Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Prikazivanje selektiranih polja u report

[es] :: Access :: Prikazivanje selektiranih polja u report

[ Pregleda: 2576 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

nikola_uki
Nikola UKI
Skopje

Član broj: 240104
Poruke: 6
92.55.107.*



Profil

icon Prikazivanje selektiranih polja u report20.11.2009. u 10:06 - pre 175 meseci
Zdravo svima. Zanima me dali je moguce da se u reportu prikaze to sto se selektira iz forme. Recimo iz combo box-a izaberem neki rekord, ubacim datum od-do, i u reportu mi se prikaze sta taj rekord sadrzi od - do datuma. Dali je ovo moguce i ako jeste dali moze neko da mi pomogne kako da se ovo uradi?
 
Odgovor na temu

vuchko.vuchko

Član broj: 217112
Poruke: 301
*.teol.net.



+2 Profil

icon Re: Prikazivanje selektiranih polja u report20.11.2009. u 11:42 - pre 175 meseci
pa moze se to uraditi... ako sam te dobro razumio....
Moras napraviti Query koji ce sadrzavati to sto zelis da se prikazuje.....
zatim u formu ubacis podformu , mada i nemora ali je preglednije.....
zatim napravis komandno dume koje ce otvarati report.....(koji si predhodno kreirao..i koji sadrzi sve sto sadrzi query)...
i postavis prilikom otvaranja reporta kriterijum koji zelis...
evo jedan od mojih primjera....

Code:
...
If Me.Combo7 <> "" Then
Proizvod = "'" & Me.Combo7.Column(1) & "'"

    Dim stDocName As String

    stDocName = "Predracun"
    DoCmd.OpenReport stDocName, acPreview, , "[NazivProizvoda]=" & Proizvod
....



ako nesto nisi skontao..
PISI ;-)
 
Odgovor na temu

nikola_uki
Nikola UKI
Skopje

Član broj: 240104
Poruke: 6
92.55.107.*



Profil

icon Re: Prikazivanje selektiranih polja u report20.11.2009. u 12:07 - pre 175 meseci
Ako sam razumeo, ti si pozvao zeljeni rekord u report?
Ako je to sto mislim onda ja sam to resio na sledeci nacin
dodao sam dugme na formi i ubacio sledece:

Dim stLinkCriteria As String
stLinkCriteria = "[kolaID]=" & Me![kolaID]
DoCmd.OpenReport "repMesEdnoVozilo", acPreview, , stLinkCriteria

Ovo mi pokazuje report po zeljenom rekordu. E sad meni treba negde izmedju da se doda input za datum, da mi na reportu da samo zapise koje sadrze taj datum, znaci od datuma - do datuma. To je to sto me muci :)

dodao sam fajl. To sto hocu da promenim nalazi se na formi frmKoliZaReport. Kada udaris dugme on printa za selektirani rekord iz combo-a. Na ovoj formi bi hteo da dodam da mi se ogranici report od - do datuma

[Ovu poruku je menjao nikola_uki dana 20.11.2009. u 13:19 GMT+1]
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Catch 22

Član broj: 148083
Poruke: 6176
93.87.201.*



+21 Profil

icon Re: Prikazivanje selektiranih polja u report21.11.2009. u 00:22 - pre 175 meseci
U query koji koristiš kao izvor za generisanje izveštaja, u polju datum postaviš kriterijum kao na slici pa će da te pita svaki put da unosiš početni i krajnji datum... (prilagoditi prema vlastioj zamisli)


Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

nikola_uki
Nikola UKI
Skopje

Član broj: 240104
Poruke: 6
92.55.107.*



Profil

icon Re: Prikazivanje selektiranih polja u report21.11.2009. u 08:47 - pre 175 meseci
HVALA NA BRZOM ODGOVORU, funkcionise :) Tvoj odgovor sam uzeo kao osnovu, pa sam posle dopunio malo na sledeci nacin...
..U istoj formi dodao sam dva text box-a, jedan za datum "od", drugi za datum "do", i u query sam promenio,

Between [Forms]![ime forme gde je prvi textbox]![ime prvog textbox-a] And [Forms]![ime forme gde je drugi textbox]![ime drugog textbox-a]

Hvala jos jednom !
 
Odgovor na temu

vuchko.vuchko

Član broj: 217112
Poruke: 301
*.teol.net.



+2 Profil

icon Re: Prikazivanje selektiranih polja u report21.11.2009. u 09:35 - pre 175 meseci
ti si trazio da se u reportu prikazuje ono sto je filtrisano na formi....koliko se sjecam prvog posta????

E a tu onda koristis onaj moj primjer..s tim sto ja tamo poredim stringove ... a ti datume...dakle stavis ili < ili > i to je to!
 
Odgovor na temu

nikola_uki
Nikola UKI
Skopje

Član broj: 240104
Poruke: 6
92.55.107.*



Profil

icon Re: Prikazivanje selektiranih polja u report23.11.2009. u 08:07 - pre 175 meseci
Probacu iskoristiti i tvoj primer, samo da malo spadne posao :/ U svakom slucaju, hvala puno :)
 
Odgovor na temu

[es] :: Access :: Prikazivanje selektiranih polja u report

[ Pregleda: 2576 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.