Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Crni biseri BK — istina o Žarku Radosavljeviću — NL Pro Group!

elitemadzone.org :: MadZone :: Crni biseri BK — istina o Žarku Radosavljeviću — NL Pro Group!
(HARDTOP topic)
Strane: << < .. 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 969981 | Odgovora: 1797 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16683
*.dip.t-dialin.net



+7169 Profil

icon Re: Crni biseri BK — istina o Žarku Radosavljeviću — NL Pro Group!25.10.2003. u 09:14 - pre 248 meseci
Citat:

*** "Zarkova" tastatura.Da se ipak zapitamo da li tastatura mora da izgleda kako
izgleda.Sta ako je Zarko ipak nesto izmislio ??? ( Ovde svakom pa i sebi dajem pravo na
veliku dozu sumnje ) Mozda se ovde radi o zastiti patenta.Mnogi su patenti ukradeni,a
vrede citava bogatstva... Registracije samih patenata kod validnih svetskih organizacija
za nase finansijske uslove su nekad mnogo skupe... Ako Zarko nesto ima (???) mozda odugovlaci bas zbog toga.


Evo, konacno vracanje na temu (i perpetualno ponavljanje kroz 15 strana). Mislim da je Voja Antonic objasnjavao fenomen Zarka i njegove tastature.

Elem, postoje vrlo dobro uhodani i u praksi milon puta dokazivani naucni metodi za dokazivanje upotrebljivosti necega, a i za arugmentaciju da li neka stara tehnologija (recimo QWERTY) moze da se zameni necim novim.

Zarko nikoga nije udostojio ni jednim testom koji se zasnivao na naucnim metodama gde se pokazuje upotrebljivost te tastature - zapravo, on nikada nije ni demonstrirao istu, osim nekog decijeg blueprint-like crteza. Takvih crteza ima na hiljade i za perpetuum mobile, pa ni jedan ne proradi.

Sto se patentne zastite tice - pricam ti pricu, da je pronalazak epohalan, lako se moze uzeti kredit iz banke, ili uraditi venture investment od strane nekog investitora (nasli bi se slicni prev... pardon... investment seekeri koji bi napravili kompaniju samo zarad round 1 finansiranja i godinu-dve uzivanja u plati). Na kraju krajeva, danas NL Pro Group pretpostavljam da generise profit, pa tricavih $5-10K za registraciju medjunardonog patenta u USA, UK, JP i EU nije nista zarad opsteg dobra, ne? Dakle.. sve ukazuje da doticna tastatura i ne postoji, ili da autor nista ozbiljno sa tim nije ni hteo da radi.

Onda dolazimo do pricu o MS-u - dakle, ovo sve ukazuje da se radi o tipicnom waporware proizvodu, koji ako nista drugo - u razvijenom svetu ne bi bio predstavljan na drzavnoj televiziji. Znas, drzavna televizija je servis koji se finansira porezom gradjana i nije mu cilj da nekim likovima pravi besplatnu reklamu uz kaficu na jutarnjem programu - na zalost, u Srbji je i to moguce... od magicnih lekara (koji lece i metastazirani kancer kineskim metodama) do IT genija "koji racunaju brze od najbrzeg kompjutera" (onaj mali iz Uzica valjda) i IT mesija koji su izmislili pronalazak koji menja svet, ... ali niko nece da ga kupi.

I na kraju... sve ovo sa tom tastaturom, milionima od vodece softverske kompanije, sa pricom o silva metodi, toni buzanu, besmislu visoko skolske institucije (ETF), itd.. navodi da se radi o vrlo efektnoj reklami (koja govori jezikom malog coveka sa srednjom skolom, kojem je krajnji nivo tehnologije odmascivanje karburatora, ili ako je zensko - fotokopiranje B5 dokumenta) i poziv da dodju u skolu koja ce ih nauciti sve o kompjutorima.. za 7 dana.. bolje od cele sile nekog ETF-a, jer je autor - dokazani genije (zato sluzi tastatura) svakako pametniji i od njih i od nekog tamo BillG-a koji mu je nudio milione..

Dakle, jeftina reklama - o kvalitetu skole ne znam nista, ali na osnovu reklame se moze zakljuciti da se radi o tipicnoj teleshop-like pricici. Ono sto ovakvog coveka cini opasnim po drustvo je mentalitet samog drustva, gde ce prosecni ljudi prvo poverovati svom TV-u i jutarnjem programu, nego sto ce se zapitati da li stvarno bilo sta od ovoga sto prica ima makar i malo istine u sebi. Cak i da ne veruju, i da imaju neki konkretan stav o tom liku - prica cini reklamu, sto se vidi i na ES-u gde ova je tema i taj lik apsolutno #1 u broju pregleda i napisanih strana :)






DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

sasa022

Član broj: 15151
Poruke: 4501



+361 Profil

icon Re: Crni biseri BK — istina o Žarku Radosavljeviću — NL Pro Group!25.10.2003. u 11:35 - pre 248 meseci
Ivane,slazem se sa tvojom porukom.
U svojoj poruci sam imao nameru da istaknem POJAM neke IDEJE.Koliko je ideja teorijski
moguca to valjda moze da se dokaze.( Mada veoma veoma retko,ipak se desi da neke stvari
odstupe od onog sto teorija tvrdi )
Cilj mi je podela stvari na nesto sto ima logike i na nesto sto su apsolutne gluposti
i sto treba osuditi i spreciti.Mislim da se generalnom osudom svih Zarkovih zamisli ne postize nista.Treba reci sta valja,a sta ne.( Generalno osudjivanje u protekle 2
godine,koliko ja shvatam situaciju,nije dalo ama bas nikakve rezultate )O tome se radi...
I jos nesto.Sto smisljati skupe reklame kad neke jeftine stvari nekad mnogo vise koriste ?
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16683
*.dip.t-dialin.net



+7169 Profil

icon Re: Crni biseri BK — istina o Žarku Radosavljeviću — NL Pro Group!25.10.2003. u 11:43 - pre 248 meseci
Za mene je Zarkova tastatura primer senzaciolizma baziranog na izmisljotinama i... hmm... burazerizma (da izmislim rec.. ne znam kako je on dospeo na RTS koji je javni servis placen od strane gradjana ove drzave) koriscenog u svrhe vrlo jeftinog promovisanja racunarske skole (o njenom kvalitetu ne mogu da sudim, mogu samo o tvrdnjama u vezi toga sta se tamo uci i kako se uci), i nista drugo.

Zarko najverovatnije ne cini nikakvo krimnalno delo, ali kako se pojavljuje u javnosti - mora se uvaziti i svacije pravo da njegov rad komentarise.

Citat:

I jos nesto.Sto smisljati skupe reklame kad neke jeftine stvari nekad mnogo vise koriste ?


Tacno - ako ti odes u neko africko pleme i kazes kako vladas magijom, koristeci gomile stranih reci, crteza i sl.. ti ces vrlo jeftino promovisati sta hoces, zar ne? Situacija je mozda previse karikirana, ali nivo IT obrazovanja u Srbiji nije skoz neuporediv sa sub-saharskim. To sto bi uradio svakako nije nelegalno, ali ce u nekim strucnijim krugovima izazvati odredjenu reakciju koja nije bas pozitivna.




DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

negative
Nega Tive

negative
Član broj: 4636
Poruke: 52
*.verat.net

Jabber: negative@elitesecurity.org


Profil

icon Re: Crni biseri BK — istina o Žarku Radosavljeviću — NL Pro Group!26.10.2003. u 01:51 - pre 248 meseci
VI STE NEOZBILJNI!!!

Jasno se vidi da je doticni Zarko prevara, sta vise pricate. A i mislim da covek drzi svetski rekord po broju mail linkova na sajtu!!!
Ovde se razvila prica u nedogled. Ajmo uraditi nesto po tom pitanju.

Ja sam vec poslao prijavu u ECDL jer ga nema na zvanicnoj listi testing centara a na svom sajtu daje informacije da je offical testing centar.
Ovo isto sam uradio i sa ICDL i ISOC.
Mozda je sve to u redu ali bar nesto pokusavam. Mozda mu zatvore sajt :)

Jos predlazem:
1. Blokada telefona:
Da mu drzimo telefon sto duze zauzete, cim stignete pozovete ga:
011/323-80-82 ; 011/323-26-26 ; 011/323-39-23
2. Blokada mail:
spamujmo ga da mu sanduce uvek bude blokirano
[email protected]
Ako je tako "dobar" lako ce se odbraniti od ovoga...
3. Neznam gde su mu prostorije ali blokada brava za ulazna vrata je isto dobra ideja
Drvce od sibice u mesto za kljuc i to je to... Dajte neke ozbiljnije predloge...

Ajmo ljudi nesto da uradimo po tom pitanju...

nEGATIVE
Ne slusam grupu Negative!!!
 
Odgovor na temu

Ivan Stanojevic
Personal trainer
Dubai

Ivan Stanojevic
Član broj: 8885
Poruke: 679
*.ppp-bg.sezampro.yu



+1 Profil

icon Re: Crni biseri BK — istina o Žarku Radosavljeviću — NL Pro Group!26.10.2003. u 04:13 - pre 248 meseci
veoma je zanimljivo da na sajtu nlpro u odeljku photos svaka slika 300x200 pixela ima 200 kilobajta...

ovaj nemeziz ili je zarko ili neko iz njegove sekte...

pozvacu mikrosoft u ponedeljak i pitati ih za tuzbu da li bi bili zainteresovani...
Reci nešto pametno i svi će te pamtiti
- Nepoznati autor
 
Odgovor na temu

-zombie-
Tomica Jovanovic
freelance programmer
ni.ac.yu

-zombie-
Član broj: 4128
Poruke: 3448
*.verat.net

Sajt: localhost


+5 Profil

icon Re: Crni biseri BK — istina o Žarku Radosavljeviću — NL Pro Group!26.10.2003. u 04:14 - pre 248 meseci
Citat:
negative:
Jos predlazem:
1. Blokada telefona:
Da mu drzimo telefon sto duze zauzete, cim stignete pozovete ga:
011/323-80-82 ; 011/323-26-26 ; 011/323-39-23
2. Blokada mail:
spamujmo ga da mu sanduce uvek bude blokirano
[email protected]
Ako je tako "dobar" lako ce se odbraniti od ovoga...
3. Neznam gde su mu prostorije ali blokada brava za ulazna vrata je isto dobra ideja
Drvce od sibice u mesto za kljuc i to je to... Dajte neke ozbiljnije predloge...

Ajmo ljudi nesto da uradimo po tom pitanju...



konačno... konkretni predlozi!!
 
Odgovor na temu

Ivan Stanojevic
Personal trainer
Dubai

Ivan Stanojevic
Član broj: 8885
Poruke: 679
*.ppp-bg.sezampro.yu



+1 Profil

icon Re: Crni biseri BK — istina o Žarku Radosavljeviću — NL Pro Group!26.10.2003. u 04:19 - pre 248 meseci
sto se tice mail spamminga, mislim da to nije problem i da mu mogu poslati 3-4 miliona emailova ali mislim da oni imaju samo 2 mb inbox na onom bednom sajtu... i verovatno niko i ne salje emailove tamo niti ih neko cita...

polaznici verovatno ni ne znaju da salju mail...
Reci nešto pametno i svi će te pamtiti
- Nepoznati autor
 
Odgovor na temu

TiXo
Tihomir Pantović
Čačak

TiXo
Član broj: 7796
Poruke: 537
*.verat.net

Jabber: tixo@jabber.ru
ICQ: 74381511


Profil

icon Re: Crni biseri BK — istina o Žarku Radosavljeviću — NL Pro Group!26.10.2003. u 10:27 - pre 248 meseci
Citat:
Ivan Stanojevic:
veoma je zanimljivo da na sajtu nlpro u odeljku photos svaka slika 300x200 pixela ima 200 kilobajta...


pa zato sto nisu 300*200 vec su veeelike, a uglavljene su u 300*200
GnuPG public key:
tixo.asc


Try and be nice to people, avoid eating fat, read a good book every now and
then, get some walking in, and try and live together in peace and harmony with
people of all creeds and nations.
 
Odgovor na temu

ventura

ventura
Član broj: 32
Poruke: 7781
217.26.66.*



+6455 Profil

icon Re: Crni biseri BK — istina o Žarku Radosavljeviću — NL Pro Group!26.10.2003. u 11:03 - pre 248 meseci
Citat:
negative:
VI STE NEOZBILJNI!!!

Jos predlazem:
1. Blokada telefona:
2. Blokada mail:
3. blokada brava za ulazna vrata




A ti si ozbiljan sa ovim nezrelim predlozima?
 
Odgovor na temu

sasa022

Član broj: 15151
Poruke: 4501



+361 Profil

icon Re: Crni biseri BK — istina o Žarku Radosavljeviću — NL Pro Group!26.10.2003. u 18:27 - pre 248 meseci
Najzad....
Izgleda da se krece sa reci na dela.TO PODRZAVAM !!!
Ali sad treba biti taktican.Treba se kloniti vandalizma.
Civilizovan nacin borbe - borba cinjenicama ce pre dati rezultate nego nasilje.
Ako je istina da je negative poslao prijave navedenim organizacijama to je super.Treba traziti zvanicno saopstenje !!!
Ali blokade telefona,brava... to stvarno osudjujem !!!
Blokada mail-a delimicno ima smisla.Nije problem poslati nekom "brdo gluposti".
Treba da to sto se posalje ima neki efekat.Recimo slanje INTERNET 2 stranica.
Pa Zarko to vec tako dugo sanja.INTERNET 2 stranice ? E bas to... Sam je objasnio
sta sadrze.Linkovi ka nekim sajtovima.U poruku se stave linkovi : jedan
na ovu temu ( nek covek zna sta mislimo ),zatim link ka nekoj dobroj skoli web
dizajna ( neka onaj ko pravi onakve stranice nesto i nauci )..............
Ivan Stanojevic kaze da ce pozvati Microsoft.I ovde treba traziti zvanicno saopstenje - da li je kompanija imala kontakte sa Zarkom ( Da se vidi da li laze ili neceg ima ).

Mislim da validne cinjenice iznesene u javnost mogu dati najbolje rezultate.
 
Odgovor na temu

Walker
NBG

Član broj: 2328
Poruke: 642
*.ptt.yu

Sajt: s667.photobucket.com/albu..


+2 Profil

icon Re: Crni biseri BK — istina o Žarku Radosavljeviću — NL Pro Group!26.10.2003. u 21:51 - pre 248 meseci
Mozda je Nemezis onaj veterinar? Mislite o tome
Bob Hodges(Colors):"There's two bulls standing on top of a mountain. The younger one says to the older one: "Hey pop, let's say we run down there and fuck one of them cows". The older one says: "No son. Lets walk down and fuck 'em all"
 
Odgovor na temu

XTeam
Novi Sad

Član broj: 10525
Poruke: 249
*.neobee.net



+1 Profil

icon Re: Crni biseri BK — istina o Žarku Radosavljeviću — NL Pro Group!27.10.2003. u 04:48 - pre 248 meseci
Nego je'l zna neko sta se desava u Evropi po pitanju patentne zastite softvera...?
Nesto sam cuo da su Ameri odlepili i da vrse i dalje pritisak i pored neizglasavanja u EU parlamentu u Septembru...

Samo da Zarko ne sazna, pa da i on pocne da se petlja u to :-)))
 
Odgovor na temu

Ivan Stanojevic
Personal trainer
Dubai

Ivan Stanojevic
Član broj: 8885
Poruke: 679
*.ppp-bg.sezampro.yu



+1 Profil

icon Re: Crni biseri BK — istina o Žarku Radosavljeviću — NL Pro Group!27.10.2003. u 11:32 - pre 248 meseci
Ok... Upravo sam zvao Microsoft i javio mi se neki baja...

On kaze da ne zna za NL Pro i da bi trebali da im posaljemo dokument putem emaila (neka sazeta forma ove diskusije)

Kaze da on ne moze da mi kaze nista vise ali da ce proslediti taj email svima koji treba da ga dobiju...

Telefon je
330 55 00

baja mi rece neki email gde da saljem ali sam zaboravio tako da se ide na
[email protected]

Ja nemam vremena da pripremam takav email ali sigurno ce neko odavde to da uradi...Mozda Svako bi trebao odavde da posalje po jedan email...


Jos jedna stvar... Svi koji salju email trebali bi da stave NL PRO u subjekat poruke, tako da onda znaju da nije usamljen slucaj...
Reci nešto pametno i svi će te pamtiti
- Nepoznati autor
 
Odgovor na temu

negative
Nega Tive

negative
Član broj: 4636
Poruke: 52
*.verat.net

Jabber: negative@elitesecurity.org


Profil

icon Re: Crni biseri BK — istina o Žarku Radosavljeviću — NL Pro Group!27.10.2003. u 17:37 - pre 248 meseci
dobio sam tako tupav odgovor ICDL...
ukratko:
hvala vam na mailu itd. itd.
ako vas zanimaju nasi kursevi mozete ih upisati u zemljama ... naravno na spisku nema SCG!
Iako prakticno priznaju da NLPRO nema veze sa njima cak ni ne najavljuju da ce nesto uraditi po pitanju toga sto covek se lazno predstavlja da radi za njih...
Tako da sem sto sad mozemo da dokazemo da Zarko nema veze sa njima ovo nije imalo nekog efekta...
Javicu vam sta je bilo sa odgovorima iz ISOC i ECDL.

e da... priznajem da su moji predlozi bili poprilicno neozbiljni... pisao sam poruku u dahu i to mi je prvo palo napamet... ajde javite mi na private ko oce da ucestvuje u nekoj ozbiljnijoj akciji... ovako javno da oglasimo sta cemo da radimo je malo bezveze jer ovo citaju i njegovi puleni...

Inace
na lokalnoj TV posvetili su mu 1h vremena i tu je posle milion nebuloza koje je izjavio oborio sve rekorde uporedjivanjem samog sebe sa K.Rives u Matrixu!

nEGATIVE
Ne slusam grupu Negative!!!
 
Odgovor na temu

Ivan Stanojevic
Personal trainer
Dubai

Ivan Stanojevic
Član broj: 8885
Poruke: 679
*.beg.sezampro.yu



+1 Profil

icon Re: Crni biseri BK — istina o Žarku Radosavljeviću — NL Pro Group!28.10.2003. u 10:23 - pre 248 meseci
Hoce li iko da pripremi taj e-mail za Microsoft ?

Mozete i meni da posaljete kopiju da i ja posaljem ili okacite ovde text da mogu svi da ga posalju...


Reci nešto pametno i svi će te pamtiti
- Nepoznati autor
 
Odgovor na temu

dreamer-type
Marko Lisinac
Krusevac

Član broj: 4376
Poruke: 114
*.verat.net

ICQ: 53095739
Sajt: www.krusevac.net


Profil

icon Re: Crni biseri BK — istina o Žarku Radosavljeviću — NL Pro Group!29.10.2003. u 01:09 - pre 248 meseci
Pa ako svi posalju istu poruku ne verujem da ce biti rezultata...


Ja se razisljam da napravim neku anti-kampanju na mom sajtu (s obzirom da ga posecuju ljudi koji su potencijalni buduci "diplomirani hakeri") ali se plasim da to ipak ne postande dodatna reklama ovoj skoli...

Georgia on my mind, and Serbia in my heart...

Internet zajednica krusevljana, www.krusevac.net
 
Odgovor na temu

stex

Član broj: 718
Poruke: 374
*.zrlocal.net

Sajt: stivi.on.neobee.net


+21 Profil

icon Re: Crni biseri BK — istina o Žarku Radosavljeviću — NL Pro Group!29.10.2003. u 08:21 - pre 248 meseci
Au koliko postova na ovu temu. Iako nisam gledao ni jednu emisuju Crni Biseri znam odprilike o cemu se radi. U svakom slucaju, sta ste se toliko napalili na tu emisiju, pa ne zove se ona za dzabe "biseri".
stivi.on.neobee.net
 
Odgovor na temu

bluesman

Član broj: 4505
Poruke: 1895
*.247.EUnet.yu



+1 Profil

icon Re: Crni biseri BK — istina o Žarku Radosavljeviću — NL Pro Group!31.10.2003. u 16:57 - pre 248 meseci
Citat:
Nemezis:
Da bi ste pokazali svoje znanje iz IT molio bih Vas da date definiciju racunara , definiciju operativnog sistema i
software-a . Tek kada definicije budu bile tacne mozemo razgovarati .

Hvala na razumevanju !

Ja te ne razumem uopste, nemoj se zahvaljivati. Osnovno pravilo kada pričas sa nekim je da znas bar ko je. Tek kada kazes ime i prezime mozemo razgovarati, a sto se tice tvoje recenice da je "za neke internet wc solja", ja bih dodao da si ti pravi primer toga, jer samo oni kojima forum sluzi da se "istovare" a da se ne predstave mogu da upadnu u tu grupu.

Sto se tice ljudi koji prodaju muda za bubrege, to je pitanje morala, o tome ne vredi diskutovati, a ovce postoje da bi se šišale. Ja ne mogu da osudim ni jednog "Žarka", veći su krivci svi ostali (kojima on takav smeta) ako ne reaguju ako im je toliko trn u oku.
Goran Pilipović fka bluesman
 
Odgovor na temu

Ivan Stanojevic
Personal trainer
Dubai

Ivan Stanojevic
Član broj: 8885
Poruke: 679
*.beg.sezampro.yu



+1 Profil

icon Re: Crni biseri BK — istina o Žarku Radosavljeviću — NL Pro Group!04.11.2003. u 08:56 - pre 248 meseci
proslo je dosta vremena a niko da pripremi bilo kakvu poruku da se prosledi Mirosoftu...

Ja daklem sada odustajem od svega ovoga jer mi se potvrdilo ono sto znam od ranije : svi mnogo kenjate preko foruma a niko nece ni prstom da mrdne cime treba nesto konkretno da se uradi...


Reci nešto pametno i svi će te pamtiti
- Nepoznati autor
 
Odgovor na temu

BOOK
Beograd

Član broj: 9769
Poruke: 117
*.43.EUnet.yu

Jabber: BOOK@elitesecurity.org


Profil

icon Re: Crni biseri BK — istina o Žarku Radosavljeviću — NL Pro Group!04.11.2003. u 18:18 - pre 248 meseci
Citat:
Ivan Stanojevic:
svi mnogo kenjate preko foruma a niko nece ni prstom da mrdne cime treba nesto konkretno da se uradi...


Hm... Ima ovde i pametnih postova: najzad neko nešto konkretno da zaključi!

Pozdrav svima.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Crni biseri BK — istina o Žarku Radosavljeviću — NL Pro Group!
(HARDTOP topic)
Strane: << < .. 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 969981 | Odgovora: 1797 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.