Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

kako je sad po žutim trakama ?

elitemadzone.org :: MadZone :: kako je sad po žutim trakama ?
(Zaključana tema (lock), by pajaja)

[ Pregleda: 3610 | Odgovora: 12 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

zmau
Dragan Jovanović
programer
Šabac

Član broj: 80834
Poruke: 290
109.93.130.*



+80 Profil

icon kako je sad po žutim trakama ?08.01.2010. u 08:02 - pre 173 meseci
Je li, Beograđani, je l istina ovo što se priča u poslednje vreme, da ste malko upristojili žute trake po bulevarima ? Koliko dugo putuje bus recimo od opštine Novi Beograd do Zelenjaka u 5 popodne ?
Jesu li se produžile kolone u četvorotočkaškim trakama ?
Malo mi je teško da poverujem da se u Beogradu pojavljuje nekakvo zrnce razuma.
it works on my machine
 
0

Kosuth

Član broj: 206609
Poruke: 329
77.46.190.*



+7 Profil

icon Re: kako je sad po žutim trakama ?08.01.2010. u 08:19 - pre 173 meseci
Koliko god to razumnom čoveku bilo strano,ali represivni metodi imaju itekakve efekte.

Da li će se ti efekti ogledati na duže staze....ubrzo ćemo videti.
 
0

zmau
Dragan Jovanović
programer
Šabac

Član broj: 80834
Poruke: 290
109.93.130.*



+80 Profil

icon Re: kako je sad po žutim trakama ?08.01.2010. u 09:10 - pre 173 meseci
Ma jasna je stvar ne da represija ima efekta, nego da samo represija ima neki konkretan efekat na ponašanje ljudi u mnogim domenima. Uostalom na represiji (čitaj : primeni zakona) i počiva ova kakva takva postojeća civilizacija.
U ovoj konkretnoj priči mi je savršeno jasna ta kauzalna veza, i ona uopšte nije tema mog pitanja. Nego me zanima koliko se ta "represija" stvarno sprovodi, i kako to izgleda na licu mesta, odnosno recimo kakav je osećaj gledati kroz prozor sedamdesetpetice.
it works on my machine
 
0

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
93.87.148.*



+5251 Profil

icon Re: kako je sad po žutim trakama ?08.01.2010. u 10:03 - pre 173 meseci
Ne znam kakav je pogled iz 75-ice, ali zuta traka je veoma prohodna. Nadje se poneki indijanac koji zuri, ili i ne razmislja o kazni(sa "stranim" tablicama tipa RU ili JA) pa malo pretice kolonu.

Inace, taksisti su se razmileli, a oni dovoljno bezobrazno i lose voze, tako da zuta traka nije bas onoliko prohodna koliko bi trebalo.

Sa druge strane, pojavio se problem na koji nisu racunali. Dispeceri su trebali da obave snimanje situacije i da izmene tajminge kretanja, posto se sada desavaju kolone autobusa raznih linija, koje cekaju na prilaz stanici..



Poz
 
0

mrle 011

Član broj: 143142
Poruke: 234
*.ptt.rs.



+8 Profil

icon Re: kako je sad po žutim trakama ?08.01.2010. u 10:18 - pre 173 meseci
Citat:
vladd: Inace, taksisti su se razmileli, a oni dovoljno bezobrazno i lose voze, tako da zuta traka nije bas onoliko prohodna koliko bi trebalo.


taxi je isto javni prevoz i dozvoljeno im je da voze zutom trakom, osim tamo gde je drugacije naznaceno.


Poz
 
0

machiavelli
Beograd

Član broj: 7080
Poruke: 216
83.136.176.*



+164 Profil

icon Re: kako je sad po žutim trakama ?08.01.2010. u 10:29 - pre 173 meseci
Zmau, pitaj istu stvar u februaru ili martu kad svi budu radili, kada se bude islo u skolu i na fakultete...
 
0

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16359



+2922 Profil

icon Re: kako je sad po žutim trakama ?08.01.2010. u 10:40 - pre 173 meseci
Citat:
vladd: Ne znam kakav je pogled iz 75-ice, ali zuta traka je veoma prohodna.

Ja bih rekao i preterano prohodna jer se bukvalno desava da se napravi kolona od opstine novi beograd do brankove u obe trake a zuta uglavnom zvrji prazna, postuju se propisi pa bukvalno izgleda smesno.

-A jos gluplje mi je kada se trebate recimo ukljuciti sa recimo starog sajmista na brankov most, a to nemozete jer su obe trake zakrcene a zutom ne sme da se vozi...
-onda imate situaciju kada hocete da sidjete sa brankovog mosta (na beogradskoj strani) da morate bukvalno da vozite do kraja mosta da bi se iskljucili u desno i ako traka zvrji prazna i pravi se guzva. Ista stvar je i na pravcu ka zemunu.




Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
0

fade
Šalingrad

Član broj: 43688
Poruke: 2906
*.emea.ibm.com.



+69 Profil

icon Re: kako je sad po žutim trakama ?08.01.2010. u 11:01 - pre 173 meseci
Da, opet tema, Beograd sveti grad, uzvisena bica zive tamo dok ostalu robovi zive u ne Beogradskim gradovima, imena nisu vazna, jer nisu ista kao ime prestonice.
Traktore tamo ne mozes da vidis, kao ni cigane koji voze freze, kao ni budale koji voze kako hoce i ulecu gde stignu.
Jedino mesto gde se nanosekunda meri od vremena kada se upali zeleno svetlo na semaforu do trenutka kada onaj iza tebe zatrubi.
U tim manjim gradovima ljudi bar normalnije voze, ne zalecu se cim vide zuto, a sirenu ne cujes svaka 2 minuta.

Naravno, ti ljudi koji se bahato ponasaju u prestonici "najboljih" su oni koji se dosele tu, ne daj boze da to bude neki urodjenik.
Samo me zanima kako su svi ljudi koji zive tamo stigli u to mesto, sigurno iz neke druge metropole, a ne iz ostalih srpskih gradica i sela...
Ko zna zna, ko ne zna 6.
 
0

stil

Član broj: 4832
Poruke: 2066



+419 Profil

icon Re: kako je sad po žutim trakama ?08.01.2010. u 11:12 - pre 173 meseci
Mislim da neki ljudi zaboravljaju da u slučaju potrebe tom trakom prolaze i kola hitne pomoći i vatrogasci. Žuta traka treba da postoji i mora biti u svakom trenutku prohodna.
 
0

Nabukodonosor
Marjan Bažalac
Kraljevo

Član broj: 17066
Poruke: 6463
93.86.6.*

Jabber: nabukodonosor@elite.....
ICQ: 235843000
Sajt: https://www.toolsify.com


+565 Profil

icon Re: kako je sad po žutim trakama ?08.01.2010. u 11:21 - pre 173 meseci
Citat:
Takve kaubojštine i bahatosti (klinac od 3 godine u krilu vozača, staje se na sred trake da se vidi jel` to komšija preorao, vozila bez pola svetala, traktori...van pameti...) u saobraćaju u Bgd nema


E znaci vecu glupost nisam procitao od kada sam prvi put krocio na net, a procitao sam mnogo gluposti. Ali ova...Beogradjani nisu bahati?!? HAHAHA! Cim vidim neku budalu da pretice u slepoj krivini ili duploj punoj liniji, ili ulece u makazice, ne moram uopste da gledam tablice, znam da je neki frajer iz belog grada. Jer valjda moramo svi da im se sklonimo, ne znam, nisam bas upucen. Ljude sa vecim kompleksom vise vrednosti u zivotu nisam video....kao da zivite u Parisu ili Londonu, a ne Beogradu.
Have you ever had a dream that you were so sure was real? What if you were unable to wake from
that dream? How would you know the difference between the dream world...and the real world?

www.toolsify.com
 
0

Nabukodonosor
Marjan Bažalac
Kraljevo

Član broj: 17066
Poruke: 6463
93.86.6.*

Jabber: nabukodonosor@elite.....
ICQ: 235843000
Sajt: https://www.toolsify.com


+565 Profil

icon Re: kako je sad po žutim trakama ?08.01.2010. u 11:30 - pre 173 meseci
Nije Beograd jedini grad na svetu gde "nadiru dodjosi". Pogledaj malo infrastrukturu bilo kojeg glavnog grada u Evropi i bice ti jasnije, a svaki glavni grad na planeti ima istu situaciju, da se ljudi sele tamo da zive neprestano. To samo znaci da je BG metropola jedino iz razloga sto ima metro do pola.
Have you ever had a dream that you were so sure was real? What if you were unable to wake from
that dream? How would you know the difference between the dream world...and the real world?

www.toolsify.com
 
0

Tyler Durden
Tyler Durden
Beograd

Član broj: 4312
Poruke: 3379
*.adsl.verat.net.



+1365 Profil

icon Re: kako je sad po žutim trakama ?08.01.2010. u 11:34 - pre 173 meseci
@bobiska,

ovo sto si pisao je mnogo ruzno i pokazuje jedan od vecih problema ljudi ovdje. Sramotis taj Beograd koji toliko volis valjda. Oces da ti kazem kako se taj tvoj stav, o "nepravim" beogradjanima, zove?


Ova tema ce brzo pod kljuc....
Beneath civilization's fragile crust, cold chaos churns...
 
0

bobiska
Beograd

Član broj: 10393
Poruke: 1074
*.adsl-a-1.sezampro.yu.



+90 Profil

icon Re: kako je sad po žutim trakama ?08.01.2010. u 11:42 - pre 173 meseci
Citat:
Tyler Durden: @bobiska,

ovo sto si pisao je mnogo ruzno i pokazuje jedan od vecih problema ljudi ovdje. Sramotis taj Beograd koji toliko volis valjda. Oces da ti kazem kako se taj tvoj stav, o "nepravim" beogradjanima, zove?


Ova tema ce brzo pod kljuc....


Ajde citiraj šta je to ružno kada uklopiš sve šta sam rekao i sve od čega sam se ogradio. Asimilirao si samo optužbe u smislu više rase i sličnih gluposti i kao ostali izvukao iz konteksta neke nebuloze. Ako i pored svih ograda i objašnjenja koje sam dao, ostaje neshvaćeno šta je pisac hteo da kaže, onda zaključaj, šta me se tiče, ionako je maliciozno započeta tema.

Edit: Evo, da ti olakšam muke, kao i svima kojima proradi GH kompleks kada se pomenu Beograd i Beograđani i koji seire zbog pola metroa, obrisao sam sve postove osim ovog.

Edit2:Ovo ti je ok "supermoderatore"?

"Cim vidim neku budalu da pretice u slepoj krivini ili duploj punoj liniji, ili ulece u makazice, ne moram uopste da gledam tablice, znam da je neki frajer iz belog grada".




[Ovu poruku je menjao bobiska dana 08.01.2010. u 12:59 GMT+1]
 
0

elitemadzone.org :: MadZone :: kako je sad po žutim trakama ?
(Zaključana tema (lock), by pajaja)

[ Pregleda: 3610 | Odgovora: 12 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.