Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Crni biseri BK — istina o Žarku Radosavljeviću — NL Pro Group!

elitemadzone.org :: MadZone :: Crni biseri BK — istina o Žarku Radosavljeviću — NL Pro Group!
(HARDTOP topic)
Strane: << < .. 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 969949 | Odgovora: 1797 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Nemanja Dubravac
Nemanja Dubravac
Sombor / Wien

Nemanja Dubravac
Član broj: 4621
Poruke: 955
62.108.126.*

Sajt: https://www.shpock.com


+3 Profil

icon Re: Crni biseri BK — istina o Žarku Radosavljeviću — NL Pro Group!30.11.2002. u 21:26 - pre 259 meseci
koja je korist od toga sto covek razgovetno lupeta gluposti??
u svojoj reklami(!) kaze da Save ikonica u Word-u ne valja i da je u svojoj skoli zabranio da se koristi(!!), mislim da je isto rekao i za Print, a za E-mail ikonicu da kad kliknes na nju, program se skroz pogubi i korisnik ne zna sta da radi.... mozda je to njegov slucaj...

stvarno?... a za sta mislis da sluzi ovaj forum? jeste da nije za one bas neobrazovane posto oni ne znaju ni da koriste komp, ali je ipak za deljenje znanja sa ostalima (sto govori kakvi su njegovi clanovi)...
 
Odgovor na temu

Mikky

Član broj: 18
Poruke: 1563
*.rcub.bg.ac.yu

ICQ: 44582291


+58 Profil

icon Re: Crni biseri BK — istina o Žarku Radosavljeviću — NL Pro Group!30.11.2002. u 23:36 - pre 259 meseci
cinimi se da cak nije ni rekao da je to ikonica za snimanje fajla nego da je to nesto za disketu...

gledao sam ga i sad na bk... ono ponavlja opet istu pricu skoro od reci do reci, vec sam napamet naucio
-I know UNIX, PASCAL, C, FORTRAN,
COBOL, and nineteen other high-tech
words.
 
Odgovor na temu

RedHat

Član broj: 6575
Poruke: 24
*.beograd-2.tehnicom.net



Profil

icon Re: Crni biseri BK — istina o Žarku Radosavljeviću — NL Pro Group!01.12.2002. u 03:57 - pre 259 meseci
Dragi eksperti, sram vas bilo! Uopste ne shvatam zasto su samo 3-4 posiljaoca napisala nesto pozitivno ili bar neutralno o mladom gospodinu kojeg smo gledali na BK, dok su ostali zanemarili kako logiku tako i zdrav razum. Nisam ni ja bas lakoveran i sacekacu da vidim kako ta tastatura radi kada i ako postane dostupna, ali svi napadoste coveka na osnovu onoga sto je pricao, a to sto je pricao nije ni najmanje besmisleno. Evo zasto:

- preko 90% PC-ja u svetu radi pod Windowsom
- preko 90% korisnika racunara koristi samo Word, Excel, IE, OExpress i eventualno igrice i razne plejere, sto u ovom kontekstu nije od znacaja
- samo 5-7% nase populacije je racunarski pismeno, a televiziju mogu da gledaju svi (otud pojednostavljenja, ne mislite valjda da neko ko ima nekoliko skola racunara ne zna da Word nije namenjen za programiranje, to znaju i deca)
- Windows i ova 4 programa na solidnom korisnickom nivou za 7 dana moze da nauci i debil, uz dobrog instruktora i literaturu i ako vezba 8 sati dnevno (osim mozda advanced mogucnosti Excela).

Npr. prvog dana se mogu nauciti osnovni principi rada racunara, osnovno o hardveru, istorijat racunarstva i interneta, podela softvera na OS i aplikativni softver, upotreba tastature i misa, kao i osnovni elementi Windows-ovog GUI-a (ikone, precice, taskbar, desktop, start meni, pokretanje programa i zatvaranje istih na "x" u gornjem desnom uglu prozora, iskljucivanje racunara itd.) Ja sam sva ta silna znanja uspeo za par sati da prenesem trojici svojih prijatelja.

Nadam se da ove ocigledne istine nece pogoditi one medju vama koji ne znaju nista vise od toga, a imaju racunar vise meseci ili godina, pa sad pisu kako je to nemoguce tako brzo nauciti, kao da je u pitanju programiranje u Perlu.

Dakle, ne lupajte vise gluposti o tome kako je on toboze neznalica i kako mu je prica neargumentovana, jer nije. Za one koji ne razmisljaju logicki, podvlacim da ovo sto sam napisao ne znaci da je covek obavezno u pravu, vec samo da ga svi napadate tamo gde ga napadati nije ispravno.

Da, jos bih dodao da imam na disku instalirane tri distribucije Linuxa (mandrake 9, redhat 8 i suse 8) i da Linux vise volim da koristim od WinXP-a iz kojeg ovo pisem, kako ne biste i mene napali zbog nekakvog kompjuterskog ignorantstva.

I konacno, jedan nas je otisao pre par godina u Ei Nis da prijavi kako ima ideju za novi tip ravnog TV ekrana. Kako su tamo mislili da jadnik trosi njihovo dragoceno vreme, a njega frustriranost takvim razvojem desavanja nije sasvim paralisala, navedeni je sada na trulom zapadu i muci se kao sef jednog razvojnog odeljenja u Siemensu.
 
Odgovor na temu

Nebojsa Milanovic
Pančevo

Nebojsa Milanovic
SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8305
*.panet.co.yu



+1342 Profil

icon Re: Crni biseri BK — istina o Žarku Radosavljeviću — NL Pro Group!01.12.2002. u 10:45 - pre 259 meseci
Pitanja za RedHat-a:

Da li si mozda procitao ponesto sto sam samo ja napisao prenosivsi Zarkove nebuloze?

Dalje, da li ti stvarno mislis da ces IKADA videti i imati prilike da probas tu tastaturu ili mozda ostavljas mogucnost (u sta sam ja vise nego siguran) da ce se sve zavrsiti na beskonacnim "pregovorima sa inostranim zainteresovanim partnerima"?

Da li zaista verujes npr. da je on "odbio ponudu od nekoliko miliona dolara", "da je vise godina radio kao programer", "da je imao velikih problema sa zdravljem i da ih je sve izlecio primenom Silva metoda i ne jeduci hranu koje je kuvana nego iskljucivo presnu" itd itd da ne nabrajam vise izmisljanja koja se kose sa iole zdravijom razumom ?

Evo samo jednog citata iz neke emisije na TV (zove se profil i profit, tip koji vodi emisiju kod mene je ostavio poseban utisak po kome sam ga i nazvao);

Retardirani: "Recite nam Zarko kako Vi to ucite ljude da rade na racunaru?"

Genije: "Pa tako oni samo dodju kod mene i ja kazem ĆIRIBU-ĆIRIBA i oni sve znaju."

Retardirani: "Koliko je potrebno engleskih reci da se zna da bi se kompletno ovladalo racunarom?"

Genije: "Kazem Vam, samo ĆIRIBU-ĆIRIBA i to je sve."

Retardirani: "Eto, dragi gledaoci, vidite kako je Zarko konacno demistifikovao i engleski jezik i racunar i sada ste culi sta je dovoljno da bi se se uspesno radilo na racunaru."

Ponavljam da je ovo CITIRAN razgovor a ne preterivanje ili prepricavanje.

Samo da dodam da je zaista i samog sebe prevazisao konstatujuci juce na BK:

"JA VEC 10 GODINA NI U ČEMU NE LAŽEM I ZBOG TOGA SE ODLIČNO OSEĆAM!!!"

I na ovu izjavu komentare ostavljam vama :)

Pozdrav!


 
Odgovor na temu

RedHat

Član broj: 6575
Poruke: 24
*.beograd-2.tehnicom.net



Profil

icon Re: Crni biseri BK — istina o Žarku Radosavljeviću — NL Pro Group!01.12.2002. u 13:29 - pre 259 meseci
Nebojsa,

Jesam procitao ono sto si napisao, ali ti citati me ne ubedjuju, ciribu-ba je sala, ono za misa i nije tako besmisleno, meni je jedino sumnjivo ono oko silva metoda, ali kako ne znam nista o tome, ne bih da komentarisem. Sto se tice nekuvane hrane, to me je nateralo na razmisljanje, jer, razmisli pa ces videti, divlje zivotinje nikad ne obolevaju, za razliku od onih koje covek hrani ostacima svoje hrane, pa mogu da dobiju i cir i rak i stosta...

E sad, ako Zarko sve to prica zbog publiciteta i marketinga, tesko da bi ovakvim pricama privukao mnogo sveta jer niko ne voli cudake koji petljaju sa mentalnim tehnikama (osim onih koji nemaju nikakvu pismenost, pa im ni racunarska nije potrebna, a bas nju on nudi u svojim skolama). Mislim da je sada raspolozenje naroda ipak malo vise obojeno raciom, jer smo svi imali prilike da se zgrazamo nad raznim bradonjama sa palme, prorocicama i zvezdotumaciteljima, pa smo sada vise za varijantu razuma, marlbora, hleba i pecenja, tako da mi se cini da vise ne vazi ono "ne postoji los publicitet". Setimo se da je i Svet Plus na pinku ukinut!

Mozda gresim, ali meni covek uopste ne izgleda zlonamerno, a narocito mi se dopala ona njegova prica o tome kako na igrankama u SKC-u mozes upoznati 10 riba za vece, a u diskoteci ne mozes ni jednu. I ovo bi neko mogao izvrgnuti podsmehu, ali meni se cini da ima pravo (mada mi to nikad ranije ne bi palo na pamet, a ja licno uzasno igram).
 
Odgovor na temu

B o j a n
eCTRL
EU

Član broj: 1178
Poruke: 2925
*.default.co.yu

Jabber: bc@default.co.yu
Sajt: default.co.yu/~bc


+1 Profil

icon Re: Crni biseri BK — istina o Žarku Radosavljeviću — NL Pro Group!01.12.2002. u 13:36 - pre 259 meseci
hehe
ali, dobra je ona finta ....
1. upoznavanje
2. udica
3. telefon

o bogo moj l;)


KRAAAAAAALJ !

"It's okay, I'm just admiring to the shape of your skull!" -- Dr. Gonzo
 
Odgovor na temu

Gojko Vujovic
Amsterdam, NL

Gojko Vujovic
Administrator
Član broj: 1
Poruke: 13651



+165 Profil

icon Re: Crni biseri BK — istina o Žarku Radosavljeviću — NL Pro Group!01.12.2002. u 13:39 - pre 259 meseci
Grešiš, ovaj grešiš silno sinak... Upravo je ovo samo prazna priča zbog publiciteta, a našao je najpogodniji narod na ovoj zemlji za to - SRBE. Ovde baš pale priče o brzom učenju ili zarađivanju bez napora. To pali kao što rekoh samo kod naroda koji najmanje voli da radi na svetu..

Ja mislim da ni u Zimbabweu ne bi bilo toliko takvih kao što si ti da mu idu na kurs i uče da SAVE ikonicu NIKAKO NE SMETE PRITISKATI!! UNIŠTIĆE VAM KOMPJUTER!! KONTAKTIRAĆE MAJKROSOFT!! AAAAAAAA...
 
Odgovor na temu

RedHat

Član broj: 6575
Poruke: 24
*.beograd-2.tehnicom.net



Profil

icon Re: Crni biseri BK — istina o Žarku Radosavljeviću — NL Pro Group!01.12.2002. u 13:54 - pre 259 meseci
Citat:
Gojko Vujovic:
Grešiš, ovaj grešiš silno sinak... Upravo je ovo samo prazna priča zbog publiciteta, a našao je najpogodniji narod na ovoj zemlji za to - SRBE. Ovde baš pale priče o brzom učenju ili zarađivanju bez napora. To pali kao što rekoh samo kod naroda koji najmanje voli da radi na svetu..

Ja mislim da ni u Zimbabweu ne bi bilo toliko takvih kao što si ti da mu idu na kurs i uče da SAVE ikonicu NIKAKO NE SMETE PRITISKATI!! UNIŠTIĆE VAM KOMPJUTER!! KONTAKTIRAĆE MAJKROSOFT!! AAAAAAAA...


Dragi Gojko,

Kao prvo, sto ne vidim vise moj poslednji dopis?
Drugo, jesi li procitao onaj pre toga? Ja sam sve kurseve odavno zavrsio (MCP, RHCE).

Trece, Save opcija u svim windowsima ima neki problem; probaj da otvoris word dokument sa diskete, snimis ga na desktop (tako otvorenog), izmenis nesto, izvadis disketu i kliknes na inkriminisanu ikonu na toolbaru, pa ces primetiti cudnu aktivnost flopi drajva, koja NE BI TREBALO DA SE JAVLJA! Ovo, naravno, nema veze sa slanjem nekih podataka Gatesu, ali jeste bug.
Sto se tice slanja i security-privacyja kod MS produkata, to je duga tema i ne bih sada o tome.

Sve mi se cini da kod nas postoje samo dva tipa ljudi, oni potpuno lakoverni i oni koji su potpuno skepticni prema svemu. Verovatno zato nismo nikad nista uradili u nauci otkad ova postoji (sem par izuzetaka koji su radili u inostranstvu).

Inace, ja veoma cenim ono sto ti radis, i u tom smislu bih uputio pohvale.

Pardon, zanemari prvu stavku, nadjoh moj post.
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16683
*.dip0.t-ipconnect.de



+7169 Profil

icon Re: Crni biseri BK — istina o Žarku Radosavljeviću — NL Pro Group!01.12.2002. u 14:13 - pre 259 meseci
Citat:

Sve mi se cini da kod nas postoje samo dva tipa ljudi, oni potpuno lakoverni i oni koji su potpuno skepticni prema svemu. Verovatno zato nismo nikad nista uradili u nauci otkad ova postoji (sem par izuzetaka koji su radili u inostranstvu).


Nismo nista uradili u nauci? Cuj, za danasnju modernu nauku je potreban R&D funding - a nasa drzava i industrija jednostavno nemaju novac da omoguce uslove bar priblizne zapadnim, tako da vecina ljudi i nema izbor i odlazi u inostranstvo.

Ne bih rekao da nismo nista uradili u nauci - u medicini neki nasi hirurzi se smatraju za najvece svetske strucnjake i zacetnike potpuno novih metoda operacija i hirurskih zahvata, na primer. Nasi informaticki i elektrotehnicki inzenjeri imaju dosta >svojih< patenata (podnosioci aplikacije) svuda po svetu [logicno , jer su im strane kompmanije omogucile uslove za razvoj]

Na kraju krajeva - to ni nema veze sa ovom pricom - svaka osoba koja ima IQ makar malo veci od 100, sposobnost za deduktivno razmisljanje i analizu ovakvih scam-ova po svetu moze da zakljuci samo jedno - da tip ima svoju, osrednju, skolu kompjutera i da se sluzi senzacionalizmom da privuce svoje musterije. Tastatura o kojoj govori je najverovatnije cista besmislica - jer postoje vec uhodani sistemi kako se kljucne tehnologije patentiraju i kako se intelektualna svojina unovcava.

Mozemo da rastavimo celu pricu na tri pitanja:

1. Kakva je njegova skola (kakvo je znanje onih koji izlaze)

2. Kakav je on predavac

3. Kakav je on strucnjak


za 1. bi bila neophodna detaljnija analiza, ali za 2. i 3. se moze vrlo lako reci da je u pitanju osoba koja nije mnogo kompetentna ali ima "kliker" - price o "diferencijalnim jednacinama - to je komplikovanije od kompjutera" samo pokazuju kako se jeftinim PR gegovima doticna persona sluzi da bi sebe predstavila kao nekakvog "genija" - drugo, prica sa tastaturom je vrlo suplja i manjkava a niko relevantan se nece zabaviti sa tim jer momak sa svojom pricom nikoga ne ugrozava vec samo sebe pred obrazovanim svetom pravi budalom a pred sirokim neukim masama genijem - mislim da je svima dobro :) Ne verujem ni da je Dafina Milanovic bila za bilo kog coveka sa visokim ekonomskim obrazovanjem genije - ali je za seljaka bila bankarski genije. Razlozi za ovo su veoma duboko ukorenjeni u sistem vaspitanja i obrazovanja i selekcije u napredovanju - a najtuznije je sto se ove stvari jako sporo menjaju i nekima odgovara da ostanu onakve kakve jesu.


I - na kraju, YU mediji u nedostatku pravih vesti i lose popularnosti nekog normalnog programa posezu za jeftinim senzacionalizmom ("NAS genije za kompjutere koji odbija Siemens i Microsoft", "NAS genije koji ume da racuna brze od kompjutera" (bio neki klinac valjda), "NASE bankarsko cudo" (dafina, jezda), itd..

Ove stvari se svaki dan u svetu desavaju, ali posto ljudi koji nisu odrasli u sistemu koji im kazu da TV i novine ne lazu obicno vrlo lako diskredituju ove informacije. Kod nas se jos pojavljivanje na TV-u i novinama smatra vrlo vaznim uspehom u zivotu.


[Ovu poruku je menjao Ivan Dimkovic dana 01.12.2002. u 16:25 GMT]
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

ventura

ventura
Član broj: 32
Poruke: 7781
*.verat.net



+6455 Profil

icon Re: Crni biseri BK — istina o Žarku Radosavljeviću — NL Pro Group!01.12.2002. u 14:24 - pre 259 meseci
Citat:
RedHat:

Sto se tice nekuvane hrane, to me je nateralo na razmisljanje, jer, razmisli pa ces videti, divlje zivotinje nikad ne obolevaju, za razliku od onih koje covek hrani ostacima svoje hrane, pa mogu da dobiju i cir i rak i stosta...



Odakle ti to da ne obolevaju?

Jel mi hvatamo sve divlje zivotinje pa ih saljemo na raznorazna klinicka ispitivanja gde se periodicno utvrdjuje da nam je celokupan zivi fond u zdravom stanju?
 
Odgovor na temu

ventura

ventura
Član broj: 32
Poruke: 7781
*.verat.net



+6455 Profil

icon Re: Crni biseri BK — istina o Žarku Radosavljeviću — NL Pro Group!01.12.2002. u 14:33 - pre 259 meseci
Citat:
RedHat:

Drugo, jesi li procitao onaj pre toga? Ja sam sve kurseve odavno zavrsio (MCP, RHCE).



Sve je to lepo, ali sta to nama ovde treba da znaci?
Dali ti mozda sebi dajes neki kredibilitet tvdnjom da si zavrsio sve te kurseve?

Citat:


Trece, Save opcija u svim windowsima ima neki problem; probaj da otvoris word dokument sa diskete, snimis ga na desktop (tako otvorenog), izmenis nesto, izvadis disketu i kliknes na inkriminisanu ikonu na toolbaru, pa ces primetiti cudnu aktivnost flopi drajva, koja NE BI TREBALO DA SE JAVLJA! Ovo, naravno, nema veze sa slanjem nekih podataka Gatesu, ali jeste bug.
Sto se tice slanja i security-privacyja kod MS produkata, to je duga tema i ne bih sada o tome.


Odakle tebi ideja da ne treba da 'zasvetli lampica' ?

Mozda Word pri izlasku iz njega prekontrolise ponovo dali je sve zatvoreno kako treba da se slucajno ne bi izgubili neki podaci...

Sto se tice privacy policy, kod microsofta, mogu sa sigurnoscu da tvrdim da su oni firma koja ima najbolji i najopseznij privacy policy na planeti...
A ti kao korisnik imas obavezu da iscitas sve te polise i da ih prihvatis ako zelis da koristis software, a ako ne prihvatas software nemozes ni koristiti. Jednostavno.
Moras i ti, a i svi ostali, da razume da firme mogu da rade sta hoce... Jer ovo vise nije komunizam... A do samih korisnika njihovih usluga je da prihvate ili ne prihvate njihove ponude/uslove...
 
Odgovor na temu

RedHat

Član broj: 6575
Poruke: 24
*.beograd-2.tehnicom.net



Profil

icon Re: Crni biseri BK — istina o Žarku Radosavljeviću — NL Pro Group!01.12.2002. u 14:34 - pre 259 meseci
Citat:
ventura:
Citat:
RedHat:

Sto se tice nekuvane hrane, to me je nateralo na razmisljanje, jer, razmisli pa ces videti, divlje zivotinje nikad ne obolevaju, za razliku od onih koje covek hrani ostacima svoje hrane, pa mogu da dobiju i cir i rak i stosta...



Odakle ti to da ne obolevaju?

Jel mi hvatamo sve divlje zivotinje pa ih saljemo na raznorazna klinicka ispitivanja gde se periodicno utvrdjuje da nam je celokupan zivi fond u zdravom stanju?


Da. Pa, ne mi licno, ali oni koji se time bave, narocito na zapadu. I ne celokupan zivi fond, nego dovoljan uzorak. Time se bave marveni lekari koji su se opredelili za istrazivanja.
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16683
*.dip0.t-ipconnect.de



+7169 Profil

icon Re: Crni biseri BK — istina o Žarku Radosavljeviću — NL Pro Group!01.12.2002. u 14:34 - pre 259 meseci
Citat:

Trece, Save opcija u svim windowsima ima neki problem; probaj da otvoris


"Save opcija" je samo ime za menu komandu u resource skripti neke aplikacije. Nema ama bas nikakve veze sa Windows-om kao OS-om vec iskljucivo zavisi od njene imlementacije u konkretnoj aplikaciji.

Tako da, reci da "save opcija u svim windowsima ima neki problem" moze samo da se nazove besmislicom. Ovo bi bar svaki MCP trebao da zna :)

Citat:

word dokument sa diskete, snimis ga na desktop (tako otvorenog), izmenis nesto, izvadis disketu i kliknes na inkriminisanu ikonu na toolbaru, pa ces primetiti cudnu aktivnost flopi drajva, koja NE BI TREBALO DA SE JAVLJA!


Snimio sam ga na desktop (ne shortcut) i radi OK bez ikakvog cackanja drajva. Objasni detaljnije proceduru za reprodukovanje problema posto ga ja ne vidim.


DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

RedHat

Član broj: 6575
Poruke: 24
*.beograd-2.tehnicom.net



Profil

icon Re: Crni biseri BK — istina o Žarku Radosavljeviću — NL Pro Group!01.12.2002. u 15:00 - pre 259 meseci
Citat:
ventura:


Drugo, jesi li procitao onaj pre toga? Ja sam sve kurseve odavno zavrsio (MCP, RHCE).

Sve je to lepo, ali sta to nama ovde treba da znaci?
Dali ti mozda sebi dajes neki kredibilitet tvdnjom da si zavrsio sve te kurseve?



Ne tvrdnjom ili kursevima, vec onim sto sam napisao. Windows + ona 4 programa se lako mogu savladati za 7 dana (precizirao sam nocas i kako i zasto).

I nisam mislio na privacy policy, nego na realnost. Ja uglavnom koristim Linux, ali sam trenutno pozajmio nekome hardverski modem, te otud sada koristim Win za internet.

Mi imamo samo jednog nobelovca, i to za knjizevnost. U Titovo vreme i malo kasnije, narocito od 1967-87, bilo je sredstava za istrazivanja do mile volje, pa opet nista. Ni u medicini, ni u fizici, nigde. Indeks citiranosti nasih naucnika je manji nego kod Rumuna ili Bugara.

Ova tastatura, ako nije prevara (nikad nisam posricao da postoji takva MOGUCNOST), moze biti nasa velika sansa.

Sto se tice marketinga, ni Bil nije racunarski, vec marketinski genije sa vizijom. Kupio covek Q DOS, malo ga uredio i prodao milionima kao MS DOS. Kasnije pregledao od Apple-a kako mis i GUI lepo rade zajedno, sve to lepo upakovao i cekao da se hardver usavrsi da moze to sve da gura, pa opet i to prodao milionima.

Inace, ja se slazem sa svima koji kazu da mi imamo problem sa mentalitetom, ali ne bas i sa njihovom identifikacijom problema.

Ne mogu da ne spomenem da sam se noces 15 minuta smejao kad sam procitao rec "trlababalanitelji" koju je neko od diskutanata upotrebio (sad se opet tome smejem!).

[Ovu poruku je menjao RedHat dana 01.12.2002. u 17:03 GMT]
 
Odgovor na temu

Djomloun
Mladjan Jovanovic
Bgd

Član broj: 3604
Poruke: 984
*.19.EUnet.yu

ICQ: 158628304
Sajt: blogoye.org/djomlouns


Profil

icon Re: Crni biseri BK — istina o Žarku Radosavljeviću — NL Pro Group!01.12.2002. u 15:01 - pre 259 meseci
Ma prvo sto mi je islo na qu**z je onaj saban od voditelja, ne zna se ko je gori on ili onaj kreten sto vodi Milioner!
A sto se tice Zarka, pa ne bih nikoga da uvredim, ali stavrno mislim da onaj ko padne na njegu pricu poznavajuci neke stvari o kompjuterima je debil! Da cisti debil! Mislim prica je totalno providna, jasno je da se radi o propagiranju njegove famozne skole za kompjutere. Pa ako je takav genije sto nam nije rekao nesto o toj tastaturi neke sitne detalje prednosti bilo sta??? vec je pricao o nekoj njegovoj filozofiji zivota koju bi prekinuo pricom o skoli kompjutera i u sred emisije ulece rekla skola kompjutera Nl pro grup bla bla bla. Ma da ne duzim cist prevarant, i uopsete mu NE verujem za tastaturu!

Josx dok sam bio klinac baba me je uchila da ne jedem zxut sneg, citamo se na mojoj svasxtari lnk: http://blogoye.org/djomlouns/

ZM0501 :)


//napustio [es]...
 
Odgovor na temu

RedHat

Član broj: 6575
Poruke: 24
*.beograd-2.tehnicom.net



Profil

icon Re: Crni biseri BK — istina o Žarku Radosavljeviću — NL Pro Group!01.12.2002. u 15:51 - pre 259 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic:
Citat:

Sve mi se cini da kod nas postoje samo dva tipa ljudi, oni potpuno lakoverni i oni koji su potpuno skepticni prema svemu. Verovatno zato nismo nikad nista uradili u nauci otkad ova postoji (sem par izuzetaka koji su radili u inostranstvu).



Mozemo da rastavimo celu pricu na tri pitanja:

1. Kakva je njegova skola (kakvo je znanje onih koji izlaze)

2. Kakav je on predavac

3. Kakav je on strucnjak


za 1. bi bila neophodna detaljnija analiza, ali za 2. i 3. se moze vrlo lako reci da je u pitanju osoba koja nije mnogo kompetentna ali ima "kliker" - price o "diferencijalnim jednacinama - to je komplikovanije od kompjutera" samo pokazuju kako se jeftinim PR gegovima doticna persona sluzi da bi sebe predstavila kao nekakvog "genija" - drugo, prica sa tastaturom je vrlo suplja i manjkava a niko relevantan se nece zabaviti sa tim jer momak sa svojom pricom nikoga ne ugrozava vec samo sebe pred obrazovanim svetom pravi budalom a pred sirokim neukim masama genijem - mislim da je svima dobro :)


[Ovu poruku je menjao Ivan Dimkovic dana 01.12.2002. u 16:25 GMT]


Ne vidim kako se to "vrlo lako moze reci" da je covek nekompetentan i los predavac. Ovo za diferencijalne jednacine nisam cuo u originalnom kontekstu, ali one i jesu komplikovanije od koriscenja danasnjih racunara i softvera, kada se sve svodi na kliktanje. Problem je mozda za one koji ne znaju engleski, ali nisu oni krivi sto ne znaju, ni ja ga verovatno nikad ne bih znao da ga nisam naucio dok sam bio mladji i bistriji (sada imam 25).

 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16683
*.dip.t-dialin.net



+7169 Profil

icon Re: Crni biseri BK — istina o Žarku Radosavljeviću — NL Pro Group!01.12.2002. u 16:46 - pre 259 meseci
Citat:
za diferencijalne jednacine nisam cuo u originalnom kontekstu, ali one i jesu komplikovanije od koriscenja danasnjih racunara i softvera, kada se sve svodi na kliktanje


MathCad i Matlab ce te "prosvetliti" - ne mozes da zamislis sta sve mozes da uradis sa tim programima na obicnom kucnom racunaru :))))))))

Citat:

Ne vidim kako se to "vrlo lako moze reci" da je covek nekompetentan i los predavac


Po koriscenju senzacionalizma i tvrdnji koje ni jedna osoba sa dovoljno digniteta ne bi sama pripisivala sebi u intervjuima, osim ako nema neki kompleks. Onda dalje, po njegovim interpretacjama programiranja i OS-eva uopste se moze zakljuciti da je u pitanju jedna vrlo nekompetentna osoba. A ovo je samo pocetak, da ne pricamo dalje.

Sto nikako ne znaci da je on glup ili nesposoban - upravo suprotno. Jedini problem je sto takvi "wise guys" u nasim medijima i siroj javnosti skrecu vise paznje nego drugde u svetu.

Mene u celoj prici uopste ne zabrinjava on (IMHO decko samo zeli da bude popularan i da mu skola lepo radi, a kako zivi tu gde zivi i ima kliker da iskoristi mnogobrojne propuste u obrazovanju nacije - to mu se moze oprostiti) - vec sira javnost koja i dalje ima neizlecen kompleks posebnosti i uvek je neophodna doza genijalnosti i jedinstvenosti u svetu (koja se obicno svodi na jedinstvenu glupost iste mase) da bi neko toliko zaokupirao javno mnjenje.





DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16683
*.dip.t-dialin.net



+7169 Profil

icon Re: Crni biseri BK — istina o Žarku Radosavljeviću — NL Pro Group!01.12.2002. u 17:04 - pre 259 meseci
Citat:

Ova tastatura, ako nije prevara (nikad nisam posricao da postoji takva MOGUCNOST), moze biti nasa velika sansa.


Tastatura je sigurno prevara. Cak i da nije (a to je vrrrrrlo MALO verovatno) postoji jos gomila ljudi koji su izmisljali nove standarde za tastature i to nije prihvatano iz nekih sasvim drugih razloga.

Cuvena "dvorak" tastatura je trebala revolucionarno da ubrza kucanje.. stiglo se do 10 otkucaja u minutu :)

Na kraju krajeva - prica o toj njegovoj tastaturi se vrti vec nekoliko godina - za to vreme je mogao da registruje industrijske patente i da licencira svoju tehnologiju, a takodje bi mogao da napise naucni elaborat da ta tastatura funkcionise.

Ovako se sve svodi na praznu pricu, a takvih praznih prica imamo svaki dan - neki uspeju da zarade dosta para na praznim pricama (pominjao sam vec kompaniju zeosync) ali ne zive u Srbiji pa da jos i imaju podrsku javnog mnjenja i medija :)

Dakle - do sada ne postoji ni jedan materijalni dokaz o toj tastaturi, ni jedan naucni rad koji elaborira njene prednosti, ni jedan PR iz izvora drugacijeg od Zarka i njegovih PR lakeja, ni jedan nezavisni opis osim njegovog crteza koji opet nista ne objasnjava niti sam po sebi predstavlja , ni jedna aplikacija za patent - bilo sta... dakle - ta tastatura NE POSTOJI

Citat:

Sto se tice marketinga, ni Bil nije racunarski, vec marketinski genije sa vizijom. Kupio covek Q DOS, malo ga uredio i prodao milionima kao MS DOS. Kasnije pregledao od Apple-a kako mis i GUI lepo rade zajedno, sve to lepo upakovao i cekao da se hardver usavrsi da moze to sve da gura, pa opet i to prodao milionima.


Bil je prodao konkretan proizvod (necemo o tome kako je dosao do prve verzije tog proizvoda)- i za sebe nije tvrdio da je genije (niti to negde i danas tvrdi). Da nije imao proizvod (kao sto ga doticni Zarko nema) on bi verovatno dobio predujam od IBM-a od $100,000 (koji je i dobio) a posle bi 10x vise love ispljiuvao za to sto im je prodao vaporware.

Citat:

Inace, ja se slazem sa svima koji kazu da mi imamo problem sa mentalitetom, ali ne bas i sa njihovom identifikacijom problema.


Da, sarlatani, vracare i oni sto igraju na kartu jedinstvenih-u-svetu-genija u bankarskom i IT sektoru obicno jako dobro prolaze ovde.

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

RedHat

Član broj: 6575
Poruke: 24
*.beograd-2.tehnicom.net



Profil

icon Re: Crni biseri BK — istina o Žarku Radosavljeviću — NL Pro Group!01.12.2002. u 17:35 - pre 259 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic:
Citat:
za diferencijalne jednacine nisam cuo u originalnom kontekstu, ali one i jesu komplikovanije od koriscenja danasnjih racunara i softvera, kada se sve svodi na kliktanje


MathCad i Matlab ce te "prosvetliti" - ne mozes da zamislis sta sve mozes da uradis sa tim programima na obicnom kucnom racunaru :))))))))



Pardon, trebalo je izgleda da budem precizniji; kada sam govorio o jednostavnosti koriscenja nisam mislio ni na Visual Basic ni na KDevelop i C++, vec na ono sto vise od 95% kompjuterizovanog naroda koristi (IE, OE, Word, Winamp, igre, plejere), a to je jednostavnije i od razlomaka.

A to koriste zato sto im je SAMO to potrebno. Ja znam ponesto o racunarima, pa opet ne znam da igram Age of Empires, jer me to nimalo ne zanima.

Navedeno se moze za 7 dana nauciti, u skoli ili van nje.

Zamolio bih bilo koga da navede bilo koji Zarkov citat koji bi NEDVOSMISLENO ukazivao na njegovo neznanje, a da nije ocigledna sala (ciribu) i da nije nemoguce za proveriti (napad na izjavu o "save" ikonici ne stoji, sta mi znamo sta sve moze da radi ta ikonica kad imamo posla sa zatvorenim kodom)
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16683
*.dip.t-dialin.net



+7169 Profil

icon Re: Crni biseri BK — istina o Žarku Radosavljeviću — NL Pro Group!01.12.2002. u 17:43 - pre 259 meseci
Citat:
RedHat:
Zamolio bih bilo koga da navede bilo koji Zarkov citat koji bi
NEDVOSMISLENO ukazivao na njegovo neznanje, a da nije ocigledna sala (ciribu) i da nije nemoguce za proveriti


Mrzi me da citiram, u arhivi ovog threada ima dosta citata, i citati koji se odnose na definicije programiranja su samo pocetak.

Citat:

(napad na izjavu o "save" ikonici ne stoji, sta mi znamo sta sve moze da radi ta ikonica kad imamo posla sa zatvorenim kodom)


:)))))))))))))) LOL... HAHAHA

Prvo - SAVE je prokleta komanda - kada se klinke na "Save" IKONICU ili "Save" meni komandu aplikacija dobije prokletu notifikacionu poruku - ne windows, nego APLIKACIJA - dalje, od jedno par stotina miliona ljudi koji koriste MSWORD NIKO nema problem sa njegovom SAVE komandom.

I to ima najmanje veze sa zatvorenim kodom, eto BIND specifikacija je otvorena kao i njen implementacioni kod pa je busna ko sito.



DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Crni biseri BK — istina o Žarku Radosavljeviću — NL Pro Group!
(HARDTOP topic)
Strane: << < .. 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 969949 | Odgovora: 1797 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.