Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Stara prijenosna kanta

[es] :: Laptopovi :: Stara prijenosna kanta
(Zaključana tema (lock), by Binary Mind)

[ Pregleda: 1051 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

djdata
IT tech & programmer wannabe
Split

Član broj: 195060
Poruke: 10
*.adsl.net.t-com.hr.



Profil

icon Stara prijenosna kanta23.12.2009. u 08:16 - pre 174 meseci
Pozdrav svima!

Nabavio sam jedan stari laptop koji sam osposobio za rad gotovo u potpunosti. Jedini problem je pregrijavanje i to zato što je prijašnji vlasnik uklonio termovodljivi materijal između procesora i hladnjaka. Naime, ne radi se o pasti kao kod većine slučajeva već je riječ o nekakvom sivkastom pjenastom/spužvastom materijalu, naljepnici ili whatever koji je debeo taman tih cca 2mm koliki je razmak između samog CPU-a i hladila. Stavio sam na mjesto toga pastu ali čini se da ona i nije neko rješenje jer problem (u manjoj mjeri) i dalje ostaje.
Da li netko zna gdje se može nabaviti takav materijal i kako se to čudo zove?

Hvala!

Meštar od zanata, komandant Data!
 
0

Binary Mind
11040

Moderator
Član broj: 28245
Poruke: 13289
*.adsl-a-4.sezampro.rs.



+3779 Profil

icon Re: Stara prijenosna kanta23.12.2009. u 10:26 - pre 174 meseci
Zove se na engleskom "thermal pad" ili kako se kod nas u zargonu kaze termalna "zvaka" dok bi pravilno trebalo da bude termalna nalepnica. Nabavlja se u radnjama koje prodaju elektronske komponente i pribor, a moze se videti i da se poruci preko interneta. Posto vidim da si nov na ES-u, ovom prilikom zelim da te upoznam sa nekim pravilima na ovom delu ES-a. ES Hardware forumi su tehnicki forumi. Poruke gde je glavno pitanje "Gde kupiti?" ili "Gde nabaviti?" nisu tehnickog vec komercijalnog karaktera. Donekle se tolerisu disksije o tome sta kupiti za odredjen novac, da bude kvalitetno itd, ali se teme koje u kojima je glavna misao "Gde naci/navabiti/kupiti?" ne tolerisu. Iz tog razloga ovu temu zakljucavam a eventualna diskusija povodom ovog pitanja moze da se nastavi preko privatnih poruka. Hvala na razumevanju.
 
0

[es] :: Laptopovi :: Stara prijenosna kanta
(Zaključana tema (lock), by Binary Mind)

[ Pregleda: 1051 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.