Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Zamena sijalica u farovima Toyota corolla xl

elitemadzone.org :: AutoZone :: Zamena sijalica u farovima Toyota corolla xl

[ Pregleda: 8105 | Odgovora: 10 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

zarkoj
Zarko Jovanovic
Masinski inzenjer / QMS
La Co Me Tecno doo
Kraljevo

Član broj: 193344
Poruke: 1426
93.86.25.*



+11 Profil

icon Zamena sijalica u farovima Toyota corolla xl01.01.2010. u 17:39 - pre 173 meseci
Pozdrav

Ovako zanima me jedna stvar..............

Na mom autu u farovima su sijalice H4 55/65W 12 v
E sad me zanima da li mogu da stavim one plave sijalice ako razumete

Vidjao sam automobile da imaju plave sijalice pa reko da probam i ja i cinile su mi se jace od obicnih
Zanima me da li to steti faru tj. ogledalu u faru.
Da li steti instalacijama i relejima i da li je moguce samo zamena sijalica bez dodatnog rada na instalaciji.
Jos jedna stvar da li moze nekako ogledalo u farovima da se ocisti ili ipolira da se dobije jaci odsjaj ili tako nesto a da ne steti ogledalu.

SRECNA NOVA GODINA PUNO ZDRAVLJA, SRECE, LJUBAVI I PUNO USPESNIH PREDJENIH KILOMETARA VOZNJE........................

Hvala
Poz










POZDRAV OD ŽARKA
 
Odgovor na temu

sasa022

Član broj: 15151
Poruke: 4501



+361 Profil

icon Re: Zamena sijalica u farovima Toyota corolla xl01.01.2010. u 23:00 - pre 173 meseci
Nemoj stavljati "pijacarske plave ksenone" od 100W jer mozes da imas mnogo vise stete nego koristi.

Potrazi i isprobaj npr. Osram SilverStar,GE NightHawk,Philips VisionPlus....
 
Odgovor na temu

Zarko Silic
A V I S opti-tuning two generations,
[email protected]
Temerin, Čenej,VOJVODINA

Zarko Silic
Član broj: 73724
Poruke: 10383
*.adsl.eunet.rs.



+1269 Profil

icon Re: Zamena sijalica u farovima Toyota corolla xl01.01.2010. u 23:59 - pre 173 meseci
Em ne valja, em je kaznjivo po ZOBSu.

Sta ces vise!
 
Odgovor na temu

zarkoj
Zarko Jovanovic
Masinski inzenjer / QMS
La Co Me Tecno doo
Kraljevo

Član broj: 193344
Poruke: 1426
93.86.25.*



+11 Profil

icon Re: Zamena sijalica u farovima Toyota corolla xl02.01.2010. u 08:27 - pre 173 meseci
Poz

Moze li neko da mi objasni sto je stetno tj. sto ima vise stete nego koristi?
Da li ima neke slabije od 100w jer verovatno bi se tad moralo raditi na instalaciji u autu jer su vece snage.

A kolike su snage te sijalice sto si mi rekao da probam i koliko kostaju odprilike?
Kakvu svetlost daju?I da li vrede nesto po kisi posto mi ove koje sad trenutno imam slabe po kisi.

A sto se kaznjavanja tice bas dosta ljudi ima to u vozilu tj. bas ih dosta vidjam po gradu.

hvala
poz
POZDRAV OD ŽARKA
 
Odgovor na temu

Zarko Silic
A V I S opti-tuning two generations,
[email protected]
Temerin, Čenej,VOJVODINA

Zarko Silic
Član broj: 73724
Poruke: 10383
*.adsl.eunet.rs.



+1269 Profil

icon Re: Zamena sijalica u farovima Toyota corolla xl02.01.2010. u 11:28 - pre 173 meseci
100 watne sijalice ne valjaju pre svega zato sto su mahom divusi. Ozbiljni proizvodjaci u svom proizvodnom programu nemaju ovakve sijalice. Kao posledicu dobijamo sijalice cija zaruca nit vuce 100 W od cega na toplotnu energiju odlazi 2 puta (pa i vise) nego na svetlosnu emisiju; sto znaci:

Dobio si wate, ali nisi dobio lumene.


Da bi nesreca bila jos veca, takvim se sijalivcama "dodaje" plava boja koja vozilima iz susreta smeta a njihovom vlasniku ne poboiljsava vidljivost (zbog toga su i zabranjena; hvala Bogu).


Kada je u pitanju instalacija: povecani zahtev za dvostruko vecom strujom ima za posledicu pad napona na polovima same sijalice (otpor instalacije) sto dodatno umanjuje efikasnost.

Osim toga, ove sijalice, pored svojih losih svtelosnih karakteristika, po pravilu nemaju ni tih 100W vec znatno manje (ne retko i ispod 80W) sto je sa jedne strane i dobro. Bar ne greju previse.


Ako se i zanemari proces prebrzog starenja farova (unutrasnjeg hromirajuceg sloja koji nestaje i pretvara se u "crno"), ovo sto sam rekao prethodno je sasvim dovoljan razlog da se od njih odustane.


Kapisko?


P.S.
Citat:
zarkoj:
A sto se kaznjavanja tice bas dosta ljudi ima to u vozilu tj. bas ih dosta vidjam po gradu.


Ako se zakon bude primenjivao onako kako treba, uskoro ih neces moci videti. I ne samo te od 100W vec i one od 35W (Xenone) koje ne ispunjavaju kriterijume. Kazna je 5.000 dinara pa sad koliko te puta uhvate.

Mislim da se to ne isplati.

Medjutim, najveca kazna je bahatost i bezobzirnost koju upotreba takvih sijalica izaziva prema drugim ucesnicima u saobracaju.
 
Odgovor na temu

cozmo_im
Ivan Miladinovic
Direktor svemira i galaktickih
postrojenja
Zemun

cozmo_im
Član broj: 31495
Poruke: 5566
*.dynamic.sbb.rs.



+896 Profil

icon Re: Zamena sijalica u farovima Toyota corolla xl02.01.2010. u 13:34 - pre 173 meseci
Citat:
zarkoj:
Kakvu svetlost daju?I da li vrede nesto po kisi posto mi ove koje sad trenutno imam slabe po kisi.


Ne znam kakva svetla imas na Corolli ali moja extra rade u svim uslovima. Pogotovo po kisi - perfektna su. Cak i far koji sam menjao (Tajvanski) nije nista bolji od originalnog, nastelovani su i moram ti reci da me uvek na tehnickom pohvale za kvalitet i jacinu i preciznost farova. Verujem da nisu bas kao na nekim najnovijim vozilima ali ja nikad problema nisam imao, niti lose vidljivosti i oborena i duga su perfektna, recimo voznja magistralnim putem u losim uslovima je laganica.
 
Odgovor na temu

zarkoj
Zarko Jovanovic
Masinski inzenjer / QMS
La Co Me Tecno doo
Kraljevo

Član broj: 193344
Poruke: 1426
93.86.25.*



+11 Profil

icon Re: Zamena sijalica u farovima Toyota corolla xl02.01.2010. u 13:48 - pre 173 meseci
Znas kako svetla ovaj auto ima perfektna.
Bas kao da vozis po danu.

Ali ja cackao i stelovao visinu farova jel mi se cinilo da su malo podignuta i sad mi se cini da po kisi slabo osvetljavaju put.
Po suvom i po snegu su vrh ali kad je asfalt mokar nisam zadovoljan.
Kazem ti u farovima su sijalice nemacke proizvodnje 55/65w H4 12v.

E sad ako mozes da pogledas kod tebe i koje ti sijalice imas i kako da nastelujem farove da se dobije max efekat farova.
Znam da ima dva srafa kojima se stluje visina e sad kako ja da znam da je to 100% nastelovano kako treba.

Hvala poz
POZDRAV OD ŽARKA
 
Odgovor na temu

cozmo_im
Ivan Miladinovic
Direktor svemira i galaktickih
postrojenja
Zemun

cozmo_im
Član broj: 31495
Poruke: 5566
*.dynamic.sbb.rs.



+896 Profil

icon Re: Zamena sijalica u farovima Toyota corolla xl02.01.2010. u 14:44 - pre 173 meseci
Jedna sijalica je originalna (verovao ili ne, u starom faru, nikad nije crkla), a u Tajvanskom faru je... huh, na OMV-u sam kupio, OSRAM valjda, ali pogledacu.

Sigurno si rastelovao farove.
 
Odgovor na temu

zarkoj
Zarko Jovanovic
Masinski inzenjer / QMS
La Co Me Tecno doo
Kraljevo

Član broj: 193344
Poruke: 1426
93.86.25.*



+11 Profil

icon Re: Zamena sijalica u farovima Toyota corolla xl02.01.2010. u 15:44 - pre 173 meseci
Bas kao i meni kada sam skidao da pogledam koje su sijalice.
Verujem ti.

A da li znas kako da nastelujem farove tj. kako da znam da je to 100% dobro.

Ja sam gledao na pumpi i kostale su oko 160 din komad.

Hvala poz
POZDRAV OD ŽARKA
 
Odgovor na temu

vidan kv
Pavlovic Vidosav
Autoservis Srbo,vlasnik
Kraljevo

Član broj: 59792
Poruke: 1632
93.86.71.*



+115 Profil

icon Re: Zamena sijalica u farovima Toyota corolla xl02.01.2010. u 16:48 - pre 173 meseci
Farove idi i našteluj u "Autocetar"-Ribnica.....besplatno je.............pozzzz!
....ο τολμών νικα!
 
Odgovor na temu

cozmo_im
Ivan Miladinovic
Direktor svemira i galaktickih
postrojenja
Zemun

cozmo_im
Član broj: 31495
Poruke: 5566
*.dynamic.sbb.rs.



+896 Profil

icon Re: Zamena sijalica u farovima Toyota corolla xl02.01.2010. u 16:48 - pre 173 meseci
Ne znam, ja sam otisao tamo gde rade na tehnicki da mi podese far...
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: AutoZone :: Zamena sijalica u farovima Toyota corolla xl

[ Pregleda: 8105 | Odgovora: 10 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.