Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Primena novih zakona - Djonom ili prekim govorom

elitemadzone.org :: AutoZone :: Primena novih zakona - Djonom ili prekim govorom

Strane: 1 2

[ Pregleda: 7979 | Odgovora: 38 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Deep|Blue
Srce Srbije

Član broj: 631
Poruke: 1431
195.178.63.*

ICQ: 101830817


+314 Profil

icon Primena novih zakona - Djonom ili prekim govorom07.12.2009. u 08:11 - pre 175 meseci
Nigde ne nadjoh izjavu zvanicnika o nacinu prelaza na novi sistem haracenja .. da li ce nas OSL gaziti djonom ili ce ipak da krenu sa obicno najavljivanim savetodavnim zaustavljanjima.
Znam da je ovo Srbija i da je djon osnovi metod komunikacije, ali covek se uvek nada

Problem je sto se nas vec mesec dana toliko bombarduju sa novim zabranama da vise ne mozes da budes siguran sta je dozvoljeno.
Jedini komentar koji jesam nasao je od pre dvadesetak dana gde se neki sef saobracajne policije cudi sto gradjani nisu jos krenuli sa ponasanjem po novim zakonima jer je 10.12 blizu.


"Hmmm", rekao je, "...suprostavlja se nadrealizmu prikrivene metafore..." Razmišljao je tome na trenutak, a onda je zatvorio beležnicu s mrkim osmehom.
"I smrt je za njih suviše dobra"
 
Odgovor na temu

DEX11

Član broj: 241147
Poruke: 17
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Primena novih zakona - Djonom ili prekim govorom07.12.2009. u 10:17 - pre 175 meseci
Vec duze vreme nisam cuo da je policajac zaustavio nekoga i pustio samo sa opomenom,tako da mi je zao prijatelju ali mislim da nam djon negine.U sustini najvise treba da nas brine sto su u ovom slucaju oni postali bogovi i ne sumnja se u njihvu revnosnost obavljanja posla,kako policijskog tako i sudskog.Ako ti nesto znaci,cisto da znas po novom zakonu policijski izvestaj,odnosno prijava ce se tretirati kao da ima foto ili cak video zapis necega za sta te spori, a o dokazu svoje nevinosti neces moci ni da raspravljas.Vecinski deo para,odnosno haraca kao sto si rekao ide u njihov budzet pa ce imati mnogo vise razloga da se sile.Sto se tice naplacivanja tacno je da nece moci na licu mesta da naplacuje kaznu,ali ne znaci da nece vise traziti da mu se gurne u dzep da bi te pustio i da ne bi dobijao tackice i ostalo.Sve to ne bi bilo strasno da je zakon za sve isti ali naravno tako nece biti.Jos jednom da kazem kao i u nekim drugim temema,i stari zakon je bio dobar samo se nije postovao.Ni po starom se nije moglo na crveno i trebao si da pustis pesake,nisi smeo ne propisno da parkiras, ali....
Znaci nema prekog govora,djon i to opet po boraniji koja nema neku vezu ili pare i to naravno za neku glupost, a oni koji stvarno krse zakon nastavice tako.pozz!
 
Odgovor na temu

cozmo_im
Ivan Miladinovic
Direktor svemira i galaktickih
postrojenja
Zemun

cozmo_im
Član broj: 31495
Poruke: 5566
*.adriamedia.rs.



+896 Profil

icon Re: Primena novih zakona - Djonom ili prekim govorom07.12.2009. u 10:44 - pre 175 meseci
Kaznene odredbe zakona se nece primenjivati do 1. januara.

Znaci samo opomene i upoznavanje sa zakonom.
 
Odgovor na temu

etjen
beograd

Član broj: 153477
Poruke: 1946
95.180.84.*

Sajt: www.terrarenting.com


+492 Profil

icon Re: Primena novih zakona - Djonom ili prekim govorom07.12.2009. u 10:56 - pre 175 meseci
uf, znači mogu još malo da prištedim na sijalicama
Tada sam pogledao kroz prozor... Imao sam sta da vidim... Napolju je bila fabrika MACIJE TRAVE! Morao sam nesto da ucinim!
 
Odgovor na temu

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
dynamic-213-198-193-243.adsl.eunet.rs.



+165 Profil

icon Re: Primena novih zakona - Djonom ili prekim govorom07.12.2009. u 11:05 - pre 175 meseci
cozmo,a odakle ti info? :)

moje misljenje je da se svako treba dobro upoznati sa zakonom ovim,i po mogucnosti imati jednu kopiju u vozilu u svakom trenutku,jer postoji verovatnoca da plavci malo musicare ;)
odnosno,da odvale da si neki clan zakona prekrsio,a to uopste ne postoji u zakonu...
 
Odgovor na temu

cozmo_im
Ivan Miladinovic
Direktor svemira i galaktickih
postrojenja
Zemun

cozmo_im
Član broj: 31495
Poruke: 5566
*.adriamedia.rs.



+896 Profil

icon Re: Primena novih zakona - Djonom ili prekim govorom07.12.2009. u 11:07 - pre 175 meseci
Info - pa eno tupe vec danima na svim vestima...

"Kaznene mere će, međutim, početi da se primenjuju tek od 1. januara, kada počne primena Zakona o prekršajima"

http://www.b92.net/automobili/...09&mm=12&nav_id=396684
 
Odgovor na temu

Goran Mijailovic

Član broj: 12684
Poruke: 6907



+437 Profil

icon Re: Primena novih zakona - Djonom ili prekim govorom07.12.2009. u 11:23 - pre 175 meseci
Zanimljivo je ovo:
Citat:
Da podsetimo, prekršioce novog Zakona o bezbednosti u saobraćaju očekuju sledeće kazne:

- 1 bod dobiće vozač koji se nepropisno parkira, ili ne koristi migavce.

- 2 boda dobijaju se za nepropuštanje pešaka, ili kretanje jednosmernom ulicom.

- 3 boda dobiće vozač koji koristi antiradar uređaj, ili ne propusti vozila iz suprotnog smera kod levog skretanja.

- 4 boda dobijaju se zbog neprilagođene brzine, nebezbednog preticanja, ili nepropuštanje dece, slepih, i invalida na pešačkom prelazu.

- 5 bodova dobiće svaki vozač zbog upotrebe mobilnog telefona u vožnji, loših guma, a vlasnici probne vozačke dozvole zbog vožnje bez prisustva iskusnijeg vozača.

- 6 bodova dobijaju se za prolazak kroz crveno i žuto svetlo, preticanje i obilaženje s desne strane, i vožnje deteta mlađeg od 12 godina na prednjem sedištu.

- 7 bodova dobiće vozač koji vozi brzinom koja je od 50 do 70 kilometara veća od dozvoljene.

- 8 bodova zbog vožnje pod dejstvom narkotika.

- 10 bodova dobiće svaki teško pijani vozač, dok će 12 bodova dobiti za vožnju u stanju veoma teške alkoholisanosti.

- 14 bodova dobija se za vožnju bez dozvole, vožnje sa više od dva promila alkohola, ili za noćnu vožnju bez svetala.

- 15 bodova dobiće vozač za nasilničku vožnju, i vožnje u stanju potpune alkoholisanosti.

- 16 bodova dobija se za ako je prouzrokovana saobraćajna nesreća, a 17 bodova što je i najveća kazna, za saobraćajnu nesreću prilikom nasilničke vožnje.

Ministar policije Ivica Dačić kaže da svrha novog zakona nije represija već prevencija kako bi se smanjio broj žrtava na srpskim drumovima.

 
Odgovor na temu

anon115774

Član broj: 115774
Poruke: 1656



+920 Profil

icon Re: Primena novih zakona - Djonom ili prekim govorom07.12.2009. u 12:42 - pre 175 meseci
Citat:
- 14 bodova dobija se za vožnju bez dozvole


A gde ce da mu upisu tih 14 bodova ako nema dozvolu? :D

Nego, intresuje me sta se desava u sledecoj (veoma cestoj) situaciji:

Krecem se, na primer, vozilom A srednjom trakom autoputa brzinom 100km/h.
Magarac u vozilu B se nalazi ispred mene i krece se levom trakom auto puta brzinom od 60km/h.

Osim mene i njega nema nikog vise na putu sto znaci da se on ne krece potpuno nepropisno levom trakom.

Posle odredjenog vremena ja cu neminovno da ga prestignem ako nastavim da se krececem svojom brzinom i svojom trakom.

E sad, pitanje je, ko ce nakon toga da dobije kaznu:

1. On, zato sto se mimo propisa krece levom trakom.
2. Ja, zato sto sam izvrsio preticanje sa desne strane.
3. Obojica?

Evo sta kaze wikipedia za nemacki autobahn: The fact that the car overtaken is illegally occupying the left-hand lane is not an acceptable excuse. In these cases the police will routinely stop and fine both drivers.
 
Odgovor na temu

lancia88
lancia88
Beograd

Član broj: 10215
Poruke: 6528
*.dynamic.sbb.rs.

ICQ: 281338349


+14 Profil

icon Re: Primena novih zakona - Djonom ili prekim govorom07.12.2009. u 12:47 - pre 175 meseci
Pozdrav,

Citat:
DEX11: ....Vecinski deo para,odnosno haraca kao sto si rekao ide u njihov budzet pa ce imati mnogo vise razloga da se sile.....


ovakve stvari ne mozemo da ostavimo a da ne napomenemo da apsolutno nisu tacne, odnosno, nemaju nijednu vezu sa istinom.

Budzet jedne drzave, pa i nase, "kroji" se uglavnom u upravo ovo doba godine, i to tako da svi budzetski korisnici (a medju njima i policija, odnosno saobracajna policija) dostave svoje potrebe preko resornih ministarstava, dok ministarstvo finansija kroji prihodovnu stranu kroz analizu prethodnih i planiranih buducih prihoda. Kada se vide ukupni prihodi, ali i njihova dinamika (uglavnom kvartalna), onda se budzet koji su predlozila ministarstva, "krese" na Vladi, te se na kraju dobije onaj finalni budzet iz koga se trosi. To znaci da se i prihodi i rashodi za narednu godinu iskljucivo unapred kreiraju i tek rebalansima moze doci do njihovog restruktuiranja. Da se ne bi igrali budzeta i svako stavljao, raspolagao i zahvatao iz budzeta, budzetska problematika se resava Zakonom o budzetu koji ga prati kao aktuelna pravna forma. Dakle, nema igranja, ima nenamenskog trosenja, raznih nepravilnosti i slicno, ali nikako toga da deo budzeta svako sebi puni i trosi po svom nahodjenju. Toga apsolutno nema, ma cega drugog da bilo.

Nadalje je vazno reci da se za sva ministarstva otvaraju racuni i NBS, te da tek kada NBS na njih transferise novac, taj novac moze da se trosi u okviru predvidjene kvote. Dakle, nema toga da neki saobracajac zove Guvernera da mu kaze da je njegova sluzba napisala toliko-i-toliko kazni i pita: Hocu da znam koliki je moj de??!! Necete me prevariti....

Toga ima u Maratoncima, Scary movie i crtacima, u praksi to ne ide tako....nepravilnosti u trosenju su uglavnom to sto se u okviru kvote ne potrose sredstva za stavke na osnovu kojih je ta kvota odobrena, vec za neke druge stavke, ali kvota je nepromenjena, onakva kakva je bila pre pocetka godine.....

Dakle, nema apsolutno nikakve finansijske koristi saobracajni policajac koji napise vise kazni, nema stimulansa niti je to rad na procenat. Mozda nas nase godine nauce da ne pisemo ofrlje? ;)
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7177 Profil

icon Re: Primena novih zakona - Djonom ili prekim govorom07.12.2009. u 12:48 - pre 175 meseci
Citat:
Informer
Evo sta kaze wikipedia za nemacki autobahn: The fact that the car overtaken is illegally occupying the left-hand lane is not an acceptable excuse. In these cases the police will routinely stop and fine both drivers.


Ovo za Nemacku nije skroz tacno - zabranjeno je preticanje u desnoj traci OSIM ako tok saobracaja nije takav da je "preticanje" neizbezno.

U ovom konkretnom slucaju - ako neko vozi 60 km/h u levoj traci (i, samim tim - cini preksaj), ti ne smes (u DE) da vozis sporije od 80 km/h na auto putu - dakle, tok saobracaja ti ne dozvoljava da ides sporije.

Zavisi od formulacije tog prekrsaja - ako ima tu klauzulu "osim ako tok saobracaja..." onda vozac u srednjoj traci nema za sta da odgovara. Pogledajte sta ZOBS pise o tome.

E, ako se obojica krecu brze od 80 km/h - onda je situacija drugacija, ako nema nikog ispred tog lika u levoj traci, ne moze se niko vaditi na tok saobracaja i moze biti osnove za kaznjavanje osobe u srednjoj traci. Na stranu sto svaki dan vozim oko 130 km kroz auto put i jos nisam video da je bilo ko zaustavljen na istom zbog bilo cega :)

Problem je sto ovo dosta zavisi i od policajca - kako se njegova "ne porice" u novom zakonu.

Sve u svemu - ako vam se vozi brzo, koristite bar levu traku :)
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

fanfon
Apatin

Član broj: 15355
Poruke: 2658
109.93.69.*



+363 Profil

icon Re: Primena novih zakona - Djonom ili prekim govorom07.12.2009. u 12:55 - pre 175 meseci
Citat:
2 boda dobijaju se za nepropuštanje pešaka, ili kretanje jednosmernom ulicom.


Po ovome vise uopste nije dozovljeno kretanje jednosmernom ulicom. Ima li razlike u kaznama za kretanje u dozvoljnom smeru jednosmernom ulicom i u kretanju suprotnim smerom?
Use Your Mind. Or someone else will.
 
Odgovor na temu

Deep|Blue
Srce Srbije

Član broj: 631
Poruke: 1431
195.178.63.*

ICQ: 101830817


+314 Profil

icon Re: Primena novih zakona - Djonom ili prekim govorom07.12.2009. u 13:10 - pre 175 meseci
Citat:
lancia88: ...
Dakle, nema apsolutno nikakve finansijske koristi saobracajni policajac koji napise vise kazni, nema stimulansa niti je to rad na procenat. Mozda nas nase godine nauce da ne pisemo ofrlje?

Ne mogu da tvrdim za sadasnje vreme, ali godinama unazad policajci su imali kvotu kazni koju su morali da ispune.
U slucaju da kvota nije ispunjena pojedini policajac se kaznjava shodno svom prethodnom ponasanju (5-20%).

Dakle policajac ne moze da dobije svoj deo od "viska" kazni, ali sasvim sigurno moze da izgubi deo svoje plate.

"Hmmm", rekao je, "...suprostavlja se nadrealizmu prikrivene metafore..." Razmišljao je tome na trenutak, a onda je zatvorio beležnicu s mrkim osmehom.
"I smrt je za njih suviše dobra"
 
Odgovor na temu

lancia88
lancia88
Beograd

Član broj: 10215
Poruke: 6528
*.dynamic.sbb.rs.

ICQ: 281338349


+14 Profil

icon Re: Primena novih zakona - Djonom ili prekim govorom07.12.2009. u 14:19 - pre 175 meseci
Pozdrav,

sve nekadasnje "policijske kvote" bile su zasnovane samo na dokazivanju da se nesto radilo. To nikako nije znacilo id a su sve te prijave uopste kretale u postupak, a i kad su kretale, postoji instanca u okviru same saobracajne policije (za Beograd u zgradi OUP-a Savski venac, na trecem, odnosno cetvrtom spratu) koja filtrira sve prijave i utvrdjuje da li za neku mozda ne postoji realan osnov za podnosenje (pogresna procedura, netacnosti u zapisniku itd.), tako da se u sumnjivim slucajevima cak zobe stranka da da izjavu, pa tek onda ono sto je "probrano" ode na sud. Sud pokrece postupak ali ukoliko u roku od dve godine ne zavrsi isti, a neretko ne moze da "nahvata" onoga protiv kojga je podneta prijava, onda se postupak obustavlja po sili zakona. Stoga, tek manji deo podnetih prijava zavrsava epilogom naplate, i kako onda da neko racuna na nekakav prihod, odnosno da mu se sliva u budzet, te da po tom osnovu nekoga stimulise na pisanje kazni. Teza je u tom slucaju zamenjena, na taj nacin interno policija kontrolise svoje sluzbenike da li rade. Kazna je na drugom kraju price o stapu i sargarepi, ne treba je brkati sa nagradom u vidu stimulansa vezanom za neka navodna slivanja vecih delova u neke "svoje" budzete. Sirimo pricu a ona nije povezana.

Sa druge strane, takodje ces sresti i policajce kojima niko nikada nije spominjao te kvote...jednostavno, uvek je postojao razlog sto nekoga kontrolises a nekog drugog ne...znas kako, ne kazu svakome koga ostavljaju na trenutak samog u prostoriji - pljeskaj rukama ;)
To sto cesto na ulici policajci to govore da im je naredjeno, odnosi se i na prikazivanje sebe u boljem svetlu: ne bi' ja majke mi, samo oni me teraju....pa se pritom malo zanese, pa ni kad vadis "crvenu" da ga odobovoljis ne shvatas da nesto nije u redu jer sad odjednom ga niko ne tera. Vreme za odrastanje, kazem ja.
 
Odgovor na temu

Horvat I
Ivan Horvat
Subotica,Makova sedmica

Član broj: 40556
Poruke: 3808
*.opera-mini.net.



+292 Profil

icon Re: Primena novih zakona - Djonom ili prekim govorom07.12.2009. u 14:35 - pre 175 meseci
Citat:
Deep|Blue: godinama unazad policajci su imali kvotu kazni koju su morali da ispune.
.

Inace ne moze da preda smenu
Pozdrav
---ivanhoe---
 
Odgovor na temu

DEX11

Član broj: 241147
Poruke: 17
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Primena novih zakona - Djonom ili prekim govorom07.12.2009. u 14:54 - pre 175 meseci
Ja sam to lepo cuo u emisiji u kojoj su bila tri gosta,predstavnik suda, policije i neki poslanik koji je to lepo rekao a policajac nije demantovao.Znaci vecinski deo kazne po "novom" ide u njihov budzet,kako i zasto,pa kao i sve u ovoj zemlji,onako kako oni kazu tako i rade.
Policiji i sudstvu fali mnogo profesionalizma,morala i vaspitanja da bi cela ova prica bila u redu i bila prihvacena.
Samo jedan mali slucaj,pre neki dan covek je odvezao polupokretno dete u bolnicu.Parkirao je na trotoaru u blizini,nikome nije smetao ali tu nije dozvoljeno.Malo posle toga su mu odneli auto,a u sarajevskoj u dve trake na sred ulice kao ui u njegosevoj na sred ulice ispreed kafica i klubova stoje parkirana kola nekih....O kakvom zakonu mi ovde pricamo i o primeni na kome.Nema pravde,banana republika...
 
Odgovor na temu

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
dynamic-213-198-193-243.adsl.eunet.rs.



+165 Profil

icon Re: Primena novih zakona - Djonom ili prekim govorom07.12.2009. u 15:09 - pre 175 meseci
Citat:

- 7 bodova dobiće vozač koji vozi brzinom koja je od 50 do 70 kilometara veća od dozvoljene.

- 15 bodova i vožnje u stanju potpune alkoholisanosti.


nema vise oduzimanja vozackih dozvola?

znaci neko pici 120 na sat u centru grada [kako god to izveo],on ce dobiti sedam tackica u vozacku i vozi dalje?
Citat:
fanfon: Po ovome vise uopste nije dozovljeno kretanje jednosmernom ulicom. Ima li razlike u kaznama za kretanje u dozvoljnom smeru jednosmernom ulicom i u kretanju suprotnim smerom?


ovo je najbolje :D

@cozmo,hvala

Citat:
Vozaču će, kad bude sakupio ukupno 18 kaznenih poena, za prekršaje koje je učinio, pivremeno biti oduzeta dozvola.


koliko bodova moras napimpovati da te ponovo posalju na vozacki ispit?
 
Odgovor na temu

fanfon
Apatin

Član broj: 15355
Poruke: 2658
109.93.69.*



+363 Profil

icon Re: Primena novih zakona - Djonom ili prekim govorom07.12.2009. u 15:18 - pre 175 meseci
S obzirom na osionost vlasti, mozda bi pravo pitanje za gradjane trebalo biti da li zele da se neki zakon primenjuje selktivno(kao sto se 99% njih primenjuju) ili da se uopste ne primenjuje(da imamo anarhiju)? Ovako policajac nekom odnese automobil, a neki budza ga potplati pa njemu ne odnese, a onda taj sto mu je odnet saceka policajca u mraku i rokne ga kamenom iz prikrajka u znak odmazde i pobegne. Ono sto drzava cini nestvaranjem mehanizama za primenu zakona vodi upravo toj anarhiji. Vecina gradjana nije zadovojlna platama. To ih ne motivise da rade ili jednostavno otaljavaju posao. To dovodi do lancane reakcije i na kraju imamo situaciju da svi to rade jer "oni drugi" rade to isto. Pa ako sami ne podignemo svest o tome i ne pocnemo od sebe kako da ocekujemo da ce to drugi da cine?
Use Your Mind. Or someone else will.
 
Odgovor na temu

lancia88
lancia88
Beograd

Član broj: 10215
Poruke: 6528
*.dynamic.sbb.rs.

ICQ: 281338349


+14 Profil

icon Re: Primena novih zakona - Djonom ili prekim govorom07.12.2009. u 16:27 - pre 175 meseci
Pozdrav,

glupost je, izgleda, ne brisati gluposti vec na njih odgovarati:

Citat:
fanfon: ....Ovako policajac nekom odnese automobil, a neki budza ga potplati pa njemu ne odnese, a onda taj sto mu je odnet saceka policajca u mraku i rokne ga kamenom iz prikrajka u znak odmazde i pobegne. .....


iako je ovde to navedeno, cini mi se, apstraktno u svrhu ilustracije sta-bi-bilo-kad-bi-bilo situacije, precesto slusam/citam i ovakav scenario kao ozbiljno misljenje vise nego strucnih komsija, prijatelja, prijatelja koji zna prijatelja, reko-mi-jedan-co'ek informatora i slicnih znalaca.
Naravno, a problem je uvek objasniti kako moze neko da potplati nekoga da mu ne podigne auto?
Neku budza?
Pa ako treba nekome nesto platiti da pauk ne odnese auto, to je onda kazna za nepropisno parkiranje, jeftinije nego ceo cirkus sa paukom. I sad neki "komsija etc" vidi kako neko vadi pare za kaznu, naidje mu bas tada autobus i do sledece stanice se sve ori na toj liniji kako je neki budza potplatio policajca i kako bi onaj "jadnik" sto nije bio tu da plati kaznu pa mu je odnet auto (citaj: nije imao para da plati kaznu) treba da saceka pandura u parku bla, bla....

E, sad, gde se tu uklapa onaj, inace apsolutno tacni deo o svesti?
Naravno da ga nema, realnost nije zanimljiva, interesantno za prepricavanje je uvek nesto mracno, zaverenicko, vanzemaljsko, a narator je sve to pronicljivo prokljuvio, njega nisu zavarali....ne da se on, samo cuti da bi ostala glava na ramenima jer, znas kako oni rade, pa milioni su do sada nestali bez traga, ni porodice ne smeju da se raspituju za njih.

Evo, sticajem okolnosti u toj pomenutoj Sarajevskoj, ispred Tehnomanijinog salona podize pauk automobil sa trotoara. Duuugo ga podize, ja licno slusam svojim usima pitanje zna li se gde je vlasnik da ga ne odnose nego da samo plati kaznu...Mlad policajac, fino i kulturno nudi nekome da plati daleko manje, samo da se pojavi. Svi okupljeni ali niko ne zna ciji je auto. Ceka covek jos iako je podavno napisao vec papire ali vlasnika nema. Kaze, ljudi sta da se radi. Odlazi, OK, nekoga mora i da odnesu, konstatuju zaposleni i stanari u tom delu Sarajevske.

Tesko je krojiti pravilo po pojedinacnim slucajevima...ili nije?

Sto se tice budzeta, ja sam vec objasnio ustavno funkcionisanje Budzeta i raznih zakona o finansiranju javnih rashoda i slicnih akata, i ja verovatno ne bih odgovarao nista na takve gluposti tipa Novi-zakon...ZOBS?
Pa taj zakon ne uredjuje finansiranje jednog budzetskog korisnika kakav je MUP, sta onda da objasnjavam "poslaniku" koji svojim glasanjem te zakone upravo i donosi....da i mene prokune ili gadja cipelom, casom vode ili cime sve?
Naprosto, za pojdeine diskusije mora i sagovornik imati nekakav minimum znanja, pismenosti i logike.
Mada, kako onda objasniti moje diskusije ovde sa pojedinima? Da, cudno je to....
 
Odgovor na temu

jericho1405
Programer
Istocno Sarajevo

Član broj: 178952
Poruke: 45



+683 Profil

icon Re: Primena novih zakona - Djonom ili prekim govorom07.12.2009. u 17:44 - pre 175 meseci
Citat:
Horvat: nema vise oduzimanja vozackih dozvola?

Mislim da ce se dozvole oduzimati i dalje. Tj. zavisno od tezine prekrsaja odredjuje se kazna i njena visina saglasno sa novim zakonom. Otprilike, za teze prekrsaje ces dobiti novcanu kaznu, odredjeni broj bodova i oduzimanje vozacke dozvole na xy mjeseci. Negdje ces se provuci bez oduzimanja dozvole, a negdje ces dobiti samo novcanu kaznu. Tako je bar u Bosni, a obzirom da je vecina tacaka vrlo slicna novom srbijanskom zakonu, ne bi trebalo da se razlikuju ni u ovim stavkama.

Na ponovno polaganje se ide nakon 12 skupljenih bodova, s tim da se svake godine bodovi "resetuju". E sada ne znam koliko je to u Srbiji obzirom da se dobija znatno veci broj bodova za slicne prekrsaje.

Citat:
Deep|Blue: Ne mogu da tvrdim za sadasnje vreme, ali godinama unazad policajci su imali kvotu kazni koju su morali da ispune.
U slucaju da kvota nije ispunjena pojedini policajac se kaznjava shodno svom prethodnom ponasanju (5-20%).

Ovo je tacno. Ne znam koje su posljedice ne ispunjavanja kvote, al' su iste postojale. Vjerovatno i dan-danas postoje.
Never argue with an idiot. They bring you down to their level and beat you with
experience.
 
Odgovor na temu

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
dynamic-213-198-193-243.adsl.eunet.rs.



+165 Profil

icon Re: Primena novih zakona - Djonom ili prekim govorom07.12.2009. u 18:59 - pre 175 meseci
Citat:
jericho1405
Na ponovno polaganje se ide nakon 12 skupljenih bodova, s tim da se svake godine bodovi "resetuju". E sada ne znam koliko je to u Srbiji obzirom da se dobija znatno veci broj bodova za slicne prekrsaje.


pa koji je onda smisao imati 18 bodova,ako sa 12 gubis dozvolu i pravo da vozis,odnosno moras ponovo da polazes?

a i ono sto sam citirao s b92 pise da se s 18 PRIVREMENO oduzima vozacka [na xy meseci]

Citat:
jericho1405
Mislim da ce se dozvole oduzimati i dalje. Tj. zavisno od tezine prekrsaja odredjuje se kazna i njena visina saglasno sa novim zakonom.

nadam se da ne gresis,da ce ostati ono sa voznjom u alkoholisanom stanju i prekoracenju brzine u odnosu na dozvoljenu za xy km/h
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: AutoZone :: Primena novih zakona - Djonom ili prekim govorom

Strane: 1 2

[ Pregleda: 7979 | Odgovora: 38 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.