Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Gume za sve sezone!

elitemadzone.org :: AutoZone :: Gume za sve sezone!

Strane: < .. 1 2 3

[ Pregleda: 24525 | Odgovora: 44 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

bobiska
Beograd

Član broj: 10393
Poruke: 1074
*.adsl-a-2.sezampro.yu.



+90 Profil

icon Re: Gume za sve sezone!16.12.2009. u 19:03 - pre 174 meseci
Gume o kojima je ova tema, su prežvakane 1000 puta po raznim specijalizovanim auto forumima i opšti zaključak je da se radi o varijanti koja je blagi užas, kako za leto, tako i za zimu. Što se mene lično tiče, mislio sam da su ok, dok nisam na njima prešao nekih 800.000 km (u firmi je bilo "stručnjaka" koji su mislili da je to jeftina i dobra kombinacija) službenim automobilima, od Yuga preko keca, do Renaulta i Peugeota. Nije mi bilo lepo, pogotovo zimi. Za privatni auto imam 2 seta felni, tako da alu felne i lepe široke gume ne drndam po soli i ledu, a čelične sa zimskim gumama mi daju opuštenost čak i ovih odvratnih dana. Jes` ružno, al` sigurno.
Usput, čemu ova tema, kad` po novom zakonu na gumi mora da bude pahulja, barem na pogonskim točkovima, a ja je na all season gumama ne videh nikada?
 
Odgovor na temu

etjen
beograd

Član broj: 153477
Poruke: 1946
95.180.84.*

Sajt: www.terrarenting.com


+492 Profil

icon Re: Gume za sve sezone!16.12.2009. u 19:12 - pre 174 meseci
po novom zakonu treba imati ili zimske gume ili bilo koje druge gume koje imaju više od 4mm šare i lance sa sobom. Tako da zimske gume nisu obaveza.
Tada sam pogledao kroz prozor... Imao sam sta da vidim... Napolju je bila fabrika MACIJE TRAVE! Morao sam nesto da ucinim!
 
Odgovor na temu

bobiska
Beograd

Član broj: 10393
Poruke: 1074
*.adsl-a-2.sezampro.yu.



+90 Profil

icon Re: Gume za sve sezone!16.12.2009. u 19:15 - pre 174 meseci
Citat:
etjen: po novom zakonu treba imati ili zimske gume ili bilo koje druge gume koje imaju više od 4mm šare i lance sa sobom. Tako da zimske gume nisu obaveza.

Tako je, ali nisam to pominjao, jer ta činjenica dodatno baca all season gume u besmisao.
 
Odgovor na temu

Nikola_BGD
Beograd

Član broj: 25863
Poruke: 340
*.teledot.net.



+1 Profil

icon Re: Gume za sve sezone!23.12.2009. u 08:45 - pre 174 meseci
Ne baca u besmisao, osim ako ne gledas samo kako da udovoljis zakonodavcu / doskocis nekome.

Valjda je jasno da je all season guma zimi bolja od letnje, narocito po snegu.
Radi sopstvene bezbednosti (a i bezbednosti drugih) treba posedovati gume koje su u skladu sa uslovima na putu. Letnje gume zimi to nisu.
Ako nesto mrzim, to je kad se, kao pre neki dan, spustam od topciderske zvezde nizbrdo 20 km/h zato sto majmun ispred mene misli da mu se ne isplati da za mali broj sneznih dana godisnje kupuje novi set guma, te maltretira i ugrozava okolinu jer je nesiguran u voznji.
 
Odgovor na temu

botr
Srbija

Član broj: 229796
Poruke: 2008
79.101.230.*



+371 Profil

icon Re: Gume za sve sezone!24.12.2009. u 18:52 - pre 174 meseci
Ja zimi koristim iskljucivo ZIMSKE gume, bez njih ne bih mogao da krenem bilo gde iz svog grada, skoro svakog dana prelazim po 100 km po snegu i ledu, retkost je put bez snega i leda u toku zime, all season gume se izuzetno lose ponasaju po snegu i ledu, malo bolje od letnjih, gledao sam test u auto bildu, testirali su 6 zimskih 2 all season i 2 letnje, all season se ponasaju bolje od ostalih samo po kisi, bolje je da se izdvoji novac za ZIMSKE gume nego da iznenada ostanes zavejan u nekoj vukojebini.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: AutoZone :: Gume za sve sezone!

Strane: < .. 1 2 3

[ Pregleda: 24525 | Odgovora: 44 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.