Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Crni biseri BK — istina o Žarku Radosavljeviću — NL Pro Group!

elitemadzone.org :: MadZone :: Crni biseri BK — istina o Žarku Radosavljeviću — NL Pro Group!
(HARDTOP topic)
Strane: << < .. 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 969666 | Odgovora: 1797 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

RedHat

Član broj: 6575
Poruke: 24
*.beograd-2.tehnicom.net



Profil

icon Re: Crni biseri BK — istina o Žarku Radosavljeviću — NL Pro Group!01.12.2002. u 17:59 - pre 259 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic:

Prvo - SAVE je prokleta komanda - kada se klinke na "Save" IKONICU ili "Save" meni komandu aplikacija dobije prokletu notifikacionu poruku - ne windows, nego APLIKACIJA - dalje, od jedno par stotina miliona ljudi koji koriste MSWORD NIKO nema problem sa njegovom SAVE komandom.

I to ima najmanje veze sa zatvorenim kodom, eto BIND specifikacija je otvorena kao i njen implementacioni kod pa je busna ko sito.



Ovo sve znam, pisem narodskim jezikom u nadi da se niko nece kaciti za takva pojednostavljenja, ali dobro, necu vise.


 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16683
*.dip.t-dialin.net



+7169 Profil

icon Re: Crni biseri BK — istina o Žarku Radosavljeviću — NL Pro Group!01.12.2002. u 18:06 - pre 259 meseci
Bilo kako bilo

"save" komanda, ikonica ili kako hoces da je zoves nema "problema" (bar ne MS Word Save opcija) - ja je koristim jedno 20-50 puta dnevno i do sad nije nista iskocilo iz monitora, pobrisalo moje fajlove itd.

Kada Windows i Linux budu bili prevedeni na srpski, valjda ce ta prica sa engleskim i odbojnoscu proci. Znaci, postojace "Snimi", "Snimi KAO", "Otvori" i svako sa IQ-om od 90+ ce moci da jasno razume o cemu se tu radi.




DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Dragoslav Krunić

Član broj: 225
Poruke: 1083
*.rcub.bg.ac.yu



Profil

icon Re: Crni biseri BK — istina o Žarku Radosavljeviću — NL Pro Group!01.12.2002. u 18:34 - pre 259 meseci
Jednom kada sam kliknuo na "Save" u Wordu, aktivirao mi se toster. Jel Dimkoviću, kako se beše zove onaj magični MS protokol za komunikaciju između uređaja? Sećaš se, bre...
 
Odgovor na temu

ventura

ventura
Član broj: 32
Poruke: 7781
*.verat.net



+6455 Profil

icon Re: Crni biseri BK — istina o Žarku Radosavljeviću — NL Pro Group!01.12.2002. u 22:44 - pre 259 meseci
Citat:
RedHat:

I nisam mislio na privacy policy, nego na realnost. Ja uglavnom koristim Linux, ali sam trenutno pozajmio nekome hardverski modem, te otud sada koristim Win za internet.


Zasto mislis da moras nekome da se pravdas ako koristis Windows?

Dali mislis da je sramota koristiti Windows, i ako ga koristis, da ces vredeti manje u ocima drugih?

Vice versa za Linux...
 
Odgovor na temu

Nemanja Dubravac
Nemanja Dubravac
Sombor / Wien

Nemanja Dubravac
Član broj: 4621
Poruke: 955
62.108.126.*

Sajt: https://www.shpock.com


+3 Profil

icon Re: Crni biseri BK — istina o Žarku Radosavljeviću — NL Pro Group!01.12.2002. u 23:06 - pre 259 meseci
Citat:
sta mi znamo sta sve moze da radi ta ikonica kad imamo posla sa zatvorenim kodom


ako je zatvoren kod, kako onda zarko zna?
 
Odgovor na temu

Gojko Vujovic
Amsterdam, NL

Gojko Vujovic
Administrator
Član broj: 1
Poruke: 13651



+165 Profil

icon Re: Crni biseri BK — istina o Žarku Radosavljeviću — NL Pro Group!01.12.2002. u 23:30 - pre 259 meseci
Aj nek neko baš trejsuje da li save ikona i komanda iz menija pozivaju istu akciju? Pretpostavljam da je tako, koliko se sećam to je praksa pri pisanju ovakvih programa..
 
Odgovor na temu

iNCUBUs
Miloš Todorović
Beograd

Član broj: 138
Poruke: 764
217.26.67.*

Jabber: incubus@elitesecurity.org


Profil

icon Re: Crni biseri BK — istina o Žarku Radosavljeviću — NL Pro Group!02.12.2002. u 00:15 - pre 259 meseci
Na stranu sada prica o save komandi, da li je neko cuo kada je pricao o tome kako mu se zove skola i zasto? :)
Mislim da ta prica moze dosta da kaze o njegovoj psihi :)

Jusqu'ici, tout va bien...
 
Odgovor na temu

Dragoslav Krunić

Član broj: 225
Poruke: 1083
*.rcub.bg.ac.yu



Profil

icon Re: Crni biseri BK — istina o Žarku Radosavljeviću — NL Pro Group!02.12.2002. u 00:40 - pre 259 meseci
Citat:
PcManiac:
Citat:
sta mi znamo sta sve moze da radi ta ikonica kad imamo posla sa zatvorenim kodom


ako je zatvoren kod, kako onda zarko zna?



Alo, dečko, pa zar nisi izvalio da Žare k**** sve vreme bre...Cccc... Fazon, on i ortaci ispravljali greške u MS softveru (ovo je pričao kada se prvi put pojavio u Biserima). Ma da,... Pozdrav Žaretovim ortacima i misterioznom dekompajleru...
 
Odgovor na temu

Nebojsa Milanovic
Pančevo

Nebojsa Milanovic
SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8304
*.panet.co.yu



+1340 Profil

icon Re: Crni biseri BK — istina o Žarku Radosavljeviću — NL Pro Group!02.12.2002. u 06:22 - pre 259 meseci
Ljudi, zar ne primecujete da u poslednje vreme Zarko veoma pazi sta prica, odnosno u njegovoj zvaki ima mnogo manje nego ranije budalastina ovakve vrste:

- odbio sam 10 miliona dolara za tastaturu, jer mi je to malo (tastatura na kojoj se slepo kuca za sat vremena)

- ja sam dugo godina programer

- davao sam casove po 20 maraka u vreme kada su svi po 7 i pri tome sam bio prodat 6 meseci unapred

- Silva metoda mi je omogucila da resim moje velike zdravstvene probleme (ja sam zavrsio Silva metod i neke utiske detaljno vec opisao na forumu - ukratko, cista prevara a moze da bude i opasno) itd

Sada znatno vise vodi racuna o tome da prica o krajnje obicnim, proverljivim, opste poznatim i banalnim stvarima, npr. bug-ovi u programima, muzika, diskoteke, devojke itd. sto kod naivnih ljudi kao sto je RedHat ocigledno dovodi do poverenja prema njemu. To je, naravno, iz razloga sto je sada on sasvim dovoljno poznat, poslovan covek i kao takav nema vise za cilj da se probija imbecilnim senzacionalizmom nego zeli da obicnim, prijatnim za usi pricama pridobije poverenje sto veceg broja ovcica za svoju skolu.

Nego, niko nije prokomentarisao jucerasnju izjavu datu nakon tona i tona apsurdnih izmisljotina ciji je kalibar takav da dovode u pitanje i samo mentalno zdravlje onoga ko ih je izrekao:

"JA VEĆ 10 GODINA NI U ČEMU NE LAŽEM I ZBOG TOGA SE ODLIČNO OSEĆAM!!!"

Ocekujem vase misljenje o tome

Pozdrav





 
Odgovor na temu

ventura

ventura
Član broj: 32
Poruke: 7781
*.verat.net



+6455 Profil

icon Re: Crni biseri BK — istina o Žarku Radosavljeviću — NL Pro Group!02.12.2002. u 09:47 - pre 259 meseci
Al samo jedno pitanje...

Gde vi navatate tog lika na TV-u... Ja ga do sad nikako nisam video...
 
Odgovor na temu

Aleksandar Marković
Part Time Freelance Journalist

Član broj: 219
Poruke: 5220
*.verat.net

Sajt: www.akcenat.info


+8 Profil

icon Re: Crni biseri BK — istina o Žarku Radosavljeviću — NL Pro Group!02.12.2002. u 11:59 - pre 259 meseci
Citat:
ventura:
Gde vi navatate tog lika na TV-u...


Pa koliko "likova" ima na ES-u bilo bi pravo čudo kad neko ne bi postovao "zanimljivosti" ovog tipa...Za poslednje obaveštenje o gostovanju zaslužan je zombie / DDG http://www.elitesecurity.org/tema/3877/8#118842

Aaa bre Ventura, postao si površan :-)
 
Odgovor na temu

-zombie-
Tomica Jovanovic
freelance programmer
ni.ac.yu

-zombie-
Član broj: 4128
Poruke: 3448
*.rcub.bg.ac.yu

Sajt: localhost


+5 Profil

icon Re: Crni biseri BK — istina o Žarku Radosavljeviću — NL Pro Group!02.12.2002. u 15:57 - pre 259 meseci
nema na cemu (za obavestenje)... kako da ga ne zapazim, najvljivali ga skoro nedelju dana na tv...

Citat:
iNCUBUs:
Na stranu sada prica o save komandi, da li je neko cuo kada je pricao o tome kako mu se zove skola i zasto? :)
Mislim da ta prica moze dosta da kaze o njegovoj psihi :)


ovo me bash zanima. napisi sta je rekao, incubis...
 
Odgovor na temu

Dragoslav Krunić

Član broj: 225
Poruke: 1083
*.rcub.bg.ac.yu



Profil

icon Re: Crni biseri BK — istina o Žarku Radosavljeviću — NL Pro Group!02.12.2002. u 16:09 - pre 259 meseci
I bolje što nisi. Ništa nisi propustio, odmah da ti kažem.
 
Odgovor na temu

Predrag Damnjanovic
Predrag Damnjanovic
Nis, Srbija

Član broj: 141
Poruke: 1305
*.bankerinter.net

Sajt: www.mycity.rs


+1 Profil

icon Re: Crni biseri BK — istina o Žarku Radosavljeviću — NL Pro Group!03.12.2002. u 11:44 - pre 259 meseci
Abe ljudi, sta se toliko koljete zbog obicnog 'buvljakdzije' ?
Ste culi kad pricao "sta to ima korisno na internetu" ?
TRACHEVI !
Barem 3 puta je naglasio da na internetu mogu da se nadju svi tracevi.

Eto sta je njegov cilj : da nane, koje znaju samo ajvar i dzem da prave za svoje unuke i da gledaju spanske serije, privuce u svoju skolu kompjutera.

P.S. RedHat, pogledaj prve strane ovog thread-a, nacices da je lik izjavio kako "zna da radi u programskim jezicima Word i Excel".
Ja mislim da smo kod ove izjave trebali da zakljucamo thread.
 
Odgovor na temu

preki
Prerad Bojan
Beograd

Član broj: 409
Poruke: 291
*.yubc.net



+1 Profil

icon Re: Crni biseri BK — istina o Žarku Radosavljeviću — NL Pro Group!03.12.2002. u 14:23 - pre 259 meseci
Evo, kao odgovor RedHat-u, na pitanje sta je to Zarko lupao. Rekao je da na ETF-u za 11 meseci nije mogao da shvati nista od matematike (btw. na etf-u imaju 4 matematike + verovatnoca i statistika), a da je onda otisao kod nekog coveka koji je objasnjavao diferencijalne jednacine pomocu parizera (ovo bih bas voleo da cujem) i koji mu je objasnio i on (Zarko) naucio , kompletnu matematiku za SVE FAKULTETE za MESEC dana (da, za jedan mesec!).
Evo, ja ovo smatram za tesku glupost.
Ne moze da procita sve matematike za sve faxove i da uradi po dva zadatka iz svake oblasti za mesec dana, pa makar to bilo i 30*24 sata, a kamoli pored toga jos i da skapira sve to i da dobro zna.

ma, hajde

"Black holes are where God divided by zero."
- Steven Wright
 
Odgovor na temu

RedHat

Član broj: 6575
Poruke: 24
*.yubc.net



Profil

icon Re: Crni biseri BK — istina o Žarku Radosavljeviću — NL Pro Group!03.12.2002. u 15:15 - pre 259 meseci
Citat:
preki:
Evo, kao odgovor RedHat-u, na pitanje sta je to Zarko lupao. Rekao je da na ETF-u za 11 meseci nije mogao da shvati nista od matematike (btw. na etf-u imaju 4 matematike + verovatnoca i statistika), a da je onda otisao kod nekog coveka koji je objasnjavao diferencijalne jednacine pomocu parizera (ovo bih bas voleo da cujem) i koji mu je objasnio i on (Zarko) naucio , kompletnu matematiku za SVE FAKULTETE za MESEC dana (da, za jedan mesec!).
Evo, ja ovo smatram za tesku glupost.
Ne moze da procita sve matematike za sve faxove i da uradi po dva zadatka iz svake oblasti za mesec dana, pa makar to bilo i 30*24 sata, a kamoli pored toga jos i da skapira sve to i da dobro zna.

ma, hajde


Rekoh sebi da necu sitnicarenjem bespotrebno produzavati polemiku, pogotovo sto vidim da ova tema ozivi samo kad se Zarko pojavi negde na TV, a poslednje pojavljivanje je bilo pre par dana (koliko znam), ali nisam mogao da odolim.

Ja nisam ubedjen argumentima koje navodis. Apropo parizera, da je neko u 18. veku rekao kako ce uskoro da se putuje brzinom od 100 km/h, i da ce to biti omoguceno zahvaljujuci coveku koji je gledao kako se kuva supa, niko ne bi verovao. Ali Watt je izumio parnu masinu, na osnovu koje je Stephenson kasnije napravio lokomotivu, inspirisan poklopcem lonca koji se dizao od pare dok se kuvala supa.

A sto se matematike tice, matematika je jedna ali ima mnogo oblasti, od kojih se razne izucavaju na raznim fakultetima, i onaj ko poznaje odredjen broj oblasti, ni nema potrebe da radi zadatke iz zbirki pojedinih fakulteta.
Ja licno znam coveka koji zna matematiku za sve fakultete Univerziteta u Beogradu i daje casove. Doduse, verovatno mu je trebalo mnogo vise od 1 mesec da to nauci. Inace, u pitanju je cudak koji se ne kupa po 3 meseca, ali se vec gubim u digresijama i zato toliko o tome.

Sustina je u pitanju da li tastatura postoji ili ne, a sve ostalo sto covek prica nije toliko besmisleno da bi se diskutanti na tome zadrzavali (kao sto i ja radim).

 
Odgovor na temu

RedHat

Član broj: 6575
Poruke: 24
*.yubc.net



Profil

icon Re: Crni biseri BK — istina o Žarku Radosavljeviću — NL Pro Group!03.12.2002. u 15:50 - pre 259 meseci
Citat:
Predrag Damnjanovic:

RedHat, pogledaj prve strane ovog thread-a, nacices da je lik izjavio kako "zna da radi u programskim jezicima Word i Excel".
Ja mislim da smo kod ove izjave trebali da zakljucamo thread.


Videh ja to odmah, i na to sam se vec osvrnuo (videti moj post na 8 ili 9 strani). To je lapsus. Onaj ko ima nekoliko skola kompjutera zna za sta sluze Word i Excel, to je 100% sigurno.

Sto se tracarenja tice, vecina ljudi i koristi internet za to, jer je tracarenje, kako ga je shvatam, i kada trazis na netu sta ce Esmeralda i Kasandra da urade u narednih 6 epizoda, i s kom se smuvala Pamela, i kako Microsoft napada Lindows zbog imena, i sta radi Eminem, a takodje je sasvim izvesno da najveci deo prepiske preko imejla nije ni o teoriji superstruna ni o Lajbnicovim monadama.
 
Odgovor na temu

RedHat

Član broj: 6575
Poruke: 24
*.yubc.net



Profil

icon Re: Crni biseri BK — istina o Žarku Radosavljeviću — NL Pro Group!03.12.2002. u 16:12 - pre 259 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic:

... to ima najmanje veze sa zatvorenim kodom, eto BIND specifikacija je otvorena kao i njen implementacioni kod pa je busna ko sito.



Uh, zamalo propustih da prokomentarisem ovu logicku gresku (blago receno). Dakle, to sto je kod otvoren NE ZNACI NUZNO da je bez gresaka (koje nije lako provaliti), ali kada je kod zatvoren, onda JESTE nemoguce (ili skoro nemoguce) znati prirodu rupe koja MOZDA postoji, te je namerna "greska" pri programiranju MOGUCA.
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16683
*.dip.t-dialin.net



+7169 Profil

icon Re: Crni biseri BK — istina o Žarku Radosavljeviću — NL Pro Group!03.12.2002. u 18:50 - pre 259 meseci
Citat:
RedHat:
Videh ja to odmah, i na to sam se vec osvrnuo (videti moj post na 8 ili 9 strani). To je lapsus. Onaj ko ima nekoliko skola kompjutera zna za sta sluze Word i Excel, to je 100% sigurno.


I neko ko ima nekoliko banaka i gomilu offshore firmi zna puno o bankarstvu, pa mu banka propada ? (hint: gdja Milanovic, gdin Vasiljevic)

Neko ko ima nekoliko firmi za proricanje sudbine zna da prorice sudbinu? (da ih ne nabrajam)

Covek u tim pojavljivanjima nije nicim dokazao ni pokazao kompetenciju u bilo kojoj od oblasti za koje se izdaje da je svetski strucnjak :)


Tvoj nacin izvodjenja konkluzija je osudjen na propast jer su premise od kojih polazis vrlo klimave - mozemo samo da ubacimo elemenat indukcije pa da PRETPOSTAVIMO da ta tastatura postoji i da PRETPOSTAVIMO da je ono sto on prica istina (buzanove mape, silva metod, milioni, siemens, MS), a onda da PRETPOSTAVIMO da buzanove mape i silva metod necemu pametnom koriste (posto faktickih dokaza i nema puno) - svako iole malo kriticko zakljucivanje bi ove premise odavno odbacilo kao besmislice. Previse pretpostavki bez konkretnih dokaza :)



DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Nebojsa Milanovic
Pančevo

Nebojsa Milanovic
SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8304
*.panet.co.yu



+1340 Profil

icon Re: Crni biseri BK — istina o Žarku Radosavljeviću — NL Pro Group!03.12.2002. u 19:00 - pre 259 meseci
Da li postoji neko kome nije jasno koliko je Zarko iskompleksiran cinjenicom da nije mogao ni da mrdne na ETF-u pa ga zato pljuje na nacin koji je cisto gubitnicki i kao takav veoma prepoznatljiv. Daleko od toga da ja odobravam sve na ETF-u ali smatram da prvenstveno onaj ko ga je savladao ima pravo da govori o njegovom kvalitetu

 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Crni biseri BK — istina o Žarku Radosavljeviću — NL Pro Group!
(HARDTOP topic)
Strane: << < .. 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 969666 | Odgovora: 1797 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.