Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Izgleda da alarm vuce struju ?!

elitemadzone.org :: AutoZone :: Izgleda da alarm vuce struju ?!

[ Pregleda: 4060 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

cobra-11
zeljko antunovic
BiH

Član broj: 181637
Poruke: 272
91.191.50.*



+1 Profil

icon Izgleda da alarm vuce struju ?!07.12.2009. u 13:06 - pre 174 meseci
Skoro sam ugradio alarm na opel kadeta iz 1987 god. dizel , u pitanju je neki excalibur ne znam koji je model.Auto nisam vozio 3 dana i nisam moga upalit.Sumnjam da mi je alarm izvukao struju , posto sam do tad vozio svaki dan pa nisam primijetio.Sad planiram da otpojim alarm i ostavim opet auto pa da ispitam je li zbog alarma.Moje pitanje je da li je dovoljno odpojiti alarm sa klema akumulatora ili moram jos odakle skidati zice , posto su spojene zice na prekidace na vratima , gepeku , haubi , na svjetlo u kabini i na zmigavce pa ne znam da li i preko toga moze vuci struju nakon sto otkacim sa klema ?
POzzz
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.rcub.bg.ac.rs.



+5251 Profil

icon Re: Izgleda da alarm vuce struju ?!07.12.2009. u 14:29 - pre 174 meseci
Desava se, kod vozila mladjih od '96g godista, da se posle nekoliko dana isprazni accu. Cak se provlace preporuke u uputstvima da treba startovati motor ili voziti svakih par dana.

Jednostavnije je da otkacis klemu, i sa skinutim kontaktom, izmeris da li neki potrosac "vuce" struju iz accu.

Doj ke ampermetar vezan, ukljuci alarm, i imaces potrosnju struje koja te zanima. Ako je od 200mA(mili ampera) do pola ampera, moze da isprazni accu za tri dana..odnosno, da ga onesposobi za start motora..

Poz
 
Odgovor na temu

cozmo_im
Ivan Miladinovic
Direktor svemira i galaktickih
postrojenja
Zemun

cozmo_im
Član broj: 31495
Poruke: 5566
*.adriamedia.rs.



+896 Profil

icon Re: Izgleda da alarm vuce struju ?!07.12.2009. u 14:34 - pre 174 meseci
Nesto tu nije u redu. Ispravno montiran alarm + ako je sve u redu sa strujom na kolima ne vuce struju... meni je auto na -15 stajao po 5-6 dana i palio je na pola kljuca - a zezao je samo kad je bio neispravan/star akumulator.

Moguce da nesto nije u redu - mom ortaku na novoj Fabiji je nesto bilo stupidno povezano oko alarma i isto mu tako izvlacio struju, svaka tri dana. Zamenili su mu alarm.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: AutoZone :: Izgleda da alarm vuce struju ?!

[ Pregleda: 4060 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.