(voda, kafa, struja, toalet papir), gde dolazimo do 428.366E, da budemo siroke ruke zaokruzimo na 500E to je opet 60 puta manje.

Citat:
ventura: Ako je tako, svako bi mogao jednom godišnje odvojiti onda par dana i napraviti sajt za neku školu, sportsko društvo, organizaciju invalida i sl. i time em učiniti dobro delo, em napraviti sebi jeftin marketing (baš kao što je i Vesa uradio). A pošto se to ne dešava, mogu da zaključim da su ovde ljudi ili samoživi, ili ipak ta priča o lakoći nije baš takva kao što se pokušava predstaviti.

Ok shvatili smo, niko od nas gmazova nije tako velikodusan i filantrop kao gospoda iz "visih drustvenih krugova". Nemam nista protiv doticnog ni tebe ni bilo koga drugog, ali malo mi zasmeta kada neko pocne da prazni sadrzaje svog debelog creva po tudjim glavama. Za veliku firmu je 500E najobicnija smejurija, i porediti rad obicnog coveka koji radi 8h dnevno sa neku osrednju platu i nekoga ko ima kompaniju vrednu milione, je krajnje neumesno. Koliko ja znam dobrotvorni rad se nagradjuje od strane drzave poreskim olaksicama, ako je neko pametan pa sa par ovakvih nasviranih "dobrotvornih" projekata moze skoro da posluje tax free. Ne verujem nesto bas da je Bill gates neki veliki human wellfare borac...


bolje je biti malo lud nego malo pametan
 
Odgovor na temu

Zoran Rodic
Beograd

Član broj: 57538
Poruke: 3215
*.adsl-a-2.sezampro.yu.

Sajt: zoranrodic.in.rs


+63 Profil

icon Re: Vesa Jevrosimović "poklanja" Atletskom savezu sajt od 30.000 evra08.10.2009. u 13:53 - pre 177 meseci
Citat:
Slobodan Miskovic: Jos kad se vidi koliko ima ljudi kojima je to sve normalno....blagi uzas...


Jao bre Slobodane ... pa da je Atletski savez dao YXZ para za sajt, onda bi ovde bila tema kako je Jevrosimović smrad, pa nije našao za shodno da donira i napravi sajt.

Obrni okreni, 2 strane na madzone , ne ginu
Lomografija je kad imaš sa čime, a nećeš … a Pinhole kad nemaš sa čime, a hoćeš! tm

 
Odgovor na temu

Pirossi

Član broj: 7692
Poruke: 234
91.148.88.*



+968 Profil

icon Re: Vesa Jevrosimović "poklanja" Atletskom savezu sajt od 30.000 evra08.10.2009. u 13:56 - pre 177 meseci
ma svejedno, ako pare nisu uzete, mogao je da napiše da košta i 300k, zabole me.
samo pozicija jednog predsednika saveza i pozicija nas kritičara nije ista. Quod licet Jovis non licet bovis. kapirate.
i treba da se čuje glas upućeniji koji kažu "izvini, gosn' precedniče ali taj posao ne vredi toliko". i ne vredi.

slažem se da je sve PR ali nije PR nekog ko radi od kuće već čoveka na funkciji. šta će čoveku na funkciji takav naduveni PR?
da bi sutra mogao da kaže "e a toliko sam učinio za Savez, pa dao sam vam sajt od 30.000 evra, sajt koji je trebalo da bude mesto susreta saveza raznih, ma fejsbuk za saveze, lejmeri nijedni"
 
Odgovor na temu

Slobodan Miskovic

Član broj: 4967
Poruke: 5814
88.203.200.*



+105 Profil

icon Re: Vesa Jevrosimović "poklanja" Atletskom savezu sajt od 30.000 evra08.10.2009. u 13:59 - pre 177 meseci
@Zorane

Da je sve lepo i bajno kako kazes i da je CT grupa tako brizljiva i humana ne bi se duvali sa ciframa koje veze sa mozgom nemaju. Ono... mogu i ja da poklonim staru odecu napustenoj deci (kao sto sam i radio) pa da sazovem konferenciju za stampu i kazem da je to 30 000e vrednosti i da sam "veliki dobrotvor" bla bla truc truc...ali nisam, niti sam bilo kome spominjao to jer sam radio voljen humanim a ne populistickim...ali dobro, u Srbiji ocigledno to prolazi sasvim lepo, nije ni cudo sto se jedna ekipa na vlasti vrti 20 godina...
 
Odgovor na temu

ventura

ventura
Član broj: 32
Poruke: 7781
*.static.isp.telekom.rs.



+6455 Profil

icon Re: Vesa Jevrosimović "poklanja" Atletskom savezu sajt od 30.000 evra08.10.2009. u 14:02 - pre 177 meseci
Citat:
Majstor_Pućko
Zaista mi nije jasno, ne znam sta gospoda smatraju pod "web profesionalcem" ali ja sam licno podizao sajt pod Joomla-om za jedan dan kada imam gotov template i sadrzaj.

Aha... Kada imaš gotov template i sadržaj... Ja inače mogu za par minuta da napravim aplikaciju sa milionima linija koda koju 10tak ljudi radi nekoliko godina, tako što ću pritisnuti F5 u kompajleru... Samo treba neko pre toga da mi ukuca sadržaj programa u taj kompajler, ništa komplikovano...

Citat:
Majstor_Pućko:
Iz ove racunice vidi se da je za sajt sa izradom template-a from scratch treba priblizno 2820min jednog web dizajnera/ developera. Ako aproksimiramo da je srednja plata otprilike 1000E sto je poprilicno visoko, dolazimo do racunice od 5,43E/sat posto je nas developer potrosio 47 sati(eto mogli su i svadbu na RTS-u da naprave :) ) na kraju total cena naseg razvoja je 255.21E + 60% poreza i ostalih globa i haraca od drzave = 408.366E + 20E za firmine troskove za tog radnika(voda, kafa, struja, toalet papir), gde dolazimo do 428.366E, da budemo siroke ruke zaokruzimo na 500E to je opet 60 puta manje.

Ovako mali perica zamišlja računanje troškova firme :)

Taj programer koga spominješ, mora da mu obezbediš neki krov nad glavom gde će da radi, da ne pokisne i da se ne smrzne.. To se zove kancelarija... Po radniku ti treba 15-20 kvadrata prostora (kad se sračunaju i hodnici, klonje, kuhinja i sl.), office zgrade naplaćuju 15-30 evra po kvadratu pa se sračunaj, treba tom radniku obezbediti računar i ostalu tehniku, treba mu obezbediti gde će da sedne, na šta će da stavi taj računar... Treba obezbediti internet, službene telefone, auta, gorivo, sekretarice, knjigovodstvo... Treba mu obezbediti toalet papir kojim će da obriše dupe u WC-u, čistačicu koja će iza njega očistiti taj WC... Treba platiti račune za struju, za klimu... Treba platiti sok koji popije i sendviče koje pojede... itd itd... I na kraju treba da tom programeru daš platu, i da platiš doprinose i poreze na njegovu platu, a nakon toga da platiš i sve ostale poreze koje tvoja firma ima... I kad to sve sabereš onda dođeš do računice da firmu sat programera (tog kome je neto plata 1000 evra) košta 20-30 evra, e onda razmišljaš drugačije...

A ti sa tom tvojom računicom da te sat programera košta 5.5 evra, to možda kad programer radi iz svoje sobe koju su mu obezbedili mama i tata, na računaru koji su mu kupili mama i tata, gde jede ono što mu spremi mama, koja mu takođe kupuje i toalet papir i markice za prevoz... E tada možeš da kažeš da programer košta 5.5 evra, ali to nije ono o čemu mi ovde pričamo.

[Ovu poruku je menjao ventura dana 08.10.2009. u 15:14 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip0.t-ipconnect.de.



+7177 Profil

icon Re: Vesa Jevrosimović "poklanja" Atletskom savezu sajt od 30.000 evra08.10.2009. u 14:08 - pre 177 meseci
Citat:
Majstor_Pućko
Ne verujem nesto bas da je Bill gates neki veliki human wellfare borac...


A da se ipak raspitas malo vise o tom pitanju poreza i dobrotvornog rada, posto ocigledno brkas neke pojmove. Bill Gates je ulozio svoj after-tax $ u svoju fondaciju - znaci lovu koja je vec oporezovana, i tesko da bi se on mogao osloboditi poreza na profit od svojih akcija sve i da je Gandi - da ne pricamo o tome da su sve te olaksice ogranicene :)

Takodje, ne mozes ti da kazes "ovaj sajt vredi 30000 EUR" i da se oslobodis 30000 EUR poreza - to tako mali Perica zamislja sistem - najvise sto mozes je da se oslobodis konkretnih troskova, znaci ako si platio radnika 30 sati za taj sajt, mozes jedan deo troskova za njegovu platu da eventualno podeses kao rad na humanitarnom projektu i DEO toga ce biti mozda prihvacen (nikada ali nikada drzava ne priznaje sve). Obrati paznju da ti drzava ne daje te pare nazad, vec se tvoja poreska osnovica UMANJUJE za priznati iznos - znaci ti eventualno dobijas nazad N % od iznosa umanjenja, gde je N stopa poreza (recimo 25%)

Sad malo razmisli - ajde ukljuci sive celije, zasto bi se nekom isplatilo da radi totalno nekomercijalni rad, recimo da izradjuje sajt za neki tamo savez, kako bi eventualno umanjio osnovicu za porez (ako to uopste moze u Srbiji) za DEO PLATE RADNIKA KOJI SU RADILI NA tome?!!

Nema nikakve logike - ako si platio radnika 1000 EUR za taj posao, drzava ti prizna 1/3, to je 300 EUR - e sada ti se osnovica za porez umanji za 300 EUR, i ako je porez na profit 25% ti si ustedeo 75 EUR.

Bravo, platio si radnika 1000 EUR da radi nesto za dobrotvorne svrhe kako bio dobio 75 EUR nazad od poreza.

Ludilo - sad mi je jasno kako su se svi ti bezobrazni bogatasi obogatili - dobrovoljnim radom od koga su povracali porez :)

Firmama se nekada to isplati ako imaju neku opremu da poklone (koja je vec izgubila na vrednosti zbog deprecijacije), pa bar dobiju nesto na umanjenom porezu umesto da se zajebavaju i traze kupca za neko djubre, ili jednostavno zbog marketinga. Pojedinci to mogu isto da urade - i to se nekad isplati ako imas neke stvari ili lovu da doniras ili u USA gde mozes da platis manje poreza ako upadnes u nizi tax-bracket, jer je sistem oporezivanja fizickih lica takav da postoje ti "razredi" gde moze da se desi da iskoristis pogodnost upadanja u manji razred - ali to je sve za profite u rangu od 6 cifri, iznad toga nema sanse da budes u nizem od najviseg razreda. Naravno, sve to je ograniceno - uvek imas maksimume, tako da ni u teoriji ne mozes da se oslobodis znacajnog dela poreza.

Bill Gates je odavno u najvecem poreskom % - i nikakve donacije mu ne bi oborile to... :)

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Vesa Jevrosimović "poklanja" Atletskom savezu sajt od 30.000 evra

Strane: 1 2 3 4 5

[ Pregleda: 22451 | Odgovora: 94 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.