Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Opruge (zadnje) tvrde!

elitemadzone.org :: AutoZone :: Opruge (zadnje) tvrde!

[ Pregleda: 1869 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

cozmo_im
Ivan Miladinovic
Direktor svemira i galaktickih
postrojenja
Zemun

cozmo_im
Član broj: 31495
Poruke: 5566
*.dynamic.sbb.rs.



+896 Profil

icon Opruge (zadnje) tvrde!21.12.2009. u 07:44 - pre 174 meseci
Za ovo mi je komsija pricao pre jedno 12-13 godina da mu se u jako hladnim uslovima desavalo na Corolli, ali nisam bas verovao.

Naime opruga je u jednom uzanom kanalu (pozadi) zajedno sa amortizerom i to se smrzlo/nakupio se led sta god.

Sad je auto uzasno tvrd pozadi i kad ga njisem rukom, bas ga je tesko zanjihati. Preko rupa ko kamion. Stoji normalno, mozda za 1cm nize ali sve je ravno i ide normalno - nista ne lupa.

Da li je moguce da su opruge smrzle (nisam verovao kad mi je pricao to za Corollu da moze da se desi jer je takav dizajn)?

Dal da cekam da otopli (juce i danas je -15 kod mene u kraju) ili da vrelom vodom pod pritiskom isperem led tu unutra i opustim ih?

I ranijih zima se desavalo da bude tvrd, ali ne bas ovoliko, ovo je bas tvrdo sad.
 
Odgovor na temu

cozmo_im
Ivan Miladinovic
Direktor svemira i galaktickih
postrojenja
Zemun

cozmo_im
Član broj: 31495
Poruke: 5566
*.adriamedia.rs.



+896 Profil

icon Re: Opruge (zadnje) tvrde!21.12.2009. u 09:25 - pre 174 meseci
Apdejt:

Nisu opruge nego amortizeri, tako mi rekose u servisu, standardno moze kod njih da se desi jer je uzak kanal gde su oni i opruge i navata se led okolo i budu tvrdi. Kazu da nista ne diram i da izbegavam vece rupe zbog semeringa na amortizeru i da ce vremenom se vratiti na svoju normalnu "mekocu".
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: AutoZone :: Opruge (zadnje) tvrde!

[ Pregleda: 1869 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.