Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Sever Subotica pumpa za grejanje

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: Sever Subotica pumpa za grejanje

[ Pregleda: 18636 | Odgovora: 9 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

urosg3
privatnik
beograd

Član broj: 197713
Poruke: 80
*.opera-mini.net.



+7 Profil

icon Sever Subotica pumpa za grejanje09.10.2009. u 11:48 - pre 176 meseci
Imam novu pumpu Sever Subotica, koju sam zamenio na sistemu za grejanje. Postavio sam je korektno, na mesto stare. Ostalo mi je da je povežem struju, a kako su konektori drugačiji ima li neko savet ili uputstvo kako da je povežem. Na njoj ima kao neki češalj koji se vadi sa 4 šrafa, kao na luster klemi. Na dva od ta četiri je izvod za kondenzator a dva su slobodna. Gde da stavim fazu i nulu?
Pomagajte, najbliži električar je 13 kilometara daleko, a deda bi da se greje...
Ubuntu user
 
Odgovor na temu

frigo servis bata
vrsac

Član broj: 57285
Poruke: 429
*.dynamic.sbb.rs.



+1 Profil

icon Re: Sever Subotica pumpa za grejanje10.10.2009. u 19:27 - pre 176 meseci
Ne znam da li si se snasao al evo ti link ka njihovom sajtu gde mozes da skines uputstvo kako se vezuje koji motor(u tvom slucaju pumpa)...Moralo bi da pise na klembertu (L,i N)....ili na poklopcu od klemberta da ima sema......L ti je oznaka za fazu a N za nulu.....

http://www.sever.rs/dow/ffski.html
 
Odgovor na temu

urosg3
privatnik
beograd

Član broj: 197713
Poruke: 80
93.86.134.*



+7 Profil

icon Re: Sever Subotica pumpa za grejanje10.10.2009. u 21:49 - pre 176 meseci
Hvala puno, putujem baš sutra rano ujutro kod dede na selo, pa ću da povežem... Inače moram da pozovem majstora iz Užica. Javiću rezultat a veliko hvala na linkovima.
Ubuntu user
 
Odgovor na temu

EHHO

Član broj: 140667
Poruke: 302
*.ptt.rs.



+2 Profil

icon Re: Sever Subotica pumpa za grejanje10.10.2009. u 22:29 - pre 176 meseci
Citat:
urosg3: Hvala puno, putujem baš sutra rano ujutro kod dede na selo, pa ću da povežem... Inače moram da pozovem majstora iz Užica. Javiću rezultat a veliko hvala na linkovima.


Tu gde ti je kondezator vezujes napajanje, jedna klema 0 druga faza. Ovo oko kleme za fazu i nulu nema veze, jer ti utikac od pumpe uvek mozes da obrnes pa da ti plava postane faza a crna nula. Ako vec pise onda postuj nula - faza, samo sto to u ovom slucaju nije mnogo bitno, a taj kondezator je da eliminise eventualno neke smetnje koje bi pravila pumpa nekim uredjajima

Poz
 
Odgovor na temu

frigo servis bata
vrsac

Član broj: 57285
Poruke: 429
*.dynamic.sbb.rs.



+1 Profil

icon Re: Sever Subotica pumpa za grejanje11.10.2009. u 15:43 - pre 176 meseci
Ne sluzi taj kondenzator za smetnje i ne vezuje se na njega!!!To je kondenzator koji sluzi za start(smer) i rad el.motora pumpe...Nikako ne treba da veze fazu i nulu na njegove krajeve!!!Dakle to je radni kondenzator nije RSO filter...
 
Odgovor na temu

urosg3
privatnik
beograd

Član broj: 197713
Poruke: 80
*.opera-mini.net.



+7 Profil

icon Re: Sever Subotica pumpa za grejanje11.10.2009. u 18:38 - pre 176 meseci
Evo upravo sam se vratio, neobavljena posla. U našem delo sela je nestalo struje danas ceo dan... Ništa nisam uradio, osim što sam slikao taj priključak

Hvala svima koji su izdvojili vreme da odgovore, iskreno se nadam da će biti lakše uz ovu sliku...



Ubuntu user
 
Odgovor na temu

urosg3
privatnik
beograd

Član broj: 197713
Poruke: 80
*.opera-mini.net.



+7 Profil

icon Re: Sever Subotica pumpa za grejanje11.10.2009. u 18:40 - pre 176 meseci
A ovo je pumpa


Ubuntu user
 
Odgovor na temu

urosg3
privatnik
beograd

Član broj: 197713
Poruke: 80
*.opera-mini.net.



+7 Profil

icon Re: Sever Subotica pumpa za grejanje14.10.2009. u 17:14 - pre 175 meseci
Evo ovako, ako izvode od kondenzatota nazovemo 1 i 2 a ostala dva 3 i 4 onda faza i nula idu na 3 i 4, a kondenzator ostaje bez kontakta. Kako i zašto nemam pojma, ali jedino tako hoće da radi...
Hvala još jednom svima na pomoći, a dedi toplo u kući!
Ubuntu user
 
Odgovor na temu

Bora Radar

Član broj: 276752
Poruke: 16
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+6 Profil

icon Re: Sever Subotica pumpa za grejanje17.12.2014. u 15:25 - pre 112 meseci
Potrebna mi je elektropumpa za grejanje od 25 , 60 ili 80W,koja može da napumpa rezervoar sa vodom od 10 Bar i da drži pritisak,a kada se otvori slavina i voda poteče da elektropuma se uključi.

Takođe me interesuje gde mogu da nabavim elektroventil za vodu.

S poštovanjem,
Bora Radar.
 
Odgovor na temu

vladd

Moderator
Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5251 Profil

icon Re: Sever Subotica pumpa za grejanje18.12.2014. u 17:51 - pre 112 meseci
Ne postoji pumpa za vodu koja "drzi pritisak" kada se iskljuci.

Pritisak instalacije se moze ostvariti drugacijom metodom, sa odredjenom vrstom rezervoara sa membranom i komprimovanim vazduhom. Zavisno od namene, takve posude imaju razlicit naziv, a princip identican.

Elektroventili postoje po ves masinama, masinama za pranje posudja, a mogu se i nezavisno kupiti, kao industrijske komponente, po znacajno visoj ceni.

Problem je, pomalo, sto neki ventili(namenski za belu tehniku), koriste pritisak instalacije, za zaptivanje, prakticno su "jednosmerni" u funkciji.

Elektroventili(sa motornim pogonom) su izuzetno skupi, i specificno "spori", zbog moguceg hidraulickog udara..
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: Sever Subotica pumpa za grejanje

[ Pregleda: 18636 | Odgovora: 9 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.