Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Uvodi se porez na elitne lokacije u Srbiji

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Uvodi se porez na elitne lokacije u Srbiji

Strane: << < .. 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 88503 | Odgovora: 447 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

ventura

ventura
Član broj: 32
Poruke: 7781
203.104.29.*



+6455 Profil

icon Re: Uvodi se porez na elitne lokacije u Srbiji13.11.2009. u 13:32 - pre 176 meseci
Citat:
Horvat
@mrle,evo sad da donesu zakon "oduzima se imovina svih koji imaju vise od ni jedne kuce" da li ce to biti ok poput onog iz 45.,42. i tako dalje u proslost [a i u "buducnost" odnosno skoriju proslost poslednjih 20ak godina]?


Danas to ne bi prošlo iz prostog razloga jer bi se većina stanovništva pobunila i linčovala one na vlasti. 1945 se to nije desilo jer je nacionalizacija odgovarala većini. A kako se mi zalažemo za demokratske principe - vlast većine, onda nema šta da se bunimo, niti ovi što im je oduzeta imovina imaju šta da traže. Kakva god da je vlast uvek će neka manjina trpeti neki vid nepravde.

Ako bi uzeli u obzir restituciju, što da ne uzmemo da izbeglice tuže Srbiju/Hrvatsku zbog rata? Zašto neki Beograđanin ne bi tužio državu Srbiju zbog sankcija '90tih? Zašto ne bi tražio nadoknadu izgubljenog profita i zarade tokom sankcija i ekonomske krize? Zašto da Užičanin ne tuži državu jer je ekonomska politika upropastila tamošnje fabrike?

Zašto se to ne dešava - zato što nema smisla. Isto kao što nema smisla ni restitucija imovine. Na stranu to što danas neko nema nikakve veze sa imovinom svog pradede ili čukundede, ta odluka o oduzimanju imovine je bila načinjena i sprovedena od strane većine, i to je gotova priča... I petooktobarske promene su donele mnogo nezadovoljstva i finansijskih gubitaka jednoj maloj grupi ljudi. Da li i oni imaju pravo da za 20-30-50 godina traže restituciju i da im se vrati ono što su imali pre 5 oktobra? Recimo njihovim naslednicima da se vrati monopol na uvoz cigareta, šverc nafte i sl... Sva ta prava su oni imali pre 5 Oktobra, nakon čega su ih izgubili.

Ili da Bogoljubovi naslednici kroz 20 godina traže da im se vrati Mobtel, koji je otet na identičan način na koji je otimana imovina 1945. Bogoljub je bio 100% čist kroz papire, i imao 100% čist vlasnički udeo, država je uletela, to sve oduzela i odjednom je bilo puj-pike ne važi. Da li ste čuli da se neko od plebsa pobunio? Pa naravno da nije, svi su bili oduševljeni tim potezom, jer se time izvrišila nekakva 'pravda', u fazonu dosta je on 'krao', nek vidi malo kako je to, ala streljanje po kratkom postupku.. I šta sad, moji unuci treba Bogoljubovim unucima da vraćaju taj isti Mobtel ili adekvatnu nadoknadu sve sa kamatama?

A za zagovornike restitucije bi postavio jedno pitanje:
Ako se već sprovodi restitucija, zašto da se ona samo ograniči na 1945? Zašto ne na ljude kojima je imovina oduzeta 1941 na početku WW2? Zašto ne 1929, 1918? Hell, zašto ne vratiti Turcima imovinu koju smo im oduzeli? Zašto ne Austrijancima i Mađarima, ili možda Italijanima, zna se da su Rimljani bili vlasnici svega mnogo pre svih njih...
 
Odgovor na temu

vilil1

Član broj: 174605
Poruke: 765



+1499 Profil

icon Re: Uvodi se porez na elitne lokacije u Srbiji13.11.2009. u 13:43 - pre 176 meseci
Citat:
ventura:A za zagovornike restitucije bi postavio jedno pitanje:
Ako se već sprovodi restitucija, zašto da se ona samo ograniči na 1945? Zašto ne na ljude kojima je imovina oduzeta 1941 na početku WW2? Zašto ne 1929, 1918? Hell, zašto ne vratiti Turcima imovinu koju smo im oduzeli? Zašto ne Austrijancima i Mađarima, ili možda Italijanima, zna se da su Rimljani bili vlasnici svega mnogo pre svih njih...

Ti sada k'o Mrle. :) Pa evo, jednostavno se sve resi...Ko ima tapiju, njegovo je. Nikakav problem nije. Da ostavimo po strani teorije, nego jednostavno, ko ima dokaz o kupovini, njemu pripada.
 
Odgovor na temu

mrle 011

Član broj: 143142
Poruke: 234
*.ptt.rs.



+8 Profil

icon Re: Uvodi se porez na elitne lokacije u Srbiji13.11.2009. u 13:46 - pre 176 meseci
sta je bre ovo!?

ventura pres'o na nasu stranu?
 
Odgovor na temu

Isak666
DE

Član broj: 178292
Poruke: 758
*.hsi.kabelbw.de.



+586 Profil

icon Re: Uvodi se porez na elitne lokacije u Srbiji13.11.2009. u 14:02 - pre 176 meseci
Citat:
Ventura:Ako se već sprovodi restitucija, zašto da se ona samo ograniči na 1945? Zašto ne na ljude kojima je imovina oduzeta 1941 na početku WW2? Zašto ne 1929, 1918? Hell, zašto ne vratiti Turcima imovinu koju smo im oduzeli? Zašto ne Austrijancima i Mađarima, ili možda Italijanima, zna se da su Rimljani bili vlasnici svega mnogo pre svih njih...




Nije ogranicena na '45. - Jevreji potrazuju svoju imovinu -za teritoriju Novog Sada znam sigurno- .

Da bi se vratila Turcima imovina mora postojati zivi Turcin naslednik sa potrebnom dokumentacijom koji treba da pokrene postupak za povracaj imovine. Sanse za to su prilicno male.



Mada ako se nastavi jos par godina prica da li treba da se vrati ili ne - nece biti vise nikog zivog koji se interesuje za to. Imovina ce biti vracena onim koji to zahtevaju i koji mogu to dokazati kao svoje predjasnje vlasnistvo, nece Srbija vijati ljude po Evropi da im vraca zemlju.


Ne verujem da ce naslednici Nemaca u Vojvodini da se tuku za nabijace po Banatu u toj meri da ce se Srbija raspasti.
 
Odgovor na temu

mrle 011

Član broj: 143142
Poruke: 234
*.ptt.rs.



+8 Profil

icon Re: Uvodi se porez na elitne lokacije u Srbiji13.11.2009. u 14:34 - pre 176 meseci
Citat:
Isak666: ....
Ne verujem da ce naslednici Nemaca u Vojvodini da se tuku za nabijace po Banatu u toj meri da ce se Srbija raspasti.


ne radi se braco o nabijacama, vec o 450.000 hektara najplodnije obradive zemlje u evropi.
... i to sve duz toka dunava, gde ih je marija terezija naseljavala tamo pre 200-300 godina.

pa zasto su vodili onaj onoliki svetski rat?
zbog nabijaca po sibiru?

pa bre ... takvim pitanjima se ozbiljni narodi i ozbiljne drzave bave i planiraju neke stvari po 100 godina unapred.
 
Odgovor na temu

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
dynamic-78-30-135-49.adsl.eunet.rs.



+165 Profil

icon Re: Uvodi se porez na elitne lokacije u Srbiji13.11.2009. u 14:34 - pre 176 meseci
@ventura,heh,pa kakve nam kake svakodnevno serviraju i sa slascu smazemo...

je l bilo linca 2000.?
mislim,ako onda nije bilo,nece nikad...


znaci ako ti nesto sutra natovare da si dilovao ovo ono,i oduzmu ti svu imovinu,a ti kroz 2 godine dokazes,crno na belo da nisi njusnuo drogu,a ne da si drogom stekao to,da li je besmisleno da ti vrate oduzeto?

da li je besmisleno da se nadoknadjuje steta koja policija napravi pri raznim racijama ukoliko se dokaze da ciljani nije s pravom optuzen,odnosno da je cist?

ti si poslovni covek,dosta dugo vec,ako se ne varam,da li bi ti tek tako olako prihvatio otimacinu bilo cega?

po toj logici nema sta da ni da se domovi po hrvatskoj i bosni vracaju PRAVIM vlasnicima, je l tako?

[za karica necu nista govoriti,jer ne znam na koji je nacin dospeo do kapitala,mobtel jeste legalan,ali kako je dosao do "prvog miliona",ne znam,tako da ni ne znam da li su mu samo natovarili jer im je bio trn u oku ili je stvarno na mufte radio]

i naravno da se ne treba zaustaviti na 45. [50-ima]


no,oteto prokleto,pa ko voli...


@mrle,nema vise turaka koji su vekovima unapred pravili plan,ili pomenute marije terezije,sad svi gledaju kako sebe da obezbede,a unucad ko kefa
osim "nekolicine" ljudi sirom sveta,koje nazivaju lopovima,ovakvim onakvim,s pravom,a i bez
 
Odgovor na temu

Isak666
DE

Član broj: 178292
Poruke: 758
*.hsi.kabelbw.de.



+586 Profil

icon Re: Uvodi se porez na elitne lokacije u Srbiji13.11.2009. u 14:37 - pre 176 meseci
Citat:
mrle 011: ne radi se braco o nabijacama, vec o 450.000 hektara najplodnije obradive zemlje u evropi.
... i to sve duz toka dunava, gde ih je marija terezija naseljavala tamo pre 200-300 godina.

pa zasto su vodili onaj onoliki svetski rat?
zbog nabijaca po sibiru?

pa bre ... takvim pitanjima se ozbiljni narodi i ozbiljne drzave bave i planiraju neke stvari po 100 godina unapred.


Dobro, to stoji.

Sta panicis sad?
Uzeli ste, sad cete vratiti - sve se vraca u normalu. Tako je to u zivotu :P
 
Odgovor na temu

jericho1405
Programer
Istocno Sarajevo

Član broj: 178952
Poruke: 45



+683 Profil

icon Re: Uvodi se porez na elitne lokacije u Srbiji13.11.2009. u 14:41 - pre 176 meseci
Citat:
mrle 011: jel' ti smatras da je to ispravno sa stanovista onih kategorija gore, .... osim sto je "po zakonu" naravno ispravno?

Vec su Vilil i Isak666 odgovorili. Dakle, postoji birokratija i postoje pisani dokazi crno-na-bijelo o posjedovanju neke nekretnine, kao i kupo-prodajni ugovor il' neki dokaz o njemu. Na osnovu toga mozes da se pozivas na povracaj imovine i da zahtjevas da ista bude vracena u tvoje vlasnistvo.

Takodje, ne odnosi se samo na '45 i "zle crvene", vec i na godine prije toga. I dan-danas postoje Turci vlasnici zemlje na podrucju Bosne, al' jednostavno, il' su, sto rece Isak666, svi pomrli il' su se toliko namnozili da svaki nasljednik moze da dobije parce zemlje koje nije vrijedno ulozenog truda, vremena i novca. Sem toga, mozda i ne znaju da tako nesto postoji, a drzava, naravno, nece vuci za rukav nekoga kako bi mu vratila imovinu.
Never argue with an idiot. They bring you down to their level and beat you with
experience.
 
Odgovor na temu

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
dynamic-78-30-135-49.adsl.eunet.rs.



+165 Profil

icon Re: Uvodi se porez na elitne lokacije u Srbiji13.11.2009. u 14:51 - pre 176 meseci
evo na retese-u vest o restituciji nemacke imovine [iz avgusta ove godine]
Citat:
Do kraja godine najavljeno je usvajanje zakona o restituciji kojim bi mogao da bude rešen i problem konfiskovane nemačke imovine posle Drugog svetskog rata. Državljanima Jugoslavije nemačke nacionalnosti oduzeta je imovina a procenjuje se da je konfiskovano oko 400.000 hektara zemlje. Uz vojvođanske Švabe oko 300.000 ljudi podnelo je zahtev za povraćaj imovine.


takodje u clanku se navodi i ovo
Citat:
Saradnja s okupatorom

U Vojvodini je do Drugog svetskog rata živelo oko 350 hiljada Nemaca.

Oni koji su mobilisani u vojsku Trećeg rajha bili su uglavnom iz Banata.
Među banatskim Švabama gotovo svi mladići bili su mobilisani u "Princ Eugen SS diviziju", čime su automatski postajali državljani "hiljadugodišnjeg rajha".

Divizija je osnovana u martu 1942. godine u Beloj Crkvi, u južnom Banatu, a ime je dobila po austrijskom vojskovođi Eugenu Savojskom koji je porazio Turke kod Beča, proterao ih iz Mađarske i osvojio Beograd.

Nacisti su u prošlom ratu jugoslovenskoj prestonici promenili ime u grad Eugena Savojskog. Brojčano stanje divizije bilo je više od 20.000 boraca, koji su postali iskusni i prekaljeni, skoro fanatici.

Od početka njeni pripadnici činili su užasne zločine prema civilnom stanovništvu, posebno u krajevima gde je živeo srpski živalj.

[izvor i ostatak]


dakle od 350 000 ,20 000 je bilo ss-ovaca,sta je sa preostalih 330 000? hajde nek su pola zene,115 000,nek ima 50 000 staraca i dece, preostaje 65 000 muskog zivlja koje nije ucestvovalo u ratu,a opet je velikaaa vecina bila proterana samo iz razloga sto su nemci [od onih koji nisu streljani na masovnim strelistima,poput prozivke u subotici]...


 
Odgovor na temu

gleb
statistika
bgd

Član broj: 185972
Poruke: 44
*.adsl.eunet.rs.



+3 Profil

icon Re: Uvodi se porez na elitne lokacije u Srbiji13.11.2009. u 14:55 - pre 176 meseci
Citat:
mrle 011 @
‘.... kako je bradonjina verna ljuba uselila pola bijelog polja u beograd.
kako su od senilnih baba pootkupljivali sve stracare i stanove na potezu od slavije do terazija za po par 'iljada maraka.
aj' keve ti malo pisi i o tome, znam da znas i o tome ponesto.’

Znam, kako ne znam. Samo sad nemam pri ruci srpsko-srpski recnih najruznijih psovki da bacim par komada. Sa sve kletvama.

Citat:
‘samo, ja ne znam zasto bih trebao da smatram i ocevu imovinu svojom, a kamoli od nekog pradede koga nikada nisam ni video u zivotu.
jel' mozes to da mi objasnis?’

E u tome je kvaka! To je najprirodnija stvar na svetu, da nasledis nesto. Pa za koj malog djokicu radis, ajd ne ti vec ja, ako ne za potomstvo? Da obezbedim, nahranim, iskolujem, za buducnost opremim? Za sta i za koga, ako ne za nekog kmekavca svoga? Sta ce sutra da me pita – sta si ti tatko q-em u prazno citav zivot mlatio ako nemamo nista i ne mozemo nista?

Sa kolena na koleno. Nista lepse i prirodnije. Znaci radilo se, sacuvalo se, napravilo se. Ne za qurve, kocku i kafanu vec za decu.

A ako me pitas za bradonje, reci cu ti sta u mom selu za to kazu, tamo negde u sumadisjkim brdima, a kazace ti samo ako ceo zivot znate i ako ste rod – pocinje sa mamom, glagol sa psom pa tako unedogled.
A odnosi se na sve, i bradate i crvene, i sve redom.

Zapravo, nikako da razlucim koga bi pre na vilu natakli, bradu ili maramu..

gleb
 
Odgovor na temu

Isak666
DE

Član broj: 178292
Poruke: 758
*.hsi.kabelbw.de.



+586 Profil

icon Re: Uvodi se porez na elitne lokacije u Srbiji13.11.2009. u 15:02 - pre 176 meseci
Citat:
Horvat: [od onih koji nisu streljani na masovnim strelistima,poput prozivke u subotici]...


Ili u Knicaninu npr http://hr.wikipedia.org/wiki/L...ni%C4%87anin_%28Rudolfsgnad%29.
Puno dece i zena je umrlo tamo u razmaku od dve-tri godine posle rata.

Knicanin je pre rata bio nemacko selo, a posle rata je naseljeno ljudima iz juzne Srbije. To mesto cesto posecuju Svabe sto zbog grobnice, sto zbog svojih mrtvih na groblju.

Cesto su gosti u svojim ex kucama. Igrom slucaja prisustvovao sam tome par puta.


Pisem ovo jer, iako Mrle se posprdno odnosi prema nabijacama u Banatu, mislim da to nije mala stavka jer kuca ima i okucnicu ;) - mislim da ni jedan od tih Svaba ne potrazuje imovinu i mahom dolaze iz emotivnih razloga, te mislim da veliki deo nece ni traziti svoju imovinu.


E sad velikoposednici i industrijalci - sa njima nek se dogovara Dinkic. Kad on izracuna sve to, na kraju ce Svabe morati da placaju Srbiji za svoju zemlju.
 
Odgovor na temu

CTS

Član broj: 232640
Poruke: 11
79.101.80.*



Profil

icon Re: Uvodi se porez na elitne lokacije u Srbiji13.11.2009. u 17:07 - pre 176 meseci
to pitanje sa svabama je reseno sporazumom SR nemacke i SFRJ . Tada su se obe strane dogovorile da SFRJ odustane od ratne odstete , a da Nemci odustanu od potrazivanja imovine u SFRJ

Ja bih inace podrzao da se Svabama vrati ta zemlja al prethodno da nemacka drzava prihvati da nam isplati 1000 milijardi evra na ime ratne odstete u drugom svetskom ratu.
 
Odgovor na temu

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
dynamic-78-30-135-49.adsl.eunet.rs.



+165 Profil

icon Re: Uvodi se porez na elitne lokacije u Srbiji13.11.2009. u 17:09 - pre 176 meseci
^^daj neki dokument sluzbeni koji to potvrdjuje

ja sam pronasao [mozes na jednoj od prethodnih stranica naci direkt link] koji tvrdi suprotno
 
Odgovor na temu

EmilijaV
Forumska tetka
Beograd

Član broj: 159453
Poruke: 206
*.adsl.verat.net.



+62 Profil

icon Re: Uvodi se porez na elitne lokacije u Srbiji13.11.2009. u 18:43 - pre 176 meseci
Joj, ala ste zatupili...

Elem, imovinu treba vratiti, ali samo onima za koje postoji dokaz da nisu saradjivali sa okupatorom! Zato bi morao da se donese Zakon o rehabilitaciji, pa da se te presude ispitaju, jer je i tu bilo gresaka i mnogi su nepravedno stradali. Znam da je tesko u tim stvarima biti 100% objektivan, ali treba pokusati. Sta, da necete da kazete da su svi kojima je oduzeta imovina konfiskacijom bili nevini? Jes'!

Nisam ja Mrle i ne zalim za komunizmom, ali mora da postoji neka selekcija! Pa sad se i Nedicevi naslednici javljaju, pa ako bi se sve radilo bez selekcije, onda bi i oni upali u grupu za restituciju! A jos Nedicu i nije dokazana krivica, jer se navodno ubio pre sudjenja. (Zvanicna verzija, nezvanicno se prica da je ubijen.) Znaci, ispade da je i Nedic po zakonu cist, krivica mu nije dokazana i moze da se vrati imovina njegovim naslednicima!

Nemcima je imovina konfiskovana i molila bih vas da pravite razliku izmedju toga i nacionalizacije. Verovali ili ne, ali za konfiskaciju je najcesce postojao razlog.

@Horvat

Sam si napisao da je divizija brojala 20 000 ljudi. Znaci, onih mladih, zdravih, sposobnih za rat. A gde su tu njihove familije, babe, dede, roditelji? Da oni mozda nisu bili antifasisti, a deca naci fanatici? Ajde...

Drugo, znam mnogo Nemaca koji su ovde ostali i nikome nisu smetali. Ocigledno su to bili oni koji nikome nista nisu skrivili, pa nisu imali razloga da beze, jer se i nisu osecali krivim. A postoje i oni koji su posle rata ostali ovde, pa su se tek kasnije iselili, iz cisto ekonomskih razloga.

Zato i kazem da treba sve te presude pojedinacno ispitati, mada to moze da potraje, ali bi se bar donekle izbegle nove nepravde, a i da se to kroz taj zakon prosvercuju pravi ratni zlocinci!

Ne volim ja komuniste, a i sama zainteresovana strana za restituciju, ali nisu ni oni bili bas najgori! Posebno komunisti onda, te '45. Tad su uglavnom bili idealisti, svidjalo se to nekome ili ne! Pa porodica Lole Ribara je sama poklonila svoju imovinu gradu Beogradu. Iz prostog razloga sto su verovali u tu ideju!

Ideja komunizma se kasnije pretvorila u svoju suprotnost i u ono sto mi znamo!
 
Odgovor na temu

mrle 011

Član broj: 143142
Poruke: 234
*.ptt.rs.



+8 Profil

icon Re: Uvodi se porez na elitne lokacije u Srbiji13.11.2009. u 20:47 - pre 176 meseci
Citat:
Horvat: ...
dakle od 350 000 ,20 000 je bilo ss-ovaca,sta je sa preostalih 330 000? hajde nek su pola zene,115 000,nek ima 50 000 staraca i dece, preostaje 65 000 muskog zivlja koje nije ucestvovalo u ratu,a opet je velikaaa vecina bila proterana samo iz razloga sto su nemci [od onih koji nisu streljani na masovnim strelistima,poput prozivke u subotici]...


kako ti to horvat sve zamisljas?

izazoves svetski rat, zaletis se na citavu planetu, 100 miliona mrtvih ....
.... i onda ... ako ti uspe - dobro je ...... a ako ti se nesto tu zakomplikuje u tvojim planovima, pa ti stvari podju naopako ..... onda uzmes jednu belu maramicu, zavezes je na stapic, pobodes stapic u zemlju i kazes "e, u redu je. ja se predajem. 'ajde sada svi lepo da se razidjemo svako svojoj kuci" ... i gotov svetski rat?

pa, ma nemoj.

te vojvodjanske nemce sam zaboravio u onom postu gore.
oni bi bili 4. grupa.

njihovo pitanje je reseno jos 1944. godine na onom zasedanju AVNOJ-a.
tada je odluceno da im se oduzme sva imovina, zato sto su nemci.

jednostavno je tako bilo - pripadnicima nacije koja se smatrala odgovornom za smrt 100 miliona ljudi i za najvecu posast u ljudskoj istoriji je odlukom AVNOJ-a oduzeta sva imovina.

.... pa sad, nek to tumaci kako ko hoce.

evo, Isak666 je ostavio i link ka jednom ustaskom clanku.
tu ustase objasnjavaju kako su srbo-komunisti ubijali nemacke zene i decu u konc-logorima.

.... cuj ko je nas'o da prica o konc-logorima.

uglavnom, takva je bila sudbina tih nemaca.
sta ja da im radim.

mnogi su i ostali da zive u vojvodini, nemacka je posle i finansirala izgradnju nekih starackih domova isl.

.... sta ja znam, mogli su brate i da se prikljuce partizanskom pokretu npr. ... cak i nakon te odluke AVNOJ-a, pa ih ne bi niko dirao.
ove muske glave su sve udarile u bezaniju sa vermahtom, glavom bez obzira, pred crvenom armijom i partizanima.
poostavljali i zene, i decu, i starce i sve ....
...... pa posle ovi umirali od gladi i od hladnoce po tom knicaninu isl.

meni je uvek zao zena i dece, ali hrane i ogreva nije bilo dovoljno ni za sirocad cije su roditelje poubijali muzevi i ocevi tih nesrecnih zena i dece u knicaninu.
tako ti je to u svakom ratu.
ti, stvarno nevini, vojvodjanski nemci su bili "kolateralna steta" ... tako se to sad kaze.

pa eno i onaj nemac iz "salasa u malom ritu", sto je slavko stimac sljakao kod njega, je valjda uloga po nekom stvarnom liku.
eto, mozda taj covek i nije bio toliko los .... ali brateeee sta ce ti sin/sinovi (kako bese?) na ruskom frontu?
ko je bre njih zvao u staljingrad?
sto si ih pustio da idu tamo?


Citat:
EmilijaV : .... Pa porodica Lole Ribara je sama poklonila svoju imovinu gradu Beogradu...


..... a i demokratski beograd se oduzio loli ribaru.
njegovoj ulici smo promenili ime, njega smo izbacili iz udzbenika istorije, onu spomen-bistu smo polupali, fabrika u zelezniku se raspala sama od sebe tj. od trzisne ekonomije, jos samo treba da proverimo da nije slucajno negde zaostala neka skola sa njegovim imenom, pa da resimo i to pitanje da bi zahvalnica bila upotpunjena.
 
Odgovor na temu

a1200

Član broj: 28980
Poruke: 200
*.BVCOM.NET.



+744 Profil

icon Re: Uvodi se porez na elitne lokacije u Srbiji13.11.2009. u 21:10 - pre 176 meseci
Citat:
kako ti to horvat sve zamisljas?

izazoves svetski rat, zaletis se na citavu planetu, 100 miliona mrtvih ....
.... i onda ... ako ti uspe - dobro je ...... a ako ti se nesto tu zakomplikuje u tvojim planovima, pa ti stvari podju naopako ..... onda uzmes jednu belu maramicu, zavezes je na stapic, pobodes stapic u zemlju i kazes "e, u redu je. ja se predajem. 'ajde sada svi lepo da se razidjemo svako svojoj kuci" ... i gotov svetski rat?


+1
 
Odgovor na temu

Isak666
DE

Član broj: 178292
Poruke: 758
*.hsi.kabelbw.de.



+586 Profil

icon Re: Uvodi se porez na elitne lokacije u Srbiji13.11.2009. u 21:25 - pre 176 meseci
Mrle,
mozes ti drsko da umanjujes vrednost nekog linka isticuci pre svega ko je info na tom linku pisao, ali ne mozes time promeniti cinjenicu da su nevini umrli.


Evo ti link na cirilici http://sr.wikipedia.org/sr-el/...%D1%9B%D0%B0%D0%BD%D0%B8%D0%BD

NAsao bih ti i neki link pisan od neke tebi srodne organizacije, ali one se ne bave trivijalnim stvarima kao sto su masovna ubistva posle rata, jer boze moj posle rata je dosla sloboda i sve je po zakonu uradjeno, te se mogu proleteri baviti kosmickom pravdom.


Vraticete sve sto ste oteli i to nije problem. Problem je ne to sto ste oteli, nego to sto ste doneli - mentalitet birokratskih beskicmenjaka i partijskih laktasa koji su jos uvek elita u Srbiji, jer su im tate ostavili upravljacka mesta u UDBI i drugim "cerke firmama" tipa DS, SNS, SPS...
 
Odgovor na temu

vilil1

Član broj: 174605
Poruke: 765



+1499 Profil

icon Re: Uvodi se porez na elitne lokacije u Srbiji13.11.2009. u 21:35 - pre 176 meseci
Citat:
mrle 011: ..... a i demokratski beograd se oduzio loli ribaru.

A kako je on to zaduzio Beograd?
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16695
*.dip.t-dialin.net.



+7178 Profil

icon Re: Uvodi se porez na elitne lokacije u Srbiji13.11.2009. u 22:07 - pre 176 meseci
Citat:
mrle 011
izazoves svetski rat, zaletis se na citavu planetu, 100 miliona mrtvih ....
.... i onda ... ako ti uspe - dobro je ...... a ako ti se nesto tu zakomplikuje u tvojim planovima, pa ti stvari podju naopako ..... onda uzmes jednu belu maramicu, zavezes je na stapic, pobodes stapic u zemlju i kazes "e, u redu je. ja se predajem. 'ajde sada svi lepo da se razidjemo svako svojoj kuci" ... i gotov svetski rat?


Koliko mi je poznato, nije bas da je samo to bilo - bilo je i neke okupacije, podele zemlje, unistenja svih industrijskih kapaciteta, sravnjivanja nekih gradova tipa Drezden sa zemljom i tako to i, naravno, gubitak vrlo znacajnog dela teritorije nekadasnje Prusije ;-)

A onda lepo placanje ratne odstete i nasilno implementiran program temeljnog menjanja kulture tzv. denacifikovanje (nije izvedeno od strane komunista u DDR - valjda ima previse slicnosti sa njihovim mind-setom pa ne bi valjalo da se ispira nesto sto moze i koristiti... zato danas imamo stranke kao sto su NPD naciji, jedino nesto malo zastupljeni u ex-DDR predelima - u ostatku zemlje ih gledaju ko hrpu budala sto i jesu :)

Medjutim to nikako ne moze da opravda otimanje imovine nekoga ko nije nikako ucestvovao u tom njihovom zlocinackom poduhvatu. Nisu ti ljudi nista skrivili i imaju apsolutno sva prava da se zalazu za vracanje svoje imovine. Ok, kazes ti AVNOJ odlucio - nema problema, kao sto rekoh - uvek se ceka kad nekom neko treba za nesto ;-)

Inace, sto se tzv. "pravde" tice - problem sa "pravdom" je sto se ljudi pozivaju na "pravdu" samo kada to njima odgovara, a ako im ne odgovara onda je to "nepravda"... zbog toga pametan svet izmislio zakone.

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

drbogi

Član broj: 5045
Poruke: 601
93.86.220.*

ICQ: 454238854


+3 Profil

icon Re: Uvodi se porez na elitne lokacije u Srbiji13.11.2009. u 23:55 - pre 176 meseci
Citat:
vilil1:
A kako je on to zaduzio Beograd?


Pa npr. tako što su Ribari osnivali ondašnju Demokratsku stranku, da ne gledamo dalje.

http://sh.wikipedia.org/wiki/Ivan_Ribar
Ivan Ribar:
Godine 1920. izabran je za narodnog poslanika kao član Demokratske stranke, a Predsednik Ustavotvorne skupštine postaje iste godine i na tom mestu ostaje sve do 1922. godine. Borio se za sporazum i saradnju sa Hrvatskom Seljačkom Strankom (HSS). Presedavao je skupštinskom raspravom, kada je Puniša Račić ubio Stjepana Radića i ranio njegovog brata. Posle zavođenje diktature kralja Aleksandra, tražio je da njegova stranka apstinira.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Uvodi se porez na elitne lokacije u Srbiji

Strane: << < .. 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 88503 | Odgovora: 447 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.