Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Konkurs za radno mesto - kako NE treba raditi

elitemadzone.org :: MadZone :: Konkurs za radno mesto - kako NE treba raditi

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 43049 | Odgovora: 201 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

žutokljunac

Član broj: 153760
Poruke: 374
77.238.213.*



+471 Profil

icon Re: Konkurs za radno mesto - kako NE treba raditi17.11.2009. u 11:33 - pre 175 meseci
Sme li se pitati čime se bave ti tvoji dugari. Ako su u IT biznisu, onda kapiram. To je deficitarno i zaposlićeš se i kao programer, administrator, dizajner.
Ja npr. ne poznajem nijednu jedinu osobu koja je zavšila Pravni fakultet, Ekonomski fakultet, Medicinski fakultet i Poljoprivredni fakultet, a da se nije zaposlila preko veze. Svi su se zaposlili preko veze, od prvog do poslednjeg.
Lepa bi bila Srbija iz tvoje vizure, ali to nije tako. A u mom društvu imaš i vezara i jako vrednih ljudi.

Samo mogu da kažem da verujem za nekoga ko je završio Elektrotehnički fakultet, ili Građevinski, da može lako i bez veze dobiti posao. Tu ubrajam i sve one koji su u IT biznisu, kao što rekoh, eventualno nekog farmaceuta, i manje-više to bi bilo to. Šta ćemo sa ostalim fakultetima?
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip0.t-ipconnect.de.



+7177 Profil

icon Re: Konkurs za radno mesto - kako NE treba raditi17.11.2009. u 11:35 - pre 175 meseci
Nisu svi u IT biznisu, ima pravnika, ekonomista, elektro-inzenjera i cak psihologa (koji ne rade u "struci" ali su posao nasli bez problema i veza u nekim PR agencijama)

Jedan je cak postao i direktor filijale jedne banke ono bez ikakvih veza i to na sasvim normalan nacin.

Citat:

Lpa bi bila Srbija iz tvoje vizure, ali to nije tako. A u mom društvu imaš i vezara i jako vrednih ljudi.


A tvoja vizura "99% radnih mesta preko veze" je sta, realna? Evo na ovoj temi imas ljude koji su >u< Srbiji i ne slazu se sa tim sto pricas.

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

žutokljunac

Član broj: 153760
Poruke: 374
77.238.213.*



+471 Profil

icon Re: Konkurs za radno mesto - kako NE treba raditi17.11.2009. u 11:40 - pre 175 meseci
Ja nžl ne poznajem nikoga ko se zaposlio pošteno. Do skoro sam mislio za drugara koji je završio Poljoprivredni fakultet da se zaposlio na pošten način, i baš mi je bilo drago. To daje čoveku nadu. Posle se čujem sa njegovim bratom sa kojim sam u boljim odnosima i ispostavilo se da je preko veze.
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9516
*.teletrader.com.



+10255 Profil

icon Re: Konkurs za radno mesto - kako NE treba raditi17.11.2009. u 11:47 - pre 175 meseci
Ti stvarno ne shvataš da je Tito umro. I Krleža. Zakon o udruženom radu je van snage. Termini OOUR, OUR i SOUR se više ne koriste.

Objasni, žutokljunac, šta je tu nepošteno ako ja u svojoj firmi zaposlim nekoga koga poznajem, ili mi je rod ! Po čemu je to nepošteno ?! Ili, zašto je nepošteno ako mi jedan od mojih zaposlenih preporuči svog prijatelja, za kojeg tvrdi i garantuje da je vredan radnik a ja ga zaposlim. Šta je tu nepošteno ?

Gde ti živiš ? Sa kakvim to pojmovima poštenja - nepoštenaj barataš ?
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

žutokljunac

Član broj: 153760
Poruke: 374
77.238.213.*



+471 Profil

icon Re: Konkurs za radno mesto - kako NE treba raditi17.11.2009. u 11:57 - pre 175 meseci
Nije nepošteno ako si vlasnik firme. Međutim, ako radiš u npr. Raiffesen banci gde si neki šef, onda jeste nepošteno. Razumeš? Osim u slučaju ako tvoj prijatelj nije bolji od ostalih 50 kandidata, a za to su male šanse.
A čak i kada si vlasnik firme, ne možeš da zaposliš koga hoćeš, jer postoji i neka zakonska osnova koga možeš da zaposliš. Ne možeš na mesto diplomiranog farmaceuta da zaposliš svog ortaka mašin bravara.

Stalno polaziš od toga da si ti vlasnik neke manje firme sa 3-4 programera, i sad ti je čudno što ne možeš da biraš koga ćeš da zaposliš. A ja ti po treći put govorim da se ne radi o tome.
 
Odgovor na temu

hexter
BGD

Član broj: 154780
Poruke: 172
91.208.89.*



+64 Profil

icon Re: Konkurs za radno mesto - kako NE treba raditi17.11.2009. u 12:18 - pre 175 meseci
Citat:
žutokljunac: Nije nepošteno ako si vlasnik firme. Međutim, ako radiš u npr. Raiffesen banci gde si neki šef, onda jeste nepošteno. Razumeš? Osim u slučaju ako tvoj prijatelj nije bolji od ostalih 50 kandidata, a za to su male šanse.
A čak i kada si vlasnik firme, ne možeš da zaposliš koga hoćeš, jer postoji i neka zakonska osnova koga možeš da zaposliš. Ne možeš na mesto diplomiranog farmaceuta da zaposliš svog ortaka mašin bravara.


Ako radiš u RF banci gde si neki šef i zaposliš prijatelja postoje dva scenarija:

1. da prijatelj odgovara radnom mestu, da radi posao kako je očekivano i potrebno. Kakve veze ima kakvi su ostalih 50 kandidata? To se zove "preporuka" i jaaaaaako je cenjeno u poslovnom svetu.

2. da prijatelj NE odgovara radnom mestu. U tim slučaju on je čist trošak za banku pa banka ima problem. Problem je rešen tako što ćeš ti kao šef koji ga je doveo da radiš i svoj i njegov posao (što daje kratkotrajne rezultate) ili će on da bude otpuštrn pod hitno. U svakom slučaju tebi se, iako si šef, beleži jedan minus koji kad-tad dođe na naplatu.

Okreni obrni možeš da zaposliš nekoga samo ako znaš da dotična osoba stvarno odogovara poslu. Zato se preporuke danas izuzetno cene jer niko (normalan) ne želi da rizikuje svoj posao i poziciju zbog nekoga ko ima šanse da ga zezne. Zato firme i daju prednost preporukama nad oglasima. Na oglase nikad ne znaš ko će ti se javiti i kakav će taj da bude, ako ga zaposliš, posle mesec, dva tri.... Sa druge strane objaviti oglas nije skupo a postoji mogućnost da se javi baš neki super-hiper kandidat pa se isplati rizik zaposliti ga.

Sve u svemu to više nije zapošljavanje preko veze već na preporuku. A to je jedan od najsavršenijih vidova selekcije i odabira.



[Ovu poruku je menjao hexter dana 17.11.2009. u 13:32 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9516
*.teletrader.com.



+10255 Profil

icon Re: Konkurs za radno mesto - kako NE treba raditi17.11.2009. u 12:23 - pre 175 meseci
Eto vidiš kako opet grešiš !

Ti polaziš sa stanovišta da taj "šef u Rajfajzen banci" (pod navodnicima) nikome ništa ne referiše i nizašta nije odgovoran i ne može mu niko ništa. Taman kao dok je Tito bio živ ! I onda on zapošljava Kurtu i Murtu, svastiku, sinovca i kumašina, "preko veze", na novoizmišljena radna mesta, a ovi totalno nestručni, ali nema problema, to niko ne vidi, važno je da se svojta dograbi radnog mesta !

E pa grešiš, tj. ti ne razumeš !

Taj "šef u Rajfajzen banci" svakodnevno raportira svom šefu (ili direktoru) i opravdava radne rezultate svog tima, objašnjava šta se uradilo, a šta nije. Drugim rećima, opravdava troškove za platu za svoj tim. Veruj mi (dobro znam) tom šefu neće na pamet pasti da na zahtevno ili odgovorno mesto primi nekog svog koji je nestručan, nesposoban ili na bilo koji drugi način nije u stanju da obavi radne zadatke.


OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9516
*.teletrader.com.



+10255 Profil

icon Re: Konkurs za radno mesto - kako NE treba raditi17.11.2009. u 12:24 - pre 175 meseci
Hexter me prestig'o svojim postom ...
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

žutokljunac

Član broj: 153760
Poruke: 374
77.238.213.*



+471 Profil

icon Re: Konkurs za radno mesto - kako NE treba raditi17.11.2009. u 12:40 - pre 175 meseci
Citat:
hexter
Sve u svemu to više nije zapošljavanje preko veze već na preporuku. A to je jedan od najsavršenijih vidova selekcije i odabira.


To ti je najsavršeni selekcija i odabir - " dobar je mali ", to ti je najsavršenije.

E pa vidiš, prvo treba da se gleda koliki mu je prosek na fakultetu, koliko dugo je studirao, da li je bio redovan ili vanredan student, gde je završio, gde je pre toga radio, na kom radnom mestu, kakve je rezultate postigao, pa tek onda možemo da dođemo do " preporuke ". Tako ti je na zapadu, ali vi ste to loše prepisali. Kod nas je preporuka " dobar je mali ". Napred nabrojano je bitno, a ne što ga moj ortak poznaje i što on kaže da je on do jaja dobar. Ono napred nabrojano govori o tome koliko je neko vredan, temeljit, uporan, koliko mu je stalo do posla, koliko je spreman da se žrtvuje, itd. Ali vas to ne zanima, vi i za vezu imate opravdanje, to se danas kaže " preporuka ", a kada preko iste preporuke primite preko veze, onda kažete da ovaj zna da radi posao, i šta vas briga što je neko super student, to vama ništa ne govori. Pa možda bi taj super student bio mnogo bolji od ovoga sa preporukom, ali nemaju istu strartnu poziciju.

A ovo Java što pišeš o tome kako oni referišu, kako imaju kontolu - pa naravno da je tako. Niko nije budala da drži lezilebovića i nesposobnjakovića. Imaju oni i mesečne kvote, i još svašta.
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9516
*.teletrader.com.



+10255 Profil

icon Re: Konkurs za radno mesto - kako NE treba raditi17.11.2009. u 12:53 - pre 175 meseci
Žutokljunac, poenta je, da moraš da se pomiriš sa tim da vlasnik kapitala svojom slobodnom voljom i svojim nahođenjem određuje prioritete kod vrednvanja kandidata. Svaka pogrešna odluka - ide njemu iz džepa !

Tvoje lične kriterijume vrednovanja: koliko je studirao i koliko mi je prosek (i td.) sasvim slobodno primeni onda kada je u pitanju tvoj kapital. U konkretnom slučaju, METRO je procenio da mu treba kandidat sa Poljoprvrednim fakultetom. Svaka pogrešna odluka direktno utiče na profit kompanije.

Ako bi hteo da njima diktiraš koga da prime, hoćeš li da prihvatiš i finansijku odgovornost za progrešnu odluku ?

OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

maksvel

Član broj: 107376
Poruke: 2417

Jabber: maksvel
Sajt: maksvel.in.rs


+161 Profil

icon Re: Konkurs za radno mesto - kako NE treba raditi17.11.2009. u 13:00 - pre 175 meseci
Napali ste žutokljunca, kao da fantazira čovek. Možda malo preteruje, ali ima osnove ono što priča.
Ovde je sada na snazi nekakav hibridni sistem - ne znam kako drugačije da ga nazovem. Strane firme, zvučna imena, radnici naravno naši, i nažalost često neprofesionalni.
Znam kada sam (davno beše) konkurisao u jednoj banci. Ma, ni odgovora me nisu udostojili, a napisao sam sve u formatu koji su tražili. A posle ispalo - šefica je ne-znam-čija snajka, pa su primili tamo nekog. E, sad da li neko tu odrađuje tuđi posao, ne znam, ali da su akcionari banke ovlastili tog-nekog da primi svastikinog-kuma-šurnjaju, to nisam siguran.
Banke su verovatno najžešći primer, ali ima toga i šire... Verujem da će doći dan kada će stvari doći na svoje, pa će se primati onaj ko donosi najviše za firmu, pa bez obzira da li je rođak ("dobar mali") ili ne...
Ova damn tranzicija je takva valjda po defaultu
 
Odgovor na temu

žutokljunac

Član broj: 153760
Poruke: 374
77.238.213.*



+471 Profil

icon Re: Konkurs za radno mesto - kako NE treba raditi17.11.2009. u 13:06 - pre 175 meseci
Citat:
Java Beograd: Žutokljunac, poenta je, da moraš da se pomiriš sa tim da vlasnik kapitala svojom slobodnom voljom i svojim nahođenjem određuje prioritete kod vrednvanja kandidata.


Već smo rekli da to tako može biti samo ako si ti gazda firme, a da se taj princip po ličnom nahođenju, ne može primenjivati kod poslovnica stranih firmi. E pa vidiš, on se primenjuje, i protiv toga se bunim. Tu nema opravdanja tipa "slobodna volja", "lično nahođenje", "preporuka". Tu su pravila jasna, ali ih naši zloupotrebljavaju i vade se baš na to o čemu ti pričaš. Nekom ko je nepravedno oštećen ostaje samo da presavije tabak i da uloži žalbu direkciji u Austriji, ali od toga slaba vajda, jer posle u toj firmi treba raditi i svakodnevno komunicirati sa ljudima, a šta misliš kako će te gledati kada je na višem položaju od tebe, kada si ga optužio za nešto, i kada si mu isterao ortaka, kuma, poznanika.
Uopšte nisi u pravu.
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9516
*.teletrader.com.



+10255 Profil

icon Re: Konkurs za radno mesto - kako NE treba raditi17.11.2009. u 13:14 - pre 175 meseci
Ja lično nisam napao žutokljunca, već sa njim diskutujem.

@maksvel
Ovo što si ti napisao bi moglo da se okarakteriše kao: loše obavljen posao. Vlasnik kapitala (privatnik, ortaci, deoničari, akcioneri ... ) je nekog platio i poverio mu posao, tj. ovlastio ga, da za kompaniju najmi najbolju moguću radnu snagu za određene pare. Ukoliko je šefica primila "tamo-nekog" (ko nije u stanju da obavlja posao) onda je ona loše obavila posao.

Ali, neka o tome vodi računa kompanija, šta se to nas tiče ?
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

žutokljunac

Član broj: 153760
Poruke: 374
77.238.213.*



+471 Profil

icon Re: Konkurs za radno mesto - kako NE treba raditi17.11.2009. u 13:25 - pre 175 meseci
Citat:
Java Beograd:  Vlasnik kapitala (privatnik, ortaci, deoničari, akcioneri ... ) je nekog platio i poverio mu posao, tj. ovlastio ga, da za kompaniju najmi najbolju moguću radnu snagu za određene pare.


Upravo to je i izvor korupcije i nepotizma. Ta karika između vlasnika kapitala i onog koga je on ovlastio. Međutim, za većinu poslova je potrebno neko znanje i sposobnosti koje svaka iole normalna osoba poseduje, tako da će i taj primljen preko veze, moći da obavlja svoj posao. Samo je pitanje, kako, koliko kvalitetno, i koliko lošije od onoga ko nije imao vezu.
Kako šta nas to zanima. Pa mi ne živimo u super razvijenom zapadnom kapitalizmu gde ima dosta posla, nego u zemlji u kojoj na jedno radno mesto aplicira bar pet puta više ljudi. I te kako treba da me zanima. Idi na Biro i u onom redu kaži ljudima da te ne zanima što je neko primljen preko veze, jer će to tržište regulisati. Postoje valjda i neka prava, a ne samo profit i interes.
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9516
*.teletrader.com.



+10255 Profil

icon Re: Konkurs za radno mesto - kako NE treba raditi17.11.2009. u 13:29 - pre 175 meseci
Citat:
žutokljunac: Već smo rekli da to tako može biti samo ako si ti gazda firme, a da se taj princip po ličnom nahođenju, ne može primenjivati kod poslovnica stranih firmi.
Ko kaže ? Šta ako smo nas dvojica vlasnici tj. gazde ? Jel onda može? A trojica ? Četvorica ? Kad može kad ne može ? (po tvome)

Citat:
žutokljunac: Tu nema opravdanja tipa "slobodna volja", "lično nahođenje", "preporuka". Tu su pravila jasna, ali ih naši zloupotrebljavaju i vade se baš na to o čemu ti pričaš.
Koja su to pravila jasna ? Jesi li ti siguran da poznaješ pravilnike o zapošljavanju svih svetskih kompanija ? Šta znači termin "zloupotreba" u ovom kontekstu ?

Citat:
žutokljunac: Nekom ko je nepravedno oštećen ostaje samo da presavije tabak i da uloži žalbu direkciji u Austriji ...
Oštećen ? Jel ti neko uzeo nešto tvoje ? Kako si ti oštećen ? Ti i dalje misliš da polažeš pravo na zaposlenje koje se ponudi na konkursu, pa stoga, ako ne ostvariš to svoje "pravo" smatraš sebe oštećenim !? Žalba ? WTF ?! Ja ovo stvarno ne razumem !

Citat:
žutokljunac:.. a šta misliš kako će te gledati kada je na višem položaju od tebe, kada si ga optužio za nešto, i kada si mu isterao ortaka, kuma, poznanika.
Kako ti uopšte teoretski zamišljaš da nekog za nešto optužiš unutar firmine organizacije !? Da ti svojom "žalbom" (?!?) nekog isteraš iz firme !

Ti stvarno živiš u nekom drugom prostoru / vremenu !

OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

hexter
BGD

Član broj: 154780
Poruke: 172
91.208.89.*



+64 Profil

icon Re: Konkurs za radno mesto - kako NE treba raditi17.11.2009. u 13:33 - pre 175 meseci
Citat:
žutokljunac: To ti je najsavršeni selekcija i odabir - " dobar je mali ", to ti je najsavršenije.

E pa vidiš, prvo treba da se gleda koliki mu je prosek na fakultetu, koliko dugo je studirao, da li je bio redovan ili vanredan student, gde je završio, gde je pre toga radio, na kom radnom mestu, kakve je rezultate postigao, pa tek onda možemo da dođemo do " preporuke ". Tako ti je na zapadu, ali vi ste to loše prepisali. Kod nas je preporuka " dobar je mali ". Napred nabrojano je bitno, a ne što ga moj ortak poznaje i što on kaže da je on do jaja dobar. Ono napred nabrojano govori o tome koliko je neko vredan, temeljit, uporan, koliko mu je stalo do posla, koliko je spreman da se žrtvuje, itd. Ali vas to ne zanima, vi i za vezu imate opravdanje, to se danas kaže " preporuka ", a kada preko iste preporuke primite preko veze, onda kažete da ovaj zna da radi posao, i šta vas briga što je neko super student, to vama ništa ne govori. Pa možda bi taj super student bio mnogo bolji od ovoga sa preporukom, ali nemaju istu strartnu poziciju.

A ovo Java što pišeš o tome kako oni referišu, kako imaju kontolu - pa naravno da je tako. Niko nije budala da drži lezilebovića i nesposobnjakovića. Imaju oni i mesečne kvote, i još svašta.


Šta vlasnika moje firme briga za prosek na fakultetu, koliko dugo je studirao, redovan/vanredan itd itd. Ako "dobar je mali" doprinosi povećanju profita firme ODLIČAN je. Ne zapošljava nikoga da studira već da radi.

I lepo si rekao MOŽDA bi super student bio bolji od ovoga sa preporukom ali čim nema PREPORUKU onda ja nikakav. Ako je stvarno super student odgovarajući za neko mesto neko će ga preopručiti. Ali čim ga niko ne preporuči znači da je nikakav radnik. Preporuka je i dalje najbolji i najsavršeniji odabir
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9516
*.teletrader.com.



+10255 Profil

icon Re: Konkurs za radno mesto - kako NE treba raditi17.11.2009. u 13:35 - pre 175 meseci
Citat:
žutokljunac: Međutim, za većinu poslova je potrebno neko znanje i sposobnosti koje svaka iole normalna osoba poseduje, tako da će i taj primljen preko veze, moći da obavlja svoj posao.
E tu smo ! Dakle, vas dvojica jednako sposobni - a primljen on. Ili možda ti misliš da si bolji, ali - ]ebiga, drugi ne misle tako.

Citat:
žutokljunac:Postoje valjda i neka prava, a ne samo profit i interes.
Možda, ali to su onda socijalne kategorije, a ne ekonomske. Ti imaš ustavom zagarantovano pravo na rad, ali ti niko ne može dati pravo da se zaposliš u nekoj firmi. A firma, sasvim logično kad zapošljava ljude, misli samo o profitu i interesu.


OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

žutokljunac

Član broj: 153760
Poruke: 374
77.238.213.*



+471 Profil

icon Re: Konkurs za radno mesto - kako NE treba raditi17.11.2009. u 13:44 - pre 175 meseci
Citat:
Java Beograd: Šta znači termin "zloupotreba" u ovom kontekstu ?


Zloupotreba ti znači da nije primljen bolji kadidat, nego da je primljen onaj koga šef poznaje i sa kim je prijatelj, ili je primljen onaj ko je ponudio novac, ili je primljen onaj za koga je njegov ortak rekao da je do jaja dečko... mogu da ti nabrajam koliko hoćeš. To ti je zloupotreba, pa u onim "odvratnim " vremenima u kojima sam se formirao kao ličnost, i u kojima sam formirao neka svoja načela poštenja, pravdoljubivosti, i tako tih danas nebitnih stvari, to se zvalo - zloupotreba službenog položaja, i bilo je karakterisano kao krivično delo. Ne znam kako je danas u ovoj slobodi.

Citat:
Java Beograd:Ti i dalje misliš da polažeš pravo na zaposlenje koje se ponudi na konkursu


Da, mislim. Pravo na rad je ustavna kategorija.

Citat:
hexter:

ali čim nema PREPORUKU onda ja nikakav.


Je l` da? Ma idi! A šta ako konkuriše na prvi posao? Ili šta ako se prekvalifikovao. Takvih je koliko hoćeš, i ovih prvih, i drugih. Da mi to... kume?
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9516
*.teletrader.com.



+10255 Profil

icon Re: Konkurs za radno mesto - kako NE treba raditi17.11.2009. u 13:56 - pre 175 meseci
Citat:
Java Beograd:Ti i dalje misliš da polažeš pravo na zaposlenje koje se ponudi na konkursu ?!
Citat:
žutokljunac: Da, mislim.

E pa, tu grešiš.


Mislim, to da grešiš potvrđuje ti svakodnevica i realna stvarnost. Ja samo pokušavam da ti objasnim: zašto grešiš. Uostalom, presavij tabak pa piši u Austriju, Francusku, Nemačku, USA. Videćeš šta će biti.



OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
dynamic-78-30-135-49.adsl.eunet.rs.



+165 Profil

icon Re: Konkurs za radno mesto - kako NE treba raditi17.11.2009. u 14:00 - pre 175 meseci
takve zloupotrebe se vrse samo u drzavnim preduzecima [di je "pozeljno" da si clan neke stranke ili da ti neko radi u preduzecu u koje hoces da "upadnes",oba su najpozeljnija]

dok je privatno,bas kako mu ime kaze,privatno,iako se slazem i sa zutokljuncem po ovom pitanju,slazem se i s javom
odnosno, moze poslodavac da primi bilo koju [punoletnu i mentalno "naprednu"] osobu koju zeli osim ako za to radno mesto zakonom ne postoje neki uslovi [npr ne moze za arhitektu da se zaposli medicinska sestra]
a ukoliko je taj radnik [dosao on preko "djes rodjo" ili preko svog znanji i umeca do posla] los,dobija packu onaj ko ga je odabrao i otkaz pomenuti radnik


ali meni je nesto drugo "fascinantije" u oglasima ,to sto se trazi da si mladji od 25 godina,da imas "mr.dr." zvanje,odnosno zavrsen fakultet i pride jos barem 5 godina iskustva,i naravno b kategoriju i jos neke sitnice
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Konkurs za radno mesto - kako NE treba raditi

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 43049 | Odgovora: 201 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.