Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Da li se potrosi vise keramickih plocica?

elitemadzone.org :: TechZone :: Da li se potrosi vise keramickih plocica?

[ Pregleda: 5747 | Odgovora: 8 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

mrkii

Član broj: 60791
Poruke: 520
*.dynamic.sbb.rs.



+843 Profil

icon Da li se potrosi vise keramickih plocica?06.11.2009. u 17:49 - pre 175 meseci
Da li je i koliko vise podnih keramickih plocica potrebno ako se one ne postavljaju paralelno sa zidovima.
Lepse mi izgleda pod sa plocicama postavljenim ukoso ali sam cuo da tako "ide" i 30% vise plocica.
Da li je to tako?

Hvala na odgovoru :)
 
Odgovor na temu

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: Da li se potrosi vise keramickih plocica?07.11.2009. u 00:13 - pre 175 meseci
Ne bi trebalo. Otprilike se potrosi isto kao i kad se postavljaju u pravcu zidova.
 
Odgovor na temu

deedee6

Član broj: 174801
Poruke: 232
93.87.153.*



+2509 Profil

icon Re: Da li se potrosi vise keramickih plocica?07.11.2009. u 00:25 - pre 175 meseci
Mozda potrosis koju plocicu vise ( sve jedno neces uspeti da ih kupis tacno u komad ) i ako ti se tako svidja nemoj puno da razmisljas, ne lepis ih svakog dana.
 
Odgovor na temu

Black_eyed
Black_eyed
Kać (pored Novog Sada)

Član broj: 24662
Poruke: 841
*.adsl.beotel.net.



+110 Profil

icon Re: Da li se potrosi vise keramickih plocica?07.11.2009. u 08:00 - pre 175 meseci
Zavisi od geometrije prostorije, tj. kako ce na krajevima da se zavrsava, kako ce seci plocicu (cela plocica, pola, nesto izmedju...).

Menu su rekli da ugrubo racunam +10%.

Ako vec znas koje plocice hoces, onda znas i njihovu dimenziju, znas kolike ce ti biti fugne tako da na papiru mozes da iscrtas situaciju i bukvalno prebrojis plocice.
...It's nothing very special...
Try and be nice to people, avoid eating fat, read a good book every now and then, get some walking in, and try and live together in peace and harmony with people of all creeds and nations.

Monty Python's The Meaning of Life
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16358



+2922 Profil

icon Re: Da li se potrosi vise keramickih plocica?07.11.2009. u 10:55 - pre 175 meseci
Citat:
mrkii: Da li je i koliko vise podnih keramickih plocica potrebno ako se one ne postavljaju paralelno sa zidovima.
Lepse mi izgleda pod sa plocicama postavljenim ukoso ali sam cuo da tako "ide" i 30% vise plocica.
Da li je to tako?

Hvala na odgovoru

Nije tako!
To ti je tako rekao keramicar da te ubedi da radi kako mu je lakse

Ako razmislis ono sto isece na jednoj strani iskoristice da postavi na drugoj, tacno je to da mu to komplikuje posao.
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Moderator
Član broj: 11890
Poruke: 9506
*.teletrader.com.



+10254 Profil

icon Re: Da li se potrosi vise keramickih plocica?09.11.2009. u 08:09 - pre 175 meseci
Eventualno može da se upotrebe dve-tri pločice više, ali kako reče dede6, ionako moraš da kupiš neku pločicu više, jer se kupuju na pakovanje, ne na komad.
Bilo kako bilo, praksa je da se pločice na podu ređaju po dijagonali jer se onda ne primeti da prostorija nije oblika idealnog pravougaonika (ili kvadrata). Svaki "normalni" keramičar to zna, što nam govori da je ovaj tvoj kojeg si našao pojma nema. Takođe, to jeste malo teže, ali opet, normalnom keramičaru je to normalno, tj. i cena je formirana tako da kupac može da traži rešanje paraleno za zidovima ili po dijagonali.
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

mrkii

Član broj: 60791
Poruke: 520
*.dynamic.sbb.rs.



+843 Profil

icon Re: Da li se potrosi vise keramickih plocica?09.11.2009. u 18:14 - pre 175 meseci
Nije problem keramicar, on ce da redja kako ja kazem.
Problem je novac jer plocice uopste nisu jeftine pa bi me 20-30% plocica vise odgovorilo od postavljanja ukoso.

Hvala svima na odgovorima :)
 
Odgovor na temu

kana

Član broj: 111284
Poruke: 617



+28 Profil

icon Re: Da li se potrosi vise keramickih plocica?10.11.2009. u 20:20 - pre 175 meseci
Citat:
mrkii: Nije problem keramicar, on ce da redja kako ja kazem.
Problem je novac jer plocice uopste nisu jeftine pa bi me 20-30% plocica vise odgovorilo od postavljanja ukoso.

Hvala svima na odgovorima :)


Ja sam u Corelu naslozio plocice (0.33x0.33) u razmeri
(kupatilo 1,8 x 1,8 - od ulaza do kade) i nisam se obazirao na to
sta majstori kazu, vec kupio ploce po broju na crtezu
(vodio racuna da se otpad od jedne moze koristiti na dugom mestu) i
na kraju sam pogresio samo za jednu plocicu.
Pre toga sam se dogovorio sa prodavcem da ne kupujem vise
jer je i njemu jednostavnije da dodjem da dokupim a da ne
vracam. (Ja sam kupovao na kvadrat i nikada me nisu uslovili
da kupujem ceo paket - paket je imao koliko se secam oko1.5m2).
Na kraju sam otisao i kupio 3 plocice i ostavio ih na tavanu
za slucaj da se neka polomi.

Kada slozis plocice ravno i dijagonalno u nekom grafickom
programu videces da to sto majstori pricaju nema veze sa
mozgom.


Srecno!
 
Odgovor na temu

mrkii

Član broj: 60791
Poruke: 520
*.dynamic.sbb.rs.



+843 Profil

icon Re: Da li se potrosi vise keramickih plocica?11.11.2009. u 20:24 - pre 175 meseci
Hvala,

kada bude gotovo (za 5-6 meseci) javicu rezultat :)
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Da li se potrosi vise keramickih plocica?

[ Pregleda: 5747 | Odgovora: 8 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.