Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Crni biseri BK — istina o Žarku Radosavljeviću — NL Pro Group!

elitemadzone.org :: MadZone :: Crni biseri BK — istina o Žarku Radosavljeviću — NL Pro Group!
(HARDTOP topic)
Strane: << < .. 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 974536 | Odgovora: 1797 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Deep|Blue
Srce Srbije

Član broj: 631
Poruke: 1431
*.ptt.yu

ICQ: 101830817


+314 Profil

icon Re: Crni biseri BK — istina o Žarku Radosavljeviću — NL Pro Group!31.08.2003. u 23:14 - pre 251 meseci

pljuc zare pljuc


naleteo sam na neki flajer gde pored gomile besmislica stoji i ponuda jedne od zaretovih ispostava koja nudi besplatno isprobavanje kursa na jedan dan za koji ce vas nauciti da koristite windows.
a vidim da u ponudi ima i photoshop
da li postoje kod nas skole koje objektivno mogu da poduce korisnika da radi u photoshopu i corelu eventualno quark, ali da polaznik to moze da iskoristi?
koliko traju takvi kursevi?


Citat:

Citat:


salec
... ali u svakom slucaju smrdi na prevaru do neba. Cak i samo to bi trebalo da bude sumnjivo, cak i ljudima koji ne znaju nista o kompjuterima.


sto bi im bilo sumnjivo? ljudi kod nas su navikli na mnogo gore stvari i ovakvo nesto im dodje maltene normalno. moj drugar koji zna samo da otvori mail.yahoo i primi i posalje mail, koji je inace veliki moralista i protivnik ideja o opstoj zaveri je procitao taj flajer i rekao da mu ne zvuci lose i pita me da li mu vredi da upise taj kurs.




"Hmmm", rekao je, "...suprostavlja se nadrealizmu prikrivene metafore..." Razmišljao je tome na trenutak, a onda je zatvorio beležnicu s mrkim osmehom.
"I smrt je za njih suviše dobra"
 
Odgovor na temu

Mikky

Član broj: 18
Poruke: 1563
*.verat.net

ICQ: 44582291


+58 Profil

icon Re: Crni biseri BK — istina o Žarku Radosavljeviću — NL Pro Group!01.09.2003. u 02:18 - pre 251 meseci
Jedan predlog, neka se neki clan foruma ubaci u njegovu skolu kao undercover operativac i neka se pravi lud tako da i posle 7 dana nista ne nauci :)))
Bas me zanima koje bi to posledice ostavilo po zareta :)
-I know UNIX, PASCAL, C, FORTRAN,
COBOL, and nineteen other high-tech
words.
 
Odgovor na temu

salec

Član broj: 6527
Poruke: 1738
*.rcub.bg.ac.yu



+25 Profil

icon Re: Crni biseri BK — istina o Žarku Radosavljeviću — NL Pro Group!02.09.2003. u 10:56 - pre 251 meseci
Citat:
Mikky:
Jedan predlog, neka se neki clan foruma ubaci u njegovu skolu kao undercover operativac i neka se pravi lud tako da i posle 7 dana nista ne nauci :)))
Bas me zanima koje bi to posledice ostavilo po zareta :)

Aaa ne! Moc pozitivnog misljenja je nezajebiva!
 
Odgovor na temu

Deep|Blue
Srce Srbije

Član broj: 631
Poruke: 1431
*.ptt.yu

ICQ: 101830817


+314 Profil

icon Re: Crni biseri BK — istina o Žarku Radosavljeviću — NL Pro Group!02.09.2003. u 22:51 - pre 251 meseci
Citat:
Mikky:
Jedan predlog, neka se neki clan foruma ubaci u njegovu skolu kao undercover operativac i neka se pravi lud tako da i posle 7 dana nista ne nauci ))
Bas me zanima koje bi to posledice ostavilo po zareta


pa....
moguce da bi se razocarao u svoj nepobedivi sistem obrazovanja i time sprecen u sprovodjenju plana stvaranja vojske od 10 000 web dizajnera izvrsio ritualno samoubistvo tipa harakiri. ko zna ???
"Hmmm", rekao je, "...suprostavlja se nadrealizmu prikrivene metafore..." Razmišljao je tome na trenutak, a onda je zatvorio beležnicu s mrkim osmehom.
"I smrt je za njih suviše dobra"
 
Odgovor na temu

BlueSoniq
zaposlen / C#, ASP.NET senior
Beograd

Član broj: 11116
Poruke: 159
*.yubc.net



Profil

icon Re: Crni biseri BK — istina o Žarku Radosavljeviću — NL Pro Group!03.09.2003. u 03:42 - pre 251 meseci

Kad je poceo da lupeta o tome zasto je postao 'programer' e tu smo pali od smeha.Tipa ako mi se desi neka nesreca, necu moci da budem harmonikas.

Sto se tice mapa uma, kupio sam tu knjigu i ...........dosao do pola.
Mnogo smara. Pola knjige je u recenicama tipa: mnogo je dobra ova knjiga, ove metode su pomogle XYZ personi da odluci da li da promeni lokaciju firme itd.

U principu nije lose. Uzmes centralnu temu i putem razgranatog drveta pomocu sto sarenijih bojica izvedes jace grane, pa iz njih manje itd. Radi se o tome da ljudi bolje
pamte sarene slicice negoli suvoparni tekst. E sad kako to primeniti na Word i Exel...

Takodje sam sa interneta skinuo knjigu na engleskom rapid reading ali nemam pojma odakle. Pocinje se tako sto se samo nekoliko nedelja pomera ocima po tekstu sto se brze moze, bez pravog citanja. Tu sam stao. Mislim da je moguce obuciti oci da
brze gledaju tekst, e sad da li ce i stvarno uslediti brze citanje, a kamoli pamcenje
tog teksta to je diskutabilno.

PREDLOG: Da skupimo svi po jedno 50 din i posaljemo placeni oglas u kome se
navode glavni razlozi zbog cega je Zarko prevarant ili jos gore ako nije, onda je lud.
 
Odgovor na temu

Deep|Blue
Srce Srbije

Član broj: 631
Poruke: 1431
*.ptt.yu

ICQ: 101830817


+314 Profil

icon Re: Crni biseri BK — istina o Žarku Radosavljeviću — NL Pro Group!04.09.2003. u 00:20 - pre 251 meseci
Citat:
BlueSoniq:

Kad je poceo da lupeta o tome zasto je postao 'programer' e tu smo pali od smeha.Tipa ako mi se desi neka nesreca, necu moci da budem harmonikas.

opa sta ces, ako ga neko jedan dan uhvati i polomi mu noge normalno je da se zavuce negde i pocne da programira, ali ako mu srecom polomi ruke ...
Citat:

U principu nije lose. Uzmes centralnu temu i putem razgranatog drveta pomocu sto sarenijih bojica izvedes jace grane, pa iz njih manje itd. Radi se o tome da ljudi bolje
pamte sarene slicice negoli suvoparni tekst. E sad kako to primeniti na Word i Exel...

pa zar word i excel nisu vec prepuni sarenih slicica ???

ozbiljno, zna li ko koliko je potrebno vremena da se savlada brzo citanje i te mape uma. mislim, da li je moguce savladati to, recimo za 3 dana pa da ti ostane 4 dana da naucis "sve o racunarima" ???

"Hmmm", rekao je, "...suprostavlja se nadrealizmu prikrivene metafore..." Razmišljao je tome na trenutak, a onda je zatvorio beležnicu s mrkim osmehom.
"I smrt je za njih suviše dobra"
 
Odgovor na temu

BOOK
Beograd

Član broj: 9769
Poruke: 117
*.beotel.net

Jabber: BOOK@elitesecurity.org


Profil

icon Re: Crni biseri BK — istina o Žarku Radosavljeviću — NL Pro Group!04.09.2003. u 13:46 - pre 251 meseci
Žarko je jedna retkih javnih ličnosti (već je to postao, delom i vašom zaslugom) koja me je oduševila svojom inteligencijom. Da ne bi bilo zabune, prethodna recenija nije nimalo ironična.

Evo i zašto.

Čovek poseduje kvalitete koje malo ko od vas što ga crnite ima: hajde, da vidim nekog da zarađuje hiljade evra na dan! Naravno, njegovo znanje nije bez granica, kao uostalom i sva naša znanja. Međutim, verujem da zna onu materiju koju uči druge, a to je najvažnije. To znanje koje ima je na jedan veoma pronicljiv način uspeo da iskoristi. Nažalost, u današnjem društvu više i nije važno koliko neko zna, već koliko može da unovči to znanje, te shodno tome mislim da je on po tom pitanju u boljoj poziciji od većine vas.

Osim toga, na markentinškom planu on zaista blista. Ne samo da će reklama za kurs, produbljeno i genijalno osmišljena, privući mnoge osobe, nego i njegovi javni nastupi često ostavljaju (većinu nas, običnih ljudi) bez daha - u pozitivnom smislu.

Lepo je i da Srbija ima takve ljude -nazvaću ih "genijalcima" (bez namere da provoricam bilo koga).

Kao treća stvar dolazi njegova tastatura. Postavlja se pitanje da li je on uspeo da konstruiše takav jedan revolucionaran uređaj? Odgovor je jednostavasn: to ostaje da se vidi, i svako trenutno omalovažavanje ili bilo kakvo drugo diskutovanje o tastaturi može se smatrati prejudiciranim.

Suma koju pominje ne zvuči nerealna, naročito ako imamo u vidu o takvim se velikim korporacijama radi. No, kao što rekoh, o tome zasada malo šta možemo da kažemo a da ne pogrešimo.

Povrh svega, osećam izvesnu dozu sofisticirane ljubomore, ali i jednu vrstu opšteg nezadovoljstva koje se vuče kroz ceo thread. To ne treba da čudi, jer nije nimalo prijatno da Žarko, koji poseduje možda i manje znanja od neke osobe sa foruma, bude tako poznat, bogat uživajući ugled u jednom širokom sloju društva. Razloge za njegov uspeh, treba tražiti na dva mesta: u nama samima i u njemu.

U nama samima jer je sasvim svrsishodno da postavimo pitanje: A što se meni to nije desilo? Zašto ja nisam reagovao i brzo se prilagodio trenutnoj situaciji u vezi računara? Ne zaboravimo da je poslednje jedna od formi definicije inteligencije.

U njemu, tj. Žarku, jer se prirodno javljaju pitanja: Šta on to poseduje, a ja ne? Da li je on običan prevarant, i ako nije, kako da već odavno nije otkriven?

Navedena pitanja zahtevaju obsežno poznavanje njegove situacije da bi razjasnili "fenomen Žarko". Na njih je veoma teško odgovoriti, i samo posredstvom masovnih komunikacija (medija), teško da se može predstaviti kompletna slika o tom čoveku.

Pozdrav svima.
 
Odgovor na temu

BlueSoniq
zaposlen / C#, ASP.NET senior
Beograd

Član broj: 11116
Poruke: 159
*.yubc.net



Profil

icon Re: Crni biseri BK — istina o Žarku Radosavljeviću — NL Pro Group!04.09.2003. u 14:45 - pre 251 meseci
Citat:

pa zar word i excel nisu vec prepuni sarenih slicica ???

ozbiljno, zna li ko koliko je potrebno vremena da se savlada brzo citanje i te mape uma. mislim, da li je moguce savladati to, recimo za 3 dana pa da ti ostane 4 dana da naucis "sve o racunarima" ???


Za brzo citanje ti treba sigurno bar 2 meseca. Za mape uma, odmah posle
citanja knjige.
 
Odgovor na temu

BlueSoniq
zaposlen / C#, ASP.NET senior
Beograd

Član broj: 11116
Poruke: 159
*.yubc.net



Profil

icon Re: Crni biseri BK — istina o Žarku Radosavljeviću — NL Pro Group!04.09.2003. u 14:48 - pre 251 meseci
Citat:
BOOK:

U njemu, tj. Žarku, jer se prirodno javljaju pitanja: Šta on to poseduje, a ja ne? Da li je on običan prevarant, i ako nije, kako da već odavno nije otkriven?

Pozdrav svima.


Pa kako nije, otkriven je bas ovde pre 2 godine. Decko je klasican sizofrenik.
 
Odgovor na temu

mladenovicz
Zeljko Mladenovic
Xoran Technologies, Inc., Ann Arbor, MI,
USA / Software Engineer
Ann Arbor, MI, USA

Član broj: 6598
Poruke: 2065
*.yubc.net

Jabber: mladenovicz@elitesecurity.org
ICQ: 95144142
Sajt: yubc.net/~mz


Profil

icon Re: Crni biseri BK — istina o Žarku Radosavljeviću — NL Pro Group!04.09.2003. u 16:09 - pre 251 meseci
Sto se tice njegovih izuma (tastatura) i programa (ima program koji je on napravio u svojoj skoli koji patchuje windows i office da rade na srpskom, a da ne pominjem to sto je popravljao bugove u MS aplikacijama bez source koda), koje niko nije video, imajuci u vidu sta je sve covek rekao u javnosti, ja mu ne verujem dok ne vidim to, a on moze da prica sta hoce (sto i cini).

Da se razumemo, ja mu uopste ne zavidim, sta vise, mene bi bio blam da pricam takve stvari javno i da lazem ljude. Ako je Zarko merilo uspeha, onda ja ne bi hteo da budem uspesan. Sto se tice njegove "genijalnosti" - u normalnim zemljama "takvi genijalci" zavrsavaju ili u zatvoru ili u ludnici. Za njegovu uspesnost kriv je neinformisan i glup narod koji zivi u ovoj zemlji. Ovom narodu su bili uspesni i Jezda i Dafina, pa zasto ne bi bio i jedan Zarko.

A njegove reklame koje ostavljaju ljude bez daha su klasican napad na zdrav razum za svakog ko iole zna da koristi racunar.
 
Odgovor na temu

BlueSoniq
zaposlen / C#, ASP.NET senior
Beograd

Član broj: 11116
Poruke: 159
*.yubc.net



Profil

icon Re: Crni biseri BK — istina o Žarku Radosavljeviću — NL Pro Group!05.09.2003. u 00:44 - pre 251 meseci
Citat:
mladenovicz:

Da se razumemo, ja mu uopste ne zavidim, sta vise, mene bi bio blam da pricam takve stvari javno i da lazem ljude. Ako je Zarko merilo uspeha, onda ja ne bi hteo da budem uspesan. Sto se tice njegove "genijalnosti" - u normalnim zemljama "takvi genijalci" zavrsavaju ili u zatvoru ili u ludnici. Za njegovu uspesnost kriv je neinformisan i glup narod koji zivi u ovoj zemlji. Ovom narodu su bili uspesni i Jezda i Dafina, pa zasto ne bi bio i jedan Zarko.

A njegove reklame koje ostavljaju ljude bez daha su klasican napad na zdrav razum za svakog ko iole zna da koristi racunar.


Svaka cast. Dodao bih i to da je upravo zalosno saznati koliko kr..... ima u ovoj
zemlji pa veruju takvom jednom liku.
 
Odgovor na temu

salec

Član broj: 6527
Poruke: 1738
*.rcub.bg.ac.yu



+25 Profil

icon Re: Crni biseri BK — istina o Žarku Radosavljeviću — NL Pro Group!05.09.2003. u 12:42 - pre 251 meseci
@BOOK:
Poslovni uspeh Žarka i frustriranost članova ES liče pomalo na ono "Blago tebi kad ne znaš fiziku".

Što može Žarko, ne može neko ko zna da je taj pristup pogrešan, bar ne može ako je iole pošten.
Ima ljudi koji su toliko uvereni u svoju sposobnost da ne dozvoljavaju da ih neznanje spreči da nešto rade (!). Oni zrače sigurnošću i ulivaju poverenje, iz čega se vidi da najpre oni sami veruju u sebe. Čuo sam da je čak bilo kardiohirurga sa dugogodišnjom uspešnom karijerom koji nikad nisu ni dana proveli na medicinskom fakultetu, a čak su objavljivali stručne radove iz svoje oblasti. Ali, molim vas, da li je tako nešto dopustivo (Ne, ako će meni ikad trebati)? Ili možda mi nemamo meru koliko znanja je dovoljno znanja (ako uopšte postoji "dovoljno znanja") nego tražimo maksimum ili nivo gornjih xx%?
Mislim, siguran sam da su Žarkom zadovoljni (bar neko vreme posle kursa) oni koji pre njega nisu znali apsolutno ništa i plašili se "da nešto ne pokvare".
 
Odgovor na temu

Deep|Blue
Srce Srbije

Član broj: 631
Poruke: 1431
*.ptt.yu

ICQ: 101830817


+314 Profil

icon Re: Crni biseri BK — istina o Žarku Radosavljeviću — NL Pro Group!08.09.2003. u 01:34 - pre 251 meseci
Citat:
salec:
@BOOK:
Poslovni uspeh Žarka i frustriranost članova ES liče pomalo na ono "Blago tebi kad ne znaš fiziku".

Što može Žarko, ne može neko ko zna da je taj pristup pogrešan, bar ne može ako je iole pošten.
Ima ljudi koji su toliko uvereni u svoju sposobnost da ne dozvoljavaju da ih neznanje spreči da nešto rade (!). Oni zrače sigurnošću i ulivaju poverenje, iz čega se vidi da najpre oni sami veruju u sebe. Čuo sam da je čak bilo kardiohirurga sa dugogodišnjom uspešnom karijerom koji nikad nisu ni dana proveli na medicinskom fakultetu, a čak su objavljivali stručne radove iz svoje oblasti. Ali, molim vas, da li je tako nešto dopustivo (Ne, ako će meni ikad trebati)? Ili možda mi nemamo meru koliko znanja je dovoljno znanja (ako uopšte postoji "dovoljno znanja") nego tražimo maksimum ili nivo gornjih xx%?
Mislim, siguran sam da su Žarkom zadovoljni (bar neko vreme posle kursa) oni koji pre njega nisu znali apsolutno ništa i plašili se "da nešto ne pokvare".



pa ne znam koliko moze biti dobar kardiohirurg koji krene da operise pacijenta i odustane od dela operacije jer se oko postavljanja bajpasa, ili krpljenja pretkomore "krije mina"

uostalom ovakvo znanje sigurno ne mozemo smatrati dovoljnim.

u microsoft aplikacijama imas 10-20 nacina da odradis i najjednostavnije operacije, krenes odaberes neki i iz navike drzis se njega. sad to ne znaci da mozes da kazes da su ostali putevi neispravni, da dovode korisnika u narkomansku krizu ...

sta li ce zare jos da izjavi ??? mozda da korisnike koji preferiraju linux nad windowsom treba krivicno goniti ???


"Hmmm", rekao je, "...suprostavlja se nadrealizmu prikrivene metafore..." Razmišljao je tome na trenutak, a onda je zatvorio beležnicu s mrkim osmehom.
"I smrt je za njih suviše dobra"
 
Odgovor na temu

neko

Član broj: 74855
*.147.EUnet.yu



Profil

icon Re: Crni biseri BK — istina o Žarku Radosavljeviću — NL Pro Group!08.09.2003. u 03:06 - pre 251 meseci
Buduci da sam u kontaktu sa nekim ljudima koji su pohadjali kurs kod Zarka zeleo bih da iznesem neke cinjenice. Procitao sam svih 19 strana postova i zelim da podelim svoje misljenje o svemu ovome sa vama.

Zarko ima jak marketing, zeleo je da svi cuju za njega i u tome je uspeo. On je marketingski genije. Tastatura, zdrav zivot, sve to su verovatno priche koje od njega cine heroja, a da li je stvarno tako nije bitno. Memorijske mape rade posao, znam dvoje ljudi koji tako spremaju ispite, polazu i kazu da lakse uce i pamte na taj nacin. Mozak mnogo lakse pamti sliku nego tekst, jos ako je to predstavljeno na neki interesantan nacin onda se to ne zaboravlja. Znam koliko mi je bilo interesantno da igram Warcraft 2 (pre 100 godina) i josh uvek se secam nekih misija i kako sam ih prelazio :-)

Jedno od to dvoje ljudi je bilo i na kursu brzog citanja i cita knjigu od par stotina strana za nekoliko sati. Za to su potrebni meseci vezbe, ali to radi. Nisam probao ali verujem. Ustvari, svi mi nesvesno brzo citamo kad pretrazujemo nesto na internetu. Prelecemo stranicu pogledom i uocavamo kljucne reci. That's it!

Nego vratimo se Zarku i njegovoj skoli. Njegov kurs traje, kako cujem, 7 dana po 6h. To je ukupno 42h. U drugim skolama dobijete obuku za 3 meseca, ali npr. 4h nedeljno, sto daje 48h ukupno, s tim da cete zaboraviti vecinu stvari iz prva 2 meseca. Kada radite intenzivno 7 dana, posle kursa moci cete da uradite puno vise stvari nego posle kursa od 3 meseca, ali je problem sta cete moci da uradite 3 meseca nakon sto izadjete iz Zarkove skole. Opet nista. Tamo vas uce da jedan isti tekst kucate svih 7 dana i da crtate neku tabelu i kad to ponavljate iz dana u dan naucite napamet da radite. I onda razmislite sta ste znali da uradite pre 7 dana i pogledate sta radite danas i odete prezadovoljni i odusevljeni iz skole (i zato se niko ne buni). I to svi saznaju, o tome kako su tamo svi fini i ljubazni prema vama i kako su predavanja zanimljiva i pokazete svojim prijateljima koji nemaju pojma o racunarima kako vi sad dobro znate posle samo 7 dana, a ustvari nemate pojma i sve zaboravite posle odredjenog vremena kao i ono sto radite u bilo kojoj drugoj skoli.

Niko ne tera te ljude da idu kod Zarka, ali ljudi danas nemaju vremena da idu u skole 3 meseca, odrade to za 7 dana i gotovo. Verujte mi, mnogi od tih ljudi i ne znaju za tastaturu, ili slicne Zarkove odvale, ali su culi za njega - genije, mag, itd. i zato odlaze tamo. Sto se tice ucenja Photoshopa, Corela i slicnih programa, zasto da ne? Meni je drug objasnio Adobe Premier za nekih 15min - najosnovnije opcije da mogu da izmontiram neki video fajl. Sam sam objasnjavao Javu kolegama sa fakulteta za ne vise od 1h jer sam provalio kakve profesorica daje zadatke na ispitu i bar 10 ljudi je naucilo javu za 1h. I bilo je i 9-ki. :-) Zasto onda ne bi za 7 dana obradili neku sliku u Photoshopu? Moguce je nauciti mnoge stvari za kratko vreme ali je diskutabilan kvalitet i sirina takvog znanja.

Sinoc sam poceo da citam postove i nisam mogao da ne odgovorim. Dok sam citao toliko sam stvari hteo da iskomentarisem, tako da mi se sada cini da nisam skoro nista uradio od onoga sto sam hteo...nazalost nisam gledao niti jednu emisiju sa Zarkom, procitao sam neke vase komentare i slazem se sa time da Zarko ne misli pre nego sto nesto kaze, a vreme ce pokazati da li je prevarant ili stvarno genije. Izvinjavam se zbog ovolikog komentara, ali sta je tu je.
 
Odgovor na temu

salec

Član broj: 6527
Poruke: 1738
*.rcub.bg.ac.yu



+25 Profil

icon Re: Crni biseri BK — istina o Žarku Radosavljeviću — NL Pro Group!08.09.2003. u 12:55 - pre 251 meseci
@neko: OK, u suštini mnogi ljudi stvari uče kampanjski i minimalistički i to prođe (Za koje vreme može da se nauči kineski? Šta, jel sutra ispit?!).
Problem je u tome što Žarko usput (ili pre ... i uopšte) daje netačne i misleading izjave.

Bilo bi fer da ljudima objasni da je njegov metod "kurs za neplivače", "komplet za preživljavanje" itd. umesto što izmišlja stvari da bi opravdao zašto im ne objašnjava više, nego im "zabranjuje" da probaju funkcije koje bi zahtevale dodatno objašnjavanje.

Ono što je ljudima ovde trn u oku je direktno zamagljivanje stvari kako bi se deo predstavio kao celina a ugušila radoznalost i želja za istraživanjem.

Još će se pojaviti ljudi koji od informatičkog obrazovanja imaju samo Žarkov kurs, a u hijerarhiji uprave firmi, ustanova, institucija su iznad računarski pismenih ljudi, koji će onda "sa autoritetom" propisivati te iste nebuloze koje su naučili ljudima koji znaju pravo stanje stvari. Ko zna koliko će štete biti na ovaj način učinjeno dok istina ne izbije na videlo.
 
Odgovor na temu

Deep|Blue
Srce Srbije

Član broj: 631
Poruke: 1431
*.ptt.yu

ICQ: 101830817


+314 Profil

icon Re: Crni biseri BK — istina o Žarku Radosavljeviću — NL Pro Group!08.09.2003. u 23:26 - pre 251 meseci
Citat:
salec:
Još će se pojaviti ljudi koji od informatičkog obrazovanja imaju samo Žarkov kurs, a u hijerarhiji uprave firmi, ustanova, institucija su iznad računarski pismenih ljudi, koji će onda "sa autoritetom" propisivati te iste nebuloze koje su naučili ljudima koji znaju pravo stanje stvari. Ko zna koliko će štete biti na ovaj način učinjeno dok istina ne izbije na videlo.


nazalost kod nas postoji velika verovatnoca.
koliko poznajete ljudi koji su u stanju da izjave nesto tipa "ma sta ce ti skola (fakultet) vidi mene zavrsio osnovnu iubijam se od para ....

nadam se da necu cuti izjavu " ma sta ce ti to 3-4 meseca, vidi menee ja isao 7 dana i vidi koliko znam"

@neko
u svima normalnim skolama kursevi traju 2-3 meseca jer je potreban jedan dan pauze izmedju predavanja da bi polaznici "svarili" prethno predavanje.
i valjda se jos nigde ne radi ista vezba dva puta, a kamoli 7 puta.

"Hmmm", rekao je, "...suprostavlja se nadrealizmu prikrivene metafore..." Razmišljao je tome na trenutak, a onda je zatvorio beležnicu s mrkim osmehom.
"I smrt je za njih suviše dobra"
 
Odgovor na temu

XTeam
Novi Sad

Član broj: 10525
Poruke: 249
*.041net.co.yu



+1 Profil

icon Re: Crni biseri BK — istina o Žarku Radosavljeviću — NL Pro Group!08.09.2003. u 23:45 - pre 251 meseci
@neko @BOOK

A je li?

A koliko vremena treba za Buzanove mape uma?

A koliko vremena treba da se savlada "brzo citanje"?

Hoces da ti postujem ovde citat iz knjige da vidis za kakvu vrstu materije je primenjivo brzo citanje?
Vise o ovome procitaj u "The Speed Reading Course" od By Peter Shepherd, Gregory Unsworth-Mitchell,

"It takes time and practice to get used to reading without subvocalisation, and
materials which require heavy concentration and interpretation, like technical
materials or a foreign language, are therefore not the best materials to learn and
practice speed-reading on. Even when you've mastered speed-reading, sometimes
it's not the best approach, when you have difficult to understand materials to
read, where there is new vocabulary that needs to be defined.
Note: at least as important as reading quickly is not passing by any words or
concepts that you don't fully understand. If you do that then later materials won't
make sense at all. If you find yourself getting bored or confused, or if you find
yourself having read some pages without actually being conscious of reading
anything, then go back to where things were going well, find the
misunderstanding and sort it out, and then start again from there."

Tako da mozes da naucis speed read i da budes i Dr. nauka ako hoces, ali ako su racunari za tebe potpuno novo gradivo, nema ni teoretske sanse da ces za par dana da naucis sve o racunarima, a da ne pominjem specijalitete kao sto je programiranje C++ i ostalo sto se hvali Zarkova skola.
Uostalom treba ti vremena da to naucis, pa tek onda da brzocitajuci pokapiras brzouceci Zarkov kurs..
A Zarkov marketing?

Nijedan marketing koji se zasniva na lazima nije dobar, moze samo da mu donese poziv na sud, ako ga neko tuzi.

A za popularnost njegove skole najpre ima da zahvali to sto se sada za mnoga radna mesta trazi "poznavanje rada na racunarima", a ne svojoj genijalnosti.
Ljudi otrce na taj kurs da dobiju bar neki papir, pa onda posle cimaju one koje se stvarno razumeju u rad na racunarima da im nesto pokazu.

Jedan moj drug je otisao na slican expres kurs (sada ih i druge skole vec imaju) da bi dobio jos jedan poen vise za zaposljavanje. Sada radi kao komercijalista na dobar stari nacin zvrckajuci sve od reda iz njegovog podebelog rokovnika gde se nalaze veze i kontakti svih firmi sa kojima je ikada saradjivao....
Sve sto mu je trebalo je bilo kakav papir da se razume u rad na racunarima.
Ma, daj poceli su i za mini - market da postavljaju slicne uslove.
Odes onda na neki kurs i za 7 dana umesto za 2 meseca dobijes "neki" papir

Najveci deo tih polaznika to radi iz cisto prakticnih razloga, ne bi li stekli sto bolje predispozicije za zaposljavanje i to ti je to.

Nikakvo znanje se kod Zarka ne stekne, kao ni nazalost ni u vecini drugih ekspres - kurs skola, nego kao kada ucis na fakultetu (ili skoli) knjigu u ruke sedi za PC i udri do zore dok ne ugrejes stolicu...

A tastatura? Otkada je pisace masine imas hiljade poboljsanja i poboljsanja od poboljsanja pa nijedno nije zazivelo....
 
Odgovor na temu

XTeam
Novi Sad

Član broj: 10525
Poruke: 249
*.041net.co.yu



+1 Profil

icon Re: Crni biseri BK — istina o Žarku Radosavljeviću — NL Pro Group!08.09.2003. u 23:54 - pre 251 meseci
Inace neko pomenu kao primer hirurga....

Informacije radi u Novosadskom Dnevniku od Subote mozete procitati da je pokrenuta istraga protiv lekarke u Novom Sadu koja je imala laznu diplomu lekara i cak i uspela da se zaposli i neke vreme obavlja taj posao... Nije zavrsila do kraja medicinu pa je malo pozurila i nabavila diplomu (!?)

Pored takvih slucajeva. pojava "Zarka - genijalca " me nimalo ne cudi...
Ko zna cega ce jos biti ako im se ne stane na put...
 
Odgovor na temu

Miloje Sekulic
osnivač
Homepage
Beograd

Miloje Sekulic
Član broj: 2622
Poruke: 1040
*.beograd-2.tehnicom.net

Sajt: www.homepage.rs


+2 Profil

icon Re: Crni biseri BK — istina o Žarku Radosavljeviću — NL Pro Group!12.09.2003. u 08:52 - pre 250 meseci
Upoznajte Žarka (i pitajte ga šta vas zanima)

U okviru skupa drugog Međunarodnog sajma kompjutera, informacionih tehnologija, telekomunikacija i novih medija - COMEXPO 2003 odrzaće se citat: "Prezentacije vrhunskih domaćih informatičkih proizvoda i usluga".

U četvrtak 18. septembra u terminu 13-14 časova predstaviće se NL PRO GROUP - škola računara.
Njihovo promotivno predavanje koje će održati gospodin Žarko Radosavljević nosi naziv "Ubrzano učenje za samo 7 dana".

Ulaz na skup je besplatan.

Prezentacija će se održati u sali za prezentacije u Hali 1 Beogradskog sajma.

Obzirom da se tih dana održava nekoliko sajamskih manifestacija osobe zainteresovane da prisustvuju predavanju g. Radosavljevića (i možda ga ponešto priupitaju) treba da računaju da će morati da plate ulaza na Sajam u visini od 100 dinara.

Organizatori skupa su Društvo za informatiku Srbije i ASIT- Asocijacija za računarstvo, informatiku i nove medije.


Pozdrav Miloje
 
Odgovor na temu

Xpirit
Dejan Nikolic
Beograd

Član broj: 8504
Poruke: 159
*.beograd-2.tehnicom.net

ICQ: 3434902
Sajt: www.f-secure.co.yu


Profil

icon Re: Crni biseri BK — istina o Žarku Radosavljeviću — NL Pro Group!12.09.2003. u 12:58 - pre 250 meseci
I'll be there ! BUHUAHAUHAHAHAHAHAHA
Now you're runnin', a?
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Crni biseri BK — istina o Žarku Radosavljeviću — NL Pro Group!
(HARDTOP topic)
Strane: << < .. 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 974536 | Odgovora: 1797 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.