Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Gume Trayal T 200 Toyota corolla??????

elitemadzone.org :: AutoZone :: Gume Trayal T 200 Toyota corolla??????

[ Pregleda: 8422 | Odgovora: 13 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

zarkoj
Zarko Jovanovic
Masinski inzenjer / QMS
La Co Me Tecno doo
Kraljevo

Član broj: 193344
Poruke: 1426
93.86.130.*



+11 Profil

icon Gume Trayal T 200 Toyota corolla??????09.01.2010. u 14:30 - pre 173 meseci
E ljudi jedno pitanje treba mi vase misljenje.
Treba da menjam gume i citao sam mnogo sto sta po forumima.
Uglavnom ako imas pare Miselin,Pireli....
A ako si tanak sa budzetom onda Tigar wintera m+s
E posto ja spadam u ovu drugu grupu, sta da se radi kriza velika
a moram da zamenim zadnje dume posto su,verovali ili ne, 20 godina stare i imaju saru od 6 mm
ali su Trayal i brate bruje katastrofa i zato ih i menjam.
Prednje su mi goodyear gt2 i one su stare ali ne toliko oko 10 godina.Pa cu njih nazad a nove napred.....
Do sledece godine kada cu kupiti novi par guma za napred i onda ove idu nazad.........
Odem da kupim gume i pretezno svi nude tj. svi imaju samo Trayal t200 i ubise se ljudi da mi objasne da je to veoma dobra guma i da nije
kao pre nego je sad mnogo kvalitetna i bolja i ja pogledam ona stvarno pod ruku meka i proizvodnja zadnja nedelja u 2009 godini sto
znaci da je sveza.Guma je Trayal T200 (kockica).I covek tj. u koju sam god radnju udao i isao kod vulkanizera i na auto placeve itd. svi kazu da je guma ok.
Cena im je 25e bez garancije a 28e sa garancijom od 3 godine.I to je cena sa ugradnjom i balansiranjem.
A na drugim mestima Wintera m+s 3100 a kazu da je dobra guma u odnosu na cenu.
Trazio sam cak i polovne i ima da se nadju za 50e par ali sam odustao od polovnih jer ima svakakvih iskustava.

Interesuje me cisto Trayal i Tigar gume za ostale nema potrebe trositi reci jer nemam pareeeeeeee.............
Ako je neko imao iskustva sa NOVOM TRAYAL T-200 gumom voleo bi da cujem to misljenje.

Hvala
poz
POZDRAV OD ŽARKA
 
Odgovor na temu

Ka2
Beograd

Član broj: 68774
Poruke: 981
*.dynamic.sbb.rs.



+1 Profil

icon Re: Gume Trayal T 200 Toyota corolla??????09.01.2010. u 16:51 - pre 173 meseci
Cekaj, da li sam dobro procitao? Zadnje gume na vozilu su ti stare DVADESET GODINA a PREDNJE DESET GODINA ???????????? Je l' ti to ozbiljno?

Inace, Trayal je najgora guma, to je opste poznato. Ako biras izmedju te dve onda svakako Tigar. Winter1 samo ako hoces zimsku gumu.

O kakvim polovnim gumama ti razmisljas!?? Bez uvrede, ti kao da si sada izasao iz sklonista nakon 20 godina od nuklearne katastrofe. :)
Hyundai i30 1.4
 
Odgovor na temu

cozmo_im
Ivan Miladinovic
Direktor svemira i galaktickih
postrojenja
Zemun

cozmo_im
Član broj: 31495
Poruke: 5566
*.dynamic.sbb.rs.



+896 Profil

icon Re: Gume Trayal T 200 Toyota corolla??????09.01.2010. u 16:55 - pre 173 meseci
Kuku a moje Tigar TG621 usle u 5. godinu i jedva cekam da ih zamenim iako ima 3mm sare... pri tom ne vozim ih zimi!

Pa to nisu gume to je kamenje!!!
 
Odgovor na temu

zarkoj
Zarko Jovanovic
Masinski inzenjer / QMS
La Co Me Tecno doo
Kraljevo

Član broj: 193344
Poruke: 1426
93.86.130.*



+11 Profil

icon Re: Gume Trayal T 200 Toyota corolla??????09.01.2010. u 17:11 - pre 173 meseci
Ma brate znam ja sta ti kazes ali pravo da ti kazem auto sam kupio pre nekih 6 meseci.
Zagledao gume i cinile se ok.Dok nisam malo bolje ovih dana pogledao i video godinu proizvodnje a onda ...........................

Znaci Trayal nikako. To sam i ja rekao ovima sto mi nudili a oni i dalje ubedjuju kako to nije ista guma kao pre i da je sad 100% bolja, samo sto se ne kunu ljudi..................
Koje gume mi preporucujete da uzmem u tom nekom rangu od 3000 din sa ugradnjom i balansiranjem?
Wintera jeste zimska guma ali ako ima oznaku M+S moze da se vozi i leti,zar ne, ispravite me ako gresim.
poz

POZDRAV OD ŽARKA
 
Odgovor na temu

cozmo_im
Ivan Miladinovic
Direktor svemira i galaktickih
postrojenja
Zemun

cozmo_im
Član broj: 31495
Poruke: 5566
*.dynamic.sbb.rs.



+896 Profil

icon Re: Gume Trayal T 200 Toyota corolla??????09.01.2010. u 17:47 - pre 173 meseci
Uzmi Winteru, ona je oko 3300-3500 zavisi gde kupis (175/70/R13)
 
Odgovor na temu

broz231
elektro viljuskar
sabac

Član broj: 161783
Poruke: 67
79.101.203.*



Profil

icon Re: Gume Trayal T 200 Toyota corolla??????09.01.2010. u 19:00 - pre 173 meseci
Nepostoji letnja i zimska, to je glupost,m+s ti je mud and snow(blato i sneg).Ja imam trayal 200,za te pare solidna guma,vazno je da je ista nova.
broz
 
Odgovor na temu

zarkoj
Zarko Jovanovic
Masinski inzenjer / QMS
La Co Me Tecno doo
Kraljevo

Član broj: 193344
Poruke: 1426
93.86.130.*



+11 Profil

icon Re: Gume Trayal T 200 Toyota corolla??????09.01.2010. u 19:47 - pre 173 meseci
broz231 ".Ja imam trayal 200,za te pare solidna guma,vazno je da je ista nova."


Ja mislim da si ti jedini koji je rekao da trayal nesto vredi.
Samo mi reci da li si skoro stavio te gume?
Kazu od kad ih je uzeo rpivatnik da rade veoma kvalitetne pneumatike.E sad ko ce prvi da proba...............
Jel ti bruje kad predjes 60 ili 80 ................

broz231 "Nepostoji letnja i zimska, to je glupost,m+s ti je mud and snow(blato i sneg)"
Koliko ja znam i koliko sam cuo postoje "all season" gume.Znam sta znaci m+s ali kazu da svaka guma koja ima takvu oznaku moze se voziti cele godine.Naravno da to steti gumi ali
u veoma manjoj kolicini nego sto se to desava sa zimskim gumama kada se voze leti.


cozmo_im "Uzmi Winteru, ona je oko 3300-3500 zavisi gde kupis (175/70/R13)"

Nasao sam za 3100 din sa ugradnjom Wintera m+s.Za te pare sigurno vredi.
Nego ovi ljudi gde sam trazio svasta pricaju za trayal (sve naj naj, ko da je guma broj 1 u svetu) pa reko mozda neko ima iskustva sa NOVIM TRAYAL T200 gumom.
poz
POZDRAV OD ŽARKA
 
Odgovor na temu

goat
srbija

Član broj: 189682
Poruke: 954
109.93.39.*



+53 Profil

icon Re: Gume Trayal T 200 Toyota corolla??????10.01.2010. u 09:06 - pre 173 meseci
T 200 nije toliko rđava guma.... verovatno ne voziš stalno 100-140km/h da bi rekao da su bučne, a i ne znam šta očekuješ za gumu koja se prodaje za "neke trice i kučine" u odnosu na "renomirane"... te gume se uglavnom kupuju za jeftinija vozila kod kojih u većini slučajeva (skoro da je postalo pravilo )veću buku pravi auspuh ili ležaj točka....... nego kod nas na ovim prostorima vlada mišljenje da je "moje (....)" mirisnije od tuđe pite....

.... evo moje iskustvo....
pre neku godinu sam vozio Yugo sa WinterA-ma, i bio sam oduševljen kako se ponašala po snegu... moj komšija je imao T200 na Z-101... gde god sam ja prolazio mogao je i on.... prve sezone su dobre.. čim prođu topli letnji asfalt, sledeće zime im osetno padnu preformanse... sledeće još drastičnije... posle 2-3 godine to više nije zimska guma-za obe važi....

... reklama je jako bitna.... npr CTX monitori su možda (sigurno) bolji od Samsunga ali je Samsung zastupljeniji, jer su svi za njega čuli...

Trayal je stekao lošu reputaciju gumom T-10... to je ubedljivo najgora guma koju sam vozio (jedno vreme je montirana na nova zastavina vozila, inače ih ovako nikada ne bih kupio)... čak smatram i da je lošija od ruskih guma (za puteve i makadame) koje su stizale na novim Ladama tamo osamdesetih godina prošlog (ne toliko dalekog) veka ...

.... T200 možda nema dobro rešenu formu "šare" , ali je smeša dobra i solidno se ponaša u zimskim uslovima...
... WinterA(1) jeste bolja od T200, ali ne za dva koplja!...
 
Odgovor na temu

Ka2
Beograd

Član broj: 68774
Poruke: 981
*.dynamic.sbb.rs.



+1 Profil

icon Re: Gume Trayal T 200 Toyota corolla??????10.01.2010. u 10:21 - pre 173 meseci
@ZarkoJ Donekle ti je oprosteno sto si auto kupio pre 6 meseci pa ti nisi ni drzao takve gume ali da li je moguce da 6 meseci nisi proverio koje gume se nalaze na automobilu a posebno da to nisi proverio prilikom kupovine!?? kakav je kralj taj sto ti je prodavao, ja mislim da niko ne bi gupio auto sa takvim gumama a eto on ga je prodao. I ti 6 meseci vozis sa takvim gumama kao pravi samoubica. Nisam u zivotu cuo da gume mogu na autu da ostanu toliko dugo, ovo je stvarno za Ginisa. Mislim, mogu misliti kako ti se auto ponasa, odmah si mogao da vidis da nesto nije u redu sa njima...

Da rezimiramo: Winter1 je SAMO ZIMSKA GUMA i ne bi trebalo da se vozi u letnjim uslovima jer nema te karakteristika i trosi se nenormalno, iako nasi ljudi mnogo voze Winteru leti, ja bih to zabranio zakonom, da se na tehnickom proverava. Ti ako hoces da vozis siguran auto MORAS DA KUPIS SVE 4 GUME SAD' !!! Znaci se za pare, ne zanime me! :) Ovako si potencijalni ubica/samoubica na putu. Jer ako nove stavis napred a ove od 10 godina pozadi, to je mozda jos gora varijanta jer ce zadnji kraj da ti pretice prednji...

Znaci, WINTER1 sada a kupis SIGURU za leto, kazu da je sasvim pristojna guma u tom cenovnom rangu. To ti je najjeftinije resenje a i najsigurnije.

Hyundai i30 1.4
 
Odgovor na temu

botr
Srbija

Član broj: 229796
Poruke: 2008
93.87.141.*



+371 Profil

icon Re: Gume Trayal T 200 Toyota corolla??????10.01.2010. u 11:56 - pre 173 meseci
T 200 je dobra guma za sneg i led, na vodi i po suvom je losija od wintere, imas i sava eskimo s3 oko 2.900, T 200 jako kratko traje kada se vozi po suvom / leti.
 
Odgovor na temu

rale2rale
Načelnik vazduplohovstva u agenciji za
svemirska istraživanja
Agencija za svemirska istraživanja
Republike Srbije
bgd

Član broj: 70884
Poruke: 251
79.101.39.*



+67 Profil

icon Re: Gume Trayal T 200 Toyota corolla??????11.01.2010. u 07:27 - pre 173 meseci
Ja sam imao t-200 na jugiću jedno tri godine 2005-2008 za zimu je bila super, bez greške je izlazila po snegu uz brdo , a silazila niz isto (živim na malo brdskom područiju) vozio sa je leto zima tri godine, nije se nešto ni preterano trošila bio sam vrlo zadovoljan, u martu 2008 krenem za grad suvo vreme, lep dan temp oko 20 c , i u jednoj malo većoj krivini osetim da auto proklizava da u trenutku gubim kontrolu na njim, to se ponovi dva puta do grada, odem do tigrovog servisa isti taj dan i kupim siguru, kad sam gledao skinute t-200 vizuelnio su ok bile ali čini mi se kao da su se uplastičile. btw. siguru sam vozio nekih 8 meseci jako brzo se trošila, nisam nešto zadovoljan sa njom bio, posle sam promenio i kola i gume , sad imam michelin energy!!! e to je guma!
 
Odgovor na temu

zarkoj
Zarko Jovanovic
Masinski inzenjer / QMS
La Co Me Tecno doo
Kraljevo

Član broj: 193344
Poruke: 1426
*.rcub.bg.ac.rs.



+11 Profil

icon Re: Gume Trayal T 200 Toyota corolla??????11.01.2010. u 11:55 - pre 173 meseci
Ove Trayal sto ja imam traju 20 godina i imaju saru od 5 mm sto dovoljno govori o kvalitetu tadasnje proizvodnje tih guma.

E sad koje gume ja da uzmem a da nisu iznad mog budzeta.(oko 3000)
Da mi sluze i zimi i leti.
Sto se tice zime nemam gde da idem vecinom sve po magistralnim putevima i po gradu.
Sto znaci da su ti putevi cisti i bez snega.Nemam dovoljno finansija da imam set za zimu i za leto,barem ne za sad.
Zato mi zimska guma i ne treba,klima se menja i zime su sve vise bez snega.

Koja guma moze da zadovolji moje standarde i moja ocekivanja.
Da bude dovoljno stabilna po suvom i po ostalim uslovima voznje.
Ne jurim nigde ali volim da nagazim kad ro uslovi dozvoljavaju.
poz
POZDRAV OD ŽARKA
 
Odgovor na temu

botr
Srbija

Član broj: 229796
Poruke: 2008
91.150.101.*



+371 Profil

icon Re: Gume Trayal T 200 Toyota corolla??????12.01.2010. u 08:47 - pre 172 meseci
ZImske gume nisu namenjene za leto, jako se brzo trose i imaju lose performanse, mozda bi trebao da razmislis o all season gumama, sad je zima popustila, nadam se da nece vise biti snega, ali ko zna, all season su losije od zimskih, sto se tice snega i leda, ali su leti mnogo bolje i mnogo manje se trose.
 
Odgovor na temu

zarkoj
Zarko Jovanovic
Masinski inzenjer / QMS
La Co Me Tecno doo
Kraljevo

Član broj: 193344
Poruke: 1426
*.rcub.bg.ac.rs.



+11 Profil

icon Re: Gume Trayal T 200 Toyota corolla??????12.01.2010. u 10:17 - pre 172 meseci
Ovako ljudi vec sam pazario gume.Uzeo sam Tigar Siguru.nisam hteo da menjam dimenzije 175/70 R13.
Kostala je 3100 po komadu sa besplatnom ugradnjom ali balansiranje je 150 din po felni.165/70 R13 je 2900 din.
Nisam hteo da uzmem zimske iz vec poznatih razloga.Nemam neku kilometrazu van ociscenih ulica u zimskim sneznim periodima.Tako da sam odlucio da uzmem gumu za kisne suncane periode, mokre, i suve asfaltne puteve.
Nadam se da nisam pogresio.Ako bas bude snega verujem da ce me dobro sluziti uz prilagodjenu brzinu na putu.
poz
POZDRAV OD ŽARKA
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: AutoZone :: Gume Trayal T 200 Toyota corolla??????

[ Pregleda: 8422 | Odgovora: 13 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.