Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

xp + vista , internet sbb

[es] :: SOHO Networking :: xp + vista , internet sbb

[ Pregleda: 2954 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

staritigar

Član broj: 68905
Poruke: 16
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: nesovic64.milicevici.com


Profil

icon xp + vista , internet sbb30.11.2009. u 20:41 - pre 175 meseci
Umrezio sam stari racunar na kojem je instaliran XP-Sp2 i novi racunar na kome je instalirana Vista . Mreza radi bez problema ali nikako ne uspevam da koristim internet konekciju sa novog racunara na kome je Vista . Inače stari racunar koristi sbb kablovski internet pa se nadam da je moguće kroz mrežu omoguciti i novom računaru da koristi internet ? Molim za pomoć.
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: xp + vista , internet sbb30.11.2009. u 21:21 - pre 175 meseci
Još samo da napišeš kako si umrežio dva računara pa da nađemo neko rešenje. Usput koristi pretragu, možda i pre toga nađeš odgovor.
 
Odgovor na temu

staritigar

Član broj: 68905
Poruke: 16
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: nesovic64.milicevici.com


Profil

icon Re: xp + vista , internet sbb30.11.2009. u 21:50 - pre 175 meseci
Racunare sam umrezio crossover kablom direktno sa jedne merzne kartice na drugu . a što se tiče sličnih tama tražio sam već nekoliko sati ali sve teme opisuju Wireless mreze , rutere , itd ...
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: xp + vista , internet sbb30.11.2009. u 22:12 - pre 175 meseci
Znači stari računar je povezan USB kablom za SBB modem. Onda je potrebno da na njemu startuješ ICS a da novi podesiš da na internet ide preko njega. Naravno, da bi novi imao internet, stari računar mora tada da bude uključen.
Pretragu usmeri na ICS pa ćeš da nađeš mnogo poruka. Najelegantnije rešenje je ipak ruter ali ako nećeš da potrošiš dvadesetak evra, onda potraži poruke o ICS.
 
Odgovor na temu

staritigar

Član broj: 68905
Poruke: 16
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: nesovic64.milicevici.com


Profil

icon Re: xp + vista , internet sbb30.11.2009. u 22:21 - pre 175 meseci
Da bi aktivirao ICS na XP-u moram da pokrenem Windows Firewall ili postoji neki drugi način ?
 
Odgovor na temu

plavigor
Igor Petrović
Beograd

Član broj: 24239
Poruke: 1551
*.adsl-a-1.sezampro.yu.



+10 Profil

icon Re: xp + vista , internet sbb01.12.2009. u 08:24 - pre 175 meseci
U WinXP-u je isti servis zadužen za rad ICS-a i Win zaštitnog zida. Prilikom startovanja ICS-a ako taj servis nije startovan sistem će te obavestiti da ga mora startovati. To te, naravno, ne obavezuje da koristiš Win zaštitni zid. Idi u Control Panel i isključi ga. Gašenjem zaštitnog zida nećeš ugasiti taj servis već samo nećeš koristiti jednu njegovu mogućnost.
Nadam se da sam te dobro shvatio šta te muči.
 
Odgovor na temu

staritigar

Član broj: 68905
Poruke: 16
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: nesovic64.milicevici.com


Profil

icon Re: xp + vista , internet sbb01.12.2009. u 17:57 - pre 175 meseci
Neće pa neće , počinjem da se pitam da li je uopšte moguće da vista kroz mrezu sa xp-om dobije internet. Kao što rekoh xp računar ima net preko sbb modema i povezani su usb kablom . Zatim sam umrežio XP računar sa računarom koji koristi Vistu koristerći crossover kabal (sa jedne mrežne kartice na drugu), pa sam pokrenuo Wizard za izradu male kućne mreže i na jednom i na drugom računaru . U XP računaru sam čekirao opciju da on izlazi na net direktno , a drugi računari preko njega , dok sam na Visti selektovao opciju da će na net izlaziti preko drugog računara . Zatim sam omogućio ICS servis(deljenje internet konekcije) na mreži formiranoj na XP računaru. Svi ostali mrežni servisi su na automatskom režimu rada . Zatim sam pokrenuo Computer Management i proverio sve servise , kako bi se uverio da nisam isključio neki od vitalnih servisa. Rezultat je sledeći : mreza između računara radi (oni se vide , fajlovi cirkulišu sa jednog na drugi bez problema) , internet ima samo XP računar dok Vista (klijent) nema . Neznam šta dalje , da li postoji rešenje ?
 
Odgovor na temu

plavigor
Igor Petrović
Beograd

Član broj: 24239
Poruke: 1551
91.148.87.*



+10 Profil

icon Re: xp + vista , internet sbb01.12.2009. u 22:20 - pre 175 meseci
Citat:
staritigar: Zatim sam omogućio ICS servis (deljenje internet konekcije) na mreži formiranoj na XP računaru. Svi ostali mrežni servisi su na automatskom režimu rada.
Rekao bih da si bespotrebno nešto čačkao po servisima. To rade napredni korisnici koji znaju čemu služe pojedini servisi pa njihovim uključenjem, tj. isključenjem žele da postignu tačno određeni cilj.

ICS se uključuje nad mrežnim adapterom koji je prema Internetu, u tvom slučaju je to USB konekcija sa SBB-ovim modemom.

Ova tema o ICS-u je mnogo puta prepričavana pa te molim da malo pročitaš Top teme ovog foruma, tačnije sledeće teme:
http://www.elitesecurity.org/t175282-0#1138932
http://www.elitesecurity.org/t175282-0#1138940

Dobro prouči uputstvo pa ako opet zapneš javi se.
 
Odgovor na temu

[es] :: SOHO Networking :: xp + vista , internet sbb

[ Pregleda: 2954 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.