Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

2010 kupiti auto u Nemackoj www.mobile.de fizicko ili pravno lice

elitemadzone.org :: AutoZone :: 2010 kupiti auto u Nemackoj www.mobile.de fizicko ili pravno lice

Strane: 1 2

[ Pregleda: 19665 | Odgovora: 31 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Petar85
Petar Milosavljevic
Pecko Partner
Beograd

Član broj: 241917
Poruke: 5
...251.wifi.dynamic.gronet.rs.



Profil

icon 2010 kupiti auto u Nemackoj www.mobile.de fizicko ili pravno lice01.12.2009. u 00:16 - pre 174 meseci
Cao svima!

Imam par pitanja oko uvoza automobila iz Nemacke, pa ako neko moze da bude ljubazan da mi pomogne.

Mislim da sam sve slicne teme procitao, i jos nemam dovoljno informacija.

Planiram da u martu 2010 odem do Nemacke da kupim auto, pa bih zeleo da izracunam koliko ce me to kostati otprilike (carina i pdv)

Nasao sam preko sita www.mobile.de par automobila sa slicnim cenama i sad me zanima, da li vazi bruto ili neto cena? Pre par godina sam kupijo auto preko mobile.de ali sam tad ziveo u Svedskoj i nije se racunalo kao export kao u ovom slucaju.

Koja cena vazi u Nemackoj bruto ili neto?
Kolika ce biti carina 2010 u % ? (bmw 320, 2007) ili kako carinici ocenjuju auto
Pdv na sve troskove 18%?
Imam li neke privilegije kao pravno lice, posto nije teretno vozilo?

Hvala!



[Ovu poruku je menjao Petar85 dana 01.12.2009. u 01:27 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao Petar85 dana 01.12.2009. u 01:27 GMT+1]
 
Odgovor na temu

sasa022

Član broj: 15151
Poruke: 4501



+361 Profil

icon Re: 2010 kupiti auto u Nemackoj www.mobile.de fizicko ili pravno lice01.12.2009. u 23:04 - pre 174 meseci
Pronadji nekog speditera koji je vec dugo u tom poslu i on ce ti dati najpreciznije informacije.
 
Odgovor na temu

Petar85
Petar Milosavljevic
Pecko Partner
Beograd

Član broj: 241917
Poruke: 5
...251.wifi.dynamic.gronet.rs.



Profil

icon Re: 2010 kupiti auto u Nemackoj www.mobile.de fizicko ili pravno lice01.12.2009. u 23:14 - pre 174 meseci
ja se izvinjavam ako sam ne kulturan, ali ne bih ovde pitao da mi se ide kod speditera!
 
Odgovor na temu

sasa022

Član broj: 15151
Poruke: 4501



+361 Profil

icon Re: 2010 kupiti auto u Nemackoj www.mobile.de fizicko ili pravno lice02.12.2009. u 00:25 - pre 174 meseci
@Petar85

Sto pre budes imao precizne informacije bice ti lakse.
Radi kako hoces,ali na kraju ces ipak zavrsiti u nekoj od spedicija :)....

 
Odgovor na temu

Zarko Silic
A V I S opti-tuning two generations,
[email protected]
Temerin, Čenej,VOJVODINA

Zarko Silic
Član broj: 73724
Poruke: 10383
78.30.189.*



+1269 Profil

icon Re: 2010 kupiti auto u Nemackoj www.mobile.de fizicko ili pravno lice02.12.2009. u 01:00 - pre 174 meseci
Ne mozes uvesti vozilo bez speditera.

Ovo tvoje pitanje je toliko neprecizno da ti niko, pa ni spediter ne moze dati tacan i precizan odgovor.


Okvirno, carinske i poreske dazbine su oko 33% na procenjenu vrednost vozila sto znaci da nase drzavne organe uopste ne zanima koliko je neko platio vozilo.

Procenjena vrednost je kataloska vrednost koja zavisi od niz faktora: od toga odakle se vozilo uvozi pa sve do trenutnog stanja (predjene km,...) vozila. Naravno, odlucujucu ulogu ima starost vozila.


P.S. Od toga sto si nasao na mobile.de i sto ti se ucinilo zanimljivo, slobodno pola baci u vodu.
 
Odgovor na temu

etjen
beograd

Član broj: 153477
Poruke: 1946
95.180.84.*

Sajt: www.terrarenting.com


+492 Profil

icon Re: 2010 kupiti auto u Nemackoj www.mobile.de fizicko ili pravno lice02.12.2009. u 09:30 - pre 174 meseci
više se isplati da ti to odradi špediter jer će te izaći jeftinije. Oni znaju sve kombinacije kako da se auto carini na manju vrednost i da te tako dažbine izađu manje.
Ti možeš da odeš sam da kupiš auto ali što se tiče uvoza prepusti to špediterima, biće ti i lakše i jeftinije.
Tada sam pogledao kroz prozor... Imao sam sta da vidim... Napolju je bila fabrika MACIJE TRAVE! Morao sam nesto da ucinim!
 
Odgovor na temu

Petar85
Petar Milosavljevic
Pecko Partner
Beograd

Član broj: 241917
Poruke: 5
...251.wifi.dynamic.gronet.rs.



Profil

icon Re: 2010 kupiti auto u Nemackoj www.mobile.de fizicko ili pravno lice02.12.2009. u 14:11 - pre 174 meseci
dobro to oko spedicije... ima moja firma svog speditera, nego jer vazi bruto ili neto cena kad kupujes preko...
treba da je neto, jer je export?
i sta je to sta se prica za manju carinu 2010?
 
Odgovor na temu

Joker
Subotica

Član broj: 646
Poruke: 1559
93.86.224.*

Sajt: jokerleather.net


+79 Profil

icon Re: 2010 kupiti auto u Nemackoj www.mobile.de fizicko ili pravno lice02.12.2009. u 14:54 - pre 174 meseci
@etjen
I šta može špediter da uradi sa donetom fakturom ?
format c: /udari_disk_o_beton /jako
 
Odgovor na temu

lancia88
lancia88
Beograd

Član broj: 10215
Poruke: 6528
*.dynamic.sbb.rs.

ICQ: 281338349


+14 Profil

icon Re: 2010 kupiti auto u Nemackoj www.mobile.de fizicko ili pravno lice02.12.2009. u 15:12 - pre 174 meseci
Pozdrav,

carinik fakturu priznaje ili ne priznaje po vlastitom nahodjenju i proceni jer mu je tako pravno moguce. U slucaju da mu se ucini da je vrednost vozila drasticno visa nego fakturna, primenjuje Katalog orjentacionih cena vozila koji izdaje AMSS i azurira ga, te u odnosu na cenu novog vrsi obracun amortizacijske vrednosti da bi dobio osnovicu za carinjenje i oporezivanje. Tu su te cuvene "egzibicije i trikovi" na koje ih "nagovore" spediteri i otud ta fama o njima. Ipak, postojanje izvozne deklaracije, odnosno potvrdjivanjem od strane drzave iz koje se izvozi vozilo da je u pitanju ta cena, carinik je u obavezi da tu cenu i prihvati i uveca je samo za visinu troskova transporta (odredjuje se prema izjavi da li je vozilo stiglo na tockovima ili kamionu, pa prema zemlji iz koje stize odnosno njenoj udaljenosti). Tada spediter moze samo da lovi u mutnom i da prica da je podmitio carinika da prizna tu cenu pa da se pokusa ogrebati za taj navodni mito. To neretko i rade, ustvari uvejk i love u mutnom.

Tacno je da se ne moze nista uvesti bez speditera jer je to licencirana firma za izradu carinskih papira i mora da ispunjava odredjene norme (javno carinsko skladiste, prostorije, zaposleni prosli obuku i polozili ispit za obavljanje posla itd.) ali im se sistemi rada u bitnim detaljima (izrazivim u mahom evropskoj valuti) bitno medjusobno razlikuju. Tako naprimer, u Luci Beograd uglavnom svi dogovorno drze ekstremno bezobrazno visoke cene usluga zvanicnih&nezvanicnih, vrlo nizak kvalitet usluga ali koji je jos uvek na visem nivou od postovanja pokazanom prema strankama. Moguce da je danas taj odnos prema strankama evoluirao do tacke u kojoj nisu vise bioloski u stanju da stranku procene prema visini, polu, godinama, obrazovanju, izgledu ili bilo kom drugom faktoru vec samo kroz novac.....Persiranje se desava kao komunikaciona forma iskljucivo pre zapocinjanja posla, u fazi dogovaranja, dok je prelazak na Per tu formu ustvari onaj vrlo jasan signal da je pre prvog "ti" tarifa odredjena i kod svake sledece komunikacije pocinje da se uvecava, zavisno od procene speditera. Stranka je gotova....

Ipak, u svom nastojanju da unisti konkurenciju, upravo AMSS je formirao spediciju na svim (bukvalno svim) granicnim prelazima od koji je, uz deklarisanu cenu usluge od 10 eura, zaista nekoliko prelaza potpuno nerentabilno ali egzistiraju u sklopu poslovne strategije unistenja konkurencije. Tokom tog "rata", bitno je odluciti se za najpovoljniju stranu prilikom vlastitog uvoza, i eto srece za uvoznika.

 
Odgovor na temu

milivoje t

Član broj: 230055
Poruke: 270
79.101.208.*



+726 Profil

icon Re: 2010 kupiti auto u Nemackoj www.mobile.de fizicko ili pravno lice02.12.2009. u 15:43 - pre 174 meseci
Uh, Srbijo teska si mi...

lancia88 da li znas ili mozes da pretpostavis sta me ocekuje u slucaju uvoza automobila kome je otkazao motor ?
Imam stvarno primanjivu ponudu za automobil u izuzetno dobrom stanju koji je doziveo hidroudar, znaci motor je kaput, a vlasniku se ne ispalti da popravlja taj kvar ili menja ceo motor u Nemackoj.
Auto naravno ne moze da se vozi, iako moze da se upali, trokira ali radi. Posto vidim da je spedicija i carina jos uvek moralna i zakonska kanalizacija, sta da ocekujem ?
Da li mi mogu sporiti cinjenicu da sam auto koji bi ispravan vredeo ~5000 evra platio ~2500 evra.

Jesam li te dobro razumeo da je AMSS spedicija pravi izbor za speditersku uslugu, mala cena, postena usluga ?
 
Odgovor na temu

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
dynamic-213-198-193-243.adsl.eunet.rs.



+165 Profil

icon Re: 2010 kupiti auto u Nemackoj www.mobile.de fizicko ili pravno lice02.12.2009. u 15:48 - pre 174 meseci
Citat:
lancia88: carinik je u obavezi da tu cenu i prihvati i uveca je samo za visinu troskova transporta (odredjuje se prema izjavi da li je vozilo stiglo na tockovima ili kamionu, pa prema zemlji iz koje stize odnosno njenoj udaljenosti). Ta.


cek,zasto se uvecava cena vozila,odnosno osnova na koju se primenjuje carinska stopa i pdv od ~33%, za troskove prevoza?

znaci nije svejedno da li ces dovesti auto iz madjarske ili iz svedske iako ga isto platis [iste karakteristike radi kontinuiteta price],odnosno, zbog prevoza ces vise platiti carinu za vozilo dovezeno iz svedske nego ono iz madjarske?
 
Odgovor na temu

lancia88
lancia88
Beograd

Član broj: 10215
Poruke: 6528
*.dynamic.sbb.rs.

ICQ: 281338349


+14 Profil

icon Re: 2010 kupiti auto u Nemackoj www.mobile.de fizicko ili pravno lice02.12.2009. u 16:27 - pre 174 meseci
Pozdrav,

@Horvat, tako je, dobro si razumeo iako razlike prakticno tek sa nekim dosta udaljenijim zemljama odnosno prevozima iz njih (ostrva) i generalno nisu tako velike. Desava se cak i da primenjuju isti obrazac za obracun jer im nije previse bitno ponekad.

@Milivoje, dobro si razumeo za AMSS, a sto se tice motora, on nikada nije ni figurisao u ceni vozila ni za uvoz ni za prenos vlasnistva osim predjene kilometraze. Sve drugo sto se uzimalo u obzir jeste spoljasno stanje vozila. Danas vise ne mozes uvesti havarisano vozilo pa i to vvise ne figurise kao nekada iako jos uvek izgled ima uticaja na obracun osnovice.
 
Odgovor na temu

Joker
Subotica

Član broj: 646
Poruke: 1559
93.86.224.*

Sajt: jokerleather.net


+79 Profil

icon Re: 2010 kupiti auto u Nemackoj www.mobile.de fizicko ili pravno lice02.12.2009. u 16:31 - pre 174 meseci
@lancia88
Koliko znam cena auta se ne određuje po AMSS-ovom katalogu nego po katalogu zemlje iz koje je uvežen, ne ?
format c: /udari_disk_o_beton /jako
 
Odgovor na temu

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
dynamic-213-198-193-243.adsl.eunet.rs.



+165 Profil

icon Re: 2010 kupiti auto u Nemackoj www.mobile.de fizicko ili pravno lice02.12.2009. u 18:23 - pre 174 meseci
@lancia,jedino nisam razumeo zbog cega se to uvecava...
da li i duzina puta utice na cenu?
 
Odgovor na temu

Zarko Silic
A V I S opti-tuning two generations,
[email protected]
Temerin, Čenej,VOJVODINA

Zarko Silic
Član broj: 73724
Poruke: 10383
*.adsl.eunet.rs.



+1269 Profil

icon Re: 2010 kupiti auto u Nemackoj www.mobile.de fizicko ili pravno lice02.12.2009. u 18:34 - pre 174 meseci
Citat:
Joker: @lancia88
Koliko znam cena auta se ne određuje po AMSS-ovom katalogu nego po katalogu zemlje iz koje je uvežen, ne ?


Tacno tako, ali su "nasi" katalozi u sustini, prepisani katalozi pojedinih zemalja.

Citat:
Horvat: @lancia,jedino nisam razumeo zbog cega se to uvecava...
da li i duzina puta utice na cenu?


Ne zavisi od duzine puta vec od troskova transporta.
Ako auto dovozis, nama dazbina. Ako ti automobil, ili bilo koju drugu posiljku, donose (neko ko je registrovan za ovu vrstu delatnosti), ima dazbina. Takav je zakon.

Citat:
lancia88: ...Tacno je da se ne moze nista uvesti bez speditera jer je to licencirana firma za izradu carinskih papira i mora da ispunjava odredjene norme...


Samo mala ispravka. Po zakonu gradjnima (fizickim licima) je takodje dozvoljeno da samostalno podnesu svu potrebnu dokumentaciju, medjutim, zbog jednog vozila se ovo ne isplati raditi. Iziskiva previse truda i papiroloskih zavrzlama te na kraju pita biva skuplja od tepsije.
 
Odgovor na temu

Challenger

Član broj: 37755
Poruke: 156
93.86.4.*



+1 Profil

icon Re: 2010 kupiti auto u Nemackoj www.mobile.de fizicko ili pravno lice02.12.2009. u 18:40 - pre 174 meseci
Citat:
Petar85:
Koja cena vazi u Nemackoj bruto ili neto?
Kolika ce biti carina 2010 u % ? (bmw 320, 2007) ili kako carinici ocenjuju auto
Pdv na sve troskove 18%?
Imam li neke privilegije kao pravno lice, posto nije teretno vozilo? 


Neto
10% ili 7.5%
Da
Mislim da ne
 
Odgovor na temu

lancia88
lancia88
Beograd

Član broj: 10215
Poruke: 6528
*.dynamic.sbb.rs.

ICQ: 281338349


+14 Profil

icon Re: 2010 kupiti auto u Nemackoj www.mobile.de fizicko ili pravno lice02.12.2009. u 19:32 - pre 174 meseci
Pozdrav,

vidim, vec je Zarko odgovorio na vecinu pitanja, a zasto je tako, ne vredi raspravljati zaista. Svaki prevoz vozila iziskuje troskove te zaista uvecano za te iste troskove uvoznika to vozilo i kosta kad stigne ovde. Ukoliko stize na svojim tockovima, vec je poodavno u pitanju samo COL opcija (namenske tablice sa ukljucenim osiguranjem, da bi se odjavljeno vozilo preteralo u zemlju za koju se izvozi, popularne "carinske table"), te je to tek skuplji deo price, dok se za razlicite transporte obracunavaju i razliciti pausali (ostrvske zemlje i kontinenti imaju drugaciji nacin obracun troskova koji ulaze u osnovicu za carinjenje iako su razlike u ceni kao sto rekoh zaista male). To je tako kako je, ali od toga pravimo preveliku buku jer je to red velicina 30-ak hiljada dinara recimo. To ce reci da veoma beznacajno uvecava osnovicu, daleko vise skine carinik ako je dobre volje. Tu sam stavku napomenuo naprosto zato sto postoji, uz nju obavezno ide i izjava speditera o tome kako je stiglo vozilo jer se bas na osnovu te izjave i vrsi obracun osnovice izmedju ostalog.


Od nekih drugih troskova javice se i trosak tehnickog pregleda oko ocitavanja broja motora kao i troskovi skladistenja vozila za vreme dok se vrsi carinjenje itd. ali ovi troskovi danas uglavnom nisu neka velika stavka osim ako je onaj ko ih uvozi dovoljno suicidan u ekonomskom smislu pa da te troskove sam uveca. Primer za to bi bilo pristajanje na bilo koje skladiste bez pitanja za cenu skladistenja po danu ili pristajanje na bilo koji tehnicki pregled bez prethodnog raspitivanja koliko je udaljen (voznja bez tablica do tehnickog pregleda plus policijska kaza koja moze evoluirati u carinski prekrsaj cak, ili pak slepovanje koje takodje moze da uzrokuje niz problema). Naravno, najgore ce proci oni koji ne obrate paznju pa ne predaju papire za carinjenje u roku od 72 sata od momenta ulaska vozila u zemlju. Iako deluje da je rok dovoljno dugacak, ljudi cesto ne znaju kada im je tacno vozilo preslo granicu a kada je stiglo do njih, nece da upali pa se ceka majstor, pa se cekaju delovi pa prodje voz, zatim je moguce da ljudi i ne znaju za tu obavezu jer naprosto nisu bili na granici kad je vozilo uslo itd. E te kazne su malko drakonskije od same cene lezarine "u zici".
 
Odgovor na temu

Petar85
Petar Milosavljevic
Pecko Partner
Beograd

Član broj: 241917
Poruke: 5
...252.wifi.dynamic.gronet.rs.



Profil

icon Re: 2010 kupiti auto u Nemackoj www.mobile.de fizicko ili pravno lice02.12.2009. u 22:00 - pre 174 meseci
Jos jedno pitanje samo. Znam da je dosta ljudi svoj auto koji su imali preko, dovezli ovde i posle nekog vremena preveli na srpske tablice.
Na primer koliko ja znam u Nemackoj, mozes da uzmes probne tablice i da auto vozis nedelju dana.
Da li bi se ispalatilo meni da registrujem auto u Svedskoj i posle nekog vremena da ga ovde dovezem i prevedem na nase tablice?
Ili se i tada placa carina, pdv i sve ostalo?
 
Odgovor na temu

Zarko Silic
A V I S opti-tuning two generations,
[email protected]
Temerin, Čenej,VOJVODINA

Zarko Silic
Član broj: 73724
Poruke: 10383
*.adsl.eunet.rs.



+1269 Profil

icon Re: 2010 kupiti auto u Nemackoj www.mobile.de fizicko ili pravno lice02.12.2009. u 23:01 - pre 174 meseci
U svakoj varijanti (pod uslovom da se ne koristi pravo uvoza invalida) carina i PDV se mora platiti.

Nismo jos u EU

Kada dodje vreme, carina ce nestati, ali PDV uvek ostaje. Nesto slicno kao u Madjarskoj ili drugim zemljama sa istim EU statusom.

Mislim da su za taj BMW iz 2007. dazbine takve da ti se ni najmanje nece svideti.

[Ovu poruku je menjao Gojko Vujovic dana 03.12.2009. u 00:24 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Petar85
Petar Milosavljevic
Pecko Partner
Beograd

Član broj: 241917
Poruke: 5
...252.wifi.dynamic.gronet.rs.



Profil

icon Re: 2010 kupiti auto u Nemackoj www.mobile.de fizicko ili pravno lice02.12.2009. u 23:54 - pre 174 meseci
(pod uslovom da se ne koristi pravo uvoza invalida)

koje su beneficje?
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: AutoZone :: 2010 kupiti auto u Nemackoj www.mobile.de fizicko ili pravno lice

Strane: 1 2

[ Pregleda: 19665 | Odgovora: 31 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.