Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Vaillant turboTEC pro/turboTEC plus - problem sa grejanjem

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: Vaillant turboTEC pro/turboTEC plus - problem sa grejanjem

[ Pregleda: 4977 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

spasojevicsasa

Član broj: 42778
Poruke: 1
213.253.120.*



Profil

icon Vaillant turboTEC pro/turboTEC plus - problem sa grejanjem21.10.2009. u 08:49 - pre 175 meseci
Ljudi pomagajte, iznajmio sam stan koji ima zatvoreni sistem gasnog grejanja. U pitanju je kotao Vaillant turboTEC pro/turboTEC plus 24KW (koji je namenjen za 150m2 a stan je 45m2).

Kako trenutno kotao radi: podesim temperaturu vode u sistemu na 75 stepeni (ovo je maximum). Kotao upali gorionik, dostigne zadatu temperaturu i zatim se gorionik ugasi(naravno pumpa radi i vrti vodu kroz radijatore) . Gorionik se ne pali ponovo sve dok temperatura vode u sistemu ne padne na bednih 35-40 stepeni(pratim promenu na displeju kotla). Radijatori su mi uvek mlaki i nakon 3 dana rada kotla na maximumu ja ne mogu da dobijem teperaturu u stanu vecu od 14-15 stepeni (uzmite u obzir da sada temeperature i nisu toliko niske). Kod prijatelja,koji ima slicni gasni sistem su radijatori vreli a temperatura vode u sistemu mu je podesena na nekih 60ak stepeni.Prica kod njega je potpuno drugacija.

Ono sto mene interesuje da li je ovo normalan rezim rada kotla?

-podesena temperatura vode u sistemu je 70 stepeni,termostat u dnevnoj sobi je podesen na 30 stepeni (maximum)
-kotao se upali, pumpa krene da vrti vodu, dostigne se zadata temperatura i zatim se gorionik ugasi
-pumpa i dalje vrti vodu i za 30ak sekundi cev koja izlazi iz kotla postaje skoro hladna
-nakon 2 minuta temepratura vode u sistemu padne na 35-40 stepeni(to vidim na displeju kotla) i tek tada se ponovo pali gorionik


Unapred hvala.
 
Odgovor na temu

misterno2008
Vladan Markovic
Becej

misterno2008
Član broj: 207014
Poruke: 63
*.dynamic.stcable.net.



Profil

icon Re: Vaillant turboTEC pro/turboTEC plus - problem sa grejanjem02.11.2009. u 09:04 - pre 175 meseci
Citat:
spasojevicsasa: Ljudi pomagajte, iznajmio sam stan koji ima zatvoreni sistem gasnog grejanja. U pitanju je kotao Vaillant turboTEC pro/turboTEC plus 24KW (koji je namenjen za 150m2 a stan je 45m2).

Kako trenutno kotao radi: podesim temperaturu vode u sistemu na 75 stepeni (ovo je maximum). Kotao upali gorionik, dostigne zadatu temperaturu i zatim se gorionik ugasi


Nema potrebe da bude tolika temperatura u sistemu (60-65`C)

Citat:


-podesena temperatura vode u sistemu je 70 stepeni,termostat u dnevnoj sobi je podesen na 30 stepeni (maximum)
-kotao se upali, pumpa krene da vrti vodu, dostigne se zadata temperatura i zatim se gorionik ugasi


Tako i treba da radi.

Citat:



-nakon 2 minuta temepratura vode u sistemu padne na 35-40 stepeni(to vidim na displeju kotla)




Nesto brzo se ohladi voda u sistemu!?

Nisam neki strucnjak tj. nisam nikakav strucnjak,ali posto imam isti kotao,i posto znam sistem rada,moje laicko misljenje je da je problem u sobnom termostatu.Kod mene kotao radi dok ne postigne zadatu temperaturu na sobnom termostatu(ili na zadatu u sistemu-sta pre dostigne) i onda se iskljuci,a ukljuci se ponovo kada temperatura padne za 0,5`C manje od zadate.

To sve jako fino radi i velike temperaturne razlike su iskljucene kao mogucnost(sem ako ih sam ne zadas u programu rada).

Ipak je najbolje pozvati strucno lice koje ce vec znati u cemu je problem i naravno resiti ga.

Pozdrav
bolje biti bogat,no ne biti
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: Vaillant turboTEC pro/turboTEC plus - problem sa grejanjem

[ Pregleda: 4977 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.